Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) totron válasza 6030D (#16249) üzenetére


totron
addikt

Errefelé mezőgazdasági fóliát használnak e célra.

(#16252) 6030D válasza totron (#16251) üzenetére


6030D
Ármester

Attól függ mi van alatta. Ha olyan, minek nem árt a fény, akkor jobbnak tűnik a háló. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#16253) User_2 válasza 6030D (#16249) üzenetére


User_2
tag

a fának lehet nem gond, de erjed, jönnek rá a hangyák, muslicák,
meg büdös is egyébként.
ha meg esőtócsában is ázik na akkor szaglik az egész utca.

hogy lehet összeszedni? söprűvel, lapáttal, ahogy elsőre is gondolnád. aztán elásod.

amúgy, ha ott marad, akkor a levelekkel, lehullott ágdarabokkal jófajta humuszt csinál.

(#16254) btraven


btraven
őstag

Én mindig csak tavaszi metszésről hallottam. De ezek szerint most is levághatnám a túl alacsonyan és sűrűn nővő új ágakat?

Zöldmetszés
A gyümölcsfák metszése történhet vegetációs időszakban is. Ez tavasztól, rügyfakadástól egészen őszig, a termés betakarításáig, a levelek hullásáig tart, tehát amikor zöld a fa. Vegetációs időszakban végzünk hajtásválogatást [link] Gondolom nem jó ötlet térdmagasságban meghagyni az ágakat, járni se lehet tőlük?

(#16255) User_2 válasza btraven (#16254) üzenetére


User_2
tag

sőt, azért sem jó hagyni megerősödni a lentebb növő ágakat,
mert ha vastagabb korában vágod le jól látható csonkot hagy maga után.
nem annyira szép és a fának be is kell majd gyógyitania.
ezeket nem levágni szoktam, hanem még rügyként letöröm.

(#16256) laci06


laci06
senior tag

Amit csatolok az mi a fene? Gondolom valami méhféle lehet, de én nem sok ilyet látok errefele. A feje végétől a potroha végéig kereken 3 cm igy ahogy fekszik.

Oké, a kép alapján chatgpt azt mondja, hogy darázslepke.

(#16257) Dorian válasza btraven (#16254) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nincs fagy, akármikor metszthetsz. Eleink azért tél végén csinálták, mert akkor értek rá a legjobban.
Meg nyilván termésfejlődés előtt célszerű alakítani, ritkítani a koronát.
Kivéve dió, azt csak szeptemberben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16258) btraven válasza Dorian (#16257) üzenetére


btraven
őstag

Ez mandulafa.

(#16259) Prémvadász válasza laci06 (#16256) üzenetére


Prémvadász
tag

Ő lesz az. [link]

Nem bűn a lustaság.

(#16260) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennek a szegény parinak valami gombabetegsége van, keverjem a rézgálicot? Érdekes a többi nem kapta el:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16261) User_2


User_2
tag

néhány növény betegség diagnózisa fotók alapján:

https://ephytia.inrae.fr/en/CP/30/Crops

(#16262) t72killer válasza User_2 (#16261) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16263) User_2


User_2
tag

Remete FARKAS LÁSZLÓ
RÉGIES, HÁZI ALKÍMIA
III. kötet: Egyes természetes alapanyagok háziipari hasznosítása
http://mek.niif.hu/22800/22826/

(#16264) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Levéllikasztó betegség ellen barackban van értelme most a Score permetnek?
Tudom tavasszal kellett volna,de akkor is kapott lemosó rezes permetet mégis megjelent a betegség.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16265) H-Zol válasza Orlin (#16264) üzenetére


H-Zol
senior tag

A Score jó rá , nyugodtan meg lehet fújni !
Nállam meg az alma kezd varasodni , én is kénytelen leszek vele lefújni .

[ Szerkesztve ]

(#16266) Orlin válasza H-Zol (#16265) üzenetére


Orlin
addikt

Alfa Solo?
Csak az van itt nálunk most.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16267) btraven


btraven
őstag

Az a reklám duma hogy a gömbkőris magától is gömb formájú koronát nevel. Tényleg nem kell metszeni? Na erre kíváncsi vagyok, hamar megöregszem.

(#16268) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Érik a tavalyi szellemchili. Már legalább 20 darab van egy tövön, de még mindig nem állt le a virágzással.

Buliban hasznos! =]

(#16269) H-Zol válasza Orlin (#16266) üzenetére


H-Zol
senior tag

Egy kicsit meg késtem , de igen az is jó, ugyanaz a hatóanyag , csak más a neve !!

