Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) TayRol válasza ViZion (#900) üzenetére


TayRol
veterán

a legkisebb korlatlan csomagot akarom kerni, azt, amelyik most akcioban 2500ft/hónap. kellene keresnem valami forumot ennek a routernek, hogy lehet-e okositani... (bar ez mar warez.:D)

(#902) m2m válasza dedike (#882) üzenetére


m2m
csendes tag

:DD 5 napig hozzá se szól senki sem a témához azt hirtelen mintha beindulna!

Persze a gyerek megint elveszett a sok bába között, mennyi a feltöltési sebesség? a mobilinternettel akinek van olyan modeme ami tud 2-5,76 megás feltöltési sebességet :W

[ Szerkesztve ]

(#903) mukibuci válasza m2m (#902) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nem veszett az el, csak nincs válasz a kérdésedre (itt). Hiába töltök én itt fel akár 20 megával, ha te egy "régi", 3.6os cellában vagy. Ezt egyedül a szolgáltatód tudja/tudná megmondani neked... Amúgy meg bemész, megveszed, kipróbálod és ha nem tetszik 7 napon belül visszaviszed (a vodát, a pannon elvileg 5 nap, a T-t pedig passzolom).

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#904) Sas madár válasza TayRol (#901) üzenetére


Sas madár
őstag

Ma megkérdeztem voda üzletben ott is azt az infót adták nem kezeli más szolgáltatóét.
De szerintem egy próbát megér,lehet a menüében kell picit turkálni és el is fogadja.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#905) Sas madár válasza mukibuci (#903) üzenetére


Sas madár
őstag

Voda próba 7 nap ingyen minden kötelezettség nélkül.
pannon 5 nap 1havi díj ellenében.
t -nél vak szerencse.(nincs próba)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#906) TayRol válasza Sas madár (#904) üzenetére


TayRol
veterán

koszi, bar egy vodas nem mondja, hogy menni fog ez pannonnal is.:) meg gondolkozom, hogy megvegyem-e...

(#907) ViZion válasza m2m (#902) üzenetére


ViZion
félisten

Egy ideje levelezek már tré ügyfélszolgálattal. Ma felhívtak, megmondták a tutit...
Panaszkodtam a vacak feltöltési sebességre. Pingem 100 fölött. Lefelé 2-4 Mbit/s.

Felfelé van, hogy csak 0,2 !!!, a CSÚCS-űber-hipertéri sebesség pedig AKÁR elérheti a fantasztikus 0,5 MBit/s-t is. :K
[link] :o

Erre a menyecske asz'ongya: a szerződésben a garantált a 0,2 felfelé, tehát ez fölött ajándék :R , és nem tehetnek semmit, mert a napfoltok, a Golf áramlat, meg a nemzetközi helyzet, és hát egyébként is, minek a több?

"...ami tud 2-5,76 megás fel..." van olyan modem. Szinte mind olyan. Sőőőt. Csak ülj a torony tövibe! :R

Mindent értek. :F
Felfelé le vagyunk sz..szolgáltatva.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#908) ViZion


ViZion
félisten

Még 1 érdekes (inkább szánalmas) dolog:
A speedtest végén az eredményem az ISP average felett van... B+, kiválasztott vagyok, éreztem. Akkor akinek átlagos, az mit jelent? felfelé nem tud tölteni?
0,3 MBit felfelé? minek korlátozni a torrentet?

S szólott a Tré-Úr:
- Torrentezzetek bátran... kaptok rá stabil 0,2-0,3-at felfelé...
- köszönöm, de ha nem torrentezek, akkor lehetne több?
- Igen! Fiam néked legyen az feltöltési sebességed mától az átlag felett... 0,36 és szia.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#909) zoo8800 válasza ViZion (#908) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem lehet, hogy csak ennyit tud a modem?:))

rip and tear, until it is done

(#910) m2m válasza ViZion (#907) üzenetére


m2m
csendes tag

A legtöbb modem MAX 0,384 MEGAT tud .... nekem 3hete vet dominos tre mobilos van es 3,6 le fel 0,384 fel! Megjegyzem volt nálam itt nem egy voda,pannonos,tmobilos modem mind Max 0,384 megát tudott felfelé :F

(#911) mukibuci válasza Sas madár (#905) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Voda próba 7 nap ingyen minden kötelezettség nélkül.

