Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) #02683648 válasza Windsurfer (#550) üzenetére


#02683648
törölt tag

A T-nél pár napja 9990 volt a cucc, ami USB-s, a vodás meg pcmcia.
A 3 gigát azért hoztam szóba, mert ha sima net helyett (nem mellett) használod, az 1 giga nagyon kevés lesz, még alap net+mail-el is. 3 giga már elég lehet (/hó viszonylatban).
100 megáról érdemes letenni, az kb 1 nap alatt elfogy, ár/érték arányban meg nagyon rossz. Azt kifejezetten mobilra találták ki, nem számítógépre.
De tőllem mindegy, csak saját tapasztalatot osztottam meg

(#552) Windsurfer válasza #02683648 (#551) üzenetére


Windsurfer
tag

Érdekes én tegnap előtt mentem be a T-Mobile-ba akkor ezt az árat mondták nekem...hmm...
Tudom, hogy a 100mb nem sokra elég, bár tavaly még úgy neteztem, hogy gprs 100mb csomag képi stb megjelenítés lekapcsol és csak chat, fórum, meg e-mail és úgy elég volt egy hónapra, bár elég hardcore volt :D (bár sztem a képi megjelenítést most is lefogom kapcsolni)

Tudom, hogy a vodás PCI Express, de ez gond?

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#553) Poctar válasza Diniboy (#531) üzenetére


Poctar
senior tag

Hi!

Ez a probléma nálam is fent áll. XP és Vista alatt tökéletesen működött a a Z810-es modem, de Win 7 alatt nem akar menni.
Szerintem a következő a gond:
Xp és Vista alatt létrejön két meghajtó, amin fenn van a driver és egyéb fájlok... és ez Win 7 alatt nem látható, (nem jön létre a két meghajtó). Szerintem elég lementeni a drivert, majd telepíteni. Ha ez sem megy, akkor két virtuális meghajtót kell feltenni, melyen fent vannak a fájlok, stb...
Holnap kipróbálom. Remélem működni fog.

(#554) Windsurfer


Windsurfer
tag

Nah, voda feltöltőkártyás mobil net lett. :)) itthon hasít de az igazi kihívás majd a balcsin lesz :) majd beszámolok a fejleményekről :)

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#555) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok. :) Úgy néz ki, hogy egy üzleti előfizetés miatt hamarosan pannonos leszek, és ha már így áll a dolog, nem ártana valami mobil net hozzá. A kérdésem az lenne, hogy ha adott egy EDGE-s telefon (mondjuk Samu S5230), akkor lehet-e olyat csinálni, hogy 1 GB-s mobilinternetet veszek az előfizetés mellé, és így 1 SIM-et használok, és kedvem szerint netezek, e-mailezek mobilon, vagy a telefont gépre kötve? Adatkártyát/modemet külön SIM-mel nem szeretnék venni, a HSDPA sebesség pedig nem izgat túlzottan, így azokat kérlek ne ajánljátok. :B

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#556) #02683648 válasza AusWolf (#555) üzenetére


#02683648
törölt tag

Tudtommal a pannon csak külön modemmel és hűséggel kínálja az egygigás csomagját, tehát csak úgy megy, h veszel egy modemet, és az ahhoz járó kártyát cserélgeted a modem és a telefon között. De így nem tudsz előfizetéssel telefont venni.
Plusz géppel netezve az EDGE elég sztoikus görög filozófus alkatú embereknek való, bár megvan az előnye: míg betölt mondjuk a mobilaréna vagy a bbc, el lehet menni betenni a mikróba a kaját, kimenni a postáért, stb . :DDD
(jó kis túlzás, de tényleg nem egy leányálom használni)

(#557) AusWolf válasza #02683648 (#556) üzenetére


AusWolf
őstag

Kártyát cserélgetni még kevesebb kedvem van, mint külön kártyát és modemet venni. :( Ha tényleg így van, akkor elég rugalmatlan cég látszatát kelti a szememben.

