Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) unthinking


unthinking
csendes tag

Ha a dhcp bérleti idő lejár akkor ZTE modem estén 12 percet kell várni amíg újra csatlakozik. Ebből adódóan 24 óránként 12 perc szünet van ha nem áramtalanítod a modemet hogy újrainduljon. Ez a 12 perc elég húzós. Erről bezzeg nem sokat beszélnek az emberek. Azt kell kideríteni melyik márka esetén mennyi ideig kell várni amíg magához tér a szappantartó eszköz. Ha vezetéken megtudják oldani CGN NAT esetén hogy nagyon sokáig ne bontson a modem kapcsolatot akkor a mobil szolgáltatók miért nem módosítják ezt az alacsony értéket egy elfogadhatóra. Nekem egész nap stabil az internet amíg elő nem jön az ip cím eldobása és akkor vagy belépek a webes felültre és újraindítom vagy áramtalanítom ami nagyon fárasztó ha naponta kell csinálni. ZTE változat ami nekem van pont az újraindítás menü alól hiányzik az intervallum alapú újraindítás ami más típusokban néha ott volt. A kérdőjel a webes felületen meg is említi hogy kétféle újraindítási mód létezik de az egyiket az enyémből kiszedték ami pont megoldaná a problémát. A bajt tetézi hogy az ON OFF gombocska eltűnik hálózati hiba esetén a webes felületről.

[ Szerkesztve ]

(#11502) adika4444 válasza unthinking (#11501) üzenetére


adika4444
addikt

Ha ez egy MC801-es ZTE, akkor ki kell debug-olni. Ez egyéni hiba, ugyanis van, hogy napokig, sőt 1--2 hétig is előfordul, hogy nem változik a mögötte lévő MikroTik-en az IP-cím. A VPN miatt azonnal feltűnne, ha szétkapcsolna. De Yettel-es TP-LINK ilyen szempontból mégdurvább, az volt, hogy valami 30 napig ugyanazt az IP-t tartotta. :U

üdv, adika4444

(#11503) unthinking válasza adika4444 (#11502) üzenetére


unthinking
csendes tag

A vodafone-os mobilnet 24 óránként bont szolgáltatói oldalon.

(#11504) bytesizelife válasza adika4444 (#11502) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Nem kell hozzá TP-LINK, a szolgáltató dönt szerintem.

(#11505) bytesizelife válasza malnabokor (#11497) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Ha atomstabil routert akarsz, parádés uptime-okkal, akkor AVM. Csak akkor indul újra, ha firmware frissítés vagy áramszünet volt. A 6591-em 2023 dec 12. óta megy, a 6850-hez ki kellett húzni a tápot a konnektorból takarításhoz 2 hónapja. Fire and forget.

(#11506) donjohnson válasza unthinking (#11501) üzenetére


donjohnson
addikt

a dhcp menüben nem lehet megadni fix ip címeket az eszközeidnek? akkor megoldódna ez a dhcp lease lejárati problémád.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11507) 4Grider válasza donjohnson (#11506) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gyanítom, hogy ő a szolgáltató által adott publikus ip cím lease time-jára gondolt, azt meg ugye nem befolyásolja a saját dhcp kiszolgáló beállításaival...
Viszont simán használhatna igen hajnali órákra beállított router újraindítást, ha nincs a router menüjében, akkor egy kapcsolóórával. Amikortól újraindulna a 24 óra, így nappal nem igazán kellene magát emiatt izgatnia.

(#11508) donjohnson válasza 4Grider (#11507) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, akkor arra meg a naponta ütemezett menüs vagy külső okoskapcsolós megoldás a jó. :) (hajnali 3:00-kor kikapcs, hajnali 3:01-kor bekapcs és kész a restart.)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11509) F34R


F34R
nagyúr

Udv

Melyik szolgaltato ad 50GB+ nal nagyobb adatot viszonylag turheto aron? Nem kell korlatlan legyen.

