Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal

Hozzászólások

(#751) energomatt válasza Biggabi76 (#750) üzenetére


energomatt
senior tag

Mivel ilyen nem használok, számomra nem teljesen világos, hogy mit játszol így le Tidal-al? Letöltött fájlokat és nem streamelsz? Ha valami BT-on jobban szól,, ott tényleg nagy baj van.

(#752) Zenebohoc válasza motown5l (#748) üzenetére


Zenebohoc
tag

Energomatt, Motown5I
Köszönöm szépen válaszaitokat.
Megpróbálom az újratelepítést.
Amúgy nincs ötletetek, hogy min bukhat el a lejátszás? Az említett hibakód formátumából nem lehet következtetni?

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#753) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

A Tidal családi csomagnál mindketten ugyanazzal a felh.név/jelszó kombóval kell bejelentkezzünk, vagy hogy van?
:R

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#754) Biggabi76 válasza VANESSZA1 (#753) üzenetére


Biggabi76
tag

Nem. Mindenki a saját felhasználói nevével és jelszavával jelentkezik be.

(#755) VANESSZA1 válasza Biggabi76 (#754) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Kell meghívót küldenem?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#756) Biggabi76 válasza VANESSZA1 (#755) üzenetére


Biggabi76
tag

Igen. Azon keresztül lehet a családhoz csatlakozni.

(#757) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

És lenne még egy kérdésem
Nem vagyok Iphone-os, így nem tudom, hogy hogy lehet vagy sem..
A párom kapott meghívót a családi csomaghoz. (olcsón sikerült Hifi-re VPN-en keresztül előfizetni).
Ő korábban a saját másik email címét (nem azt amire a meghívót küldtem) már beítra és regisztrált.
Hogy lehet a Tidal-ba Iphone-on úgy bejelentkezni, hogy az új email címmel?
Mert mindig azt hozza ki amit korábban ő megadott.. :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#758) mcll


mcll
aktív tag

Április 10-től megszűnik a HiFi és a HiFi Plus, és csak egy előfizu lesz, a Tidal. 1790Ft/hó árért. Összevonják. Végre egy jó hír.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#759) patex1983 válasza mcll (#758) üzenetére


patex1983
őstag

Honnan ez az infó?
Nekem kissé hihetetlen, hogy a mostani 3000 Ft/hó-s csomag 1790 Ft lesz....

X

(#760) GTVili válasza patex1983 (#759) üzenetére


GTVili
tag

2024. április 10-én globálisan frissítjük a TIDAL árait. A HiFi Plus és a HiFi szintjeinket egyetlen TIDAL nevű előfizetési szinten egyesítjük.

Az egyetlen TIDAL előfizetési szint bevezetése azt jelenti, hogy világszerte 61 piacon több rajongó fedezhet fel és élvezhet zenét a HiRes FLAC és Dolby Atmos katalógusban, valamint több mint 110 millió szám veszteségmentes minőségben a kategóriájában legjobb zenei élmény érdekében. Íme a frissített előfizetési lehetőségek lebontása:

A TIDAL egyéni terv 10,99 USD/hó áron
A családi csomag (Önnek és legfeljebb 5 másik családtagnak) 16,99 USD/hó áron.
A diákcsomag (a jelenlegi hallgatók számára kedvezményes) 4,99 USD/hó.
Egy kiegészítő havi 9 dollárért, amellyel több mint 110 millió dalhoz férhet hozzá veszteségmentes minőségben a TIDAL DJ-partnereinek csomagján keresztül.

Előfizetését bármikor módosíthatja az account.tidal.com oldalon .

(#761) patex1983 válasza GTVili (#760) üzenetére


patex1983
őstag

Ebből még mindig nem derül ki a hír forrása, de közben már találtam erre vonatkozó cikkeket.

X

(#762) mcll válasza patex1983 (#759) üzenetére


mcll
aktív tag

Konkrétan nekem emailben küldte Tidal az infót:

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#763) patex1983 válasza mcll (#762) üzenetére


patex1983
őstag

Fura, én nem kaptam.
Akkor nem értetlenkedtem volna itt :D

X

(#764) GTVili válasza patex1983 (#761) üzenetére


GTVili
tag

Konkrétan a Tidal oldaláról másoltam ki... :D

(#765) mcll válasza patex1983 (#763) üzenetére


mcll
aktív tag

Majd biztos kapsz te is, lehet nem egyszerre ment ki email minden usernek.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#766) Peczek válasza mcll (#758) üzenetére


Peczek
aktív tag

Bocs, most akkor 1790 Ft/hó, vagy 10,99 USD/hó (ami kb. 3.960 Ft) ?