A sebesség nem gond, én főleg csak e-mailezek, a netre ritkán megyek fel. Alkalmankénti letöltésre meg van itt szüleimnél UPC kábelnet is. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#558) #02683648 válasza AusWolf (#557) üzenetére


#02683648
törölt tag

Még szép, Ezért nyígtunk majdnem egy évig , csomóan írtak levelet is a pannonnak, de kötik az ebet a karóhoz ezzel a marhasággal. Tudom, h rajtad nem segít, de a T-nek van olcsón 1 gigás csomagja ami telefon előfizetés mellé is kérhető. (+a vodának, de az 3 ezer)

(#559) AusWolf válasza #02683648 (#558) üzenetére


AusWolf
őstag

Az egészben a legrosszabb az, hogy most vodás vagyok, az összes e-mailezésemet mobilon bonyolítom le, félóránkénti új mail kereséssel a számla se sok, de egy üzleti egymástingyenhívós gyerekség miatt lehetséges, hogy hamarosan váltanom kell pannonra. :((( Egymást ingyen hívjuk, de sokra megyek vele, ha választhatok, hogy csak 100 megát kapjak 2k pénzért, vagy a gatyámat is kifizessem a forgalom után.

Na mindegy, elég az önsajnálatból, vagy maradok vodás és fizetek minden hívásért, vagy bevállalom ezt a 100 megás gagyizást, ami remélhetőleg elég lesz. Mindenesetre köszi. ;)

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#560) #02683648


#02683648
törölt tag

Pannon djuice nettel mostani mérés:

Modem: Alcatel X200 (ami 9500-ért volt feltöltősen)

Helyszín: Bp széle (Buda)

Úgy néz ki vmit fejlesztettek mert tavaly májusban e220-assal még a hsdpa is csak szakadozva ment.

(#561) Krobi79


Krobi79
tag

Hello! Használ valaki Vodás vagy Tmobilos mobilnetet Maglódon? A térképek szerint van beltéri lefedettség, de biztos, ami biztos.
Most fogunk költözni és mobilnetet szeretnék. Nagy igényeim nincsenek, csak webezés, de az normális sebességgel. THX

(#562) Krobi79


Krobi79
tag

Kipróbáltam egy kölcsön tmobilos stickert és HSDPA jel max 2-3 "pálcika", de legtöbbször alig 1. Ez helyiség függő is. Nem nagyon nyűgözött le e miatt. Bezzeg az udavaron max volt :), jó-jó tudom mobilnet
A voda jobb lehet?

(#563) SEFAN84


SEFAN84
aktív tag

A T-Mobile igen sajátosan értelmezi a beltéri lefedettséget!Szerintük már megvan a beltéri lefedettség ha a térerő 1-3között ugrál.Ráadásul a gyengébb térerő miatt a telefonom hajlamos ledobni és EDGE-hálóra átállni:@

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#564) #02683648 válasza SEFAN84 (#563) üzenetére


#02683648
törölt tag

Force-old UMTS-re, hátha akkor jobb. Bár ha ingadozik a térerő, lehet h az se sokat segít.

(#565) SEFAN84 válasza #02683648 (#564) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Sajna a telefonban 2mod van
1 csak gsm
2 gsm es 3g

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#566) TomiFiu


TomiFiu
tag

Szervusztok Netezők!

Nos a tegnapi naptól személyes tapasztalat alapján tudok nyilatkozni a mobilinternetről.
Először is nekem ill. az Fateromnak a vidéken lévő házába kellett NET. A falu neve Legénd. A helyzet az, hogy az igazi széles sávú internetre nem is számítottam és ez be is igazolódott, viszont azért minél jobbra törekedtem.
A helyzet a konkrét településen az, hogy az EDGE és esetleg 3G kapcsolatot egyedül a Pannon ígérte. A T-mobil és a Vodafone nem tudta csak a GPRS-t. Ráadásul a Voda az csak GPRS vagy HSDPA kapcsolatot tudott ajánlani. Az EDGE nincs a kínálatukba egyáltalán.

Szóval éjjel-nappal csomagra befizettünk, ami 6240 Ft/hó 1 év hűséggel.
Miután tegnap este tudtam csak beizzítani a dolgot, így nem sok tapasztalatom van.

Nos jelenleg szobán belül EDGE módban kapcsolódik és olyan 22-28Kbyte/s sebességgel megy azaz olyan 224Kbit/s a 236Kbit/s helyett, ami azért jónak mondható és ez 4x-es tempó a régi kapcsolt vonalas vezetékeshez képes és nincs percdíj.

A dologhoz hozzá tartozik, hogy a környéken semmilyen más net lehetőség nincsen (kábel, ADSL-re gondolok)

A google crome-t a gépre ezzel szedtem le és telepítettem. Hát tény hogy nem száguld ,de nem is kibírhatatlan.

A Skype elfogadhatóan megy, legalábbis a Faterom jól hall engem, viszont én őt néha szétesve. A dologhoz hozzá tartozik, hogy az öregnek a gépe egy P3-as 512MB SD-vel és a Skype meg a régi, nem a legújabb. Tudtommal javítottak a hanghívás részén is.