(#11510) Faterkam válasza F34R (#11509) üzenetére


Faterkam
addikt

Voda 500Gb 30 napra - 8e Ft

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11511) donjohnson válasza Faterkam (#11510) üzenetére


donjohnson
addikt

vodafone XXL
5 755 Ft/hó
[link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11512) Faterkam válasza donjohnson (#11511) üzenetére


Faterkam
addikt

De ez havi előfizetés. Ha csak időközönként kell net vidéken, nyaralás, hétvége, és kártyás vagy, én nem találtam jobbat, eddig.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11513) 4Grider válasza Faterkam (#11512) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha hétvége:
Domino korlátlan net 3 napra 2090 Ft.

(#11514) Faterkam válasza 4Grider (#11513) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen, a Yettelnél meg 5 nap 3e Ft! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11515) 4Grider válasza Faterkam (#11514) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pontosabban 3750 Ft...

(#11516) Faterkam válasza 4Grider (#11515) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem ezt írja, én ennyiért vettem mindig.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11517) 4Grider válasza Faterkam (#11516) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, 20% kedvezménnyel tényleg annyi...

(#11518) Mr Paris


Mr Paris
tag

Sziasztok
Ha esetleg valaki érdekel
MikroTik SXT LTE6 kit (RBSXTR&R11e-LTE6)

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#11519) unthinking


unthinking
csendes tag

Mr Paris
20 körül kap az ember használt gigabites CAT12 LTE modemet 4 magos arm procival. Fele annyiért amiért te kínálod. 100 mbites port manapság nagyon kevés.
A Mikrotik egyedüli előnye hogy kültéri. Kb olyan 25-28 ezer forintot ér a modemed szerintem. Persze annyiért kínálod amennyiért szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#11520) csernak75 válasza unthinking (#11519) üzenetére


csernak75
senior tag

Pont ajánlottam ismerősnek hogy ezzel jól járhat mert normális térerővel megcsípheti a
yettel B1+B3-at és lehet akár 150-200Mbps is amit elér.
Erre meg 100 Mbps a lan port? Azt hittem olyat csak Cat4-es modemekre volt szokás rakni. :U

(#11521) adika4444 válasza csernak75 (#11520) üzenetére


adika4444
addikt

Ez az eszköz távoli helyekre való, ahol nem 200 Mbps-t ad két sáv, hanem 30-40-et...

üdv, adika4444

(#11522) unthinking válasza adika4444 (#11521) üzenetére


unthinking
csendes tag

Éjszaka amikor nincs leterhelve a Vodafone hálózat akkor kijön egy frekvencián a 100mbit feletti sebesség. 100 mbit-es port felér egy öngóllal.

[ Szerkesztve ]

(#11523) Mr Paris válasza unthinking (#11519) üzenetére


Mr Paris
tag

Szia,
Köszönöm a javaslatot, lehet kicsit túlértékeltem.
Alku képes :)

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#11524) Mr Paris válasza csernak75 (#11520) üzenetére


Mr Paris
tag

ahol én használtam ott sajna még a 100 Mbps-se volt meg, így nálam nem számított, de az tény, hogy a Huawei B535-öt után ez egy felüdülés volt, főleg mikor az időjárás miatt volt zavar az erőben.
Na igen meg ahogy adika4444 írta a távoli torony is bejátszott és még volt egy fél hegy is köztünk, de ez bevált.

[ Szerkesztve ]

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#11525) DeniL válasza unthinking (#11519) üzenetére


DeniL
tag

Hi,

jogos, bár szerintem mindenki így kezdi.
Én is, egy kis Huawei B535, esetleg egy kicsit jobb huawei vagy hasonló és máris azt hisszük repül a net.
Hát nem, beltéren hulladék a jelszint, és Én pl 3,5km-re vagyok a toronytól tele fákkal és házakkal.
Bár újonnan és az újabb modemes CAT6-s Mikrotik SXT-t vettem de ahol és amikor a Huawei tudott 20-30mbit, akkor ezzel a csodával eljutottam 60-80mbit-ig.

