Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) gergo5991


gergo5991
őstag

valaki ismer olyan magyar túraboltot webshopot ahol a következő márkákat forgalmazzák? : montane, haglöfs, berghaus

(#2852) flash-


flash-
veterán

erről valakinek vélemény?
ár-érték arányban jó -e? vagy ilyen árkategóriában kapni jobbat ami szélálló-vízálló?egyáltalán valaki próbálta már?
jó hát nem 35km túrákra kell

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2853) KisTücsök válasza flash- (#2852) üzenetére


KisTücsök
addikt

Mire kell? Évi 1-2 félnapos "túrázásra"? Arra jó lehet.

6500 Ft-ért már pulóvert nem lehet kapni lassan. Nemhogy olyan túracipőt, ami nem szakad szanaszét 100 kilométer után.

(#2854) flash- válasza KisTücsök (#2853) üzenetére


flash-
veterán

jaja pont erre :)
megvettem feleségemnek de kíváncsi vagyok hogy akinek van mi a tapasztalat :)

vagy ez jobb vétel lett volna?:
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2855) arcsin válasza flash- (#2854) üzenetére


arcsin
senior tag

Én a decathlonban vettem a gyerek részen 37-es túracipőt 4-5ezer ftért. A túrázgatások elején vettem, hogy mégis valami legyen. Végtelenül kényelmes, bírja a strapát, megszerettem. :)

(#2856) Maximum1 válasza flash- (#2852) üzenetére


Maximum1
őstag

Ezek arra jók hogy kocsival felmész Dobogókőre, kisétálsz benne a kilátóig és meglövöd a szociál médiára a kötelezőt.

Innen indulnak a zokni árak egy túra boltban.

(#2857) flash- válasza Maximum1 (#2856) üzenetére


flash-
veterán

na akkor ennyi többre egyenlőre nem kell :)
és a megfogalmazásod atom pontos :) (tényleg nem is voltunk még dobogókőn, szociál médiának meg valóban szokott menni 1-2 kép ha a stravát annak lehet hínni :D,de ilyen fb meg stb már nem is tudom mióta nem raktam ki képet..már valahogy nem divat :F :DD )

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2858) mézespálinka válasza flash- (#2854) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Nekem pár (4 éve) volt a dechatlonból a legalapabb túracipő. Amit az kapott :D :D :D és éveket húzta.

(#2859) forceberg válasza flash- (#2857) üzenetére


forceberg
veterán

Nem divat, kivéve, ha valahol Eurépán kívül volt az a bizonyos utazás.
Eurépa, meg főleg egy belföldi kép már "semmit sem ér".
:))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2860) flash- válasza mézespálinka (#2858) üzenetére


flash-
veterán

nekem már 4 éve van meg az Forclaz 500 wtp
ez
lebringáztam benne 10e kmert :) meg kicsit még néha túráztam is benne (kb 2x :D :)
amúgy jó cipő én még mindig szeretem csak elől elkezdett nyomni az orránál érdekes összement vagy mi nemtom ilyen cipőt hogy érdemes "visszatágítani?"

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2861) mézespálinka válasza flash- (#2860) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Sajnos fogalmam nincs. Én anno próbának vettem és "mindenes" lett belőle :D Itt nem csak túrát kell érteni, hanem kutyasétáltatástó kezdve, tűzoltáson át, betonozásig minden :DDD
Lehet, hogy csak egy jó gyártási szériát fogtam ki, nem tudom, de a végén már direkt "állatkodtam" benne, és bírta...

Van azóta persze teljesen más kategóriájú cipőm/egyéb ruhám, és igen érezhető különbség, de én semmi esetre nem írnám le a dechatlonos cuccokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#2862) flash-


flash-
veterán

Locus-map-ban tudtok segíteni?
hogy kell úgy tervezni hogy mindig a turistaúton tervezzen, ne pedig a legrövidebben-szaggatott vonalú úton..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2863) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Nektek átlagosan mennyit bírnak a túracipők?
Azért kérdezem, mert az alábbi cipőkkel van tapasztalatom, de kicsit többet vártam volna tőlük, főleg az ár tekintetében.

