Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Nem tudom hogy jó helyre írok-e de nem tudja valaki mi az a GPRS adatfolyam preferálás?

Ez egy 2 sim kártyás Androidos mobil és alapból engedélyezve volt de kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#1752) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Vettem egy T-Mobile Domino Web SIM-et, és eddig elégedett vagyok vele, bár sokat még nem használtam. 2000 Ft volt a kártya 1GB nettel, ami egy hétre érvényes. Utána tölteni kell rá, és sávonként veszi le az adatot. Szerintem jelenleg ez a számomra legmegfelelőbb internetcsomag. Majd speedtestet futtatok. Kíváncsi leszek majd, hogy városon kívül mennyire lesz jó, mert a T rendelkezik a legkisebb 3G és legkisebb EDGE lefedettséggel is. Egy hatalmas pozitívum már van: a netes felület (MyT-Mobile) össze se hasonlítható a használhatatlan Telenor onlájnnal. Remélem beválik nekem ez a csomag, mert a Voda csomagjai kevésbé jönnek be (de a minőség meg náluk jobb).

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1753) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

feltöltőkártyás mobilnetet melyik szolgáltatónál éri meg venni?telóhoz használnám.

(#1754) Sztbeni válasza betyarr (#1753) üzenetére


Sztbeni
őstag

az sok mindentől függ. Mennyi adatforgalom kell? Milyen rendszerességgel használod? Városokon kívül mennyire szükséges a gyors net?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1755) betyarr válasza Sztbeni (#1754) üzenetére


betyarr
veterán

országon belül szeretném használni,jó lenne,ha bárhol elérhető lenne.semmi nagy extra:levelezés,skype esetleg fb.bár asszem a skype rendesen zabálja a mbiteket...
esetenként használnám csak,ezért is lenne jó,amit fel lehet tölteni,ha kell.dual simes mobilban menne 2. simként.ez az elképzelés.nyilván minél jobb ár/adatforgalom arányban.

(#1756) Sztbeni válasza betyarr (#1755) üzenetére


Sztbeni
őstag

A T-Mobile Domino Web jó lehet, mert sávokban vonja le a pénzt, nincs havidíj. Annyit fizetsz, amennyit használod. Hátránya, hogy relative gyenge a 3G lefedettség, és az EDGE se 100%. Ha városokon kívül is kell, akkor a Vodafone kártyás netjét ajánlom. Ott napi, heti és havi csomagok vannak. Azt is csak akkor aktiválod ha kell. Talán kicsit drágább, mint a T, viszont 90% a 3G és 97% az EDGE lefedettség. A Telenort viszont nem ajánlom semminépp, drága és szar.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1757) betyarr válasza Sztbeni (#1756) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#1758) Sztbeni


Sztbeni
őstag

T-Mobile Domino Web Keszthelyen:

7.2 Mbps a maximum, mert a Domino annyira van korlátozva. Kíváncsi vagyok mennyi lenne korlát nélkül, mert a 21 Mbps-es HSPA+ hálózatra felmegy a modem. Érdekes módon viszont gyorsabbnak tűnik, mint a Hipernet Praktikum, pedig azzal 7-8 Mbps-t mértem.

Szek.:

Na, tud ez többet is :C

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1759) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Na, sikerült átlépni a 7.2 megabitet:

Viszont itt már lekorlátoz, nem lehet fölé vinni. Sikerült egyszer 42-es PING-et mérni, az már nagyon jó.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1760) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Beállítottam a mobilomat poénból 2G hálóra, és most EDGE-el neteznek. Meglepően gyors. Operával teljesen kultúrált sebességet nyújt. Viszont ha több oldalt töltök egyszerre, az már bajos.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1761) betyarr


betyarr
veterán

2 sim-es csájnafónt szeretnék venni és most hallottam,hogy 900 mhz kellene falun a voda nethez,de ezek csak 850 mhz-et tudnak.így meg vagyok lőve?

