Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) st.marci válasza koko52 (#57400) üzenetére


st.marci
csendes tag

Jaja. Egyébként egy BIOS frissítéssel jött be ez a probléma. Előtte WHEA 17-es eventeket regisztrált állandóan (amiből egyszer kék halál is lett - WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR) és kiderült, hogy a PCI Express autodetection környékén volt valami probléma, vissza is vittem az előző grafikus kártyámat, mert úgy regisztrálta a hibát, mintha az nVidia High Definition Audio Device-al lenne valami javíthatatlan hiba. Közben kiderült, hogy az AGESA (BIOS) volt rossz :( Azóta már lehet állítani, hogy a PCI Express link hányadik generációs legyen.. Szóval érdekes dolgok ezek.

ASUS support sajnos használhatatlan (nyitottam egyszer a fent említett hibával ticketet, de lezárták szó nélkül, erre én újranyitottam, majd megint lezárták. Így ment ez 4-5 alkalommal, mire valaki reagált, hogy vigyem vissza az alaplapot), de reddit-en van egy topic, ahova lehet írni és ott vannak ASUS-os emberek, megpróbálom elérni őket.

Köszi ismét, üdv!

(#57402) koko52 válasza st.marci (#57401) üzenetére


koko52
veterán

Majd írd meg mi lett a megoldás!
BIOS downgrade?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57403) st.marci válasza koko52 (#57402) üzenetére


st.marci
csendes tag

Mindenképpen! Sajnos nem érdemes downgradelni (hivatalosan nem is szabad az új AGESA óta) mert akkor meg elárasztaná WHEA 17-es eventekkel a logot. Így legalább csak olykor-olykor van egy, ami nem is értelmezhető (No Error stb.). Stress teszt alatt sem jelentkezik semmi hiba szóval szerintem ártalmatlan. A lényeg, hogy lehessen bootolni rendesen :)

(#57404) koko52 válasza st.marci (#57403) üzenetére


koko52
veterán

Fast boot-ot próbáltad?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57405) st.marci válasza koko52 (#57404) üzenetére


st.marci
csendes tag

Igen, az be van kapcsolva mondjuk meg lehet nézni, mi történik, ha azt kikapcsolom. Köszi!

Egyébként csak egy kis érdekesség: az előbb említett korábbi BIOS-szal, amikor WHEA17-es eventeket regisztrált, akkor pl. nem jelentkezett a probléma amikor a Fast Boot be volt kapcsolva (csak újraindításnál). Szóval érdekes. :)

<offtopic>
Egyébként még nem mondtam le ASUS-ról, szerintem nem gyártanak alapvetően rossz termékeket csak kicsit most úgy érzem, mintha egy béta-teszter lennék. És ami érdekes nagyon, hogy olvasni sokszor olyat, hogy nem vállalják fel pl. ha félresikerül egy BIOS frissítés (van olyan, hogy annyira nem sikerül, hogy még a CrashFree recovery BIOS sem indul el) hanem rád kenik, hogy tinkereltél az alaplappal és nem cserélik neked. Nem tudom, más gyártó is ennyire rosszul áll-e hozzá az ügyfélhez, de ez elég bosszantó (ezért sem vittem vissza az alaplapot amikor javasolták).

Egyébként nem rossz ez a Prime X570-PRO, más baj nincs vele és egyébként ez a boot probléma megvolt más típusokkal is (ahogy olvastam a ROG STRIX X570-E, -F stb. típusoknál ugyanezek a problémák jelentkeztek).
</offtopic>

(#57406) koko52 válasza st.marci (#57405) üzenetére


koko52
veterán

Nyugi, Giga megcsinálta azt, hogy akkora szar BIOS-t adott ki, hogy miután újra írták a régit törölték, mintha sose létezett volna.
Fast esetén kevesebb dolgot ellenőriz.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57407) st.marci válasza koko52 (#57406) üzenetére


st.marci
csendes tag

Ilyet ASUS is csinált. a 1403-as vagy 1404-es BIOS-t felrakták emberek és a saját (ASUS) hangkártyájukkal együtt nem bootolt be a rendszer :) Utána másnap törölték és kiadták a 1405-öst (persze azzal se bootolt, de olyan memória-inkompatibilitási problémák jelentkeztek a korábbiakkal, hogy vissza kellett állnia mindenkinek max 3200MHz-re. A hangkártyás problémát hónapokkal később megcsinálták, a memóriaproblémát a másnapiban orvosolták kb.).

