Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15151) body007 válasza Szevam (#15149) üzenetére


body007
addikt

Pár évente fel szokták szedni őket mert túl mélyre ássák magukat - és akkor nem jönnek elő többet...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#15152) Stylewars_kp válasza 6030D (#15146) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

40*40 es zsalukövet az én kutyám és cűgölgeti erre-arra. Nálam 90cm mély a kerítés alap. Ott azért kellene egy pár órát ásikálni. :DDD

(#15153) Phülöp válasza body007 (#15151) üzenetére


Phülöp
addikt

megint okosabb lettem kicsit :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#15154) H-Zol válasza Szevam (#15141) üzenetére


H-Zol
senior tag

Azzal kezdem , hogy én nem próbáltam , de az idén megfogom én is próbálni [link] .
Sok vesztenivaló nincs , én egy körtén akarom kipróbálni !

(#15155) ncc1701 válasza Phülöp (#15150) üzenetére


ncc1701
veterán

Ű. Szép, de itthonra nem kéne. :)

(#15156) H-Zol válasza Stylewars_kp (#15152) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem is volt , egy ilyen kutyám , Rambo névre hallgatott , azért kapta ezt a nevet , mert kő kövön nem maradt :D , sajnos öregségben elment , már évek óta ! Nekem mentett , mások által kidobott , kutyájaim voltak , vannak !!

(#15157) Z.É.T. válasza Rive (#15138) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nem vitaindítónak, mert amit írsz, illetve a hivatkozott tanulmányból idézel, azzal nagyrészt egyetértek. (hozamra szelektálás pl)

Ettől függetlenül érdekelne itt többek véleménye is a 13:40-től elhangzó állótásokról. (minimum 28:00-ig 15 percnyi, de szerintem az egész videó megéri Iván lassúságának elviselését is, illetve 1.25x sebességen még érthető a hölgy is)

https://youtu.be/S4xHpQTdFvY?si=jKOfvIub8ssLI6SA

A téma a beltartalom és kialakulása; ökológus és elméleti matematikus beszélgetése.

(#15158) cOxeR


cOxeR
Ármester

Nekiestem tegnap/ma a fűnek… azt hittem sose “végzek”, bár sajnos szélmalomharc de legalább tettem valamit.
Gazok/egynyári kivágva többnyire körbevágva, kellő mélységben, meg oldalsó távolsággal, hogy a magok is menjenek amennyire lehet, találtam folyondár gyökereket azokat is kihúztam, igaz az is az esélytelen kategória, bár a nyírást nem szereti, így a fűben nem jön ki látványosan.
Gödrök homokkal feltöltve 8 zsák homok ment ki. (szeddmagad, amit fel bírtam emelni a kocsiba annyi volt a zsákban)
Fűnyírás, majd szellőztetés két irányba, egészen mélyen, majd megint fűnyírás.
Felülvetés, burkolt táp, szerves trágya, meg a beöntözés.
Kb 10-11 óram ment el erre, maradt még benne biztosan egynyári, jövő héten veszek még pár zsák homokot mert elfogyott, akkor átnézem újra, még mielőtt berobban a fű.
[kép] [kép] [kép] [kép]

(#15159) its_grandpa válasza 6030D (#15132) üzenetére


its_grandpa
tag

>>a vízkonnektornak a kulcsát meg a közelben kell tartani ....
Kétségtelen vagy rajta hagyod a locsoló tömlő végén.

#15130 Stylewars_kp
>>Gyerek kirúgja labdával meg 2x átmegy rajta ...
Ha rendesen van telepítve nem hiszem. Ebből csak a zöld kupak van a föld felett, 1 max. 1.5 cm, rá lehet állni. Áttolhatod rajta a fűnyírót, használhatsz szegélyvágót,fűkaszát.

(#15160) cOxeR válasza its_grandpa (#15159) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam ilyenek vannak, ez ugyan drágább de ez is egy jó megoldás.
[kép]

(#15161) Brandynew válasza body007 (#15147) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem szükséges kiásni, kinőnek újra és folyamatosan szaporodnak, egy idő után már azért fogod kiásni, mert túl sok lett és nem férnek el.

(#15162) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszönöm a multkori válaszokat, gondolkodok még mi hogy legyen.
Vízgyűjtésnek lehet beizzítom akkor ami van 1-200 literes hordók.

