Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) club1 válasza #16820480 (#1600) üzenetére


club1
veterán

Inkább váltsatok valamilyen optikai netre ha jó netet akartok. Még az adsl is többnyire jobb/biztosabb netezésre mint a mobilnet. A mobilnet - mivel adott sávszélesség vételfüggő megosztásán alapszik - csak helyenként alkalmas stabilan és folyamatosan kiváltani egy vezetékes net szolgáltatást, így fix helyen alkalmazva zsákbamacska.

(#1602) #16820480 válasza club1 (#1601) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi a választ!
az a baj, hogy optikai egyáltalán nincs, és adsl-ből is ez a legtöbb, amit ki lehet hozni, mivel iszonyat tré a hálózat, és nem is fejleztenek rajta semmit évek óta. de akkor egyelőre valószínűleg marad ez.

(#1603) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok!

Kinai telefonoknál a legtöbbnél a 3G-nél csak ez található:3G: WCDMA 2100MHz

Van olyan aminnél még a HSPA is ott van.

Próbáltam rákeresni erre a dologra a neten és azt vettem ki a leirásokból,ha jól értelmezem hogy a WCDMA az egy kisebb sávszélességet jelent mint pld a HSPA.
Egész pontosan 2Mbps max.

Ha ez így van,akkor a kérdésem az lenne hogy ez a normális internet használatban telefonon jelent hátrányt?
Természetesen nem letöltésre használnám,hanem böngészésre.
Esetleg pld egy youtube videónál észrevehető-e vagy ilyesmi.

Köszönöm előre is a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#1604) club1 válasza hevizms (#1603) üzenetére


club1
veterán

Önmagában a 3G (UMTS) HSDPA nélkül valamivel 300 kbps feletti sebességet tud, tehát az általad említett értéknek csak kb. 15-20%-át. Ezzel a sebességgel egy youtube videóra várni kell. A specifikációban komoly gyártók megadják a maximális le- és feltöltési sebességeket, ha nem, akkor felejtős a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#1605) hevizms válasza club1 (#1604) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm a választ.
Már teljesen zavart tudatállapotban vagyok ez miatt.
Most akkor a csak WCDMA tulajdonsággal rendelkező telefonon kínszenvedés a böngészés?
Ezt találtam a neten:

"WCDMA:

(Wideband Code Division Multiple Access - szélessávú, kódosztásos, több hozzáféréses kapcsolat) Kódmegosztásos többszörös hozzáférési technológiát használó, szélessávú adatkapcsolatot biztosító mobilkommunikációs protkoll. (úgynevezett harmadik generációs hálózat)
Rádiós adat átviteli technika, melyet a legnagyobb szabványosító testületek szélessávú rádiós csatlakozáshoz javasoltak. A bevezetése előtt használatos rádiós technikáknál lényegesen gyorsabb adatátvitelt biztosít, nagyobb frekvenciatartomány használatával. (Jelenleg. 384 kbit/s és 2 Mbit/s közötti sebességeket támogat.)
A 2 GHz-es frekvenciasávot kihasználva a WCDMA már a 3G-s mobilszolgáltatások használatára lett optimalizálva.
Használatával rétegezett hálózat alakítható ki, így a kapacitás és lefedettség növelő technikák sűrűn lakott területeken is optimálissá tehetők a mikro- és makrocellák kevert kialakításával.

(#1606) club1 válasza hevizms (#1605) üzenetére


club1
veterán

384 kbps-on szerintem egyáltalán nem kínszenvedés a böngészés (másfélszer gyorsabb mint az EDGE, közel tízszer gyorsabb, mint a GPRS). De az általad említett youtube videóknak azért van egy kis mérete, azt azért meg kell várni míg ezen a sebességen lejönnek.

(#1607) palinkasbea


palinkasbea
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék tanácsot kérni, hogy melyik mobilnet szolgáltatót válasszam laptopon való netezéshez? Legjobban azért írok, mert egy Borsod megyei faluból neteznék a legtöbbet, valamint havonta 1-2 hétig Pesten. Azt tudom, hogy Pesten bármelyik jól megy, de itt nem tudom, igaz a lefedettségi térképen rajta vagyunk, de régebben volt kölcsön nálam egy t-mobilos net és percekig töltötte be az oldalakat, úgyhogy azt biztos nem választom, meg nekem drága is.
Jah és csak böngészéshez, meg néha-néha 1-2 youtube-os videóhoz kellene a net.
Előre is köszi a válaszokat!
Üdv

(#1608) atila4 válasza palinkasbea (#1607) üzenetére


atila4
senior tag

Ha T-mobile-t nem választod, akkor a Telenort válaszd! De előtte kérdezz rá van-e lefedettség a Faludban.

