Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) larryhughes


larryhughes
csendes tag

Köszönöm szépen, így már sikerült: [link]
Ha egyesével raktam bele őket, majd restart, akkor szépen elfogadta mindegyiket. Pedig eskü, hogy ezt a kombinációt már próbáltam, csak akkor egyszerre tettem bele...

(#57502) koko52 válasza larryhughes (#57501) üzenetére


koko52
veterán

Vannak ilyen anomáliák, amikre nincs magyarázat. A lényeg, hogy megy.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57503) st.marci válasza koko52 (#57495) üzenetére


st.marci
csendes tag

Igen, de mint kiderült a WHEA-19-es event még mindig néha megjelenik az event viewer-ben. Viszont nem vagyok vele egyedül, mint kiderült, mert másnak is jelentkezik hasonló X570-es lapon, tehát ismét a BIOS rossz. :)

(#57504) MPowerPH


MPowerPH
félisten

OCUK -n a Patriot Viper 4400-as kittet majdnem ingyen adjak. Van Mo .-ra is posta. Gondoltam megosztom, hatha valaki megkivanja. :)

Don't Tread On Me

(#57505) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,
egy barátomnak COD lehalt, kilépett aztán a chrome folyamatosan összeomlott, aztán virusirtót futtatva, net nélkül nem végzett a kereséssel, kilépett és nem lehetett visszakapcsolni, majd ujraindítva a gépet és az asztal folyamatosan mintha F5-öt nyomna mint süket a csengőt.
Aztán megpróbálta a telepítést, de folyamatosan az alábbi hibaüzenetet dobja, csak más más memória címterülettel. Már ha a képen látható cím az az.

Elképzelhető, hogy memóriahiba?
alaplap típusa: GA-B250M-Gaming 3
CPU: i57600k

Bocs, közben kiderült, hogy a GSKill ripjaws 5 2x8 2400 ramok közül az egyik elszllt, mert kiszedve a telepítő végigfut. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#57506) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Új alaplap lett beépítve (Asus TUF X570 Gaming-Plus), a "régi" memóriák (2*8GB DDR4 G.SKILL Aegis 3000MHz F4-3000C16D-16GISB) megtartása mellett, Ryzen 5 2600.

Már a BIOS-ban azt láttam, hogy a RAM órajel csak 2133 volt. Beállítottam 2933-ra, de a desktop programok szerint csak 2133.

Mitől van ez?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#57507) MPowerPH válasza Hegyirabló (#57506) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nyisd meg a CPU-Z -n a memoria fulet pls. :)

Don't Tread On Me

(#57508) Hegyirabló válasza MPowerPH (#57507) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Megtettem a kedvedért. :)

De nekem ez félig kínai, csak annyit látok, hogy 2133-at ír ki ott, ahol 3000-et (vagy 2933-at) kellene látnom.

Aquila non captat muscas.

(#57509) MPowerPH válasza Hegyirabló (#57508) üzenetére


MPowerPH
félisten

Memory, nem SPD. :)

Don't Tread On Me

(#57510) Hegyirabló válasza MPowerPH (#57509) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Elnézést, fárasztó napom volt. :)

De sokkal többet ez sem mond nekem, remélem Neked igen.

Aquila non captat muscas.

(#57511) MPowerPH válasza Hegyirabló (#57510) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, ~2933MHz -n mennek a ramok. :) Szep kerek 3000 -e belohetted volna, annyit tud gyarilag is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#57512) Hegyirabló válasza MPowerPH (#57511) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm, de hol látod ez? :F

Aquila non captat muscas.

(#57513) Trebron09 válasza Hegyirabló (#57512) üzenetére


Trebron09
őstag

DDR = double data rate, azaz 2x1463,2= 2926Mhz (~2933Mhz)

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#57514) Hegyirabló válasza Trebron09 (#57513) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Óóó!

Akkor megnyugodhatok. De a szenzációs Asus Suite program (de még a CPU-Z is) miért írja akkor azt, hogy, MaxBandwith 2133Mhz?

Köszönöm, és elnézést, ha nagyon hülye kérdések voltak!

Aquila non captat muscas.

