Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Frenky25


Frenky25
tag

Sziasztok! Ma vettem kipróbálásra egy 'tv2.mobilnet' sticket, ami ugye a Vodafone hálózatát használja.
Nem tudjátok véletlenünk hogy sima vodafone-os sim kártyával, ami nem tv2.mobilnetes lehet használni ezt a fajta HSDPA modemet?

(#1402) club1 válasza Frenky25 (#1401) üzenetére


club1
veterán

Ha a hálózatkód azonos (igen nagy valószínűséggel igen), akkor használható benne bármilyen hazai Vodás kártya.

(#1403) tomp


tomp
félisten

(#1404) tomp


tomp
félisten

A SkyCourt-ban egésy jó a voda. Biztos külön dedikált cellája van. Nem tudom hol, a plafon full üres. 350körül megy. Ez alatt a telenornak hol van 3g-je, hol nincs. Vodának max.
Telenor-Vodafone: 3-2

(#1405) tomp


tomp
félisten

Amúgy az épületben nem megy 3G alatt a google maps mobiltornyos helyzetbemérés. Szval tuti saját cellája van. Épületből kilépve újra ment.

(#1406) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
Mivel rég telenor(pannon) net előfizető vagyok alternatív megoldáson gondolkodom.Router:tp-link Mr3220 és huawei Mf622 modem,ez utóbbi 21,1Mbit/s tud elméletileg..van értelme vadászni ilyen eszközt vagy a telenor elméleti lefedettsége még közelében sincs ennek az értéknek.Mivel notebookom van így novatel modem tudta(pci expressz)a 7,2-es sebességben stabilan a 3,5-4Mbit/s...
usb stick-ben most zte mf110 ketyeg viszont nem vagyok tőle hanyatt esve :(
első párosításra kérnék véleményt tőletek aki használt már ilyen cuccot?Köszi :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#1407) club1 válasza ferke72 (#1406) üzenetére


club1
veterán

Mivel a Telenor 3G celláinak többsége 3.6 Mbps-os, a kisebb része 7.2 Mbps-os, úgy gondolom, hogy a 21 Mbps pedzegetésének nincs értelme ebben a hálózatban.

(#1408) ferke72 válasza club1 (#1407) üzenetére


ferke72
aktív tag

Fejlesztésekben van szó budapesti viszonyok között HSPA sebesség gyorsításról?
Köszi

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#1409) club1 válasza ferke72 (#1408) üzenetére


club1
veterán

Van, a következő 1 évben a cellák egy egészen kis részét tervezik 14.4 Mbps-ra frissíteni, a többség 7.2 Mbps lesz. Nagyobb léptékű sávszélbővítést a Long Term Evolution-ra való bővítés esetén terveznek, ennek bevezetése még nincs napirenden.

(#1410) ferke72 válasza club1 (#1409) üzenetére


ferke72
aktív tag

Az LTE kiépítése gondolom hasonló lesz szinte mint mikor bevezették a hsdpa-t..

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#1411) ep75w


ep75w
csendes tag

ez komoly, hogy a T csak korlátoz dominoban, a korlát elérése esetén? mert akkor máris váltok vodafonról :) vitamaxban ugye ha elfogy, akkor kikapcsolják. igaz, rögtön újra rendelhető, T meg nem... hm... akkor lehet, jobban jár az ember ha mindkettőtől van egy modem a fiókban, biztos ami biztos? :)
mennyire korlátoz? 16K? nem kevés az egy átlag weboldalhoz is?

ja és még két dolog. a fel és letöltés. adsl ugye aszinkron, azért lassú az up. mobilnet esetén, csak a modem korlátozza a feltöltést, jól tudom? vagy nem érdemes 3.6 helyett csak a feltöltés miatt 7.2, esetleg még nagyobbat?

(#1412) mukibuci válasza ep75w (#1411) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

elég rossz vonalon mozogsz, bár már lassan fél éve nem használom a dominós mobilnetem, de akkor még az volt, hogy se puszi, se pá kikapcsolták az opciót és a maradék pénzt horror-áron használtam fel a kártyáról, mert SMSt is b4sztak küldeni :(((

A feltöltési sebesség viszont tuti nem így van. A régebbi HSDPA modemek 384kbit/sec feltöltést tudnak, a HSUPA már 1,45mbit/secet, az újabbak már 5,76ot, azonban a hálózat ezt nem fogja mindenhol támogatni, nagyjából inkább sehol se :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1413) ep75w válasza mukibuci (#1412) üzenetére


ep75w
csendes tag

én nem tudom, de ezt írják:
Pl. Domino RelaxNet L belföldi adatforgalom
(30 napra) 7 GB
Túlforgalmazási díj 0 Ft
A benne foglalt
adatmennyiség
felhasználása után
legfeljebb 128 kbit/s
le- és feltöltési
sebességgel
mobilinternetezhet tovább a
fordulónapjáig,
túlforgalmazási díj nélkül.

