Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) xors válasza Sztbeni (#1648) üzenetére


xors
senior tag

Igen, én is csak azért nem megyek vissza, mert itt a T-nél olcsóbb a telefon meg a 3G is. Ha ugyanez a csomag a Vodánál lenne, akkor pár ezerrel többet kéne fizetni sajnos :O
sajnos ezért szenvedni kell a térerővel :W

(#1652) Sztbeni válasza tomp (#1650) üzenetére


Sztbeni
őstag

a másik kettő meg a dunántúlon gyenge. Zalában és Somogyban jó ha 20%-ot produkálnak, Voda meg szinte mindenhol van

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1653) timea1991


timea1991
tag

Maroslelén a voda 900mhz es 3g je tökéletesen működik közben a t-mobile nak még Edge lefedettsége is alig elérhető

(#1654) vaka válasza Sztbeni (#1648) üzenetére


vaka
csendes tag

Kedves Sztbeni!

Mindenkinek lehet véleménye, ezt tiszteletben kell/lehet tartani én is így teszek.

Ám úgy gondolom, hogy egy Vodefone reklámból "kicopyzott" lefedettségi térkép összehasonlítás, nem hozhatja azt az eredményt, hogy a mobilinternet piacon a Vodeafone 3G stickje a "szent grál".

Ez egy nem helytálló kijelentés.

Aki ilyen jellegű szolgáltatást szeretne igénybe kérdezze végig a szolgáltatókat, hol mit ígérnek.

Aktuális lefedettségi térképek (a szolgáltatók ABC sorrendben):
Telenor:
http://www.telenor.hu/internet/lefedettseg/

T-Mobil:
http://www.t-mobile.hu/lakossagi/ugyintezes/lefedettseg

Vodafone:
http://www.vodafone.hu/lefedettsegi-terkep

A pillanatnyi helyzet a 3G fronton valóban az, hogy nagyobb a Vodefone lefedettsége a másik kettő szolgáltatónál, de a Telenor 3,5G hálózata messze veri a másik kettőnek az ilyen irányú képességeit, és megmásíthatatlan tény, hogy a T-Mobil 4G-s LTE hálózata pár hónapja még csak Budapest és környékén, ma már Debrecen, Győr, Kecskemét, Keszthely, Siófok, Szombathely városokban is elérhető...

Így általános tanácsként mindenkinek:
- Nézd meg településeden melyik szolgáltató a legjobb a térképek alapján.
- Kérdezd meg az ügyfélszolgálatot, nekik még részletesebb spéci domborzati térképük van.
- Gyújts tapasztalatot a könyékbeliektől.
- Ha gyakran jársz nagyvárosba, akkor érdemes olyan céget választani akinek van modernebb hálózata, mint a 3G.

Magánjellegű véleményem a Vodefoneról, hogy ha egy cég nem hajlandó eleget invesztálni a következő technológia fejlesztésére, az ebben a szegmensben eláshatja magát.

üdv:
Kun Viktor

[ Szerkesztve ]

(#1655) club1 válasza vaka (#1654) üzenetére


club1
veterán

A magánjellegű véleményem a 3G lefedettségről az, hogy VÉGRE van egy cég, aki a vidékiekre, a ritkán lakott területeken élőkre is gondolt, ahol semmilyen más valódi szélessávú internetre (még adsl-re sem!) lehetőség nincs, csak a 900 MHz-es mobilnet. Értem én, hogy ott ahol x kábelneten, adsl-en, optikán szolgáltató ISP közül lehet választani (a nagyvárosokban) az LTE-vel nagyobbat lehet kaszálni. A somogyi/zalai dombságban, az Alföld jó nagy részén viszont egy szolgáltató van, aki 2-5 Mbps-ot tud adni az előfizetőinek.
A Telenor gagyinetje pedig olyan amilyen. Azt nem érdemes példaként felhozni, mindenki tudja, hogy a tornyoktól max. 5-600 méterre használhatóak, ott is többnyire csúcsidőn kívül (mert akkor összemegy az egész 2-300 méterre). A lakosság jó ha 40%-a olyan szerencsés, hogy ilyen közel lakik az amúgy is csökkenő számú Telenor cellákhoz...
Az LTE-ben van a jövő, arra érdemes váltani, majd ha megfizethető árú lesz, és eléri a 3G lefedettség felét...