(#57515) Trebron09 válasza Hegyirabló (#57514) üzenetére


Trebron09
őstag

Mert hivatalosan annyit tud a ram, az XMP meg egyfajta gyári OC. Az Aida írja is az XMP-nél hogy 3000Mhz. :)

(#57516) Hegyirabló: Mert tulajdonképpen azt tudja gyárilag is. :) De lehet hogy más miatt ír 2133Mhz-et majd a többiek kijavítanak. A lényeg hogy megy. :K

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#57516) Hegyirabló válasza Trebron09 (#57515) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Most biztosan megint hülyeséget fogok kérdezni, de akkor miért van benne a modellszámban a 3000 (G.SKILL Aegis 3000MHz F4-3000C16D-16GISB), ha hivatalosan csak 2133Mhz-et tud? :F

Szerk:

Oké, leesett. A 2133Mhz az SPD sebesség, jól írom? :)

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#57517) MPowerPH válasza Hegyirabló (#57516) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. :) Default annyira lovi be a lap. Azert van az XMP profil, amit ha betoltesz, akkor a ramok a gyari ertekukon fognak tekerni.

Don't Tread On Me

(#57518) Hegyirabló válasza MPowerPH (#57517) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, de akkor az előző lapom miért 2933-ra lőtte be default, és miért nem 2133-ra, mint ez, az új lap?

Aquila non captat muscas.

(#57519) koko52 válasza Hegyirabló (#57518) üzenetére


koko52
veterán

Nem találkoztam még olyan lappal, ami alapból OC-ra lövi be a rendszert. Az XMP, D.O.C.P, AMP mindig egy opció ami alapból disabled. A processzorodat se fogja tuningolni az alaplapod. Milyen alaplap volt ez?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57520) Hegyirabló válasza koko52 (#57519) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Asus Prime X370-Pro. De mitől lenne OC, ha a 3000 a gyári értéke, ahogy kolléga írta?

Aquila non captat muscas.

(#57521) koko52 válasza Hegyirabló (#57520) üzenetére


koko52
veterán

Ezért:

A BIOS soha nem töltheti be engedély nélkül az XMP-t! A RAM chipbe be van égetve egy XMP érték, amit aktiválni kell ez XMP érték. Alap esetben (default) JEDEC SPD értékkel indul.
Csak gondolj bele, hogy indulna 3000 MHZ-en ha pl nem Z-s lap esetén csak 2600 Mhz a max mert Intel ennyit támogat.

A te lapodban főleg érdekes, mert jelzi is hogy a 2933 és 3200 OC! 3000-et nem is támogatja, 2933-ra állítja be.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57522) Hegyirabló válasza koko52 (#57521) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nagyon szépen köszönöm!

Akkor kell most csinálnom valamit, BIOS-ban aktiválni bármit?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#57523) koko52 válasza Hegyirabló (#57522) üzenetére


koko52
veterán

Igen, XMP mod on vagy enabled.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57524) Hegyirabló válasza koko52 (#57523) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Parancs, értettem, köszönöm, csinálom! :)

Aquila non captat muscas.

(#57525) onlygodcan


onlygodcan
újonc

Sziasztok !
Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a kb 1 éve tökélezesen müködő 16gb (2x8 gb hyperx ddr3, 1 piros 1 fekete ugyan olyan mhz)ramom ma azt produkálta, hogy a gép egyszer csak újraindult, és utána már csak az alaplap speaker csipogását hallottam valamennyi indításnál, végig mentem minden hardveren egyesével, és kiderült hogy az egyik rammal (piros) mind a két slotban működik, de ahogy berakom a feketét azonnal speaker csipogás van , dobhatom a kukába vagy van rá valamilyen lehetőség hogy valahol bevizsgálják ? Eddig hiba nélkül futott és látta is a rendszer a 16 gb-ot
Válaszokat előre is köszönöm ✌

(#57526) koko52 válasza onlygodcan (#57525) üzenetére


koko52
veterán

Ha hibás kuka.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57527) temporello válasza onlygodcan (#57525) üzenetére


temporello
tag

Memóriára élettartam garanciát szoktak adni.Ahol vetted cseréltetheted.

