Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Hali!

3G, 3,5G-s Samsung S5350 negatív tapasztalat:
Elenornál, PC-vel, Bluetooth-on át 3G-n felcsatlakozva (pl. e-mail küldésnél, vagy upload sebesség tesz... stb.) 50kB kimenő folyamatos adatáramlás körül úgy tűnik átmenne a teló 3G+ üzemmódba, s ekkor paff, leáll az adatforgalom. Csak lecsatlakozás és újracsatlakozás segít.
Valakinek hasonló élménye esetleg?

Üdv!

"Jó pap is holtig butul"

(#1152) Sztbeni válasza tomp (#1150) üzenetére


Sztbeni
őstag

Persze, az a teszt egy vicc volt, nem is hozták nyilvánosságra.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1153) club1 válasza Sztbeni (#1152) üzenetére


club1
veterán

Mégis megvette azt a tesztet mind a három hazai szolgáltató. Tehát biztosan vicces lehetett...

(#1154) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Akik szerint nem lehet 3G-vel lefedni egy országot, azoknak itt van a román Voda lefedettsége:

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1155) 1430 válasza Sztbeni (#1154) üzenetére


1430
senior tag

Az a baj, hogy nem tudok románul, de véleményem szerint az a térkép, amit találtál nem a 3G térkép. ;)

Amennyire a szövegből ki tudom következtetni a jelentést, ez a térkép a román Vodafone adathálózatát jelöli, azaz gondolom a GPRS-től a HSPA-ig.

Amit én találtam román Vodafone 3G térképet (2100 MHz), az ennél jóval szerényebb, és bár nem tudom, mikor állapotról van szó, de bizonyára nem a 2005-ös indulást mutatja.

De szerintem ne aggódj, mert bizonyára elindul majd 900 MHz-en is a 3G, és akkor majd eljön a Kánaán! ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1156) club1 válasza Sztbeni (#1154) üzenetére


club1
veterán

A románoknál csak koncessziós és frekvenciadíjak vannak, az átjátszók üzemeltetéséért nem kell fizetni az államnak.

(#1157) Sztbeni válasza 1430 (#1155) üzenetére


Sztbeni
őstag

De, a lila a 3G a piros meg a gsm. Amúgy 900 megah-s. Amit te mutattál, az 2007 óta nem frissült. Amúgy ismerős vett román sim-et, és tényleg igaz a voda oldalán lévő térkép.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1158) Sztbeni válasza club1 (#1156) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ezt nem értem.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1159) Sztbeni válasza 1430 (#1155) üzenetére


Sztbeni
őstag

a Date a 3G. És az oldalukon van, hogy "3G acoperire 90".

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1160) Sztbeni válasza 1430 (#1155) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az igazság (nekem volt igazam):
Vodafone România îţi oferă o gamă de servicii 3G Broadband super-rapide, prin benzi de frecvenţă de 2100 MHz şi de 900 MHz.
Banda de 900MHz permite acoperirea cu servicii 3G pentru suprafeţe mari de teren, fiind astfel potrivită pentru mediul rural, unde distanţa între antenele de transmisiuni este mare. Dispozitivele capabile de transmisiuni 3G Broadband în banda de 900MHz beneficiază de acoperire pe 59.5% din suprafaţa României, în special în zone rurale, acoperind 38% din populaţie.
Banda de 2100MHz este ideală pentru mediul urban unde distanţa între antene este mai mică. Dispozitivele care operează doar în bandă de 2100MHz au acces la servicii în 17% din suprafaţa României, în special zone urbane, acoperind 52.4% din populaţie. În zone urbane dense dar şi în unele staţiuni urbane, Vodafone asigură inclusiv transmisiuni de date în standard HSPA+, cu viteze de download de până la 21,6 Mb/s şi de upload de până la 5,7 Mb/s.

Dispozitivele 3G care funcţionează în banda de 900MHz, funcţionează şi în banda de 2100MHz, ceea ce le asigură acoperire pe 76.5% din suprafaţă (90.4% din populaţie). În aria de acoperire a serviciilor 2G (voce), vor funcţiona toate dispozitivele capabile de transmisiuni de date la standarde 3G, dar la viteze specifice serviciilor GPRS.