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#1609) palinkasbea válasza atila4 (#1608) üzenetére


palinkasbea
csendes tag

Rendben, köszönöm :)

(#1610) Sztbeni válasza palinkasbea (#1607) üzenetére


Sztbeni
őstag

egyértelműen Vodafone. Most is jó, de szinte biztos, hogy egy éven belül mindenhol lesz nekik 3G, ahol van GSM.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1611) tomp válasza Sztbeni (#1610) üzenetére


tomp
félisten

Nem kell hozzá 1év! Áprilisban indul a 900MHz-es 3G. Bár nem lesz egy penge sebességű.... Szerintem jó ha meglesz a 2Mbit...

Borsodban jelenleg a Telenornak van a legjobb 3G lefedettsége.

[ Szerkesztve ]

(#1612) atsil


atsil
tag

Sziasztok!

Ipad-be kéne mobilnet. Melyik szolgáltatót ajánljátok? Olyan kellene amelyiknek van 3G lefedettsége autópályán, illetve települések között is (főleg M3, és Budapest-Debrecen-Miskolc vonalon).

Köszi

(#1613) Sztbeni válasza atsil (#1612) üzenetére


Sztbeni
őstag

voda, mert nemsoká lefedik az egész országot

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1614) thomas77


thomas77
senior tag

Hétvégén voltam vidéken. Nézegettem a voda 3G lefedettségét. Hát... azt kell hogy mondjam, ahol nemrég csak GPRS volt, ott most mindenütt 3G van. Sőt! Mindenhol 3G!!! Amerre jártam. :R
Sebességet nem tudtam tesztelni, mert nem volt nálam noti... :(( Meg vezetés közben amúgy is necces... :)

A másik két szolgáltató hogy áll a 900 MHz-es 3G-s szolgáltatással? Lesz nekik egyáltalán?

(#1615) tomp válasza thomas77 (#1614) üzenetére


tomp
félisten

Akkor nem jártál borsod megyében.
A voda elmondása szerint, nem is tervezik, hogy borsodban legyen 3G a mostani fehér foltokon. :W :W

(#1616) thomas77 válasza tomp (#1615) üzenetére


thomas77
senior tag

Nem, Borsodban valóban nem voltam.
Látom hogy ott elég sok a lefedettlen terület... :F
Azokon a fehér foltokon van rendes gsm hálózat GPRS vagy EDGE adatkapcsolattal?
Vagy ott semmi sincs?

(#1617) csernak75 válasza thomas77 (#1616) üzenetére


csernak75
senior tag

Hát én úgy vettem észre hogy ahol fehér ott telefonálni sem lehet.

Putnokon lakom elvileg van 3g de ha eljövök az ablak mellől telefonálni is alig lehet olyan gyenge a jel mivel itt nincs is vodafone torony pedig Putnok VÁROS :W .

Eközben a telenor pedig:

tomp, tudod Vodafone 9,5 millió embernél 3g a többiek meg borsodban laknak és örüljenek hogy telefonálni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1618) tomp


tomp
félisten

Na igen, érdekes, hogy egy városban nincs voda állomás. Ha a másik kettő képes volt telepíteni nem 1-et, akkor a voda miért nem?
A hálózatfejlesztéssel a 2G és 3G lefedettség egyaránt közel 100%-os lesz, vagyis szinte valamennyi lakott területen elérhetővé válik a Vodafone szupergyors mobilinternet-hálózata. Így bárhol is jársz, könnyedén használhatod okostelefonodat, tabletedet, notebookodat.
Utolsó mondat alapján nekik borsod megye már nem Magyarországhoz tartozik. Mivel nem járhatsz bárhol.

A voda oldala szerint 673településen van 3G. Ebben benne van a 900MHz-es 3G is? Mert ha igen, az elég gáz. Telenor 2100-on fedett le több mint 670települést. Közte kis falvakat is, DC-HSPA-val.

(#1619) club1 válasza tomp (#1618) üzenetére


club1
veterán

A 673 település 2.1 GHz-el lett (többnyire) lefedve. A 900 MHz-el 2000 fölé értek.