Szóval most még próbálgatjuk, de egyenlőre jónak tűnik.

Azért reménykedem, hogy a 3G is be fog jönni ha USB hosszabbítóval felviszem a padlásra már csak azért is mert a ház ahol a gép üzemel egy parasztház 50centis falakkal.

[ Szerkesztve ]

(#567) club1 válasza TomiFiu (#566) üzenetére


club1
veterán

"Szóval éjjel-nappal csomagra befizettünk, ami 6240 Ft/hó 1 év hűséggel."

Életed legnagyobb tévedése legyen... Bár lehet, hogy az adott helyen mobilnetre ez volt a legjobb lehetőség. Azonban én inkább vezetékes lehetőséget próbáltam volna ebben a faluban, mert itt tuti, hogy a három szolgáltató egy darabig nem fog 3G-t szolgáltatni.

"Azért reménykedem, hogy a 3G is be fog jönni ha USB hosszabbítóval..."

Felesleges küzdened, a Pannonnak még a közeli Romhányban, Bercelen, Nógrádkövesden, Galgagután és Acsán sincs 3G-je, esélyed nincs, hogy 5 km-en belül, és rálátással UMTS hálót találj.

"A google crome-t a gépre ezzel szedtem le... ...A Skype elfogadhatóan megy... ...Szóval most még próbálgatjuk..."

Ajjaj, ha jól látom, belőled is extrém letöltőt fog a Pannon hamarosan csinálni. Már előre üdvözöllek a "Korlátos a korlátlan Pannon internet!" fórumban! Azért kíváncsi leszek, milyen sebességre lassítanak be EDGE-n, ha eléred a korlátot... (Majd ne felejtsd el megírni!)

(#568) TomiFiu válasza club1 (#567) üzenetére


TomiFiu
tag

De mint mondtam, nincs semmilyen lehetőség. Ez egy pöttöm falu és habár van telefon, de nincs semmilyen vezetékes netre lehetőség. A betárcsázós meg szerintem lassabb mint ez az EDGE mód.

Amúgy meg a Faterom használja többnyire, én csak ha lemegyek. És ilyen sávszél mellet nem hinném, hogy extrém felhasználó lennék. Bár lehet, hogy azt nézik, hogy az elérhető maximum sebességhez képest mennyire használom ki a sávszélt?

(#569) club1 válasza TomiFiu (#568) üzenetére


club1
veterán

Legénden van adsl.
A Pannon maga sem tudja, vagy nem publikálja, hogy hogyan működik a bünti. Nekem volt már 50 MB és 7 GB havi forgalom után is. Én december óta küzdök velük, úgy gondoltam amikor szerződést kötöttem velük, hogy a vállalkozásom telephelyén, és az ügyfeleimnél is tudok majd dolgozni ezzel az éjjel-nappal hulladékkal. Ma már a telephelyemen és a lakásomon is kábeltv-s és adsl-es net van, az ügyfeleknél meg nagyrészt az ügyfél saját netjét használom. Csak végszükség esetén szedem elő ezt a vackot, mert nem tudhatom, hogy mikor korlátozzák le megint használhatatlanra.

(#570) TomiFiu válasza club1 (#569) üzenetére


TomiFiu
tag

ÓÓÓÓ akkor légyszi mond már meg a szolgáltatót, mert én a mobil netet tudnám máshol is használni és akkor nem vennék még egyet.

Sajna én akárhogy kerestem nem találtam. A T-com még digitális telefont se ajánlott fel, pláne nem netet.
Emellett az ár azért fontos.

[ Szerkesztve ]

(#571) club1 válasza TomiFiu (#570) üzenetére


club1
veterán

Én csak ezt szoktam nézegetni:
http://www.t-home.hu/lakossagi/ugyintezes/szolgaltatasi_teruletek/dsl

(#572) TomiFiu válasza club1 (#571) üzenetére


TomiFiu
tag

Rendben. Ezt én is láttam, de mégse találok szolgáltatót.
Szóval elvben lehetne, de kiaknázatlan a terület.
De lehet tévedek.
Nem tudom.
Szóval ha valaki tud Legénd faluba ADSL szolgáltatót akkor szóljon.

(#573) TomiFiu


TomiFiu
tag

Ejnye no.
Hát senki sem tud nekem mondani valamit Legénd faluval és az ADSL-vel kapcsolattal kapcsolatban?

No hát ha jövő hét közepéig nem jutok eredményre akkor kell vegyek még egy Pannon mobilnetet a laptopomhoz.

