Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) BéHGT


BéHGT
senior tag

Na még egy, még mindig Hipernet 5, 1. kerület, Gellérthegy utca.

(#1552) Badb0y


Badb0y
addikt

Srácok, melyik szolgáltatónál a legérdemesebb előfizetni 3g-s laptopos netre ? Hol a legjobb az ár/érték arány ? Digisről valami vélemény ? Szülőmnek kellene, építőiparban dolgozik, és gyakran mennek sok felé, és kellene neki net. Alig ért a szgépekhez, de ha egy mailt meg kell nézni (tervrajzok), akkor viszont kell a net. Mit ajánlotok ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1553) Badb0y válasza Badb0y (#1552) üzenetére


Badb0y
addikt

voda a nyerő

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#1554) BéHGT válasza Badb0y (#1552) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nekem eddig Hipernet, de mást nem próbáltam. 2-3 naponta Budapest-Sopron között ingázok kocsival, eddig mindenhol tökéletes volt.

(#1555) club1 válasza BéHGT (#1554) üzenetére


club1
veterán

Erről annyit, hogy a Budapest-Sopron távolságot végig sem lehet telefonálni a Telenorral, mert a mai napig van fehér foltjuk az M1-esen... (Nem csak 3G-ből, de GSM-ből is.)
A hipernetnek nevezett sima HSPA+-os hálójuk meg eléggé pontszerű. Arra nem lehet vállalkozás ügyvitelét építeni. A Voda és a T azért ettől többet tud. Játszani persze jó a hipergagyi, főleg addig amíg konfigurálgatják, és hol működik, hol nem...

(#1556) BéHGT válasza club1 (#1555) üzenetére


BéHGT
senior tag

Még jó, hogy tovább növelte a Telenor a net előfizetések számát. Papíron is, meg amúgy is. Lehet pont azért, mert olyan nagy kuka. Ki tudja? :D

(#1557) club1 válasza BéHGT (#1556) üzenetére


club1
veterán

Leginkább azért, mert a nyár elején elindította a hipernetes reklámjait, és egész nyáron nyomta, reklámidő percben bőven lenyomva vele a két konkurenciát. Az előfizetők többsége pedig nem tudja, hogy mit takar a hipernet, azt hiszik, hogy valami 4G/LTE-szerű technológia, mindenesetre jól hangzik és bedőlnek neki. A legnagyobb gond az, hogy a ZTE HSPA+-os rendszeréhez fűzött remények legnagyobb része nem vált be, ezt az új rendszert garantáltan lenyomja 1 éven belül a konkurencia HSPA+-os, illetve várható LTE fejlesztése, a Voda esetében ráadásul jóval nagyobb lefedettség várható a mostani HSDPA celláik lefedettségét látva...
Azaz muszáj nyomulnia a Telenor marketingnek (úgy hogy még közel sincsenek kész a régi HSDPA hálózatuk cseréjével és az új hálózat optimalizációs munkálataival), mert fél éven belül rájönnek a felhasználóik, hogy a csodás fejlesztés annyit ér, amennyibe került...
Papiron meg azért nőtt egész nyáron az előfizetőik net forgalma, mert május óta döglődik az adathálózatuk forgalmát szűrő, és így a felhasználókat kordában tartó rendszerük, így aztán pl. a klikkesek havi több GB forgalmat is tudtak generálni. Na majd ha ezt megjavítják/kompatibilissé teszik a ZTE rendszerrel, te is sikítani fogsz, és újból fellendül a korlátos a korlátlan pannon internet (felmondási információk az x-edik hozzászólásban) topic forgalma. Ne legyen igazam...

[ Szerkesztve ]

(#1558) BéHGT válasza club1 (#1557) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nem tudom, azért szerintem senki nem azért vesz egy mobilnetet, mert 4G/LTE technológiát vár tőle... Valamint, ha megveszi, 5 napot kísérletezik vele, majd ha nem tetszik visszaadja. Mert ez a lehetőség is meg van, csak akkor az 5 napot tényleg használja ki arra, hogy tudja meg milyen.
Nekem hibátlan ez a Hipernet 5, itthon a legnagyobb Digi van, munkába meg nem kell több, csak oldalakat nézek vele.
Persze ettől függetlenül nagyon nem korrekt a Telenor reklámja, mert tényleg abszolút megtévesztő, talán meg is érdemli, aki bedől egy reklámnak...

[ Szerkesztve ]

(#1559) BéHGT


BéHGT
senior tag

Vodánál a havi adatmennyiség mindenre vonatkozik, vagy ott is korlátlan a böngészés és e-mailezés?

(#1560) tomp válasza BéHGT (#1559) üzenetére


tomp
félisten

Mindenre.
Jelenleg csak a telenornál van korlátlan böngészés és emailezés.

