Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) okib4100 válasza grabber (#450) üzenetére


okib4100
aktív tag

Jah, most lett nagyjából véglegesítve a 3GPP release 8, ami az LTE-t is tartalmazza ([link]), szerintem 2010-2013 között bőven látunk már működő LTE hálót akár picinke régiónkban is. A HSDPA-t is majdnemhogy a fejlett országokkal egy időben dobták ki, és 1-1,5 év alatt gyakorlatilag tömeg szolgáltatás lett.

Addig is szvsz a 900 mhz adatátviteli célú használatára fognak jobban rámenni, amivel bővíthető a vidéki szélessávú lefedettség. No meg ott a 450-es pályázat (legalábbis Mo-n), ami ha eredményes lesz, szintén lendíthet vmit a lefedettségen.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#452) jodován válasza okib4100 (#451) üzenetére


jodován
tag

Értem. Szóval a magasabb freki miatti kis hatótávolság az oka, hogy inkább lakott területekre koncentrálnak. Ha összejön a 900 MHz (tószegi Voda kisérlet?) esetleg a 450 akkor jöhetnek a főútvonalak, gazdasági megfontolásból. Az LTE csak később valószínű, mint a 900 &/v. 450. Remélem belehúznak, és nem tökörészik el ezt a lépést.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#453) okib4100 válasza jodován (#452) üzenetére


okib4100
aktív tag

Igen, amit olvastam az alapján a 2100 mhz umts max hatótávja egy toronynál néhány km, az LTE fejlesztésénél az volt a követelmény, h akár 30 km hatótávval is tudjon értékelhető szinten működni. Legalábbis a 3gpp honlapján lévő kilométerhosszú doksiban ez volt.

Valahol azt írták, h a finnek elkezdték a 900 megahertzes netet tesztelni, majd ennek utánanézek, de előbb-utóbb jöhetne az is.

450 és 900-on szerintem már kisebb településekre is el lehetne vinni, főútvonalakra meg főleg.

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#454) grabber válasza okib4100 (#453) üzenetére


grabber
addikt

Majd meglátjuk ki nyeri meg a tendert és mit fog csinálni.A 450 mhz az jobban megnöveli a hatótávot+LTE nem lesz baj.Ráadásul verseny is lesz új szolgáltató miatt :DD
Max hatótáv én úgy tudom kb 5 km.Ezt is tapasztalom,de kicsit kevesebbre tippelem.

(#455) okib4100 válasza grabber (#454) üzenetére


okib4100
aktív tag

Igen, de az LTE-nek az is a célja h a késleltetést drasztikusan levigyék a mai 100+ ms-ről. Majd meglátjuk hogy sikerül nekik.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#456) jodován


jodován
tag

ezek csak hsdpa-ra vonatkoznak ugye? edge lefedettség az jobb, gondolom. a kettő között van még valamilyen hálózat ami főútvonalak környékén van?

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#457) okib4100 válasza jodován (#456) üzenetére


okib4100
aktív tag

Pannon: 90+% edge lefedettség
T: van ahol igen van ahol nem
Voda: 0,00%

GPRS mindenhol van, 56,6-os modem szint, csak instabilabban, magasabb pingekkel.

Lehet h van ahol csak UMTS van (384 kbits) de nincs HSDPA, sztem ha van ilyen inkább vidéken lehet, Bp-n a "3g" minden általam látott helyen HSDPA-t jelentett.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#458) zetecR válasza okib4100 (#457) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor a kérdés, hogy Pannon vagyT ?
Papámat (teljesen civilként) a Vodás ügyfélszolgálat - amikor a mobilnetjét ment előfizetni - elküldte a T-hez, hogy nekik sokkal jobb a lefedettségük. :D

Egyébként létezik olyan feltöltőkártyás konstrukció, ahol a feltöltött egyenleget tetszőleges időtartam alatt lehet "lenetezni"?

