Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) ddddd4


ddddd4
tag

A pannon még pestet se fedte le!

Vodafone

(#352) megyeri


megyeri
tag

No és ezt olvastátok már? Úgy látszik, miután a V bejelentette a bővítést, a másik két szolgáltató is publikálta a fejlődését, és olvasva a közleményt, kiemelendő, hogy a T egyre több helyen gyorsult...

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#353) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Valakinek ötlete, hogyan tudnám beüzemelni a t-mobile wnw-t (Option Globetrotter pcmcia cucc) Vista x64 alatt? A telepítő nem fut végig, tartalmas "unexpected error" után rollback-ezni kezd és nem települ fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#354) Rick4 válasza kraftxld (#353) üzenetére


Rick4
félisten

talán ha leszeded a legújabb vezérlőszoftot..[link] ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#355) kraftxld válasza Rick4 (#354) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az option oldaláról nem tudom letölteni, mert t-mobilos a kártya. A beírt azonosítóra azt sírja, hogy nézzek fel a szolgáltatóhoz, az ottani 5.1-es mobility manager meg elhajt a frászba :(

Más..

Mobility manager nélkül hogyan tudok csatlakozni, ha már esetleg fentvan a driver?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#356) Rick4 válasza kraftxld (#355) üzenetére


Rick4
félisten

esetleg át tudom küldeni neked az enyémet, ehhez még meg kell néznem, hogy frissebb-e, mint a tied, de annál telepítéskor nem automata t-s szoft jön fel, hanem ki kell választani a szolgáltatót..ránézek.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#357) kraftxld válasza Rick4 (#356) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Oké, köszi :)
Ami a t-mobile-nál van az az 5.1-es.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#358) Rick4 válasza kraftxld (#357) üzenetére


Rick4
félisten

na, rásasoltam, a cd-n levő sajna még az a verzió, ami nem vistára íródott.... :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#359) Rick4 válasza kraftxld (#357) üzenetére


Rick4
félisten

az én kártyám adataival beengedett, de vista kompatibilis csak egy szoft volt, a gt connect 2.2-es, ezt ha kéred feltolom bárhová, mert letöltöttem. nálad is ilyen a hiba: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#360) Rick4 válasza kraftxld (#357) üzenetére


Rick4
félisten

asszem itt lesz a megoldás: [link] ;) asszem a listában a leguccsó ami konkrétan neked kell.. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#361) nullzero


nullzero
tag

Hello, az lenne a kérdésem, hogyha mobilon akarok internetezni, akkor a Vodafone-nál milyen lehetőségek vannak?
Mármint GPRS-en kívül, ami marha lassú. Úgy láttam, hogy az 5000 Ft a 3G internet, de ez laptophoz való, adatkártyával, szoftverrel, stb. Telefonra milyen lehetőségek vannak? (Lehetőleg kicsit olcsóbban)

(#362) Viktor0610 válasza nullzero (#361) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az internet sebessége nem a választott csomagtól függ, hanem a használat helyén elérhető lefedettségtől.
Kisebb csomag a 1990 Ft díjazású Mobil Internet Plusz névre hallgató csomag van, ami 200 MB forgalmat biztosít, WAP- és net-használatra egyaránt.

Samsung Galaxy A54

(#363) nullzero


nullzero
tag

Hát azért ez a 2000 Ft kártyás előfizetőként kicsit sok, inkább maradok a 300 Ft-os GPRS-nél, még ha lassú is. Azért kösz az infót!

(#364) Viktor0610 válasza nullzero (#363) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mégegyszer leírom, a sebesség nem a csomag nevétől/típusától függ, hanem az elérhető lefedettségtől.

A 300 Ft-os GPRS-csomaggal is tudsz egy 3G-/HSDPA-képes telefonnal gyorsabb sebességgel netezni, max. hamarabb fogy el az adatmennyiség.

Samsung Galaxy A54

(#365) kraftxld válasza Rick4 (#359) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, majd kipróbálom őket, bár most mérgemben leszedtem a 64-es vistát, és most 32-es van fent. De előbb utóbb visszakerül a virtualizáció miatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#366) Rick4


Rick4
félisten

voda mobilinternet kontra fogyasztók, jön a második meccs: [link] :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#367) ddddd4


ddddd4
tag

Jé, a voda lett az első lefedettségben.

Voda:[link]
Pannon:[link]
T-mobil:[link]

Na és a voda tervezettje? Az nagyon durva! Nézzétek meg!

