Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) grizlisandor válasza Danecay (#57150) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tudom, de nem biztos, hogy az okozza nálam a problémát. :DDD
Értem, hát én már semmit nem hiszek el az ASRock-nak, írtam nekik, pár hete, válaszra se méltatnak.

(#57152) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigot vettem, de a 3200-as ram csak 2133-an ketyeg, pedig a BIOS-ban auto van beállítva. Átállítottam az OC Tweaker fülön, hogy load XPM settings, 3200, át is állította a frekvenciát a RAM-nál, de a feladatkezelőben azt látom, a RAM csak 2133-on fut továbbra is.

3.90-es a BIOS verzióm, az lehet a probléma? Eggyel frissebb verziónál írják: "1. Add auto rule for specific memory module."
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450%20Pro4/#BIOS

Alaplap: Asrock b450 pro4
Proci: RYZEN 3600
RAM: 2x8gb 16GB 3200MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB) (CMK16GX4M2B3200C16)
Mi lehet a baj szerintetek?

(#57153) koko52 válasza kalapacsolok (#57152) üzenetére


koko52
veterán

CPU-z memory fülről rakj fel képet!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57154) Danecay válasza kalapacsolok (#57152) üzenetére


Danecay
őstag

A feladatkezelő, hol írja, hogy milyen frekvencián megy RAM?

(#57155) Danecay válasza grizlisandor (#57151) üzenetére


Danecay
őstag

Nálam sem okozott problémát, sőt kizárólag így tudtam gyári frekvencián hajtani mert mint írtam, manuálban hiába állítottam be a frekvenciát, az időzítéseket és a feszültséget, tett rá magasról, ugyanúgy 2133MHz-el mentek a RAM-ok. Mint ahogy korábban javasolták megpróbáltam 3000MHz-re állítani a memóriát de én ilyen jelenséggel eddigi pályafutásom során még nem találkoztam. Tehát XMP-ről átváltottam manual-ra, maradt minden ugyanaz csak a frekvenciát átállítottam 3000MHz-re és CMOS reset lett a vége mert egész egyszerűen nem bírt bekapcsolni a gép. Vagy újraindítás után fekete maradt a monitor, vagy ha volt kép és boot képernyő ahol a BIOS-ba lehet belépni ott kifagyott az egész ha DEL gombot nyomtam, vagy ha nem nyomtam akkor ilyen hibaüzeneteket kaptam:

CMOS reset után amihez még csak jumpert sem adtak, legalábbis én nem találtam, visszatöltöttem a korábban használt és elmentett beállítást és első alkalommal még az is belefagyott a Windows boot-ba. Komolyan mondom, hogy nevetséges :Y Most akkor mivel van gond? Garis az alaplapom is és a memóriáim is de ha bármelyiket visszaküldöm a nyakamat rá, hogy nem cserélik ki egyiket sem, mert pl. most is ez alól a konfig alól irkálok "vígan"

(#57156) kalapacsolok válasza koko52 (#57153) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

itt a kép :)

[ Szerkesztve ]

(#57157) RECSKA válasza kalapacsolok (#57156) üzenetére


RECSKA
veterán

zentimings.... cpuz.... aida....

feladatkezelo.. 98 ota nem hasznalja kb senki... :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57158) grizlisandor válasza Danecay (#57155) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ilyen üzenettel én szerencsére nem találkoztam.
Nem tudom, én is csak találgatok, meg próbálkozok, ha találok a neten valami ötletet.

(#57159) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

Sziasztok
Adott egy i5 8600k proci, gigabyte z370 HD3P lap és egy HyperX 16GB Predator DDR4 3000MHz CL15 KIT HX430C15PB3K2/16 ram kit, 2-4 foglalatban ( de 1-3 foglalatban se jó )
Alapon minden ok, de ha XMP profilba 2666 ba állítom, vagy 3000-be akkor a win10 bótolás közben újraindul. Érdekes, mert van amikor nem. Tegnap pl játszottam is 3000 mhz-n de ma hidegen mikor indítottam megint nem bootol. Ha kikapcsolom az XMP-t akkor minden megy.
Érdekkes, mert cpu-z szerint is tudnia kell XMP a 3000 mhz-t
Ház hűtés fullos, jól szellőző
Merrefelé keresgéljem a hibát? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#57160) koko52 válasza Csokifalo (#57159) üzenetére


koko52
veterán

Mióta csinálja?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57161) Csokifalo válasza koko52 (#57160) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