(#459) okib4100 válasza zetecR (#458) üzenetére


okib4100
aktív tag

Ha vidéken fogod főleg használni ahol nincs UMTS/HSDPA akkor lehet a pannonnal jobban jársz mert mindenhol van edge. A T-nél viszont érdemes utánaérdeklődni h a kívánt helyen milyen lefedettség van (HSDPA/EDGE/GPRS)

Ha magamfajta urban warrior vagy, akkor a T-nek sztem jobb a lefedettsége, térereje HSDPA fronton, Bp-en legalábbis biztos. Vodáról nem nyilatkozok, mert a 3 szolgáltató közül annak a mobilnetét nem próbáltam huzamosabb ideig (most T-t használok, Pannonom 1 hónapig volt)

Bp-en járva több helyen, akár belváros, akár külső kerület, a T-vel jobb sebességet tapasztaltam mint a Pannonnal. A lakásomban konkrétan (Ény-Bp) a P még E220-as modemmel is erősen változó sebességet tanúsított, csak akkor ment folyamatosan HSDPA-n ha kivittem az udvarra. A T viszont egy w910-es mobilon keresztül is elég jól muzsikált, a wnw stickkel meg főleg (utóbbit még nem teszteltem bővebben, csak tegnap üzemeltem be)

Az árazás is kérdés lehet, ha nem "korlátlanban" gondolkodtok, akkor a pannonnak nincs kisebb csomagja (legkisebb az 5990-es 5 giga, no meg a sztochasztikusan változó korlátú "korlátlan"), a T-nek van 3 giga 3900-ért, kábeles net mellé én ezt használom.

A feltöltős konstrukciók tudtommal mind 30 napra szólnak, a pannonnak itt is bejön egy blődli, szerencsétlen húzása, az ún "kártyás ciklus": ez azt jelenti, h mintha előfizetés lenne, a kártyádnak van egy "számlazárási" napja, ami havidíjas szolgáltatásoknál szerepet kap. Ha pl. 8-án van ez a nap, és 1-én rendeled meg a mobilnetet, akkor levonják az egész havi díjat, és 7 nap alatt használhatod el az 5 gigát :Y
Tehát a pannonnál feltöltő esetében csak akkor szabad ezekre a szolgáltatásokra előfizetni amikor ez a fordulónap van, különben csúnyán meg lehet járni
A T-nél és a Vodánál bármikor meg tudod rendelni a feltöltős netet, onnantól 30 napig él.

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#460) zetecR válasza okib4100 (#459) üzenetére


zetecR
addikt

Hasonló konklúzióra jutottam magam is.
Annyi különbséggel, hogy megrendeltem a notimba egy kártyafüggetlen HSDPA belső kártyát, így nem kell hosszútávú hűséget fogadnom senkinek.

A feltöltőkártyás konstrukció úgy lenne igazán jó, hogyha úgy működhetne, mint a mobiloknál, hogy 180, 365 napig érvényes egy feltöltés.
Ráteszek egy tizes, aztán amíg tart, addig nyomom.
Főleg úgy, hogy nem bonyolítok a notin nagy adatforgalmat, viszont bármikor szükségem van rá.

Mindenesetre köszi az infót.

(#461) okib4100 válasza zetecR (#460) üzenetére


okib4100
aktív tag

A független modem a legegyszerűbb, szeptemberben a MM akcióozott is SE HSDPA modemet 20-ért, azt kellett volna megvennem a w910 helyett :DD

Amúgy szerencsére már mind3 szolgáltató ad olcsón modemet feltöltős konstrukcióban, nem kell hűséget aláírni. A fenti T-s eszköz is innen származik.

A második részre: a vodánál van egy távolról erre emlékeztető szolgáltatás, bár a díjak itt is 1 hónapra szólnak: [link]
Főleg kevés ill. gyakran változó adatforgalomnál éri meg, leginkább 1 gb alatt/hó.

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#462) lancika


lancika
tag

T-Mobile-os, dominós netet használok, de valamiért időnként megszakad. Nokia PC Suite-tal csatlakozom.
Van valami ötletetek?

(#463) lancika


lancika
tag

Még azt is megkérdezem, hogy ezeket a hagyományos sim-kártyákat lehet belerakni a HSDPA modemekbe, ill. express kártyákba? Vagy ezekbe külön van?