Vodafone

(#368) megyeri válasza ddddd4 (#367) üzenetére


megyeri
tag

Ezt hogy hoztad ki? :F Ránéztél a térképre, és megállapítottad? :DDD Ha a település listát veszem alapul, akkor is utolsó, a lakosságra vetített lefedettséget pedig nem tudom pontosan, de P több, mint 47%, T pedig bőven 50% feletti. Minőséget illetően pedig kiemelendő, hogy a T már 41 városban (na jó, zömmel kisebb települések, de akad megyeszékhely is) 7.2-esre növelte az elvi letöltést és 1.44-re a feltöltést... Szerintem. ;)

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#369) Lirion


Lirion
addikt

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a hsdpa-s nettel kapcsolatban. Mostanában tervezem egy ilyen vodás mobilinternet beszerzését (30 nap próbaidő alatt majd kiderül, marad-e) és érdekelne, hogy ha bp belvárosában, nagykörúton a jó kis régi építésű, 1m vastag falas házakban, ahol általában lakom beltéri lefedettséget ír a voda, akkor a kapcsolat minőségét/sebességét hogyan érini az, hogy a legfelső szinten van az albérlet? Sok helyen olvastam már olyan tanácsokat, hogy ablak közelébe kell a modemet rakni és akkor erősebb a jel, az én esetemben ez mennyire fontos/elhanyagolható?

(#370) Rick4 válasza Lirion (#369) üzenetére


Rick4
félisten

vodánál rá tudsz keresni utca- házszámmal, hogy nálad milyen a lefedettség.. ;) ha beeltérben is oké, akkor elvben nincs gond. de azért jól jársz, hogy fent laksz..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#371) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Info kéne :)

Vodafonos 3G megoldásban gondolkodom, Budapesten használnám.

A Huawei típusú 3G modemet használtan szeretném beszerezni.

1. Kérdés:

Lehet függetleníteni egy nem Vodafonos Huawei modemet (E220 vagy E630)?
Fogom tudni használni a modemet a Vodafone hálózatán? (a vodafone által biztosított szoftverekkel?)

2. Kérdés:

A Vodafone-nak jó a HSDPA lefedettsége BP-en, de mi van ha az én modemem nem támogat HSDPA-t, csak 3G-t (mondjuk egy E630modem) ?
Milyen sebességgel fogom tudni használni a netet? Lessz "fallback" 3G-re, vagy marad a GPRS?

Ha valakinek van valamilyen észrevétele/jótanácsa egy leendő mobilinternetesnek, kérem jelezze

J.

(#372) Rick4 válasza joysefke (#371) üzenetére


Rick4
félisten

mennyiért tudnál ilyen modemet venni? az option modemek előbb utóbb a 7.2Mbitet is fogják tudni a vodával is, lehet, hogy érdemes kicsit előre gondolkodni, azok olyan 15K körül vannak (és felfelé)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#373) Viktor0610 válasza joysefke (#371) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindamallett, h. információim szerint elég drága dolog a modemek függetlenítése, a téma nem való a fórumra...

Samsung Galaxy A54

(#374) ddddd4 válasza joysefke (#371) üzenetére


ddddd4
tag

Jó a Voda lefedettsége. Ha nem tudja a modem a HSDPA-t akkor a 3G is elég gyors. Elméletileg 382Kb/sec. Szerintem az is elég. Attól függ, hogy mire kell.

Vodafone

(#375) legiaap válasza ddddd4 (#374) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez a Voda eg ynagy kalap...már lassan 1 éve használom és állandóan ledob a hálózatról, ha átkapcsolt HSDPA-ról 3G-re már be sem tölti az oldalt...a lefedettsége is még nem valami jó.
Pedig itt Budapesten netezgetek vele, ahol elvileg gyors a net, de nagyon sokszor szarakodik.
:O

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#376) bociusz válasza legiaap (#375) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ha inaktív a kapcsolat (pl. éppen cikket olvasol), akkor szándékosan, a rendelkezésre álló szélessáv kapacitással való takarékoskodás miatt vált vissza a modem UMTS-re. Ha folyamatos használat (letöltés) közben esik vissza, akkor gyenge a jel.

(#377) ddddd4 válasza legiaap (#375) üzenetére


ddddd4
tag

Azerintem jó a vodanet. A modemeddel lehet a gond.

Vodafone

(#378) joysefke válasza Rick4 (#372) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tehat egy főggetlen (vagy vodás) option modem ami tud HSDPA-t, az 15 be kerül?

üdv
J.

Máshogy is felteszem a kérdést:
milyen modemet lehet ajnánlani vodafone mobil internethez, a huawei E220n kívül?

A cél a megbízható müködés és az hogy ne legyen drága.
(ha lehet írjatok légszi körülbelüli használtárat)

Előre is köszi

J.

