Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42401) szabof1


szabof1
őstag

Ma hozzám került egy Defy, amely utoljára autóban autós töltővel működött. A tulaj, amikor megállt, levette és eltette, nem vett észre semmit. Amikor újra akarta használni, a Defy ki volt kapcsolva és a led folyamatosan lila színnel égett és az alsó gombsor is világított.
A telefon bekapcsolhatatlan, nincs gyári recovery és bootloader sem. Az akksi kissé felpúposodott, de a saját feltöltött akksimmal sem csinál mást. Ha rádugom USB-vel a gépre, akkor nem történik más, csak az alsó gombsor erősebben világít. Az RSD Lite sem látja.
Alaplapcsere lesz, gondolom.
Láttatok már ilyet? A neten hiába kerestem rá, nem találtam ilyen hiba leírást.
A telefon éppen túl van az 1 éves koron. Garanciális ez még?

(#42402) hokins válasza szabof1 (#42401) üzenetére


hokins
addikt

Talán gyártói garancia van még rajta. Melyik szolgáltatótól van? Ott esetleg megtudják mondani hogy megoldható-e a garanciális javítás

[ Szerkesztve ]

(#42403) #71562240 válasza szabof1 (#42401) üzenetére


#71562240
törölt tag

Miért így nem jó a gazdájának? Hát ezeknek a mai fiataloknak már semmi se jó?

Egyébként azt szoktam hallani, hogy a Moto garancia két év, remélhetőleg ez jelent is valamit. Nyilván próbálkozni kell a szerviznél-szolgáltatónál, mert ez totálkárosnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#42404) Black Phone válasza szabof1 (#42401) üzenetére


Black Phone
senior tag

Fehér az akku rossz vagy kevés energia van benne,piros a beázást jelzi vagy valami zárlatot
Kékről még nem hallottam

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#42405) teo77 válasza Black Phone (#42404) üzenetére


teo77
őstag

Lila az a kék, szabof1 szerint :-)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#42406) Black Phone válasza teo77 (#42405) üzenetére


Black Phone
senior tag

ja már tudom mi a kék
kék halál :-)

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#42407) Mahatma89


Mahatma89
tag

Még azért jócskán van mit dolgozni a CM10-en. Pl. ha fülest rádugom nem némítja le a hangszórót (bár filmlejátszásnál vagy zenénél igen) valamint a hangerő gombokat nyomkodva nem változik addig a hangerő míg szünetet nem nyom az ember és újra el nem indítja az adott médiát.

Az érintőgombok világítása is érdekes, nem igazán sikerült kiismernem a lelkivilágát :D Automatikus világítást kikapcsoltam akkor egy ideig jó volt aztán azóta egy screen off után megint nem világít.

Az akkumulátor töltöttségjelzővel sem stimmel valami, mióta felraktam a 21-est folyton 1% töltöttséget ír (nyomtam már battery stats wipe-ot is) ez esetleg másnál is van?

Amúgy gyorsnak találom és elég használhatónak csak ilyen apróbb idegesítő dolgokat találtam benne.

(#42408) kymco válasza Black Phone (#42406) üzenetére


kymco
veterán

:)

www.refujvaros.hu

(#42410) Davebowman


Davebowman
senior tag

Okés ezen az Icén nem jó a samba fileshare cucc, valaki valami más progit erre tud?

Vargalex 1.1.7

(#42411) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Quarx vagy Epsy CM10-e a jobb? Van ezekben is rom updater?

(#42412) Mahatma89 válasza KaiotEch (#42411) üzenetére


Mahatma89
tag

Quarx-osban nincs, eddig csak azt próbáltam.

(#42413) Black Phone


Black Phone
senior tag

Esetleg tudnátok ajánlani valami jó autós tartót defy-re ami menet közben nem esik le :C

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#42414) KaiotEch válasza Mahatma89 (#42412) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De van. Amúgy nem tudna vki szólni Epsy-éknek, hogy francnak kell ilyen akksizabáló boot gif?! 1%-ot megeszik és én napi szinten indítom el. Tök fölösleges és hiába csinált nemrég újat, már uncsi is.

