Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43151) Shyciii válasza Z0C! (#43150) üzenetére


Shyciii
veterán

Ebben még nem tudok nyilatkozni, csak pár órája van fenn, de akkor majd nézem ezt is.
Egyszerűen nem is értem. ICS-el mit szívtak, a JB meg szinte kapásból jól megy. Hihetetlen :) Ha ez így megy tovább, akkor 1 hónap múlva nem hogy jó lesz ez, hanem kurva jó.

Nekem most 2.6.32.9-est mutat, de végülis xartam rá. Felraktam Quarx által tanácsolt Froyo-s CM7 kernelt, oszt kész. Jobb a békesség :)

Mondjuk engem a hangos "Siri" és társai pont nem érdekelnek, úgyhogy az engem nem érint :) Voice dialert, vpn-t, gyári billt és társait már a CM10 alatt is lefagyasztottam :D

[ Szerkesztve ]

(#43152) Z0C! válasza Shyciii (#43151) üzenetére


Z0C!
őstag

ezzel a kijelentéssel azért még várnék.

JB számtalan új fjúcsört tartalmazna, ami még nincs beépítve, nincs portolva.
Már van androidra is "Siri" de nagyon nem működik rendesen, meg ugye csak angol.

Én azt mondanám, hogy 1-2hónap és Quarx-ot ismerem talán Stable is lesz belőle.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#43153) chab7 válasza Shyciii (#43151) üzenetére


chab7
addikt

"nem hogy jó lesz ez, hanem kurva jó."

Na majd akkor én is megyek rá, mert eddig a sima hivatalos CM vonaltól nem találtam/láttam jobb stabilabb gyorsabb stb... tehát ami meg is éri leváltani. ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#43154) Shyciii válasza chab7 (#43153) üzenetére


Shyciii
veterán

Én találtam. Pikachu-t (kivéve hogy gyorsabb, mert a miuik mindig picit lassabbak, mint a CM). De egyértelműen szebb (bár ez minden miui-ra igaz), és stabilabb volt nekem.
Mondjuk nekem a CM10-ből hiányzik a jó kis lockscreen átvariálása, átprogramozása. Talán majd lehet használni a MIUI lockscreeneket is egyszer. No meg ez az ocsmány statusbar ikonok...Igaz ez régebbi CM-eken is ilyen. Ez az, amit nagyon nem bírok :(

(#43155) etooo válasza Shyciii (#43154) üzenetére


etooo
senior tag

Van hozzá rengeteg téma, nem kell a gyári ikonokat és stb-t nézni.

(#43156) tavaszi


tavaszi
csendes tag

Valaki tudna adni tippet, hogy WIUI 2.5.27 alatt a gyári zenelejátszóban található online kereső felület miért nem játszik le online egy számot sem? Arra hivatkozik, hogy nem megfelelő formátum.
Lehet, hogy a MIUIs srácok a 4-es verzióban már formátumot is cseréltek?

(#43157) chab7 válasza Shyciii (#43154) üzenetére


chab7
addikt

Ez már amit írsz ízlések és pofonok kategória, hiszen én nem látom szebbnek a csicsás iui stílust. Sőt, én a fekete alapon fehéren virító betűket is jobban látom kint napon mint a fehér (azaz a nap miatt szürke háttéren a fekete betűket).
A lockscreen az a defy-n egyenesen felesleges, hiszen csak plusz mozdulat ahhoz hogy elérd a képernyőt. Zsebben meg ha feléled nem nyomódik el hiszen nincs fizikai gombja sem menü sem navigáló sem okézó. (Hiába fogja valaki azt mondani hogy aktivizálódik az érintőképernyő, én még nem tudtam reprodukálni hogy textilen keresztül vegye a "testjeleimet") És van aki még ezt a képernyőt is csicsázgatja - lelke rajta.
CM statusbar ocsmányságra meg annyi hogy már kismillió éve írtam/linkeltem róla hogy van egy ún. gingerblur téma, amitől a gyári 2.3 rom kinézetűvé válik minden (ezek a gombok is) és akkor az a minimális csicsamicsa is megvan ami szükséges ennek a romnak, hogy egyedi motos, és ne szimpla cm kinézete legyen.
Szóval nálam még ezek fényében is marad a CM mint referencia.
(Átbarkácsolt romok meg nagyon nem játszanak, mert miért is lenne jobb ha egy alap romot valaki átszab magának és használjam azt valami fantázianéven - esetleg még szabjam is tovább mert pont nem jön be az a kinézet/program/beállítás amit átszabott benne magának, inkább mint hogy használom az alap romot és azt a magam igényére szabom).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#43158) Shyciii válasza chab7 (#43157) üzenetére