Utólag részarányosan kiszámlázzák a havidíjat plusz az elküldött SMSeket.


ViZion: Milyen modemed van? Mert a legtöbbnek ennyi a maximális feltöltési sebessége. Ha pedig a letöltésed se megy nagyon 3 fölé, akkor sanszos, hogy egy 3.6-os cellában vagy, így hiába is vennél akár 20 megabitet is tudó modemet, azon a helyen ennyit tudna az is :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#912) Sas madár válasza TayRol (#906) üzenetére


Sas madár
őstag

Ne má...
Pedig nagyon bíztam lesz itt első kézből infó,hogy érdemes-e beszereznem 1et.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#913) Sas madár válasza m2m (#910) üzenetére


Sas madár
őstag

Ezen nagyon meg volnék lepve ha így lenne.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#914) TayRol válasza Sas madár (#912) üzenetére


TayRol
veterán

meg alszom ra egyet.
de tenyleg a jovoben hasznalni akartam masik szolgaltato modemjevel is.

(#915) Sas madár válasza m2m (#910) üzenetére


Sas madár
őstag

Éppen két hete volt az a gondom a pannonnal kínlódtam,folyamatosan magasabb volt a feltöltési sebességem mint a le. (le 0.6 fel 1.1 kb ez volt az átlag )

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#916) Sas madár válasza TayRol (#914) üzenetére


Sas madár
őstag

Tegnap kézbe is kaptam és mindjárt az volt a fura a wifihez nincs is külön antenna rajta.Viszont utp-n meg minden távolság áthidalható.
Van magyar nyelvű használatija csak nem volt időm végig olvasni.

Árban ennél jobbat tuti nem lehet találni.

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#917) TayRol válasza Sas madár (#916) üzenetére


TayRol
veterán

annyira nem rossz vegulis, bar egy antenna elfert volna rajta.

(#918) Sas madár válasza TayRol (#917) üzenetére


Sas madár
őstag

Már nem is ezzel adják,hanem van hozzá kisebb méretű usb stick amit teljesen magába tud rejteni.
Szép metál bordó színe ,állítólag most csak azzal adják

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#919) Sas madár válasza TayRol (#917) üzenetére


Sas madár
őstag

"19 dBm kimenő teljesítményre képes Huawei D100 rejtett belső antennákkal bír"
Ha ez igaz akkor nem is kell a külső antenna mivel ez nagyon jó adatnak tűnik ha meg is van valós teljesítményben is.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#920) TayRol válasza Sas madár (#918) üzenetére


TayRol
veterán

mi ertelme van rajta az ethernet portnak? azon keresztul gyorsabb a mobilnet?:)

jah, lattam, hogy mar nem ezzel a szappanal adjak. bar az edesmindegy.

(#921) ViZion válasza mukibuci (#911) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, felejtsük már el a 3,6-os cellát... fentebb egyszer már linkeltem képet is, van, h bőven 4 felett van a letöltés...

A modemek ennyit tudnak??? Neee...
Egy újabb típus adatlapjáról: HSDPA le- és feltöltés 21,1 Mbps / 5.76 Mbps
Az enyém (iCon 225) elvileg: 7,2 le és 384 Kbps fel.
Ezért feltételezem, h egy újabb modellel jobb lehet a feltöltési sebesség.