Salomon X Ultra 3 GTX ~1000 km és 1 éves kornál elszakadt felsőrész és talpelvállás.
Salomon X Ultra 3 ~ 840 km és 7 hónapos kornál felső rész elszakadás, érezhető talpkopás.

Mindkettő felsőrésze ott szakadt el, ahol a lábfej rész meghajlik lépés közben a cipő többi részéhez képest.
Előtte volt egy Merrel Moab GTX Bakancsom, az pár használat után szakadt el ugyanott.

Elég kiábrándító, ha ezekben ennyi van csak.

(#2864) gergo5991 válasza evilskati (#2863) üzenetére


gergo5991
őstag

nekem is salomon x ultra 3 mam van, 3-4 éves 700km + van benne kb, és mintha új lenne a port leszámitva
milyen terepen használod? ha a lábfej részénél van a repedés lehet túl szűk neked a cipő, esetleg túl hajlitod a lábad minden lépésnél és mivel jobban hajlitod ezért logikus a talpkopás is mert nagyobb a surlódás a cipő talpa és az aszfalt között

(#2865) KisTücsök válasza evilskati (#2863) üzenetére


KisTücsök
addikt

Nagyon komoly terepen elképzelhető.

X Ultra 3 Prime-om volt, kb 3000km-ert bírt, aztán ugyanaz lett vele, mint a tieiddel. De én melóba is használtam, télen, nyáron.. Napi 5-15km gyaloglás, de a nagyon nagy része aszfalton.

Egyébként ahogy nézegettem anno az ilyen túrázós vlogokat, akik hónapokat mennek, olyan 1000-2000km után kell cipőt cserélniük, ha jól emlékszem. Sok mindentől függ.

Most Salomon OUTLINE-om van nyár óta, de még nincs benne több 100km-nél.

(#2866) forceberg válasza KisTücsök (#2865) üzenetére


forceberg
veterán

Nem kell szerintem ehhez komoly terep. Nekem a tavaly vett Saucony Peregrine 8 nyílt meg ott elég hamar.
Pont a hajlatnál van vége a merevítésnek, elvágja a cipő önmagát. :((
Egyszerűen rossz tervezés, aztán nem is tesztelték eleget.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2867) Alg válasza evilskati (#2863) üzenetére


Alg
veterán

Merrell Moab-ot rengeteget használtam és még mindig bírja. Anno azzal kezdtem túrázni, szinte minden hétvégén ment 20-30-50km-eket vagy 2 évig.
Most napi szaladgálósnak, nyári kirándulósnak, városnézősnek van egy Maipo, az is nagyon egyben van.

Cserébe a bakancsaimmal vannak bajok, mindig elhagyják a talpukat minimális használat után - volt egy AGU amit nyugdíjaztam emiatt pedig a felsőrész újszerű volt, most meg egy Meindl jött vissza garis talpragasztásból éppen 50km után :(((

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2868) evilskati


evilskati
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ!

Nem mondanám, hogy olyan komoly a terep, a Kisalföldön lakom, napi 4-5 km kutyasétáltatásra használtam föld és kavicsos úton 50-50 % arányban + 100 méter aszfalt az első földes útig. Hétvégente pedig 10-20 km túrázás nagyrészt a Bakonyban.

#2866 forceberg: Ugyanezt tapasztaltam, az orr rész merevítése vágja el a textil felsőrészt.
#2867 Alg: A Moab félcipőm nekem is sokáig bírta, de a bakancs elvérzett teljesen.

Első Salomon cipőmet még a bátyámtól kaptam, már nem emlékszem a típusára, több, mint 10 éve volt. Úgy emlékszem, hogy az napi használatban lehúzott 4 évet. Ugyanabból a típusból vett Ő akkor 4 párt, talán 1 bontatlan van még neki belőle.

Nem mondanám túl szélesnek a lábfejem, az X Ultra 3 az tökéletes fit volt. A 4-nél furcsa is volt, hogy több a tér a lábfejnek. A 4-en eggyel kevesebb a fűzőlyuk pár, úgyhogy ott nem volt meg ez a körülölelés érzés, mint a 3-nál. Jobban meg is kell húznom a fűzőket, talán ez a baj. Illetve, ha valaki tervez 4-est venni, akkor mindenképp próbálja fel előtte, mert a hármashoz képest magasabb a boka résznél a cipő, és dörzsölheti a bokacsontot, erre sokan panaszkodnak is a véleményeknél.

