Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) CoolBoy323 válasza Csolaszol (#1800) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mi aza sip? :)) mondtam h nem ertek hozza :)

De a 0.12es klikk keves lesz hozza XD
Eleg xar...

(#1802) Csolaszol válasza CoolBoy323 (#1801) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

SIP= Session Initiation Protocol, de nem ez a lényeg.

[Google Play - MobileVoIP]

Ez pl. egy androidos alkalmazás. Van más rendszerekre is.
Azt hiszem már androidba beépítve is van ilyen. Megnyitod a tárcsázót, ott beállítások, ott fiókok, és ott SIP fiókok.
Meg kell adni felhasználónevet, jelszót, és szervert.

Ilyeneket meg pl. a freevoipdeales regisztrációval tudsz szerezni. De van egy rakat más oldal is.
(Freevoipdealnél kevesebb áfát kell fizetni ha USA-beli címmel regisztrálsz. Később nem engedi megváltoztatni.)

Van olyan megoldás is, amihez nem kell nagy adatforgalom/gyors net. Van egy úgy nevezett callback funkció.
Itt beírod, hogy milyen számról akarsz hívni milyen számot, és ezt elküldi neten a központba, ennyi az össz adatforgalom. Ezután a központ fölhív téged, majd fölhívja a felhívandó számot, és összekapcsolja a 2 hívást. Ilyenkor nem fogyasztod az adatmennyiséged.
-Hátránya, hogy két hívás árát kell fizetned, meg van az összekapcsolásnak is díja. Akkor is fizetsz, ha a másik fél nem veszi föl.
-Előny, csak a hívásindításhoz kell netkapcsolat, ez után már a régi megszokott mobilhívásbeli hangminőséget hozza.

[ Szerkesztve ]

(#1803) w.miki


w.miki
veterán

remélem jó topikban kérdezzem meg, de ha nem mondjátok meg hol tegyem fel:

CSAK MOBILNET-re melyik szolgáltató, milyen csomagjára érdemes szerződni?
Laptophoz USB stick-kel (levelezés + internetezés - nem videózás, azt nem tudom mennyi lehet ez, 2GB/hó?)
Melyik cégnél van a best buy ajánlat? Ami, ha túl is lépik, esetleg csak lassítják.
upc/telenor/tmobil/voda?
esetleg lehet valami kedvezményt is elérni régi telefonos ügyfélnek??

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1804) CoolBoy323 válasza w.miki (#1803) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

DIGI-nél van valami előfizud, ismerősnek előfizuja? Akkor ott van a legolcsóbb mobilnet tudtommal!

(#1805) w.miki válasza CoolBoy323 (#1804) üzenetére


w.miki
veterán

szerintem nincs :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1806) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Más is tapasztalt már olyat, hogy mind a Vodafone, mind a Telekom esetében lassabban tölt az internet opció, mint a külön internetes kártya? Mert nekem az opció 2-3 megabiteket hoz, az internetes kártya meg 10 fölött.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1807) club1 válasza Sztbeni (#1806) üzenetére


club1
veterán

Az opciók többsége hivatalosan is rendelkezik sebességkorláttal.

(#1808) Alkukirály


Alkukirály
tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy jó helyre írok-e, de flottás mobilnetet keresnék minél nagyobb adatforgalommal.
Ha valakinek lenne ötlete köszönettel venném, merre is induljak el.

(#1809) jacqhordeaux


jacqhordeaux
újonc

Sziasztok!

Nincs arról információtok, hogy a Telenor mikor fogja mindegyik állomásán bekapcsoljni a 3G-t, mint a Voda és a Telekom, azaz ahol van lefedettsége ott 3G van. Mert a másik kettőnél már így van. Mi lehet az oka, hogy a Telenor nem él ezzel, hisz vadiúj hálózata van ennek is, azaz csak "pár kattintás" lenne.

