Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Tegnap megjött az új konfigom, asrock x570 pro4 alaplap, 16GB G.skill Aegis 3200 ram 1db , amd ryzen 3600, és egy wd m.2 ssd (leírok mindent, hogy meglegyen minden információ :) )
Most nem akartam többet költeni, azért vettem egyben 16-ost, hogy ha majd esetleg később kell update-elni, akkor majd veszek mellé még egyet.
Egyből megnéztem a ramot 2133-ra állította a bios alapból, átraktam 3200-ra
XMP-t is bekapcsoltam, alapból az sem volt, gondolom azt érdemes, ugye?
Aztán frissítettem a BIOS-t is mert 1.0-ás volt rajta.... 2.3 az utolsó...
És a kérdésem az lenne, hogy ha az aidában megnézem, miért azt írja, hogy
DDR4-3200 (1600 mhz) ?
Ez így jó? Nem annyira jól néz ki :)
Az számít, hogy a ram melyik foglalatba rakom a 4 közül?

Szóval mit kell állítani, hogy a lehető legjobb beállításokat kapjam? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#56752) szabeska válasza lcee79 (#56751) üzenetére


szabeska
addikt

Szia!

A 3200/1600 tökéletes, hiszen ilyenek a ramjaid. XMP on, 3200 Mhz, ennyi.
Újabb lapoknál A2-B2 az ajánlott ram slot, de a lapod manualjában nézd meg, hogy két modul esetén hova rakd őket!

+ Ryzen mellé érdemes mielőbb venni egy másik modult (előre gondolkodva jobb lett volna rögtön 2x16 GB KIT-ben), mert Ryzen alá lábonlövés a single channel működés (1 modul) :(

[ Szerkesztve ]

F1

(#56753) _DiEGO_ válasza Czmorek (#56750) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Igen , az alaplap gyártónak illene ( illett volna ) kiadni egy frissített BIOS-t az újabb hardverelemek micro kódjaival stb, hogy azokkal bővíteni lehessen. De abból már nem lesz semmi mert elég régi szegény vas :((

Hasonlatként ez kicsit olyan, hogy odavisznek az udvarodba egy ÚJ kocsit , de nem adnak hozzá kulcsokat.
Látni látod, hogy ott van és milyen szép, csak nem :)) tudod használni .

[ Szerkesztve ]

(#56754) lcee79 válasza szabeska (#56752) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a választ!

Igazából elég "olcsó" volt ram 22.000 körül, gondoltam, majd kis idő múlva veszek még egy ugyanilyet és kész :)
De egyben mindennel 200e alatt maradtam, és összeállt a gép,
később magában egy ram, nem lesz olyan feltünő, feleségem arra nem szól majd semmit :D

Meg remélem még a procik következő generációja legalább ugyanezzel a foglalattal jön, hogy ne kelljen alaplapot cserélni, akkor még abból is majd még tudok egyszer legalább fejleszteni.

Az előző konfigom LGA1150-ös volt, és már vagy abban az évben mikor vettem vagy következőben cserélték az újabbra...
Ott ha 1 év múlva akartam volna fejleszteni, akkor már mindent cserélnem kellett volna, így inkább megvártam hogy lassúnak érezzem, és "sokkal" jobb cuccok kjöjjenek, és az nekem most jött el :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#56755) core i7


core i7
addikt

Sziasztok az normális ,hogy win10 alatt ennyi készenléti memóriám van és szabad alig
Memóriákat már ki be pakoltam sorrendben és ugyanazz.. Valaki help!

(#56756) Reflax


Reflax
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy manapság a számítógépen kívül hol használunk nagyobb teljesítményű memóriákat?
Ugye bár nem csak a RAM memória. Memória a HDD, az SSD, a Pen Drive is és stb.
Remélem választ találok, köszönöm előre is! :R :R
Írta topikot mert nem találtam erre megfelelő részt, ahol boncolgatnák ezt széles körben, szóval reménykedem itt megtalálom a választ:D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#56757) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Üdv. Múlt héten sajna gépbe ömlött folyadék miatt elszállt egy RAM-om. 2 db 2x4GB G.Skill Ares 1600 DDR3, tehat összesen 4x4GB-om van. Kérdés hogy mivel ez dual channel kiszerelésben volt, 4GB-osat nem tudom, lehet-e kapni, és ha igen, akkor működik-e majd dual channelben a meglevovel? Vagy mi tévő legyek?

