Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Prien válasza friccces (#1499) üzenetére


Prien
addikt

Nekem a szolgáltatónál, vásárlás előtt megnézte a hölgy a lakhelyem lefedettségét és csak utána ajánlotta. Célszerű utánajárni, mekkora sebességen jön majd a net,ahol laksz. De szokott lenni 72 órás kipróbálási akció is, ezt nem tudom, van-e még. Ha laptopod van és néha viszed magaddal, nagyon jó a mobilinternet, én speciel nagyon komázom. :)

A kevés is több a semminél.

(#1502) friccces válasza club1 (#1500) üzenetére


friccces
csendes tag

Az már megvan ( vezetékes).
Ez utazásokhoz kellene és amikor nem vagyok éppen otthon.
Veszprémvarsányról lenne szó.
Néztem a lefedettségi térképet, de sokra nem jutottam pl tmobilossal és telenorossal sem vodafonos úgy ahogy használható.
Esetleg valakinek tapasztalat errefelé? :)
:R

(#1503) friccces válasza Prien (#1501) üzenetére


friccces
csendes tag

Ez a 72 órás próba jól hangzik utánajárok van e még esetleg ilyen, mert ha már vesz valmit az ember...
Ez melyik szolgáltatónál volt?
:R

(#1504) club1 válasza friccces (#1502) üzenetére


club1
veterán

A település alapján a Vodafone ki is esett, mert év végéig nem lesz ott 3G, az EDGE kiépítése is most folyik. A T-Mobile-nak is csak EDGE-je van ott. A Telenornak pedig ott helyenként még EDGE-je sincs.
Amennyiben sokat vagy otthontól távol és sok különböző helyen, csak akkor éri meg mobilnetet venned. A legkisebb 3G lefedettsége Közép-Dunántúlon a Telenornak van (fejlesztés alatt), a legnagyobb a T-Mobile-nak és Vodafone-nak. De nagyjából ez mondható el országos szinten is.

(#1505) friccces válasza club1 (#1504) üzenetére


friccces
csendes tag

Köszi a segítséget.
Akkor tmobilet ajánlanád, ha jól értem.
Azért utánaérdeklődöm még.
De köszi sokat segítettél.
:R

(#1506) g0dl


g0dl
addikt

Tudnátok segíteni miként tudom kideríteni merre vannak körülöttem t-mobile tornyok?
Annyit találtam, hogy a google-nak van ilyen térképe, de csak az USA-ról.
A mobilnetes modemem, antennám elhelyezéséhez kéne.

(#1507) 1430 válasza g0dl (#1506) üzenetére


1430
senior tag

Ha nincs GPS jel, a Google Maps azt hiszem a torony helyzetét és annak "vonzáskörzetét" mutatja, mint lehetséges saját tartózkodási hely. Talán valami hasonló "trükkel" látni lehetne az adó helyét (nyilván T-Mobile-os SIM-mel). Na mondjuk ezt anno egy Nokia E51-en láttam...

Esetleg hívd a lefedettségi csoportot munkanapokon 9-16:30-ig (06-1/265-9743).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1508) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Voda net most Keszthelyen:

A ping egész jó

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1509) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Itt vagyok most falun, és ki kell jelentenem, hogy Magyarországon a városon kívüli helyzet katasztrófális. A Trémobilt itt el is lehet felejteni, a lakásban térerő se nagyon van, még az udvaron se jó igazán, így nem is próbáltam a netet. A Telenor az udvaron stabil, de bent már gondok vannak. EDGE van, de nagyon szakadozik. A Voda kint és bent is jó, néha elhalkul, de használható. Viszont nincs EDGE, a GPRS meg szar, de ez még itt a legjobb. Már jó lenne ha ide is elérne a Voda EDGE. Hát sajnos ez van Mo.-n, amíg ilyen a net vidéken, addig menjenek a francba a reklámjaikkal.

Ja, és néhol jóval erősebben jön az osztrák 3G (!), mint a magyar 2G.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1510) semmiho


semmiho
tag

Bp. XII., II. kerület környékén használtunk 2 évig T-Mobile-féle mobil internetet, majd a sok küzdés és sebesség-problémák miatt áttértünk Pannonra. Kb. fél éve azzal szintén problémák voltak néhány héttel ezelőttig - most többé-kevésbé gyors. Igaz, most is talákoztunk olyan esettel, hogy 85-90%-os az erősség, WDCMA vagy HSDPA kapcsolatot ír, aztán amint rányomok a Connect-re, visszamegy HSPA-ra vagy EDGE-re (!). Aztán lecsatlakozom, ekkor visszaugrik WDCMA-ra, és Connect után 10-20 mp múlva ismét EDGE - és ezt lehet játszani a végtelenségig. :) De kihangsúlyoznám, 2-3 hete ezt nem nagyon csinálja a hálózatuk, szerencsére. (Hallottam, hogy történt valamilyen hálózatfejlesztés, talán érintett bennünket is és pozitív értelemben - végre.)
Most, hogy kellene egy második mobil internet a családba, a Vodafone-on gondolkozom. Valakinek Bp., XII., II. kerület körül volt/van tapasztalata?
Köszi!