Indiferent de zona în care te afli, Vodafone te asigură de calitatea serviciilor 3G:
Reţeaua este disponibilă în peste 98% din timp.
Rata de blocare a apelurilor nu depăşeşte 5% din timp în perioadele cu trafic maxim.

Foloseşte harta de acoperire pentru a vedea ariile în care ai acces la servicii.

Dispozitive care suportă servicii 3G în banda de 900MHz:
Modemuri Huawei E880 Datacard, K3765 şi K4505 USB Stick
HTC Desire, HD2, Legend, Touch Pro 2
Nokia 2730 Classic, 5230, 6730, 7230 Live!, C5, E52, E66, E71, E72, E75, N86, N900, N97, X6
Samsung I5700 Galaxy Spica, I8910 HD, S5600v Live!, S7350, S8000, S8300 Live!
Sony Ericsson Elm, Satio, Vivaz, W715 Live!, W995, Xperia X1, Xperia X2
LG GD900
USB Router MIFI 2352

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1161) 1430 válasza Sztbeni (#1157) üzenetére


1430
senior tag

Akkor meg itt a magyarázat! Majd ha nálunk is beindul 900 MHz-en a 3G, akkor hirtelen nálunk is lesz 90% körüli 3G lefedettség. Addig türelem, és nem kell havonta beírni ide, hogy mikor lesz nálunk is ilyen lefedettség! ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1162) Sztbeni válasza 1430 (#1161) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha valaha beindul :(

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1163) ViZion válasza Sztbeni (#1160) üzenetére


ViZion
félisten

ha azt mondod, h azt mondják, mi elhisszük. de azért fura.
Akkor a Románok 3G-ben vezetőek...
Német O2 lefedettsége akkor elég gyér... (csak a sötétkék a 3G). Elég jól látszik, h csak városok környéke 3G fedett, mivel vidéken nem éri meg. A tornyok (és a földterület) ára elég durván sok lenne.

A román térképen még a hegyekben is van 3G, ahol áram sincs... Ettől még lehet, h úgy van, de gyanús, h az GPRS csak.
"bandă de 2100MHz au acces la servicii în 17% din suprafaţa României, în special zone urbane, acoperind 52.4% din populaţie."
A linkelt térképen Voce, azaz a hangszolgáltatás lefedettsége látható lilával.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1164) Sztbeni válasza ViZion (#1163) üzenetére


Sztbeni
őstag

Igen, tényleg vezetnek. Te amit beírtál, az a 2100 mhz-s. A piros a voce. Német o2 gyenge, de a többi ott is jó.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1165) ViZion válasza Sztbeni (#1164) üzenetére


ViZion
félisten

utána láttam, h van talán 900-on is 3G, cskak nem voltam biztos :)
Jó nekik...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1166) Sztbeni válasza ViZion (#1165) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az. És 16 városban van már HSPA+. És az árak is jók.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1167) ViZion válasza Sztbeni (#1166) üzenetére


ViZion
félisten

esetleg olyan infód van-e, h pingben mit mutatnak a különböző technológiák?
A jelenleginek a magas ping a legnagyobb baja, ha ez nem változik, akkor a többi nem is érdekel...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1168) Sztbeni válasza ViZion (#1167) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem tudok infót, sajnos.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1169) juve84


juve84
csendes tag

Visszatérve egy mondat erejéig a gsm kérdéshez...olvastam tavaly hogy valami csohspa-hálózatot tesztelnek (nem tudom jol írtam e) és hogy az cseréli fel a gsm hálózatot és az 3g-n fog működni. Szerintem viszont nem mindenki teheti meg hogy 3g-s telefonja legyen...vagy pedig megmarad vele párhuzamosan a gsm?

