Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Winner_hun válasza canniball (#2950) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerinetm úgy jegyzi meg, hogy a program eltárolja, hogy mikor kérte le utoljára a leveleket, következő ellenőrzéskor pedig csak az újabbakat tölti le.
Amúgy egyszer nekem is szükségem lett volna az összes levél újra letöltésére, már nem emlékszek hogy meg sikerült-e csinálni. Tán a profilban kéne törölni a postafiókhoz tartozó file-okat:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2952) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Pár hete vettem észre, hogy a Thunderbird nem tudja letölteni a leveleket a gmail-ről pop3-al.
Sima gmail fiókot állítottam be, és amikor rámegyek a "get mail"-re, akkor egy ideig szöszöl, utána semmi, pedig van levél a fiókban. Engedélyezve is van a pop3, minden levélre.
TB-ben letöröltem a fiókot, és az elmentett jelszót, ezután a fiókot újra hozzáadtam, de ugyanez. Meg sem kérdezi újból a jelszót.

Pár hónapja használtam utoljára, akkor még ment egyből.
Bármi ötlet?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2953) Tosee válasza Bici (#2952) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Biztonságos kapcsolat beállításainál SSL-re van állítva? Ha nem akkor át kellene állítani erre!
Biztonságos hitelesítéshez nem kell pipa...
Eszközök > postafiók beállításai > kiszolgáló beállításai

Nem lehet, hogy egy másik szoftver blokkolja a tb-t? (vírusirtó, tűzfal stb...)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2954) Bici válasza Tosee (#2953) üzenetére


Bici
félisten

Basszus, az Avira blokkolta, de hogy miért, azt nem tudom. :S
Kikapcsoltam, és egyből ment.
Köszi a tippet! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2955) Tosee válasza Bici (#2954) üzenetére


Tosee
őstag

Nincs mit! Gondolom a mailguard része kavart be valahogy!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2956) pethYeti


pethYeti
addikt

Azt meg lehet oldani hogy a program háttérben fusson és ha jön valami mail akkor értesítsen?

(#2957) Tosee válasza pethYeti (#2956) üzenetére


Tosee
őstag

Minimize To Tray kiegészítővel megoldható!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2958) pethYeti válasza Tosee (#2957) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi

(#2959) Amartus


Amartus
senior tag

Üdv!
Arra keresek megoldást, hogy az újonnan feltelepített 2-es és 3-as is azt csinálja, hogy ahányszor lekérem, annyiszor szedi le a leveleket a kiszolgálóról. Olyan, mintha nem jelezne vissza a kiszolgálónak, hogy már lekérték. Az üzenetek beállításainál úgy van beállítva, hogy tartsa meg a leveleket 7 napig vagy a törlésig. De ha törlöm a levelet, akkor is lehozza a következő lekérésnél.

Tudna valaki segíteni?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2960) aleister válasza Amartus (#2959) üzenetére


aleister
veterán

OE esetén a törlés a lomtárból való törlésre vonatkozik. Nézd meg, hátha itt is az a baj.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#2961) Amartus válasza aleister (#2960) üzenetére


Amartus
senior tag

Megnéztem, így is ugyanazt csinálja.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#2962) s110l


s110l
csendes tag

Megoldhat-e, hogy egy 2-es és 3béta egymás mellett fusson uazon a gépen egyidőben, de egymástól független postafiókkal? Ha igen, akkor hogyan?

Kipróbáltam, feltelpülni feltelepülnek, de mindkettő uazokkal a beállításokkal és uazt az üzenettárolót használja. És ez most nekem nem jó :(

(#2963) stork13


stork13
aktív tag

Sziasztok!