2 éve raktam össze ezt a konfigot de eddig alap órajelben mentek
most eladtam a konzoljaimat, és játszanék, átnéztem pár beállítást, és gondoltam
ha már 3000 mhz akkor ne alapon menjen, tehát mondhatni eddig nem használtam így
viszont ahogy írtam is, tegnap pl elindult 3000-n este kikapcsoltam, reggel már nem indult el csak ha az xmp-t offoltam...menet közben ha már bebootolt nem fagy ki, kizárólag win10 bootolás közben ahogy túlmegy a bioson

[ Szerkesztve ]

(#57162) koko52 válasza koko52 (#57160) üzenetére


koko52
veterán

Próbáld meg 1,4v-al!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57163) Csokifalo


Csokifalo
aktív tag

sajnos ugyanaz
ahogy viszont kikapcsolom az xmp-t bootol rendesen

(#57164) koko52 válasza Csokifalo (#57163) üzenetére


koko52
veterán

BIOS legfrissebb? Proci húzva van?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57165) Csokifalo válasza koko52 (#57164) üzenetére


Csokifalo
aktív tag

bios legfrissebb, a proci i5 8600K-s, és auto módban van, nincs alap mód, csak turbó
amúgy annak bírnia kellene amúgy is azért K-s nem?
néha van olyan hogy az RX580 kártya nem ad képet, olyankor az alaplapi vga kapcsol be
ez azóta van amióta megvettem a használt kártyát kb 3 hete
a táp is minőségi CHIEFTEC GPE-700S ECO 700W

(#57166) koko52 válasza Csokifalo (#57165) üzenetére


koko52
veterán

Alaplap, RAM vagy ház RGB van? Annak a szoftvere is okozott már ilyet.
Memtest 86-ot is kéne futtatni USB-ről.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57167) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mivel összeomlik a gépem random, ezért felmerült a RAM hiba is. 2*8GB DDR4 G.SKILL Aegis 3000MHz F4-3000C16D-16GISB

Három órát futtattam a Memtestet az egyik modullal. Ez lett az eredmény. Mit gondoltok?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#57168) koko52 válasza Hegyirabló (#57167) üzenetére


koko52
veterán

Teszteld végig! Ha hibátlan akkor jók a RAM-ok. 4/3-at látok

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57169) Danecay válasza Hegyirabló (#57167) üzenetére


Danecay
őstag

Ha jól látom akkor nincs hiba. Miután leteszteled a másik modult is és ha az is jó majd próbáld meg együtt tesztelni őket, nálam ott bukik meg a mutatvány.

(#57170) Hegyirabló válasza koko52 (#57168) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

A fene vigye el, nem is figyeltem, kb. még tizenöt percet kellett volna hagyni futni. :O Csak nagyon kellett már a gép.

(#57169) Danecay :R

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#57171) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Na sziasztok! :)

Elindítottam a RAM Esti Tesztelés 1. fázist.

Viszont én lehúztam a ventiket, CPU-t kivéve, ne legyen már helikopter teszt közben. Ettől nem fog elfüstölni a gép, ugye?

Aquila non captat muscas.

(#57172) feka0118 válasza koko52 (#57064) üzenetére


feka0118
tag

Szia. Közben megnéztem hogy 3 modullal is dualchanelben maradt és így biztos off az oc órajel. A dualt nem tudtam kikapcsolni sehol a lapon ezért megpróbáltam úgy hogy csak a 2.(8 gb) És 3.(4gb) Slotba raktam be a ramokat hátha így átvál singel be de nem. Viszont így be tudtam állítani xmp módban 2933 MHZ re cl16 1.36 Voltal. És működik. Régen mókoltam gépekkel de ilyet én anno nem tapasztaltam hogy eltérő memória mérett megy dualban max sebességgel és működik. Semmeilyen anomáliát nem tapasztaltam eddig. Szerinted ez egészsésges így vagy én túráztatom túl a témát?