(#1620) tomp válasza club1 (#1619) üzenetére


tomp
félisten

Na az már szép!
Na de a Hétvégi programon is verték magukat, hogy "mindenhol elérhető a 3G nálunk" Meg is kérdeztem, hogy akkor borsod megye északi része már nem Magyarország része?
Aztán rájöttek, hogy valóban ott nincs 3G.
1hete beszéltem egy vodás fejlesztési illetékessel. Ő mondta, hogy 2013 végéig nincs is tervben, hogy a megye északi részét lefednék 3G-vel.
De azért verik a mellüket... :W :W

(#1621) Sztbeni válasza tomp (#1620) üzenetére


Sztbeni
őstag

nézd, szerintem érthető, hogy oda nem raknak tornyot. Nem térülne meg soha. Ott a lakosság nagy részének nincs pénze sajnos ilyenre. 1-2 ember, aztán kifújt. Jó lenne, ha ott is lenne 3G, de a cégek csakis a profitot nézik.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1622) havert


havert
csendes tag

A vodafone 3G sebessége milyen vidéken a 900MHz-en, ahol eddig nem volt 3G?
Sebességteszet kérhetnék?

A vodánál melyik modemek tudják a 900MHz-et, mert nincsennek odaírva a modemeknél?

(#1623) tomp válasza Sztbeni (#1621) üzenetére


tomp
félisten

Nincs pénzük? Aha azért fizetnek szaros 6-7ezret egy sz@ros 2mbites adsl-re...

Kapcsolják be az országba befelé néző antennákon a 900-as 3G-t. Ezt is felhoztam a vodànak. De már nem foglalkonak vele.
Könnyebb a mellüket verni...

(#1624) Sztbeni válasza tomp (#1623) üzenetére


Sztbeni
őstag

annyiba kerül ott az adsl? Mert ha igen, akkor oda érné meg legjobban a mobilnet.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1625) tomp válasza Sztbeni (#1624) üzenetére


tomp
félisten

Ismerősöm Aggteleki. 6ezret fizetnek a 2mbites adsl-re ami jó ha megy 1,5mbiten...

(#1626) csernak75 válasza Sztbeni (#1624) üzenetére


csernak75
senior tag

Nem csak az adsl drága Putnoki kábelnet árak:

Max(Le) Garantált: Max(fel) Garantált: Árak( :W )
2 Mbit/s 512 kbit/s 128 kbit/s 128 kbit/s 4100 Ft
3 Mbit/s 724 kbit/s 256 kbit/s 128 kbit/s 5100 Ft
4 Mbit/s 724 kbit/s 256 kbit/s 128 kbit/s 6100 Ft
8 Mbit/s 1 Mbit/s 256 kbit/s 128 kbit/s 8100 Ft

Na ugye hogy megéri a hiper21 ;]

[ Szerkesztve ]

(#1627) Sztbeni válasza csernak75 (#1626) üzenetére


Sztbeni
őstag

horror. Van pofájuk ennyiért adni...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1628) tomp válasza Sztbeni (#1627) üzenetére


tomp
félisten

Van persze. Mert megtehetik...

A röhej, hogy Izsófalván laknak kb 1500-an mégis a Telenor elvitte oda a DC-HSPA-t. Nekik megérte, vodànak csak a 900-on.
Közben pedig az ottani kábelnet 140/10Mbitet ad. Bár nem ottani cég hanem egy szomszèdvárosi(Kazincbarcika) de nekik is megérte kihúzni odáig a kábelt.
De a vodának nem éri meg 2100-on...
Nem hiába "nem kívánatos cég" a voda a megyében!!

(#1629) tomp


tomp
félisten

Nem értem, miért kell az IC vasúti kocsikat ennyire szigetelni...
Ma utaztam Budapestről Miskolcra és nem hogy 3G, de még a GSM is nagyon gyenge volt. Voda féle 900MHz-es 3G-t nem is látott a telefon.

Kazincbarcikára megérkezve 2-5Mbit/s között mozog a telenor. 2Mbit alá még nem ment. :)

(#1630) csernak75 válasza tomp (#1628) üzenetére


csernak75
senior tag

Ja igen. Putnokra is közeledik a megváltás az a bizonyos P. betűs Barcikai szolgáltató már it is a kábelezést csinálja. Amúgy szép tőlük a 140 Mbit/s csak nem drága egy kicsit?

