Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) DarkByte válasza DarkByte (#194) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem a T-Mobile a ludas az UDP csomagok hiányában. Az albérletből Hamachi-n át haveromhoz a DSL-re ugyanúgy nem mentek a csomagok. Úgyhogy utánna kell járnom mi is lehet elállítva. Egyébként nem igazán tudom mi oka lenne a T-Mobile-nak arra hogy szűrje a VPN forgalmat. :B

[Szerkesztve]

(#202) DarkByte


DarkByte
addikt

Itt [link] a legalul lévő kérdésemmel kapcsolatban nem tudna valaki segíteni? :F

(#203) erdoke válasza DarkByte (#201) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy szűrnék a VPN-t, egyszerűen csak xar a hálózatuk beállítása. Ma voltam bent a Pannonnál, és belepróbáltunk egy kártyát a laptopomba. Teljesen problémamentes a VPN kapcsolat, ráadásul még közüzemi számla és két év hűség se kell a szerződéshez, mint ahogy azt a Vodafone-nál voltak (lettek volna) olyan kedvesek kérni, és kb. ugyanannyiért nem 2 GB a havi forgalom, hanem 5 GB. Írtam a Tré ügyfélszolgálatnak (akik egy hete, egy szabványlevél óta nem reagáltak a legutóbbi kérésükre küldött mailemre), hogy ha egy héten belül nem javítják ki a hibát, felmondom az egészet hónap végével.

A legjobb aláírás a héten

(#204) DarkByte válasza erdoke (#203) üzenetére


DarkByte
addikt

Elég szomorú sajnos ha ez a helyzet :( Sajnos az email ügyfélszolgálatuk nem arról híres hogy 2 héten belül válaszolnak. Én annak idején emailben kérdeztem tőlük hogy hogysmint lehet ezt a modemesdit külön előfizetés nélkül igénybevenni és már régen megvolt a net mire megjött a válasz. :((( Mondjuk volt egy mobizine-s kalandom is velük, akkor megérte várnom mert visszatöltötték a kártyámra azt a pénzt amit rossz beállítás végett vontak le jogtalanul tőlem. :) Egyébként az adatforgalom korlátot valószínűsítem hogy emelni fogják Ők is, csak meg kell várni a tárgyhó leteltét minimum gondolom. A számlázással egyébként is volt gond náluk a nettel, a júniusi havidíjból elfelejtették levonni az év végéig érvényes havidíj kedvezményt, így ezt utólagosan korrigálták az utánna lévő havi számlában.

Más: szintet léptem. :))

[Szerkesztve]

(#205) erdoke válasza erdoke (#203) üzenetére


erdoke
titán

Elég gyorsan reagáltak, ma kétszer is hívtak az ügyben. Azt javasolták, hogy a 3G kapcsolat és a VPN kapcsolat MTU-ját is vegyem max. 1400-ra. Persze a céges laptopon nincs jogosultságom ezt állítgatni, de megpróbálom rávenni a svájci IT-s kollégákat, próbálkozzanak egy remote registry állítgatással.

A legjobb aláírás a héten

(#206) DarkByte válasza erdoke (#205) üzenetére


DarkByte
addikt

Érdekes. Lehet figyelik ezt a fórumot? :D Ez esetben szeretnének egy 2->5GB os csomagnövelést szeptembertől, illetve kéretik a Kecskemét-Kiskunfélegyháza szakaszt HSDPA-val lefedni. ;] Köszönjük szépen. ;)
Visszakanyarodva a viccelődéstől: remélem sikerül beállítanod. Én is megsasolom ilyet lehet-e vajon állítani OpenVPN-nél csak ha már szóba került. :U

[Szerkesztve]

(#207) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Több kérdésem is lenne a Vodafone-os internet fix (5000Ft-os) tarifacsomaggal kapcsolatban.

1. telepítés végén megjelenik egy rész ahol ki kell választani, hogy milyen előfizetéssel rendelkezem. Rám kettő vonatkozhat 1.:internet plusz 2.:internet . Melyiket válasszam? Vagy ez teljesen mindegy?