[ Szerkesztve ]

(#57173) feka0118 válasza Csokifalo (#57159) üzenetére


feka0118
tag

Az időzítést nézted biosbsn. Nekem is predator ramjaim vannak, de 3000 és vagy (r5 2600 miatt) 2933 mon csak cl16 (csak a cash latency a többi gyárilag előíet érték)os időzítéssel maradt stabil, cl15 el oc-n nem. Én biosbsn bekapcsoltam hogy ha hibás órajelet állítok be akkor ő azt ellenörzi és hiba esetén lesípol és az utolsó stabil beállítosakat állítja vssza. De nekem így működik stabilan legalább 1 éve (bár most én bénázok kicsit a saját hülyeségem miatt) .

[ Szerkesztve ]

(#57174) koko52 válasza feka0118 (#57172) üzenetére


koko52
veterán

Nem igazi dual. Ha csinálsz Aida mérést meglátod. Csak gondolj bele 10GB esetén hogy fut a 4GB-on 5GB?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57175) feka0118 válasza koko52 (#57174) üzenetére


feka0118
tag

Szerintem se valid, csak aida és cpu z ben is dualchannelt ír.De semmilyen tesztet nem futattam. Azt sem tudom melyiket kellene, hogy a valóságot lássam. Végülis a végeredményt nézve viszont minden jó😀. Azért próbálkoztam mert Farcry5 nél egérmozdulatra kicsit darabos volt a mozgás, amit most nem tapasztalok. De az is lehet csak én képzelem oda. Köszi

(#57176) szilardf


szilardf
tag

Sziasztok,
Van egy Asrock H370M-ITX/ac alaplapom, és vettem bele egy i5 9400T processzort.
Volt itthon Hyperx DDR4 2400-as és 2133-as ramom is. A proci 2666-os memóriát igényel az Intel szerint. Gondoltam lassabbal is elindul csak nagyobb időzítéssel, vagy csak azzal az adott lassabb sebességgel. Ehhez képest nagy sötétség mindkét memóriával. Hangszóróm sajnos nincs a házban, így nem tudom, hogyan sípolgatott a bios.
Létezik, hogy minimum 2666-os memória kell a procihoz, hogy elinduljon vele az alaplap?
A memóriák Z270-es Asrock alaplapokban működnek, persze 2133-on, illetve 2400-on.
Köszi!

(#57177) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok!
Adott egy HP 800 G3 SFF brand gép, a proci és a lap támogatja a 2400-as RAM-ot, a gyári samsung ramok ezen is futnak. Beletettem helyettük gyorsításként egy corsair vengeance lpx kit-et, viszont csak 2133-on futtatja a ramokat. Biosban nincs XMP kapcsoló. Rá tudom bírni valahogy a 2400-ra?
Köszi. :R

(#57178) koko52 válasza szilardf (#57176) üzenetére


koko52
veterán

El kell indulnia lassabbal is. Cmos Clear-t megcsináltad?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57179) koko52 válasza thomasa (#57177) üzenetére


koko52
veterán

Ha a BIOS-ban van állítási lehetőséged, akkor manuálisan beállíthatod.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57180) grizlisandor válasza RECSKA (#57124) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kezdtem örülni, de korai volt, mert már megint csinálta. :U

Kipróbálom, amit írtál.

(#57181) grizlisandor válasza RECSKA (#57124) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szóval így jártam:
XMP mód 2800 mhz 1.35V elindult.
XMP mód 2933 mhz 1.35V elindult.
XMP mód 2933 mhz 1.1V kék halál.
XMP mód 2933 mhz 1.3V fut most.

De gondolkoztam, hogy lehet a legfrissebb BIOS miatt is csinálhatja ezt a lefagyok és nem tudok újraindulni és csak pörögnek a ventik? Most 2.0 van, 1.6 jött az alaplap, de az ASROCK azt mondja, hogy az 1.6 BIOS-nál és felette *ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU is being used on your system." Visszamegyek 1.5 BIOS-ra, aztán meglátjuk mi lesz, mit szóltok? Vagy előtt próbálkozzak még valami RAM beállítással?