(#1631) tomp válasza csernak75 (#1630) üzenetére


tomp
félisten

Hát kicsit combos ára van. 13ezer a 140Mbitért? :DDD
Na de nekik is megérte barcikától kihúzni az optikát Putnokra? Aztán meg Putnokot bekábelezni? Röhej ez a vodafone...

(#1632) Sztbeni válasza tomp (#1631) üzenetére


Sztbeni
őstag

kicsit kurvadrága. Romániában a Diginél a 100megabit 2600ft...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1633) tomp válasza Sztbeni (#1632) üzenetére


tomp
félisten

Nálunk is olcsó a digi.
Na de a P betűs cég(Parisat) kábeles. Azaz neten kívül ad digitális tv-t(+HD) és telefont is.
Egy kábelcég mindig is drágább lesz. Optikán kívül ott van még a koax technika ára is.

(#1634) g0dl


g0dl
addikt

Mobilnethez milyen modemet ajánlanátok, amihez esetleg van külső antenna is?

(#1635) havert


havert
csendes tag

A T-mobil és Telenornál lessz-e 3G a 900MHz-en, vidéken ahol eddig nem volt, mint a Vodafone-nál?

[ Szerkesztve ]

(#1636) club1 válasza havert (#1635) üzenetére


club1
veterán

Mind a kettőnél dolgoznak rajta, hogy mikorra lesz belőle valami, az jó kérdés.

(#1637) Sztbeni válasza havert (#1635) üzenetére


Sztbeni
őstag

nem tudni, mert nem rendelkeznek annyi frekvenciával, mint a Voda

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1638) club1 válasza Sztbeni (#1637) üzenetére


club1
veterán

Konkrétan én eddig úgy tudtam, hogy a Vízfonnak van a legkevesebb frekvenciája (az utóbbi vásárlással együtt).

(#1639) Sztbeni válasza club1 (#1638) üzenetére


Sztbeni
őstag

igaz, de kevesebb felhasználónak kevesebb frekvencia kell. Ehhez mérve írtam

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1640) xors


xors
senior tag

Én most kicsit el vagyok szomorodva a T-mobile netsebességétől... Eddig vodám volt és a metroban simán jött a 3G, most meg csak GPRS -t ad a T. A voda hálozata sokkal jobb volt, vidéken is.

(#1641) tomp válasza xors (#1640) üzenetére


tomp
félisten

Na igen, hiába 2Mbit a garantált letöltési sebesség a T-nél, lefedettségben a telenor is jobbat nyújt.
A metró nem fontos a T-Mobile-nak sajnos... Leghamarabb ősszel lehet 3G-jük a vonalon.

(#1642) Sztbeni válasza xors (#1640) üzenetére


Sztbeni
őstag

jelenleg magyarországon egyedül a voda nyújt használható 3G-t. Városokban a többi is használható, de kívül csak a Voda.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1643) xors válasza Sztbeni (#1642) üzenetére


xors
senior tag

Érdekes, nem is gondoltam volna, hiszen a T már nagyban a 4G-t hirdeti... :Y A Telenor hipernetjéről nem is beszélve...(még térerőjük sincsen :((( )Lehet hogy vissza fogok váltani Vodára, csak, hát most jöttem át a jobb percdíjak miatt :W

(#1644) Sztbeni válasza xors (#1643) üzenetére


Sztbeni
őstag

A T-mobile terület alapú lefedettség 40% körüli, a Telenoré 50%, a Vodáé 90%

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1646) thomas77


thomas77
senior tag

Voda 3G net garantáltan 900 MHz-en. Nokia E52-vel (10 le / 2 fel papíron).
Nagyon meggyőző. :C

[ Szerkesztve ]

(#1647) g0dl


g0dl
addikt

Nem tudna valaki ajánlani windows-ra az opera mini-hez hasonló tömörítő proxy-t?

(#1648) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Szerintem aki mobilnetet szeretne, csak a Vodafone-t válassza. Lefedettség:

Sokkal jobb, mint a többi

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1649) g0dl válasza Sztbeni (#1648) üzenetére


g0dl
addikt

Sajnos náluk vannak a leghülyébb csomagok a csak netezésre használandók közül.

(#1650) tomp válasza Sztbeni (#1648) üzenetére


tomp
félisten

Mègis nàluk van a legalacsonyabb forgalom havonta. Orszàgos arànyuk kb 14%.
Na meg nekem ne fényezze magát addig amig fél Borsod megye ugyan úgy fehér. Bezzeg a szomszédok átsugározhatnak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.