Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Alaplap csere előtt állok. Az alaplapos Topikgazda ajánlott Titeket, hátha tudtok segíteni.

A kiszemelt alaplap: Asus ROG STRIX B450F Gaming
A ramok, amikkel használni szeretném: Corsair Vengeance LPX 4x4GB
A processzorom: Ryzen 7 2700X

Megtaláltam a ramokat a támogatási listában, egy apró eltéréssel:
Amik nálam vannak:
CMK8GX4M2A2400C14(ver3.22)
A támogatási listában szereplő:
CMK8GX4M2A2400C14(Ver3.28)

Mivel a verziószám eltér, ez okozhat kompatibilitási problémát?
Előre is köszönöm!

(#56402) , válasza Oposzumtoszó (#56401) üzenetére


,
addikt

Akár okozhat is, ezt előre megmondani nem lehet. Én azokat a RAM-okat biztos nem használnám ehhez az összeállításhoz több okból kifolyólag sem. Egyrészt a Ryzenek nem igazán szeretik a 4 RAM-os felállást, másrészt meg jelentős érvágás lenne a 2400 MHz-es RAM egy olyan processzor esetében, amelyik alapból tudja kezelni a 2933 MHz-es memóriaórajelet is.

(#56403) Oposzumtoszó válasza , (#56402) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm az infót!
Nincs vele probléma, gond nélkül kezeli. Tervben van a ram csere, de most az alaplap és processzor cserét fontosabbnak tartottam.
Milyen modulokat javasolnál a fenti összeállításhoz?

(#56404) , válasza Oposzumtoszó (#56403) üzenetére


,
addikt

Crucial Ballistix Sport, minimum 3000 MHz-es órajellel, és 2x8GB-os kiszerelésben.

(#56405) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok. itt is megkérdem, hátha...

adott egy hp probook 6550B. jelenleg egy 2gb ram van benne, ddr3. vettem bele ddr3 4gb kingston ramot. a gond az,hogy ha csak az újat teszem bele, akkor bekapcsoláskor fekete képernyű ,maxon pörgő venti majd restart. ha bent hagyom az eredetit és a 2. slotba teszem az újat, akkor bejön a hp logó, majd kiírja,hogy nincs telepítve rendszer, tegyek be disk-et vagy akármit.

hol lehet a probléma?
munkagép lenne, szóval fontos lenne megtaláni a hiba forrását. előre is köszönöm
:R

(#56406) Járókeret válasza Járókeret (#56405) üzenetére


Járókeret
senior tag

ami még plusz infó: sodimm mindegyik. a gyárinak a frekvenciája 510 körül van (CPU-z). amit vettem az 1333Mhz.
a gyárin CH9 jelölés van, amit vettem azon CL9. neten nem találtam erről semmit. ami CL9 annak zárójelben ott van hogy CH9.

(#56407) Gibo válasza Járókeret (#56406) üzenetére


Gibo
senior tag

Amit vettél új RAM-ot ,az is 1,35V-os? Ha csak a régit hagyod bent, akokr indul rendesen újra minden? Esetleg tudsz jó minöségü fotót készíteni a két RAM-ról akár egymás mellett?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#56408) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Most vásároltam a napokban egy számítógépet, melyet szeretnék a lehetőségekhez mérten a legjobban beállítani.

A konfiguráció a következő:
- Alaplap: MSI z170a gaming pro carbon - LINK
- CPU: Core i7 7700k
- Memória: Hyperx - HX432C16PB3K2/16

Jelenleg a processzort alapbeállításokon használom (nincs tuning) illetve a memória is az alapon megy

- JEDEC: DDR4-2400 CL17-17-17 @1.2V

de ezen felül elérhető két további is
- XMP Profile #1: DDR4-3200 CL16-18-18 @1.35V
- XMP Profile #2: DDR4-3000 CL15-17-17 @1.35V

Tudnátok nekem segíteni, hogy melyik értékkel lenne a legjobb ez a CPU - memória páros ?
Esetleg másik memória megfelelőbb lenne?

Hálás köszönetem előre is!