(#1762) Sztbeni válasza betyarr (#1761) üzenetére


Sztbeni
őstag

ha csak 850-et tud a teló, az nem fog menni. Más a két frekvencia.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1763) leo81


leo81
aktív tag

Zalaegerszeg
Telenor + ZTE MF821D

(#1764) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Sziasztok! T-s stickket használok és az elmúlt egy-két hétben pár perc után folyamatosan megszakad a kapcsolat és újra kell csatlakoznom. Ahol lakom (Budán) nem túl jó a beltéri lefedettség, ezért kültéren próbálkoztam, de így a hasonlóak a tünetek. Tény, hogy csúcsidőben szoktam használni a hálózatot (késő délutáni, esti órák), de hónapokig nem volt ilyen problémám. Hirtelen ennyire megnőtt volna a forgalom a cellámban?

(#1765) club1 válasza Ludovicus (#1764) üzenetére


club1
veterán

Nem, Budapesten (is) hálózatfejlesztés van június vége óta. Remélem nem fog már soká tartani, mert kezd nekem is az agyamra menni a dolog.

(#1766) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

hátha valaki foglalkozott ilyennel mostanában: kéne sürgősen egy feltöltőkártyás mobilnet, csak simkártya. KB egy hónapra kéne (kórház :( )

Melyik szolgáltató melyik termékét érdemes megvenni?

MZ/X

(#1767) club1 válasza DopeBob (#1766) üzenetére


club1
veterán

Amelyiknek a kórház területén jó lefedettsége van.
Ha mind a háromnak, akkor a legolcsóbbat. Gondolom a szolgáltatók oldalait megtalálod...

(#1768) vgyuri válasza DopeBob (#1766) üzenetére


vgyuri
őstag

Telenor Praktikum +Net Mini Expressz: 300 forintba kerül, 3 hónapig Klikk-kel 100 mbyte / hó adatforgalmat ad, ha elfogy akkor lassít, pl. Tesco-kban lehet kapni.

Ha van T-Mobile-os kártyád, akkor 190 forintért 100 mbyte-ot, 490-ért 500 mbyte-ot kapsz.

Vodánál VitaMAX Prémium Perc&Net tarifánál 3.000 forintos feltöltésért kapsz 1 GB-ot: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1769) DopeBob válasza vgyuri (#1768) üzenetére


DopeBob
addikt

Szia,

nagyon szépen köszönöm, ez a Vodafonos lett a befutó, volt itthon egy vodás sim kártya, úgyhogy egyszerűen meg is tudtam oldani. Köszönöm!

MZ/X

(#1770) Szabie93


Szabie93
tag

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, hogy a T-Mobile itthon milyen frekvenciákat használ mobilnetre? Külföldről vennék telefont, és nem vagyok benne biztos, hogy koreában is ugyanúgy megy minden mint itt. Előre is köszi :R

(#1771) Csolaszol válasza Szabie93 (#1770) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

Szia!

T-Mobile, és Telenor 3G: 2100 MHz

(#1772) Szabie93 válasza Csolaszol (#1771) üzenetére


Szabie93
tag

Köszönöm! :R

(#1773) club1 válasza Szabie93 (#1770) üzenetére


club1
veterán

LTE pedig 1800 MHz.

(#1774) Ludovicus válasza club1 (#1765) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Azért ez a karbantartás eltartott egy-két hétig, de tegnap nálam már nem szakadozott. Küldhettek volna valami tájékoztatót...

(#1775) club1 válasza Ludovicus (#1774) üzenetére


club1
veterán

Ez van, a Telenyomornál ez fél évig tartott (országosan). Manapság tesztelésre/modellezésre nincs idő (és pénz).

(#1776) csibor


csibor
őstag

Nem találom a megfelelő topikot :U Feltöltő kártyás modemes netet most melyik szolgáltatónál lehet relatíve olcsón beszerezni?

(#1777) club1 válasza csibor (#1776) üzenetére


club1
veterán

3 weblapot kell csak megnézz:
www.vodafone.hu
www.t-mobile.hu
www.telenor.hu

(#1778) csibor válasza club1 (#1777) üzenetére


csibor
őstag

Megnéztem, utána tettem fel itt a kérdésemet. Gondoltam linkelés helyett kapok normális segítséget. megkértek nézzek valami egyszerűt, jövő héten kell valami munkához, meg augusztus utolsó hetére.