Friss xp sp3 telepítés után a Document and settingsbe a thunderbird mappa visszamásolva.
Tökéletesen működik minden, kivéve a törlést. Ha törölni akarok akkor ezt az üzenetet kapom.
Törölni csak úgy tudok, hogy az emaileket kijelölöm és shift+delete kombo.
Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#2964) sysloser


sysloser
csendes tag

Sziasztok! Az egyik haverom felhívott, hogy be volt tökre rúgva össze-vissza nyomogatott mindent nem emlékszik semmire, a lényeg, hogy valszeg hazavágta az xp-t. Ha én egy sp3-ast telepítek, arra a céges levelezését thunderbirdben hogyan tudom teljesem helyreállítani? A címjegyzék, fiókadatok, inbox, sent items. Sajnos én csak Bill Gates frankó cuccait ismerem a kliensek közül, (OE, Outlook). Elég lenne a thunderbirb mappát a megfelelő helyre helyezni? Remélem érthető volt a kérdés. lőre is közyönöm a segítséget!

(#2965) canniball válasza sysloser (#2964) üzenetére


canniball
nagyúr

Részegen miért ül le valaki egy céges levelezést tartalmazó géphez? :W

A C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird mappát mentsd ki, majd rakd vissza.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2966) Tele von Zsinór válasza stork13 (#2963) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Van írási jogod a törölt elemeket tartalmazó filehoz?

(#2967) stork13 válasza Tele von Zsinór (#2966) üzenetére


stork13
aktív tag

Teljes hozzáférésem van mindenhez, de le is ellenőriztem meg van minden jog (írás, olvasás, törlés,módosítás, listázás stb. és a hatályos engedélyeknél is felhozza a teljes hozzáférést).

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#2968) stork13 válasza stork13 (#2967) üzenetére


stork13
aktív tag

Megoldódott.
A megoldást egy friss xp reinstall hozta.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

(#2969) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! feltelepítettem a thunderbird 2.0.0.23-ast. két problémám van.
1) postafiok.hu-s címem (gmail alapú) nem tölti le a leveleket, pedig elvileg jól be van állítva a pop3 (port is).

2) két email címet szeretnék használni, de jó lenne ha nem mind a "Beérkezett üzenetekbe"-be jönne. szóval lenne egy külön beérkezett, elküldött törölt stb. az egyik címemnek és egy külön a másiknak. meg lehet csinálni?

köszi előre is.

Predator G3-571-77QK

(#2970) Tosee válasza ádika86 (#2969) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!
1) nem tudom mi lehet a baj, nálam gond nélkül letölti a leveleket! Kicsit bővebben leírhatnád a beállításokat... Esetleg hibaüzenet?
2) Mikor létrehozod a postafiókokat, akkor a globális gyűjtő elől ki kell venni a pipát, és akkor külön kezeli őket!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2971) Shad0w


Shad0w
senior tag

Üdv.

Áttértem thunderbird-re, mert a windows live messenger a gmail-es fiókjaimban minden levelet kétszer jelenített meg (egyszer a beérkezőben, egyszer az Összes levél között). Viszont itt meg nem tudom megoldani, hogy a leveleim a gépen legyenek mellékletestől együtt, pedig bejelöltem minden mappát offline munkára, mégis ha rákattintok egy levélre akkor elkezdi vadul töltögetni. Ja, és IMAP-on használom a gmailt. Mit tegyek, hogy leszedje végre a leveleket?

(#2972) ádika86 válasza Tosee (#2970) üzenetére


ádika86
aktív tag

1) imappal tökéletesen megy :) valszeg csak én rontottam el valamit
2) köszi szépen!!!

Predator G3-571-77QK

(#2973) Tosee válasza Shad0w (#2971) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv.

IMAP helyett használj POP3 kiszolgálót! Ugyanis az IMAP az nem tölti le a leveleket, csak gyorsítótárazza! A POP3 viszont letölti mindenestől! Offline munkával pedig ne is próbálkozz IMPAP kiszolgáló esetén!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2974) Shad0w válasza Tosee (#2973) üzenetére


Shad0w
senior tag

Jó, de Pop3-nál meg nem kerül fel a kiszolgálóra a küldött levél. Vagy mégis? Freemailen biztos, hogy nem.

(#2975) Tosee válasza Shad0w (#2974) üzenetére


Tosee
őstag

Hát igen az tényleg nem kerül fel a kiszolgálóra... POP3 esetén szerintem egyiknél sem!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2976) Tele von Zsinór válasza Shad0w (#2974) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Használd a gmail smtp szerverét, akkor ott lesz a küldöttek között.