(#57182) RECSKA válasza grizlisandor (#57181) üzenetére


RECSKA
veterán

miert allitgatod a feszultseget? XMP altalaban 1.35el megy. Arra allitsd. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57184) szilardf válasza koko52 (#57178) üzenetére


szilardf
tag

Igen, volt cmos clear, táp csere is.
Sajnos másik 8-9 gen procim nincs, és alaplapom sem.
Az az érdekes, hogy akitől vettem, neki egy 8100-as i3-mal tök jól működött.
A kérésemre megfrissítette a bios-t a legfrissebbre, hogy menjen benne a 9400T. Alapból csak 8 gen-t támogat.
Frissítés után még működött nála 8100-al.
Az én 2133-as és 2400-as hyperx ram párjaim nincsenek benne az alaplap támogatási listájában. A régi z270-es asrock alaplapom listájában sem voltak benne, de azzal mindkettő működik. Ráadásu ugyanez az alaplap típus (z270m-itx/ac).
Próbáltam egy harmadik 2400-as rammal is, de azzal sem ment.
Igazából most már a ramot kizárnám, itt az alaplap, vagy a cpu lesz a probléma, vagy a kettő együttesen.
Mivel nem ad képet, nem tudom megnézni a bios verzióját, de az eladó mondta, hogy a legfrissebbet tette rá (4.30). Ezzel, és már előtte lévő változattal is a teljes 9 gen palettát támogatja.
Tettem bele videokártyát is, de nem számított.
Szereztem csipogót. A h370-es lap sehogy nem csipog. Sem üresen, sem procival, vagy rammal. Talán megárthatott neki a bios frissítés. De akkor miért megy 8 gen procival utána is? Vagy a bios frissítés nem sikerült, és ezért nem indul? Ilyet még nem láttam. A proci egy tiny pc-ből való, abban működött.
Kipróbáltam a régi lapommal is az üresben indítást, és procival ram nélkül is, mindig sípolt. Persze azt 6 gen procival.

(#57185) koko52 válasza szilardf (#57184) üzenetére


koko52
veterán

Ott valami a BIOS frissítésnél félre siklott. :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57186) szilardf válasza koko52 (#57185) üzenetére


szilardf
tag

Egyet helytelenül írtam. Proci nélkül a régi alaplap sem sípol.
De én is valami bios-os problémára tudok gondolni.

(#57187) grizlisandor válasza RECSKA (#57182) üzenetére


grizlisandor
addikt

Te írtad, hogy 1.1, vagy félreértettem? :DDD

Akkor átállítom:
XMP mód 2933 mhz 1.35V.

(#57188) RECSKA válasza grizlisandor (#57187) üzenetére


RECSKA
veterán

DRAM fesz nem. Azaz a memória modul feszültsége
SOC az a chipszetfesz... Nagyon figyelj, hogy ne auton legyen, mert szereti túllőni. Fix 1.1 :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57189) thomasa válasza thomasa (#57177) üzenetére


thomasa
senior tag

Ne keressétek, megvan. Kiderült, hogy a corsair vengeance lpx 2400 az natívan csak 2133-on fut. Tehát ha nem támogatja a tuningot alaplap abban nem kapcsolható 2400-ra.

(#57190) grizlisandor válasza RECSKA (#57188) üzenetére


grizlisandor
addikt

SOC Voltage(VID) megvan, most auto-n van, akkor belövöm majd 1.1 fix-re, köszi. :)

(#57191) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#57156) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigot vettem, de a 3200-as ram csak 2133-an ketyeg (feladatkezelős fotó itt a korábbi hozzászólásomban, amire reagálok), pedig a BIOS-ban auto van beállítva. Átállítottam az OC Tweaker fülön, hogy load XPM settings, 3200, át is állította a frekvenciát a RAM-nál, de a feladatkezelőben azt látom, a RAM csak 2133-on fut továbbra is.

3.90-es a BIOS verzióm, az lehet a probléma? Eggyel frissebb verziónál írják: "1. Add auto rule for specific memory module."
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450%20Pro4/#BIOS

Alaplap: Asrock b450 pro4
Proci: RYZEN 3600
RAM: 2x8gb 16GB 3200MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB) (CMK16GX4M2B3200C16)

Mi lehet a baj szerintetek?

(#57192) RECSKA válasza kalapacsolok (#57191) üzenetére


RECSKA
veterán

ne a feladatkezeloben nezz ra...