(#42415) htctopaz


htctopaz
tag

Kérdés:
Telenor Praktikum díjcsomagom van + 100 megás havi intrrnet. Ha külföldre megyek, és véletlenül bekapcsolom a mobil adatforgalmat, vajon hogy alakulnak a költségek? Lesz-e egyáltalán adatforgalom? Ha lesz, a 100 mega túllépés után megmarad-e belassulva?
Ha valakinek van tapasztalata, kérem, írja meg!
Köszi!

(#42417) htctopaz válasza #40993792 (#42416) üzenetére


htctopaz
tag

Azt hiszem, félrérthető voltam. Kártyás előfizetésem van. Az intenetre 1000 pénzt fizetek havonta 100 megáért, ha ez lefogy, korlátozott sebességgel tovább tudok internetezni külön díj nélkül.

(#42418) KaiotEch válasza htctopaz (#42417) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Miért nem itt teszed fel a kérdésed? Amúgy meg itthon lehet, de hogy külföldön nem az is tuti, főleg, hogy nem is a telenor lesz a szolgáltatód, hacsaknem Norvégiába mész.

(#42419) htctopaz válasza KaiotEch (#42418) üzenetére


htctopaz
tag

Bocsánat, hogy kérdezni mertem. Nagyon zavart?

(#42420) lipike008 válasza htctopaz (#42417) üzenetére


lipike008
csendes tag

Ne kapcsold be külföldön, iszonyat pénz, saját káromon tanultam meg :)

(#42421) teo77


teo77
őstag

Bizonyos országokba ismerek pénztárca kímélő megoldást. Ha valakit érdekel, szívesen megosztom. Na, de ennyit erről itt, a többit privátban!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#42422) Davebowman válasza htctopaz (#42419) üzenetére


Davebowman
senior tag

A magyar telenor akciós percdíjai és adatforgalma csak magyar országra vonatkozik(mindegyik szolginál) ezért marha drága (2-3.000Ft/50Mb letöltés) külföldön. Te azt kérdezted, hogy külföldön ha bekapcsolod a 2g/3g-t...na ez az ami drága. Kollégáim ezt ecsetelték és nem zavar senkit a kérdés, csak az értetlenség :)O figyi röviden: ne kapcsold be, mert beszophatod keményen!!!!!!!!!!!

Vargalex 1.1.7

(#42423) Halo válasza Davebowman (#42422) üzenetére


Halo
senior tag

az agps maradhat, és akkor az offline navigációs programokat tudod használni
offline!!!
pl. megyek.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#42424) AtiKaaaH


AtiKaaaH
csendes tag

Sziasztok!

Kínomban fordulok hozzátok, van egy éves defym, igazából a dunába dobnám, bevan lassulva , már a contact list-en is gondolkozik, az az ötletem támadt hogy itt az ideje rootolni, hátha segít a telefon dinamikus használatában. Láttam hogy a cm10et annyira nem favorizáltátok, mit ajánlotok sebesség és stabilitás szempontjából??? Most a gyári updatelhetetlen szoftverrel bírok.
Köszönöm segítségeteket!

(#42425) hokins válasza AtiKaaaH (#42424) üzenetére


hokins
addikt

CM7.2 vagy MS2Ginger v3 amit én ajánlanék neked.

(#42426) Davebowman válasza Halo (#42423) üzenetére


Davebowman
senior tag

Hát az agps-nem sima 2g-n alapul? Még meg is kérdi, hogy kapcsolódhat-é, merbizony sokba is kerülhet ám! ---ha tévednék annak csak örülnék---

[ Szerkesztve ]

Vargalex 1.1.7

(#42427) Halo válasza Davebowman (#42426) üzenetére


Halo
senior tag

Nem, Bocsánat csak GPS mód, az maradjon bekapcsolva, más nem! Én kérek elnézést!
Most megnéztem a menüben. Huleséget mondtam.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#42428) htctopaz


htctopaz
tag

Köszönöm mindenkinek a mobilinternettel kapcsolatos hozzászólásait.
Cserébe ha valakit érdekel, vannak Defy szervíztapasztalataim és Bayer-SOC összehasonlításom.

