Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

sziasztok t-mobile hsdpa modemem van!kérdezném hogy padláson kint a -20fokos hideget birná?köszi

(#1352) club1 válasza Hsanyika1 (#1351) üzenetére


club1
veterán

Ha ejjel-nappal megy, akkor temperalja magat, tehat nagy valoszinuseggel nem lenne vele gond. Ha viszont ki-be kapcsolgatod, akkor a lecsapodo para gondot okozhat. A masik gond, hogy hidalod at a szoba-padlas tavolsagot (az usb kabelek nem hosszabbithatoak a vegtelensegig)?

(#1353) Hsanyika1 válasza club1 (#1352) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszönöm válaszodat.5m usb ki be kapcsolgatva lene.külső anntenát nem találok.

(#1355) petike84 válasza Hsanyika1 (#1353) üzenetére


petike84
csendes tag

Hűségidő nélküli mobilnet ajánlatok itt.

(#1356) club1 válasza petike84 (#1355) üzenetére


club1
veterán

Tudjuk már, hogy a Vodafone és a Telenor viszonteladói vagytok. Annyi reklámot elhelyeztetek itt az elmúlt napokban, hogy már mindenki böfögi a weblapotok címét... De nem kellene spammelni...

(#1357) RootRulez válasza petike84 (#1355) üzenetére


RootRulez
félisten

Spammerek haza!!!

═════════════════════════════════════════

(#1358) X-Defender


X-Defender
csendes tag

Sziasztok!

Előfizettem a telenornál flexi csomagra. Nekem azt mondták, hogy nálam nincs UMTS lefedettség csak EDGE, azt mondtam hogy mind1 jöhet. Egy idő után meguntam a csiga lassúságú netet, majd elkezdtem kisérletezgetni, és sikerült elcsípnem egy gyenge 1-es térerejű jelet. Az eredmény 3,2 Mbit lett.Ennek a jelenségnek úgy 2 nap utánn vége lett... :W Azóta akárhova teszem a modemet a szobába, semmi. Tanácsotokat szeretném kérni ezügyben, hogy hogyan tehetem stabilabbá a jelet. Ha antennát használok, szét kell szednem a modemet, vagy csak elég hogyha a fej elé tartom (tv antennával probálkoztam, majd egy nagy ventillátor külső burkával :p)? A város ahonnan a jel jön, 12 km-re található

válaszotokat előre is köszönöm!!!

2 fontos dolog van az életben: 1. Hogy megtaláld istent és önmagad 2. Amikor rájössz, hogy ez a két személy egy, és ugyanaz! --humanity 4ever--

(#1359) ViZion válasza Hsanyika1 (#1353) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam is falon kívül van, hóban-fagyban, ki-be kapcsolgatva. Icon 225, már 2 éves...
Semmi baja. Szárazon, páramentesen berakod egy nejlon zacsiba, majd az usb kábelnél kvázi légmentesen lezárod szigetelő szalaggal, kész.

Most cserélném újra, mert lejárt a hűségidő, szeretnék egy jobb kütyüt, amivel a feltöltési sebesség is jobb lenne. Jelenleg 6 m USB végén csücsül... Az a kérdésem, hogy valaki használ-e 3G routert?

Arra gondoltam, h 3G routerrel magasabbra tenném, úgy 5-6 m-re, a tető fölé, jobb rálátással az adóra (most csak falon kívül van, kb. 2 m magasan). És így USB helyett UTP kábel kötné a géphez.

Vajon a jelenlegi pingemen lenne érezhető javulás? Most 120-160 általában, ami eléggé visszafog FPS-ben...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1360) club1 válasza ViZion (#1359) üzenetére


club1
veterán

Használok 3G routert. A pingen viszont nem segít egyetlen router sem.

(#1361) ViZion válasza club1 (#1360) üzenetére


ViZion
félisten

Félreértetted. Nem a router javítana a pingen...
...hanem az, hogy a 2 m magas házfalról -ahol a ház maga és a fák is árnyékolnak- felkerülne a tetőre, ami jó 3-4 m-el van magasabban, jobb lenne a rálátás.