én ezt csak úgy értelmezem ahogy először írtam.

meg ugye van a dominó web csomag, az sávosan von, egészen 10 gigáig, utánna leáll. lemondás és újrarendelés lehetséges 30 napon belül.
de itt sem ír semmi túlfizetést.
akkor ha jól értem, azért jobb ha cserélem a 3.6os modemet legalább 7.2re a feltöltés miatt?

(#1414) Huroq


Huroq
senior tag

Most, hajnali 3 kor beírtam keresőbe sebességteszt és megnéztem a gyor.net -en mennyivel töltök telenor nettel.
19 Mbit/s et írt ez lehetséges? Töbször lemértem és akkor is hasonlókat mért. Wifin is kipróbáltam utána.
Érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#1415) mukibuci válasza ep75w (#1413) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Akkor ez előnyére változott ;)

A feltöltésed nem lesz 3.6 helyett 7.2, mert ez a letöltési sebességed elméleti maximuma...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1416) club1 válasza Huroq (#1414) üzenetére


club1
veterán

Nem lehetséges. Használd a speedtest.net-et.

(#1417) ep75w válasza mukibuci (#1415) üzenetére


ep75w
csendes tag

értem én hogy az a letöltési :) rosszul fogalmaztam. szóval. most ugye van egy 3.2es modem nekem, X feltöltési sebességgel. ha lecserélem 7.2re, akkor a feltöltés marad X, mert mondjuk ennyit tudnak a hálózatok, vagy lesz egy pici nyereségem a cserén, tehát X+Y? :)

másik kérdés. most csak én nem találom, vagy modem a t-mobil kínálatban csak egy darab van összvissz, ami nem előfizetéses? az is csak dominó web csomagban?

(#1418) club1 válasza ep75w (#1417) üzenetére


club1
veterán

A régebbi modemek csak 300 kbps körüli feltöltési sebességet tudnak, az újak pedig 1-1.5 Mbps körülit a hazai HSUPA hálózatokon.
A T-Mobile kínálatában 2 db prepaid-es modem van ebben a pillanatban, a Huawei típusú nem tudja a HSUPA-t, a ZTE nem tudom, hogy tudja-e.

(#1419) mukibuci válasza club1 (#1418) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Vagy listaáron van 19950ért több modem is náluk, ami tudja a 7,2 le valamint 5.76 feltöltési sebességet. Ami elérhető dominó csomagban, mindkettő csak 3.6/384 sebességet tud

Ha maradsz a vodánál, a K3765 vitamax kártyával 12900Ft, és az is tudja a 7.2/5.76 sebességet.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1420) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

Gondoltam gyorsan bedobom ide a tapasztalatomat. Vettem a héten egy Huawei B970b router-t a Telenor-nál, plusz egy ilyen kültéri antennát hozzá. Router magában nem lát 3G-t épületen belül ahová szántam, viszont antennát kitettem a tetőre és a 8+ km-re tisztán látszó toronyról HSPA jel van 4/5-ös jelerősséggel a router webes felülete szerint. Kapcsolat stabil, letöltési sebesség is 3Mbit/1,5Mbit le/fel. Ping 100ms körül. Sokat jelent egy ilyen antenna tehát.

(#1421) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Van egy Vodafone-os Internet Comfort csomagom a hozzá adott USB stickel. Az a kérdésem, hogy mire szolgál a hozzá adott fura (egy anya és két apa csatlakozót is használó) USB kábel :F

Az USB modem megy tökéletesen közvetlenül a gép USB portjába dugva is, meg sima USB hosszabbító kábellel is, szóval mire szolgál ez az érdekes kábel?

A tapasztalataim amúgy nem túl jók ezzel a mobil internet elérési lehetőséggel, Pesten a XIII. kerületben azt mutatja, hogy megy a 3G, ennek ellenére a sebesség szinte sosem megy 1 Mbps fölé :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1422) club1 válasza Donki Hóte (#1421) üzenetére


club1
veterán

Nekem is ez a tapasztalatom a Vodafone internetjével kapcsolatban, de én a város másik felén vagyok és Nonstop díjcsomagban. Full térerő mellett jó ha 1-1.5 Mbps-ot tudnak adni. Valószínűleg az lesz a gond, hogy a mi sim kártyáink nem tesztelés céljára (hanem a fizetős ügyfeleknek) készültek, az újságíróknak ui. átlagosan 3x-os sebességet sikerült mérniük... De nem izgatom magam rajta, a cég fizeti, meg amúgy is backup célra használom ezt a kapcsolatot.
A másik (T-Mobile-os) kártyánkon azért tudok 4 Mbps feletti sebességeket mérni, de náluk azért kicsit drágább a net. Valamit valamiért.