(#1170) taxy88 válasza ViZion (#1163) üzenetére


taxy88
aktív tag

Valóban igaz lehet:)
Népszabadság oldalán is találtam róla infot ,igaz csak egy mondatban.[link]
Mobilnetet 900mhz-en itthon is,de hamar!!!:)

[ Szerkesztve ]

(#1171) Sztbeni válasza juve84 (#1169) üzenetére


Sztbeni
őstag

3G-s mobilnak nem kötelező mindent tudni, leheet csinálni monochrom kijelzős, netre és videohívásra alkalmatlan 3G-s mobilt is.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1172) tomp


tomp
félisten

1, 900-as 3g-t a mai telók nem támogatják. 2100-ast csak.

2, ha beindulna a 900as 3g nem lenne terhelt? Mivel sokkal nagyobb területet látna el. A mostani rendszerben is van olyan hely a telenornál ahol 2 egymás melletti házon is van umts átjátszó.

(#1173) club1 válasza tomp (#1172) üzenetére


club1
veterán

Háát, a Nokia 5800-am nem egy mai telefon, de már az is tudja a 3G-t 900 MHz-en.

De, terhelt lenne az is, sőt... Az átjátszók számát pedig azért nem bővítik a hazai szolgáltatók a végtelenségig, mert azok használatáért a hazai szabályozás szerint darabonként fizetni kell. Így ennek a technológiának a terjedéséhez és az olcsóságához is az kell, hogy állam bácsi kevésbé tartsa a markát...

(#1174) tomp


tomp
félisten

Én tavaly vettem egy se naite telót. Ez alapból 2009-es fejlesztés. Az szerepel nála, hogy umts 2100Mhz gsm része 4sávos.

Igen azt én is tudom, hogy db számra fizetnek. Remélem ez hamarosan eltörlik.

(#1175) Sztbeni válasza tomp (#1172) üzenetére


Sztbeni
őstag

A 2008 nyara utáni nokiák támogatják.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1176) Sztbeni válasza tomp (#1172) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha megoldják normálisan, akkor nem rossz. Lásd Románia. Amúgy tervek szerint a nagyvárosokat épp emiatt 2100-al fedik le. Amúgy a Vodafone Romania megérdemelné az év szolgáltatója díjat. Példamutató. De tényleg.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1177) dedike válasza Sztbeni (#1176) üzenetére


dedike
addikt

Akkor szerintem javasold a megfelelő helyen! ;)

(Bár Magyarországon nem hinném, hogy megfogja kapni... )

Jó szerencsét!

(#1178) Sztbeni válasza dedike (#1177) üzenetére


Sztbeni
őstag

Hol? Amúgy tavaly ki kapta meg? 2008-ban a Német o2.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1179) dedike válasza Sztbeni (#1178) üzenetére


dedike
addikt

Várj! Most Te melyik díjra gondolsz? :U

Jó szerencsét!

(#1180) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Sziaszok!

Olyat tapasztaltatok már, hogy mobiltelefont modemként használva USB1.1-en keresztül Bluetooth adapterrel 50kB-nál nagyobb folyamatos feltöltési adatátvitelnél teljesen leállt (de meg nem szakadt) a HSDPA kapcsolat? Mert még nem tudtam tesztelni USB2.0-án a kütyüt, s egy tipp szerint lehet ez a baj... Hozzátenném, hogy UMTS (kb. 380/80kbps) és az alatt nincs ilyen gond.

A válaszokat előre is köszi!

"Jó pap is holtig butul"

(#1181) Sztbeni válasza JEEMBO (#1180) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szerintem a Bluetooth nem bírja a sebességet, de nem biztos.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1182) JEEMBO válasza Sztbeni (#1181) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Hali!
Másik PC-vel (szintén USB1.1, csak nem P3, hanem P4-es gép), másik adókörzetben tesztelve a funkciót, egyelőre nincs ilyen gond. Már csak arra kell rájönnöm, valójában mi okozhatta...
Üdv!

"Jó pap is holtig butul"

(#1183) tikadanee


tikadanee
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni HTC Desire telenoros mobilnet beállításában? Akinek androidos telója van és telenoros nete nagyon szépen kérem, segítsen, nem tudom egyszerűen beállítani az apn-t, telenor oldalán lévő beállítások nem jók, alapbeállításokkal se megy.

Köszönöm előre is!