Jelenleg 3-4/5 a jel, általában max. jó minőséget ír, kiválót soha...
Másrészt 6 m USB helyett lenne 10 m UTP kábel. A kütyü nem 6m USB-ről kapná a kraftot, hanem a routerből.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1362) ViZion


ViZion
félisten

Megrendeltem a routert.
TP-Link MR3420
röviden róla: USB port a 3G modemnek, 1 wan, 4 LAN port, igaz csak 100 MBites, de amúgy is csak net megosztásra kell első sorban, a gépek között nem szoktunk nagy fileokat másolgatni. N-es wifi, ami kellemes, mert a párom céges laptopja is tudja ezt, tehát vételi gond nem lesz. Ezeken túl tud mindent amit átlag routernek kell.
2010-ben PC World Hungary tesztgyőztes volt, bízom a jóemberek ítéletében.
~10000 Ft lesz, jövő héten érkezik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1363) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szevasztok!

Havi 5E-ft ot tudok kafeteriából mobil internetre fordítani, ezért kb ebben az összegben kellene nekem ajánlani valamit.

Ami jó lenne:
-túlfizetés nélkül
-minnél jobban tűrje a P2P, videómegosztó illetve FTP protokolokat
-lehetőleg hűségidő nélkül

J.

(#1364) Dave1984 válasza joysefke (#1363) üzenetére


Dave1984
őstag

EN a t-mobile RelaxnetM-et ajanlom.Megbizhato,havi 3 Giga,utana a sebesseget csokkentik 128 Kbit-reHavi 4000 ft,akar huseg nelkul is!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#1365) joysefke válasza Dave1984 (#1364) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

torrentet, FTP-t hogy bírja? Nincsenek azek a forgalmak lekorlátozva?

üdv
J.

(#1366) club1 válasza joysefke (#1365) üzenetére


club1
veterán

Havi 3 GB forgalmat (utána pedig max. 128 kbps-ot) logikátlan korlátozni. A torrent korlátozás a Telenor szokása (32 kbps-ra). De persze mielőtt döntesz, feltétlenül nézz utána a csomagnak, mert bár én is ezt használom backup célra, nem szoktam rajta torrentezni.

(#1367) ViZion válasza club1 (#1366) üzenetére


ViZion
félisten

Új akart lenni, sry.

Trémobilos netem van, 7 GB-os csomag. Torrentezni nem szoktam, FTP-t nem korlátozza, de a feltöltés nem egy világbajnok, mondjuk a stickem is régi.

Céges Telenor elég gyatra nálunk a lefedettség miatt is. Haver panaszkodik rá, mert azt hamar korlátozzák a "nem rendeltetésszerű használat" vagy ilyesmi címen a torrentezés miatt...

Tés mobilnet sztem jó, ha van rendes lefedettség.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1368) joysefke válasza ViZion (#1367) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Voda 8GB-os csomagjáról van valamilyen tapasztalat?

üdv
J.

(#1369) club1 válasza joysefke (#1368) üzenetére


club1
veterán

Azt csak akkor szívod be, ha véletlenül nincs nálad 3G lefedettségük. De akkor nagyon... Anno szűrték a torrentet, amióta korlátosak szerintem ők sem izgatják magukat miatta. Azaz ha van nálad 3G lefedettségük (kapcsold át 3G/UMTS-re!), akkor ajánlom, bár nem jön ki 5e Ft-ból...

(#1370) ViZion


ViZion
félisten

Tiszteletem!
Régi Icon 225-ös pöcköt akarom cserélni, jelenleg kettő féle kapható trémobilnál:
T-mobile Broadban stick V és web'n'walk V.
Tudna esetleg segíteni vki, hogy ezek milyenek (adatlapot én is látom, de nincs ott ki a gyártó, mik a tapasztalatok).