(#56758) koko52 válasza Reflax (#56756) üzenetére


koko52
veterán

Okosteló. De minden elektronikusan vezérelt gépben megtalálható egy számítógép, csak kompakt állapotban.
De a RAM az nem olyan mint a HDD,SSD, Pendrive, mert nem őriz adatokat, minden leállításnál törlődik róla minden és végtelenszer újraírható ellenben az előzőekkel. Végeredményben az összehasonlítani a RAM-ot és memóriát az almát a körtével.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56759) koko52 válasza Gabesz87 (#56757) üzenetére


koko52
veterán

Ha azonos paraméterben találsz akár más gyártótól akkor nagy az esély, hogy nem lesz gond. De eladásnál nem fogják majd díjazni. Vagy eladod a 3 modult és veszel 2x8-at.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56760) Gabesz87 válasza koko52 (#56759) üzenetére


Gabesz87
veterán

Azt hittem ez ugyanolyan mint az nvidia két kártyás megoldása, hogy csak ugyanolyannal működik. Hát ha így megy, akkor lehet, hogy nézek egy 4GB modult. Gyors keresés után ezek közül esetleg jó lehet valamelyik?
Corsair Vengeance LP
HyperX Savage
HyperX Genesis
Vagy ÁK-n EZEK vannak még.
Az én RAM-om specifikációi: G.Skill Ares

Mondjuk ez már másik topci témája, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#56761) koko52 válasza Gabesz87 (#56760) üzenetére


koko52
veterán

DDR3-1600MHz CL9-9-9-24 1,5v ez a lényeg
Azt is nézd meg, hogy 1 vagy kétoldalt vannak-e a chipek és olyat vegyél.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56762) Gabesz87 válasza koko52 (#56761) üzenetére


Gabesz87
veterán

Corsair Vengeance és HyperX Savage elvileg ugyanilyen paraméterekkel rendelkezik, ha jól láttam. De azt honnan tudjam, hogy vannak rajta a chipek, ha hűtőborda van rajta!?

(#56763) koko52 válasza Gabesz87 (#56762) üzenetére


koko52
veterán

A specificaction leírja. A sajátot szoftveresen is kiolvashatod CPU-Z-vel. Pl single rank vagy dual rank-ot fog írni.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56764) Gabesz87 válasza koko52 (#56763) üzenetére


Gabesz87
veterán

Package Memory Format: DIMM
Ez lenne az az információ?

(#56765) koko52 válasza Gabesz87 (#56764) üzenetére


koko52
veterán

Nem, az a foglalat.
Pl: [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56766) Gabesz87 válasza koko52 (#56765) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ennyi van a matricán. R, azaz Rank jelölést én nem látok.

(#56767) koko52 válasza Gabesz87 (#56766) üzenetére


koko52
veterán

Ha borda alá nézel egy vagy két oldalon vannak chipek?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56768) Gabesz87 válasza koko52 (#56767) üzenetére


Gabesz87
veterán

Amennyire belátni, úgy gondolom csak egy oldalon vannak. A másik oldalon teljesen végig fekszik rajta valami szivacs szerűség a borda alatt.

Azt hiszem, a HyperX Savage is single rank típusú, és a paramtérei olyanok, mint ami nekem kell.