[ Szerkesztve ]

(#56409) Járókeret válasza Gibo (#56407) üzenetére


Járókeret
senior tag

Az újon rajta van hogy 1.5v. ha csak a régit teszem be akkor megy rendesen minden. Képet utólag pótolom

(#56410) Járókeret válasza Járókeret (#56409) üzenetére


Járókeret
senior tag

bal oldali az új, jobb a gyári
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#56411) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok,

Lehet, hülye kérdés, de nem hagy nyugodni... :)

Ha adott egy alaplap, egy MSI Mortar, ami bizonyos memória frekvenciákat támogat, valamint egy Ryzen 7 3700X, és olyan ram kerül a lapba, aminek a megadott frekvenciája magasabb, akkor automatikusan az elérhető legnagyobb frekin dolgozik majd a memória?
Mondjuk a memória 3600-as, a proci 3200-at támogat alapból, az alaplap pedig 3200-at és 3466-ot is tud (XMP-vel). Akkor itt 3200 lesz a működési freki, vagy állitgatni kell valamit?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#56412) Gibo válasza Járókeret (#56410) üzenetére


Gibo
senior tag

Az lesz a gond nagyon nagy valószínüséggel, hogy csak 1,35V-ot tud adni a slot. Ha tudod, akkor cseréld vossza az új RAM-ot pl egy ilyenre. Vagy igazából bármelyik RAM-ra a következö paraméterekkel:

DDR3 SODIMM 1,35V cl9

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#56413) Gibo válasza Gibo (#56412) üzenetére


Gibo
senior tag

Bocsánat, agond nem a 1,5 V lesz, legalább is az eredeti M471B5673FH0-CH9 Samsung RAM is 1,5V-os ha minden igaz. Próbáld meg mindenképpen visszacseréltetni az új Kingston RAM-ot, ha helyben vetted esetleg kérd meg öket, hogy helyben tesztelhesd is amit helyette veszel.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#56414) Járókeret válasza Gibo (#56412) üzenetére


Járókeret
senior tag

Sajnos azt nem mondtam, hogy az új előtt vettem egy 1,35v -t és ugyan ez a gond vele.

Ezvolt előtte:
[link]

Oké de helyette mivel próbálkozzak ?

[ Szerkesztve ]

(#56415) Járókeret válasza Járókeret (#56414) üzenetére


Járókeret
senior tag

Plusz infó: a gyári ram csak az 1 slotba működik. 2. Slotba ugyan úgy remdszer lemezt kér

(#56416) Járókeret


Járókeret
senior tag

Ötlet. Esetleg bios update?

(#56417) Járókeret


Járókeret
senior tag

Itt a válasz. Nekem csak 4db fekete memoria block van az új kártyán es 8 kell.

[link]

(#56418) , válasza Litván Zongora (#56411) üzenetére


,
addikt

Neked kell beállítani, hogy milyen órajelen szeretnéd használni. Erre használhatod az XMP profilt is, de akár manuálisan is beállíthatsz mindent.

(#56419) Gibo válasza Járókeret (#56417) üzenetére


Gibo
senior tag

de az elsö RAM-od ezek szerint 8 chipes volt, és azzal sem ment. Az is fura, hogy a második slotban már nem indul a rendszer az eredeti memoriával sem...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#56420) Járókeret válasza Gibo (#56419) üzenetére


Járókeret
senior tag

Igen, az első amit vettem az 8 chipes volt de 1,35v.

Hát igen, a hp topicba azt mondják alaplap hiba valszeg.

(#56421) Gibo válasza Járókeret (#56420) üzenetére


Gibo
senior tag

Amennyire tudom az 1,5V-os slotokban müködnek az 1,35V-os RAM-ok, csak fordítva nem megy a mutatvány. Ha a második slotba rakva az eredeti RAM-ot nem müködik a gép akkor igen, jó eséllyel a mobo lesz a ludas.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#56422) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Alapesetben elmondható hogy több RAM modullal kevesebb FSB-t bír az alaplap?
EP35-DS3

Beleraktam az alaplapba ugyanolyan ramokat mint benne vannak, annyi hogy nem 2 gigás hanem 1 gigás modulok, és így FSB 410 a teteje. Előtte 444-én lazán ment.