(#42429) polcsa


polcsa
aktív tag

Megőrülök...
Miért fogyaszt repülőben is ugyanannyit, mint 2g-ben minden cm7 alapú rom?
... nálam.

[ Szerkesztve ]

(#42430) lordyka válasza htctopaz (#42428) üzenetére


lordyka
aktív tag

én amikor külföldre mentem (Bécs) rögtön letiltotta a telefon a netet. adatkapcsolatok beállításnál van olyan h roming, ha az nincs bekapcsolva akkor külföldön nem megy a net.
de ha mégis fel akarsz menni netre akkor az tényleg drága lesz..

[ Szerkesztve ]

(#42431) kano válasza polcsa (#42429) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem nem minden CM7 tett ilyet. De én ezért is használtam főleg MIUI-t.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#42432) polcsa


polcsa
aktív tag

Nincs más hátra, előre (cm9).
Azt próbáltad? Az is csinálta?

(#42433) hargitomi


hargitomi
tag

Sziasztok! Gondban vagyok, segítsetek.

Van egy 8 hónapos defym. rootolva, WIUI rendszer rajta, egy kevés overclock, 1 ghzen. Néha szokott vízzel érintkezni, mikor pl lemosom a képernyőjét, de megszárítom. Tegnap óta nem tölti a telefont. Nemtudom, hogy a töltő vagy a készülék romlott el. Ugyan ha néha valahogy megmozgatom a töltőt, akkor néha érintkezik, de nagyon nehezen. Mit tegyek?

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#42434) kymco válasza hargitomi (#42433) üzenetére


kymco
veterán

Ki kellene próbálni másik töltővel, amennyiben lehetséges. Írod, hogy mozgatásra be-beindul.
Akkor vagy a töltő kontakt hibás (nézd meg nincs-e megtörve vagy a csatlakozója nem korrodálódott, fizikailag nem deformálódott-e), vagy pedig a telefon USB csatlakozójánál van a bibi szerintem.
Amennyiben sikerül másik töltővel tölteni, akkor egyszerű a dolog, új töltő kell, ha a telefonban van gond, akkor szerviz szvsz a megoldás. Ha nem tudsz töltőt szerezni, akkor biztos találsz olyan defy-st, aki a közeledbe tartózkodik, és kisegít, de mivel ez univerzális csatlakozós, más teló töltője is megteszi. Na szóval, csak találsz megoldást erre.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#42435) Halo válasza hargitomi (#42433) üzenetére


Halo
senior tag

az usb kábellel tégy egy próbát - ha sikerül tölteni pc-ről a telót, ill. működik az usb-mód a kábelen keresztül akkor "csak" a töltő ment/mehetett tönkre.

ha nem akkor a kábel a ludas.
ebben az esetben... szakértő kollégákhoz fordulok: ha veszek egy 600 huf-os noname usb kábelt - ami jó a telóhoz - azzal lehet tölteni a telefont a töltőről? Elvileg igen... s gyakorlatilag? Tönkre tesz/tehet valamit?

Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

(#42436) nash13 válasza Black Phone (#42290) üzenetére


nash13
aktív tag

Szia,
Ígéretesnek látszik, ki is próbálnám. Miui 2.4.20 -t használok. Erre simán fel lehet pakolni csak FR-el ügye? Köszi

iPhone 7

(#42437) -Zola0808- válasza Black Phone (#42290) üzenetére


-Zola0808-
tag

Szia!
Nekem zöld színű a kamerám de a szabóf1 féle Motorola Defy:Milyen színű a kamerám teszt szerint Bayer modulos. Ezt az Ice Gun-t milyen romra rakhatom fel? Jelenleg WIUI 2.4.20-as van a telón. Na és a legfontosabb! Még mindig jól működik Nálad?
Köszönöm!