Melyiket vegyem?
Ingyen lenne mindkettő, mert ~2,5 éve már előfizus vagyok, hosszabbítok is...

Köszönöm. :R
További szép napot!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1371) club1 válasza ViZion (#1370) üzenetére


club1
veterán

Az első egy ZTE MF637, a másik egy Huawei E1750-es.

[ Szerkesztve ]

(#1372) ViZion válasza club1 (#1371) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm. :R
ööö... melyiket? Mindkettő jónevű, nem az első típusuk... mindegy mit?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1373) mettyuz


mettyuz
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de lehet hogy tudatlanságom csapdájába estem. Van nekem egy mobilszéllessáv képes mobiltelefonom, amit előszeretettel használok is. Az történt hogy a Telenornál előfizettem egy 500Mb adatforgalmú csomagra, amiből elhasználtam 411et, szóval ezt nem léptem túl. A havi számlán mégis van 4290 forint ami GPRS adatforgalomnak van kiszámlázva. Most akkor hogy is van ez?

üdv:R

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#1374) kali válasza mettyuz (#1373) üzenetére


kali
legenda

kérdezz célirányosan adott szolgáltató témájában, ott több sikerrel járhatsz - főként mert többnyire szolgáltatós illetékes(ek) is jelen van(nak); link

[ Szerkesztve ]

(#1375) mettyuz válasza kali (#1374) üzenetére


mettyuz
tag

köszönöm:R :)

Beteg ez a világ, őrültnek titulálnak, ha nem állsz be a sorba, téged is kiutálnak

(#1376) Stefanos


Stefanos
csendes tag

Sziasztok ! Nekem van egy HSDPA modemem t-mobilos, és lekorlátozzák a 3 Giga adatforgalom után 128 Kb/s -re, Szóval az érdekelne h kb 1 éve egy fórumban olvastam rólla hogy a korlátozást kilehet iktatni valamien progival, és az a lényege hogy a szolgáltató csak 128 Kb/s-t lát de a modemen keresztül az adott eredeti sebbel jön! Tudna valaki esetleg segíteni ebben hogy hol lelhetném meg ezt a cuccot ? Válaszotok előreis köszönöm! :C

(#1377) kali válasza Stefanos (#1376) üzenetére


kali
legenda

több lehetőséged is van;
- nagyobb csomagra történő előfizetés! (relaxnet l vagy xl)
- adatforgalmi limit eseti kibővítése! (1500 forint / gigabyte)
- visszafogod kicsit a le-, és/vagy feltöltést!

(#1378) club1 válasza Stefanos (#1376) üzenetére


club1
veterán

Mivel helyileg ott (a szolgáltatói oldalon) korlátozzák a sávszélességed, amire semmi ráhatásod nincs, ezért nem létezik ilyen progi.

(#1379) Stefanos


Stefanos
csendes tag

Okés köszönöm szépen :R a válaszotokat!

(#1380) ViZion


ViZion
félisten

Nah, megvan a router és az új pöcök.
Jelen felállásban TP-link MR 3420 roter és egy Huawei E1820 dolgozik együtt. Az Option Icon225-höz képest látványos a javulás: 3,5-4,2 le helyett 4,5-6,2 lefelé... Felfelé volt nagy ugrás, mert az Icon csak ~300 KBit/sec-et tud, ezzel meg ~1 mega körül lehet feltolni.
Pingem a 120-150-ről 90-130 közé csökkent.

Jelenleg még falon belül van a cucc, ezt is ki fogom telepíteni, mint az icont, hátha kicsit még javulna a ping. Mindenkinek ajánlom ezt a Huawei cuccot, még antenna kimenete is van!
Külső antennára tippekkel dobálhattok! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1381) tomp


tomp
félisten

Hoppá

A telóm max 3,7Mbitet tud. Nem semmi. Na meg a ping. :C
Telenorral 2,9Mbit volt a max.