(#56423) Benhill válasza Benhill (#56422) üzenetére


Benhill
senior tag

FSB overvolgate +0.1V megoldotta, így már megy, de ez nem káros az alaplapnak?
van némi tuning is, de eddig elegendő volt a CPU volgate állítás: 1.47500V, Q9505

(#56424) mattheus válasza mattheus (#56408) üzenetére


mattheus
őstag

Esetleg erre valaki tudna válaszolni?
Köszönöm!

(#56425) koko52 válasza mattheus (#56408) üzenetére


koko52
veterán

Teszteld le mindkettőt és válaszd a gyorsabbat ;)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56426) _DiEGO_ válasza Járókeret (#56420) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Tessék lefrissíteni a laptop BIOS-át a jelenleg helyesen működő rammal. :K
Az újabb frissítés már tartalmazhat friss mikrokódokat, hogy ramokat helyesen beismerje kezelje. Lényeg , hogy amit belepakolsz memóriát egyforma feszültségen menjenek !
1,35V -os mellé nem teszünk 1,6V-ost vagy fordítva. Alaplap pillanatok alatt átáll és a megfelelő feszt biztosítja neki, ha támogatott !

https://www.youtube.com/watch?v=HWP7kXXCrxQ [link]

[ Szerkesztve ]

(#56427) _DiEGO_ válasza Járókeret (#56420) üzenetére


_DiEGO_
őstag

https://support.hp.com/hu-hu/drivers/selfservice/hp-probook-6550b-notebook-pc/4173845 [link]

F.60 Rev.A 18.2 MB 2015. nov 30. <<<- ez kell neked :K

(#56428) Járókeret válasza _DiEGO_ (#56427) üzenetére


Járókeret
senior tag

remek, köszi. már visszavittem a ramot az edigitalba, de a frissítést mindenképp megcsinálom

(#56429) _DiEGO_ válasza Járókeret (#56428) üzenetére


_DiEGO_
őstag

BIOS frissítés előtt arra kell figyelni, hogy az akksi minimum 40% felett legyen , de erre figyelmeztet is :K Gyenge , vagy rossz akkuval, vagy akku nélkül nem enged frissíteni :N Elcseszni nem lehet a BIOS frissítést már sok éve! mert: már előre beellenőrzi alaplap, hogy valóban hozzá való-e a BIOS , ha igen ki írja annak verzióját és a dátumát. (A dátum nem mindig a feltöltés/közreadás dátumát mutatja.) Csakis hozzávalót tudunk telepíteni :K , ha valami nem stimmel, el sem kezdi a bios írási folyamatot, sőt némelyik le is áll magától.
Ha elindult NEM szabad hozzányúlni , még ha picit úgy néz ki is, hogy jujj ez lefagyott nem csinál semmit :))
No para , ez is természetes jelenség alaplapoknál, laptopoknál. A legvégén le is ellenőrzi a frissítés sikerességét és csak utána lesz egy ujraindulás. De, még indulás esetén is lehet pár sec várakozás, mert ha sok lett a feljesztés BIOS javítás szinten , picit elmakkol, mindent le kell kezelnie. Pár esetben újra kell konfigurálni BIOS beállításokat. Némelyik továbbenged de hibát jelezhet, ez csak azért lehet, mert BIOS-t bekell konfigurálni, ahogy volt. Mert ahol van még Legacy mód, Win 7 támogatás, nem biztos, hogy a már telepített GPT UEFI Win 10 módra átáll magától. Be kell csak állítani és kész.

(#56430) Járókeret válasza _DiEGO_ (#56429) üzenetére


Járókeret
senior tag

Köszönöm a bő segítség nyújtása. Akkor azt mondod hogy nyugodtan próbáljam meg újra a fentebb belinkelt rammal?