(#1423) Lirion


Lirion
addikt

Nem tud vki egy térképet a t-mobil edge lefedettségéről véletlenül?

(#1424) club1 válasza Lirion (#1423) üzenetére


club1
veterán

Túl részletes nincs nekik. Gyakorlatilag ahol sötét színű a térkép, ott van EDGE vagy 3G.

(#1425) Donki Hóte válasza club1 (#1422) üzenetére


Donki Hóte
veterán

De nem izgatom magam rajta, a cég fizeti

Én is így vagyok pontosan, magamtól (a saját pénzemért) sose választanám ezt a sz@r Vodafone-t :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#1426) Lirion válasza club1 (#1424) üzenetére


Lirion
addikt

Hát ezzel semmire nem megyek, mert ott is sötét, ahol én lakok, de edge-t még nem tapasztaltam, hogy jönne. 3g-re amúgy van másik térképük, azon világosan látszik, hogy 3g-ből is ki van esve a lakhelyem, mindezt úgy, hogy a település körül mindenhol jön a 3g, csak településen belül nem. Mintha direkt szivatnák az itt lakókat... Na mind1, t-s netet úgyis csak mobilról használom, mobilnetre meg marad a vodafone, otthoni net meg van normális, sok megás. :)

(#1427) ro_bert17


ro_bert17
őstag

[link]
Tényleg sorry hogy ennyi topicot tele szemetelek, de hétfőre kész kell hogy legyek a melómmal, és álmomban nem gondoltam, hogy így be tud lassulni.
Nincs valami megoldás erre?

(#1428) club1 válasza ro_bert17 (#1427) üzenetére


club1
veterán

Nem lehet, hogy lekorlátoztak? (Anno míg előfizetőjük voltam, velem folyamatosan megtették.) Bár ebben az esetben 32 kbps körüli sebességet kellene mérned letöltés irányban... Nem tudom, hogy ezt a modemet támogatja-e, de anno használtam huawei usb-s és pcmcia-s modemhez a mobile data monitoring application nevű alkalmazást. Ez azért volt jó, mert rögtön láttam ha lekorlátoztak (az alkalmazás mutatja - többek között - a szolgáltató által a modemedhez rendelt downlink és uplink profile-t, ami ha nem a modem/cella maximális sebességeit mutatja, akkor korlátozva vagy.

(#1429) ro_bert17 válasza club1 (#1428) üzenetére


ro_bert17
őstag

Egyszer korlátoztak le, mert én balga térképet frissítettem a telfonon. De ez most nem olyan, főleg hogy a feltöltés 1,25 Mbps.
Közben nézem dashboard grafikonját, néha fel megy a tüske 800 kbps-ig. A telenor vacakol?

(#1430) club1 válasza ro_bert17 (#1429) üzenetére


club1
veterán

Abszolút nem tartom kizártnak, hogy magára szabadított a klikk-el a Telenor jó sok előfizetőt, és most pillanatnyilag ennyit bír a hálózatuk... (A szűkebb környezetemben is hárman rákattantak.)

(#1431) ro_bert17 válasza club1 (#1430) üzenetére


ro_bert17
őstag

Akkor igyekszem türelemmel lenni, és feleslegesen nem durrogni. Majd éjjel dolgozom, hátha kevesebben klikkelnek. Meg hátha ez a randa időjárási helyzet is alább hagy majd.
Köszi! :R

(#1432) tomp


tomp
félisten

Mind2 szolgáltató csendben van a nagy háló modernizáció felől. Semmi infó. A telenor csak annyit mondott, hogy a zte jelenleg is dolgozik a hálón. Hogy hol, azt nem mondták el. Vodáról meg annyi van, amennyit kiadtak a nagy bejelentésen. Azaz 0.

(#1433) club1 válasza tomp (#1432) üzenetére


club1
veterán

Kifelé persze hogy nincs kommunikáció. A Telenornál az ütemterv szerint június végén végeznek a ZTE mérnökei.
A klikk nem véletlenül most jelent meg...

[ Szerkesztve ]

(#1434) tomp válasza club1 (#1433) üzenetére


tomp
félisten

Bővebben? Június végére kész a komplett országos csere? Mert nekem a tel. azt írta pölö, hogy pesten a keleti pu. melletti arzenál állomáson ezévben nem csinálnak semmit. Vodánál amit észre vettem, hogy Bp-Miskolc között stabilabb lett a háló. Ha már ott új cuccok lennének, menne az edge nem?