[ Szerkesztve ]

(#56769) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Látom hasonló témáról volt szó az előbbiekben is, de nekem még mindig nem világos ez a dolog. Volt a gépemben 2*4GB Corsair XMS3 memória és ma vettem hozzá 2*2GB Corsair XMS3 memóriát (elméletileg ugyanaz a kettő, csak az eredeti 8GB kit az új pedig 4GB kit). Viszont CPU-Z-ben az SPD fül alatt a régi RAMoknál a "Rank" jelzés dual, az újonnan vásároltaknál pedig single jelzés található (mellékeltem is képeket erről a pontos információkkal). Ez okozhat vagy jelenthet bármiféle problémát? Lassíthatja a memóriákat? Összességében probléma ez vagy maradhat igy?
A válaszokat előre is köszönöm szépen!
Üdv.!
[ram modul1] [ram modul2] [ram modul3] [ram modul4]

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#56770) koko52 válasza almos94 (#56769) üzenetére


koko52
veterán

Memory fülek mit mutatnak? Ha dual chanel mindkét páros akkor ok.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56771) koko52 válasza Gabesz87 (#56768) üzenetére


koko52
veterán

Akkor nagy eséllyel nem lesz gond.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56772) almos94 válasza koko52 (#56770) üzenetére


almos94
aktív tag

Memory fül alatt felismerte a + 4GB ma beszerelt RAMot (igy mutatja, hogy összesen 12GB van). Ezen túl mutatja azt is, hogy Dual channelben futnak.
Köszönöm szépen a segitségedet! :R

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#56773) koko52 válasza almos94 (#56772) üzenetére


koko52
veterán

Akkor van 2* dualod. Szívesen!

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56774) Reflax válasza koko52 (#56758) üzenetére


Reflax
tag

És van az okostelón kívül más konnkrét is, amiben nagyobb teljesítményű memóriát használnak manapság? Mert akkor beleírnám.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#56775) koko52 válasza Reflax (#56774) üzenetére


koko52
veterán

Memóriát vagy RAM-ot?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56776) Reflax válasza koko52 (#56775) üzenetére


Reflax
tag

Legyen a biztonság kedvéért mindkettő :D

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#56777) koko52 válasza Reflax (#56776) üzenetére


koko52
veterán

Memóriát pl a 4k-8k vagy nagy sebességű kameráknál és profi fényképezőknél, hol több száz kép is készülhet másodpercenként.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56778) Reflax válasza koko52 (#56777) üzenetére


Reflax
tag

Köazönöm ez reveláns és hasznos, a szervereknél használnak még sok memóriát, ha jól tudom, azon kívül van még valahol?

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#56779) koko52 válasza Reflax (#56778) üzenetére


koko52
veterán

A szerver ugyan olyan felépítésű mint egy PC de nem nagy teljesítményűek a RAM-ok hanem nagy méretűek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56780) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Van egy problémám. Vásároltam egy 2 darabos DDR3 Kitet, HyperX Fury, HX316C10F/4
A probléma az, hogy ha mindkettőt beleteszem az alaplapba, a gép nem bootol be, újraindulgat boot közben. Ha egyenként teszem be a lapba és bármelyik foglalatba akkor minden gond nélkül megy.
Az alaplap típusa: Gigabyte GA-H97N-WIFI
Mi lehet a gond és mi a megoldás vajon? Köszi!

(#56781) Submarine válasza Melorin (#56780) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Bios reset mindig legyen csere előtt.
Viszont ez a típus nincs benne a kompatibilitási listában:
[GA-H97N-WIFI memory lista]
A próbálgatással a kontakt hibát kizártad elvileg.
Ki kellene próbálni egy lista szerinti kittel is, de elvileg nem kellene, hogy kényeskedjen.
Bios reset - Bios update - próbálgatás
Mást nem tudom mit lehet még tenni.

[ Szerkesztve ]

(#56782) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem! Adott egy i7 6700 processzor, egy Gigabyte B250M D3H alaplap és egy Kingston HyperX 2*8GB 2666MHz memória kit. Kérdésem az, hogy valamiért csak 1866-on megy a memória, elvileg a proci támogatja a 2133MHz-et. BIOSba erre van állítva, ezt is mutatja, de AIDA már csak 1866-ot mutat, meg a BIOS-ban is ahol az aktuális értékeket mutatja ott 1866. Akármit állítok, sem a frekvenciát, sem időzítés nem tudom változtatni. Előre is köszi a segítséget.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#56783) DonMedve válasza DonMedve (#56782) üzenetére


DonMedve
addikt

Megoldódott köszönöm! :B :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#56784) temporello válasza Melorin (#56780) üzenetére


temporello
tag

Ha két darab HyperX Fury, HX316C10F/4-t vettél,bár ugyanolyan a két modul,nem kit.
Ez a kit megfelelője a memóriádnak: HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz HX316C10FK2/8.Nagyobb eséllyel fog működni.