(#1511) club1 válasza semmiho (#1510) üzenetére


club1
veterán

http://www.vodafone.hu/lefedettsegi-terkep
Rányomsz a 3G/HSPA gombra, majd utca szintre nagyítasz, a piros a lényeg. Nagyjából pontos...

(#1512) viktorke


viktorke
csendes tag

Üdv!
Kihasználatlanság miatt megvállnék Vodafone-os 8 Gb-os mobilnetemtől.
1 év hűségidő van már csak rá.

Akit érdekel, kérem írjon! (vagy email: viktorke@freemail.hu)

Üdv

(#1513) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
volt 1 cikk amiben UMTS/WCDMA, HSDPA, HSUPA...stb összehasonlítása volt, de nem találom.
tud valaki segíteni?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1514) Sztbeni válasza klambi (#1513) üzenetére


Sztbeni
őstag

melyikre gondolsz?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1515) klambi válasza Sztbeni (#1514) üzenetére


klambi
addikt

volt 1 ilyen cikk ami az összeset leírja hogy mikori milyen sebességre képes stb...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#1516) club1 válasza klambi (#1513) üzenetére


club1
veterán

A GPRS elméleti maximuma 114 kbps körül van, míg a magyar rendszerek 64 kbps-ot tudnak max.
Az EDGE 560 kbps-ot tud, az itt meglévő rendszerek 320-384 kbps-ot.
Az UMTS (3G) önmagában 2 Mbps körül tud, a hazai rendszerek 384 kbps-ot.
HSDPA max. 14.4 Mbps letöltési irányban.
HSPA+ max. 84 Mbps nálunk 21 Mbps letöltési irányban.
HSUPA feltöltési irányban 0.73-23 Mbps elméleti maximális sebességet tud (hazánkban 5.76 Mbps).

[ Szerkesztve ]

(#1517) g0dl


g0dl
addikt

Tudnátok mondani Vodás 3G tapasztalatot Balaton északi partján almádi-alsóörs-csopak relációban?

(#1518) club1 válasza g0dl (#1517) üzenetére


club1
veterán

60-80% HSDPA lefedettség és 1-3 Mbps közötti letöltési sebesség. Ahol nincs 3G ott az új EDGE hálózat végig van.

(#1519) g0dl válasza club1 (#1518) üzenetére


g0dl
addikt

Köszi, tehát a honlapon látható lefedettség nem kizárólag duma.

(#1520) club1 válasza g0dl (#1519) üzenetére


club1
veterán

Az ő publikus lefedettségi térképük a legpontosabb.

(#1521) Sztbeni válasza g0dl (#1519) üzenetére


Sztbeni
őstag

nézd meg a térképüket, utcára pontosan meg van csinálva

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1522) Gondos222


Gondos222
csendes tag

Hali mindenki lenne egy kérdésem ,
Telenoros mobilnettem van tanyán lakom EDGE ami van kajak lassú !!

A kérdés az hogy nekem ZTE modem van külső csatlakozóval Mágneses antenna jelerősítő ZTE és ezt rá lehetne csatlakoztatni 2 KM re van gyorsabb net , jó lenne nekem egy ilyen antenna gyorsabb lenne vele a nettem ?

Ez

http://www.shopmania.hu/telekommunikacio-mobil-telefon-tartozekok/p-magneses-antenna-jelerosito-zte-mf668-mf631-usb-modemhez-11-db-11485289

A modemem MF 680 ..

Remélem tud valaki segiteni :)

(#1523) ezredes


ezredes
csendes tag

Szasztok!

Hol s hogy lehetne olyat csinálni, hogy meglévő mobilnetem mellé kérek még egy sim.et s azzal egy másik modemmel másik gépen internetezzek.
Vagyis egy előfizu, s két sim.
Hm???

(#1524) szandisas


szandisas
senior tag

Üdvözletem mindenkinek!

Újfehértó városában Vodafone mobilnetet használok (HSDPA-n) és a sebességek igencsak elmaradnak. Valakinek ötlete?

Köszönet!

aláírás

(#1525) club1 válasza szandisas (#1524) üzenetére


club1
veterán

Milyen a térerősség? Nem lehet hogy csak UMTS-en vagy?