(#379) Rick4 válasza joysefke (#378) üzenetére


Rick4
félisten

az option GT-Max-E az tudja, szerintem érdemes foglalkozni vele, lehet is " használtan " kapni. a huawei-ben nem vagyok 100%-ra biztos, hogy korrekten lehet frissíteni, és a későbbiekben a 14.4, vagy akárcsak a 7.2 fog rajta menni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#380) ddddd4


ddddd4
tag

A Voda júliusig le fogja fedni a balcsit
[link]
Szerintem nem is hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Vodafone

(#381) Rick4 válasza ddddd4 (#380) üzenetére


Rick4
félisten

ok, de melyik év júliusig? :C

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#382) ddddd4 válasza Rick4 (#381) üzenetére


ddddd4
tag

Most

Vodafone

(#383) taxy88


taxy88
aktív tag

A voda mától erősítette az orosházi 3G hálozatát így 2 újabb települést lefedve:Nagymágocs,Székkutas(igaz csak kültéri, de legalább már ez is van)

(#384) Thom!


Thom!
veterán

Szélessávú mobilinternet-elérés hűségnyilatkozat nélkül ilyet keresek létezik?

(#385) Viktor0610 válasza Thom! (#384) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze!
Mindhárom szolgátató árul csak feltöltővel mobilinternet-hozzáférést (ez esetben az eszközt is kapod), illetve vehetsz csak SIM-kártyát is, ilyenkor magadnak szükséges gondoskodnod a modemről/adatkártyáról.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#386) gorlin


gorlin
őstag

Sziasztok!

Tudom hogy ez helyfüggő ,de meg szeretném kérdezni hogy mennire stabil a vodafone hsdpa?Én veszprémi vagyok a sebeség nem számít annyira csak nem akarok szakadozást,kimaradást.Ezzel kapcsolatban van valakinek hosszú távú tapasztalata?Természetesen nem csak veszprémi érdekel.Elvileg pirosként,beltériként van megjelölve az utcám

A válaszokat előre is köszönöm!

(#387) Thom!


Thom!
veterán

hogy lehet 2db laptop között szétosztani?

(#388) gorlin válasza Thom! (#387) üzenetére


gorlin
őstag

elvileg a hsdpa router a megoldás,és volt is róla teszt a prohardveren.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#389) Thom!


Thom!
veterán

T-mobile HSDPA adatforgalomat hol látom?

(#390) kopapy


kopapy
tag

Én most pillanatnyilag t-mobile hálózaton edge modemmel vagyok fenn hsdpa lefedett területen. A le- és feltöltési csúcsom kicsit több mint 300Kb/s, átlag 200Kb/s fölött van folyamatosan. Vidéken, egy kis faluban :) Ha veszek hsdpa modemet, akkor valószínűleg hasítani fog.

[ Szerkesztve ]

(#391) kopapy


kopapy
tag

Beszereztem egy 1,8 Mb/s képességű HSDPA kártyát, Etyeken 1,3-1,6 Mb/s között mértem letöltési, 310-350Kb/s feltöltési sebességet. Ping 190 ms volt.

(#392) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Szeretnék 1 hónapig internetet,mert kiesik a vezetékes netem.Ezt melyik szolgáltatónál lenne érdemes megrendelni,most Pannonos de úgy is kapok egy külön sim-et gondolom,ezért mindegy melyik szolgáltatóhoz megyek,de a környéken a Pannon-nak van gyorsabb nete,de én már nem vagyok benne pont a lefedettségben.Én valami 5 gb-os csomagot választanék,de nem szeretném erre az 1 hónapra megvenni a modemet.
Megtudnátok mondani,hogy akkor melyik szolgáltatónál járnék jól?

(#393) Viktor0610 válasza grabber (#392) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Legegyszerűbb, ha lekérdezed a lefedettséget mindhárom szolgáltatónál.

Samsung Galaxy A54

(#394) Yhron


Yhron
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem! :)
Az lenne a kérdésem/problémám, hogy szeretném 1 hónapra kipróbálni a pannon-os mobil szélessávú internetet (HSDPA-án "keresztül") úgy, hogy a mobilomat használnám modemként a géphez. Ahol lakom, ott rendelkezésre is áll a HSDPA - és igazából a telcsimen való netezéshez már használom is egy ideje tehát tudom, hogy a gyakorlatban is működik és gyors- de amikor próbaként csatlakoztattam a telefont a géphez mini USB-n keresztül, akkor csatlakozási sebességként csupán 468 kb/sec-et írt ki a rendszer...
Előző nap még a telefon böngészőjén keresztül megnéztem egy sebességtesztet a neten és egyszer még az 5MB/sec-es álomhatárt is sikerült elérnem, ehhez képest nem egészen értem miért ír ki ilyen alacsony értéket? Vagy ennek nincs jelentősége hogy mit ír ki és a gyakorlatban tudja hozni a tényleges sebességét?- megnéztem, hogy esetleg van-e valami állítási lehetőség, és max 921Kb/sec amire lehet állítani, annál feljebb nem...
Természetesen figyeltem a térerő adatokat és végig maximumon volt, tehát azzal nem volt gond.
Remélem Ti tudjátok mi lehet a gond- ha van egyáltalán- és tudtok segíteni a kérdésben! :)
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Yhron