Jaja kipróbálom anélkül is (fast boot). Egyébként most már lassan ~8 kikapcsolásnál/bekapcsolánál tartok és nem jelentkezett a probléma (ez egyelőre még fast boot-tal megy). Úgy néz ki, hogy a sweet spot az 1.37V. Ha így van, megemelem 1.38-ra és tovább tesztelem OCCT-vel meg memtesttel is.

(#57408) koko52 válasza st.marci (#57407) üzenetére


koko52
veterán

1,4v-ig nem lehet gond. Vannak gyári tuning 1.5v-osak is.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57409) RECSKA válasza st.marci (#57397) üzenetére


RECSKA
veterán

hat, en itt nagy katyvaszt latok... Nem hasznalok Ryzen mastert, ugyhogy ha hulyeseg, amit irok, sry...

de :
VDDCR Soc 1.363????? 1.1 ala gyere le vele de gyorsan.. Gondolom auton hagytad... :F
( netan ez a vdimm lenne???)
Soc fix 1050nel ne legyen tobb... max 1080...

VDDG 1.1V? 3200hoz meg a 0.9 is sok...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57410) st.marci válasza RECSKA (#57409) üzenetére


st.marci
csendes tag

Minden default illetve automata, kivéve amit a DOCP Profile #1 beállít (16-18-18-38 @1.35V). Az 1.35V-os memóriafeszültség most 1.37, ennyi változott csak, tehát minden feszültségérték ami nem a DRAM voltage az automata.

(#57411) st.marci válasza koko52 (#57408) üzenetére


st.marci
csendes tag

Köszi! Ezt olvastam én is, hogy Hynix AFR memórián (nekem 8Gb density-jű van) el lehet menni 1.45-ig is akár, de megnyugtató, hogy már 1.37-en is stabilizálódni látszik.

(#57412) koko52 válasza RECSKA (#57409) üzenetére


koko52
veterán

Szerintem az a RAM fesz akar lenni, mert akkor azt hol írja? De így valóban megtévesztő. Én sem használom. BIOS-ban kéne megnézni. Ryzen topikban írták, auton-használva a VDDCR 1.4 v felett is járt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57413) RECSKA válasza koko52 (#57412) üzenetére


RECSKA
veterán

ezert is nem szabad auton hagyni...

kezzel kell szepen beirkalni a feszeket...

nalam 3600as ramhoz auto socnal adott 1.3 felett ;] Aztan csodalkoznak, hogy doglenek a cuccok :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57414) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Sziasztok!

Akkor most a CL jelölésnél az alacsonyabb érték a jobb vagy a nagyobb érték?
A táblázat tökre nem egyértelmű mert nincs oda írva, hogy a magasabb vagy az alacsonyabb a jobb-e :)
Köszi!

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#57415) koko52 válasza kazsmerlaca (#57414) üzenetére


koko52
veterán

Az alacsonyabb a jobb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#57416) kazsmerlaca válasza koko52 (#57415) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

THX! :)

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#57417) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Ismét hozzátok fordulok!
Haver gépébe rendeltem új ramokat mert kevés volt a 2x4GB.
Az új ramok: https://www.kingston.com/dataSheets/HX430C15FB3K2_16.pdf
Alaplap qvl: https://www.msi.com/Motherboard/support/Z370-A-PRO#support-mem-3

Ezek szerint elvileg kéne működjön a 2x8GB 3000MHz CL15 XMP Profile 1-el.
Azonban a Battlefield V ot bezárja magától egy 20-30perc játék után.

Egyéb érdekesség: XMP be a 2933MHz et nem tudja, CMOS Reset kellet neki. Igy alapértelmezett bios al minden gond nélkül megy a Battlefield V 2400MHz és CL 17 el.
Azon gondolkodtam, hogy nem kapja meg a feszültséget a RAM ami kell és nem elég neki. Hol tudom megnézni a HWinfo64 ben, hogy melyik a RAM feszültség?
És még egy kérdés, hol nyilvánul meg hogy lassabb a RAM illetve sok a késleltetés? Mert nem igazán érezni külömbséget semmiben sem.