(#1184) sunny84


sunny84
senior tag

Hallo mindenkinek ,, .. nem tudom jó helyre írok.. ,, de a mobilnetemmel van bajom t-mobile-os..

...-- edge / gprs ben a jelerősség kiváló fajin minden csak a net marha lassú.. lassan tőlti be az oldalakat + stb ..,, ez reális hogy tökéletes jelen ezen az opción tetű csiga a net... ??

..--- umts/ hsdpa ban a jel alacsony vagy rendkívül alacsony de gyors.. oldalak megnyitása + gamelni a neten.. ezzel nem is lenne gond ha a jel nem menne el világgá gyakran :W ... hogy lehetne ezt kijavítani és erősíteni a jelet... ? frissítsem a web n walk cuccost, vagy mivel ? próbáltam másik hasonló progival GlobeTrotter Connect el de azzal is ilyen..
válaszokat előre köszi :R :R

üdv

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#1185) 1430 válasza sunny84 (#1184) üzenetére


1430
senior tag

Az EDGE a gyakorlatban 100-120 kbps körül alakul, tehát reális, hogy lassan töltődik be egy oldal (ha éppen HSPA-n vagy, ezen az oldalon érzékeltetik a technológiák közötti sebességkülönbséget).

Próbáld meg a menedzser programban beállítani, hogy csak UMTS/HSPA hálózatot használjon az eszköz, így ha az nincs, akkor net sem lesz, viszont ha nagyon gyenge a jel, akkor sem vált vissza 2G hálózatra. Ha ebben segítség kell, hívd a 1430-at és kérj műszaki kollégát.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1186) club1 válasza sunny84 (#1184) üzenetére


club1
veterán

Amit leírtál teljesen logikus, ha a 3G elterjedési határán használod a netet (EDGE/GPRS lassú, 3G elszállogat). Legegyszerűbben USB hosszabbítóval tudod a 3G térerőt növelni úgy, hogy a hosszabbítón lógó stick-et kiteszed az ablakba, vagy úgy forgatod/emeled, hogy legyen elég térerő a stabil 3G-hez. Van, aki az USB stick-et valami lavór/fém tésztaszűrő közepére köti, azaz megpróbálja a beérkezett jelet irányítani. A drágább megoldás egy 3G router beszerzése, ami tudja fogadni az USB stick-edet, a routert pedig úgy helyezed el a lakásban/padláson, hogy a legerősebb jelet vegye.

(#1187) sunny84


sunny84
senior tag

1430 , club1..

köszi , megpróbálom az ötletetekkel belőni :)
vagy a sufnituningos fém tányérral :D

thx :R :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#1188) sunny84


sunny84
senior tag

az a helyzet hogy csak umts/ hsdpa ba állítottam ,, a gépembe ami hátuljából jön ki usb csatlakozó abból kifűztem 1-et és kivezettem előre.. a gép aljában.. Így most már az aljából lóg ki a 20 cm kábel + a stick elől... .. és a net jó jelerősséget ír 1,5 -2 mb le és 360- 400 max a fel.. ezzel a paraméterekkel nyugodtan tudom nyomatni a bf 2 -t és gta4-et neten... :DD :DDD

szóval jobb lenne ha gyorsabb lenne de. happy most már a dolog .. :C

üdv..

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#1189) tomp


tomp
félisten

Ha lefogom a teló tetejét akkor csökken az umts jel. Ez oké. Leárnyékolom. De ha megmarkolom, akkor mitől erősödik? A leárnyékolás természetesen csak ingadozó helyen működik.

(#1190) Sztbeni válasza sunny84 (#1184) üzenetére


Sztbeni
őstag

Csak 3G-re rakd a telót. Szerintem amúgy nézd meg a másik2 szolgáltató lefedettségét ott, mert nekik jóval nagyobb a területalapú 3G lefedettségük.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1191) mark77


mark77
tag

Üdv!