2. Extrém használatnak számít ha mondjuk ftp-ről 40-50 GB adatot töltök le egy hónapban?

3. Extrém használatnak számít ha mondjuk VPN-t használva 40-50 GB adatot töltök le egy hónapban?

4. Havonta ha a torrentezéssel generált forgalom nem éri el az 5GB-ot akkor nem raknak át az 5GB-os csomagba vagy a fájlcsere teljesen tilos és bármilyen ilyen jellegű tevékenység esetén átpakolnak a nem korlátlan csomagba?

Előre is köszi a válaszokat!!!

(#208) Nabu válasza mizu_ (#207) üzenetére


Nabu
aktív tag

1.: Az internet plusz annyiban különbözik, hogy tömöriti az adatot tehár gyorabb az oldalbetöltés... Én inkább a VMC vagy VMC lite porogramokat ajánlanám a modemen lévő helyett!

2.: Az általános szerződési feltételek és a részvételi feltételek szerint NEM minősül extrém használatnak!

3.: Ugyan az mint a 2. pont...

4.: Ha akár csak 1-2 MB or is torrenteztél, fáljcserélő alkalmazást használtál akkor a tárgyhónapi adatforgalmad összesen nem lehet több mint 5Gbyte.

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#209) DarkByte válasza mizu_ (#207) üzenetére


DarkByte
addikt

Gyakorlatilag pedig olvasd a 420. hozzászólástól itt: [link] :( Mondjuk hogy azóta mi történt azt nem tudtuk meg.

(#210) DarkByte válasza DarkByte (#209) üzenetére


DarkByte
addikt

Vagyis megtudtuk hogy mi történt, csak én úgy emlékeztem mégsem.. öhm, sorry :B
A lényeg az hogy ugyan 5GB felett is forgalmazhatsz adatot a kitétel szerint ha nem torrentezel, gyakorlatilag pedig úgy tűnik azért ennek többszöröséért ugyanúgy szólhatnak extrém használat címszó alatt.

Ha már itt tartunk, azért kíváncsi lennék rá hogy 300 óra WoW tényleg elvisz 20GB adatot? :Y Nem hinném hogy ennyire agresszív adatátvitele volna. Ezt kicsit túlzásnak tartom.

[Szerkesztve]

(#211) Viktor0610 válasza DarkByte (#210) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''Ha már itt tartunk, azért kíváncsi lennék rá hogy 300 óra WoW tényleg elvisz 20GB adatot? :Y Nem hinném hogy ennyire agresszív adatátvitele volna. Ezt kicsit túlzásnak tartom.''

Lehet, a gyerek mást is futtatott, amiről nem szólt az apának... ;]

Samsung Galaxy A54

(#212) RexpecT válasza Viktor0610 (#211) üzenetére


RexpecT
addikt

Mivel modemes nettel is megy a WoW nem hinném hogy 20 Gb feletti lenne az adatforgalom.

(#213) Viktor0610 válasza RexpecT (#212) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pont ezért írtam azt, amit. ;)

20 giga egy online játékhoz nagyon sok -még ha napi 16 órán át is ment...

Samsung Galaxy A54

(#214) DarkByte válasza RexpecT (#212) üzenetére


DarkByte
addikt

Ebben az esetben kizárt hogy ezt csak WoW-al generálták; ha jól számolom kb. 128kbps konstans letöltéssel lehet ennyit csinálni ennyi idő alatt. Mondjuk ha közben Ventrilo-zott (avagy nem tudom a játékban van-e VoIP klines) az azért megdobhatja kicsit a dolgot, de még mindig szerintem túlzás lenne az a 20GB.