Egyéb tanács? :F

(#57418) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Memóriák beallitasaiban szeretnék javaslatot kérni , még nem csináltam .A fő kérdésem hogy erre is van valami program amivel asztalról lehet tesztelgetni és ha megvan a tuti beállítás akkor Biosban fixalni ? 2 db 8gb ddr4 es crucial ballistix van a gépben sajnos nem kitben vettem de mind kettő gyári 2666mhz .Xmp bekapcsolva de nem mennek 2666 felett .Hiába állítom azonnal fekete képernyő , ki be kapcsolgat 5 percig a gép kepet nem ad egy pillanatra se aztán vagy vissza állítja magát total gyarira vagy szedhetem szét és gomb elem kivetel .A gyári 1.2V helyett próbálkoztam 1.35V al is , 3200mhz ig az összes létező frekvenciát megpróbáltam de mindig csak fekete képernyő és nincs tovább .Mikor 1 db 8gb volt a gépben akkor 2933mhz et ment az az egy db .AF 1600 a CPU és a lap ASRock ab350 M PRO4 .Nagyon örülnék ha mennének duál chanalban 3 GHz et .Az időzítésekhez nem értek hogy ott mit kéne állítani .Igazából lenne kedvem kísérletezni csak nem így hogyha nemjo valami akkor mindig szethetem szett a gépet , jó lenne ha valamilyen programmal asztal alól tudnék kísérletezni velük .

(#57419) Danii9123


Danii9123
tag

Sziasztok!
Mostanában néha néha előfordul, hogy kékhalált kap a gép az alábbi hibakóddal.
Utána néztem, a ram lehet a ludas. Memtest 2,5 órán keresztül ment, nem talált hibát.
Mi lehet a probléma? Itt a konfigom.
Ui: A proci 2933mhz-ig támogatja a ramokat, nekem ugye 3200mhz-en működik. Bios kép. Ha profile1-et használom, akkor 1-2 perc után elmegy a kép, arról is itt egy kép.
Milyen beállítást kéne használnom, hogy megfelelően működjön?

(#57420) _DiEGO_ válasza Danii9123 (#57419) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Memória nem hibás, max nem kap elég feszt a fis stabil működéshez! Nem kizárt hogy majd az 1.35V sem lesz elég, akkor egy-egy léptékkel kell emelni a feszt, míg stabil nem lesz.

DDR Voltage 1,2V csoda hogy lefutott :) told csak feljebb annyira amin megyen a 3200MHz
ez pedig: fix 1.350V lesz, vagy maj ha kell emelni még akkor lépésenként. Azt teszt...

[ Szerkesztve ]

(#57421) Donn85


Donn85
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene.

Adott egy ASUS H110M-A alaplap amiben jelenleg 8giga ddr4-ram van.
szeretném bővíteni, de mivel nem egy mai darab így első körben azt kérdezném érdemes e...16-gigát szeretnék
Illetve ha igen, akkor hogy találok olyan memóriát ami tuti nem fog összeakadni semmivel?

Intel Core i5-7400, 3400 MHz
ASUS H110M-A alaplap
Kingston 9905625-030.A00G 8 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM
GeForce GTX 750 Ti (2 GB)

Win10
Ezt néztem ki:
https://aqua.hu/memoria/16gb-2400mhz-ddr4-ram-kingston-hyperx-fury-black-cl15-2x8gb-hx424c15fb3k216-t837313

Védd a fákat, egyél hódot!

(#57422) RECSKA válasza Donn85 (#57421) üzenetére


RECSKA
veterán

Elfogy a ram? Mert ha nem, akkor semmi ertelme boviteni... :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57423) Donn85 válasza RECSKA (#57422) üzenetére


Donn85
csendes tag

Lightroom meg PS-t használok egyébként, és ebben kellene a plusz segítség ha van értelme...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#57424) RECSKA válasza Donn85 (#57423) üzenetére


RECSKA
veterán

Oda persze. Meg egy jo gyors ssd :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57425) Donn85 válasza RECSKA (#57424) üzenetére


Donn85
csendes tag

SSD-van.
Csak nem merem megvenni a ramot, mi van ha nem lesz jó...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#57426) RECSKA válasza Donn85 (#57425) üzenetére


RECSKA
veterán

most 2x4 van a gepedben?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57427) Donn85 válasza RECSKA (#57426) üzenetére


Donn85
csendes tag

1X8
Egy Kingston 9905625-030.A00G 8 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM
de ilyet nem találok :F

Védd a fákat, egyél hódot!