Shyciii
veterán

Érdekes. Pont napfényben jobb a fehér alapon fekete betű az általánosság szerint. Amúgy meg van stílusa a MIUI-nak (mondjuk én leginkább a menürendszert használom, minden más nem látszik). Lockscreen kell. Régen No Lock progival letiltottam, de sajni fel tud éledni a zsebemben, ez valós probléma. Amúgy nem csicsás lockscreent akarok, hanem egy jól bevált általam kreált változatot. Pont nem akarok egy mindent kitakaró nagy gömböt, és huzgogatni hogy mit akarok elérni. Inkább ez a csicsa, mint egy szimplán oldalra húzható változat. Nekem statusbaron a sima GB-s sem tetszik. Egyedül a MIUI és a WP7 kinézete tetszik. Sima minimalista egyszerű, semmi zöld, kék, és gagyi hatás. Régen nem volt ilyen téma CM-re. Körülnézek újra, de nem lepődnék meg ha most sem lenne ilyen fajta.

etooo

Van linked hozzá? Mert akkor nem kezdek el keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#43159) tzl válasza Shyciii (#43151) üzenetére


tzl
senior tag

Ennek az az elég egyszerű oka van, hogy az ics nagyon sok mindenben különbözött a 2.2-2.3 vonaltól, tehát sok volt a megoldani való dolog.
A JB viszont ilyen téren alig különbözik az ICS-től, tehát amit végigszenvedtek ICS alatt a fiúk, azt nem kellett újra JB alatt.

(#43160) Z0C! válasza tzl (#43159) üzenetére


Z0C!
őstag

tehát a JB az az ICS hibái foltozva...
tisztára olyan mint a Win7 ami a Vista hibáit foltozta :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#43161) tzl válasza Z0C! (#43152) üzenetére


tzl
senior tag

Mi a bajod "Sirivel"? Teljesen jól működik, hozza a kártyácskákat és a korábbiakhoz képest döbbenetesen jól megérti az én hunglish kiejtésemet is.

(#43162) tzl válasza Z0C! (#43160) üzenetére


tzl
senior tag

Etz így nem mondanám, a project butter nagyon érződik rajta.

(#43163) Z0C! válasza tzl (#43161) üzenetére


Z0C!
őstag

nincs bajom vele, nekem néha néha meg meg akad, meg elég hülyén néztek rám a buszon amikor Call Bosco-t mondva hívtam haveromat. csak pislogtak :)

de ez a technika...azt hiszik, hogy hülye vagyok, közben meg az is vagyok :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#43164) tzl válasza Z0C! (#43163) üzenetére


tzl
senior tag

Rám is szoktak furcsán nézni, amikor magyarul mondok komplett mondatokat a telefonnak, de közben látszik, hogy nem telefonálok :)
Pedig nem hülye vagyok, csak épp sms-t írok útközben :)
Nagy királyság az új swype beta + dragon go kombó :D

(#43165) etooo válasza Shyciii (#43158) üzenetére


etooo
senior tag

CM9-es témák, CM10-es témák. A CM9-esek is jók CM10-re, egyedül a noti bar bugos velük, azt nem változtatják meg, amennyire észrevettem.
Pedig CM9-ből világos téma is lenne (pl. az alábbi), csak a notification rész ennél is fekete.

[ Szerkesztve ]

(#43166) Z0C! válasza tzl (#43164) üzenetére


Z0C!
őstag

Skyvi-t használtam

mennyire jobba ez a dragon?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#43167) chab7 válasza Shyciii (#43158) üzenetére


chab7
addikt

Általánosság szerint lehet, de én élesben kipróbálva pont fordítva éreztem. Nálam a fehér betű az olvashatóbb mint a fekete - tény, hogy 2-vel erősebbre kell venni a képernyő világítást mint a bent használt minimum fényerő.
Furcsa zsebed van akkor, mert mint már írtam, én ezt nem tudom reprodukálni. Én csak a csupasz testemmel (ujjak, fül, orr, miegyéb...) tudom aktiválni az érintőképernyőt. Zseb, póló, egyéb ruha nem tudja ezt.
Viszont elgondolkoztam, mert lehet mégis neked a jobb akkor mert télen meg kesztyűben is tudod használni.
Szerencse hogy az android van olyan jó rendszer, hogy az ilyen különböző tapasztalásokra is tud nyújtani alternatívát. (Azaz, hogy akinél mégis veszi a nem közvetlen testkontaktusos érintést is annak lehetőséget ad a képernyő zárásra - holott nem szabadna neki érzékelnie. De akkor azon is elgondolkodtam, hogy ha mégis működik a zsebedben az érintőképernyő akkor feléledve simán kinyithatja a lockscreent is mert ahogy sétálsz az pont egy olyan mozdulat.)