Nos immár kilenc hónapja használok ZTE tmobilos mobilinternet modemet, egy hp530 laptopon. Járom is a canossát rendesen. Szolnokon használom(nám), de irtózat lassú. A betárcsázós internet korára emlékeztető sebességű. Többször reklamáltam, cserélték javították ezt a végbélkúpot, de mindíg ugyanazt csinálja még otthon Budapesten is.
Szétnéztem, minden jól van beállítva.
De. Kivettem a SIM kártyát betettem a kollega 3g s nokiájába és hasít néha 1-1,5 Mbbittel.
És Szolnokon van HSDPA lefedettség..

Elképzelhető, hogy telefonnal jobban működne a mobil intenetem? Kinéztem már a Nokia C-5 öt. Van valakinek hasonló tapasztalata?

Cannibal Corpse

(#1192) club1 válasza mark77 (#1191) üzenetére


club1
veterán

És ha a ZTE stick-et egy usb hosszabbítóra teszed, és úgy helyezed, hogy jobb legyen a térerő? Egyébként a notebookokban lévő 3G modemekhez a monitor keretbe felülre/körbe egy WWAN antennát építenek, ezért többségük elég jó vételi lehetőséget nyújt. Logikusan ha az usb kulcsod lehetne olyan magas és hosszú, mint a monitor kerete, és még felfelé is állna, nem lenne panasz vele a lefedett területeken.

(#1193) tomp


tomp
félisten

A hazai mobilszolgáltatók közül kizárólag a T-Mobile vállal a szélessávú (3G/HSDPA/HSUPA) internetszolgáltatásra garantált le és feltöltési sebességként 2 Mbps és 800 kbps értékeket

Garantált 2Mbit lefele. Nem merész egy kicsit? Oké, elég jó a T sávja de akkor is. :)

(#1194) club1 válasza tomp (#1193) üzenetére


club1
veterán

Nem vettem eszre, hogy mereszseg lenne toluk. Az elmult egy evben egyszer sem sikerult ez ala mernem, itt nalunk 5-6 Mbps-t, a videki munkahelyemen 3-4 Mbps-t tudnak, es ezt kora este ill. hetvegen is tartjak. Az o UMTS halozatukrol elmondhato, hogy vilagszinvonalu. Persze a 2 Mbpst-t ok is csak az esetek 80%-ara vallaljak (biztos ami biztos).

(#1195) mark77 válasza club1 (#1192) üzenetére


mark77
tag

Úgy dilis a modem.
Elvileg a vasbetoszerkezet nem zavarja a vételt....

Cannibal Corpse

(#1196) club1 válasza mark77 (#1195) üzenetére


club1
veterán

A vasbeton nagyon jól tudja gyengíteni a vételt. Lakótelepeken a földszinten jó sok fehér folt akad, ált. a liftakna alja a csúcs.

(#1197) tomp


tomp
félisten

Telenornál ha umts hálón indítok hívást, az esetek 50%-ánál miért lép fel egy 2-3mp-es akadozás a legelején? Olyan mint ha az átjátszó/torony újra optimalizálná magát. A jelenséget csak pesten vettem észre eddig. Viszont ha aktív a net kapcsolatom, akkor hamarább jön létre a hívás illetve sohasem akad.

(#1198) Sztbeni válasza tomp (#1197) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az az igazsâg, hogy nem túl jó a Telenor hâlója. Nyugi, most kôtôttek megâllapodâst a ZTE-vel, és ki lesz cserělve az ôsszes 3G torony.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1199) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Hol lehet kapni független HSPA+ modemet?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1200) tomp


tomp
félisten

Átállítottam a telót csak umts-re. Azaz nem vált át gsm-re. Beszéd közben nem dobja a hívást(nem akarna átváltani) nem akad, ahol már átváltana gsm-re most ott még vígan megy a hsdpa. 2-es metró keleti állomásán a pénztár szintjén még megy. Bár már nem hsdpa hanem csak umts(nincs H betü) az állomás szintjére vezető lépcsőnél már 0térerő jelzéssel még mutatja az umts hálót, viszont félúton már "Nincs hálózat"
Még valami: mivel nem vált 1x sem sávot nem meríti annyira az aksit. Viszont aluljárókban számítani kell, hogy durván akadni fog a hanghívás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.