(#767) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Aki PC-ről használja a TIDAL-t komolyabb hangfalas/fejhallgatós rendszeren: milyen beállításokat alkalmaztok? Elvileg az Exclusive Mode-ban lenne a legjobb használni a programot, de nálam olyan, mintha beszűkülne a hangszínpad ennek a hatására...furcsa...

Azért is érdeklődöm, mert pár szám kivételével (ami tényleges MAX|FLAC felirattal jelenik meg) én nem vagyok elégedett a hangminőséggel.

Köszi!

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#768) energomatt válasza kNG (#767) üzenetére


energomatt
senior tag

Én USB csatlakozással a FIIO k5 Pro ES fejhallgató erősítőm fele gyengébb hangminőséget tapasztaltam a HP laptopomról mint a Galaxy S10 mobilomról. Szerencsére amúgy is így használnám. Az asztali rendszerem felé pedig szintén a mobilról streamelek és úgy szól, ahogy annak szólnia kell.

(#769) mcll válasza Peczek (#766) üzenetére


mcll
aktív tag

Országonként eltérőek az árak, eddig is így volt. Az 1790 Ft/hó nálunk a sima előfizetés, azaz a HiFi. A HiFi Plus ment nálunk 2999/hó áron. Minden országban a HiFi áron kapjuk majd meg a HiFi Plus előfizetést, tehát nálunk ez 1790 Ft6hó lesz. Máshol kb 11 USD, mert ennyi volt máshol a sima HiFi csomag eddig is.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#770) mcll válasza kNG (#767) üzenetére


mcll
aktív tag

Nálam exclusive módban megy, az a legjobb. (Legalábbis a Focusrite Scarlett 18i20 3rd gen hangcuccom így szereti leginkább. Füles pedig egy ATH M50.)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#771) kNG válasza energomatt (#768) üzenetére


kNG
senior tag

@energomatt + @mcll: köszönöm, rápróbálok újból az exclusive módra (hosszabb időre), lehet szimplán a másik módhoz szokott hozzá a fülem.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#772) Peczek válasza mcll (#769) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi értem.
A családi csomag is lejjebb ment? Megéri még családi csomagot használni?

(#773) mcll válasza Peczek (#772) üzenetére


mcll
aktív tag

Azt nem tudni még, semmi infó. De lehetséges hogy ott is úgy lesz majd hogy a sima HiFi áráért adják majd a HiFi Plust is.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#774) Pocak89 válasza Peczek (#772) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én családiban vagyok és most kaptam e-mailt: "On your first billing date on or after April 10, 2024, you’ll now pay just 2790 Ft/month for all the same features you currently use on a TIDAL Family plan."

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#775) mcll válasza Pocak89 (#774) üzenetére


mcll
aktív tag

Akkor ahogy sejtettem. Gyakorlatilag megszűntetik a külön dedikált HiFi Plus csomagokat és minden átkerül az olcsóbbik csomagverzióba. Kíváncsi vagyok mit lép erre majd a Spoty.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#776) bendeguz76 válasza mcll (#775) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Talán ez végre rákényszeríti őket a hifi minőségre,amit ígérnek 2 éve

bendeguz_HUN

(#777) patex1983 válasza bendeguz76 (#776) üzenetére


patex1983
őstag

Szerintem igazából már mindegy, ezzel nagyon elkésett a Spoti.
Én is onnan jöttem át, 5 évnyi folyamatos prémium előfizetés után és mostmár akkor se mennék vissza, ha bevezetnék a hifi minőséget....

X

(#778) bendeguz76 válasza patex1983 (#777) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Azért a tidal mellett csak a hangminőség szóla spoty felhasználó szempontjából szerintem jobb.mindegyikre van előfizum

bendeguz_HUN

(#779) patex1983 válasza bendeguz76 (#778) üzenetére


patex1983
őstag

Eleinte én is szerettem a Spoti által kínált szolgáltatást, de amikor elkezdtek elmenni a podcast-ok irányába és ezt ha akartad, ha nem, az arcodba tolták, illetve az ui "fejlesztések" is egyre inkább visszavették a felhasználói élményt, akkor kezdtem el másfelé nézelődni. Ehhez jött még az évekkel ezelőtt biztosra beígért hifi minőség elodázása is.
Időközben lett egy egész normális hifi szettem is, ami megkívánta a jobb hangminőséget is.
Szóval nálam kb. ennyi.
A Tidal-lel én pl. teljesen elégedett vagyok.

