Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Jarod1


Jarod1
addikt

ops megtaláltam a magyarverziót és az importálást is....

(#2852) Jarod1


Jarod1
addikt

ha a beállításokAT próbálom importálni az$ outlookból akkor hibát jelez.....ötlet vkinek?

(#2853) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Azt meg tudná valaki mondani, hogy Tb2ben a "lejárt kiszolgálótanúsítvány" figyelmeztetést hol lehet kikapcsolni?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2854) Digger


Digger
senior tag

Hogyan tudom megnézni a mentett jelszavakat?
Úgy emlékszem, hogy korábban ezt meg tudtam tenni!
A Beállítások ablakban Adatvédelem fül, majd jelszavak, itt a Mentett jelszavak szerkesztése gomb.
Korábban itt láttam a jelszavakat.
Azóta talán volt TB frissítés is.
Most a 2.0.0.21 verzió megy.

(#2855) Tosee válasza Digger (#2854) üzenetére


Tosee
őstag

nekem is ugyan ez a verzió van fent, és ha rákattintok a "Mentett jelszavak szerkesztése"-re akkor nálam látható a fiók mail címe, és a felhasználónév! Alul a bezárás / mégse gombok felett van a "jelszavak megjelenítése"... ha erre ráklikkelsz, akkor látni fogod a mail címet a felhasználónevet, és a hozzá tartozó jelszót!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2856) !wannabe


!wannabe
tag

Sziasztok!

Mi a különbség abban, hogy egy levelet plain textben küldöm vagy HTML-ben?
Amugy SpiceBird-t használ valaki közületek?

(#2857) !wannabe válasza !wannabe (#2856) üzenetére


!wannabe
tag

mindkét kérdésem elég bonyolultnak tűnik, kedves közönség

(#2858) Tosee válasza !wannabe (#2856) üzenetére


Tosee
őstag

1. Annyi a különbség, hogy a plain textbe nem lehet pl: képeket, hivatkozásokat (linkeket) elhelyezni úgy, hogy az kattintásra a megadott helyre ugorjon, vagyis csak szöveg küldhető ebben a formátumban! Célszerűbb html-ben küldeni még akkor is ha csak egyszerű karakterek (betűk és számok) vannak a levélben, mert a másik nyíltszöveges formátum, a html viszont kódolt! Biztonsági okokból mindenképpen a html ajánlott!

2. Nem használok! ;]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2859) Tele von Zsinór válasza Tosee (#2858) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A html nem kódolt. Semennyire. Ezt mégis honnan vetted? :D

A plaintext tényleg sima szöveg, amit látsz notepadban is helyesen. A html egy jelölőnyelv, weboldalakra találták ki, de sajnos az emaileket is megfertőzte, hogy tudjanak az emberek ugráló gifes háttéren rózsaszín alapon sárga betűkkel levelet írni. De ettől még az is sima szöveg marad, csak vannak benne kitüntetett, különleges jelentéssel bíró részek.

(#2860) localhost válasza Tele von Zsinór (#2859) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"csak vannak benne kitüntetett, különleges jelentéssel bíró részek." ...
Leginkább a betűméret, a dőlt betű és a vastagítás meg a közvetlenk LINK lehetősége a fontos

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2861) !wannabe válasza localhost (#2860) üzenetére


!wannabe
tag

Szóval Ti általában (~mindig) HTML-ben külditek a leveleiteket?

Szerk.: Legtöbb kliens azt is felajnlja, hogy plain text-ben is küldi meg HTML-ben is. Ezt, hogy kell érteni?

[ Szerkesztve ]

(#2862) localhost válasza !wannabe (#2861) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Html gyakran! Mert így olyan minha egy Winword doksit küldenél.
Pontosan úgy ahogy érted.... Ha a levélovasó érti a htmlt, akkor azt látod, ha meg nem, akkor a textet.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2863) Digger válasza Tosee (#2855) üzenetére


Digger
senior tag

Oké-oké!
Az ablak mérete kissebb volt, és ezért nem látszott minden gomb, csak a Bezárás és a Mégse.

Emlékeztem rá, hogy itt lehetett korábban megnézni a jelszavakat.
Szerintem egy frissítés után lett más az ablakméret, mert én nem állítottam rajta.

Köszi!