(#464) okib4100 válasza lancika (#463) üzenetére


okib4100
aktív tag

Igen.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#465) Intercsaj


Intercsaj
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Egy olyan településen lakom, ahol eddig csak edge internet hozzáférés volt. Vodafonos netem van. Ez valjuk be elég lassu így. Ám tegnap éjfélután 1 óráig a zöld led kék lett, és csak ugy szakított a 3G. Aztán ahogy jött ugy el is ment! :( Azóta nem volt. Bementem a vodafonba és megkérdeztem h ez h lehetséges. Mondta a kiscsaj, hogy arra fele nem tervezték a kiépítést, így max oda fújta a szél. Ez kicist viccessen hangzott! :) De ekkor jött az ötlet, hogy felerősítem a jelet. Mit ajánlotok? Nekem kompletten kéne valami jó cucc. Laptophoz. Tudtok segíteni? Köszönöm előre is.

Boldog Új évet! :)

(#466) grabber válasza Intercsaj (#465) üzenetére


grabber
addikt

A településen akkor gondolom van 3g,de ha tudod nézd meg a voda honlapján.
Esetleg ötleted van,hogy hol lehet a bázisállomás?Kb mennyire laksz onnan?
Antenna talán segíthet,de antennához csatlakoztatni a készüléket manapság nem könnyű.Régebbi telefonoknak külön volt erre érintkező,de a maiakról le spórolják,mert csúnya is.

(#467) okib4100


okib4100
aktív tag

A vodafonnál tudtommal csak GPRS van, EDGE nincs. Legalábbis tavaly még nem volt, azóta lehet h fejlesztettek valamit.

Antennát leginkább laptopba való adatkártyákhoz lehet csatlakoztatni, pl Huawei márkájú cuccok közül sztem valamelyiken van antenna csatlakozó. Itt kellene megkérdezni:
[link]

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#468) kali


kali
legenda

karácsonykor voltam vidéken - a világ végén...

t

(#469) PEPE85 válasza kali (#468) üzenetére


PEPE85
senior tag

T-mobile?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#470) kali válasza PEPE85 (#469) üzenetére


kali
legenda

igen! :K

(#471) PEPE85 válasza kali (#470) üzenetére


PEPE85
senior tag

Jó öreg GPRS, hát igen, a T-mobile-nak sokkal gyengébb az EDGE lefedettsége, Pannonnak szinte 100%.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#472) okib4100 válasza PEPE85 (#471) üzenetére


okib4100
aktív tag

Városi harcra viszont tökéletes a T-mo :DDD

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#473) kali válasza PEPE85 (#471) üzenetére


kali
legenda

az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ahol a linkelt sebességet mértem, ott mind a három szolgáltató gyengélkedik térerőben is, akár egy méteren is múlhat, hogy van-e térerő, vagy sem...
viszont a t-mobile dícséretére szóljon, hogy amikor utoljára arra jártam, akkor még csak miskolcon volt legközelebb 3g (ez onnan 60 km), most meg már egy jóval közelebbi kisvárosban, és annak bővebb környezetében is elérhető (az 30 - 35 km), szóval alakulgat! lehet, hogy a t-mobile esetében hamarabb lesz a gyengébb helyeken is 3g, mint edge? :U

(#474) PEPE85 válasza kali (#473) üzenetére


PEPE85
senior tag

Az biztos, hogy a HSDPA lefedettséggel kapcsolatban nem gondoltam, hogy ilyen jól fog állni hazánk, mert mindhárom szolgáltatónál igen jó a lakosságra vetített elérhetőség.
Az EDGE egyértelműen a Pannonál jobb, de a T-mobile-nál átlagosan eddig nagyobb volt a sebesség, kérdéses persze így, hogy most már mindenkinél elérhető a korlátlan opció a terheltség függvényében változik-e.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#475) vamosip


vamosip
tag

Sziasztok!

HP530-as notebookom van t-mobile wnw káryával. Városban lakom, hsdpa full térerő van.