(#1561) xcbiker


xcbiker
addikt

Üdv!

Szeretnék venni egy okostelefont mobil internettel.

Most melyik szolgáltatónál érdemes? Melyik stabil és gyors? Illetve a nagyobb lefedettség is fontos.
Eddig a Vodafone és a T-mobile között vacilálok.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1562) club1 válasza xcbiker (#1561) üzenetére


club1
veterán

Nagy átlagban a T stabilabb/gyorsabb, a Vodafone nagyobb 3G lefedettségű. Gyakorlatilag bármelyik ajánlható egy okostelefonhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1563) BéHGT válasza xcbiker (#1561) üzenetére


BéHGT
senior tag

Én nekem a médiamániás díjcsomag bejött a T-nél. L-es csomag. Most február 29.-ig dupla adatforgalommal.

(#1564) p2p válasza club1 (#1562) üzenetére


p2p
csendes tag

Sztem a Voda nem a legnagyobb, hanem a legkisebb lefedettségű.

p2p Omnia II

(#1565) tomp


tomp
félisten

Jelenleg a térképek szerint a Telenornak van a legnagyobb 3G lefedettsége.
pl Aggteleken csak a telenornak van 3G-je. Igaz nem 21 vag 42mbit hanem csak 7,2 de van.
katt
Itt elég kevés világos kék van. A világos kék csak az edge.

(#1566) xcbiker válasza club1 (#1562) üzenetére


xcbiker
addikt

Haver szidja a telenor-t.
Nektek mi a véleményetek?
Mennyire stabil és gyors?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1567) club1 válasza xcbiker (#1566) üzenetére


club1
veterán

Okostelefonhoz gyakorlatilag bármelyik ajánlható. Számítógépes internetezéshez meg én egyelőre nem javaslom a Telenort.

(#1568) xcbiker válasza club1 (#1567) üzenetére


xcbiker
addikt

Én galaxy s2 vagy galaxy note-on akarok netezni.
email, teamviewer, böngészés...

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1569) club1 válasza tomp (#1565) üzenetére


club1
veterán

Szép ez a térkép, de nem véletlenül ilyen a felbontása. A Vodafone UMTS hálója az ország teljes területének 54, a Telenoré 52%-át fedi le. Hozzá kell tenni, hogy a Telenor esetében ezen belül a HSDPA aránya magasabb, mivel ők több, de jóval kisebb lefedést jelentő 3G cellával rendelkeznek.

(#1570) tomp válasza club1 (#1569) üzenetére


tomp
félisten

Tmobnak még kissebb a kép.
Jelenleg a telenoros mobilom netét osztom laptopra. 4mbit megvan.
(galaxy mini okostarifával)

(#1571) kali


kali
legenda

t-mobile, valahol budapesten, h+ (sgs2 mobilon) lakáson belül 6-7/1 megabit/sec.
netán lesz jobb is? mondjuk mobilra ez is bőven sok, sok helyen többet érne a lefedettség javítása...
rühellem, amikor (majdnem) vidéken kilométereken át csak gprs van, még edge sincs... :U

[ Szerkesztve ]

(#1572) tomp válasza kali (#1571) üzenetére


tomp
félisten

Lesz, mivel a hspa+ az 21Mbitet tud lefele.
Nekem jelenleg Kazincbarcikán a telenor sima hspa hálón(nem + -os, még nincs hipernet)6/2,5Mbitet kapok.

(#1573) BéHGT válasza kali (#1571) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nekem szinte mindenhol H+ot mutat az SGS 2 Budán... Néha áttér 3G-re, aztán ahogy adatforgalmat generál, egyből H+ vissza... Melyik a jobb?!

(#1574) kali válasza BéHGT (#1573) üzenetére


kali
legenda

ikonok szempontjából; g < e < 3g < h < h+

tomp; pont azért kérdezem, mert a h is kiszolgálná a h+ sebességet, és szeretnék már olyat mérni, ahol a h névleges maximuma már kevés lenne a mért h+ sebességhez... :)

[ Szerkesztve ]

(#1575) 1430 válasza kali (#1571) üzenetére


1430
senior tag

Hacsak nem használsz Net&Roll opciót, ennél többet nem fog engedni a rendszer HSPA+ hálózaton sem.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1576) kali válasza 1430 (#1575) üzenetére


kali
legenda

relaxnet m és go!net l csomagok vannak aktiválva az előfizetésekre, szóval... :(
akkor marad a "fizikai" korlát... :) mobilra ez bőven sok, csak érdekelt a dolog, hátha akarnának gyorsítani... :)
ellenben köszi! :R

(#1577) tomp


tomp
félisten

A Telenor lefedte a Miskolc-Budapest vasútvonalat 3G-vel!
0,76-3,00Mbit volt a sebesség. A 2órás IC út alatt kb.40mp-ig nem volt csak 3G. Ebből ~20mp a Domonyvölgyben. De ott a gsm is gyenge.
Örülök, hogy végre nem kell az edge-vel bajlódni.