Beszúrok két képet a problémákról:
[kép] [kép]

Nem tudom, hogy ez a talpkopás mennyire számít elfogadottnak, de gyaloglás közben már érzem, megfájdul a lábam a megszokott távon. Ugyanígy kopott a balos is, és ugyan a baloson még nem vágta ki teljesen a felsőrészt, de már ott is megfoszlott az anyag.

Az ecipo.hu-n vásároltam, öröm az ürömben, hogy a garanciális ügyintézés flottul ment és úgy tűnik, hogy vissza fogom kapni érte a pénzt.

Szerkesztés: Most vettem észre, hogy a korábbi hozzászólásomban elírtam a típust. A GTX nélküli verzió az már az X Ultra 4, a képek azt mutatják.

Szerkesztés2: X Ultra 3 GTX-et is megpróbáltam gariztatni, az Decathlonos vásárlás volt, de a Salomon ügyfélszolgálata szerint azért olcsóbb a Decathlonban, mert ott csak 6 hónap garanciát vállalnak rá, míg a Salomon honlapján mindenhol két év szerepel. Emiatt nem jártam sikerrel, hiába csak 1 éves volt a cipő.
Ez most a törvényi módosításokkal változhatott, mert már nem találom a termék adatlapján vagy az ÁSZF-ben.

[ Szerkesztve ]

(#2869) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Lehet még kapni ilyenszerű túra/utcai bőr félcipőt? Ilyenem már van, de vastagabb talpú kellene. Egyszerűen nem találok bőr félcipőt. Eladók mondják, hogy mostanság már csak szintetikus félcipők vannak, amik ugyan jók, de azért mégsem annyira, mint a bőr.

[ Szerkesztve ]

(#2870) Alg válasza pinnacle (#2869) üzenetére


Alg
veterán

Meindl (Pl.), Hanwag.

Merrell-nek is van bőr felsőrészű félcipője, pl. ez

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2871) pinnacle válasza Alg (#2870) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen, pont ilyen kellene, mint a Merrell, :) néztem az Amazonon, ott szintetikusnak írták, de látom, ez bőr.
Ez a Meindl is nagyon jól néz ki, melyik lehet az, nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#2872) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok, fél napos , lankásabb babakocsis túrát tudtok ajánlani a Bükkben? Galyatető ilyen? Köszönöm.

(#2873) TheMarci válasza luckyboi82 (#2872) üzenetére


TheMarci
addikt

Telefonrol vagyok, igy nem linkelek, de az egesz Bukk-fensik jo az utjaival, akar Olaszkaputol, Feher sastol, vagy Javorkutrol.

Do You Dream?

(#2874) Feketelaszlo válasza luckyboi82 (#2872) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Jó helyen keresgélsz, csak menj még egy hegységgel keletebbre. Talán a lillafüredi pisztrángkeltetőtől fel lehet tolni a fennsíkon levő két nagyobb tóig, de a magyar túraútvonalak alapvetően nem babakocsi-barátak. Galyáról legfeljebb Mátraszentistvánra tudsz átsétálni amin kevés a szintkülönbség.

(#2875) lev258 válasza luckyboi82 (#2872) üzenetére


lev258
veterán

Ahogy írták, a Bükk-fennsík ideális lehet (pl. Bánkút környéke). Mivel pedig a pisztrángok említve voltak, akkor ott a Szalajka-völgy is.
Azt viszont tedd egyértelművé, hogy akkor Bükk vagy Mátra.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2876) luckyboi82


luckyboi82
tag

Köszönöm szépen mindenkinek, Szalajka völgy lesz a befutó, nem merünk ennél többet most bevállalni, 1+7+10 éves gyerekekkel. :R

(#2877) lugosi válasza luckyboi82 (#2876) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tetszeni fog nekik, van kisvasút is.