(#1526) szandisas válasza club1 (#1525) üzenetére


szandisas
senior tag

A térerősség az 5 ös skálán 4 ("Nagyon jó", rossz esetben csak "Jó"). Itt van még egy kép, szerintem nem UMTS :R

aláírás

(#1527) tomp


tomp
félisten

Kipróbáltam a máv wifis IC vonatát. T-Mobile adja a netet. A teljes úton(Bp-Miskolc) nem ment a sebesség 0,86Mbit alá. Telenornál e közben a gsm térereje többször 0 volt. Azaz vett vmit, de hulla volt.
Remélem a telenor is le fogja fedni a forgalmas vasútvonalakat 3G-vel.
Közben vidéki kisvárosban a 7,2-es telóval 6,59Mbitet mérek. Tetszik. :)

(#1528) mexel


mexel
veterán

A 3G jelet le lehet árnyékolni valahogy? Az lenne a lényeg, hogy a telefon ne találjon ilyen jelet. (pl hogy ne tudja a helyemet meghatározni, vagy ne tudjon netre menni stb úgy, hogy nincs kikapcsolva az adathálózati mód) vagy ez árnyékolással nem megoldható olyan helyen ahol erős a lefedettség?

(#1529) club1 válasza mexel (#1528) üzenetére


club1
veterán

Ha azt akarod, hogy ne akarjon a netre menni, akkor a legegyszerűbb, hogy kikapcsolod a net használatát. Ez pl. Androidos készüléken egy gombnyomás egy widgeten, vagy egy program telepítése és beállítása. De más készülékeken sem bonyolult. Egyébként léteznek gsm zavarók, nem olcsók, és használatuk Mo-on engedélyköteles. Ezek mellett persze telefonálni sem tudsz.

(#1530) mexel válasza club1 (#1529) üzenetére


mexel
veterán

Éppen az lenne a lényeg hogy legyen bekapcsolva, de nem legyen jel. A progi amihez kellene valószínűleg figyeli hogy be van-e kapcsolva. Árnyékolni valahogy nem lehet?

(#1531) club1 válasza mexel (#1530) üzenetére


club1
veterán

Megválaszoltam világosan hogy zavarni (ha így jobban tetszik: árnyékolni) lehet, de engedélyköteles. De nem értem, mi értelme a kérdésednek.

[ Szerkesztve ]

(#1532) mexel válasza club1 (#1531) üzenetére


mexel
veterán

Én úgy értettem hogy nem elektromos úton zavarni, hanem leárnyékolni valamivel. Pl alufólia, mélygarázs, ólommellény, stb. Annak utánaolvastam hogy az elektromos zavarók törvénytelenek, erről letettem. De a saját mobilom olyan helyre történő elrakása ahol nincs szélessáv vagy 3g térerő az szabályos. A kérdés lényege, hogy olyan helyen ahol jó a lefedettség, meg tudom-e ezt oldalni valami fizikai módon? ( egyszerűbben: nem tudom hogy ezeknek a jeleknek mi állja útját? kőb, beton, fém, műanyag, stb?)

(#1533) club1 válasza mexel (#1532) üzenetére


club1
veterán

Szívesen okosítalak, de te se hagyj hülyén meghalni kérlek. Azaz a kérdésem változatlanul fennáll, mi értelme a kérdésednek?

(#1534) 1430 válasza mexel (#1532) üzenetére


1430
senior tag

És ha csak beállítanád a készülékben a hálózatkezelésnél, hogy ne kettős módban menjen (2G/3G) hanem csak GSM hálózatra menjen fel (2G)?
Amúgy én sem értem, hogy ez miben oldja meg a problémádat, mert ez csak a sebességet befolyásolja, tehát ugyanúgy fel fog menni adathálózatra (csak lassabban), ha az adatátvitelt nem tiltod le...

tomp #1527
Szerintem ez nem a Telenor hibája. Ezek a Németországból származó IC kocsik acélszerkezete olyan, mint valami Farady-kalitka. Mikor hazautazom, én is örülök, ha térerőm van, nemhogy gyors mobilinternet (T-Mobile), de nyáron egyik alkalommal "sima" kocsit tettek be IC kocsi helyett, és láss csodát, végig volt legalább EDGE, de az út minimum 50%-án HSPA is, így akadás nélkül ment a streaming zenelejátszóm.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1535) mexel


mexel
veterán

Ez nem teljesen publikus, de priviben megírom. Félreértések elkerülése végett: magánjellegű dolog, semmi törvénytelen nincs benne :)

(#1536) mexel válasza 1430 (#1534) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Az adatátvitelt nem tilthatom le sajnos. :)

(#1537) Taszillo válasza mexel (#1536) üzenetére


Taszillo
tag

Szerintem az óhajod kivitelezése külsőleg megoldhatatlan.