Up: megnéztem, ez a BIOS verzió van telepítve. :O
Viszont: ez egy céges laptop volt. A BIOSban minden beállítás levan jelszavazva. Nem e lehet, hogy ott kéne valamit beállítani? Pl le van védve hogy más eszközt lehessen beletenni? Mondjuk az SSDt simán felismerte....

[ Szerkesztve ]

(#56431) Kayla2


Kayla2
tag

Sziasztok!
Bugyuta kérdés de valami beállítást kéne eszközölnöm, viszont azt se tudom hol kezdjem.
Van 2x8GB DDR4 3000MHz es Coorsair ramom de ugyanezt tapasztaltam 2x4 Kingstonnál is vagy bármilyen ramnál.
Szóval adott a ram minden szép és jó bekapcsolom a gépet és 20-25% ram használat oké, 1 játék be pipa google chrome ablakok 40 oké.
Amint viszont 2-3 napja megy a gép (torrent miatt) a ram megtelik és bármit lövök le 1 game után megnyitom a chroomot és úgy belassul mint a dög, ezt friss telepítésnél nem tapasztaltam csak olyan 1 év után, ebből gondolok arra, hogy maradtak letörölt program cuccok amik ugyanúgy betöltődnek.
De a fő problémám: 8GB-nál 1 év után már elég használhatatlan volt a gép mert annyi vacak töltött be és zabálta le a ramot.
Most hogy váltottam 16-ra meg 2 évig tartott ez a dolog. Ettől független mindenképp veszek még 16-ot de mit kéne tennem hogy ez a probléma megszűnjön?
Értem én, hogy idővel és programok feltelepítésévél pl.: Discord,Utorrent,Steam stb. a memória használat megnő, de ennyire drasztikusan, főleg úgy hogy törlök már nem kellő programokat....
Egyszerű példa: tegnap indítottam újra este, most az írás közben 20 chrome ablak volt bent + Utorrent+Discord+Word of Warcraft és a 16GB ram-89-91% on ment.
Elég hosszúra és kaotikusra sikerült a leírás bocsi, de nem jövök rá a dologra és azért megszüntetném ezt a dolgot!
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Régen: Kayla

(#56432) RECSKA válasza Kayla2 (#56431) üzenetére


RECSKA
veterán

standbylistcleaner...

[link]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#56433) m.lala


m.lala
aktív tag

Had kérdezzek már skacok egyet, mielőtt nagyon össze vissza állítgatnék mindent.
CPU SOC voltage manuálisan 1.1 V, RAM 1.36V.
igy beállitva vele [link] semmi hiba, Aida stress viszont sajnos hibát dob ha bepipálok rendszermemória tesztet is.
Msi b450 gaming plus max, 2*8 GB Crucial Ballistix Sport LT
Dram frequency 3600mhz, advanced DRAM- nál minden auton 2T 16-18-18-18-36, semmit nem adtam meg neki kézzel. memory try it disabled, failure retry enabled, power down /gear down disabled
Normális használatban semmi hiba, mihez nyuljak..izé mámint mivel érdemes kezdeni, hogy stabil legyen stresz teszten is? :R

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#56434) ptesza


ptesza
senior tag

hali!
MT40A1G8??-093E:?
Ez milyen DIE lehet? A gyártó a Micron és Patriot Viper4 32 GB KIT. (3000/C16)

(#56435) ptesza válasza ptesza (#56434) üzenetére


ptesza
senior tag

Sorry. Megtaláltam, hogy ebből nem tudhatom meg.
Szerelhem le a hűtést, hogy meg tudjam nézni?

(#56436) MGaa73 válasza ptesza (#56435) üzenetére


MGaa73
tag

Van ra program ami megmondja a lapon levo chip tipusat
http://softnology.biz/files.html

[ Szerkesztve ]

(#56437) szabeska válasza m.lala (#56433) üzenetére


szabeska
addikt

Ez engem is érdekelne, miután a crucikat fehérre cseréltem, már nem stabil a cucc 3600-on. Előtte szürke kit-el jó volt minden.