(#1779) club1 válasza csibor (#1778) üzenetére


club1
veterán

Mindegyik pontosan ugyanolyan egyszerű.
Valami munkához mindegyik használható (főleg ha van az adott területen 3G).
Az árakat az oldalakon össze tudod hasonlítani.
Esetleg konkrétabb kérdés?

(#1780) oroszbence


oroszbence
tag

Sziasztok
Nem tudom jó helyen járok vagy sem ha nem akkor segítsetek jó helyen járni. :D

Na szóval van nekem egy sim kártyám amit beledugok egy USB stickbe és azt bedugom a laptopba, ezt szeretném megosztani a laptop wifi hardverét használva úgy hogy a telefonomról tudjak internetezni

(#1781) vgyuri válasza oroszbence (#1780) üzenetére


vgyuri
őstag

Nem lenne egyszerűbb venni egy olcsó mobilt, amibe a mostani sim-ed raknád, a netes sim-et pedig átrakni a telefonodba? Így kimaradna az usb stick és a laptop is a körből. Ha android-os telefonod van, akkor az hotspot is tud lenni, így a laptoppal is tudnád használni a netet.

(#1782) oroszbence válasza vgyuri (#1781) üzenetére


oroszbence
tag

nem akarok pénzt költeni, elvileg megoldható, próbálkoztam is de sikertelenül.

(#1783) vgyuri válasza oroszbence (#1782) üzenetére


vgyuri
őstag

Értem. Meddig jutottál el? Laptopon megy a net? Sikerült megosztanod? Telefonod látja a megosztást? Pl. android-on nem mindegyik eszköz támogatja az ad-hoc hálózatot (laptop szerintem ilyet készít). Próbálj meg másik laptopról rácsatlakozni, ha azzal megy, akkor az ad-hoc a gond. Ha azzal sem, akkor tűzfal is blokkolhat.

Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat kérdések és válaszok - Hálózat, szolgáltatók fórum lehet itt jobban értenek a témához.

(#1784) dobostorta


dobostorta
tag

Hello!

Új vagyok még a mobilnetezésben. :)
Only WCDMA-ra állítottam a telómat próbaképpen, hogy teszteljem a 3G lefedettséget.
Az a problémám, hogy Pesten (4.ker) az udvaron elég gyakran teljesen megszűnik a 3G kapcsolat (0-ás térerőt jelez a teló, telefonálni sem lehet), majd egy kis idő múlva (5-20 sec) megint lesz térerő, általában 5/4-es jelerősséggel.
Ha bekapcsolom az adatkapcsolatot is, akkor van, hogy van HSPA+ is, de utána levált EDGE-re. (ekkor már átkapcsoltam GSM/WCDMA módra)

Nagyon furcsállom ezt, hogy a fővárosban ilyen gyenge lenne a 3G.

Valaki tudna segíteni, hogy léteik-e, hogy ilyen gyenge a 3G, vagy esetleg a telómmal nem okés vmi?
Belvárosban még nem próbáltam.

(#1785) dobostorta


dobostorta
tag

elfelejtettem írni, hogy Telenoros vagyok....

(#1786) club1 válasza dobostorta (#1784) üzenetére


club1
veterán

A fővárosban sok helyütt ilyen a Telenyomor 3G. A celláik sokszor 1-200 méter hatósugarúak, így bizonyos irányokban jó kis lyukak vannak benne. A telóddal nagy valószínűséggel az nem okés, hogy Telenyomor kártya van benne. Ha fixen 3G-t akarsz Budapesten, használj más szolgáltatót.

(#1787) dobostorta válasza club1 (#1786) üzenetére


dobostorta
tag

ok, tényleg a szolgáltatónál volt a gáz, mert a belvárosban HSPA+-al hasított, nem szakadozott..... :)

(#1788) dobostorta válasza dobostorta (#1787) üzenetére


dobostorta
tag

úgy döntöttem váltok Telenyomorról, mert nagyon gyenge a 3G-je

Szerintetek melyik szolgáltatót válasszam, ha csak Budapesten neteznék és a legnagyobb lefedettséget/sebességet szeretném elérni?
HSPA+ tud a telóm.