Bár Mikrotik fannak kell lenned a vonal végén, hogy tudd ez többre képes mint egy egyszerű router, de ha netán eleve Mikrotik mögötte az infrastruktúra, akkor az SXT-n van 2db 100mbites, ami összefogható, így azért el lehet érni 100mbit/s feletti értékeket gond nélkül.

De ez már 2nd level, nem mindenki akar ezzel ennyit kínlódani, ami természetesen érthető.
De azért Én köszönöm nem kérek az olcsó "nem tudom milyen gyártó terméke és évekkel ezelőtti az utolsó firmware ami elérhető és egy "band lock miatt" javascripttel kell bűvészkedni.

(#11526) adika4444 válasza DeniL (#11525) üzenetére


adika4444
addikt

Így van, ahogy írod. Annyi a MikroTik ellen a többiek (ZTE, Huawei) mellett szól, hogy közeli helyszínnél, ahol sok, netán 5G frekvencia is van, egy MikroTik-et megesz reggelire pl. a ZTE MC801.

üdv, adika4444

(#11527) need


need
addikt

Sziasztok
Három hét kellett hozzá hogy rájöjjek hogy megértsem miért nem tudom hétvégi telkemen elérni routeremet távolrol. Szolgáltatóm a telekom
Nem teszi lehetővé és nem ad olyan ip címet DDNS lehetne használni.
Így találtam erre a szolgáltatóra. Először azt hittem hogy valami kamu de látom van foruma.
Kérlek benneteket erősítsetek meg abban hogy ez a szolgáltató alkalmas arra mit szeretnénk.
Szeretném elérni routeremet távolrol.
Tehát publikus ip címet ad.

Következő nagy kérdés mennyire stabil net??
Mert még ott van a k**** kölyköm akinek wi-fin keresztül osztanám meg a netet
Néztem a térképet azon a környéken ahol én vagyok 4g tehát Dunaújváros Szalkszentmárton Szabadszállás. Nyaralógyvezet.

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11528) 4Grider válasza need (#11527) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem egy szolgáltató/szolgáltatás téma, hanem általános mobilnetes. Szóval ha adott szolgáltató érdekel, legalább említsd meg...
Igen, a telekom nem ad mobilnethez publikus ip címet. A yettel ad, de csak adatkártya (tehát nem hangcélú) sim mellé. A vodafone esetén az apn-el magad választod ki, hogy publikus ip címet akarsz-e (standardnet apn).
Milyen távra kell? Alá tudsz rá írni egy évet, vagy hónapokra kell?
4G routered van?

(#11529) need válasza 4Grider (#11528) üzenetére


need
addikt

Abszolút igazad van a szolgáltatóra akire rákerestem találtam egy fórumot itt találtam róla információkat csak hát a fórum témát nem figyeltem.
A szolgáltató ő lenne
[link]
Sim kártyás 4G router
Szerintem a szolgáltatást csak fél évig venném igénybe másik fél évet azt nem töltjük ott.

Nyilván amikor rátaláltam először arra gondoltam kamu va mostanában azért már elnézek szolgáltatókra sajnos nem úgy vannak a dolgok ahogy ők ezt be harangozzák.
Én ezekről még soha nem hallottam és mindig érdekel ki mit gondol roluk

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11530) 4Grider válasza need (#11529) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez yetteles net. A Yettel Dunaújváros-Szalkszentmárton környékén használható szokott lenni, de nyilván lehetnek gyengébben lefedett részek is.
4G router és 4G router között többszörös sebességbeli különbség is lehet, szóval az, hogy 4G router semmit nem jelent. Típusa?
Ha jobb adott helyen a vodafone térereje, akkor hűségidő nélkül, belépési díjjal előfizethetsz bármelyik voda boltban xxl mobilnet csomagra. Ez korlátlan, de erősen javasolt előtte egy feltöltős voda simmel felmérni, hogy mit tud adott helyen a vodafone.