(#2977) Kornl23


Kornl23
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy elszállt a rendszer partícióm és visszahoztam getdataback-kel c:\Users\xxx\AppData\Roaming\Thunderbird\ mappa tartalmát és visszamásolva nem jelenek meg a leveleim, nagy üres semmi van. Win telepítésnél mindig kiszoktam másolni és visszamásolva működik.

(#2978) Tosee válasza Kornl23 (#2977) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

És hogyan állítottad vissza? Leformáztad az adott partíciót, majd új win, és utána mentettél? Erről írhatnál bővebben is...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2979) Kornl23 válasza Tosee (#2978) üzenetére


Kornl23
tag

LiveCd-s win-vel neki álltam formázni és akkor kapcsoltam, hogy nem mentettem ki.
Gyorsformázás után egyből ráeresztettem a getdataback-et a cd-ről .

(#2980) Tosee válasza Kornl23 (#2979) üzenetére


Tosee
őstag

Hát ez hiba volt! Tudomásom szerint formázás után már nem mindent lehet visszaállítani, vagy ha mégis akkor arra nagy esély van, hogy sérült! Szóval lehet, hogy ezért nem látja a leveleket a tb! Egyébként én is így szoktam kimenteni a leveleim és a beállításaim szóval működnie kéne! Szerintem azoknak a leveleknek annyi, de esetleg várj egy hozzáértőbb véleményére, hátha többet tud mondani!
Esetleg írd be ide is a problémádat, és biztosan lesz olyan aki jártasabb ebben!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2981) Kornl23 válasza Tosee (#2980) üzenetére


Kornl23
tag

Azért köszi a figyelmet

(#2982) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Az gondom,hogyha írok valakinek emilt a TB automatikusan berakja a névjegyzékbe,ezt pedig én nem szeretném!
Ezt hogy lehet megoldani?

Gmail fiókot raktam bele a TB-be. De van egy mappám,ami a Ph-s szemeteket gyűjti és van benne 3586 levelem. Hogyan lehetne azokat kitörölni?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2983) Tosee válasza cellpeti (#2982) üzenetére


Tosee
őstag

Az gondom,hogyha írok valakinek emilt a TB automatikusan berakja a névjegyzékbe,ezt pedig én nem szeretném!
Ezt hogy lehet megoldani?

Eszközök -> Beállítások -> szerkesztés fül -> címzés
"A kimenő levelek címeinek automatikus hozzáadása... " elől vedd ki a pipát! OK

Gmail fiókot raktam bele a TB-be. De van egy mappám,ami a Ph-s szemeteket gyűjti és van benne 3586 levelem. Hogyan lehetne azokat kitörölni?
Pl.: rákattintasz az első levélre, majd megnyomod a shift+end -et, és ha kijelölte a leveleket akkor rákattintasz a törlésre, vagy nyomsz egy delete-t! Ha ez megvan akkor katt jobb egérgombbal a törölt elemek mappára, majd "törölt elemek mappa ürítése"

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2984) cellpeti


cellpeti
veterán

Esetleg címzett mappákat létrehozni és abból egy embert kiválasztani? Ilyen lehetséges?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2985) Tosee válasza cellpeti (#2984) üzenetére


Tosee
őstag

a címjegyzékben hozz létre egy újat (fájl, új, címjegyzék...), és ahol az előbb leírtam, hogy vedd ki a pipát, oda tedd vissza és válaszd ki az xy nevű címjegyzéket amit létrehoztál! Ezután már ebbe fogja menteni a kimenő levelek címzettjeit!

ui: remélem jól értelmeztem, hogy mit szeretnél :)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2986) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Hi,
Sokan kérdezték, hogyan lehet menteni és visszaállítani mindent egyszerűen.
Én a "D" re raktam a tárolót, ahol minden fiók Helyi mappájának külön mappát készítettem, illetve egy mappát a Tárolómappáknak. Miután mindent frankón beállítottam, lementem az egészet a MozBackup-pal és kész.
Amikor visszateszem a rendszert és feltelepítem a TB-öt, akkor csak lefuttatom a MozBackup-ot és minden olyan mint előtte volt. A jó az egészben, hogy mivel a "D" partíciót nem bántom, a leveleket sem kell másolgatnom...
Persze menti a leveleket is, de ebben az esetben nem kell foglalkoznom velük.