(#1789) club1 válasza dobostorta (#1788) üzenetére


club1
veterán

Mivel nem tudja az eszközöd az lte-t, ezért nagyjából mindegy, melyik másik szolgáltatót választod.

(#1790) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Milyen netet javasoltok Nekem, ha igényeim a következők:

-Van egy T-mobile előfizum, de ahhoz nincs semmi extra kedvezményes, ergó külön SIM-et akarok venni (2 simes a telóm)

- havi 100mb is bőven elég lenne

amiket néztem, az a telenor hipernet (5ft/mb) de ezzel a gond, h egy évig áll csak rendelkezésre, és így is ha kiszámolom 500Ft/hó/100mb az ára, ennyi a T web sim-je is...

van ettől olcsóbb? eddig mindig mikor volt mobilnetem (fél év) ha 100as volt az is elég volt, ha 30 az is, de 500 az már nagyon sok volt, alig győztem elb.szni :D

Köszönöm a segítséget :R :R

(#1791) vgyuri válasza CoolBoy323 (#1790) üzenetére


vgyuri
őstag

Pl. Tesco-ban van 300-500 forintért Telenor Praktikum Net kártya, 3 hónapig ingyenes rá a Klikk, havi 100 mbyte, ha lejár az akciós ár, akkor új sim-et regisztrálsz.

(#1792) CoolBoy323 válasza vgyuri (#1791) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mármint hogy a tesco-ban? belül ahol van a tesco mobil v hogy is van ez?

(#1793) vgyuri válasza CoolBoy323 (#1792) üzenetére


vgyuri
őstag

Tesco-n belül a műszaki pultnál kérd, Telenor sim kártya, 300 és 490 forintos is szokott lenni náluk. Én 9 hónapja netezek így. 6 hónapig él a kártya, Klikk szolgáltatás első 3 hónapban ingyenes, utána új kártyát rakok a telefonba.

[ Szerkesztve ]

(#1794) CoolBoy323 válasza vgyuri (#1793) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

köszi, meglesem majd!! :R

(#1795) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#1794) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Praktikum +Net mini expressz a pontos neve a csomagnak, 400egynehány forint volt (490 van ráírva, de olcsóbb volt :) )

most aktiválom... kár h ilyen hosszú tortura, de sajnos muszáj...

(#1796) vgyuri válasza CoolBoy323 (#1795) üzenetére


vgyuri
őstag

A következő regisztráció már gyorsabban fog menni, egyszerre több csomagot is vehetsz, csak nézd meg meddig aktiválható a kártya. Klikk-et 1741-en is meg tudod rendelni, nálam Telenor Online-on nem engedte.

Pár nap múlva kapsz levelet, a kódot küldd vissza, így igazolod, hogy jó címet adtál meg.

Androidon APN: online az egyedül amit be kell állítani. Én voip-ra használom a mobilnetet, így 3.5 ft / perc más mobil hívása.

(#1797) CoolBoy323 válasza vgyuri (#1796) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

telefonon regeltem, mert az online regelés nem ment, hibát írt ki...

én semmi apn-t nem állítottam, és volt net kapásból :) pedig jött sms is, h hibát véltek felfedezni, és küldtek 2 konfigurációs üzenetet, de nem tettem fel :)

ez a voip dolog egyre jobban csikol... :U

[ Szerkesztve ]

(#1798) vgyuri válasza CoolBoy323 (#1797) üzenetére


vgyuri
őstag

10 mbyte netet is kaptál a 300 ft hálón belüli lebeszélhetőség mellé, ha elfogy a 10 mbyte, akkor kelleni fog az apn: online.

Voip olcsó, néha van vele kisebb gond, de tized áron nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

(#1799) CoolBoy323 válasza vgyuri (#1798) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

online-on van alapból :)

elgondolkodtató nagyon ez a VOIP, mert valóban nagyon olcsó... csak jobban utána kellene járnom, h h is működik ez, mert tudásom 0 ezen a téren :)

(#1800) Csolaszol válasza CoolBoy323 (#1799) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

[freevoipdeal]
SIP telefonos app kell telefonra, meg be kell állítgatni első használat előtt.
Feltöltőkártya szerűen működik, bankkártyáról tölthető, net kapcsolat kell hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.