(#1382) club1 válasza tomp (#1381) üzenetére


club1
veterán

Gondolom estére már rájöttél, hogy azért nem rózsaszínű a Vodafone mobilnet. Én két helyen használom, és ott nincs bajom napközben vele, viszont este iszonyat lelassul, az egyik helyen (főváros melletti nagyközség saját 3G cellákkal) ráadásul esténként nem egyszer átvált GPRS-re 80%-os 3G jelerősség mellett... Itt pedig Dél-Budán full térerő mellett éppen ilyeneket mérek.
De a ping legalább jó...

[ Szerkesztve ]

(#1383) tomp válasza club1 (#1382) üzenetére


tomp
félisten

Tegnap volt napközben lassú. Ugye hétvége... 120-150KB/s volt. Illetve tegnap "csak 3G"-ben bejött a "nincs engedélyezett hálózat" üzenet. Na de majd pesten lesz az igazi próba.
Igazából az edge hiánya eléggé zavar.

(#1384) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

HTC Desire HD vásárlás előtt állok. Melyik a legstabilabb mobilnet manapság ? Lefedettség + sebesség érdekel.

T-nél voltam régen, megfelelő nekem. Még mindig ő a legjobb ?
Egy 5G-s csomagot néznék, semmi torrent vagy ilyesmi, sima netezés és bankolás, ilyesmik mennének magáról a telóról.

Túlforgalmazás esetén is szeretném, ha nem szívnám meg nagyon..

Régen volt Voda-s mobil netem is, érdekes módon belső hálós ip címet kaptam csatlakozás után, nem publikusat. Ez most hogy áll mostanság ?

Köszi és üdv,
EK

(#1385) kali válasza #40935168 (#1384) üzenetére


kali
legenda

minden szolgáltatónál vannak/lehetnek problémás és jó területek, látatlanban sajnos semmit sem lehet teljes bizonyossággal kijeleteni...
jobb csomagok esetén nincs túlforgalmazási díj, hanem az adott keret után lassítás van, így többletbe nem lehet belefutni pénzt szempontjából!
én évek óta t-mobile mobilnetet használok, és elégedett vagyok vele! régebben 5 gb-os csomagom volt - közel sem használtam ki, mivel csak mobilról használtam -, de egyideje már relaxnet m csomagom van, amiben 3 gb a keret, de utána sincs túlforgalmazási díj, hanem csak lassítás van - illetve csak lenne, mert még a 3 gb-ot sem érem el!

(#1386) #40935168 válasza kali (#1385) üzenetére


#40935168
törölt tag

Köszi a tanácsot. Eddig USB-s stick-el gyűrtem Laptoppal 5G-s mobilnetet, de amit leírsz, megfelel nekem is. :R

(#1387) club1 válasza #40935168 (#1384) üzenetére


club1
veterán

Én (hadd ne írjam miért) mind a három szolgáltató mobilnetjét használom. Nálam T-V-P(T) a sorrend.
A T eléggé kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt mind 3G-n és 2.5G-n, ezért szeretem.
A Vodafone-nak a legnagyobb az UMTS lefedettsége, cserébe nincs nála EDGE csak tetű lassú GPRS. Sok helyen a HSDPA hálója napközben lenyomja sebességben a T-t, de estére jellemzően belassul.
A Telenor pedig eléggé pontszerűen működő UMTS rendszere mellé elég erős EDGE lefedettséggel rendelkezik, legdurvábban ők korlátozzák a sávszélességet UMTS rendszerükön, ennek ellenére átlagosan a leglassabbak is.

(#1388) #40935168 válasza club1 (#1387) üzenetére


#40935168
törölt tag

Akkor ez alapján is a T lesz.
Köszi, sokat segített. :R

(#1389) Stehe


Stehe
aktív tag

Most készülök venni egy telót, amiben sajna nincs 3G (HSDPA), kizárólag EDGE. Ez mobil telefonon használt internet esetén zavaró lehet? Főleg index, gmail, facebookra használnám, progik letöltésére nem igazán (arra ott a WIFI). Szerintetek használható technológia? Mert a 10-15 kilobyte / sec nem hangzik túl soknak...

