Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) ViZion válasza Sztbeni (#1199) üzenetére


ViZion
félisten

függetlenül kegyetlen drága, az alap modellek is 30k felett vannak...
[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1202) Sztbeni válasza ViZion (#1201) üzenetére


Sztbeni
őstag

Hát annyit nem ér. Szolgáltatónál függetlenítéssel is olcsóbb...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1203) dedike válasza Sztbeni (#1202) üzenetére


dedike
addikt

Tipikus magyar mentalitás! :W

Jó szerencsét!

(#1204) Sztbeni válasza dedike (#1203) üzenetére


Sztbeni
őstag

mert?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1205) István89 válasza Sztbeni (#1204) üzenetére


István89
tag

Nézz szét az egyik aukciós portálon, és ott találsz 10k alatt független modemeket.

[ Szerkesztve ]

(#1206) dedike válasza dedike (#1203) üzenetére


dedike
addikt

Ezért: Szolgáltatónál függetlenítéssel is olcsóbb... :(((

Jó szerencsét!

(#1208) mukibuci válasza tomp (#1207) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Garantált GPRS/EDGE/3G-letöltési sebesség: 30-tól 120 kbit/s-ig; feltöltési sebesség: 8-tól 50 kbit/s-ig.

Kinek mi a széles ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1209) club1 válasza tomp (#1207) üzenetére


club1
veterán

Nálunk is van a településen nekik 3G cellájuk. Én kb. 4-500 méterre vagyok ettől a cellától, nagy tereptárgy nincs köztem és a cella között, de a házba a szuper 3G-jükből már nem jut semmi (a kertben még van egy vonásnyi). A Vodafone torony messzebb van, és mégis lefedi a teljes házat. A T a Pannon mellől ad, nekik is van a házban UMTS lefedettségük. Az alföldi kutatóhelyemen (tóparton) teljesen nyílt terepen egy kilométerre vagyok a 3G cellájuktól, de nem látni belőle semmit. Szóval ennyit a nagy lefedettségről...

(#1210) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Van egy notebook amin van hsdpa modem, elvileg fuggetlen. Van egy domino kartyas t-mobile telefonom ami nem alkalmas az interetezesre. Hogyan tudnam az internetet hasznalni a notebookon? Gondolom a kartyat kell a hsdpa modembe rakni. Ilyenkor hivni nem tudnak ez ketsegtelen. Milyen elofizetesek vannak erre a megoldasra? Melyik szolgaltato jobb? Milyen lehetosegek vannak?
A lenyeg, ha nem is korlatlan, de ne szamoljon plusz adatforgalomra dijat.

"Later Nerd!"

(#1211) mukibuci válasza Dr.Burn (#1210) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Vodafone:

2GB 2500Ft/hó,
8GB 5000FT/hó 2 éves hűséggel.

8GB 6000FT/hó 1 éves hűséggel.

A többit majd a többiek ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1212) dedike válasza Dr.Burn (#1210) üzenetére


dedike
addikt

Ha a T-nél maradsz, akkor itt nézz szét, van ezerféle lehetőség arra, hogy internetezz, akár úgy, hogy a meglevő domino SIM kártyádat használod! :R

mukibuci:

Az a "szélesség-tartomány" elég széles, nem? ;] :DDD ;)

Jó szerencsét!

(#1213) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Mindegyik elofizeteshez van kotve, illetve a T-mobilenal nem, de ott viszont szamolnak plusz dijat a tullepett adatforgalomra. Na majd meglatjuk. :)

"Later Nerd!"

(#1214) tomp válasza club1 (#1209) üzenetére


tomp
félisten

Aszem a Telenor ad a legkisebb adóteljesítménnyel. Ami hát meg is látszik. Nekem eddig jó a térerejük. Nekem a vodával vannak problémáim mint umts. Ez van.
Érdekes, hogy ahol a teló átvált gsm-re, ott is menne még. Csak umts-en gyenge jelnél is megy még ~70KB/s-el.

Amúgy ahol nincs, pedig van helyeknél írni kellene nekik. Hallottam olyanról, hogy az ügyfél irogatott majd a 10. levél környékén lett umts.

(#1215) club1 válasza tomp (#1214) üzenetére


club1
veterán

Ezt már eljátszottuk velük. Állítottak is az antennán a falu felé, majd visszaállították a szomszéd város felé (mert utána onnan jöttek a panaszok). Még egy antenna képbe sem került náluk. Abban tehát egyetértünk, hogy ritka gyengén nyomják Telenorék az UMTS-t.