(#1578) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Online játékra jobb a Telenor? Most T-mobile-om van. Wow-ba kb 100és 200 között mozog a ping. És még annyi, hogy nem-e tiltja ezt a féle adatforgalmat?

Előre is köszi a választ!

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#1579) club1 válasza atila4 (#1578) üzenetére


club1
veterán

Ha közelebb van a Telenor cella, akkor valószínűleg jobb lesz, ha messzebb, garantáltan rosszabb. A Telenor nem tilt semmilyen adatforgalmat, csak vannak olyan csomagjai amikben bizonyos forgalomtípus használata esetén max. 32 kbps-ra lassítanak. Jellemzően a "korlátlan böngészést és emailezést" nyújtó csomagjai ilyenek.

(#1580) atila4 válasza club1 (#1579) üzenetére


atila4
senior tag

Köszi! És milyen típusú adatforgalmat tilt?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#1581) club1 válasza atila4 (#1580) üzenetére


club1
veterán

Mint írtam, nem tiltanak semmiféle adatforgalmat. További részletek és marketing rizsa. Amennyiben a Telenor mellett döntesz, feltétlenül próbáld ki őket mielőtt aláírsz nekik 2 évet, mert igen jelentősek egy községen belül is a szolgáltatás-minőségi mutatóik!

(#1582) atila4


atila4
senior tag

Köszönöm! Megnézem akkor ezt az 5 napos próbát.

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#1583) atila4 válasza atila4 (#1582) üzenetére


atila4
senior tag

Na elmentem a telenorhoz és kipróbálom most 5 napig. Lehet maradok.

Ping elég jó és a sebesség is. Már csak az a kérdés, hogy napi szintű online játékok(wow,cod) lassítják-e?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#1584) BéHGT válasza atila4 (#1583) üzenetére


BéHGT
senior tag

Miért lassítanák? Ha elfogy az adatforgalmi kereted, persze, hogy lelassítják, de amúgy nem. Ahogy club1 is leírta.
Milyen csomagod van?

[ Szerkesztve ]

(#1585) BéHGT


BéHGT
senior tag

Voda netet használ valaki? Tabletba fogom használni, Bp, és Sopron között, érdekelne, hogy milyen a lefedettség?

(#1586) club1 válasza BéHGT (#1585) üzenetére


club1
veterán

Elég részletes és elég pontos ez a lefedettségi térkép Magyarországon egyedüliként...

(#1587) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek!

Teljes mértékben hülye vagyok a témához!
Szeretném megkérdezni hogy ha ez van irva egy telefonhoz,akkor az mit jelent?
--3G WCDMA 900/2100MHz HSPA
GSM:850/900/1800/1900--

Nem kell tudományos válasz mert úgysem érteném,inkább csak azt szeretném megtudni hogy az itthoni mobil internetezésre alkalmas-e a telefon?
Ki lehet-e használni vele teljes mértékben az itthoni szolgáltatást vagy van valamiféle korlátja?

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.

(#1588) club1 válasza hevizms (#1587) üzenetére


club1
veterán

Itthoni mobilnetezésre alkalmas ez a telefon. Korlátok vannak mindenhol. Korlátoz a szolgáltató, korlátozott eleve a telefonok tudása miatt - egy számítógéphez képest - a nethez való hozzáférés (pl. nincs a telefonok többségében flash lejátszási lehetőség), stb. De mobilnethez a leírás alapján ez tökéletes.

(#1589) hevizms válasza club1 (#1588) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm szépen a választ!

(#1590) atila4 válasza BéHGT (#1584) üzenetére


atila4
senior tag

Legnagyobb hipernet! Nagyon jó :)

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#1591) aljuzer45


aljuzer45
csendes tag

Nos piszok nagy reklámok 3G,most már 4G./Hm vannak Budapesten olyan helyek,biz az EDGE-2g/ is szar,lefedettség,térerö,problemák./pld este22-06h közöttsem mene 20-25kbit/sec jobban// szoval elöbb tökéletes lefedettség,térerö biztositása mindenüt ezt kellet/lene/ volna elönyben részesiteni!kell a fejlödés de,megfontoltan,müszakilag kellöen elökésziteni,Nálunk eröltetett kapkodás van,nem átgondolt egységes fejlesztés! :F :U

focsoro

(#1592) Melorin


Melorin
addikt

Most fizettem elő T-s mobil internetre, és azt tapasztalom, hogy egy darabig megy az UMTS 4-es térerővel laptopon, és egy idő után átvált EDGE-re, és csak akkor lesz újra UMTS ha kihúzom az USB modemet és visszadugom. Ez miért lehet?