Mennyire normális, hogy elég sokszor behal a net, mondjuk otthagyom a gépet pár 10 percre, órára, vagy pl. filmet nézek, utána be akarok hívni egy oldalt és sokszor csak a lap nem jeleníthető meg oldalt kapom, majd jópár F5-re talán bejön. Ha letöltök valamit az általában már stabil.
Sokszor látom, hogy dobja a modemet a gép csak úgy mondjuk filmnézés közben.
Nemrég volt fw frissítésen a modem, de szerintem ugyanazt a verziót tették rá fel, mint gyárilag.
Néztem a log-okat, de semmi használható...

Gondolom a netkártya drivere nem százas vagy szokjak hozzá, ez ilyen?

(#476) nyilasmisi válasza Intercsaj (#465) üzenetére


nyilasmisi
tag

Ha éjfél után volt, kis forgalmú időszakban, akkor valószínűleg kész az állomás csak egy rövid teszt erejéig kirakták a levegőben, hogy mind3 sectort le lehessen mérni hogy a scrambling kódok jó irányba sugárzódnak e ki. Szerintem 1-2 hét és indul! :)

(#477) Pannonos válasza Intercsaj (#465) üzenetére


Pannonos
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy sikerült e megoldást találnod antenna ügyben,de ha nem és USB modemed van, tudok rá megoldást. Nekem is 3G térerő gondom volt, de sikerült megoldanom,igaz némi anyagi áldozattal járt.

(#478) zoo8800


zoo8800
veterán

Sziasztok

A T korlátlan mobilnetjéről mit tudtok? Mennyire korlátlan?
Jelenleg a Pannonnál vagyok, innen szeretnék váltani.

rip and tear, until it is done

(#479) zoo8800 válasza zoo8800 (#478) üzenetére


zoo8800
veterán

kicsúsztam a szerkből
EZ igaz? Mert ha igen, akkor teljesen korrekt :D

rip and tear, until it is done

(#480) club1 válasza zoo8800 (#479) üzenetére


club1
veterán

Most komolyan megkérdezed, hogy a http://www.t-mobile.hu/static/DocumentStore/lakossagi/ugyintezes/aszf/i_m18_090301.pdf igaz-e?

(#481) zoo8800 válasza club1 (#480) üzenetére


zoo8800
veterán

Igen. Írtam, hogy Pannonos vagyok, és ott nem igaz a leírt szó. (!!!)
Ezért kérdezem, hogy a T-nél mennyire lehet hinni az ÁSZF-nek.

rip and tear, until it is done

(#482) ottoyes válasza zoo8800 (#479) üzenetére


ottoyes
senior tag

Igaz...hogy a jövőben mi lesz,azt nemtudom... :F ha majd tudom,akkor nekiállok lottózni.. ;]

Ottoyes

(#483) club1 válasza zoo8800 (#481) üzenetére


club1
veterán

Ez így nem igaz. A Pannon betartja az ÁSZF-et (legalábbis január 11.-e óta). Konkrétan UMTS-en 140 kbit/s van leírva az esetek 80%-ára, na arra is korlátoznak vissza ha extrém felhasználónak minősítenek. A baj a Pannonnal az, hogy nem írja le (mert fél tőle, hogy így a kutya sem fizetne elő a szolgáltatásra), hogy mi minősül náluk extrém felhasználásnak. Nos pont ezért folyik ellene versenyfelügyeleti eljárás és (hírközlési) hatósági vizsgálat.

(#484) zoo8800


zoo8800
veterán

Akkor 4 felesleges hsz után továbbra is várom a T-Mobile korlátlan netjéről a véleményeket.
UPP #478 :))

rip and tear, until it is done

(#485) bajnokpityu válasza zoo8800 (#484) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egy USBs, szélessávú huaweii modemről szeetnék ideiglenesen netet megosztani,de állandóan win hibába futok.létezik,h nem lehet megosztani?
vagy a webNwalk managert kéne lecserélnem valamire?

köszi,ha tudnátok segiteni,elég nagy a szivás miatta...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#486) Pannonos válasza zoo8800 (#484) üzenetére


Pannonos
csendes tag

Szevasz! Nekem még nincs róla tapasztalatom, de ezt olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#487) bociusz


bociusz
aktív tag

Sziasztok, gyors kérdés:

Önálló mobilinternetes csomag SIM kártyája használható-e egy sima Nokia telefonban GPRS wap böngészés céljára?