Mod: A T-Mobile os Huawei E220-asok firmware frissítésével kapcsolatban senki nem tudna nekem segíteni? [link]

[Szerkesztve]

(#215) DarkByte


DarkByte
addikt

Úgy történik megtörtént az újbóli adatforgalmi korlát emelés T-nél is: [link]
A 2GB csomag mellé adnak + 3GB elhasználható adatmennyiséget, ez hűséggel kötött előfizetésekhez a hűségidőszak végéig míg a többieknek év végéig jár. De gyanítom hogy jövő júniusra fixen megtörténik majd az 5GB-ra emelés.
A legnagyobb csomagot bevallom nem figyeltem előzőleg, de szembetűnően az 5GB-os csomag változott még, mivel ehhez is +3GB jár. A legnagyobb csomag a 15GB-os (továbbra is, vagy ez is növekedet, sajna nem tudom) Szerintem örvendetes hír ez a T-s netezők számára :R

[Szerkesztve]

(#216) attisx válasza DarkByte (#215) üzenetére


attisx
addikt

Haladás mindenképpen...

Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy már ebben a hónapban is élhetek a +3Gb-val, vagy majd csak szept 23.-tól, mert nekem akkor lesz a forduló napom (ekkor veszik le a következő havdíjat a Dominó egyenlegemről).
Ugyanis a legutóbbi adatmenyiség növeléskor is ez történt. Hiába emelték június 1.-vel 600mb-ról 2gb-ra az adat mennyiséget, mert május huszon valahanyadikán vették le a pénzt a számlámról, így június huszon valahanyadikáig továbbra is csak 600mb-ot forgalmazhattam kedvezményesen. Tehát csak egy hónappal később élhettem ténylegesen a megnövelt adatmennyiséggel... :(((

[Szerkesztve]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#217) DarkByte válasza attisx (#216) üzenetére


DarkByte
addikt

Hát egyenlőre én is csak azt tudom ami a linkelt oldalon alul az apróbetűs részben van. Hivatalosan Szeptember 1-től vagyis mától érvényben van. Gyakorlatilag viszont amikor meglett Júniusban a net, akkor is az első hét közepéig még a My TMobile rendszer is 600MB-osnak látta a 2GB-osnak kötött csomagot és utólag változtatták meg ami előfizetés esetén nem jelent gondot mivel útólag számláznak, viszont nálad plusz zseton elvonását is eredményezheti egy túllépés sejtésem szerint. Ezen felül ne felejtsük el hogy még pl. a Mobilarena-n sem jelent meg hírként az emelés, sem www.3g.hu oldalon nem volt az előző hozzászólásom pillanatában aktuális frissítés ezzel kapcsolatban. Szerintem kérdezd az ügyfélszolgálatot, eddig minden netes gondomra tudtak válaszolni hogy lekopogjam.

[Szerkesztve]

(#218) attisx válasza DarkByte (#217) üzenetére


attisx
addikt

A díjcsomagot akkor nállam egyből átnevezték, csak az adatmennyiség maradt 600mb, direkt rá is kérdeztem emailben és azt felelték, hogy majd a következő havidíj esdékességével történik meg a tényleges váltás.

Na mindegy, majd küldök megint egy kedves kis levelet az ügyfélszolgálatnak...

Mindenesetre tartok tőle, megint ugyan azt a választ kapom, mint két hónapja.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#219) danielh2


danielh2
tag

Ahoj,

Felhozom a topicot. A kérdés a következő lenne:

Nagy hülyeséget csinálok-é ha jövő héten megrendelem a Pannon 5G-s HSDPA-ját, hűség nélkül? Ha minden jól megy, jutányos áron tudok hozzá (pannon-függő) equipmentet beszerezni, és 6 hónapig a havidíj is csak 3k. Kinek mi a tapasztalata a Pannonos HSDPA-val Budapesten? Gondolok terheltségre (van e olyan mint a vodánál h órákig nem enged fel), sebességekre, VPN használatra (azt írta egy kolléga mobilarénán h t-mobile-al nem ment a cisco vpn) stb.

Előre is köszönöm.

Üdv.

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#220) rimbo válasza danielh2 (#219) üzenetére


rimbo
tag

Szia!

