Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ceri71


ceri71
csendes tag

Sziasztok:)
Segítséget ill tanácsot szeretnék kérni, külföldröl(Svédország) szeretnék majd netezni.
mobil netre lenne szükségem mert nem álandó lessz a tartózkodásihelyem.Tudtok e olyan szolgáltatásról amihez nem kell 1-2 éves szerződést aláírni ?
Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#252) danielh2 válasza ceri71 (#251) üzenetére


danielh2
tag

PL:
http://www.tre.se/templates/Broadband.aspx?id=27918
Úgy nézem h lehet hűség nélkül is kötni, ebben az esetben 199 SEK/hó
(note: svédül "bindningstid" a hűségnyilatkozat)
Kb 5400 Ft. Adatforgalmi korlátot nem láttam, biztos el van dugva valahol, de lehet h korlátlan.
Biztos van valahol prepaid is.

Vagy itt még válogathatsz kedvedre:
http://www.gsmworld.com/roaming/gsminfo/cou_se.shtml

Ps. egy hangot se tudok svédül de ha angolul meg németül jól tudsz akkor a jó részét meg lehet érteni.

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#254) DarkByte


DarkByte
addikt

Találtam egy kis programot Huawei E220/E620 modemekhez ami valamivel több információt ír ki mint az alap Mobile Connect szoftver, illetve jelentősen erőforrás takarékosabb nála: Huawei E620/E220 USSD & Signal Strength Tool. Most gondolkodom rajta hogy kipróbálom mit kezd a T-Mobile-os modemmel. A nem fórum oldalon mellékelve vannak a csak driver fájlok is, ami még lehet hasznos lesz olyas valakiknek mint én akiknek a gyári firmware nem támogatja a Vista-t. ;) Javaslom hogy bogarásszátok át a fórumot, mert ha valami gázt csinál nem én javasoltam. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#255) DarkByte válasza DarkByte (#254) üzenetére


DarkByte
addikt

Hmm.. nem mondanám hogy nálam minden funkció működik, pedig a leírtak szerint bezártam a Mobile Connect progit sőt egy reset is ment a modemre (értsd, leválaszt, újracsatlakoztat). Csak a térerő kijelzés működik, bár ezt is megkérdőjelezném hogy helyesen mert a Mobile Connect 4es térerőt mutat, itt pedig elég gyenge jelet jelez.

[ Szerkesztve ]

(#256) kapcs-ford válasza DarkByte (#255) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Nálam is kb. ennyi a képernyő.

Aláírás

(#257) kapcs-ford válasza erdoke (#205) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Hát azzal megugrik a sebesség rendesen. Nem probáltam itthon de külföldön amit a kinti szolgáltató adott más adatot azzal turbózott.

Aláírás

(#258) vviktor89


vviktor89
csendes tag

Helloka! Az lenen a kérdésem, hogy pár napja van Pannon Internet 5gb-m motorola v6( géphez USB-vel kötve)-al használom HSDPA-n, és van csomó oldal böngészés közben ami nem jön be. Megy a letöltés simán néha 1mbit/sec-el viszont vannak oldalak, amik teljesen véletlenszerűen nem jönnek be. Google 1x nem 1x igen stb. :F Ez mitől lehet? Van vlmi beállítás ami segíthet, h jól menjen minden? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#259) pumi1980 válasza vviktor89 (#258) üzenetére


pumi1980
tag

Nekem is hasonló problémám van, szintén pannon 5GB, a letöltés ok, de sima böngészéskor gyakran csak másodszorra jönnek be az oldalak. azt vettem észre, hogy Mozilla-val ez többször fordul elő mint IE7-nél. talán néha túl nagy a ping? én is várom a megoldást, köszi.

(#260) danielh2


danielh2
tag

itt thomas77 kollégának hasonló gondjai voltak (időnként megáll a böngészés), ő betelefonált a pannonhoz és azon a cellán mókoltak valamit amihez csatlakozott.

http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

(#261) Gabás válasza vviktor89 (#258) üzenetére


Gabás
addikt

szakadás, ha nyomsz egy frissítést, be fog jönni (próbálj csak egy többszázas pinget, meglátod, mennyi a veszteség)

[ Szerkesztve ]

(#262) kardhal2


kardhal2
csendes tag

Sziasztok! A 3G szélén lakom. A padláson 4-es térerő a házban szine semmi.Szerintettek Wlan antennával érdemes lenne megprobálni külső antennaként kapcsolódni a telóhoz? Elméletben az egyik 2,1G, a másik 2,4G.Vagy jobb ötlet? Köszi :R