(#1216) mukibuci válasza club1 (#1215) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nah ja, sok esély van rá, hogy havi 5000ért (nah jó legyen 50000) milliókat költenek egy új antennára :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1217) Sztbeni válasza tomp (#1214) üzenetére


Sztbeni
őstag

A Telenor hálója nem jó. A Voda a legjobb. Legalábbis itt. A Keszthely - Zalaegerszeg úton csak UMTS-re tettem a telót. Alsópáhok felé csak Voda volt az úton. Utána semmi. Zalacsánynál Voda volt, többi nem. Utána hosszú csend. Zalaegerszeg környékén is sok helyen csak Voda volt. A Balaton körül is főleg csak Voda van. Az M7-es mentén is Voda van a legtöbb helyen. Lehet, hogy nem mindenhol van így, de ezen a környéken messze a Voda vezet.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1218) club1 válasza Sztbeni (#1217) üzenetére


club1
veterán

Maradjunk annyiban, hogy nem mindenhol van így...

(#1219) Sztbeni válasza club1 (#1218) üzenetére


Sztbeni
őstag

De összességben nekik a legnagyobb. Megfigyeltem, van olyan hely, ahol papíron nincs voda, de a valóságban van. A ténél pedig fordítva van :-(

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1220) kali válasza Sztbeni (#1219) üzenetére


kali
legenda

én meg pont fordítva figyeltem meg...

(#1221) club1 válasza Sztbeni (#1219) üzenetére


club1
veterán

Nézd én - nem véletlenül - terepen először a Relaxnet-es előfizetésemet veszem elő szükség esetén, utána jön csak az Easy. Mert bár jó a Voda 3G, de az isten őrizzen azt GPRS-el kombinálva melóhoz használni. Az éjjel-nappalt már tavasszal lemondattam, mert szinte mindenütt csak EDGE volt.

(#1222) Sztbeni válasza club1 (#1221) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az biztos, hogy ahol nincs 3G ott a Voda használhatatlan. De ha csak a 3G-t nézzükk, akkor a Voda a legjobb.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1223) Sztbeni válasza kali (#1220) üzenetére


Sztbeni
őstag

Hol? Én a hitelesség kedvéért leírom:

Voda van ahol papíron nincs: Balatonberény, Szigliget.

T-Mobile nincs, ahol papíron van:
Az M7-es mentén fele annyi sincs, Debrecen és a román határ közti települések.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1224) club1 válasza Sztbeni (#1223) üzenetére


club1
veterán

Szigligeten van a Vodafone-nak 3G cellája, de a domborzati viszonyok miatt nem tudja a teljes települést lefedni. Szentgyörgyön és Keresztúron van a Vodafone-nak 3G cellája, ezek részben lefedik Berényt is (kültéren szinte teljes egészében).
Ajánlanám ezt a linket, mielőtt leírsz valamit...
Legalább egy konkrét helységet említhetnél azok közül amit lefedettnek jelöl a T és nincs lefedve...

(#1225) Sztbeni válasza club1 (#1224) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szigligeten és Berényben olyan helyen ahol a térkép szerint nincs semmi, ott maxon ment a 3G.

Ui.: az elképzelhető, hogy Keszthelyen nincs HSDPA-ja a trének, csak 3G?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1226) Sztbeni válasza club1 (#1224) üzenetére


Sztbeni
őstag

Hol nincs tré? Például Nyírábrányban papíron van, de én nem találtam.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1227) tomp


tomp
félisten

Hát akkor reméljük, hogy a nagy ZTE akcióban változni fog a dolog. Most indultam el a keletiből kazincbarcikára. Lássuk a medvét. :D

(#1228) kali válasza tomp (#1227) üzenetére


kali
legenda

akkor - ha teszel egy kis kitérőt - talán lesz alkalmad ellenőrizni, hogy edelény környékén sincs mindig minden teljesen rendben a voda hálózatán, ha a gyors mobilnetről van szó... :) bezzeg a t-mobile ott (is) domborít! :P

(#1229) Sztbeni válasza kali (#1228) üzenetére


Sztbeni
őstag

te meg ellenőrizd zalamegyét, és sopron környékét.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1230) tomp


tomp
félisten

Eddig siralmas a helyzet. Múltkor dual módban vonatoztam. De most ez a csak umts szörnyű. Van ahol csak T-Mobile van vagy vodafone. Van amikor csak Telenor nincs.
Majd Mezőkövesd után lesz érdekes. Múltkor még gsm sem volt. :D
Az után meg 5-6percig csak Telenor adott gsm jelet.
Ezt a bejegyzést 15:05-kor írtam. Most talált 3. generációs kék T "vonalat" :D

(#1231) kali válasza Sztbeni (#1229) üzenetére


kali
legenda

zalában két éve jártam-keltem elég sokat, a t-mobile lefedettséggel már akkor sem volt gond! mondjuk a vodát ott nem néztem, de az számomra nem is kimondottan lényeges...
sopronban és környékén egy éve voltam, ott néhol valóban vannak gondok minden szolgáltató esetében!