(#2864) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

az érdekelne, hogy létezik-e olyan funkciója a programnak, hogy bizonyos végződésű címekről jött mail-eket automatikusan becímkézzen nekem?

köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2865) Tosee válasza bandus (#2864) üzenetére


Tosee
őstag

nem tudom, hogy mit értesz "becímkézzen" alatt, de próbáld meg az üzenet szűrőt!
Katt az üzenetre, majd üzenet menüpont / szűrő létrehozása az üzenet alapján...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2866) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Elárulná valaki, hogy miért van az, hogy minden mailt megkapok, de küldeni egyet sem tudok?Mindig jelszót kér.Hiába ütöm be nem fogadja el.
Előtte outlok expresszt használtam, és azzal nem vol tilyen baj.
Win 7 7100-at használok.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2867) canniball válasza Ace Ventura (#2866) üzenetére


canniball
nagyúr

És biztos hogy a(z adott kiszolgálóhóz tartozó) jó jelszót ütöd be?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2868) Ace Ventura válasza canniball (#2867) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Jelszót sosem módositottam még.
Biztos mint a halál!

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2869) canniball válasza Ace Ventura (#2868) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy értem hogy emlékeim szerint előfordulhat az az eset, hogy az SMTP szerverhez kell jelszó, te pedig lehet ehelyett a levelező jelszavadat adtad. Persze csak tipp, lehet tévedek...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2870) Ace Ventura válasza canniball (#2869) üzenetére


Ace Ventura
addikt

És az SMPT jelszót hol tudom beállitani, és főleg mi lehet a jelszó?:D

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2871) canniball válasza Ace Ventura (#2870) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Nem biztos hogy kell. Mármint jelszó. :)
2. Milyen postafiók (freemailes)?
3. Eszközök->Postafiókok beállításai...->Levélküldő szolgáltató (SMTP) (legalul) - itt mit állítottál be/mit látsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2872) Ace Ventura válasza canniball (#2871) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ez van ott [link]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2873) canniball válasza Ace Ventura (#2872) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Tehát ha jól értem inviteles fiókot szeretnél beállítani.
2. De nem ott kérdeztem. :) Klatty ide,->jobb oldalt a boxban keresd meg az (Alapértelmezett) végűt->mellette jobbra Szerkesztés...->a felugró ablakban az alapján amit összegugliztam a következőket kell megadnod:
- Leírás: ide mindegy mit írsz (csak egy név, téged segít ha több szolgáltatód van)
- Kiszolgáló: mail.invitel.hu
- Port: 25
- Azonosító és jelszó használata: pipa be
- Felhasználói név: az email címed (az @invitel.hu-val együtt)
- "Biztonságos kapcsolat...": soha
Így elvileg amikor küldeni akarsz kéri a jelszót, ami az email címedhez kapott pass lesz. Remélem így már menni fog!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2874) localhost válasza bandus (#2864) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen , természetesen tudja!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2875) Ace Ventura válasza canniball (#2873) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Megcsináltam amit irtál.Müködik! :C
Köszönöm szépen a segitséget. :R :R

Üdv.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2876) canniball válasza Ace Ventura (#2875) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit, örülök hogy működik! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2877) bandus válasza localhost (#2874) üzenetére


bandus
veterán

frankó :) és megosztanád velem, hogyan tudnám ezt beállítani? :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2878) localhost válasza bandus (#2877) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, a hétvégén megnézem neked ismét otthonról.

Addig is keresgélj, mert megnéztem neked, akkor amikor írtam, biztosan lehet!

Most még a szóhasználatra sem emlékszem, folyton a "szabályok és értesítések" jut eszembe, de ez Outlook/Exchange.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2879) canniball válasza bandus (#2877) üzenetére


canniball
nagyúr

Eszközök->Üzenetszűrők...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2880) bandus válasza localhost (#2878) üzenetére


bandus
veterán

közben olvastam még most a fórumban, ésmegtaláltam, hogy szűrőket kell alkalmazni, és már megy is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2881) localhost válasza bandus (#2880) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ügyes! :Y

Nem kérdezni, megcsinálni! :)) Leülhetsz! :))

Emberevő: köszönöm! (Á lá Újhelyi :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2882) canniball válasza localhost (#2881) üzenetére


canniball
nagyúr

;) De ha már itt tartunk a nickem végén nem véletlenül van két "l" bötű. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2883) localhost válasza canniball (#2882) üzenetére


localhost
Közösségépítő

MOD: Emberevőő

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#2884) canniball válasza localhost (#2883) üzenetére


canniball
nagyúr

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2885) CactuS válasza CactuS (#2853) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Erre esetleg valaki tud valami okosat mondani?:B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2886) janos1988


janos1988
addikt

Hello.

Hogy tudom a TB-bol eltavolitani a reg torolt leveleket? Mert a konyvtarnak kezd nagy merete lenni es lomhul a program is.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#2887) janos1988 válasza CactuS (#2885) üzenetére


janos1988
addikt

Options -> Advanced -> Certificates ?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#2888) canniball válasza janos1988 (#2886) üzenetére


canniball
nagyúr

Fájl->Mappák tömörítése. (A Törölt elemek ürítése gondolom már megvolt.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2889) janos1988 válasza canniball (#2888) üzenetére


janos1988
addikt

Probaltam, de nem segit. Persze torolve lett, de a konyvtarat nezve, valahogy ott "maradnak". Fele ennyit se kellene foglalniuk, mint most. En sem ertem hogyan.