(#57428) RECSKA válasza Donn85 (#57427) üzenetére


RECSKA
veterán

Akkor vegyél egy ilyet, és kész. Menni fog!
[link]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57429) Donn85 válasza RECSKA (#57428) üzenetére


Donn85
csendes tag

Bocsáss meg ne vedd kételkedésnek...pusztán csak érdekel a válasz.
Ezt honnan tudod, hogy menni fog a mostanival?!
A segítséged köszönöm szépen!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#57430) RECSKA


RECSKA
veterán

DDR4 nem igazán válogat, nagyjából minden megy mindennel... Főleg intelnél.
Gépeket rakok össze. Sokat... :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57431) Donn85 válasza RECSKA (#57430) üzenetére


Donn85
csendes tag

Királyos!
Ezer hála!
Megrendelem akkor.
Szép estét és köszi a segítséget!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#57432) Danii9123 válasza _DiEGO_ (#57420) üzenetére


Danii9123
tag

Hogyan tudom emelni a feszültséget?😃

(#57433) Darko


Darko
senior tag

Másik topicban kérdeztem, de nem jött válasz. Meddig melegedhet egy ddr4-es memória, mi számít már káros hőmérsékletnek amit nem szabad meghaladni? Ryzen platform. Alapjáraton 44-45 fokon jár, terhelve 78 fokig melegedett.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#57434) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

Mostanában csinálja azt a gépem, ha régebb óta be van kapcsolva (max 4 5 óra még akkor is ha semmit nem csinálok rajta) kiírja hogy megtelt a memória. Magára hagyott gépnél is.. nem egy atomerőmű, de 8 gb rammal eddig vígan dalolt. Mi lehet a probléma? Semmi uj program semmi háttérben futó bánat nincs.
Illetve menet közben lehet e valami progival memóriát üriteni normálisan hivatalosan, mert csak a reset szokta megoldani a telítettséget.
Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#57435) RECSKA válasza Darko (#57433) üzenetére


RECSKA
veterán

Az a 78 azert az eleg kemeny... :Y

Hogy sikerult? Nekem 4400c16on se megy 60 fole...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57436) RECSKA válasza zeusz55 (#57434) üzenetére


RECSKA
veterán

Noveld meg a lapozofajl meretet... 8GB-ra...

[link] Ez a progi pedig uriti a ramot...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57437) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,
Van 2×8 as Hynix afr modulom, borda nélküli, oem kivitel.
2400MHz. Tudtam stabilizálni 3200-on, 1,39V mellet ezeken az időzítéseken:
[kép]
A teljesítmény szép kiegyensúlyozott. Stabil mint a beton
Viszont a cél 3400 lenne, ez viszont nem megy, akármit csinálok.
Van esetleg tippetek, hogy mit és hova kellene?

(#57438) _DiEGO_ válasza Danii9123 (#57432) üzenetére


_DiEGO_
őstag

BIOS-ban mindenképp :K

Csak Manual módban természetesen. Egy szintén GIGABYTE lap tulaj tudna pontos képet mutatni neked róla mit hol találsz. Nekem ASUS van.

Video: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57439) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#57438) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Találtam még: [link] + [link] + [link] és még: [link] + [link] Amelyik értelmesebben elmagyarázza, neked érthetőbb.

(#57440) geri0095


geri0095
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget RAM témában. Van egy Gigabyte GA-Z170M-D3H alaplapom amin eddig egy 8GB-os 2400mhz-es HyperX Fury RAM volt, majd tegnap vettem hozzá még egy ugyanilyen lapkát. Teljesen ugyanaz a kettő még a serial számuk is egyezik. Amikor beraktam az új egységet nem bootolt be a Windows és jött az automatikus javítás. Nagy nehezen életre tudtam kelteni a rendszert, így utána megpróbáltam külön a saját illetve külön csak az új RAMmal elindítani a gépet. Mindkettő tökéletesen működött, de amikor újból egyszerre raktam be a kettőt ismét automatikus javítás. Ha valakinek lenne ötlete, hogy mi lehet a hiba nagyon megköszönném! (nem tudom lényeges info-e, de a használtan vásárolt RAM egy 2x8GB-os szett egyik darabja, így külön lett választva a párjától :D )

(#57441) Darko válasza RECSKA (#57435) üzenetére


Darko
senior tag

Az Msi afterburner (memory temperature) szerint. HWinfo szerint viszont 40 fok ugyanott. Az afterburner memory temperature érzékelője mit mutat? :F

