Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) siofok00


siofok00
tag

Megindult ma a Domino HSDPA+ hálózat is tempóban (Siófok): Folyamatosan 17-18 MBit-eket mér letöltéseknél, felfele pedig 3,5-öt az Iphone-omon Netplussz XXL díjcsomaggal. :) Sajnos LTE még nincs, de remélem hamarosan lesz Dominon is.

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#1852) Newlocal válasza nunusuky (#1827) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Vodafone sajnos tragédia hogy mennyire rossz. Üzleti előfizetés, 2 GB havi adatforgalommal BPen főleg a Budai oldalon örülök ha HSDPA van. De inkább EDGE (MOM és környéke). Legyen először rendes HSDPA lefedettség...

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#1853) g0dl


g0dl
addikt

Létezik valami kedvező feltöltős mobilnet ajánlat, amihez már 4G-s modemmel adnak?
domino web vagy valami hasonlóra gondolok.

(#1854) #23310336


#23310336
törölt tag

Sziasztok!

Aki tapasztalta attól kérdezem, hogy van már a Telekom 4G lefedettsége olyan szinten, mint a Voda 3G? Azaz, hogy utóbbi esetében gyakorlatilag vidéken is szinte mindenhol kis falvakban is van gyors net. Vagy ez majd csak év végére várható?Mert tudtommal a Telekom 3G az elég foghíjas és a városokat elhagyva csak EDGE van.
Továbbá a Telekom hálózatának megvan még az az előnye, hogy stabilabb, strapabíróbb mint a másik kettőé? Már csak azért is, mert itt még nem kínai hálózat van, hanem Ericsson? Mert pár éve azért összességében az országot járva akkor azt tapasztaltam, hogy nem volt olyan pontszerű a lefedettség, hogy az utca egyik felén van, a másik felén nincs hálózat, valamint vastagabb falú épületek belsejében is valahogy Telekom hálózat mindig volt.

Valamint szerintetek az, hogy a Telenor hálózat ennyire csapnivaló minőségű és ilyen pontszerű lefedettséget biztosít a másik kettőéhez képest az tervezési hibára utal vagy ennyire amatőrök üzemeltetik a hálózatot? Bár mindenki a ZTE-t hibáztatja, világosan emlékszem, hogy a régi Nokia hálózatuk is pont ilyen csapnivaló volt.

(#1855) szabog74 válasza #23310336 (#1854) üzenetére


szabog74
aktív tag

Szerdán mentem végig az M7-esen és a határtól kb. Fonyódig csak Edge-et mutatott a telefon Telekommal, néha beugrott a 3G. Fonyódtól LTE és H+ váltakozott. Voda 3G-t nem ismerem, de T LTE elég foghíjas Budapesten is.

(#1856) club1 válasza szabog74 (#1855) üzenetére


club1
veterán

Ez természetesen csak akkor van így, ha a mobilnet eszközöd nem tudja a csak LTE üzemmódot. Amint arra állítod, csodálkozni fogsz, hogy milyen kevés helyen nem működik. Én pl. az autómban Budapesten és környékén egy ilyen (csak LTE-re állított) routert használok, a routeren pedig online rádió/tv alkalmazás lóg. A múlt héten Kiskunfélegyházáról jöttem vissza Budapestre szakadás nélkül. Vadászni kell az olyan helyet, ahol megszakad a rádió, a tv már azért akadósabb, de az full térerőnél is előfordul, hogy nem akar menni...

(#1857) szabog74 válasza club1 (#1856) üzenetére


szabog74
aktív tag

Jó ötlet, köszi. Legközelebb kipróbálom, mert szerencsére tudja.

(#1858) kssvirag


kssvirag
tag

töröltem. telenorba akartam.sry

[ Szerkesztve ]

(#1859) #23310336


#23310336
törölt tag

Az vajon miért van, hogy olyan helyeken ahol a lefedettségi térkép szerint kültéri 4G lefedettség van, ott a telefon visszavált 3G-re, rosszabb esetben EDGE-re? Ráadásul Telenornál, Telekomnál meg van ez a jelenség (Vodás 4G-t nem érem el), és nem hiszem, hogy telefon hiba lenne, ugyanis többféle telefonon is ugyanez a jelenség tapasztalható.