(#57528) nyaky666


nyaky666
kezdő

Sziasztok!
Órajel problémáim vannak, kérem a segítségeteket! elméletben a processzor nem kezeli 100% ban a ramot.
Papíron pedig igen...
A processzor I3 10100 as a ram pedig hiperx 2x8 2666mhz.
Van valakinek ötlete? :W

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#57529) koko52 válasza nyaky666 (#57528) üzenetére


koko52
veterán

Alaplap?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57530) nyaky666


nyaky666
kezdő

Az Alaplap papíron támogatja:
Gigabyte B460M d2v

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#57531) koko52 válasza nyaky666 (#57530) üzenetére


koko52
veterán

El sem indul? Cmos clear?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57532) nyaky666


nyaky666
kezdő

Ezek a dolgok még várakoznak az értékesítőnél.
Csak emailban szóltak idézem" Az összeállítás működőképes, azonban a kiválasztott memória az I3-as processzor miatt csak 2400MHz-en képes működni" így keresnem kell olyan hozzávalót, ami passzol. Még mielött postázzák. Viszont elvileg 2666mhz képes minden kezelni.

Az első gépépítésem..

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#57533) koko52 válasza nyaky666 (#57532) üzenetére


koko52
veterán

A 10.gen i3 2666-ig kezel, tehát rosszul tudják. Valamint a gyorsabb tud lassabban is menni, szintén rossz a meglátásuk. Ez melyik bolt?
Egyébként nagyon rossz választás ez a processzor.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57534) nyaky666


nyaky666
kezdő

PCX a bolt, a gépösszerakónál igyekeztem tervezgetni, de kilötte az összes választható memóriát. Így megnéztem az órajeleket, mindegyik alkatrész 2666mhz-t írt, így ramból is ilyet választottam, csak felmerült ez a probléma és már lassan vért izzadok, hogy mit ronthattam el. Milyen lenne az ajánlott processzor? Ami az alaplaphoz való?

[ Szerkesztve ]

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#57535) koko52 válasza nyaky666 (#57534) üzenetére


koko52
veterán

Mire kell a gép? Milyen VGA?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57536) nyaky666


nyaky666
kezdő

Vga is cserés lesz most egy Asus Geforce gt 1030 oc 2gb van. Kis játék

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#57537) koko52 válasza nyaky666 (#57536) üzenetére


koko52
veterán

De milyen VGA lesz?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57538) nyaky666


nyaky666
kezdő

Azt sajnos még nem tudom. Egy jóideig marad ez. Nagy kiadás lesz ez is.

[ Szerkesztve ]

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#57539) koko52 válasza nyaky666 (#57538) üzenetére


koko52
veterán

Ezt a VGA-t egy Ryzen 5 3400G integrált VGA-ja megelőzi ami olcsóbb az általad kinézed procinál.
Ha később komolyabb VGA-t akarsz, akkor mindenképp 6 mag/12 szálon gondolkodj. Egy Ryzen 5 2600 (nincs integrált VGA) sokkal jobb választás az i3-nál. Ha kicsit gyűjtesz akkor Ryzen 5 3600 kb RTX 2080 szintig tökéletes. Intel 10.gen felejtős, még egy 9400-al is jobban jársz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57540) nyaky666


nyaky666
kezdő

Köszönöm szépen :)

"Na, most egy gérvágóval megbütykölöm a zsanérokat, aztán 2x6-os tiplikkel rárittyentek egy bigyót a miatosztra"

(#57541) badxgirl


badxgirl
aktív tag

Sziasztok.

Segítenétek, a képen látható 3 ram modul miért nem akar 2666 mhz-en menni?
Tudom nem szerencsés a 3 modul de ez most így alakult.
Az első képen látható egy 2666 mhz-es hyperx fury, vadi új, a második képen az eddig használt 2x4gb 3200mhz-es hyperx predator kit egyik példánya.
Ami az érdekes, hogy a predatoroknál most a memória sebességénél ddr4-2400 szerepel, holott xmp-vel 3200-ig mennének, de egyébként eddig 2666 mhz-en használtam őket, nem volt semmi varázslat, szimplán a biosban a ramnál egy lenyíló menüből kiválasztottam és kész. Most azonban hiába van 2666-ra állítva, bekapcsoláskor párszor ki be kapcsol a gép, ventik felpörögnek majd megállnak, aztán elindul 2400-on. gondolom a 2666 nem tetszik neki ezért gyakorol majd indul 2400-on. Kérdés miért?