Másrészt a toronytól a távolság, és a torony terheltsége adja a sebességeket. Én messze vagyok (1,5 km kb.), és sokan vettek trémobilnetet, a Voda nálunk csak nemrég szált be a buliba, de lefedettségben is a tré a legjobb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#922) zoo8800 válasza ViZion (#921) üzenetére


zoo8800
veterán

LOL, ha 384 Kbps-t tud a modemed, akkor hova akarsz jobb feltöltést?:))

rip and tear, until it is done

(#923) mukibuci válasza ViZion (#921) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Az enyém (iCon 225) elvileg: 7,2 le és 384 Kbps fel.

Kérem kapcsolja ki :) Ezzel asszem el is árultad, hogy miért ilyen lassú a feltöltésed :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#924) ViZion válasza mukibuci (#923) üzenetére


ViZion
félisten

Nagyszerű megfigyelők vagytok... csak minden 2. sort olvastátok el...???

Az enyém ennyit tud, éppen ezért gondolkodtam a cserén. Ezt le is írtam.
Erre mondta a trémobil (e-mail+telefon+üzlet), hogy hiába, mert a környéken akkor sem lesz több STABILAN, mivel 0,2 garantált a feltöltés, a torony messze, az ő méréseik szerint NEM LENNE JOBB ÚJ MODEMMEL.

Ettől függetlenül cserélni fogok, és majd kiderül. Azért a 2 éves pöcöknél egy új az csak jobb (kellene)...

Remélem már érthető a probléma: tré mobil állítása ellenére szeretnék új kütyüt, aminél nincs HW korlát. Ők meg lebeszélnek róla... miért?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#925) ViZion válasza zoo8800 (#922) üzenetére


ViZion
félisten

B+, az előző hsz-em Neked is szólt...
Az a lol, h qrvára nem olvasod, vagy csak nem érted amit leírtam.

Ha a PII-es PC annyit tud amennyit, Te minek akarsz jobb gépet? És úgy eggyáltalán minek akar vki jobb autót, nagyobb lakást...

Én nem a modemtől akatam többet, hanem új modemtől többet... megkérdeztem, hogy lehet cserélni, nem akarok újat venni, mert hűségpontok, mittudomén, stb olcsóbb lenne, mint venni egy új előfizetést...

Másrészt grafikai melóknál nagyon nem mindegy a feltöltési sebesség, este elég vicces pendrive-val menni a nyomdába...

Erre lebeszélnek a boltban, e-mail-en és még telefonon is felhívtak, h elmondják ennyit mértek. Akkor mi a fene van? Nem eladó?

Egyébként szimpatikus, h foglalkoznak a dologgal, sokat javult az ügyfélszolgálatuk, ez tény.

A fantázianevek mögött nem tudják milyen kütyü van... a mobile broadband stick az 3 féle gyártótól lehet, a boltos is akkor tudja megmondani, amikor kicsomagolja... és e-mail-ben sem adtak tájékoztatást. Linux miatt meg nem mindegy melyikkel kell szívni, bár ált. hamar megvan a megoldás (köszi ubuntu.hu), de nem akarok melléfogni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#926) Sas madár válasza ViZion (#925) üzenetére


Sas madár
őstag

Teljesen igazad van,és előtte kell inkább többet kérdezni és részleteiben utána járni annak amit szeretnénk mint az aki elsőre bármit megvesz és utólag panaszkodik mert nem azt kapta amit szeretett volna.
Csak ugye mielőtt megvette nem is tudta maga sem mit szeretne.
De utólag mindenki hibás..

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#927) ViZion válasza Sas madár (#926) üzenetére


ViZion
félisten

Amikor vettem 2 éve ez volt az egyetlen trés akciós kütyü, más szolgáltató nem volt.
Most nézelődtem, de szerintem símán felmondom, hozok egy újat, előfizuval, ezt meg felrakom az aprók közé pár ezresért.

Amúgy is fura, h a szolgáltatóknak érdemesebb eladni újra vmit, mint megtartani a régi ügyfelet. Biztosításnál 1 óra volt, h újrakössék -ugyan oda- jóval kedvezőbb áron... csak a saját munkatársuknak adtak plussz melót (meg én ott üldögéltem amíg mindent kinyomtatott).