Ezenkívül az lenne még a kérdésem, hogy ha 9-én fizettem rá elő, és 21-én van számlazárás, akkor a 8Giga adatforgalmat 21-ig kéne elhasználnom, mert akkor újraindul, vagy az a következő hónap 9-ig érvényes?

(#1593) dedike válasza Melorin (#1592) üzenetére


dedike
addikt

...izé... szerintem 21-én nincs számlazárás... :( (nem fordulónapra gondolsz?)

A RelaxNet és Go!Net adatdíjcsomagok esetében a havi előfizetési díj időarányosan alakul, attól függően, hogy hány napig volt aktív a szolgáltatás az adott hónapban, a felhasználható forgalom mértéke nem időarányos.

Ha 21-e a fordulónapod, akkor addig ajánlott elhasználni a keretet, mert onnantól a következő 8GB ketyeg majd.

Jó szerencsét!

(#1594) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Kipróbálnám a Telenor Hiper 42-t. Melyik modemet érdemesebb választani hozzá? ZTE MF680 vagy Huawei E372? A használati hely az tanya, körülöttem elvileg van kültéri lefedettség, így kültéri antenna lesz hozzá. Még ha nem is érem el a max sebességet, más szolgáltatónál nincs ilyen adat mennyiség, szal ez a rész eldöntve, már csak választanom kell, mivel.

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#1595) club1 válasza Slax (#1594) üzenetére


club1
veterán

Nagyon sokat fogsz vele szenvedni, a Hipernet városi használatra való a Telenor pontszerű lefedettséget adó és lélegző cellái miatt. EDGE-n meg nem igazán fogod tudni kihasználni ezt a csomagot. Egyébként pedig ha szívni akarsz olyan modemet kell venni, amihez ténylegesen lehet külső antennát csatlakoztatni.

(#1596) Slax válasza club1 (#1595) üzenetére


Slax
senior tag

Jelenleg is hsdpa az elérhetőség, így ki szeretném próbálni, hogy elérhető e a következő fok. Anno 4 vagy 5 éve a vodkától gprs-ről mentem pannon edge-re. Lobogott a hajam a sebességtől. Aztán az e220 topikban módosított dashboard próbálgatások közepette felmerült antenna készítés hozzá. Én nem forrasztgattam, inkább kipróbáltam egy offset-re hajazó parabola antenna+e220 kombót. És lett hsdpa. Most kipróbálnám, meg lehet e lépni hasonlót, hátha. Próbálgatással max egy kis pénzt bukok és marad a hsdpa (mondhatni adat, sebesség, p2p, ftp korlát nélkül), de ha bejön akkor sebességet nyerek. Mivel mindkét modemen van elvileg külső antenna csatlakozó, mindenféle egyéni véleményre is kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#1597) gg72


gg72
veterán

Sopronban fogok lakni pár hónapig és kellene laptophoz egy gyors és megbízható mobilnet, mit javasoltok?
Mivel van itthon ADSL a T-Home-tól, így a Net&Roll M 16GB csomagot havi 4200-ért kapnám meg.
Jó ez, vagy inkább másik szolgáltató?

(#1598) club1 válasza gg72 (#1597) üzenetére


club1
veterán

Sopronban szerintem jó a T. Mindenképp nézz utána, hogy roaming tiltás aktiválható-e rá, ha igen, kérd rá előfizetéskor mert ott helyenként (Ágfalvától egészen a Fertő felé is, azaz az északi részen) lehetséges az akaratlan roaming igen sok pénzért.

(#1599) gg72 válasza club1 (#1598) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz a tanácsot! :K

(#1600) #16820480


#16820480
törölt tag

sziasztok!

elgondolkodtam rajta, hogy esetleg a szüleimnek a vezetékes internetét lecserélhetnénk mobilnetre, mivel a vezetéken elérhető legnagyobb sebesség olyan 3-4 megabit jelenleg, de inkább a botrányos 256k feltöltés ami zavaró. a kérdés az lenne, hogy elég érett-e már a mobilnet az ilyesmire. főváros Ferihegy 1 környéki részén laknak, szóval elvileg térerő kell legyen rendesen.
főleg alap dolgokra használják, netezésre, levelezésre, és skype videóhívásra, ez utóbbi muszáj menjen rendesen. nem tudom ez mennyi adatforgalmat generál, de talán egy 10-12 gigás csomag elég lenne nekik. melyiket érdemes választani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.