Van orgona sövényünk az utcán, eléggé el van öregedve, fiatalítanék rajta.
Jól tudom, hogy a fásodásnak indult zöld szárakat kell levágni és vízben gyökereztetni?
Vagy korai még, és egy hónap múlva kéne?
Az a baj mindenképp le kéne vágnom, mert már túl magas és nem látunk át felette a kocsiból, mikor kihajtunk.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#15163) ncc1701 válasza cOxeR (#15158) üzenetére


ncc1701
veterán

Komoly, himlős lett a füved. :)

Nálam csak fűnyírás volt, kiszórtam pótlásra fűmagot, ahol hitványabb volt. Vettem 300L virágföldet, 200L marha trágyát, ezt szétszórtam. Vagy locsolok rá, vagy nem, majd megnézem, milyen időt mondanak.

(#15164) cOxeR válasza ncc1701 (#15163) üzenetére


cOxeR
Ármester

Meglátjuk mit értem el vele… :)

Nem igazán kell még öntözni… én is a csepegtetőt nyomtam csak, mert a fenyőket “simogatom” eddig reményteljes a dolog, kaptak burkolt tápot amiatt öntözgezem őket.
yfuvet talán 2x locsoltam, logikusan most kellett adni neki egy nagyobb mennyiséget de kb jövő héten kap valamikor.

Viszont muszály lesz gyomirtóznom közterületen, ennek van valami módja? Mások látom tolják össze vissza, de azért sok a gyerek, aki erre sétál, nem szívesen teszem ki, mert kevésbé tusom koordinálni, mint kerítésen belül mondjuk.
Kézzel ezekkel nem boldogulok már sajna, ami olyan azt persze előre kiszedem.

[ Szerkesztve ]

(#15165) cOxeR


cOxeR
Ármester

Van valami olyan márka slag gyorscsatlakozók esetén, ami tovább bírja, mint 1,5-2 év? Állandóan veszek, de pár év után rendre lelövi a csatlakozót a nyomás... és dobhatom el.
Illetve vennem kellene egy kézi öntöző fejet is, Fiskarst tudok venni normális áron, ugyan úgy is drága... de lehet mennék valami értelmes márka irányába most már.

(#15166) ncc1701 válasza cOxeR (#15165) üzenetére


ncc1701
veterán

Elején még megvettem a gardenát, de az sem bírja tovább. Egyszer láttam lidl-ben bronz, vagy réz idomos gyorscsatit, na azt érdemes lett volna megnéznem.

(#15167) cOxeR válasza ncc1701 (#15166) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én is valami ilyet keresgéltem, de minden műanyag... kb pont ugyanezért nem vettem márkásat, mert ugyanúgy kinyírja az uv mindegy mi van ráírva. Jobban járok, ha csinálok valami kerti kis tárolót - akár két helyre, amibe állandóan berakom a tömlőkocsit, fejjel, csatlakozókkal... csak ugye a macera állandóan pár liter víz miatt ide oda mászkálni.

(#15168) Dorian válasza cOxeR (#15164) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam kell öntözni, mert eleve nem volt tömött a füvem, húsvétkor lenyírtam szellőztetés előtt rövidre, aztán brutálisan megszellőztettem, szóval sok helyen látszik a talaj így gyorsan kiszárad. És alaposan felülvetettem, jó lenne a megcsíráznának a magok. Ma szórok a kopárabb helyekre pár zsák virágföldet.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15169) cOxeR válasza Dorian (#15168) üzenetére


cOxeR
Ármester

Virágfölddel azért módjával, mert berohadhat, ha nem figyelsz eléggé. :)

(#15170) Dorian válasza cOxeR (#15169) üzenetére


Dorian
félisten

Csak épp megszórom a tetejét vékonyan. Direkt morzsalékos-tőzegeset vettem, azt amivel egyszer már rábsztam, mert olyan laza, vízáteresztő, h alkalmatlan volt földbetöltésre, ültetésre, de erre még pont ezért lesz jó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15171) H-Zol válasza cOxeR (#15167) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem rézből vannak , már évek óta a csatlakozók, tolódók és nincs velük gond , nem tudom már hol vettem de itt [link] is vannak !

(#15172) eldoble válasza H-Zol (#15171) üzenetére


eldoble
aktív tag

Igen, én is a réz csatlakozókat akartam ajánlani, de én jártam úgy, hogy nem klikkeltek szépen össze, neked mind jól összeklikkel?

(#15173) totron válasza cOxeR (#15164) üzenetére


totron
addikt

Mit akarsz irtani? Ott lesz mindenhogy. Csalánlé nem jó?

(#15174) H-Zol válasza eldoble (#15172) üzenetére


H-Zol
senior tag

Nekem mindennel jól passzol , az asszonynak külön locsoló pisztolya van :D , azt egy kicsit erőteljesebben kell összenyomni , de végülis össze megy vele !
A toldók , az egy rémálom volt , a műanyag , egy két év alatt amit rácsavarsz szét repedt , az asszony akus kerekesszékkel keményen kertészkedik , áthajtott rajtuk azért tört szét , de és a réz , ez egy tartós darab !!

