Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) G@ben


G@ben
addikt

Milyen kullancsriasztót ajánlotok? Nekem az OFF Protection Plus által befújt terület mellett 2 centivel már volt egy, ennél kicsit hatásosabbat keresnék.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2202) forceberg válasza G@ben (#2201) üzenetére


forceberg
veterán

Szerintem nincs biztos módszer...
Zárt, lehetőleg kívül csúszós ruházat.
Lehetőleg mellőzni: sokáig egyhelyben maradás, fűbe leülés, járatlan avaros-aljnövényzetes-bozótos területre belépés.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2203) G@ben válasza forceberg (#2202) üzenetére


G@ben
addikt

Igyekszem így csinálni, de inkább használnék valami jó riasztót is. 2 hete egy erdei sétán a kitaposott, autók által kijárt úton is több kullancsot láttam, amik a bokrok belógó ágainak végén voltak. Minden ilyet nem tudsz kikerülni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2204) polonic válasza G@ben (#2201) üzenetére


polonic
félisten

Én borsmenta illóolajat használtam. Valami pumpás flakonba víz, belecsepegtetsz jó sokat, aztán bespricceled magadat, ruhádat is. Kárt nem tesz benne.
Vállig érő gazban is mászkáltam így, nem volt kullancsom. De persze ez nem messzemenő következtetés. Eddig csak 2-szer használtam ezt és eddig bevált.

Annyi, hogy ezt gyakrabban kell használni, mondjuk 2 óránként.

[ Szerkesztve ]

(#2205) Viperator válasza polonic (#2204) üzenetére


Viperator
őstag

Én is így használom, 3-4 féle illóolajjal.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#2206) G@ben válasza polonic (#2204) üzenetére


G@ben
addikt

Ezt ki fogom próbálni, köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2207) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Pár hét múlva tervezek nekimenni a kéktúrának. (nem az egésznek de leindulok és jutok ameddig jutok)

Cipőnek ezt néztem ki: [link] Valakinek ellenjavaslata?

Illetve. Úgy tervezem, hogy jó pár napig/hétig menni fogok és sátorban fogok laki. Anno cserkész voltam meg részt vettem 2-3 napos portyákon de azért ez merőben más lesz.

Tudtok olyan oldalt mondani ahol az ilyen magányos hosszú távú túrákról számolna be tapasztalt túrázók? Egyrészt érdekel az is, hogy mit kell vinni, mire kell figyelni de általános beszámolókat is szívesen olvasok. Aztán olyan apróságok is érdekelnek mint pl hány napig hordanak egy nadrágot, zoknit stb. Hogyan oldják meg a mosást (ha egyáltalán)... :)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2208) Alg válasza adamssss (#2207) üzenetére


Alg
veterán

Index kéktúrás fórumán volt valaki aki nekiindult hogy egyben megcsinálja, le is írta hogy miket tervezett és hogy pakolta össze - pár éve már, de talán ott megtalálod, vagy emléksik rá valaki vagy az illető is fórumozik még.

Anyit tudok mondani hogy ha összeraktál mindent, szánj rá 2-3 hétvégét amikor több napos túrákat csinálsz hogy kiderüljön ha valami nem jó. Ne legyen olyan cucc a felszerelésedben amit nem használtál még.

Illetve érdemes lehet megnézni a kulcsosházakat, turistaszállókat is, meg beiktatni 1-2 rendes szállást ahol tudsz mosni, fürdeni rendesen.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2209) 66zio válasza adamssss (#2207) üzenetére


66zio
aktív tag

Én két videót linkelnék. Fontos megjegyeznem, hogy én még soha nem mentem ilyen hosszú túrára, nem tudom mennyire mondanak okosságokat a srácok, viszont régebben valamiért végignéztem őket.

A második videóban a srác kicsit hagyományőrzősebb, kevésbé modern dolgokkal old meg dolgokat. Azokon lehet spórolni, súlyt faragni, illetve ő télen ment.

Az első srác is visz olyan dolgokat ami nem annyira szükséges, csak ő úgy szeret túrázni. De ezek csak halvány emlékek a videókból.
Illetve az első videó talán annyiban jobb, hogy ő túlvállalta magát, de a videóban mondja is és megmutatja mit küldött haza pár nap után mert totál felesleges. Illetve abban a videóban mesél pl.: a mosásról is.