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#1538) mexel válasza Taszillo (#1537) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, kár. Illetve találtam megoldást (gps-és gsm blokkolót, de azt hiszem az törvénytelen, így nem érdekel, annyira nem fontos)

(#1539) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Keszthely, Voda háló, este negyed tíz, Nokia E52-vel:

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1540) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Helló!
Érdekelne, hogy a Telenor lefedettsége (mondjuk 3G-s) az a djuice-os telón is "elérhető" úgy értem, hogy ahol a Telenornál elérhető a 3G az djuiceossal is? :D
Bocs eléggé hülyén fogalmaztam de nem tudom rendesen kifejezni :D :B

(#1541) tomp válasza Tomi0703 (#1540) üzenetére


tomp
félisten

Igen, mivel a djuice a telenor hálózatán megy.

(#1542) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Akkor jó. Köszi! :D
Csak mert djuicenál egy másik lefedettségi térkép volt.

(#1543) BéHGT


BéHGT
senior tag

Hipernet 5 Óbudán, a pincében... Kipróbáltam milyen. :D

Ki milyen modemet használ? A Telenoros csaj "rábeszélt" engem a huawei E173-as USB Stickre, viszont neten azt olvastam róla, hogy HSDPA: 7,2 Mbps max. letöltés és HSUPA: 5,76 Mbps max. feltöltés. Ez azt jelenti, hogy esetleg majd hiába lépnék 21-es csomagra, azt nem tudná ez a modem? Mert ez "csak" mobilszélessáv-képes, amelyiket meg kinéztem most, az ZTE MF668A, és Hipernet-képes. Érdemes lenne még most kicserélnem? Mert ugyebár 5 napon belül visszaveszik.

[ Szerkesztve ]

(#1544) club1 válasza BéHGT (#1543) üzenetére


club1
veterán

Ez a modem ennyit tud. Azaz nem HSDPA+-os (a mobil szélessáv sajnos Magyarországon ma az EDGE-t jelenti, ennyire nem rossz az E173) hanem HSDPA-t tud "csak".
Én biztos nem ZTE-t kérnék helyette, mert azt nagyságrenddel nehezebb függetleníteni...
Az 5 napon belüli visszavétel feltételeit elolvastad?

(#1545) BéHGT válasza club1 (#1544) üzenetére


BéHGT
senior tag

És mi az, hogy ennyire nem rossz az E173-as? Tartsam meg? ZTE-vel mi a baj? Nem akarom függetleníteni, ezt fogom használni, végig Telenoros Hipernettel.
És természetesen nem olvastam el, csak mondta a csaj, hogy 5 napon belül visszaadhatom a modemet is, (gondolom cserére, ha ez nem "tetszene") viszont a kártya helyett nem kell újat kérnem.

(#1546) BéHGT


BéHGT
senior tag

Semmi különöset nem ír.... Ugyan abban a csomagolásban kell visszaadni minden tartozékával 5 napon belül. Nem nehéz teljesíteni. :)

(#1547) club1 válasza BéHGT (#1546) üzenetére


club1
veterán

Akkor azt sem írják benne, hogy a szolgáltatással együtt kell leadni? És azt sem, hogy egy darabig nem köthetsz újabb szerződést a leadott szolgáltatás miatt?

(#1548) club1 válasza BéHGT (#1545) üzenetére


club1
veterán

Mivel korlátozgatni fogják, ezért meg még más okok miatt is meg fogod unni, és legkésőbb a hűség lejártakor felmondod a szerződést. Akkor jól fog jönni, hogy nem 3000 Ft-ért, hanem 6000-ért tudod elpasszolni a modemet. Meg kellene tanulni előre gondolkodni, mert így csak a szolgáltatónak lesz jó...

(#1549) BéHGT válasza club1 (#1547) üzenetére


BéHGT
senior tag

Semmi ilyet nem írnak. Ha meg így van, nagyon nem fogok kétségbe esni, átsétálok a telenorral szemben lévő Vodához, és kérek ott egy netet. Nekem tényleg egyenlőre csak azért kell net, hogy ha nem itthon vagyok, a filmek között tudjak egy kicsit netezni... Ez heti 2-3 nap. Tehát nem kell hű de gyors net, itthon van a legmagasabb Digi.
De még holnapig meggondolom, mert úgyis a Mammutba leszek moziba. Köszi azért a segítséget!

(#1550) BéHGT


BéHGT
senior tag

Hipernet 5, 3. ker, Aranyhegy.

Viszont van két "probléma"...
1., Telenor online-on nem mutat adatot.
2., Van adatszámláló a programban, de minden adatot mutat. Jobb lenne, ha pl csak azt mutatná, ami korlátolt forgalom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.