F1

(#56438) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Sziasztok, Ram tuningban tud esetleg valaki segiteni? samsung m378a2k43cb1-crc -ram ról lenne szó, 2x 16gb. Gyárilag 2400mhz. msi gaming x z170a x3 krait lap, 6700k proci, A proci alapon megy, annak még nem keztem el a tuningolását, elöbb a ramot szeretném.

Eddig jutottam de az hogy mennyire stabil azt még nem sikerült tesztelnem illetve igy mennyire mehet 24/7-be a válaszokat elöre is köszönöm. :))
UI: esetleg ha van lehetöség 3600mhz lenne az ideális, ha tudja.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#56439) _DiEGO_ válasza Járókeret (#56430) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Huhh , kicsit kései, de :

A BIOSban minden beállítás levan jelszavazva

Nem inkább maga a BIOS van jelszóval védve ? :F

(#56440) _DiEGO_ válasza ptesza (#56434) üzenetére


_DiEGO_
őstag

(#56433) m.lala neked is hasznos lesz a video :K

THAIPHOON BURNER , a video alatt ott a linkek. [link]

[ Szerkesztve ]

(#56441) Járókeret válasza _DiEGO_ (#56439) üzenetére


Járókeret
senior tag

sosem késő ;)

a BIOS-ba be tudok lépni és ahol a bios setup van , oda kér jelszót. a boot sorrendet meg minden kutyafülét be tudok állítani,de ahol a ram, cpu stb stb lenne, oda nem tudok belépni.

(#56442) _DiEGO_ válasza Járókeret (#56441) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Na ez fura :F vagy csak nem helyesen jársz el . Mutass egy képet róla ! arról a képernyőről.
Ha van egy pendrive-od, formázd le Fat32-re, maradjon bedugva, restart és ha a BIOS ba vagy már és jó helyen, amit szeretnél mutatni, ha nyomsz egy F12 billentyűt , csinál egy screent és menti a pennádra :)) ha netán nem , akkor nincs ez a funkció a BIOS-ban, azaz a képkészítés.
Így jó minőségű képet tudsz feltölteni :K

(#56443) m.lala válasza _DiEGO_ (#56440) üzenetére


m.lala
aktív tag

Megnéztem. :R
Meg még ezt is: [link] szabeska lesd meg te is.
3600 CL 16 ra 1.39V, CL 14 re 1.44-et ír ;] , nem tudom az már nem sok egy kicsit?
Most kézzel kipróbálom a 3600 CL 16-ot puszta kiváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#56444) szabeska válasza m.lala (#56443) üzenetére


szabeska
addikt

Nekem az a gondom, hogy b450 Tomahawk Max lap BIOS-ban még mindig nem találom a Dram Calculator advanced fülén található Memory Interleaving + tweaks blokkbban lévő értékek beírásának helyét... Ha már átírkálok, lehetne minden beírva, nem szeretném kihagyni. Valakinek ötlet/ugyanilyen lap?

F1

(#56445) _DiEGO_ válasza m.lala (#56443) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Mint minden alaplap/memória/konfig más, így nem lehet általánosítani. Nálad jó lehet, másnál us alaplappal de más rammal mégsem jó... ezeket egyedileg kell mindenkinek tesztelni. DDR4 meg elég jó tűrőképességű , kevésbé melegszik mint elődjei DDR2 DDR3.
Persze mint a videóban is elvan mondva csakis a megfelelő ramokat lehet jól konfigurálni ! illetve magasabb órajelen járatni. Mindehhez a jó VRM is szukséges, azaz legyen elég erős a VRM. B350 B450 már jó válaszás erre. Pl.: [link] [link]