(#263) aritmia válasza kardhal2 (#262) üzenetére


aritmia
csendes tag

van hasonló wifi router: option globesurfer, ami 3G-wifi átjáróként szolgál.valszeg nemsokára hasonló probléma megoldására tesztelek majd egyet

(#264) vviktor89 válasza Gabás (#261) üzenetére


vviktor89
csendes tag

Köszi a segítséget, én is a ping-re gondoltam-ez is a probléma, de a frissítés egyáltalán nem segít. Az a baj, hogy vannak oldalak amik mindig bejönnek (és ping is alacsony), vannak amik néha (ez nem tudom min múlik) és vannak oldalak (leginkább külföldiek) amik egyáltalán nem jönnek be -- engem ez zavar a legjobban.
Sajna a frissítés nem működik, úgyh most hívom majd a pannont és remélem én is sikerrel járok, mint a fent említett thomas77.
Üdv!

(#265) kardhal2 válasza aritmia (#263) üzenetére


kardhal2
csendes tag

Ez nem csak egy eszköz? Én nem átlépegetni akarok, hanem egy stabil 3G-t külső antennával.

[ Szerkesztve ]

(#266) Pajoz válasza kardhal2 (#265) üzenetére


Pajoz
őstag

Szerezz be magadnak egy femtocellát.Talán segítene...
info
Bár nem hiszem,hogy kereskedelemben kapható.

(#267) DarkByte


DarkByte
addikt

Pár dolog: WiFi és 3G nem kompatibilis egymással. Ha kültéri antennát akarsz akkor olyan modemet kell keresned amelyre külső antennát lehet dugni, én ilyet egyenlőre csak Express Card vagy PCMCIA kivitelben találtam (igaz USB-set nem is kerestem még), illetve a T-Mobile régebbi 1.3Mbit-es 3G USB dobozán tudom hogy van külső csatlakozás (sajnos hogy ki gyártotta számukra azt nem tudom).
- Antenna pl.: Ostelsat.hu GSM és 3G/HSDPA antennák a legtöbb SPMA csatlakozóval rendelkezik. Egyértelműen HSDPA képes antennát kell választanod!
- PCMCIA kártya külső antenna csatolóval például: Merlin U740 Wireless PC kártya Figyelem! Ez is csak 1.3Mbit-et tud.
- Egy router amibe PCMCIA modemet lehet tenni és így képes osztani a 3G netet: Linksys Wireless G HSDPA Router
- Esetleges egyéb megoldás: PCMCIA modemet lehet tenni asztali PC-be is PCMCIA -> PCI adapterkártya segítségével.

Sok sikert ;) Egyébként én is gondolkodom egy hasonló kombinációban csak router-rel, kártyával, antennával együtt nagyon drága megoldás egyenlőre. :(

Ja igen, és femtocella jelenleg csak a szolgáltatók játéka, végfelhasználó egyenlőre nem vásárolhat tudtom szerint, továbbá az itt folytatott beszélgetésem Goose-T -vel rávilágít arra hogy lehet magán felhasználók nem is helyezhetnek majd ilyet üzembe, vagy csak nagyon körülményesen: [Re:] Éles tesztben a Motorola „Femtocell”

[ Szerkesztve ]

(#268) aritmia válasza kardhal2 (#265) üzenetére


aritmia
csendes tag

option globesurfer egy viszonylag olcsó és jó megoldás. külső antennája van.aktiv eszköz. ha jól értem, akkor te valami passzív eszközt keresel.az sztem nem fog működni vagy csak nagyon kis területen.ugyanis kell egy nagy nyereségű irányitott antenna a padlásra egy másik nagy nyereségű antenna kell az ellátandó terület felé. kettő közé meg jó kábel. csakhogy a kábel vesztesége sokszor felemészti a két antenna nyereségéból származó többletet. jó esetben pár négyzetmétert esetleg el tudsz igy latni.fusi megoldás kábelezgetéssel....
masik megoldas lehet, ha USB modemed van, akkor USB hosszabbitóval megtalálni a megfelelő helyet.