Nem mellesleg lehangoló az is, hogy városi környezetben kültéren is milyen gyenge térerővel adják a 4G-t 1800MHz-en, a magasabb frekvencián sugárzott 3G térereje sokkal erősebb.

(#1860) #23310336 válasza #23310336 (#1859) üzenetére


#23310336
törölt tag

Az a tapasztalatom, hogy lefedettségi szempontból még mindig a Voda 3G-je a legjobb ha városon kívül akar az ember mobilnetezni, VOIPozni, a 4G még messze van az ehhez hasonló stabil lefedettségtől.

(#1861) #71835392 válasza #23310336 (#1859) üzenetére


#71835392
törölt tag

Nekem a tiédéhez hasonlóak a tapasztalataim. A városokban sem valami combos a lefedettség a Telekom celláin (beltéren sokszor jel sincs), azonban egyik nap voltam egy Győr-Pápa-Győr úton autó utasaként 4G only módban kapcsolt telefonnal és megdöbbentett, hogy a 800as cellák lefedettsége (amit erre a Telenor telepített) mennyire ótvar még az 1800as cellákéhoz képest is, 90nél jobb dbm értékkel én sehol nem találkoztam, legjobb esetben kettes térerő kijelzés volt. Pedig ugye a 800as celláknak a terjedés miatt mindenhol GSM 900nál is jobb térerővel és jelerőséggel kéne működnie, ha normálisan lenne megcsinálva. Ok, hogy megy a net kis térerőnél is, meg a mobiltévé meg az online stream, de a kis térerő miatt a telefon nagy teljesítménnyel működik ami miatt hamar merül, hamarabb mint 3G módban.
Nem tudom a Voda 4gje milyen, de ennél csak jobb lehet, mint amit a két T összehozott, minden esetre 3g terén ők a legjobbak, remélem a 4gt is ilyen minőségben fogják megcsinálni!

(#1862) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Remélem nem offolok itt a kérdésemmel.
Egy régebbi telefonomat ( Samsung Corby) szeretném internet rádióra befogni. De valahogy nem képes elindítani a lejátszást. Lehet, hogy az Edge kevés ehhez? 3G-s készüléket kell hozzá választanom?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1863) 4Grider válasza HoTaZo (#1862) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nézz meg valami alacsony bitrátájú (<=64 kbps) adást. Ha azt lejátssza, akkor kevés a kiválasztott nagyobb bitrátájú adáshoz az edge.

(#1864) HoTaZo válasza 4Grider (#1863) üzenetére


HoTaZo
őstag

A myonlineradión szeretném behozni vele az egyik adót, eddig egyiket se hajlandó. A kiválasztható szerverek 1-75Kbps-t jeleznek, akkor ez már sok neki? Ráadásul a lejátszó se jelenik meg.
A popularis.hu-t be se hozza...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1865) 4Grider válasza HoTaZo (#1864) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Lemon24 alkalmazást próbáltad telepíteni és használni? Mert böngészőből úgy gondolom, hogy nehezen fog egy ilyen régi telefon lejátszani bármit is.

(#1866) HoTaZo válasza 4Grider (#1865) üzenetére


HoTaZo
őstag

Még nem, nem is ismertem, de akkor rákeresek. A corbyval le tudom tölteni vagy géppel szedjem leés telóra juttatás után telepíthető?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1867) HoTaZo válasza HoTaZo (#1866) üzenetére


HoTaZo
őstag

4Grider

Hát találtam egy Lemon24.jar-t, a víruskergetőm visított is rendesen, de csak leszedtem. Viszont a készüléken telepítve van lehetőségem Bangle és World opciót választani, de rádiót, ahol megadhatom valamelyik hazai rádiót olyan nem jön be. Ráadásul, amit rádiócsatornát magától bead, még az is szaggat... :(

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1868) HoTaZo válasza HoTaZo (#1867) üzenetére


HoTaZo
őstag

Leszedtem és telepítettem néhány ilyen jellegű alkalmazást, sajnos eredménytelenül. Minden bizonnyal eljárt az idő e felett a technika felett, így is eleget régészgedtem vele. De tanultam pár dolgot most is.
Köszönöm a türelmet és a segítséget!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.