(#1232) Sztbeni válasza kali (#1231) üzenetére


Sztbeni
őstag

én a 3gről beszéltem. Zalában a GSM nem rossz. Sopron környékén viszont elég gyenge.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1233) kali válasza Sztbeni (#1232) üzenetére


kali
legenda

én is arról!

(#1234) tomp


tomp
félisten

Budapest - Miskolc között IC-vel 2óra az út. UMTS-en összesen 10percet lehetett netezni. Azaz 10percig voltam elérhető a 2órás úton. Mezőnyárádon csak a Telenornak volt umts-e.
2010 Magyarország
Jó lenne ha a kormány csinálna valamit...

Viszont valamit csináltak a Miskolc környéki átjátszókkal. Múltkor Miskolc-repülőtérnél úgy dobta el a sávot mint a franc. Most meg még a repülőtér utáni gyárnál(nem tudom hirtelen a nevét de aszem nemrég indult újra) is max umts térerő volt. Voda megsem nyikkant itt már. Sajószentpétertől már mind3 atom stabilan hozta az umts-t. Bár a vodánál itt a városban van egy fekete lyuk ugye :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1235) kali válasza tomp (#1234) üzenetére


kali
legenda

a pusztában száguldó ic szerelvényen nehezebben ér utol a gyors net... :)

(#1236) Sztbeni válasza tomp (#1234) üzenetére


Sztbeni
őstag

2 óra? Az jó. Budapest - Keszthely közel 4 óra. Múltkor több is volt.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1237) tomp


tomp
félisten

Na megírtam az irományt.
háát :D

(#1238) ViZion


ViZion
félisten

Hamarosan cserélnék sticket... Trémobilnál maradok, milyen kütyüt ajánlanátok? Sajna csak a fantázianevek vannak az oldalon... :)
Vmi jó/rossz vélemény, tapasztalat?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1239) Sztbeni válasza ViZion (#1238) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez azért jó, mert HSPA+-os. Viszont egyik sem támogatja a 900 MHz-s 3G-t. :O

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1240) ViZion válasza Sztbeni (#1239) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi a tippet!
...mondjuk mire itt lesz 900-on, addig még párszor lejár a hűség... Ez itt nem olyan kapkodós, hogy pikk-pakk 900 MHz-os net, majd akkor, ha jól kiírják a tendert, amiből frankón kapnak dellát' kiváló vezetőink...

Mondjuk amit linkeltél az írja a 900-at, de lehet, h ott csak gprs sebességgel... fene tudja...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1241) zs.tom


zs.tom
tag

Sziasztok!
Van egy Nokia 6700c-m és gondoltam, ha már van HSDPA, akkor ki szeretném használni.
Telenoros vagyok, de független a teló. Az első probléma itt kezdődik, hogy hogyan varázsoljam én bele a net beállításait? A másik, hogy kinéztem egy adatcsomagot ami egészen jónak néz ki, csak azt nem tudom, hogy ez egyáltalán elég-e egy hónapig?[link] Meg arra is kíváncsi lennék, hogy mire elég 200m? Nem szeretnék én letöltögetni, csak fészbúkolni, ímélezni meg fórumozni, stb. :) Ha szerintetek ezekre a dolgokra elég lenne valami kisebb csomag akk az még jobb lenne!
Ha valaki tud, segítsen legyen szíves!
Előre is köszönöm
üdv.Tamás

(#1242) Sztbeni válasza ViZion (#1240) üzenetére


Sztbeni
őstag

csak a GSM-et támogatja 900 mhz-n

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1243) Sztbeni válasza zs.tom (#1241) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha nem állította be autómatán, akkor manuálisan kell. A szolgáltató oldalán van, hogy mit kell beírni. Ehhez elég a 200 mega

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1244) Auratech


Auratech
őstag

Leadtam a mobilnetet. B@szanak egyedül. Majd a 4g-100Mbit-nél visszakapcsolódom drótnélkül. bye-bye

Auratech Field Recording

(#1245) Sztbeni válasza Auratech (#1244) üzenetére


Sztbeni
őstag

Mi volt vele a baj?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1246) sz_abika


sz_abika
addikt

Hali!

Azt szeretném megtudni, hogy a 3Gs net fix ip címmel rendelkezik?
Változtatható, vagy mindörökké fix marad?

PSN: xszabikax

(#1247) tomp válasza sz_abika (#1246) üzenetére


tomp
félisten

Dinamikus azaz mindig más. Ha 0-24h-ban vagy online akkor ugye nem változik.

(#1248) mukibuci válasza Sztbeni (#1245) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nem ment rajta a torrent nonstop 30 megabittel ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1249) Sztbeni válasza mukibuci (#1248) üzenetére


Sztbeni
őstag

Hát azért tényleg vissza kell vinni :DDD !

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1250) ViZion válasza mukibuci (#1248) üzenetére


ViZion
félisten

:W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.