És annyit fűznék ehhez a Pannonos éjjel-nappal 6240Ft-os mobilinternet csomaghoz, hogy ha be is lassítja a netem sebességét 250kbit/s-re akkor is van netem. És nem egy utolsó hogy tudok előre számolni vele, mert nincs túlforgalmazási díj.

Szóval ha más lehetőség nincs akkor ez egy elég jó ajánlat.

Amúgy én anno az 56Kbit/s -ért (és sokan) jó 5-6 ezreket fizettem a percdíjjas telefonnal együtt és virult a fejem. Szóval ez meg mobil net ami elvileg mindenhol valamilyen sebességgel megy és fix díjért nyújtja a netet.

(#574) club1 válasza TomiFiu (#573) üzenetére


club1
veterán

Ha jól sejtem, a vállalt célértékre lassítanak be. Mert nekem pont 140kbit/s (~17kB/s) volt többször fél hónapon keresztül 3.6 és 7.2 Mbit/s-os cellákon. EDGE esetében nem tudom, mennyire lassítanak, vagy ugyanerre, vagy a vállalt célértékre, ami ott 110kbit/s. Erre írtam, hogy majd megírod... A Skype viszont kérdéses lesz a korlátozott sávszélességen, úgyhogy óvatosan a hálózat veszélyeztetésével!

(#575) Krobi79 válasza SEFAN84 (#563) üzenetére


Krobi79
tag

a Vodafone lesz a barátom :) Kipróbáltam egy E220-as modemmel, és van 3G-s beltéri lefedettség minden szobában, jön gyönyörűen, majdnem fullos térerővel.

(#576) club1 válasza Krobi79 (#575) üzenetére


club1
veterán

A Vodafone mobilnetje ott általában használható, ahol van 3G. Ahol viszont nincs, ott a GPRS már kicsit lassú. És ha túlléped a "korlátlan adatforgalomban" lévő korlátot, akkor már 3G mellett is megtapasztalhatod a GPRS "sebességét".

(#577) Krobi79 válasza club1 (#576) üzenetére


Krobi79
tag

igen ez igaz, de még mindig egy fokkal jobb, mint a folyamatosan EDGE.
még egy Pannonost ki kellene próbálnom :F .
T és Voda ügyfélszolg. beltéri lefedettséget ígért az adott területre.
A T-nek van, de gyakorlatilag használhatatlan. Vodának mükszik a bent normálisan.
Pannonban a csóka azt mondta, hogy beltéren csak EDGE van, hátha mégsem :F
ADSL vagy mobilnet lehetőségem van. ADSL-t macerás lesz/lenne kiépíteni, nem valami ügyfélközpontú a társaság.
Letöltés nem érdekel, csak www, youtube video sem izgat.

(#578) kali


kali
legenda

hát, még mindig nem az igazi minden vidék... :(
st

(#579) SEFAN84


SEFAN84
aktív tag

Üdv.Tudna valaki adni 1friss T-Mobile-os EDGE lefedettsègi tèrkèpet?Az oldalukon 1èves tèrkèp van,ès hiåba szòltam az ügyfèlszolgålatnak nem frissìtik:-(

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#580) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok! EDGE-hez is rendelhetek mobilinternetet? Mert az én mobilomban csak az van (S3310)

(#581) SEFAN84 válasza gergobaby (#580) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Persze,hogy rendelhetsz!

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#582) gergobaby válasza SEFAN84 (#581) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Szia! Köszi a válszt :) Megpróbálkozom keresgélni, bár eléggé elkeserit, hogy 30 MB 1290 Ft :O

(#583) Rick4 válasza Krobi79 (#575) üzenetére


Rick4
félisten

Próbáltad a PH-t is? Nem megy a Vodafone nettel a PH. Bejön minden, de a középső fórumrészen üres minden. Viszont amint kilépek a Vodás szoftból, és itthoni vagy máshol vehető wifire csatlakozok, azonnal megy minden... Láttatok már ilyet? EEEPC900, XP, és ilyen mióta csak megvan. Semmi sincsen elállítva, de mégsem jövök rá, miért lehet...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#584) kali válasza Rick4 (#583) üzenetére


kali
legenda

az apn; standardnet.vodafone.net? ha átírod erre; internet.vodafone.net?

[ Szerkesztve ]

(#585) Rick4 válasza kali (#584) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lett semmi álligatva, mindent a vodás szoft állított be. Este megnézem..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#586) Rick4 válasza kali (#584) üzenetére


Rick4
félisten

Hol találom ezt az APN-t?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#587) Snakekiller


Snakekiller
csendes tag

Üdv!