Cpuz is irja, aida is, hwinfo is, minden olyan program, ami kiolvassa... Ne feladatkezelozzunk mar... :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57193) kalapacsolok válasza RECSKA (#57192) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ok, azt gondoltam az megbízható erre a célra :) Megnéztem: CPU-Z-vel:

dram frequency: 1064.5 MhZ-et ír. Slot 1 és slot 3-ban vannak a RAM-ok.
SPD fülön max bandwidth: ddr4-2132 (1066 Mhz)

[ Szerkesztve ]

(#57194) RECSKA válasza kalapacsolok (#57193) üzenetére


RECSKA
veterán

a1-b1?

Ha igen, akkor gyorsan rakd at a2-b2-be. ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57195) JaniS


JaniS
senior tag

Vettem kb. egy hónapja memóriát, egészen pontosan ezt: PATRIOT 32GB Viper 4 DDR4 3000MHz CL16 KIT PV432G300C6K. Rendkívül furcsának találtam már akkor, mikor a csomagot megküldte az egyik közismert számítástechnikai cég, hogy a 2 modul egy antisztatikus zacskóba volt csak becsomagolva, az eredeti gyári csomagolása nem volt sehol. A többi alkatrész viszont rendben volt és ettől a cégtől már nagyon sokszor vásároltam és nem volt velük soha gondom. Az összerakott gép az elmúlt egy hónap alatt ritkán ugyan, de véletlenszerűen újraindult (egész nap megy, megesett, hogy reggelre újraindult). Ráengedtem az AIDA64 stress tesztjét, hibázik. Emeltem a RAM feszültségét 1.35V-ról felfelé egészen 1.4V-ig, stabilabb lett, de továbbra is hibázik. Ti mit gondoltok erről? Egyszerűen sikerült kifognom egy ilyen példányt, vagy a gyári csomag hiányából gondoljak másra? Nem szándékozom a céget sározni, mert lehet ártatlanok benne. De megy vissza gariba.

(#57196) szilardf válasza JaniS (#57195) üzenetére


szilardf
tag

Meg kellene nézni gyári száma, feliratok, vagy valami alapján, hogy tényleg egy kit-e. Lehet, hogy kaptál két single ramot. Külön-külön betéve is hibáznak, vagy csak párban?
Szerintem ha garis, ne szenvedj vele túl sokat.

[ Szerkesztve ]

(#57197) JaniS válasza szilardf (#57196) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszi a tippet. Megnéztem, egyforma modulok, gyári számukból is látszik, hogy valóban egy kit részei. Egyenként tesztelve az egyik azonnal hibázik, a másik teljesen stabil. Megy vissza gariba. Azonban:

Számtech boltosok, ha vagytok itt! Elképzelhető, hogy egy memória kit modult, ráadásul nem is a legolcsóbbat (Patriot Viper) kibontva, azaz az eredeti csomagolás nélkül árultok? Ha igen, ennek mi az oka? Vagy kaptam egy már visszavitt problémás modult. Ne értsetek félre, minden cégnél hibázhatnak és lehetnek nem korrekt alkalmazottak, nem sárdobálás a célom. Csak ha tényleg lehet ennek reális oka, azért azt jó lenne tudni. Eddig akárhányszor vettem RAM-ot és ez nem kevés volt, mindig orig csomagban kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#57198) kalapacsolok válasza RECSKA (#57194) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi, így már engedte a biosban állítani és jó!

(#57199) #24845312 válasza JaniS (#57197) üzenetére


#24845312
törölt tag

Ha újként vetted, akkor kapnod kellett volna mellé a dobozt is. A garancialapon mi szerepel? Melyik bolt volt ez?

(#57200) grizlisandor válasza RECSKA (#57188) üzenetére


grizlisandor
addikt

XMP mód 2933 mhz 1.35V
SOC Voltage(VID) 1.1

Ezen beállítások mellett is csinálta, hogy lefagy, újraindul, maxon pörgő ventikkel üresbe.
Innen indultunk.
Hova tovább szerintetek?

Szerintem nem a RAM túlhajtással van lesz a baj, hanem a BIOS frissítésemmel 2.0-ra, gyártó szerint a procimhoz elég a 1.5 BIOS, szerintem megy rá a downgrade. :U

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.