(#1390) club1 válasza Stehe (#1389) üzenetére


club1
veterán

Ha türelmes vagy, akkor az EDGE használható technológia. Havi 100 MB erejéig főleg. Ezzel a sebességgel a képekkel lesz gondod, ha azokat nem tölteted le a böngésződdel, akkor akár még gyors is lehet a böngészés. 3G-n keresztül beszélgetni a Telenornál egyébként amúgy is felejtős, 20 hívásból egyszer garantáltan megszakad a hívás. Melyik mai készülékben nincs UMTS?

(#1391) Stehe válasza club1 (#1390) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ! Beszédre abszolút nem választanám a 3g-t, a képek lassúságát el tudnám fogadni... Úgyis csak arra az időre kellene, amíg nincs wifi, és akkor is csak e-mail/hírolvasásra. Az Edgenél akkor a 100kbit/sec sebességgel lehet számolni? Telenor, vagy Vodás előfizetéssel lenne, abban még nem vagyok biztos. Pro kontra van valamelyik ellen/mellett? Ha előfizetek egy 100MB-os mobilinternet csomagra, az elhasználható Edge-el is (nemcsk UMTS), ugye?
Az alábbi készüléket néztem ki:
[star A5000]
Ez egy dual simes készülék, más helyen 150 dollárért... Mielőtt viszont még megszólna valaki, már 2 éve használok kínai, dual simes telót, és teljes mértékben elégedett vagyok vele minden tekintetben! 2 telefont nem szeretek hurcolászni, a céges és magán miatt pedig kell a két telefon. Ezek a mai telók egész jók, csak sajna 3G-s dual SIM-es telefont még nem "találták fel", így be kell érnem az EDGE-vel. De akkor ahogy írtad, vállalható a dolog!

(#1392) mukibuci válasza Stehe (#1391) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Vodánál nincs EDGE, csak GPRS, ahogy ez kb 3hsz-szel feljebb írták, így el is dőlt a választásod ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1393) tomp


tomp
félisten

Nemértem ezt a vodát. Az oké, hogy lefedettségben jobb mint a telenor, de sebességben nem. Mármint pesten. A telenor pesten mindig hozta a min 220KB/s-et. Tartósan! Voda meg 40-250 között hullámzik. Egyszer mértem 300+ értéket. Még hajnalban sem remekel.

(#1394) club1 válasza tomp (#1393) üzenetére


club1
veterán

Így van. Erről is írtam többek között itt. Azt azért látni kell, hogy a hazai Vodafone 3G rendszere egy kicsit más, mint a másik két szolgáltatóé. Ha megfigyeled a Vodafone nem csak a 2.5G-t hagyta ki, de nála a 3G telefonok is alapból a HSDPA (3.5G) rendszert terhelik (attól függetlenül, hogy tudnak-e 3G-nél nagyobb sebességet). Olcsó, de bevált megoldás... A másik két szolgáltató csak az adathívásokat engedi HSDPA-ra, a telefonálás és videó 3G-n megy.

(#1397) club1


club1
veterán

Igen nagy valószínűséggel csalt a Vodafone az újságíróknak adott tesztkártyákhoz tartozó előfizetések priorizálásával.
Így már értem, miért mérek én mindig jóval kisebb értékeket náluk...

(#1398) tomp


tomp
félisten

Voda umts tapasztalat

(#1399) Frenky25


Frenky25
tag

Sziasztok:)
Információt kérnék, mobilinternet vásárlásán gondolkodom feltöltőkártyás, heti 2x használnám kb. 2x2 óra időtartamra.
Melyik szolgáltatót ajánljátok?
Előre is köszönöm.
:))

(#1400) tomp


tomp
félisten

A Vodafone lefedi a teljes lakosságot
Lesz edge és majd lte is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.