(#1810) Sztbeni válasza jacqhordeaux (#1809) üzenetére


Sztbeni
őstag

A Telekomnak sincs mindenhol. A Vodának majdnem mindenhol, csak a határ mentén nem

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1811) paperboy


paperboy
senior tag

(#1812) ferke72 válasza paperboy (#1811) üzenetére


ferke72
aktív tag

Szia!
ezt hol mérted? én vidéken Tiszakécskén egy kissé lefedetlen(beltér) helyen lakom itt katasztrófa a jel...
ráadásul tanácstalan vagyok,vettem egy antennát 11dbi jelerősségű volt.
Modembe mikor bedugtam azt hittem rosszul látok..nemgogy erősített volna lehúzta a jelet:(

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#1813) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Hogy lehet 1gigánál nagyobb adatforgalmat szerezni a Trénél ha a csomagom mellé választható legnagyobb akkora és a honlapon nem találok lehetőséget,hogy nagyobbra váltsam?(a kiegészítő netcsomagok a díjcsomagom mellé nem rednelhetőek)

X.Y.

(#1814) kali válasza IkszIpszilon (#1813) üzenetére


kali
legenda

nem ártana tudni, hogy milyen díjcsomagod van, és a célirányos témában inkább kap(hat)sz segítséget; link

(#1815) bargeszt


bargeszt
tag

Hello! Tud valaki segíteni? Probléma: Alcor D785M tablet (dual simes) Telenor mobilinternettel használva Az 1 es sim kártya foglalatban nincs netkapcsolat de a térerő kijelzésnél kiírja hogy 3G. A 2 es sim foglalatban csak gprs, edge sebesség működő nettel. Hogyan tudnám bármelyik sim foglalatnál előcsalni a 3G-t? Lefedetség van, a mobilomnál teljesen kihasználom a 3G-t.

(#1816) thomas77


thomas77
senior tag

Kép

T-net. Bussiness Net L-el, ami 21 Mbitre van korlátozva. Eddig nem is ment többet 21-nél, de most valahogy megtáltosodott. Amúgy Samsunk ACE3 a modem...

[ Módosította: radi8tor ]

(#1819) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Itthon egyik szolgáltató se nyújt prepaid csomaghoz 4G-t?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1820) Def26


Def26
félisten

Üdv.

Ha 7km -re van 4g (nálunk csak 3g) akkor érdemes venni valamilyen erősítős antennát vagy ez már olyan távolság, hogy sehogy sem tudom elérni a 4g -t?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1821) jacqhordeaux


jacqhordeaux
újonc

Sziasztok!

Jelenleg melyik a legolcsóbb Telekomos/Vodás mobilnet (akár átmárkázott is) ami 1GB-t tartalmaz? Stick nem kell. Digis nem jó, mert az a Telenor hálóját használja, annak meg a lakhelyemen még beltéri 2G lefedettsége sincs szinte.
Köszönöm!

(#1822) club1 válasza jacqhordeaux (#1821) üzenetére


club1
veterán

UPC-s mobilnet. Vodafone-t használja, csak ugye UPC előfizetőnek kellene lenned...

(#1823) club1 válasza Def26 (#1820) üzenetére


club1
veterán

Én ezekben az erősítős/extra nyereségű antennákban nem bízom. Inkább építenék valami tányérféle közepébe helyezett modemes csodát, annak több értelme lehet...

(#1824) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Melyik szolgáltató melyik csomagja tartalmazza a legnagyobb adatforgalmat? Fotók videók megosztogatasahoz kell, úgyhogy a korlátlan böngészős az kiesik.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1825) club1 válasza Bdanyy (#1824) üzenetére


club1
veterán

Ha a napközben felhasználható mennyiséget nézed, akkor a Telekom Business Net XXXL 70 GB-os csomagja a legnagyobb. Ha át tudod tenni a forgalom legnagyobb részét éjfél utánra, akkor pedig a Telenor Hipergagyinet Pro.

(#1826) Bdanyy válasza club1 (#1825) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1827) nunusuky


nunusuky
újonc

Sziasztok!

Szerintetek a Telekom és a Telenor miért nem kapcsolja be a 3G-t 900Mhz-en, mint a Voda? Tudtommal a technikájuk meglenne hozzá. Szerintem sokkal jobb ahogy a Voda csinálja, hogy mindenhol biztosít egy 1-2 megás sebességet a 3G-vel, mint a másik kettőnek városokon kívül csak EDGE-zse van max. Egyébként szerintetek a Vodának lesz 4Gje?