Ha van esetleg valamelyik ismerősnek ilyen kártyája, próbáljátok ki Nálad, milyen a lefedettség. (Ha eddig nem tették volna meg.) Esetleg hívd fel a CC-t, hogy az utcátokban milyen lefedettség van. A nagykörúton 1,4 Mbittel szokott általában jönni a letöltés, ez csúcsidőben van hogy leesik 450 Kbit-re. A csatlakozással semmi gond nem szokott lenni, elsőre feljelentkezik. VPN-t még nem használtam vele.

[Szerkesztve]

(#221) danielh2 válasza rimbo (#220) üzenetére


danielh2
tag

Na igen, viszont nem otthon használnám (otthon van drótos netem), hanem elsősorban budapesti könyvtárakban ahol nincs wifi (Szabó Ervin, CEU, Országgyűlési stb.)
Ezek a belvárosban vannak (V, IX, stb. kerület) viszont beltéri lefedettség kell hogy legyen (gondolom azért belvárosban minimum van)
VPN azért kell mert a fizetős tudományos adatbázisok alapban csak akadémiai hálóból elérhetőek, ezen kívül meg általában csak VPN-el megy (vagy SSH forward de az fapad)
Valószínűleg az lesz, h felhívom a pannon üfsz-t és bediktálom a fenti intézmények címét, és rákérdezek, milyen lefedettség van.
Sebességek annyira nem tűnnek rossznak. 3,6-os kártyád van?

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#222) fateless válasza danielh2 (#221) üzenetére


fateless
veterán

A könyvtárépületek vastag fala okozhat fennakadásokat...

Megkérdezted a Pannont is az árról? Ugyanis amikor én kérdeztem őket, akkor még azt válaszolták, hogy ha nem kötöd le magad, csak a csomagot veszed meg, akkor nem érvényes a ''hat hónapig félár'' akció.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#223) PEPE85 válasza fateless (#222) üzenetére


PEPE85
senior tag

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a féláras akció érvényes hűségszerződés nélkül is, én is így használo. Jelenleg 2995Ft-ért 5G-ot kapok. Fix helyen nem mozogva nekem mindíg teljesen stabil a net, vonaton amikor 100-130-al megyünk Cegléd és Budapest között akkor előfordul természetesen, hogy kis időre megszakad a net, mert épp sok a fa vagy a nagyfeszültségű vezeték, de évek tapasztalatai alapján egy EDGE kártya és egy Pannon-os SIM kártya nyújta a legstabilabb kapcsolatot hazánkban, mert a lefedettség közel 100%-os, de természetesen ennek az a hátránya, hogy 215kbit-el tudsz letölteni, többel nem.

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#224) fateless válasza PEPE85 (#223) üzenetére


fateless
veterán

Ezt jó hallani. Amikor én bementem a helyi pannonba - ''zseni libák'' közé - ők azt mondták, hogy nem, de nem hittem nekik. Írtam a Pannonnak egy kérdést, de azt írták vissza, hogy adjam meg az úgyfélszámom, akkor válaszolnak. Erre meg berágtam, hogy mi köze van az ügyfélszámomnak az infóhoz.

(Szal ha én most fél évig használom ezt féláron, majd lemondom, mikor megdrágítják, akkor minden OK...)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#225) danielh2 válasza fateless (#222) üzenetére