(#11531) need válasza 4Grider (#11530) üzenetére


need
addikt

Tudom hogy mennyire jó nem jó egy 4G sim kártyás router..
Az elsőt Asus 4g-n16 vissza is küldtem mert egy nagy határ xar..
Majd vettem használtan de még garisan egy Asus 4g-ax56 na ez így már ok

Na a szolgáltatók..
Az egyik szomszéd azt mondja a Voda nagyon gáz.. a másik meg az mondja hogy szuper
A Yettel rendben van és a Telecom is..!
Az én esetben egyetlen fontos dolog van.. hogy távolról el tudjam érni a routeremet..
Tudjak használni DDNS-t..
Ma megnézem ezt az Epone de előtte utána olvasok..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11532) 4Grider válasza need (#11531) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, észlelem a hozzáértésed. Egy LTE Cat6-os Cat4-es router helyett elhoztál egy LTE Cat6-os routert. A Wifi és a 4G két külön dolog...

[ Szerkesztve ]

(#11533) need válasza 4Grider (#11532) üzenetére


need
addikt

"Igen, észlelem a hozzáértésed" Gondolom ez valami cinizmus volt..
Ettől függetlenül köszönöm az útba igazítást meg hogy merre is kesegéljek
köszönöm :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11534) Router


Router
őstag

Yetteltől próbára kihoztam egy otthon netet ZTE modemmel. Éppen az 5G lefedett terület szélén vagyok. 100Mbit stabilan meg is van lefelé zárt térben, feltöltés gyakorlatilag nincs. Padlás tér - tető - külső antenna gyanítom javít a helyzeten, ez egyelőre részlet kérdés, ezzel majd kísérletezek. Viszont iQpro lenne a cél. Beletettem a meglévő iQ kártyámat és csak 4G módban hajlandó menni. 5G beállításban nincs hálózat. Most az a kérdés, hogy a yetteles routerben van korlátozás vagy az iQpro részéről, esetleg régi a sim kártyám (kb. 7 éves).

Köszönöm!

www.reballing.hu/forum

(#11535) unthinking válasza Router (#11534) üzenetére


unthinking
csendes tag

Ha csatlakozik 4G-re a sim kártya akkor mennie kellene 5G-re is. Érdemes megnézi az apn beállításokat is. Néhány előfizetést csak 4G hálózatra egednek fel a szolgáltatók ami csomagtól függő.

4grider
standardnet apn esetén vodafone xxl csomagban kapnék -e akkor publikus ipv4-et?
Ha másik apn-el csatlakozok akkor kiszámlázzák e az adatforgalmat mert nem az alapméretezett apn-el csatlakozok?

[ Szerkesztve ]

(#11536) 4Grider válasza Router (#11534) üzenetére


4Grider
nagyúr

5G only módban nem működnek azok az előfizetések, mert a 4G nélküli 5G-t (SA) egyelőre csak egyes otthonnet előfizetések támogatják. Mi használunk hasonlóan öreg kártyákat 5G eszközökben 5G-n, de szigorúan 4G/5G üzemmódban.

(#11537) Router válasza 4Grider (#11536) üzenetére


Router
őstag

Valóban. Csak 5G NSA módban megy tehát ugyanott vagyok mint egy cat7 routerrel mivel a gyenge jel miatt az LTE-t preferálja. Ha jól értem hiába kérek új simet mert szerződés függő a natív 5G?

[ Szerkesztve ]

www.reballing.hu/forum

(#11538) 4Grider válasza Router (#11537) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha most nincs rajta 5G SA, akkor sim kártya csere után sem lesz.
A flottákra idén nyárra ígérték a fokozatos bekapcsolást, de még az otthonnetes szerződéseken sincs mindegyiken bekapcsolva.

(#11539) Router válasza 4Grider (#11538) üzenetére


Router
őstag

Köszönöm! Akkor egyelőre marad a B525-B535 upgrade a cat7-tel nyerek időt. A ZTE látványosan többet hoz LTE-n.

www.reballing.hu/forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.