Rövidebb túrabeszámolókból sokkal több van, írásos formában is.

első videó
második videó

Ui: Ha sikerül a túrád, szívesen olvasnék róla beszámolót.

(#2210) Maximum1 válasza adamssss (#2207) üzenetére


Maximum1
őstag

Láttam azt a cipőt a boltban, inkább divatcipő, talpán a mischelin embléma is mutatja.
Lowa Renegade, ez alá ne add, kényelmes és strapa, gtx ésvibram talp, rengeteg teszt van róla, főleg külföldi oldalakon.
Decatlonban van a legjobb áron, jelenleg csak 42-es van, de rendszeresen töltögetik a készletet.
Dockyard Király utcában mindig van készlet, 10 ezerrel több, de ha gyorsan kell....

Index vieók

hörpölin (Horváth Béla) írásai

Jó utat!

(#2211) adamssss


adamssss
veterán

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.

Készülök a nagy kalandra. Tegnap megnéztem a Vadon című filmet. Maga a film szerintem elég ratyi de valami hasonlóra készülök. Egy könyvet is meg szeretnék írni a kirándulás alatt, vagy legalább is elkezdeni. :)

Ma holnap megnézem a Lowa bakancsot is. A Decathlon oldalát leszámítva mindenki ódákat zeng róla. Biztos nem lehet rossz. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2212) TripleB


TripleB
senior tag

Én terepfutócipőben nyomom, mihelyt az idő engedi, alig várom, hogy a bakancsot letehessem.
Saucony Excursion TR12 Nekem még az előző generációs 11-es sorozatú van és gtx mentes. Sosem volt bajom az itthoni terepen sehol sem.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#2213) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok, március végén mennénk 4 napra Athénba kimozdulni feleségemmel, 2 éves gyerekünkkel. Milyen programokat ajánlanátok az Akropoliszon kívül? Babakocsival és tömegközlekedéssel járnánk a várost, de szívesen mennénk hajós programra is illetve bérelnénk autót egy napra is.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#2214) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ha az iPhone-omra rá szeretném rakni a kéktúra GPS nyomvonalat (ami letölthető a hivatalos oldalról) akkor milyen programot kell letöltenem hozzá?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2215) Alg válasza adamssss (#2214) üzenetére


Alg
veterán

OSMAnd - al nekem megy

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2216) adamssss válasza Alg (#2215) üzenetére


adamssss
veterán

Azzal nekem is. :) köszi.

Még annyit, hogy erre valahonnan valami Magyarország térképet is ár lehet rakni, mert így csak a semmiben vezet az útvonal. (bár ez is segítség mert legalább látom, hogy rajta vagyok-e.)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#2217) szebe válasza adamssss (#2216) üzenetére


szebe
őstag

Én vetnék egy pillantást a GPSies-re is, az rárak egy "rendes" Magyarország térképre, illetve a többi jelölt túristautat is mutatja.
(OKT-re viszont csak ezt találtam, ami a honlaphoz képest -130km, szóval érdemes fenntartással kezelni)

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#2218) Alg válasza adamssss (#2216) üzenetére


Alg
veterán

Menü(3 csík) -> Map -> Map type -> OSM(online tiles)

Vagy tudsz letölteni offline térképet is. (Maps and resources menüpont)

Hike Bike overlay rárakja a turistajelzéseket is

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2219) kerxy


kerxy
senior tag

Hazai túrázáshoz még ajánlott a Természetjáró App.

(#2220) forceberg


forceberg
veterán

Ezekben a most linkel progikban az turistautak színesnek jelennek meg?
Bár még midig az ősi Navitelt használom jó pár éve...
A Locus is nagyon jó, de ott nem látni(vagy csak nem kerestem rá eléggé) saját színükkel az utakat.
A Locusban tetszik, hogy be lehet állítani, hogy ne lockolja a képernyőt, gombnyomásra egyből bejön a térkép.
A többiben van ilyen funkció?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2221) lugosi válasza kerxy (#2219) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi hogy linkelted, jó hogy benne vannak a szervezett túrák.

(#2222) T. Almeida válasza forceberg (#2220) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A Locusban is lehet offlineosítani és "színesíteni" a turistautakat, lásd itt, én így használom, világbajnok.