Kicsit ez is olyan: lebeszélnek a hűségpontos akciós készülékváltásról, pedig fizetnék is, de szerintem dolgozni nem akarnak :)
fura, és basz¤djanak meg :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#928) Sas madár válasza ViZion (#927) üzenetére


Sas madár
őstag

Ha meg akarod érteni mit miért csinálnak....mindig a profit van a szemük előtt.
Pont az emberek lustaságára építenek,mert aki már ügyfél és nem néz be az ugyanazért többet fizet.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#929) Sas madár válasza ViZion (#927) üzenetére


Sas madár
őstag

Ezt a hűségpontosat végképp nem tudom hova tenni mert ha ilyenre jogosult vagy annál nem hiszem,hogy van kedvezőbb áruk.
Erre a biztosítósra kíváncsi lennék hogyan vagy mire találtál,hogy kedvezőbben ugyanaz.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#930) mukibuci válasza Sas madár (#928) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Pont ezért küldik a szolgáltatók a lejáró hűségű előfizetőknek azokat az smseket/ dm leveleket, amikkel 10-20% havidíjkedvezménnyel hosszabbíthatnak szerződést. :)

Arról meg nem a szolgáltató tehet, hogy kinyomod a telefont, amikor hívnak, a levelet meg széttéped olvasás nélkül :DDD

a kötelező biztosításnál pedig minden év végén ez van, ha maradsz akkor küldik a levelet h 50ezer/év, ha újrakötöd ugyanannál a biztosítónál, akkor meg 35ezer/év.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#931) Sas madár válasza mukibuci (#930) üzenetére


Sas madár
őstag

Igazad lehet de ebben nincs tapasztalatom most először írtam alá hűségnyilatkozatot mert a nélkül lényegesen drágább lett volna.
Viszont meg merem kockáztatni a lejárat után nem fog tudni olyant ajánlani,hogy ne váltsak másik szolgáltatóra.
Ezen a biztosítós példádon nagyon meg vagyok lepve mivel ebben az évben volt az első alkalom,hogy nem váltottam ugyanis a kalkulátor szerint ugyan ennél volt a legolcsóbb és mikor megjött a levelük abban még pár száz forinttal kevesebb szerepelt mint a web kalkulátorban.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#932) ViZion válasza Sas madár (#931) üzenetére


ViZion
félisten

A neten akcióban mondjuk 1 év hűséggel 13000 Ft, hűségpontokkal lehet, h csak 10000 Ft lenne, de nem derült ki végül, majd ünnepek után utánajárok.

A biztosítós dolog egy fura valami... még a webes kalkulátornál is jobb árat adott a menyecske az újrakötésre, ez az idén 15000 Ft nálunk összesen, a lakáson+autón ami megmaradt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#933) Sas madár válasza ViZion (#932) üzenetére


Sas madár
őstag

Én is ezt javasolnám ..utána járni mert ott sem lehet az első ügyfelesnek hinni.

Ez a biztosítós így inkább érthető lett számomra mert a korábban hozzászóló által leírtat nem igazán tartom életszerűnek.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#934) mukibuci válasza Sas madár (#933) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Életszerűnek egyáltalán nem életszerű, de az allianznál az a helyzet, hogy ha nem kötöd újra, akkor megy a sima díj, az új ügyfelek pedig kapnak kedvezményt. Mivel újrakötéssel "új" ügyfél leszel, így akkor már az jár neked is. Megkerestem a papírokat, idén 28ezr, tavaly 36, azelőtt 46 volt az éves kfgb, ha nem kötöttem volna mindig ujra, akkor csak a B/M besorolás kedvezményével csökkent volna. Ha lakásbiztosítást is kötöttem volna mellé, az majdnem féláron lett volna, de pontos számokra nem emléxek. De ez már nagyon nagyon off.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#935) Sas madár válasza mukibuci (#934) üzenetére