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#57442) RECSKA válasza Darko (#57441) üzenetére


RECSKA
veterán

vga memoryt. :DDD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#57443) Darko válasza RECSKA (#57442) üzenetére


Darko
senior tag

:)) :W :DDD

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#57444) Danii9123 válasza _DiEGO_ (#57439) üzenetére


Danii9123
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, sikerült belőni a ramokat, remélem mostmar nem lesz probléma. :D

(#57445) Laraxior


Laraxior
titán

Mit gondoltok, órajelemelésnél, hogy alakul a potenciál.
2x8GB megy a legjobban az kb tiszta. (Azért lejjebb ne menjünk, ennyi kell minimum a gépbe már)
2x16GB, vagy inkább a 4x8GB (összesen, mindenképpen 32GB legyen elérhető)
Tehát a két modul, vagy a 4 modul.
Intel rendszer esetén :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#57446) grimmer


grimmer
csendes tag

Pár hete raktam össze egy gépet alkatrészekből, amit egy népszerű "megbízható" boltból rendeltem leszámítva a videókártyát, amit innen szereztem be használtan. Az első pár órában nem volt gond, raktam rá jogtiszta windowst, friss drivereket, és végre azt hittem élvezhetem az új gép vásárlásának felhőtlen élményét azzal a nyavajás játékkal, ami miatt megvettem. Aztán pár nap után (talán 6-8 óra használatot követően) kaptam egy kék halált. Aztán még egyet, és még egyet, és innentől kezdve teljesen véletlenszerűen 2-3 óránként elszállt vele a gép. MEMORY MANAGEMENT... Mi az isten...

Persze mindjárt a videó kártyára gyanakodtam, de az volt a fura, hogy minimális terhelésnél észleltem a problémát. Lefuttattam az összes létező diagnosztikai tesztet, amit javasolnak a hibaelhárító cikkekben, konstatáltam, hogy a legfrisebb bioszt használom, újraraktam a drivereket, kitakarítottam a registry-t, de a hiba csak nem akart megszűnni, én meg a hajamat téptem, hogy mi van ha egy halom használhatatlan vasra adtam ki ennyi pénzt...
Erre az egyik ilyen cikk sokadik kommentjében láttam ,hogy hiába futott le a Windows memória-diagnosztikai eszköz hiba nélkül (mdsched.exe), volt akinek mégis az oldotta meg a problémáját, hogy kivette az egyik RAM-ot. Nem hittem volna, hogy ez okozza a galibát, mert egy ajátlott típust választottam, de láss csodát, 2 hete nem fagyott ki a gépem, és *kop kop* kék halál mentes vagyok.

Na de most ilyenkor mi a helyzet? Kaptam 5 év garanciát a RAM-ra, de visszavihetem, hogy bocsi srácok, hiába írja a teszt, hogy jó, attól még random időközönként kifagy tőle a gépem?!

(#57447) mumin007


mumin007
tag

Bármennyire is valószínűtlen, nekem jó egy éve csak a 3. KIT-ben vásárolt Hyper X Predator-ral volt hajlandó dual módban futni a frissen összerakott AMD-s gép. Külön-külön egy egy modullal hiba mentesen működött, de a kettővel együtt nem. Nem kevés győzködés árán voltak csak hajlandóak újra és újra kicserélni. De végül is megérte, mert azóta hibátlan. Vannak ilyen X-aktás esetek....

(#57448) berkela válasza grimmer (#57446) üzenetére


berkela
csendes tag

mindenképp meg kell próbálni

(#57449) _DiEGO_ válasza Laraxior (#57445) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Természetesen csakis a 2 x 16GB a jó döntés ! Ha csak nem olyan vasad van ami támogatja a Quad-Channelt :K
Az tök mindegy hogy AMD vagy Intel rendszer. Intel előnye, hogy jobban megeszik mindenféle ramot, AMD válogatósabb :))

[ Szerkesztve ]

(#57450) Danii9123 válasza Laraxior (#57445) üzenetére


Danii9123
tag

Ajánlom Rp's Lair csatornáját, a srác mindent elmagyaráz normálisan. https://www.youtube.com/watch?v=3Lsa8yE3U24&t=558s
https://www.youtube.com/watch?v=Wd4ChT4rtFA

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.