(#15175) ncc1701 válasza H-Zol (#15171) üzenetére


ncc1701
veterán

Köszi, ez még jól jöhet nekem is. :)

Amúgy a műanyagot tuti le lehetne fújni valami csillogó festékkel.

(#15176) rasotamas


rasotamas
veterán

Ti láttatok már ilyet? Pár éves sárgabarackfa, tavaly levedlette a héját, tömve volt hangyával. Mik ezek a vonalak a csupasz ágakon?



https://tinyurl.com/rasoapro

(#15177) cOxeR válasza H-Zol (#15171) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez lesz inkább veszek most 2x annyiért…

(#15178) cOxeR válasza totron (#15173) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van benne mindenféle, de amúgy egyik rész árok, ott csak annyit gondoltam, hogy van virágos fűmagkeverékem azt szeretném kiszórni, picit nyomja el a sok gyomot, ne legyen az egész parlagfű… kevesebbet kelljen nyírni.
Másik részen meg geo van meg kavics, de van pár talán hagymás alapú növény amit kézzel hiába húzok ki… mert csak bentszakadnak, annak gyomirtó nélkül sose lesz vége.
Talán ami az utcafronton a legidegesítőbb, hogy kiralydinnye van sok, nem egyszer nem kétszer állt bele a lábamba cipőtalpon keresztül, meg kutya lábából is szedtem ki… tiszta homok itt ugye minden nagyon kedvez neki.
Csalánlét megpróbálhatom, azzal vesztenivalóm nincs.

[ Szerkesztve ]

(#15179) inf3rno válasza rasotamas (#15176) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valamilyen rovar járatai. Lehet a hangya lehet más. Nekünk a cseresznye volt tele valami lárvával, annak a járataiba költöztek bele a hangyák.

Buliban hasznos! =]

(#15180) H-Zol válasza rasotamas (#15176) üzenetére


H-Zol
senior tag

A gyümölcsfákat , ha gyenge az immunrendszere , tápanyag hiányos , szárazság ( vízhiány ) stb akkor megtámadja a szu , lyukak is vannak , és a járatokat is ők csinálták , ennek a fának vége !
Nekem meg két almafámat valami kukacok támadták meg a törzsét , az egyiken 4 a másikon két lyuk volt , és túrták kifelé az elrágott fát :W , nincs rá semmi gyógymód, de addig olvasgattam , hogy egy mód van , a lyukon egy vékony dróttal addig piszkálgatni , nyomkodni befelé, ameddig át nem szúrja a kukacot !
Két vagy inkább több órahossza alatt , sikerült elintézni őket , egy lyuk az nagyon nehezen ment , abba vagy 40 centire bele kellett dugni a drótot ( Co hegesztő huzalt használtam :D )

[ Szerkesztve ]

(#15181) H-Zol válasza ncc1701 (#15175) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ezek tartósak , az egyiken egy O gyűrűt cseréltem , mert csöpögött , de az filléres dolog !
Biztos le lehet festeni is , hogy réznek nézzen ki :D , de ezek nem festettek , ezek sárgarézből , vagy bronzból készülnek .

(#15182) Rive válasza H-Zol (#15180) üzenetére


Rive
veterán

Nekem meg két almafámat valami kukacok támadták meg a törzsét ...

Valamelyik farontólepke... Ha tömeges (és: nagyon könnyen tömegessé tud fajulni...), akkor érdemes szerezni ellene feromonos csapdát, az egy-két szezon alatt elintézi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15183) soldi3r válasza H-Zol (#15180) üzenetére


soldi3r
veterán

Elvileg a benzines vattara gyorsan kijonnek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#15184) H-Zol válasza Rive (#15182) üzenetére


H-Zol
senior tag

Köszi , figyelni fogom , egy Golden és egy Starking álmában voltak , átnéztem a többi fát is de nem találtam többet !
Öreg szomszéd , gondozatlan , félig kiszáradt gyümölcsfáji vannak , lehet nálla már felvannak szaporodva !

(#15185) btraven válasza 6030D (#14829) üzenetére


btraven
őstag

Kis/közepes/nagy lombkoronájú fa - erre van valami szabály melyik mit jelent?
Vagy csak ránézésre? Kis = gömbjuhar, nagy = platán, közepes = ami közte van? :)

(#15186) H-Zol válasza soldi3r (#15183) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ha hamarabb be írom , kipróbálhattam volna , de ha még találok aktív lyukat , kifogom próbálni , mostmár inaktivak a járatok , sikerült a dróttal agyonszúrni őket !