Sas madár
őstag

Te vagy a 2. akit hallottam,hogy az allianznál a legolcsóbb a biztosítása.
És ezt komolyan írom nem piszkálódás.(sok összetevős a történet de biztosan van ilyen is)
Én 1000ft-ot meg tudok takarítani akkor is váltok.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#936) dedike válasza mukibuci (#934) üzenetére


dedike
addikt

Pedig mukinak tökéletesen igaza van, tényleg olcsóbb újrakötni, mint tizenéves multtal folytatni náluk! :(((

Jó szerencsét!

(#937) Sas madár


Sas madár
őstag

Még egy érv a pannon ellen korlátlan csomag most először próbáltam letölteni szerverről állítólag ebből a fajta forgalmazásból lehetne heti 1.5 GB ...
erre 5Kb/s sebességgel épp használhatatlan kategória.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#938) TayRol


TayRol
veterán

Voltunk vodanal, megvettuk a csomagot, routert nem, mert marad a pc otthon, nem kell osoknel laptop.
hazavittem, beuzemeltem, 4,8-5 mega a sebesseg le, 1-1,3 fel. jolesz ez nekik.:)

ja, alapbol valami regi sticket akartak adni, es mikor kertem a 3765-ost furan neztek ram. de odaadtak.
nem is tudtam, hogy valami hitelelbiralason megy keresztul az ugyfel, es szoktak kauciot is kerni. bar mikor megtudtak, hogy muter apeh-es, minden rendben volt.:D

(#939) Sas madár válasza TayRol (#938) üzenetére


Sas madár
őstag

Sajnálom,de remélem lesz valaki aki vesz majd vodás routert és megossza tapasztalatait itt a fórumon.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#940) TayRol válasza Sas madár (#939) üzenetére


TayRol
veterán

pedig az elado csajszi nagyon ra akart beszelni. dehat ezvan.

(#941) Sas madár válasza TayRol (#940) üzenetére


Sas madár
őstag

Látod.
Jól is jártál volna vele.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#942) TayRol válasza Sas madár (#941) üzenetére


TayRol
veterán

hat, muter nem akarta. en meg nem eroltetem. de legalabb turheto sebesseggel mukodik.

(#943) Sas madár válasza TayRol (#942) üzenetére


Sas madár
őstag

Jogos.
Ezek szerint csak egy gépen akartátok egyébként is használni.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#944) TayRol válasza Sas madár (#943) üzenetére


TayRol
veterán

egy laptopon (ami az ovek lett volna) illetve az en notim, ha hazemegyek.

(#945) meroly válasza TayRol (#944) üzenetére


meroly
veterán

Grat az avatarhoz :DDD

Impossible is nothing

(#946) TayRol válasza meroly (#945) üzenetére


TayRol
veterán

kocce! neked is, 1 alkalommal megeloztel.:D

[ Szerkesztve ]

(#947) ViZion válasza meroly (#945) üzenetére


ViZion
félisten

OK, akkor hogyan is lehet saját avatarom? :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#948) Sas madár válasza TayRol (#944) üzenetére


Sas madár
őstag

Akkor nem értem,ha 2 gépen is használnád miért nem osszátok.
De gondolom ritkán és keveset áll fent ez a helyzet.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#949) TayRol válasza Sas madár (#948) üzenetére


TayRol
veterán

igen, kb. 2 havonta 1x. kenyelmesebb lett volna, de igazabol nem banom. majd valaki vesz egyet, aztan jol ideirja a tapasztalatait.:)

(#950) ViZion válasza TayRol (#949) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam az én gépemen van a stick, UTP kábellel meg rákötve a másik gép, persze a mobilnet meg van osztva, tehát ott is van net. 2 gépnél nem gond, ha több gép van, vagy nem akarsz vezetékeket, akkor jó a wifis router.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.