Link: MozBackup

Amúgy tök jól kezeli a Firefoxot is, már azt is ezzel mentem...
Próbáljátok ki, ez a legegyszerűbb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#2987) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

van arra lehetőség h az elküldött leveleket a serveren is tárolja?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2988) canniball válasza Speeedfire (#2987) üzenetére


canniball
nagyúr

[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2989) Speeedfire válasza canniball (#2988) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

az a baj h én freemail fiókot használok
átirányítani meg nem szeretném egy gmail-es fiókra

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2990) canniball válasza Speeedfire (#2989) üzenetére


canniball
nagyúr

Az ciki, mert legjobb tudomásom szerint a freemailnek nincs saját SMTP szervere, illetve az IMAP is felejtős...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2991) Speeedfire válasza canniball (#2990) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ez esetben nem tudom mi legyen
mindenesetre köszi a segítséget

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2992) cellpeti


cellpeti
veterán

Hello! Sziasztok!

Hiába tettem bele az embert az új mappába a címzetteknél,akkor kívül is megcsinálja a névjegyet,nem csak a mappába. Erre nincs valami megoldás?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2993) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan kell beállítani a Thunderbird-et hogy ha megnyitom egyből töltse le a leveleket?

(#2994) canniball válasza ToBeY (#2993) üzenetére


canniball
nagyúr

Jobbklatty a postafiókra->Tulajdonságok...->Kiszolgáló beállításai->Új üzenetek ellenőrzése induláskor.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2995) wwhy


wwhy
veterán

Elnézést, ha már volt, de biztosan rosszul keresek :B
megoldható-e, h a különböző fiókokból letöltött leveleket ne ömlesztve, hanem külön-külön töltse le? a gmail-t a gmailbe, yahoo-t yahoo-ba stb.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2996) Tosee válasza wwhy (#2995) üzenetére


Tosee
őstag

igen! Mikor létrehozol egy új fiókot, akkor kapcsold ki a globális gyűjtő használatát és akkor nem egybe tölti le a leveleket, hanem mail címenként külön-külön...
Utólag: Eszközök -> postafiók beállításai -> kiszolgáló beállításai
Jobb alsó sarok tájékán, Haladó...
Globális gyűjtőről, állítsd át beérkezett üzenetek mappára!
Azokat a leveleket amik nincsenek meg a kiszolgálón, azokat át kell majd helyezni... a többit meg újra le lehet tölteni!

ui: ezt minden postafióknál el kell játszani!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2997) wwhy válasza Tosee (#2996) üzenetére


wwhy
veterán

köszönöm! közben találtam winter-től egy szűrős megoldást, az sem volt rossz, de ez a király :R
úgy néz ki ráfanyalodok e-mail kliens használatára, mert a legtöbb e-mail helyen (yahoo, gmx, gmail stb) nincs visszajelzés küldési/fogadási lehetőség, és az nekem nagyon fontos (meló miatt), freemail nem játszik :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2998) wwhy


wwhy
veterán

Még 1 kérdés: hol/hogy lehet beállítani, hogy az inbox-on kívül más mappákból is leszedje a leveleket? egyáltalán lehetséges?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#2999) Lenry


Lenry
félisten

két gépem van, mindkettőn két OS: WinXP+Ubuntu illetve W7+Debian
a Windowsos Thunderbirdökhöz simán hozzá tudok RSS-t adni, tökéletes, hibátlan

a Linuxosoknál egyszerűen, ha fel akarok iratkozni egy hírforrásra, akkor hozzáadás, beillesztem a címet, leokézom, eltűnik az ablak, és nem jelenik meg az új RSS. mintha nem csináltam volna semmit :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3000) wwhy válasza wwhy (#2998) üzenetére


wwhy
veterán

addon-al megoldva.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.