(#1435) club1 válasza tomp (#1434) üzenetére


club1
veterán

Nincs bővebben, ennyit lehet tudni. Az új eszközöket egy időpontban/egyszerre fogják bekapcsolni.
Vodafone-nál igen, bár gyanúm, hogy ők is egyszerre fogják bekapcsolni.

(#1436) tomp válasza club1 (#1435) üzenetére


tomp
félisten

Én teljesen mást tudok. :-D
Telenor házban áprilisban ér véget a zte csere. Ez után folyamatosan megy a csere. Azaz közlemény, hogy ekkor és ekkor nem lesz szolgáltatás az eszköz csere miatt. Ugye régit levenni, zte új vasát bekötni.
Vodánál igaz lehet az egyszere történő bekapcsolás. Ugye központilag 1kattintás.

Keleti pu. melletti Arzenál tetején szegény telenor sugárzók már eléggé szédülhetnek. Kb fél métert lengenek ki. Folyamatosan. :-D

(#1437) club1 válasza tomp (#1436) üzenetére


club1
veterán

Az ütemtervben a tesztelési fázis egy adott napon végződik. Ennyi.

(#1438) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
Most tesztelgetek egy zte mf 662 modemet,elég jól ketyeg viszont egy valami bosszant..létezik hogy felmelegszik már-már annyira hogy süti a kezemet?nyugtassatok meg ez nem természetes igaz?
Köszi!

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#1439) tomp


tomp
félisten

Úgylátszik a telenor elkezdte pesten cserélni a vasakat. 1hete még nuku 3g volt a lakásban. Most meg maxal megy. Illetve megszünt a 3G jelzés. Vodához hasonlóan már itt is folyamatos H jelzés van. Holnap megnézem, hogy hol van még változás a városban.

(#1440) apenta


apenta
csendes tag

Én web n walk stick IV-et keresek, vagy Huawei E176 modemet, bár a kettő ugyanaz. Itthon már régebbi típusok, igaz még javában gyártják.

(#1441) váááá válasza Kalandor (#49) üzenetére


váááá
csendes tag

Bocsi de a bővebben linkeden nem jön be semmi :(
Pedig én is pont most gondolkoztam azon hogy előfizetek erre a Go!Net-re mert így ránézésre eléggé barátinkat tűnt.

(#1442) club1 válasza váááá (#1441) üzenetére


club1
veterán

Elég gáz, hogy egy 2005-ös bejegyzés linkjén keresed az aktuális akciókat. Ha Dominós vagy és ha előfizető.

(#1443) váááá válasza club1 (#1442) üzenetére


váááá
csendes tag

Igen, egy kicsit benéztem :$
Köszi szépen a linkeket :)

(#1444) franszoaaa


franszoaaa
csendes tag

ti melyiket választanátok egy androidos telefonhoz? T-mobilos Go!netet vagy inkább Relaxnetet....csak a T-mobile jöhet szóba mivel náluk vagyok előfizető

[ Szerkesztve ]

(#1445) dedike válasza franszoaaa (#1444) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem tedd fel a kérdésed a Nagy T-Mobile topikban is! ;)

Jó szerencsét!

(#1446) váááá válasza franszoaaa (#1444) üzenetére


váááá
csendes tag

Gondolkozz el hogy mire is használnád a neted, ha nem ülsz egész nap a facebookon és mellette youtube-ozol... ill. ha nem olyan oldalakt nyitsz meg amik zabálják a megákat, akkor felesleges nagy csomagra előfizetni ha nem használsz ki.

(#1447) franszoaaa


franszoaaa
csendes tag

jah igen azt elfelejtettem mondani h elég sokat használnám videózásra meg letöltésre is...lehet h ezzel kellett volna kezdeni:D...így szerintetek melyik lenne jobb?

(#1448) LKriszta


LKriszta
csendes tag

Nem tudjátok, készült már valaha független vizsgálat a mobilszolgáltatók által nyújtott internetek sebességéről, megbízhatóságáról? Mert az úgy nekem sántít, hogy pl. a Vodafone készít egyet, amiben kihozza magát a legjobbnak...

(#1449) váááá válasza LKriszta (#1448) üzenetére


váááá
csendes tag

Hát ha eddig nem is készült most fog egy készülni mivel a Vodát felnyomták a GVH-nál (Gazdasági Versenyhivatal) hogy a reklámjai azt sugallják ahogy övék a leggyorsabb mobilnet és ez a konkurenciának nem tetszett. Bővebben itt olvashattok róla:
http://nol.hu/gazdasag/gvh_eljaras_a_gyors_mobilnet_miatt_

(#1450) franszoaaa


franszoaaa
csendes tag

ez komoly:D...Vodáék csináltak egy saját felmérést, ami persze hogy gyorsabb mint az összes többi:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.