(#395) megyeri válasza Yhron (#394) üzenetére


megyeri
tag

Milyen telefont használsz? Samsung U900?

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#396) Yhron


Yhron
csendes tag

Nokia 6120Classic!

(#397) megyeri válasza Yhron (#396) üzenetére


megyeri
tag

Azzal elég hihetetlen az 5 Mbps... :U

Javaslom teszteld a sebességet más mérő oldallal is, mert a 6120c csak az ELVI 3,6 Mbps-os HSDPA-t tudja, ami a gyakorlatban legyen jó indulattal 2 Mbps... :K

Érdemes lenne tisztázni, hogy bitre (b) vagy bájtra (B) gondolsz... mert
a 921 kbps = 0,89 Mbps, de a 921 KBps = 7,2 Mbps illetve
a 468 kbps = 0,46 Mbps, de a 468 KBps = 3,65 Mbps
Szóval ha a teszt eredménye 468 kilobájt/másodperc volt, akkor az egész pofás érték! ;)

Lehet, hogy csak nekem nem volt egyértelmű, mikor melyik egységre gondolsz, ez esetben bocsi!

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#398) Yhron válasza megyeri (#397) üzenetére


Yhron
csendes tag

Köszi a választ! :)
Igen, természetesen én írtam el a dolgot, úgyhogy bocsi ha kissé megnehezítettem ezzel a kérdésre a válaszadást! ;)
A sebességet lemértem azóta egy megbízható mérő oldallal is, és olyan 2.8- 3Mbps volt az eredmény, tehát ez gondolom jónak számít?
Egyetlen gondom volt csak...Mégpedig az, hogy a ping érték igen magas ennek dacára is, olyan 330 körül volt...
Hozzáértőként el tudnád mondani esetleg röviden, hogy ebben az esetben ez mit jelent pontosan? Mert én anno -ezek szerint kissé naivan...- a magas ping értéket mindig a lassú értékhez párosítottam gondolatban, mert az ADSL netem esetében amikor jól ment a net akkor alacsony volt a ping érték, illetve amikor épp "zötyögött csak a szekér" akkor magas volt a ping értéke de itt ennek némiképp ellentmondó adatok születtek a teszt során :)

Igazából azért is szerettem volna ezt az áthidaló megoldást választani egy rövidebb időre, mert a szolgáltatóm hanyagsága miatt az ADSL kapcsolatom gyakorlatilag használhatatlanná vált, de nem tudom, hogy megéri-e vagy sem ezt a pannon-os verziót választanom, vagy csöbörből vödörbe kerülnék csak?
Igazából ahol szükségem lenne a megfelelő sávszélességre, az pl. a Wow, de ott 300 ms-es latencyvel nem vagyok igazán kisegítve a bajból, és a rögtönzött tesztem során szinte végig ezen érték körül mozgott a latency-m...- az ADSL-em mondjuk jelenleg olyan 1500-3000es értékeket produkál :D
Kíváncsi lennék rá, hogy akinek van személyes tapasztalata is a pannon féle "szélessáv" kapcsán, az milyen véleménnyel van róla?

(#399) grabber válasza Viktor0610 (#393) üzenetére


grabber
addikt

Mivel ha nem írok alá hűséget,ezért ki kell fizetni a modemet ami 63k :Y a Pannonnál.De ha az előfizetés mellé rendelem meg,akkor nem kell hűség és modem se.
Így maradt az Pannon és az U700.Ezzel netezem.Viszont így jobban jártam,mert állandóan netezek és ezáltal bárhol feltudok menni a netre,nem kell otthon a gép előtt ülni.
Sebesség csak 230 kbps,de tűrhető.

(#400) attisx


attisx
addikt

Jéé, már Dévaványán (9 ezres észak-békési kisváros) is van T-mobile 3G/HSDPA hálózat. :C De, hogy erről a "Kettős hálózati mód" véletlen bekapcsolása révén kell értesüljek... ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.