Jóanyám munkahelyétől kapott egy Pannonos 3G USB-modemet (Huawei E169) Sim-kártyástul ami eddig állítólag mindenkinél gond nélkül működött. No nálunk a város két túlsó végében is csak annyira hajlandó település után, hogy a Csatlakozás gombra kattintva felhozza a "Csatlakozás Pannon Internet" ablakocskát és addig így marad, amíg meg nem unjuk. Térerő 99%, "Csak GSM"-re (Pannonosok ajánlására) sem hajlandó megmoccanni, két laptopon is ki lett próbálva, eddig semmi. A munkahelyi illetékes szabadságon, szóval a Pin-kódon kívül semmi infóm nincs az előfizetésről, ergo Pannontól sem remélhetek túl sokat, viszont sürgős volna, hogy működjön. Van valakinek bármilyen egyéb ötlete, hogy mi lehet a baj?

(#588) GGGBR


GGGBR
tag

na, talán ez majd segít kicsit a jelenlegi helyzeten:
http://www.fn.hu/media/20090819/unios_tamogatas_szupergyors_mobilinternetnek/

I LOVE THIS GAME

(#589) taxy88 válasza Rick4 (#586) üzenetére


taxy88
aktív tag

VMC Lite 3.2.2.201-nél:beállítások->APN->egyedi apn beállítások

(#590) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Azért még itt Debrecenben sem húdef@sza még ez a Vodás mobilinternet... :(((
Budapest:

Szeged:

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#591) PEPE85 válasza elfelejtette (#590) üzenetére


PEPE85
senior tag

HSDPA lefedettség az egyértelmű, de ennyire terhelt a hálózat? Mindenki Vodafone-al nyomja nálatok?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#592) zoli62


zoli62
addikt

Ma találkoztam egy érdekes jelenséggel. Éppen böngésztem a T-Mobile hálózaton, amikor teszteltem a sebességet egy-két oldalon. Meglepődve tapasztaltam, hogy csak Edge lefedettséget jelzett a telefon. A hálózati beállításokban a kettős módot átállítottam UMTS-re. Ettől kezdve folyamatosan 3,5 G-t írt ki a készülék. Ahol próbáltam, ott jó a T-Mobile HSDPA lefedettsége. Mi lehetert ennek az oka? Talán túlterhelt volt a hálózat? Vagy az volt a gond, hogy már erősen lemerülőfélben volt a telefon? Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

(#593) vlaci01


vlaci01
csendes tag

Samsung sgh-z810 modemem van. Win 7 alatt gondom van a driverével. Volt már valakinek hasonló problémája?
Ha igen tudtok-e megoldást?

(#594) taxy88


taxy88
aktív tag

Székkutason nincs is hsdpa lefedettség:)

(#595) mukibuci válasza taxy88 (#594) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Persze GPRS kapcsolattal mértél ekkora sebességet :C

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#596) taxy88 válasza mukibuci (#595) üzenetére


taxy88
aktív tag

Valójában pont Hódmezővásárhely hsdpa kültéri lefedettség határán lakunk :D

(#597) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ha nincs semmiféle netes előfizetésem a Pannon GSM-nél, csak néha csatlakozok az EDGE hálózathoz, mennyi a díj MB-onként?

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#598) club1 válasza futo001 (#597) üzenetére


club1
veterán

Ebben az esetben a mobil internet start szolgáltatást használod, melynek ára:
1300 Ft / MB havi 50000 Ft egyenlegig, onnan 12,5 Ft / MB. 10 KB-onként mérnek/számláznak, tehát 13 Ft / 10KB és 0,125 Ft / 10 KB 50000 Ft felett...
A hülyének is megéri (de főleg a Pannonnak)...

(#599) Sztbeni válasza futo001 (#597) üzenetére


Sztbeni
őstag

Így drága. Elő kell fizetni, ha nem akarsz magas számlát.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#600) n0se


n0se
tag

Sziasztok!

Adott egy T-es elofizetes amihez van egy Samsung USB-s modem, a problema a connection managerrel van, ami csak lokalis rendszergazda jogokkal hajlando mukodni XP alatt, amennyiben full jogot adok a felhasznaloknak C:/program files/connection manager folderre ugy a szoftver elindul es nem dobja a Visual C++ runtime error-t, de a modemet igy sem hajlando megtalalni...esetleg valakinek megoldas, hogy sima felhasznalo joggal is mukodjon WIN alol a szoftver???

koszi.

udv.

n0se

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.