(#1656) Sztbeni válasza vaka (#1654) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az LTE egyelőre annyira kiforratlan, hogy nem tervezek rá váltani. Majd lesz a Vodánál is, ráér még. 42 Mbit mire nem elég? Nem kell nekem 100. Nagyon sok helyen járok, ahol a T és a Telenor csak EDGE/GPRS-t nyújt, a Vodával meg maxon jön a 3G. Arról nem is beszélek, hogy a haver pont most mondta le a Telenor netjét, mert a városban se akart megbízhatóan működni.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1657) csernak75 válasza Sztbeni (#1656) üzenetére


csernak75
senior tag

Serényfalván próbáld ki a híres Voda 900MHz-ét nyugi nem lesz 3G.(Ellenőrizd nyugodtan térképen,Baz megye)
Ugyanitt a telenornak mi is van ja téényleg DC-HSPA.

Erről ennyit van aki itt jobb van aki ott, ja és 900MHz-en mikor fogsz 10-12Mbit/s-ot mérni?

Na meg telenor 60 városban LTE lefedetség.

amúgy majd a 800MHz-es LTE lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#1658) Sztbeni válasza csernak75 (#1657) üzenetére


Sztbeni
őstag

azt nem tudom, hogy BAZ megyében milyen, de a Dunántúlon messze a Voda a legjobb

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1659) tomp


tomp
félisten

BAZ megye Kazincbarcikán a Telenor veri a másik 2 szolgáltatót. De csúnyán.

:C

(#1660) Coolmat válasza tomp (#1659) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez az új hipernet 84 vagy csak mérési hiba? :)

(#1661) tomp válasza Coolmat (#1660) üzenetére


tomp
félisten

Hipernet 84 LTE hálózat 500méterre az állomástól és maximális jelszint. :) :C

(#1662) Coolmat válasza tomp (#1661) üzenetére


Coolmat
őstag

Közben átolvastam a telenoros topikba is, ott megtaláltam az infókat, jófajtának tűnik :K Még a T-Mobile 4G sem tudott ennyit a bétateszten, 52Mbps volt a legtöbb amit mértem. Azt nem tudod véletlen, hogy hány MHz-es csatornaszélességet használ a Telenor ehhez? A T-s 4G úgy tudom 10MHz-et használ az 1800MHz-es sávban, gondolom ez valamivel többet.

(#1663) tomp válasza Coolmat (#1662) üzenetére


tomp
félisten

Ha jól tudom a telenornak annyi frekvenciája van, mint a t-mobile+vodafone együttvéve. Az nem kevés. :)

(#1664) tomp válasza Coolmat (#1662) üzenetére


tomp
félisten

Na találtam egy dokumentumot a frekvencia blokk felosztásról.
T-Mobile 1800MHz: összesen 15MHz-es blokkja van
Telenor 1800MHz: összesen 29,8MHz-es blokkja van :C :C
Ügyes! Ügyes!
Szval lehet majd növelni nyugodtan. Van elég hely. :)

(#1665) bigdady


bigdady
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#1666) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írok. Nem tudjátok véletlenül, hogy lehetne egy mobil stick antennáját felerősíteni esetleg külső antennával? Ilyesmire gondolok: Solwise
Tudtok hasonló megoldásról? Köszi szépen előre is.

(#1667) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok! a vodafone netjegyhez kapható K3772Z modem hardveresen függő, vagy csak a win szoftvere nem hajlandó más szolgáltatóra felcsatlakozni? linuxos / openwrt-s környezetben lehet idegen SIM-el használni?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1668) club1 válasza Peter789 (#1667) üzenetére


club1
veterán

Általában hardveresen is függők. A huawei modemek (nem tudom, ez az e) gyári szoftvere egy függő huawei modem esetében azzal indít, hogy add meg a feloldó kódot (addig nem lép tovább).

(#1669) bopeti98


bopeti98
őstag

Valaki nem tudja hogy Romániába melyik szolgáltatónak van a legnagyobb 3G lefedettsége? Csak mert ismerősömnek 1 hónapra ki kell mennie és szeretne venni ott valami feltöltőkártyás internet sim-et amit belerakhat a telefonjába és jó lenne egy olyan szolgáltatótól aminek nagy a 3G lefedettsége.