Szerk.: sajnos az oldal kissé nehézkesen jön be...

[ Szerkesztve ]

(#2223) forceberg válasza T. Almeida (#2222) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, offline térképeim vannak is hozzá, az appon keresztül a Locustól töltöttem le.
THX, majd kipróbálom ezeket, mert a Locus tényleg nagyon jó!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2224) TripleB válasza T. Almeida (#2222) üzenetére


TripleB
senior tag

Mostanában az a bajom a Locus-szal, hogy 8-9 óra! alatt tölti le a térképrészletet az offline módos használathoz. Ez a természetjáró appban csak pár perc.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#2225) lorcsi


lorcsi
veterán

garmin akciók 15-től

(#2226) Plafoon válasza adamssss (#2211) üzenetére


Plafoon
tag

Én is azt a lowa renegade bakancsot vettem decathlonban, még csak 5 túrán voltam vele, de én is ódákat tudnék róla zengeni. Tényleg vízálló, kényelmes, szellőzik, stb. Ráadásul a bokám is sérült és nagyon jól megtartja.

(#2227) lugosi válasza lorcsi (#2225) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi hogy írtad, ránézek hogy a gpsmap 64 vagy 66 sorozatból érdemes lesz-e valamelyiket megvenni.

(#2228) forceberg válasza T. Almeida (#2222) üzenetére


forceberg
veterán

Nem töltődik le a térkép :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2229) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Medvehagymát láttatok már szedhető mennyiségben az erdőben?

(#2230) wetomi válasza Kalandor (#2229) üzenetére


wetomi
aktív tag

Ennyi elegendő? Gerecse. Pontosabb helyet nem írok, aki járt arra, tudja. Szerintem arra egyébként tiltott a szedés, de utána kéne nézni. A kép 2017.04.15-én készült:

De nézzük meg kicsivel később ugyan azt a környéket, pontosan 2018.04.28-án. Ekkor már kevésbé erős a hagyma illat a levegőben, de így is tudni mi terem a közelben.

A szemfülesek a dátum alapján kitalálhatják, hogy mindkettő a Gerecse 50-en készült.

(#2231) Kalandor válasza wetomi (#2230) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy gondoltam hogy idén, most van-e már :) tuti helyem van, csak messze és nem akarok potyára menni.
Áprilisban persze már lehet szedni :R

(#2232) wetomi válasza Kalandor (#2231) üzenetére


wetomi
aktív tag

Így értem! Még nagyon korán van a medve hagymához. Hóvirágos időszak van és talán néhány hunyort láttam az elmúlt két hétvégén, mást még nem. Időjárás függő, de áprilisnál korábban szerintem nem lesz még szedhető állapotban.

(#2233) forceberg válasza wetomi (#2232) üzenetére


forceberg
veterán

A Gerecsében már kihajtott. Ma jártam ott :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#2234) Kalandor válasza wetomi (#2232) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elmerészkedtünk a bakonyi titkos helyünkre, 2 kilót szedtünk.

(#2235) wetomi


wetomi
aktív tag

(#2233) forceberg és (#2234) Kalandor: Ezek szerint nagyon el vagyok tájol a medvehagyma életciklusával... Ma legalább szép időtök volt a kiránduláshoz és még hasznosan is telt a nap.

(#2236) szebe


szebe
őstag

Noha nem szeretem a tömeget a túrán, úgy voltam vele, hogy egyszer el kell menni rá, így holnap Gerecse.
Aki volt már, parkolás mennyire gázos? (természetesen nem a rajtsátorba kívánok parkolni, egy bemelegítő séta sosem rossz) Mennyivel érdemes a rajtidő előtt odaérkezni?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#2237) kerxy


kerxy
senior tag

Melyik táv amúgy? :) Én is elsőre megyek, bár mi a 30-asra. Parkolásra szintén kíváncsi lennék.