(#56785) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Amennyiben G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz használata esetén a lenti képen látható data-kat dovja a HWiNFO az így rendben van?

Köszönöm!

(#56786) koko52 válasza Danecay (#56785) üzenetére


koko52
veterán

Igen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56787) Danecay válasza koko52 (#56786) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm! :)

(#56788) Raysen623


Raysen623
addikt

Sziasztok. Adott egy Kingston Hyperx típusú 3200 Mhz-es RAM modul, amit az alaplap 1,22 V-on hajt. A memóriára 1,35 V van írva. Okozhat ez a feszültség különbség kék halált W10 esetén?
2 db 4Gb-os és 2 db 8 Gb-os modulról van szó. A 2db 4Gb-ossal nem ír ki hibát a memtest, míg ha az összes benne van akkor több mint 40 errort fedez fel. A tesztet még 1,22 V-os feszültségen futtattam le.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#56789) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Most telepítettem egy gépet,a miben 8GB DDR3 memória van.

A 64 bites Windows 10 azt írja, hogy (Memória 8 GB, 3,94 GB használható.

Ezt hogy? :F

Fizikailag látom, hogy 2 db 4 GB-os van benne (KIT kiszerelés), a BIOS 4GB-ot lát, a Windows 8-nak látja, mégis 3,94 a használható. Itt mi lehet a galiba?

Mod:

Asztali gépről Bank szó, amiben van VGA is

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#56790) koko52 válasza RootRulez (#56789) üzenetére


koko52
veterán

Összefoglalóban van róla szó. Azt nézd meg!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56791) Vindblom


Vindblom
újonc

Helló!
Az laptopomon az alaplapra integrált RAM (4GB) gyakran hibázik és emiatt sokszor jön a kékhalál. Futtattam 3 memória tesztelő progit is, és mindhárom rengeteg hibát talált a memóriában. Az a kérdésem, hogy az integrált gyári RAM-ot a BIOS-ban ki lehet kapcsolni?

(#56792) Submarine válasza Vindblom (#56791) üzenetére


Submarine
senior tag

Milyen laptop az, ha megkérdezhetem?

(#56793) Vindblom


Vindblom
újonc

Lenovo IdeaPad 510.

(#56794) Submarine válasza Vindblom (#56793) üzenetére


Submarine
senior tag

Annyit találtam, hogy mások is kérdezték ezt a lenovo honlapján, másik vassal kapcsolatban is. Válasz nuku.
Manual amit találtam, nem írt ilyen lehetőséget.
Úgyhogy részemről passz.
Mindenesetre ez az integrált ram ritka nagy szemétség.
Valami indiai muki vidijét láttam, leszedte az összes ram chipet, meg átpakolta a szükséges smd ellenállásokat is egy hőlégfúvóval..
:Y
Mondanám vidd be valami szervízbe, hátha bevállalják, de a helyzet sem olyan..

(#56795) , válasza Vindblom (#56791) üzenetére


,
addikt

Tudtommal sem lehet kikapcsolni.

(#56796) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

[B450 I AORUS PRO] alaplapban van [Aegis DDR4
DDR4-3200MHz]
ramom. Biosban default 2133-on megy ha engedélyezem az XMP profile-t akkor, viszont szétfagyogat a gép.
Mit tehetek?

Üdv,
Misi

(#56797) eqtoto


eqtoto
csendes tag

Sziasztok! Tervben van egy Asus z390-P prime alaplap egy I7 9700k-val. Melyik ram lenne bele a legjobb szerintetek? :))

(#56798) arabus válasza eqtoto (#56797) üzenetére


arabus
addikt

[link]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#56799) eqtoto válasza arabus (#56798) üzenetére


eqtoto
csendes tag

Nem elég 3200mhz-es? Ugyan oylan gyors vele nem?

(#56800) arabus válasza eqtoto (#56799) üzenetére


arabus
addikt

ha neked elég nekem igen

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.