X

(#780) mcll válasza bendeguz76 (#778) üzenetére


mcll
aktív tag

Szerintem nem. Sokkal felhasználóbarátibb a Tidal, könnyebb a kezelése, a keresés is jobb, érthetőbb. De persze ahány ember annyiféleképp érezzük. :)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#781) gemini válasza bendeguz76 (#778) üzenetére


gemini
aktív tag

Másfél év Tidal-használat után számomra is még mindig a Spotify a felhasználóbarátabb. Ott pl. én nem találkoztam olyannal, hogy két azonos nevű előadót összevonjon egy kalap alá. Ez nagyon idegesítő tud lenni, főleg akkor, amikor eltérő a zenei stílus is. Az Android TV-s felület nagyon fapados, és az ajánlások algoritmusa is sokkal rosszabb szerintem. Ettől függetlenül elengedtem a Spotit, mert a hangminőség fontosabb számomra. De ha egyszer tényleg meglépnék ott is a veszteségmentes streaminget, akkor biztosan kapna tőlem egy lehetőséget.

(#782) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.van egy jó hírem.egyesul aprilis 10 tol az elofizetes.egyseges ára lesz.nagy csomag a kis csomag árába kerül.most már nekem úgy szamlazta. :C :C :C :DD

(#783) mcll válasza motown5l (#782) üzenetére


mcll
aktív tag

Kicsit feljebb a #758-ban írtam már erről, ki is beszéltük.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#784) energomatt


energomatt
senior tag

Tudjátok, hogy hogyan történik mobilon az átállás?

(#785) energomatt válasza energomatt (#784) üzenetére


energomatt
senior tag

Már nem aktuális. Még jó, hogy van ez a fórum topik, hogy mások családi problémáiról lehessen olvasni.

(#786) looser


looser
addikt

Sziasztok! A pricing oldalon a family szekcióban nem írja a "Ad-free, offline listening" lehetőséget; elképzelhető, hogy itt vannak hirdetések? Az utolsó sorban ez van: "Each member has an individual account", ez oké, csak a biztonság kedvéért kérdezem.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#787) Pocak89 válasza looser (#786) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én családiban vagyok évek óta. Reklámmentes és androidon van offline zenehallgatás.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#788) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Megcsinaltam a.magyar elofizetest egy.masik e mail címmel.es így 1/3 rész,lett az,ára.esetleg at tudnám húzni,a régi elofizetesembol a lejátszási,listámat?

[ Szerkesztve ]

(#789) sejt válasza motown5l (#788) üzenetére


sejt
tag

Nem tudom, hogy van-e egyszerűbb módja, de belépsz a régi fiókodba a lejátszási listát nyilvánossá teszed, keresőben rákeressel, vagy a nevére, vagy a lejátszási lista nevére és elmendet az új fiókokban.

Guild Wars 2 Desolation

(#790) energomatt válasza sejt (#789) üzenetére


energomatt
senior tag

Egyesével, mondjuk ezret?

(#791) looser válasza Pocak89 (#787) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm, remek :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#792) Empire201


Empire201
újonc

Sziasztok. Mit gondoltok az új előfizetési struktúráról? Illetve mibe rejlik a Tidal varázsa szerintetek mint pl a YT nem tud?

(#793) energomatt válasza Empire201 (#792) üzenetére


energomatt
senior tag

A felhasználó igényességben, aki CD és SACD minőséget igényel.

(#794) patex1983 válasza energomatt (#790) üzenetére


patex1983
őstag

Van ezer darab lejátszási listád?

X

(#795) energomatt válasza patex1983 (#794) üzenetére


energomatt
senior tag

Igen van. Miért olyan furcsa ez? Nem csak popzene létezik. Ezekben, vagy komplett lemezek, vagy az azokon található egyes művek szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

(#796) Empire201 válasza energomatt (#793) üzenetére


Empire201
újonc

Nem hangzik rosszul. Főleg úgy hogy most csak egy csomag van. A YT Prémium árával

(#797) patex1983 válasza energomatt (#795) üzenetére


patex1983
őstag

Oké.