Egyébként ahogy néztem a Voda ahol jelen van, mindegyik országban bevezette az országos 3G lefedettséget.

[ Szerkesztve ]

(#1828) dellfanboy válasza nunusuky (#1827) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nincs frekijük? má a stratégiájuk? voda az egyetlen ahol nincs 4g... vmit vmiért

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#1829) jacqhordeaux


jacqhordeaux
újonc

Hello!
Mi az igazság "legek hálózatával" kapcsolatban, (országos 3G) és mekkora a marketing rész ebben az egészben? Mondjuk egy Telekom hálózat mennyire marad el 3G lefedettségben a Vodához képest valójában?

(#1830) club1 válasza jacqhordeaux (#1829) üzenetére


club1
veterán

Nagyon jelentős az eltérés a két hálózat között, mivel csak a városokban használnak hasonló frekvenciát (2100 MHz), a Vodafone által külterületeken használt 900 MHz-el ugyanannyi cellával kb. kétszer akkora területet tud lefedni.

(#1831) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Voda net Keszthelyen:

Nem rossz :C

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1832) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan normális minőségű usb-stick típus, ami normálisan működik és nem hal meg, ha némi torrentezésre is van használva éjszakai letöltéskor.
A propelleresék 4g-s huawei stickje ugyanis fél év alatt meghalt, már csak fel/le dobál az eszköz, használni nem lehet, tiszta, új telepítésű gépen sem.
köszi

(#1833) club1 válasza Isti2 (#1832) üzenetére


club1
veterán

A 4G modemek melegednek, torrentezéskor főleg. Amik simán bírják az ilyesmit, azok ezektől jóval drágábbak/nagyobbak. (LTE routerek.)

(#1834) Isti2 válasza club1 (#1833) üzenetére


Isti2
aktív tag

Köszönöm, akkor pl. a huawei 953 routere pl jó lenne?
és mi a helyzet a mini méretűekkel? pl. a voda mifi routerek?
amúgy nem a sebesség érdekes, hanem a stabil működés, meg hogy ne haljon meg az eszköz pár hónap alatt.

(#1835) club1 válasza Isti2 (#1834) üzenetére


club1
veterán

A B593-ast bátran tudom ajánlani, nálunk egy éve gond nélkül működik LTE hálón.

(#1836) g0dl


g0dl
addikt

A Balatonhoz keresek nyárra valami jó feltöltős mobilnet megoldást. Most éppen a telenort próbálgattam, ami a digi révén kedvező ajánlattal érhető el.
Jelentős probléma, hogy a beltéri 3G lefedettség ugyanazon a helyen nap közben elképesztő módon ingadozik. Van amikor teljesen elfogadható, ugyanakkor pár óra múlva teljesen használhatatlan. Már minden ablakba próbáltam kiakasztani, de néha itt jó, néha ott.

Létezik olyan, hogy egy torony teljesítményét bizonyos napszakokban visszaveszik? Mert pl. este 10 utánra teljesen elmegy a térerő. ( E3131 modemmel próbáltam) Esetleg időjárás függés mennyire játszik?

T-mobile belső térerő van, de az ő ajánlataik gyengébbek.

(#1837) club1 válasza g0dl (#1836) üzenetére


club1
veterán

A Telenor Hipergagyinet (3G) hálózata ilyen. Amikor nagyobb a terhelés, akkor összehúzódik a vételkörzet. Lélegző cella jelenségnek hívják a dolgot, és a határon ez a 2.1 GHz-es freki miatt (nincs nagy átfedés a szomszédos cellák között) szívás. Az időjárás jóval kevésbé befolyásolja a dolgot, mint a cellák leterheltsége.

(#1838) g0dl válasza club1 (#1837) üzenetére


g0dl
addikt

Köszönöm, tehát a torony messze van. Van mód arra, hogy kiderítsem merre van a torony, hogy arrafelé nézhessen a modem?
Akkor viszont a telenor talán nem az igazi, mert a Balaton körül nyáron a terhelés nyilván még nagyobb lesz. :(

[ Szerkesztve ]

(#1839) Sztbeni válasza g0dl (#1838) üzenetére


Sztbeni
őstag

A Vodával jobban jársz, sokkal jobb a hálózatuk.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1840) g0dl válasza Sztbeni (#1839) üzenetére


g0dl
addikt

A vodának NINCS elfogadható mobilnetes ajánlata alkalmi netezésre, mikor nyáron kéne 1-2 hónapra.Van netjegy, ami drága, és rugalmatlan. A két elfogadható ajánlat a digi move (ez telenor), illetve telekom domino web.