" A hülyeségnek és a Szovjetuniónak nincs határa!" (Hofi)

(#42438) bexxter


bexxter
tag

Nekem cm9 0710 nightly-ra ment a MIG egy fr után. Nem jó ötlet,legalább is emelem csak ez okozza a folyamatos ujraindulást. Csináld ahogy a topicjában írták.

(#42439) htctopaz válasza hargitomi (#42433) üzenetére


htctopaz
tag

Szia!
Nekem is volt ilyen gondom. Ha gépről USB-n tölt, de semilyen más töltőről nem, akkor az alaplap a hibás, nem érzékeli hogy töltőre dugtad. USB-n az adatvonalon kap egy jelet, hogy tölteni kell. Nekem alaplapcsere volt.

(#42440) nash13 válasza bexxter (#42438) üzenetére


nash13
aktív tag

Nem tudom nekem írtad-e, de én nem alapállapotban csináltam volna FR-t és rá a telepítést, hanem recovery-ben FR+cache/dalwik+zip+cache/dalwik.

iPhone 7

(#42441) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! A legújabb epsylon féle cm9et tettem fel és észrevettem egy furcsaságot. Alul a gomboknál, pl: emlékeztetőben a mentés(col reminder),vagy a battery calibrationnál és még sok alkalmazásnál megfordult a sorrent. Eddig bal oldalt volt a mentés és jobb oldalt ,hogy mégse, ez megfordult, a calibrationnál szintén. Erre létezik valamilyen beállítás ?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#42442) nash13


nash13
aktív tag

Tudja esetleg valaki, hogy játékoknál, hogyan lehet megőrizni az állapotot, hogy FR után ne kelljen újra kezdeni?
Gameloft/Backstab

iPhone 7

(#42443) Drago36 válasza nash13 (#42442) üzenetére


Drago36
csendes tag

Én a mybackup-ot használom, ezzel a játékot és az adatait is le tudod menteni. Root szükségeltetik a teljes körű kihasználhatóságához. Playről letölthető.

Update:
És ezzel a progival is tudod visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#42444) FunTom81 válasza FunTom81 (#42032) üzenetére


FunTom81
csendes tag

Visszatettem a 7.1-et, factory reset kivételével mindent ráeresztettem, és most is villogtatja a kijelzőt, pedig előtte nem csinálta. Még a végén factory reset lesz...

(#42445) kano válasza polcsa (#42432) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem az nem csinálta.
Más:
Aki próbálta ezt a MIG editiont, megy neki a Chrome rajta?
Nekem nem... :O

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#42446) YAS-dude válasza membrandj (#42441) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez a google döntése, az ICS-től kezdve ilyen a gombok sorrendje.

(#42447) fgo válasza kano (#42445) üzenetére


fgo
tag

zöld lencséssel nálam megy a Chrome

(#42448) kano válasza fgo (#42447) üzenetére


kano
nagyúr

Bayerrel nálam nem.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#42449) Kbali válasza szabof1 (#42401) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valószínűleg túlmelegedett a telefon, ettől is van a felpukkant akksi.
Az persze kérdés, hogy milyen volt az autós töltő, ahol azt is figyelembe kell venni, hogy indításkor és leállításkor ne legyen bedugva a telefonba, mert egy esetleges túláram ne vágja haza.
Nem kell megmondani a szervizben, csak azt, hogy így találta... T-nél asszem úgy van a garancia, hogy 1 évet ők adnak és a gyártó, ha egyébként kettőt ad, akkor a második az övé (1+1 év garancia).

(#42450) Z0C!


Z0C!
őstag

1 dolog hiányzik ebből a CM10ből.
az app picker. főleg ahol több widget méret is van...kilómétereket kell görgetnem :(

----- www.zoci.gumroad.com -----

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.