(#16270) Orlin válasza H-Zol (#16269) üzenetére


Orlin
addikt

Igen én is néztem a leírást,erre tippeltem.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16271) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Tömlőhöz létezik valamilyen olcsóbb megoldás, mely növeli a víz nyomását? Állítható locsolófejet használok kocsi mosáshoz és a nem túl nagy víznyomás miatt a kocsi száradása után még koszos marad a kocsi. Nem viszi le a víznyomás a szivaccsal feloldott piszkot. Esetleg valamilyen szűkítő?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#16272) Dorian válasza Land (#16271) üzenetére


Dorian
félisten

a megoldást magasnyomású mosónak hívják

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#16273) ncc1701 válasza Dorian (#16272) üzenetére


ncc1701
veterán

Azaz. Mégjobb, ha forró vízre van kötve.

(#16274) Rive válasza ncc1701 (#16273) üzenetére


Rive
veterán

Forró víz :F

Most autómosás vagy csirkekoppasztás a téma :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16275) f4lcon válasza btraven (#16267) üzenetére


f4lcon
őstag

van gömb kőrisünk, 3db a ház előtt. tényleg gömb alakú egyelőre (és nem metszem)
viszont ezek öreg korukra alul el laposodnak [link]

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#16276) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Babérmeggyet permetezném le valamivel, mert főleg az egyik, ami egy nagy tuja alatt van, rettentő ronda, lyukacsos. FB csoportban ez állandó, szinte napi vita, hogy most csiga/vincellérbogár rágás, vagy sztigminás betegség. Tény, hogy csiga sok van sajna, sörrel vadásztam őket az epernél, de szerintem ez inkább gombás betegség. Viszont írnak mindent, hogy mivel permetezzen az ember. Ezeket láttam, mint javaslatok:
Rovaerölő: Coragen, Mospilan, Nematop, Laser dupló
Gombaölő: Topas, Amistar
+Nonit tapadásfokozó

Sokan azt írják a Mospilán nem hat, fölösleges. Meg egyébként kajszit is azzal szoktam, és a maradékot a babérmeggyre szoktam fújni. Egy Nematop+Amistar+Nonit kombó mehet?

(#16277) kavalkád


kavalkád
aktív tag

sziasztok, kerti locsolócső csatlakozásokkal kapcsolatban lenne kérdésem, jó helyen járok?

(#16278) Chris0321 válasza kavalkád (#16277) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello. Attól függ milyen kérdésed lenne.

(#16279) kavalkád válasza Chris0321 (#16278) üzenetére


kavalkád
aktív tag

vettem egy olcsó szivattyút, hordókból átnyomni a vizet a kútba, ilyen a csatlakozója:

azt írja a kézikönyv, hogy 1" és 6/4"-os a két menet amivel csatlakozni lehet. (le kell vágni a z idomot a kivánt helyen, vagy teljesen le kell venni az idomot a 6/4"-eshez) 3/4"-os locsolócsöveim vannak, ezt szeretném összehozni ezzel, de gyorscsatlakozóval, mert a locsolócsövek fix helyeken lesznek letéve a hordóknál, a szivattyút szeretném odavinni, a locsolócső húzogatása nélkül.

milyen szerelvényeket kellene vennem, ha az a cél, hogy a lehető legkevésbé szűkítsem le a rendszert?

előre is kösz a választ.

(#16280) btraven válasza f4lcon (#16275) üzenetére


btraven
őstag

Köszönöm, ez jó hír.

Gondoltam készítek kéregből mulcsot. Tavaly ki lett vágva egy cseresznyefa. Lehántottam a kérgét, de találtam alatta több 5 cm-es férget. Jó lesz ez, vagy inkább dobjam ki, tegyem komposztba?

(#16281) Chris0321 válasza kavalkád (#16279) üzenetére


Chris0321
addikt

A gyorscsatlakozó már alapból szűkíti a rendszert, nekem is az lett felszerelve az 1"-os csövemhez. Nekem azt mondták, hogy a szivattyút nem fogja nagyon leterhelni. Nem tudom a csatlakozó végén lévő rész mekkora átmérőjű, hogy arra rá lehet-e tenni egy 3/4"-os slagdarabot és arra tenni a gyorscsatlakozót?

(#16282) totron válasza btraven (#16280) üzenetére


totron
addikt

Milyen az a féreg? Nem mind inkompatibilis a növénnyel vagy nem tudom hova raknád. Kéreg alatt, közelében rendre van féreg.

(#16281) Chris0321, melyik szűkíti? :Y Víznyomás-függő is, ha van belőle rendesen, akkor a szűkítéssel (kaliberváltással) csak óvatosan.

[ Szerkesztve ]

(#16283) Rive válasza btraven (#16280) üzenetére


Rive
veterán

Valszeg szarvasbogár. Esetleg orrszarvúbogár, bár igazából mindegy, mindkettő védett :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16284) totron válasza Rive (#16283) üzenetére


totron
addikt

Hát nem erdélyi ő, hogy még az egeret/akármit is is féregnek hívja! Valamilyen százlábú vagy tekergő szelvényes lehetett az.

Szerk.: mondjuk az 5 centi elgondolkodtat. Mik lehettek?