[ Szerkesztve ]

(#1670) Sztbeni válasza bopeti98 (#1669) üzenetére


Sztbeni
őstag

a mobilhasználat külföldön topik van erre, de válaszolok itt is. A Vodafone és az Orange 90% fölötti 3G lefedettséggel rendelkezik. Mindkettő nagyon jó. Ha pontos részletek érdekelnek, írj egy privit

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1671) roobert


roobert
csendes tag

Sziasztok!

Egy hónapra lenne szükségem mobilinternetre notebookhoz, tehát hűséget nem tudok vállalni. Viszonylag nagyobb adatforgalommal, legalább 10 GB, de inkább 15-20. USB stickem nincs, jó lenne, ha lehetne bérelni, nem pedig megvásárolni, mert utána nem fogom használni. Melyik szolgáltató, melyik csomagját tudnátok ajánlani? Szolgáltató mindegy, olyan helyen használom, ahol mindegyiknél ugyanolyan jó a térerő. Előre is köszi a segítséget!

(#1672) club1 válasza roobert (#1671) üzenetére


club1
veterán

Modemek bérbeadásával egyik hazai szolgáltató sem foglalkozik. Vagy választasz egy prepaid csomagot (és kifizeted a modemes kezdőcsomag meg a szép adatforgalmad borsos árát), vagy előfizetsz egy olyan mobilnet-előfizetésre, ahol van 30 nap próbaidő (hosszabb biztosan nincs). Előbbi tehát nem túl olcsó, utóbbi meg nem etikus megoldás, de nagyjából ezek vannak...

(#1673) roobert


roobert
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#1674) GABOR21


GABOR21
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy T-Mobile előfizetésem van és ezt a netet osztottam meg egy Samsung Galaxy S2-vel, USB hosszabbítón keresztül.
Az érdekesség az hogy a feltöltésem iszonyúan lassú. Olyan 0,1Mbps-t produkál, még a telefonon ha lefuttatom a speedtestet akkor 1 Mbps mutat.

Tudtok rá megoldást hogy a PC-n miért nem megy annyival? :(

(#1675) Sztbeni válasza GABOR21 (#1674) üzenetére


Sztbeni
őstag

próbáld ki hosszabbító nélkül, simán kábellel. Milyen szoftver van a gépen?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1676) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Melyik szolgáltatónál a legolcsóbb a prepaid-net?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1677) club1 válasza Sztbeni (#1676) üzenetére


club1
veterán

Ez így elég sovány kérdés. Egy napra, egy megabájtra, egy hónapra, telefonhoz opcióként vagy önálló prepaid netre gondolsz?

(#1678) Sztbeni válasza club1 (#1677) üzenetére


Sztbeni
őstag

külön simre, mert most van nekem voda 100 megás opcióm, meg itthon van wifi és ez elég. Olyan kéne, ami akkor lenne jó, ha nem vagyok itthon. Néhány napra havonta, max 1 hétre. Én a lefedettség miatt a vodára gondolok, de érdekelne mások véleménye is.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1679) Diceee


Diceee
csendes tag

Sziasztok!

Fogalmam sincs igazából mennyire járok jó helyen, de ezt a témát találtam a legmegfelelőbbnek.
T-mobile Domino Web csomag vásárlását tervezem (feltöltőkártyás mobilnet).
Egerben lenne, és az érdekelne, van-e valakinek onnan tapasztalata, milyen náluk a mobilnet a városban?
Egyelőre előfizus telefonról osztom meg a telenorosat, stabil 100-120 körüli in-game pingeket kapok a város szélén ahol lakok koliban, de ugye erősen forgalomkorlátos.

(#1680) club1 válasza Diceee (#1679) üzenetére


club1
veterán

A Telenor tudtommal nem tudja korlátozni a mobilnetet már bő egy éve. A klikkről hallottam, hogy próbálkozgatnak vele, ha az van, váltsd át mobil online 100-ra...