(#43164) tzl: Ez igaz swype beta+ handcent, + gtalk chat + gmail + mobilaréna hsz írás.... tekintetében is ;)

(#43165) etooo: Ez a szürkén szürke még rosszabb lehet napon mint akár a fehér+fekete akár a fekete+fehér.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#43168) ccs2929 válasza etooo (#43165) üzenetére


ccs2929
senior tag

A cm9-esek közül melyiket jó a kis defy-re? :D

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#43169) etooo válasza ccs2929 (#43168) üzenetére


etooo
senior tag

3-4et próbáltam, az alapján csak azt tudom mondani, amit fentebb is, hogy jó rá mind, csak mivel nem teljesen ugyan az a CM9, mint a CM10, így nem lesz 100%-os a téma, pl. a noti rész nem változik, a CM10es témákkal meg változik az is.

Szerk.: illetve nem mind, hanem a HDPI-sek, de majdnem mindegyik az.

[ Szerkesztve ]

(#43170) Shyciii válasza etooo (#43165) üzenetére


Shyciii
veterán

Thx! Amint visszaérek meg is sasolom :R
Lehet azt (mint MIUI-ban), hogy az adott témából csak a lockscreent, csak a statusbar-t használom? Tehát kvázi vegyíteni több témát is.

[ Szerkesztve ]

(#43171) ccs2929 válasza etooo (#43169) üzenetére


ccs2929
senior tag

És hogyan lehet alkalmazni őket? csak simán telepítem, és a telón a témaválasztó progiban ott lesznek?
Köszi.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#43172) etooo válasza Shyciii (#43170) üzenetére


etooo
senior tag

Azt itt nem lehet sajnos :( Legfeljebb pc-n való szerkesztgetéssel, de az meg már macerás.

ccs2929: Igen.

[ Szerkesztve ]

(#43173) Shyciii válasza etooo (#43172) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor ezt beszopiztam. Találtam WP7-es statusbart, ami pont jó lenne, csakhát ahhoz tartozik az ikonkészlet is, ami meg jaaaaaaj. Akkor marad így :)

(#43174) tzl válasza Z0C! (#43166) üzenetére


tzl
senior tag

Abban jobb, hogy ért magyarul :)
A dragon az két alkalmazás egyben, egyrészt egy ilyen keresés, asszisztens cucc, mint a skyvi, ez nekem kevésbé izgalmas és ez nem ért magyarul.
A másik az a swype beta billentyűzetbe épül be, és az ért magyarul, tehát ahol gépelned kéne, ott helyette diktálhatsz, legyen szó bármilyen appról.

(#43175) Z0C! válasza tzl (#43174) üzenetére


Z0C!
őstag

hol találom a swype beta cuccot?

solved :)

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#43176) tzl válasza Z0C! (#43175) üzenetére


tzl
senior tag

majd a beállításoknál lesz egy olyan, hogy swype connect, ott bökj a dragon go-ra és akkor települ és öröm és bódottá :)

(#43177) Z0C! válasza tzl (#43176) üzenetére


Z0C!
őstag

köszkösz! :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#43178) kano válasza R19 (#43087) üzenetére


kano
nagyúr

Ez volt az köszi. :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#43179) R19 válasza kano (#43178) üzenetére


R19
senior tag

Nincs mit! :)

(#43180) tib78 válasza tzl (#43174) üzenetére


tib78
tag

Azt mondja a Dragon go, hogy nem kompatibilis a készülékkel... hogy raktad fel?

Aha, tovább olvastam, köszi.

[ Szerkesztve ]

Mi8, Garmin Instinct, Seiko Sumo, Samurai, Citizen Promaster

(#43181) R19


R19
senior tag

A CM10 mennyiben másabb, esetleg jobb, mint a CM7.2?
Stabilitás, gyorsaság, akksi idő, memória kezelés, ....
Mennyire használható jelenleg napi szinten?

A CM7 kernelből melyik kell hozzá?
-kernel-froyo-222-179.zip
-kernel-froyo-222-179-4-signed.zip

(#43182) KaiotEch válasza R19 (#43181) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kinézetben biztos, funkciókban is kicsit más. Eléggé smooth-nak mondható, hibái vannak természetesen. Azt mondják több memóriát eszik, de én nem érzem azt, hogy ezt negatívumnak kéne felhozni. Egyik CM7 kernel sem kell hozzá.

(#43183) freeknight


freeknight
őstag

CM10-et rakhatom MIG-re, vagy kezdjek mindent stock CEE-ről?