(#488) okib4100 válasza bociusz (#487) üzenetére


okib4100
aktív tag

Ha nem Domino NET akkor imho igen. Nekem az SE w910-ben nem működött. Pannon mobilnet SIM viszont ment mobban, vodát nem próbáltam, de vsz az is megy (plusz a t nem dominonet is)

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#489) SZ4B válasza bociusz (#487) üzenetére


SZ4B
tag

Vodás NET opcióval GPRS wapra felhasználható az adatforgalom, de ha netes APN címmel csatlakozol, Live! nem lesz elérhető, de ha ez nem számít, egy NET 100 csomagnál már klassziksokat spórolsz...

szigNÓ

(#490) bociusz


bociusz
aktív tag

Köszi a válaszokat.
A szolgáltató lemaradt, Vodafone korlátlanról van szó. A napokban kipróbálom.

(#491) okib4100 válasza SZ4B (#489) üzenetére


okib4100
aktív tag

Használja egyáltalán vki a live-t? ;]

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#492) lomha lepke válasza okib4100 (#491) üzenetére


lomha lepke
tag

Hajjaj. Van is panasz miatta rengeteg. ;]

"Az okos ember elvégzi a sors által reá rótt feladatot. A bölcs ember másokkal végezteti el maga helyett." Rahim el-Haszra

(#493) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nem tud senki segíteni a szétosztásban?le kell cserélni a drivert,vagy meg úgy sem működhet?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#494) okib4100 válasza bajnokpityu (#493) üzenetére


okib4100
aktív tag

Üdv,

Ha jól tudom, a WNW csinál egy virtuális wifi kapcsolatot (pl. Vezeték nélküli kapcsolat 2)
Ha azt megpróbálod megosztani, akkor kapod ezt a win hibát?

Van itthon egy ilyenem, most még be kell röffentenem egy Vistát, de utána megnézem. Milyen OS van azon a gépen ahol a modem működne, és ahonnan használni akarod?

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#495) bajnokpityu válasza okib4100 (#494) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igazából választhatok,vistát és XPs gép is van bőven.
amikor XP alatt akarom megosztani,akkor fut az internetosztás varázsló,majd a vége felé(érzésre) hiba,h nem osztható meg.
vista meg azt mondja,h ilyen protokol nem kompatibilis,v ilyesmi.

valami külső USBs huaweii modemről van szó.
talán ez a tipusa: Huawei E220

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#496) okib4100 válasza bajnokpityu (#495) üzenetére


okib4100
aktív tag

Azt nem tudom sajnos hogy kell. WNW Stick csinál egy virtuális wifi interfészt a gépbe, amit win alatt meg tudsz osztani, azt nem próbáltam, h más géppel tudok is kapcsolódni rá.
A huawei nem egy virtuális modemes kapcsolatot hoz létre? Mert mind xp mind vista alatt azt is meg lehet osztani.
Ha hosszabb időre kell, és szánsz rá vmennyi pénzt, akkor érdemes egy 3g rutert venni.
28-ért már van olyan, amire rá tudod dugni ezt a modemet.
[link]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#497) bajnokpityu válasza okib4100 (#496) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez is webandwalk alapú,de mintha úgy emlékeznék,h drótmentes internetet hozna létre.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#498) okib4100 válasza bajnokpityu (#497) üzenetére


okib4100
aktív tag

Keresd meg azt a vezetéknélküli kapcsolatot, amit létrehoz, és jobb gomb tulajdonságok és ott speciális fül. Ott van egy megosztás rész.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#499) bajnokpityu válasza okib4100 (#498) üzenetére


bajnokpityu
félisten

majd hibát jelez.
elvileg a ccproxival lehet majd,ahogy utánaolvastam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#500) okib4100 válasza bajnokpityu (#499) üzenetére


okib4100
aktív tag

Akkor sajnos nem tudom, még nem próbáltam megosztani, csak gondoltam, h hátha a virtuális wifi is úgy viselkedik mint az igazi :)

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.