danielh2
tag

Pannit kérdeztem, azt mondták, h az 50% kedvezmény csak SIM, és hűség nélkül is érvényes.
A nemzetközi helyzet fokozódik, mert úgy néz ki HWSW-n jó áron tudok független cuccot beszerezni, így akár bármelyik szolgáltatónak kipróbálhatom a cuccát (és mindháromnál van prepaid konstrukció is, csak panninál nem él rá a félár, t-nél viszont él rá a +3GB év végéig)
A voice piaca eléggé be van állva már, igazi nagy turmoil-t csak az okozna, ha kiadnának egy 4-ik koncessziót, aminek én igazán kis esélyét látom. A HSDPA viszont egy konstansan változó piac, akár ebben az évben is többször volt már adatmennyiség emelés mind a Pannánál mind a T-nél. Ilyen helyzetben kifejezetten jó egy független kütyüvel rendelkezni, mert a szolgáltatóváltás gyakorlatilag nagyon kis macerával kivitelezhető (különösen prepaid esetében): nincs hordozandó szám, stb.
Én úgy saccolom (bár lehet h tévedek, csak egy mezei közgazdász vagyok, nem távközlési elemző) h az árak kb ezen a havi 5-6 rongyos szinten fognak stabilizálódni, viszont az adatmennyiségek nagyobb mérvű növekedésére számítok akár 1 éves távlatban is. Amúgy körbenéztem, per pill ez nagyon jó ár nyugati viszonylatban is, európában még olyan cutting edge országok is mint Hollandia, hátrébb tartanak HSDPA-ügyileg (van ahol újdonság a 3,6-os HSDPA, 512 kbites előfizetések 1-2G korláttal, stb.).

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#226) lasa


lasa
tag

Én Pannonal használom : N6120+laptop= 70KB/mp a letöltés ,sajna a HSDPA sokat ingadozik, ijenkor visszavált 3g re vagy EDGE-re :C

Dressed to kill

(#227) fateless válasza danielh2 (#225) üzenetére


fateless
veterán

Akkor kezdem érteni:
Ha sim-et és készüléket is kérsz, akkor fél évig fél ár és két év hűség.
Ha csak sim kell, készülék nem, akkor nincs hűség, de jár a fél évig fél ár.
Ha sim sem kell, csak a szolgáltatás, akkor nincs hűség s nincs félár.
Én ez utóbbi lettem volna, de nem jött be. :(

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#228) danielh2 válasza fateless (#227) üzenetére


danielh2
tag

Nekem azt mondták a pannonnál, h fél ár jár 0 hűséggel készülék nélkül ha önálló simet kérek, és nem a meglévő voice-os simemre rendelem meg a netcsomagot (ilyenem nincs is, mert ősidők óta vodás vagyok)

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#229) Viktor0610 válasza danielh2 (#228) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jól mondták. ;)

Ezt írtam korábban én is, ha jól emlékszem. :D (Másik topikban.)

Samsung Galaxy A54

(#230) erdoke válasza danielh2 (#228) üzenetére


erdoke
titán

Így van, én is így vettem augusztus végén. Azzal a kiegészítéssel, hogy egyelőre a félár csak egy bizonyos időszakra vonatkozik, utána elvileg teljes ár. Persze még reménykedünk a verseny jótékony hatásában, főleg mert hűségünk az nem lesz. :)

A legjobb aláírás a héten

(#231) Viktor0610 válasza erdoke (#230) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sz.tem nem fognak már (nagyon) csökkenni az árak, inkább a bennefoglalt forgalom fog nőni -kiv. a Vodafone korlátlan netje. :)

Samsung Galaxy A54

(#232) erdoke válasza Viktor0610 (#231) üzenetére


erdoke
titán

Nem is csökkenést várok, hanem a duplázódás elmaradását.

A legjobb aláírás a héten

(#233) danielh2 válasza Viktor0610 (#231) üzenetére


danielh2
tag

Szerintem is kb az 5 rongyos szinten fognak stabilizálódni az árak, és az adatforgalom fog nőni. 1 éves távlatban nem tartok elkézelhetetlennek akár 7-10 GB / 5000 Ft-t sem
Erről mondjuk érdemes lenne megkérdezni egy profi távközlési elemzőt
De majd úgyis kiderül minden előbb-utóbb :D

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#234) PEPE85 válasza erdoke (#230) üzenetére


PEPE85
senior tag

Hello, én még júniusban vettem egy 3, most 5GB-os 2995Ft-os előfizetést, október 30-án lemondom és kötök egy új szerződést, így április végéig(vagy mondjuk azt május 1-ig) ennyiért használhatom a net-et, addig szerintem még lesz valami változás vagy akció és akkor megint lehet majd váltani, szerintem tedd te is ezt, ez a legjobb megoldás, mi ezt csináljuk.