(#2878) lev258 válasza luckyboi82 (#2876) üzenetére


lev258
veterán

Van több parkoló is (a bejáratnál és feljebb is) letenni a kocsit. Ha nem akartok kisvasutazni, akkor a felsőt ajánlanám: van ott egy étterem is (persze bármerre indultok, találtok majd ebédet) és már az erdő veszi körül. A bejárati parkoló egy beton tér , a "lovas stadion" mellett.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2879) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nagy Milicen járt valaki mostanság? Honnan a legkönnyebben megközelíthető? Hollóházát néztem.
Illetve egy olyan kérdésem lenne hogy ott milyena határ? Ugye az már Szlovákia..át lehet menni? :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2880) gergo5991 válasza Sirandrish (#2879) üzenetére


gergo5991
őstag

Ugytudom hollohaza-skaros hataratkelo le van zarva.
[link] itt tudsz csak atmenni asszem. EHranica rendszerbe regizni kell, ha nem vagy oltva vagy nincs 72 oras pcr teszted 10 nap karanten
Par napja meg nem volt a hataron ellenorzes de ez barmikor valtozhat

[ Szerkesztve ]

(#2881) Sirandrish válasza gergo5991 (#2880) üzenetére


Sirandrish
legenda

A link nem jó nálam, viszont ez így ebben a formában akkor egyelőre felejtős.
Köszi szépen az infót.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2882) forceberg válasza Sirandrish (#2881) üzenetére


forceberg
veterán

Hollóházáról is elérhető, de ha tudsz, Füzérről a Csataréti erdészházat és a Kis-Milic kilátót érintve menj!

Tavaly ősszel jártam arra.
Levegőből a vár és a Milic csoport:
[link]
[link]

Az erdészház:
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2883) Sirandrish válasza forceberg (#2882) üzenetére


Sirandrish
legenda

Füzért is néztem, csak oda kicsit körülményesebb az odajutás.
Bár ha 10 nap karantén meg ilyenek játszanak, akkor ezt egyelőre hanyagolom.
A képeket mivel lőtted amúgy?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2884) lev258 válasza Sirandrish (#2879) üzenetére


lev258
veterán

Ha Füzér felől indulsz, akkor az út egy részén kerülgetheted a határt jelző kőoszlopokat, az erdőben. Ezen kívül nem igazán fogod azt érezni, hogy két ország határán lennél, a Nagy-Milicen se.
Ha még nem ajánlották, az Openstreetmap turistautak altérképét érdemes megnézni a túraútvonal miatt. Nem tudom, merre fogsz menni autóval, de nem bonyolultabb Füzérre eljutni, mint Hollóházára.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2885) Sirandrish válasza lev258 (#2884) üzenetére


Sirandrish
legenda

Vonattal és busszal megyek, és míg Hollóházára oda tudok érni 8 órára, addig Füzérre majdnem 10.. És mivel haza is vonattal mennék, nagyon nem mindegy :)

Nem akarom amúgy érezni hogy Szlovákba vagyok, csak fel szeretnék mászni a Milicre anélkül hogy 10 napot karanténba kellene töltenem...ennyi!

Hjaa..minden túrámat az Opensteertmap-al tervezek, szóval ismerem :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2886) Viperator válasza lev258 (#2884) üzenetére


Viperator
őstag

GPS-sel működik? (Openstreetmap)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#2887) forceberg válasza Sirandrish (#2885) üzenetére


forceberg
veterán

Nincs semmiféle karantén, lófax se nézi egy erdő közepén a határköveket!
Próbálj úgy keresni menetrendet, hogy pl. Hóllóházára mész, majd Füzérről indulsz haza. Úgy ki lehet hozni ~15km / 6-700 szinttel.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2888) Sirandrish válasza forceberg (#2887) üzenetére


Sirandrish
legenda

Néztem olyat is, még nem tudom pontosan hogy lenne a legideálisabb, de először a határátkelést kélne lefixálnom. Akkor elvileg átmehetek, majd vissza, gond nélkül :F