Amugy ez a tomorites (compact) tul kell mit csinal? Gondolom ez utan is ugyan ugy tudom konyvtarat lementve, friss Xp telepites utan is masolni?

Bar lehet ez is a problema, mar evek ota csak masolassal oldom meg a levelek archivalasat es ujratelepites utan is csak siman bemasolom a mappat (c:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Thunderbird\)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#2890) Tele von Zsinór válasza janos1988 (#2889) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Mivel a levelek tényleges törlése időigényes folyamat, ezért első körben csak megjelöli őket töröltként, de fizikailag ott maradnak. Ha a töröltek aránya elér egy beállított szintet, automatikusan megcsinálja a tömörítést, de kézzel is elindítható.
Ilyenkor megy végig a leveleket tartalmazó adatbázison és törli őket ténylegesen. Régebben csak azt a mappát tömörítette, ami ki volt választva baloldalt, így mindig a postafiókra álltam rá, és úgy mondtam neki, hogy dolgozzon.

(#2891) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

kis gondom akadt itt bent a melóhelyen az egyik gépen
eddig jobb klikk küldés levélként dologra bejött a thunderbird (2-es verzió) új levél és becsatolta a mellékletnek amiket kijelöltem
de most pár napja nem teszi meg
valami ötlet mitől lehet?
kb semmit nem telepítettem, csak pár játékot, de az nem okozhat ilyen gondot szerintem

köszi előre is

SeriesX: JamesSHun

(#2892) Peet20


Peet20
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném archiválni leveleimet Thunderbirdel, és kiírni CD-re, majd ha szükségem van rá onnan visszaolvasni (úgy hogy ne kelljen bemásolnom...)
erre szeretnék megoldást találni, kiírni sikerült, de visszaolvasás nem működik, mert a Thunderbird írni is akar arra a helyre ahonnan visszaolvas....
Megoldási javaslatok esetleg???

Előre is köszi segítségeteket!

Üdv
Peet

(#2893) canniball válasza JamesHun (#2891) üzenetére


canniball
nagyúr

Mármint nem csatolja vagy nem is jön a Thunderbird?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2894) JamesHun válasza canniball (#2893) üzenetére


JamesHun
addikt

nem is jön a Thunderbird be új levéllel
mintha nem klikkeltem volna rá az ikonra

SeriesX: JamesSHun

(#2895) canniball válasza JamesHun (#2894) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor a böngésző beállításaiban kell körülnézni (valami mailto félét keress).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2896) JamesHun válasza canniball (#2895) üzenetére


JamesHun
addikt

a böngészőbe?

hát nézegettem a firefoxot, de nem találtam ilyet eddig :S

SeriesX: JamesSHun

(#2897) canniball válasza JamesHun (#2896) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, a böngésző beállításaiban kell megadnod hogy mit tegyen ha olyan helyre klattyintasz. FF még nincs ezen a gépen, Operában így néz ki a dolog.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2898) JamesHun válasza canniball (#2897) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi a segítséget

félig meddig, most firefoxnál behozza a thunderbirdet

de ha fájlkezelőnél klikkelek egy küldés levélként akkor még mindig semmi reakció sajnos :S

SeriesX: JamesSHun

(#2899) turorudi


turorudi
aktív tag

Sziasztok,

eddig gond nélkül ment, hogy a Wordben megírt levelet a Word küldés parancsával csatolta egy TB levélhez. Ennek az volt a feltétele, hogy az Outlook is legyen telepítve, de ha a TB volt az alapértelmezett levelező, akkor ahhoz csatolta, és már küldhettem is.
Kb. egy hónapja (talán a 2.0.0.22 verziófrissítés óta) ez nem működik, mert a Word azt írja ki, hogy nincs alapértelmezett levelezőprogram beállítva (a 2003 és 2007 verziókkal is ugyanez a helyzet). Tehát valami olyasmi került a TB-be, amitől nem érzékeli a WinXP alapértelmezett levelezőprogramnak akkor sem, ha annak van beállítva.
Tud valaki valamilyen orvoslatot, hogy újra lehessen küldeni Wordből TB-de?

Előre és hátra is köszi

(#2900) JamesHun válasza turorudi (#2899) üzenetére


JamesHun
addikt

IE beállításoknál van olyan hogy alapértelmezett programok
ott az egyéb nél a levelezőbe tedd be a TB-t és elvileg menni fog

SeriesX: JamesSHun

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.