(#15187) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Megindult a citromfa, de talán túlságosan is. Kell ezen igazítani, vagy hagyjam?

-

(#15188) inf3rno válasza H-Zol (#15180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha felhevíted a végét, akkor a hő is megölheti, úgy talán gyorsabb. Rovarölővel befújni is működhet szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#15189) inf3rno válasza 7Sony7 (#15187) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem kap elég fényt valszeg. Tedd ki az udvarra, este meg hozd be, ha hűvösebb az idő.

Buliban hasznos! =]

(#15190) Dorian


Dorian
félisten

Úgy tűnik megint elmaradt a 3. alkalmas permetezés monilia ellen... csütörtökön tudtam fújni 2.szor, mire letelik a 8 nap az jövő péntek, addigra már elviragzik minden, akkor meg már nem sok értelme van ha jól tudom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15191) 7Sony7 válasza inf3rno (#15189) üzenetére


7Sony7
addikt

Fény baja lenne a kis piszoknak? Az a baj, hogy nehéz, meg tüskés is. Nem túl jó mozgatni. De akkor valamit kitalálok.

-

(#15192) fsdb válasza User_2 (#14886) üzenetére


fsdb
aktív tag

Ragacsos szalag, diófa, van annyi légy rajta mint a sárga lapon körbe:
Tengely:


Van rá valami csoda, vagy erre már ne vegyek szimeringet? (Elpumps)
Csapágycsere, körfőrűsznek valaminek még elmegy kategória?

(#15193) Rive válasza fsdb (#15192) üzenetére


Rive
veterán

Tengely:

Hát, valami régivágású esztergályos még épp lejavíthatná, de pótalkatrész valszeg olcsóbb... ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15194) inf3rno válasza 7Sony7 (#15191) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre nincsenek éjszakai fagyok. Talán 1-2x kell mozgatni majd. Arra esetleg lehet vigyázni, hogy amikor kiviszed először árnyékban legyen, mert a túl sok fény is megégeti. De talán így tavasszal még nincs annyi. Mozgatás helyett egyébként le is lehet takarni esetére, ha annyira rossz időt mond. Talán az is megvédi a fagytól. A citromot pont emiatt hagytuk abba, hogy át kellett volna már rakni dézsába, hogy valami értelmes mennyiségű földje legyen. Cserépben nyomorgatni azért az évi pár szem citromért szerintem nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15195) fsdb válasza Rive (#15193) üzenetére


fsdb
aktív tag

Összköltségben, nem éri meg valószínű... Csúszógyűrű csere, akkor már nem. Csapágyak cseréje mindenképpen, a tengely meg ha kúpos is, nem így, nem volt zégergyűrű a lefogatáshoz, legalább is nem találkoztam vele. Valamit még forgathat, ha vizet nem is...

[ Szerkesztve ]

(#15196) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Elvetettem a kertben a fűmagot (pontosabban felülvetes történt a jelenlegi vadfüvön/gyomon :) ), majd kiszortam rá a műtrágyát is és belocsoltam. Az lenne a kérdésem, hogy most ezentúl meddig és milyen gyakorisággal kell locsolni? Egy oldalon olvastam, hogy akár napi 5x is, pár hétig 5 percig majd 8 percig. De ez gondolom inkább teljesen szűz vetesre vonatkozik. Beállítottam tegnap az öntözőt napi 3x 5 perces locsolasra, 7-kor, 10-kor és 16-kor. De nem tudom, kell-e ennyi nekem :F

(#15197) 7Sony7 válasza inf3rno (#15194) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, értem, nem csak nappalra, hanem őszig kitenni. Nézek neki valami helyet. Nekem nem a gyünölcsért van, csak dísznövényként. Persze leszedem a termést, de amúgy csak dísz.

-

(#15198) ncc1701 válasza Gabesz87 (#15196) üzenetére


ncc1701
veterán

Csírázó magnak elvben nem szabad kiszáradni. Ezért szoktam rászórni vékonyan komposztot.

(#15199) Dorian válasza Gabesz87 (#15196) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy hányszor azt nem lehet megmondani, hőmérséklet, csapadék, napkitettség függvénye. Az a lényeg, hogy a talaj felső rétege ne száradjon ki. Én os most csinálom az erősen ritkás fű felülvetését, én most nap 1x hajnalban 1x 5 percet locsoltatom. Ha kevés akkor délután is indítok egy 5 perceset. Ill szórtam rá nagyon vékony rétegben nagyontőzeges virágföldet (vagyis a terület negyedére tegnap nem maradt, azt ma pótolom)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15200) totron válasza 7Sony7 (#15197) üzenetére


totron
addikt

Vadcitrom kell neked, itt évek óta elvan, termés is akad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.