(#2238) szebe válasza kerxy (#2237) üzenetére


szebe
őstag

"Csak" 20-as, sokkal többet amúgy sem nagyon szeretek menni, illetve a bokám sem 100%-os még.
Parkolásra jobb ötletem nincs, a panelek között valahova letámasztom a vasat, aztán séta.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#2239) szebe


szebe
őstag

Gerecse20

A városból kivezető szakaszt kellett túlélni onnantól szerintem vállalhatóan eloszlott a tömeg. Ahol egyedül haladt a 20-as ott mintha egyedül lettem volna az erdőben, csak néha értem be 1-2 embert.
A Vértestolna utáni szakasz jobb időben brutális lehet, a mai, kicsit borongós idő miatt vállalható volt.

Megmondom őszintén, sokkal rosszabbra számítottam.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#2240) kerxy válasza szebe (#2239) üzenetére


kerxy
senior tag

Nekünk is tetszett, parkolni végül a sárberki lakótelepen elsőre sikerült, 8-9 percre a rajttól :)

Amúgy bejött a számításom 7.45 körül startoltunk, és így nem nagyon volt már torlódós rész a 30-as szakaszon. A vízvételi lehetőséget kicsit keveseltem, 10 km-nél volt egy, aztán a végén a turulnál. Jövőre szerintem bepróbáljuk az 50-et :)

(#2241) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok!
Milyen kompakt palackos gázégőt/gázfőzőt ajánlotok?
Nézegettem a dechatlonban a Primus Expresst. Az jó lehet? Milyen palack típusok vannak? Mi a legeelterjettebb? Ezek kompatibilisek? Köszönöm :R

(#2242) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!
Erről mi a véleményetek? Osmand+ féláron

(#2243) Alg válasza sopruk (#2242) üzenetére


Alg
veterán

Inkább a Live évente egy pizza áráért, ha nem elég az ingyenes.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2244) sopruk válasza Alg (#2243) üzenetére


sopruk
aktív tag

De miben más? Mert leírás alapján ugyan azt tudja mint a Live. De még nem ismerem annyira.
Most kezdem még csak használni az igyenest túrázásra, de csak 7 térképet lehet letölteni ill. frissíteni. Ha ezzel korlátlan lesz a letöltés ill frissítés, az már jónak tűnik...

(#2245) Alg válasza sopruk (#2244) üzenetére


Alg
veterán

A kép amit belinkeltél az alapján annyival több hogy az alap 3(?) helyett 7 térkép letölthető, minden máshoz a Live kell.

Play leírás alapján meg kb arra találták ki hogy tudd egyszeri fizetéssel támogatni a projektet.

Szerk: iOS-en az ingyenes appban 2 690 az éves Live

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2246) sopruk válasza Alg (#2245) üzenetére


sopruk
aktív tag

Bocsánat, félreérthetően linkeltem a dolgokat.
Szóval a képeket az ingyenes Osmand-ból másoltam ki. Ha megveszem egy évre a Live-ot, akkor addig tölthetek le korlátlanul.
Az 1600 Ft-os Osmand+ leírásából meg úgy tűnik, hogy korlátlan számú a letöltés.
És ezért kérdéses számomra, hogy mi lehet a különbség, hiszen ez jóval olcsóbb még teljes áron is, mint hogy évente meg kell venni újra.

[ Szerkesztve ]

(#2247) sopruk válasza Alg (#2245) üzenetére


sopruk
aktív tag

Közben te is szerkesztettél...

Szóval ellentmondásosnak tűnik a leírásban ez a két mondat:

"Az OsmAnd+ az alkalmazás fizetős változata, aminek megvásárlásával támogatod a projektet, az új funkciók fejlesztésének finanszírozását és megkapod a legújabb frissítéseket."
Azt írja amit te is, hogy támogatás és megkapom a legújabb frissítéseket. Gondolom azokat amiket már addig letöltöttem, de lejárt a 7 db. Ez így arra jó, ha már évek óta használja az ember és szeretne frissíteni. Ha jól értelmezem a mondatot.

Aztán meg azt írja, hogy korlátlan számban letölthetők :F
"Az ország vagy régió térképei korlátlan számban letölthetők, közvetlenül az alkalmazásból"

[ Szerkesztve ]

(#2248) lorcsi


lorcsi
veterán

(#2249) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Valaki használt már ilyet? Ha igen, bevált-e?

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#2250) Alg válasza Viperator (#2249) üzenetére


Alg
veterán

Akár működhet is, de amit ilyen teleshop-os módon reklámoznak abban én zsigerből nem bízok

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.