(#269) Erasmus


Erasmus
őstag

sziasztok!

azoktól kérnék segítséget, akiknek t-mobile mobilinternete van. úgy tűnik, hogy a hálózaton az utóbbi időben rendkívül kis méretű (128 byte-nál kisebb) adatcsomagok közlekednek. eddig egy olvasó jelezte ezt, de kíváncsi vagyok, hogy másnál is tapasztalható- ez. ha igen, megírom az it.newsra. mert ha így van, az az előfizetők számára hátrányos lehet, mivel a fix méretű csomagfejlécek miatt úgy nő meg az adatforgalmuk, hogy a hasznos adatok forgalma nem növekszik.

például ezzel a snifferrel lehet monitorozni a hálózati adatforgalmat. azt kellene megnézni, hogy a http-csomagok mérete mekkora (el kell indítani a forgalomfigyelést, majd böngészni egy kicsit, aztán a naplóban a http-nél megnézni a csomagméreteket). normális esetben 1500 byte körüli méreteket kellene látni, ha tényleg 128 byte alatt van, az problémás.

előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni. az adatokat privátban küldjétek.

kösz,

eras
it.news

(#270) DarkByte válasza Erasmus (#269) üzenetére


DarkByte
addikt

Helló!
Csütörtökön este már otthon leszek, megkukkantom majd.

Egyébként ha így is van, szerintem a modem adatforgalom számlálója helyesen jelzi az adatmennyiséget, így túllépésből nem látok problémát. Viszont jól értem hogy szerinted durván ~1400 byte overhead megy minden csomag mellett feleslegesen? :Y Ez nekem azért kicsit irreális, mert tesóm töltöget lefelé egy-két dolgot mindig hogy elhasználja az adatforgalmi korlátot a hónap végére, és eddig egyszer sem jött olyan számla amiben túlléptük a keretet.. és a letöltött adatmennyiség és a forgalmi számláló között sincs ekkora eltérés.. hmm. :F

(#271) Erasmus válasza DarkByte (#270) üzenetére


Erasmus
őstag

kösz, bár lehet, hogy addig megírom a sztorit... :)

nem annyi a felesleges adatforgalom. azt mondta az egyik forrás, hogy 48 byte méretű csomagokat látnak, ebből 26 byte a fejléc. azaz a fejléc egy byte-jára körülbelül egy hasznos byte jut. ez mondjuk elég irreálisnak tűnik.

de számoljunk kicsit jobb értékekkel, durván: 120 byte-os csomag, amelyből 40 byte a fejléc. ilyenkor a felállás 1 byte fejlécre jut 2 byte adat, azaz mondjuk 2 GB adatforgalomból 667 MB a fejléc, a user számára haszontalan információ.

normál, 1500 byte-os adatcsomagoknál 1 byte fejlécre kb. 37 byte adat jut. itt 2 GB adatforgalomból 53 MB a fejléc. ez azért nem mind1.

(#272) DarkByte válasza Erasmus (#271) üzenetére


DarkByte
addikt

Értem. Ezek szerint jó helyen tapogatóztam. Mindenesetre mivel érdekel meg fogom nézni. :K

(#273) ocsi26


ocsi26
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem Vodafone-os HSDPA USB modemet, és már nincs vele semmi gondom, bár akadtak kezdeti nehézségek.
A kérdésem az, hogy lehet-e Távoli Asztali kapcsolat (Remote Desktop) segítségével máshonnan bejelentkezni az otthoni gépemre, amikor a Vodás modemmel kapcsolódok a net-re.

Felhívtam a Vodafone-t, hogy ők mit mondanak vajon, és igazából azt mondták, hogy elvileg lehet, de ők nem tudnak segíteni a beállításában.
(Elég bizonytalannak éreztem a technikai felkészültségüket Remote Desktop témában... :) )

A WhatIsMyIP oldalon megnéztem, hogy mi a tényleges ip-m, és minden remote desktopos beállítást engedélyeztem is a gépemen.
Csakhogy ez az IP még a ping-re sem válaszol "kívülről"...

Valakinek van valami ötlete, esetleg valakinek sikerült már belőnie valahogy?

Köszi előre is a help-et!

(#274) vatomi válasza ocsi26 (#273) üzenetére


vatomi
aktív tag

Ilyen esetekben ajánlott inkább a LogMeIn progi [link], én ezt használom és bevált! :B Kell egy kliens progi az irányított gépre a másik oldalon meg csupán egy böngésző! :R

(#275) shev7 válasza ocsi26 (#273) üzenetére


shev7
veterán

es a whatsmyip ugyan azt a cimet adja, mint a gepeden az ipconfig parancs?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#276) GabeszY2K


GabeszY2K
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Nokia 6210 classic mobilom van és szeretnél vele belépni az egyetemi neptun rendszerbe. Valamilyen távoli asztali kapcsolatos programra lenne szükségem.
Ha valaki tudna adni egy linket ahonnan le tudnám tölteni nagyon hálás lennék.