(#1841) Sztbeni válasza g0dl (#1840) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez igaz. A voda csomagjai hűségszerződéssel érik meg. Esetleg a 3GB-os havijegy 4000 ft-ért az, ami még nem rossz.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1842) w.miki


w.miki
veterán

Ide is leírom, hátha valakinek lesz ilyen problémája:
Probléma: Mobil stick nem kapcsolódik az internethez.
SW: XPSP3 + feltelepített T-Mobile 3g Connection, ZTE MF100-as USB stickkel
Másik gépen kapcsolódik, de az adott laptopon nem. Betölt, kiírja, hogy eszköz kész, lehet nyomni a Kapcsolódás gombot, aztán... nem történik semmi.
Órán át hibakeresés, megoldás:
Szolgáltatások közt: Távoli elérés, és a hozzá hasonlóak engedélyezése, msconfigban

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#1843) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Sziasztok!
Mobil internetnél jobb lehet a modem használata a telefonomhoz képest (Lumia 820)? Sokat utazom és általában város szélén olcsó szállásokban szállok meg, ahol sokszor nem akar bejönni a 3G, csak az EDGE. Igy csak az oper turbó módjával tudok a lapimmal netezni mert kb 6-20Kbyte/sec sokszor a sebesség. Ha modemre váltanék a telefonom helyett javulhatna a helyzet?
Üdv,
Ákos

Jevons paradox

(#1844) SzaboLorinc


SzaboLorinc
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem,problémám lenne főleg azokhoz akik UPC mobilnetet használnal(de azokhoz is akik tudják a megoldást) nekem feltűnt,hogyha nincs használatban(3G elérhető!!) éppen az eszköz vissza vált először WCDMA-ra utánna pedig EDGE-re ami nagyon zavaró gondolom valami Dinamikus használat figyelő lehet van ennek módja kikapcsolni? beállításokon belül? más is találkozott már ezzel a dologgal? Köszönöm a válaszotokat előre is

(#1845) club1 válasza SzaboLorinc (#1844) üzenetére


club1
veterán

Nekem eddig az összes 3G modemem szoftverében lehetett beállítani csak 3G üzemmódot. Azzal pedig garantáltan nem vált vissza EDGE-re. Mondjuk a UPC szoftverét nem ismerem...

(#1846) g0dl


g0dl
addikt

Már többször, több helyen kérdeztem, hogy a tornyokat miként lehet megtalálni, ami segíthet a modem ügyes elhelyezésében, és talán az is kiderül, ha az adott szolgáltató az adott helyen a legdurvább feketemágia bevetésével sem használható. Minderre azért ven szükség, mert a lefedettségi térképek elnagyoltak.

Nos amit találtam, az az opencellid.org ahol lehet cellid és lac alapján keresni, illetve egy mobil alkalmazás segítségével magunk is bővíthetjük az adott környékről rendelkezésre álló információt. Minél többen használjuk, annál jobb adatokat kapunk.

Használtam még a signal finder, és az antennas alkalmazásokat is, azok nekem problémásabbnak tűntek.

[ Szerkesztve ]

(#1847) albinolynx


albinolynx
őstag

...

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1848) spike70


spike70
tag

Sziasztok.
Melyik a legkedvezőbb feltöltős mobilnet, ha csak néha egy hétre lenne rá szükségem? Nem kell stick, csak egy kártya tablethoz.

(#1849) club1 válasza spike70 (#1848) üzenetére


club1
veterán

Kinek mi a kedvezőbb. Feltöltős mobilnet nem sok fajta van ma Magyarországon, tehát te is el tudod dönteni, melyik a legkedvezőbb neked.
Domino Web
Telenor Hipernet Praktikum
Vodafone Napi-heti-havijegyek

(#1850) spike70 válasza club1 (#1849) üzenetére


spike70
tag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.