[Szerkesztve]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#235) fateless válasza danielh2 (#228) üzenetére


fateless
veterán

Ezt mondtam én is, hogy ha csak a simet kéred, készüléket (telefon / adatkártya) nem, akkor nincs hűség, csak fél évig fél ár.

Ha viszont a meglévő ''beszéd-sim''-re akarom a netet ,akkor nincs félár. Ezt mondták legalábbis nekem. Erről van valakinek tapasztalata??

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#236) rimbo


rimbo
tag

Tudom, hogy nem illik más portál cikkjeit linkelgetni, de ugye ez a fórum a mobil szélessáv tapasztalatokról szól.

[link]

(#237) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok.
Én T-Mobile-os vagyok, és nézegettem a netes előfizetési ajánlataikat.
van ez a NET50 csomag, amihez jár +150mb adatforgalom, és csak 945huf/hó.
Ha erre előfizetek, akkor tudok 3G-vel netezni? Munkámhoz elég fontos lenne, de nem akarok meggondolatlanul előfizetni bármire is.

(#238) Rick4 válasza Armando_19 (#237) üzenetére


Rick4
félisten

persze, sőt még domino karival is megy, bár nem tudom, hogy pontosan milyen akció miatt lesz 945/hó, gondolom valami előfizus, hűséges dolog, de a dominonál alapban 50MB az 1890/hó.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#239) Rick4 válasza rimbo (#236) üzenetére


Rick4
félisten

ez komoly cikk volt, érdemes volt elolvasni... :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#240) Armando_19 válasza Rick4 (#238) üzenetére


Armando_19
őstag

Ilyen aranykártyás flottás előfizu. 2éves hűségnyilatkozattal 950ft/hó, és 200mb adatforgalom van. Nem hiszem hogy notival összekötve is hasznánám, csak magán a telefonon, ezért bőven jó a 200mb is.

(#241) PEPE85 válasza rimbo (#236) üzenetére


PEPE85
senior tag

Hello, végigolvastam a túrát és azt meglehet valahol nézni, hogy pontosan milyen hsdpa kártyával és oprendszerrel tesztelték a hálózatokat? Az összes ugyan olyan oprendszerrel és hsdpa kártyával lett mérve? Kíávncsian várom a fővárosi tesztet abban az esetben, ha 7.2Mbit-re képes káryával próbálják majd ki.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#242) erdoke válasza rimbo (#236) üzenetére


erdoke
titán

A Voda siralmas, a Pannont viszont sok helyen elfogadhatóvá teszi az EDGE. Trénél tényleg megléptek, bár én összesen 4-5 városba szoktam rendszeresen járni, azon kívül inkább a normál hálózat érdekes, ott meg ugye az EDGE miatt már más a szitu.

A legjobb aláírás a héten

(#243) bob011 válasza lasa (#226) üzenetére


bob011
tag

Hali!
Nekem is N6120 van és voda netet próbáltam, de nem megy a sebességem a gyakolati tesztekben mért szintre.

A kérdésem az, hogy a N6120 com4 port-ot használja és nem tudom csak 460800-ra állítani a maximum port speed-et. (Device Manager)

Ez lehet az akadály a magasabb sebesség eléréséhez?

ui.: vissza olvastam :R ,de a kérdésem továbbra is mennyi az elérhető maximum
(esetleg 460800/8=57,6 kbit) ez áll a Huawei220 modemre is?