[ Szerkesztve ]

(#16285) Rive válasza totron (#16284) üzenetére


Rive
veterán

...én meg nyilván nem a kifejlett bogárra gondoltam...

link

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16286) totron válasza Rive (#16285) üzenetére


totron
addikt

Igaz.

(#16287) btraven válasza Rive (#16285) üzenetére


btraven
őstag

Ilyesmik voltak a kéreg alatt. De van luk már a belsejében/szijácsban is.

[ Szerkesztve ]

(#16288) Rive válasza btraven (#16287) üzenetére


Rive
veterán

Hát, igazából mindegyik eléggé hasonló ilyen idősen :DDD
Lehet még cincérféle is, azok is esznek fát.
Pontosan meghatározni csak valami rovarszakértő tudná.

Lényeg, hogy csak speciális élőhelyen (halott, bomló fa) maradnak meg. Nyugodtan komposztálhatod a kérget, de akkor ezek elpusztulnak.

Ui.: amitől félni szokás, az a cserebogár-pajor: az csak és kizárólag föld alatt 'terem'.
Vegyes komposztban jellemzően rózsabogár-lárvák segítik a lebomlást, (fa alapú) mulcsban esetleg előfordul szarvasbogár vagy efféle - ártalmatlanok, védendők.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16289) kavalkád válasza Chris0321 (#16281) üzenetére


kavalkád
aktív tag

pont nem megy rá a 3/4"-es cső :)
közben bementem a helyi "tüzép"-be, mondták, hogy létezik 3/4"-es gyorscsati is, venni kell egy idomot ami 1" belső menetet alakít át 3/4-es gyorscsatira valamint a slagra egy 3/4-es gyorscsatit 3/4-es slagra átalakítót és azzal megoldható. pont nem volt nekik, úgyhogy nem tudtam megvenni.

(#16290) t72killer válasza btraven (#16287) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Cincérek hasonló, de más színű hernyói pusztították el anno a szüleim soksok (80++) éves cseresznyefáját.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16291) Chris0321 válasza totron (#16282) üzenetére


Chris0321
addikt

A gyorscsatlakozónál jóval kisebb az átfolyó átmérő mint a cső amire ráteszik, nem?

(#16292) Chris0321 válasza kavalkád (#16289) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem akartam bunkó lenni, hogy egy víz-gáz stb. üzletben tudniuk kell neked segíteni.

(#16293) kavalkád válasza Chris0321 (#16292) üzenetére


kavalkád
aktív tag

egyetlen ilyen bolt van a környéken és mindig teltház van, nem akartam ezzel vesztegetni a szerelvényes ember idejét, gondoltam felkészülten megyek oda :)

(#16294) Chris0321 válasza kavalkád (#16293) üzenetére


Chris0321
addikt

Az a dolga, hogy eladjon. Én is úgy szoktam bemenni az üzletbe, hogy ez meg ez van és ezt szeretném megoldani.

(#16295) Stylewars_kp válasza Rive (#16285) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Só, bors, paprika megpirítod... Nyami.

A könyvet mindig ketten alkotják: az író, aki írta, s az olvasó, aki olvassa. Kosztolányi D.

(#16296) totron válasza Chris0321 (#16294) üzenetére


totron
addikt

Egyetértek. Még "legózó", műszaki beállítottságú emberként is hamar el lehet veszni a toldások erdejében, az eladóbácsi meg elvileg napra kész az egészből, jól van ez így.

(#16297) soldi3r válasza kavalkád (#16279) üzenetére


soldi3r
veterán

A 1"-os menetrol atallsz 3/4-esre [link] arra pedig raksz egy gyorscsatlakozot [link].
Lehet belso menetes is mindketto [link] es [link].

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#16298) ribarszki


ribarszki
őstag

Sziasztok! Kicsit több mint 1 évvel ezelőtt ebben a posztban kértem tőletek segítséget. Meg is fogadtam a tanácsaitokat, s elfoglalta helyét a levendula, rózsalonc, nyáriorgona, kínai selyemmirtusz. Gondoltam 1 év után beszámolok a végeredményről is. Ilyenek lettünk, köszönöm a segítséget :)

(#16299) inf3rno válasza ribarszki (#16298) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szép lett!

Buliban hasznos! =]

(#16300) miningboy


miningboy
csendes tag

Sziasztok,

segítenétek, hogy mi lehet a probléma a következő növényekkel?

Paprika: [kép] [kép] [kép]
Paradicsom: [kép] [kép]
Padlizsán: [kép] [kép]

Betegség, vagy hiány? Adott esetben mi javallott a rendbehozatalára?
Jó másfél hete kaptak 1dltej+1evőkanál szódabikarbóla +9dl víz oldatból permetet, kedden kaptak Wuxal-t 5ml/5liter és tegnap kaptak csalánlé permetet.
Segítséget előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.