(#43184) Z0C! válasza freeknight (#43183) üzenetére


Z0C!
őstag

2.2 cee-re ráraktam a wiuit, majd a cm9et majd a cm10et. semmi baja nem volt
majd kipróbáltam hogy 2.2 cee-re simána cm10 ugyan úgy semmi baja...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#43185) Shyciii


Shyciii
veterán

Hehh beszarás ez a CM10/JB. Az egy dolog, hogy menüben való járkálás scrollozás simább, elvégre JB-vel ez (is) jár, no de a Market jobbra-balra scrollozása sem akad már, pedig a custom romok aroma installerjáben pont ezért választható a régebbi változat, mert az nem akad. Itt meg simán tudok jobbra-balra lapozni akadás nélkül. Hehh...
Személy szerint engem az ICS nem érdekelt, de ez a JB már annál inkább :)
Akksiidőt nem tudok ma mondani, mert találtam egy játékot, ami annyira lefoglalt, hogy másfél órát játszottam vele :D

(#43186) jety91 válasza Shyciii (#43185) üzenetére


jety91
őstag

Nálam eddigi buglist:
- Egyik este sötétben nem kapcsolt be a kijelző, pedig hívtak. Bekapcs gombra nem reagált, se semmi funkció gombra, lerakás után sem, így maradt az akksi ki-be
- Ma nem tudtam felvenni a zöld telefon ikonra húzva felvenni a telefont
- Nekem jobban zabálja az akksit, bár smooth-abb sokkal az egész rendszer
- Elég sokszor dobálja a wifit nálam itthon (TP-Link), eddigi romok nem csinálták ezt

[ Szerkesztve ]

(#43187) unyadavid


unyadavid
senior tag

Hellósztok, használt defy vásárlásnál mire érdemes figyelni? Ha vannak hibák akkor mik azok?

Választ előre is köszönöm.

(#43188) Shyciii válasza jety91 (#43186) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem ezek még nem voltak, kivéve akksi, azt még nem tom.
Wifi-nél nekem nem dobálja a jelet, viszont már előfordult, hogy mikor hozzányúltam a telóhoz, akkor nem tudott rácsatlakozni a wifire. Wifi ki-be kapcsolása segített csak rajta.

(#43189) hokins válasza unyadavid (#43187) üzenetére


hokins
addikt

pl hogy a hangszóró recseg-e

(#43190) kymco


kymco
veterán

Most hogy írtátok, én is felfigyeltem rá és azt tapasztalom, hogy a wiui-nál (legújabb, és az előtte lévőre is igaz volt), hogy az alkalmazások késéssel indulnak.
Ennek vsz az oka az, hogy elég kevés alapból a szabad memóriája (100 MB alatti általában).

www.refujvaros.hu

(#43191) unyadavid válasza hokins (#43189) üzenetére


unyadavid
senior tag

aha, akkor ezen kívül nagyobb típushibái nincsenek ugye?

(#43192) vornia válasza unyadavid (#43191) üzenetére


vornia
senior tag

..

[ Szerkesztve ]

(#43193) vornia


vornia
senior tag

Hmm....
elkapott a harci ideg emiatt a 720 p video ricegés miatt JB alatt, feltettem Somi féle Mokke OS-t (lehet jogdíjat kéne kérnem mert a becenevem amúgy móki..bár nem úgy irva :DD )
VICC VOLT!!!
Egyelőre le a kalappal,az alkotó előtt, így 800mhz-en is elég gyorsan,pörgősen ketyeg...
és persze megy az a bizonyos video zökkenő mentesen
Már végképpen nem értem,mitől függ ez????? (az előző beírásért bocsi,nem tudtam már törölni :(((

(#43194) freeknight


freeknight
őstag

CM10 alatt is a CM9 bootanimációja jön be. Ezt én nem nagyon szeretem, nem lehet valahogy lecserélni?

(#43195) etooo válasza freeknight (#43194) üzenetére


etooo
senior tag

Épp nemrég volt említve egy alternatíva: [link], de más romokból is kiszedheted, ha van amelyik tetszett.

(#43196) KaiotEch válasza freeknight (#43194) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De!

Lekéstem :P

[ Szerkesztve ]

(#43197) Z0C! válasza freeknight (#43194) üzenetére


Z0C!
őstag

olyan sokszor nem bootoltatom, így nem zavart :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#43198) hodostamas


hodostamas
addikt

Aki esetleg Epsy build-járól akar frissíteni Quarx-éra, tegye nyugodtan, nincs galiba vele :) Cahce/dalvik wipe után.

(#43199) freeknight


freeknight
őstag

Köszönöm szépen! Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e valami CWM-ből telepíthető file manager program, mert az sikeresen kimaradt a ROM-ból :((( . Itthon meg nincs wifi, és csak EDGE mobilnet van, ami kb használhatatlan (már fél órája próbálok letölteni egy fájlkezelőt, de hasztalan).

(#43200) hodostamas válasza freeknight (#43199) üzenetére


hodostamas
addikt

Tessék: [link]
igaz nem cwm, de gondolom egy apk telepítése se gáz..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.