(#1681) Diceee válasza club1 (#1680) üzenetére


Diceee
csendes tag

Okostarifa 90 van, 3000 huf lebeszélhető és 90Mb felhasználható a böngészésen kívül. Ezen felül az adatforgalom korlátozást úgy kell érteni, hogy a lehető legminimálisabbra csökkenti a sávszélt. Bár tegnap 300 mega után se nagyon változott a helyzet.

(#1682) club1 válasza Diceee (#1681) üzenetére


club1
veterán

30 GB után sem fog (egyelőre), ezért én a helyedben még nem keresnék alternatív mobilnetet.

(#1683) Diceee válasza club1 (#1682) üzenetére


Diceee
csendes tag

Nem értem a miértjét, de ők tudják, én meg akkor nem is keresek mást, jó ez addig.
Köszönöm a választ!

(#1684) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Egy mérés kb. 5 perccel ezelőttről Keszthelyen a Voda hálóján, Nokia 701-el:

Nem estem tőle hasra. Egy HSPA+ (DC-HSPA??) hálótól többet várok. Viszont a PING remek. A belváros és a Balaton közt félúton lakok, itt mértem. Este egyet a külvárosba is fogok mérni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1685) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!
Milyen mobilnetet ajánlotok email, skype, facebook ilyesmi... Semmi jelentős letöltés. Mekkora csomag kellhet ehez :F 8-16gb elég?

Psn ID: sefter_hun

(#1686) kali válasza Sefter (#1685) üzenetére


kali
legenda

szerintem a 8 gigabyte is bőven elég, sőt!
mondjuk attól is függ, hogy min/mivel használod, mert nem mindegy, hogy okostelefon, notebook...stb!?!?

[ Szerkesztve ]

(#1687) Sefter válasza kali (#1686) üzenetére


Sefter
veterán

Notebook-hoz kéne

Psn ID: sefter_hun

(#1688) kali válasza Sefter (#1687) üzenetére


kali
legenda

elég lesz az a 8 gigbyte, nagyon is sok mindenre, a facebook és az e-mail minimális adatforgalom - kivéve, ha húzós mellékletekkel érkeznek a levelek -, de més a skype sem vészes, még videóval sem!

(#1689) Sefter válasza kali (#1688) üzenetére


Sefter
veterán

ok, köszi

Psn ID: sefter_hun

(#1690) BéHGT válasza kali (#1688) üzenetére


BéHGT
senior tag

Érdekelne, hogy a Skype kb mennyit eszik videóval együtt??!

Itt egy friss mérés Marcaliból, MobilNet14, jelerősség jó.

(#1691) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Lehet valahol Magyarországon kártyafüggetlen crc9 antennával bővíthető HSDPA modemet venni? Ha igen hol és mennyiért?

Vagy lehet ezeket függetleníteni valahogy?

(#1692) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok!

próbáld már valaki mini PCIe 3G modemet éleszteni notebookon / netbookon kívül ?

egy Option GTM378-ast (M00201) próbálok USB-re drótozni. adtam neki 3.3V-ot és SIM foglalatot is. a drivere feltelepül, megkapom a 3 virtuális sorosportot ( VID_0AF0 / PID_6901 ), de ezekre hiába csatlakozok rá terminállal, egyáltalán nem reagálnak az alap AT parancsra. a statusz LED bekapcsoláskor 1mp-re felvillan, majd vibrál. egyetlen reakció amit látok, hogy a diag portra csatlakozva bármilyen karaktert küldök, 2mp-re sűrűbb vibrálásba kezd a LED, majd ismét visszaáll a kisebb ütemre. próbáltam ubuntu és openwrt alól is, de ugyanez a jelenség...

a firmware frissítő csomagjára (2.5.11Hd) mintha szintén reagálna, de nem stimmel az sem: ha nincsen feltelepítve a drivere, akkor eldobja hogy nincsen eszköz. ha feltelepítem a portokat, akkor megtalálja mint " Unkown (recovery mode) " és elkezdi csinálni: starting preloader, uploading - ekkor vagy kialszik a LED, vagy folyamatosan elkezd világítani (50-50% random) - majd a végén jön egy resetting device, ekkor az USB eszköz leszakad és újracsatlakozik, majd ismét jön az alap vibrálás és a végén kidobja a frissítő hogy " A serious error was detected. The application will be terminated. (E0FF1011) ". a logjából annyi látszik, hogy miután végigcsinálta a feltöltést és resetelte, nem tud ismét csatlakozni hozzá így idővel timeout-ba fut

lehet, hogy a táp, föld, GND, SIM, W_DISABLE lábain kívül még mást is be kellene kötni - PU vagy PD hiányzik neki, ezért ragad recovery módban?