(#244) Mipi


Mipi
csendes tag

Sziasztok! NOKIA N95 -öm van. T-Mobile -nál vagyok és örülök ennek a nagy 3G fejlesztésnek mert Békés MEgyében lakom és most csinlták meg Szarvason, Gyulán meg Orosházán a 3G Békéscsabán már régóta van. De örülök neki mert ez mind olyan város ahova sűrűn járok. Gyulára járok suliba. Tapasztalataim hogy az összes városban szuperül működik a 3G. Net50 -es díjcsomagom van úgyhogy wapozni tudok egy csomót igaz nem sűrűn használom a wapot meg azért fizettem elő rá mert adtak nekem kedvezményt hogy féláron előfizethetek rá. De jó kis időtöltés ha a buszra várok elolvasni a híreket a wapon ráadásul a 3G nek köszönhetően gyorsan letöltődnek. Én ezért szeretem a T-Mobile-t. Sokan mondják hogy drága de a minőséget meg kell fizetni ráadásul elég rendesen fejlesztik a hálózatot. A Pannon -ról se mondanék rosszat. Nekik ott az a jó hogy reklámozzák a mobilinternetet és nekik az az előnyük hogy majdnem mindenhol van nekik EDGE. Igaz az EDGE se egy nagy dolog de mégiscsak egy hajszálnyit gyorsít a neten!

(#245) legiaap


legiaap
nagyúr

Nekem ez a Vodafone Connect Now szélessávú netem van amit usb-sem dugok a notimra,de abszolút nem vagyok megelégedve vele.
Mikor otthon vagyok gprs a sebessége,de ott sokkal stabilabb.
Itt Pécsen meg van HSDPA,de állandóan lelép róla és alig akar visszamenni rá.
Van amikor egyszerűen nem is tudok csatlakozni fél óráig.
Észrevettem már,hogy mikor nem netezek,csak megy az msn,akkor a led sötét kéken világít.Ilyenkor nincs fenn HSDPA-n,és mikor megynitok egy oldalt azonnal átvált HSDPA-ra.
Na hát ez sokszor nem így van.
Pedig jó lenne ez a net,ha nem szarakodna.
Ja a másik a forgalom mérője,ami csak 1 Gigáig van kalibrálva.
Lassan megjön az első számla kiváncsi vagyok túlléptem-e az 5 gigát.
Remélem nem,de nagyon a közelébe vagyok,már ha meg lehet bízni abba a mérő izébe.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#246) Viktor0610 válasza legiaap (#245) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben stabil 3G/HSDPA-lefedettséged van Pécsett, javaslom, próbáld meg a csak 3G hálózatok használatát beállítani, így stabilabb lehet a kapcsolat -a Vodafone oldalán olvastam ezt korábban.
(Csak ne feledd visszaállítani, mikor hazamégy! :D )

Samsung Galaxy A54

(#247) attisx válasza bob011 (#243) üzenetére


attisx
addikt

460800/8=57,6 kbit

Ez egy picit sántít.Itt szerintem nem osztani, hanem szorozni kell nyolccal:

1byte= 8bit -> 1Kbyte= 8Kbit

460800byte= 450 Kbyte -> 450Kbyte*8= 3600Kbit

Egyébként pl. a speedtest.net segítségével könnyen ellenőrízheted a sávszélességedet...

Szerk: én 6233-mal netezek bluetooth-on keresztül EDGE hálón és stabilan hozza a 120-130Kbit/s -ot. De van, hogy felugrik akár 200Kbit/s-re is.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#248) legiaap válasza Viktor0610 (#246) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na most újat mondtál.
És azt,hogy kell?
Tudsz adni valami linket?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#249) Viktor0610 válasza legiaap (#248) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A programot csak futólag ismerem, de valahol, a menüben kell a profilok között szerkeszteni azokat.
Ott lesz négy lehetőség: csak 3G, preferált 3G, csak GPRS, preferált GPRS.

Samsung Galaxy A54

(#250) legiaap


legiaap
nagyúr

Nos kipróbáltam ezt a vodás 5000 ft-os csodás netemet útközbe.Az eredmény rendkívül kiábrándító volt: NEM TUDTAM NETEZNI!!!
Ezt a 2 évet valahogy kihízom ezzel,addigra már a T-nél is lejjebb mennek azért az árak és akkor váltok.

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.