Előre is köszi :R

(#277) ocsi26 válasza vatomi (#274) üzenetére


ocsi26
csendes tag

Köszi a tippet! :R Most próbálom beélesíteni a LogMeIn-t!

De egyből van is egy kérdésem:
Ez csak próbaverzió? "30 nap maradt a használatra. 120 perc"
Ez akkor mégsem lesz így tuti hosszabb távon... :F

De amúgy elég teccetős lenne...

(#278) ocsi26 válasza shev7 (#275) üzenetére


ocsi26
csendes tag

Igen, ugyanazt adja. Lokálba pingelni is lehet meg minden.
Viszont kívűlről nem látszik, nem megy a ping.

Találtam egy ilyet a My IP oldalon:
"Host of my IP: [?]: apn-89-223-171-61.vodafone.hu"

Ezt is tudom pingelni lokálba, és ua az ip cím áll mögötte. De ez sem látszik kintről. :(

Szerintem valami APN-es kavarás lesz...

(#279) ocsi26 válasza ocsi26 (#277) üzenetére


ocsi26
csendes tag

Lámáztam, látom már van Free verza is kevesebb fícsörrel. :)
Csak nekem alapból a PRO-t rakta fel, és abból 30 napos trialt...

Ez látszólag tökéletesen helyettesíteni fogja a Remote Desktop-ot...

Thanks mégegyszer az ötletért! :R

(#280) csigafej


csigafej
tag

sziasztok,

a kérdésem az lenne hogy PDA-t szeretnék összehozni 3g vel vagy HSDPA-val, mondjuk bluetoothon keresztül, vagy telefont összekötni a pda-val...
- ez megoldható-e?
- Milyen készülék kell hozzá, mind pda mind mobil oldalon (mobilok közül lehet: V3xx vagy L760 vagy V640i), pda-t nem tudom hogy még milyen legyen

várom az ötleteket, köszi

gyuri

(#281) Rick4 válasza csigafej (#280) üzenetére


Rick4
félisten

mind pda és mind mobil oldalon kell hogy legyen bluetooth, a telefonnak ráadásul 3G-snek kell lenni. összvissz ennyi ami létszükséglet, innentől tuti össze lehet őket kapcsolni..de ha mindkettőt most akarod megvenni, szerintem egy notival jobban jársz... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#282) csigafej válasza Rick4 (#281) üzenetére


csigafej
tag

köszi a választ, noti nagy meg drága azt most nem szeretnék, csak pda-t akarok venni a telefon az meglesz nemsokára cégesen csak akkor már olyan pda-t szeretnék amivel tudok netezni 3g-n keresztül...
vajon össze lehet kötni a telefont usb-vel a pda-val? (:

(#283) Rick4 válasza csigafej (#282) üzenetére


Rick4
félisten

nem egyszerűbb egy olyan telefon, ami egyben pda is?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#284) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sziasztok!találtam egy nagyon jó kis programot!Lehet,hogy már írt róla más is,de most nem olvastam vissza!A lényeg a program felgyorsítja a netet,úgy,hogy amit megnyitsz a böngészővel azt átküldi egy szerveren,ahol letömörítik a tartalmat annyira,hogy akár 10*,20*gyorsabban nyillik meg az oldal.Én használom nagyon bejön,gondoltam közkincsé teszem!Az oldalon van részletes leírás[link]és mellesleg az adatforgalmat is annyival csökkenti amennyire letömörítve jön le az oldal!

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#285) Viktor0610 válasza kisza25 (#284) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pszt! Ilyen programja minden szolgáltatónak van! :D

Samsung Galaxy A54

(#286) bzoley válasza Viktor0610 (#285) üzenetére


bzoley
veterán

Csak nekem jut eszembe az ilyen önzetlen oldalaktól összeesküvés-elméleteket gyártani :F
Szűkszavú, lényegre törő, a főoldalon négy letöltés gomb, "speciális tömörítő szerverek" - vénusz légycsapója?
Vagy kinek, és miért éri meg?