Mármint a kijelölt túristaúton..nem a dzsindzsába :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2889) forceberg válasza Sirandrish (#2888) üzenetére


forceberg
veterán

A Nagy-Milic csúcs kb. 1m-re van a határtól a szlovák területen.
[link]
A fehér oszlop a határkő.
Majd pecsételtess az útlevélbe is! :D Mintha golyónyomok is lennének a csúcsoszlopon meg a táblán, biztos a korábbi határsértőket lőtték! :))
De lényegében NEM KELL ÁTMENNED! A turistaút a határvonalon fut, néha 1-2 métert átlépsz majd a szlovák területre.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2890) lev258 válasza Sirandrish (#2888) üzenetére


lev258
veterán

Ne aggódj, a turistaút menti zöld határon nem fogják kérni a negatív tesztet.
Fenn a Milicen nincs kilátás, de az oda vezető úton talán lesz majd egy-két megállásra érdemes pont.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#2891)



addikt

Tényleg nem para, én Kőszegen az Írott-kőnél voltam a hétvégén. Az is pont a határon van. Illetve a zöld csíkon kilómétereken át mentem a határ mellett. Hol az egyik, hol a másik oldalán a határköveknek.

Ez nem számít átlépésnek és ezért tuti nem raknak karanténba. Sőt a legesélyesebb, hogy kutyával se találkozol útközben.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2892) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Oh jolvan..én valamiért azt hittem hogy idáig kell menni... :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2893) Sirandrish válasza forceberg (#2889) üzenetére


Sirandrish
legenda

Majd kikerulom a golyókat :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2894) arcsin


arcsin
senior tag

Ide berakom, hátha valaki (párja) egy ilyenre vágyik :) Nálunk hosszú nyári városnézésekre is ez a típus vált be.
Elbrus Lavera 36, 37, 39. 40 6190 Ft Máshol 10ezer

(#2895) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Nincs valakinek végeken tapasztalata Fjall Stormblocker sapkával, hogy téli sapkának mennyire alkalmas? Ebben a videóban mutatja a srác, hogy a teteje elég vékony, átlátni az anyagon: [link]
Városi használatra kellene amúgy. Tetszik a szabása, hogy a fülnél jobban leér, jobban védi. A legtöbb eddigi sapkámnál mindig az a bajom, hogy idővel felcsúszik, és emiatt a fülcimpám lefagyott nagy hidegben. Erre lenne jó megoldás, ez a sapka. De lehet, esélyes, hogy ez nem igazán téli sapka.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#2896) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Vettem egy ilyen Grisport cipőt. Nagyon jó minőségűnek tűnik. Egy gond van vele a 46-os nagy a 45-ös meg kicsi. Sajnos 1/2-es cipőket nem gyártanak. Nincsen valami jól bevált cipőtágító módszeretek? kb. 2-3mm-t kellene nyújtani, hogy pont nem nyomjon.

[ Szerkesztve ]

(#2897) forceberg válasza pinnacle (#2896) üzenetére


forceberg
veterán

Vagy 46-ost vegyél, vagy másik típust. Szűket semmiképp!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2898) SOAD19 válasza pinnacle (#2896) üzenetére


SOAD19
addikt

És ha a nagyobba tennél egy vékonyabb talpbetétet? Én a panama jackemnél tettem így, mert még a legkisebb 40-es panama 02-es cipő is kicsit bő volt :D, mármint lábfejben. Kisebbet én se vennék.

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#2899) KisTücsök válasza pinnacle (#2896) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az még mindig nem jó, ha pont nem nyom. Ahogy előttem is írták, nézzél másik típust.

(#2900) pinnacle válasza forceberg (#2897) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi forceberg, SOAD19! 46-os túl nagy volt, ha annyira húztam meg a fűzőt, hogy már fájt, akkor sem tartotta jól a bokám. Nem is értem, hogy ez a cég miért nem gyárt 1/2-es cipőket is. Ha valahol, akkor pont a túracipőnél fontos a tökéletes illeszkedés. Én különben utcai használatra vettem, szerintem arra is kényelmesebbek a túracipők, futócipők. kb. 2mm-et kellene nyújtani, ez a Columbiám 45-ös méretben tökéletes, 30cm a betétje, ennek meg 29,8cm. Bár lehet nem csak a méret a gond, hanem az, hogy keskeny a lábam, ez meg egy szélesebb cipő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.