a nyákon még látszik, hogy sok lábához megy vezeték:

1 - WAKE#
3 - COEX1
5 - COEX2
7 - CLKREQ#
30 - SMB_CLK
32 - SMB_DATA
45 - ANTCTRL2
47 - ANTCTRL3
49 - Reserved - erre nem találtam semmit
51 - W_DISABLE2#

esetleg valami tipp, hogy még mit kellene kipróbálnom?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1693) Krisz79


Krisz79
őstag

10Gb mobilinternet csomagot hogyan lehet elhasználni,felhasználni?
Esetleg máson is használható? Gondolok sz.gép,laptop stb.
Hogy miért is kérdezem,mert az általam kinézett csomaghoz 10Gb jár.
Gondoltam tapasztalatot gyüjtök rutinos,tapasztalt fórumtársaimtól.
:)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#1694) siofok00


siofok00
tag

Látszik egyre többen rákaptak a mobilnetre felénk is. Eddig Siófokon jó volt a Vodafone 3G. Kb két hete a szél hozza el a 3g térerőt. :))) Hol 4 csík, hol csak 1 csík a modememen a térerő és a mobilomon is. Általában percenként változik a térerő fixen leállított eszközök mellett is. 3g-n megszakad minden beszélgetés. Felhívtam az ügyfélszolgálatot: Szerintük minden rendben van. Beraktam a régi T-s kártyám a mobilomba, mindenhol maximum 3G térerő. Mindezt Siófok zöldövezeti, családi házas részén tapasztalom, ahol még csak toronyházak vagy egyéb zavaró tereptárgyak sincsenek.

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#1695) club1 válasza siofok00 (#1694) üzenetére


club1
veterán

Mobilnetnél ilyen simán előfordul. Elég gyakori például az, hogy egy távolabbi cellán állítanak, és ez után a telefonod/modemed könnyebben megtalálja (mert mondjuk jobb rá a rálátás), mint egy közelebbi cellát. Ennek aztán simán lehet a következménye, hogy ugrál az eszköz a két(több) cella között...

(#1696) siofok00 válasza club1 (#1695) üzenetére


siofok00
tag

Ennek igazan orulok... Csak eppen nem lehet telefonalni es netezni normalisan. Ahhoz meg semmi kedvem, hogy allandoan allitgassam a telefonomon a 3g es 2g kapcsolatot. A sebesseg pedig jo lenne, de pl a youtube ez az ingadozas miatt allandoan megakad, stb... Az ugyfelszolgalat meg azt mondta, hogy hasznaljam EDGE a netet. Jo vicc. A masik ketto meg max tererot ad 3g-n barhol az ingatlanomban. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#1697) ESP


ESP
senior tag

Telenorral mi a helyzet?
Korlátozzák már a netet?

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1698) bopeti98 válasza ESP (#1697) üzenetére


bopeti98
őstag

A Mobile Online csomagokat már igen. Az én Okostarifa 180 csomagomat is lekorlátozták most már. A hipernet csomagokat azt nem tudom de talán még nem korlátozzák de biztos hogy nemsoká fogják.

(#1699) ESP válasza bopeti98 (#1698) üzenetére


ESP
senior tag

Franc.

Akkor mégsem kérek 100Megás netet pedig néha jó lenne.

Ha nem korlátozták volna akkor 1000ért jó biznisz lett volna :P

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1700) devast


devast
addikt

Üdv, lenne egy kérdésem a topic lakóihoz.

Olyan mobil internet szolgáltatót keresek aki:
- lehetőleg telenor hálózaton szolgáltat, de nem kizáró ok
- 1gb-os csomagja 2000-2300 huf körül van, túlforgalmazás nélkül
- Lehetőleg hűségidő nélkül, max 12hó
- Nem kell usb stick, nem vagyok hajlandó még 8-10k-t kiadni ezért
- tarr-nál van vezetékes előfizetésem.

Kezdek kifutni az ötletekből...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.