[ Szerkesztve ]

(#287) Róth


Róth
aktív tag

Nincs valakinek tapasztalata mobilnet-sebességről Budaörs területén? Mindhárom szolgáltató üfsz-énél voltam már, de egyiket sem tudtam rávenni, hogy adjon már kölcsön egy modemet próbára, legalább egy órára, természetesen letéti díj megfizetésével. A lefedettségi térképpel jönnek, de nekem az nem mond semmit :(

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#289) Bernardo20 válasza Róth (#287) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Erre a van vodánál a 3 nap visszavásárlási garanciája,ha nem jön be visszaviheted minden gond nélkül. a többiről nem tudok:)

(#290) Viktor0610 válasza Róth (#287) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ügyfélszolgálatok akár házszám pontossággal képesek megmondani neked az elérhető lefedettséget, ebből következtethető a sebesség.
Ezen információk olyan pontosak (a Pannonnál legalábbis), h. szerződést köt rájuk a szolgáltató.

Samsung Galaxy A54

(#291) Róth válasza Viktor0610 (#290) üzenetére


Róth
aktív tag

"Az ügyfélszolgálatok akár házszám pontossággal képesek megmondani neked az elérhető lefedettséget...."

Ezt felajánlotta a t-mobilos csaj is, de egyrészt munkaidő után érdeklődtem (és nem tudta elérni a lefedési szakértőket), másrészt jó lenne kicsit gyúrni azt a modemet vásárlás (és főleg rabság) előtt. Lazán kifizetnék két hetes előfizetési díjat egyetlen napért, szóval nem vagyok egy szarrágó típus :B

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#292) énvagyokAdam


énvagyokAdam
tag

Tapasztalat vagy inkább szívás: megvettem ezt a laptopos mobilinternetes megoldást. A 3G szépen ment, csak a géphez adott Windows XP home volt problémás, hát mit sem sejtve vettem egy vistát, mert ugye a gépen ott a kis matrica hogy jó hozzá. A vista csodásan futott, minden kis idegesítő dolog elmúlt, végre használható lett a gép, de fordult a kocka, ugyanis most meg a 3G modemet sehogy nem bírtam telepíteni. Bementem a t-mobilehoz, ahol nagyon sajnálták az esetet, és azt mondták próbálkozzak a német oldalukról lehalászni valamit. Nem jött össze. A modem gyártói meg nem segítenek, mert t-mobilelos verzió. Szóval vista cserélve XP professional-ra. Mostmár minden szép és jó, igaz nem volt olcsó móka mire rájöttem.

Amúgy a 3G többnyire még működik is mostanra. 1 évvel ezelőtt még szinte használhatatlan volt vidéken. De az is igaz hogy amint lejár a hűségnyilatkozat, felmondom az előfizetésemet. Nekem nem jött be a dolog.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#293) Viktor0610 válasza énvagyokAdam (#292) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milyen eszközt használsz?

A Pannon eszközei (esetleg firmware frissítés után) többnyire kompatibilisek a Vista op.rendszerrel is...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#294) énvagyokAdam válasza Viktor0610 (#293) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Option GT max
A gond az, hogy sehol nem találtam hozzá Vista drivert. Firmware frissítésre meg azt mondták a t-mobile-nál hogy lesz majd, de nem oldja meg a problémámat, csak abban segít hogy 7megabiten fog menni a net.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#295) Rick4 válasza énvagyokAdam (#294) üzenetére


Rick4
félisten

próbáltad az xp-s driverrel feltenni? mert nem ez lenne az első, ami így működne..vagy itt a megoldás? [link] meg a connect progi: [link] ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#296) énvagyokAdam válasza Rick4 (#295) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Próbáltam az xp-s drivert, nem ment vele, de most néztem a t-mobile oldalán hogy van újabb driver azóta. Köszi a segítséget. Ha rámjön a windowscsere, mostmár ez sem lesz akadály :)

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#297) Rick4 válasza énvagyokAdam (#296) üzenetére


Rick4
félisten

én nem vista drivert linkeltem? :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#298) nike_


nike_
addikt

Nekem 6120c telóm van, itt sajnos csak EDGE-t tudok használni, de az rendesen megy.

(#299) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tud vanaki arra megoldást,hogy amikor hozzá van csatlakoztatva a géphez az USB modem(E220 HSDPA) akkor 5percet kell várni a gép bekapcsolásától ameddigre az asztalon be jönnek az ikonok? :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#300) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

UP :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.