(#56446) m.lala válasza _DiEGO_ (#56445) üzenetére


m.lala
aktív tag

Persze értem én. Nem is piszkáltam semmit, mert csak stresz teszt hozott ki gondot, normál használat egyáltalán nem. De most rászántam az időt és hát azt kell mondjam megérte.
2 elem kiszedést követően, mivel nem volt hajlandó command rate 1 ben indulni, még jó hogy ezzel kezdtem a beirogatást. Sikerült mindent beirnom a biztonságos beállítás mellett és az 1.39 V lett a varázsszám. Így már Aida is stabil. Örülök. :C
Bal oldalon CL 16 minden auton, jobb oldalon cl 16 kézzel beállítva: [link]

szabeska-nekem is MSI lapom van, ilyen beállítást nem találtam én sem. De az első oldalról bár kicsit keresve, de minden megvolt én a második oldaról semmit nem kerestem ki, lehetséges ha neked is stresz teszt alatt volt gond, hogy bizony a fesz kevés, fene tudja . :R

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#56447) GIORGIONE76 válasza szabeska (#56444) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

mert az nem is közvetlenül a dramra vonatkozik, opcache és társai pl spread spectrum a cpu extra beállításainál van, az msi az egyik legátláthatóbb bios, szinte bolondbiztos :DDD

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#56448) ptesza válasza _DiEGO_ (#56440) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi mindenkinek.

MT40A1G8??-093E:? - Ezt a kódot a Taiphoon burner adta ki.
Kiderült, hogy Spectek chipekről van szó. Az is bizonyos, hogy a Spectek a Microntól veszi a a kész chipet vagy a Die-t és maga tokozza ízlés szerint.

MT40A1G8??-093E:? erről sajna nem sok mindent sikerült megtudni ,ezért leemeltem a hűtést a RAM modul egyik oldaláról . Hajszárítóval felmelegítettem , és egy műanyag feszítővel , amit a teló szerelésnél is szoktak használni, simán leemeltem.

Mondanom sem kell ,hogy atomnehéz volt lefényképezni a chip a feliratát és nem is lett olyan értékelhető képem amit be tudnék ide tenni.

A chipen egy nagy Spectek logo és három kódsor egymás alatt jobb oldalon.

PPE70
-0,75E
F1928 - 2019 - 28. hét

-0.75E - Key Timing Parameters
Speed Grade : -075E
Data Rate (MT/s) :2666
Target tRCD - tRP-CL :18-18-18
tRCD (ns) :13,5
tRP (ns) :13,5
CL (ns) :13,5
Backward compatible to 1600, CL = 11 (-125E); 2133, CL = 15 (-093E); and 2400, CL = 17(-083).

PPE70-ről sem volt túl bőszavú a net de a Spectek saját oldalán kiderült, hogy ez egy mark kód, és van egy dekóder ami kiadja a chip part numberjét a mark kód alapján.

Mark Code PPE70
Part Number PRN1G8Z21CD8SA
Product Family DDR4

PRN1G8Z21CD8SA a kódhoz tartozik egy mátrix amivel ki lehet bogozni.
PRN = SpecTek Mark; 8 chip only
1G8 = Component Depth and Width
Z21C = Z = DDR4 a többi karakter nem derült ki...
D = voltage - D = 1.2V DDR4
8 = refresh - 8 = 8K Grade A ~98-100%
SN = Component Package - Lead Count/Ball Array/Package Size

Az SN kód egy nagy táblazatban volt aminek a részletét be is teszem ide.

Kb most így állok a projekttel. Még mindig nem derült ki, hogy melyik Micron DIE-t kellene kiválasztanom a Ryzen Dram calculatorban.
A cél 3200 lenne 16 vagy jobb időzítéssel. Szóval nem tettem magasra a lécet. (elsőre :DDD ). Jelenleg(3000-16-18-18-36/1,35V) A ram modulok abszolult Best Buy voltak ezért is vettem meg őket. Köszönöm ha végigolvastad és megpróbáltad megérteni amit itt leírtam. Várok ötleteket, hogyan tovább.

(#56449) RECSKA válasza ptesza (#56448) üzenetére


RECSKA
veterán

hat...

nem semmi hogy utannajartal. :R

de az a ram nem lesz tuningbajnok, az mar tuti. :DDD
szerintem D-die micron lesz.

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#56450) ptesza válasza RECSKA (#56449) üzenetére


ptesza
senior tag

Az A -die-t kizárnám mert az 2800-ig megy a Ryzen kalkulátorban is.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.