X

(#798) motown5l válasza sejt (#789) üzenetére


motown5l
senior tag

Koszonom szépen a válaszodat

(#799) motown5l válasza Empire201 (#792) üzenetére


motown5l
senior tag

24 bit es a 360° hangzas..Nem talaltam meg jobb alternativat.A Sony fejhallgatóimhoz kaptam,kuponokat.Tobb helyre regisztraltam. A TIDAL volt a legdragabb,de azt kaptam erte,amiert fizetek.Az inteligenciaja nagyon jo.Foleg most hogy olcsobb,lett,szamomra verhetetlen.offline zenehallgatas.beblehet allitani,hogy wi fi illetve mobil neten milyen minőséget hasznaljon.

[ Szerkesztve ]

(#800) Empire201 válasza motown5l (#799) üzenetére


Empire201
újonc

Értem. Köszönöm a választ. Másrészt az Apple Music tud veszteségmenteset de a Tidal a legjobb Streaming szerintem is.

(#801) LimaBravo69


LimaBravo69
tag

Sziasztok!

Remélem van itt valaki, aki HEOS-on keresztül használja a Tidalt.
Én egy Marantz M CR 612 hálózati lejátszóval hallgatok zenét, van Spoti előfizetés is. Nagy előrelépés volt a Hi-res audiók megjelenése, főleg úgy, hogy az eredeti előfizetéshez kapjuk.

Autóban Android autóval tökéletes a tidal app, itthon azonban csak Heossal tudom hallgatni, nincs Tidal direct connect.
A kérédés: a Heos appra rá lehet valahogy varázsolni pl a napi mix összeállításokat?

Előre is kösz a javaslatokat, ötleteket. :R

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#802) Kereso74


Kereso74
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy android autós fejegységet, de sajnos a Tidal szoftvere mintha nem volna optimalizálva az autós android rendszerhez. Egyszerűen, nem tudom előcsalogatni a "kis nagyítót" , amivel keresni tudnék. Nagyon kellemetlen, mert a Tidal hoz van előfizetésem, míg a Spotify hez, nincs, mely persze, tökéletesen fut.

Használ valaki Tidalt, androidos fejegységgel?
Lehet, hogy valamit rosszul csinálok, de ha van tapasztalat a témában és tudnátok segíteni, azt megköszönném.

Köszönöm.

(#803) LimaBravo69 válasza Kereso74 (#802) üzenetére


LimaBravo69
tag

Android autóval megy a Tidal, nekem az tűnt fel, hogy nem tudom a menet közben hallgatott számot hozzáadni a kedvencekhez. Nekem ez a menü hiányzik.

Keresés eddig nem tűnt fel, délután megnézem neked.

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#804) Kereso74 válasza LimaBravo69 (#803) üzenetére


Kereso74
csendes tag

Köszönöm, ha megnézed. Írtam privátot is, Neked.

(#805) LimaBravo69 válasza Kereso74 (#804) üzenetére


LimaBravo69
tag

Válaszoltam privátban, de leírom itt is, hátha mást is érdekel :).

Szóval Android Autó és natív Tidal app nálam szépen együtt dolgozik, a kereső is megjelenik nekem:

Vannak lejátszási listák, mennek a kedvencek, stb.

Az előző hozzászólásban félreérthetően fogalmaztam, HEOS-t kizárólag otthon használok a hifi vezérléséhez.

Ott keresnék valami megoldást arra, hogy a Tidal által létrehozott listák megjelenjenek HEOS alatt is.

[ Szerkesztve ]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#806) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Engedjetek meg nekem egy kis ajánlót (elsősorban) Linux felhasználóknak:
Tidal HI-FI Max Quality. A listen.tidal.com webes verziója ami elektronban fut Hi-Fi High & Max (24bit/96KHz) támogatással:

- HiFi playback (High & Max settings)
- Notifications
- Custom theming
- Custom hotkeys (source)
- Better icons thanks to Papirus-icon-theme
- Settings feature to disable certain functionality. (ctrl+= or ctrl+0)
- API for status and playback
- Disabled audio & visual ads, unlocked lyrics, suggested track, track info, and unlimited skips thanks to uBlockOrigin custom filters (source)
- AlbumArt in integrations (best-effort)
- Custom integrations
ListenBrainz integration
Songwhip.com integration (hotkey ctrl + w)
Discord RPC integration (showing "now listening", "Browsing", etc)
MPRIS integration
- UI + Json config (~/.config/tidal-hifi/, or ~/.var/app/com.mastermindzh.tidal-hifi/ for Flatpak)

GitHub: [link] Arch (AUR): [link]

#linux #arch #aur #tidal #hifi #24bit #96khz

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tidal
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.