Az alaplap asrock fatality b450 gaming k4, a proci ryzen 5 1600x. Proci felől első ram foglalat üres (takarja a procihűtő), 2. foglalatban predator 4gb, 3. foglalatban fury 8gb, 4. foglalatban predator 4gb.

(#57542) koko52 válasza badxgirl (#57541) üzenetére


koko52
veterán

A kép alapján a 3. és 4. foglalatban van a két páros, ami nem jó.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57543) badxgirl válasza koko52 (#57542) üzenetére


badxgirl
aktív tag



Ezek az alaplap könyvéből vannak. A2 és B2 slotokban volt eddig is a 2x4 gb predator. Most pedig csak betettem közé, B1-be a furyt.
Jah és ami végképp fura hogy cpu-z szerint dual channel, amit eléggé jetlek 3 ram esetén .

És ha ez nem lenne elég, cod warzone 2-3 óra játék alatt 2x us kifagyott, egyszer valami "directx encountered an unrecoverable error" egyszer meg valami semmitmondó dev error címszóval. Bár a játéktól sem állnak távol ezek a hibák, sokan panaszkodnak rá, de nálam ilyen csak akkor fordult elő mikor a 2 predatort próbáltam 3000-3300 mhz-en hajtani és terhelés alatt megette a fene. Holnap ráeresztem a memtestet, bár anno sem hibázott, csak játék alatt. 2666mhz-en viszont atom stabil volt.

(#57544) koko52 válasza badxgirl (#57543) üzenetére


koko52
veterán

CPU-Z és Aida is tud fake értékeket kiírni. Ez látható a képeken is. A gond itt a 3 RAM miatt lesz. Az a 3200 eddig is túl szép eredmény volt, ugyanis 1600x 2666 Mhz-ig támogatja a RAM-ot. Minden e feletti érték csak szerencse kérdése. A RAM-ok sem egyformák, a dualt is buktad. A fagyás akkor léphet fel amikor a 2x4 elfogy és használja a 3. RAM-ot. Ilyenkor lefelezi a sávszélességet és felléphetnek gondok. Ezt egy Aida sebességméréssel is letesztelheted. A dual és single közti értékeket fogod eredményül kapni az átlagolás miatt. Én a helyedben eladnám mind a hármat és 2x8.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57545) badxgirl válasza koko52 (#57544) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Ha ez áll fenn, nem akkor kéne megborulnia, mikor átlépi a 8gb ram használatot? Mert azt meccs elején megugirja, végig 11-11,5 giga, de a játéknak kilépni hibával csak random jut eszébe.
Soc voltage esetleg? Jelenleg 1.0v de arra is gondoltam talán 3 modul esetén kevés és a memóriavezérlő makacskodik

(#57546) koko52 válasza badxgirl (#57545) üzenetére


koko52
veterán

Passz. Az biztos, hogy a 3 modul nagyon nem szerencsés játékos gépbe. Office-ba ok máshol nem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57547) Chrys_


Chrys_
addikt

3900X mellé 2 modul legyen inkább 4 helyett? Csak dual-chanel-t tud ugye?

(#57548) koko52 válasza Chrys_ (#57547) üzenetére


koko52
veterán

a 2 mindig jobb mint a 4. Nem tud quad ch-t.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57549) Chrys_ válasza koko52 (#57548) üzenetére


Chrys_
addikt

OK. Egyelőre gyári értékeken hiba nélkül fut 3600 CL14 4 modullal. Tuning beállítást számoltattam a dram calc-kal, de még nem próbáltam ki.

(#57550) koko52 válasza Chrys_ (#57549) üzenetére


koko52
veterán

Akkor hagyd, ezek bőven jó értékek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.