Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) ViZion válasza eddie1978 (#1050) üzenetére


ViZion
félisten

Cégnél (vidék, alföld) pannonos van, lassú, és szakadozós. Voda lefedettség nem régóta van itt, azt nem tudom milyen.

Tré nagyon jó, ott is 3G, ahol elvileg a térkép szerint max. gprs lenne (pl. nálam...). Felfelé a modemem miatt kaka, de most telefont, meg más cuccokat vettem, ősszel lejár a hűsítős időm, és körbenézek.

Elvileg a 2 év hűségnél már 18. hónaptól jogosult vagy vmien kedvezményekre, ha újabb 24 hót aláírsz. Nem tudom pontosan, mert nyár végén fogok cserélni kütyüt, addíg meg annyi minden változhat, nem is kérdeztem mit ajánlanak. Kis csomagról felfelé ingyen lehet váltani mindenhol, én is 3 GB-os csomagot vettem, és egy hívásra váltották is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1052) eddie1978 válasza ViZion (#1051) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!
10 éve Pannonos vagyok. Most valószínűleg váltok T-re.

(#1053) Micuir_M válasza mukibuci (#1037) üzenetére


Micuir_M
tag

Egy vodás viszonteladó ismerősöm szerint nincs húség nélküli internet. Ezért lepődtem meg.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#1054) mukibuci válasza Micuir_M (#1053) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Akkor ne hozzá menjél, ha ilyet szeretnél ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1055) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

egy ismerősöm vett egy új laptopot, amin Windows 7 Home Premium van, viszont erre nem tudja rátelepíteni a pannonos mobilinternetet. (azt hiszem, hogy ilyen készüléke van: Huawei E169 modem)

tudtok erre valami megoldást? :F

(#1056) ViZion válasza scott_free (#1055) üzenetére


ViZion
félisten

Igen... le kell tölteni külön a drivert, futtatni, illetve a pannonos progit is (nem érdekes, h nem találja az eszközt). Vista 32 bit driverje van csak, de azzal megy W7 alatt, egy laptopra raktam múltkor.
Ezután a bedugott modemre kell a sajátgépben kattintani, ekkor újra írja, h telepít, pár pillanat múlva a pannon vagyis már Telenor progi látja a modemet.

Ja, elfelejtettem:
Ha van daemon tools, akkor az emulációkat ki kell kapcsolni, mondjuk ez XP-nél jelentkezett, nem futott a ZeroCD tőle.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1057) scott_free válasza ViZion (#1056) üzenetére


scott_free
senior tag

thx, kipróbálom!

(#1058) amargo válasza amargo (#955) üzenetére


amargo
addikt

Végül vettem egy ilyen kis eszközt, a beüzemelése gyerekjáték volt, gyakorlatilag ahogy rádugtam az Option Icon 225-et mát volt is net az eszközön. A felülete is barátságos, mindent tud, mint a nagyok, jahh és N-es :)
Bár az USB-s ketyerének a feltöltése lassabb, mint az Huawei e870-nek, de barátságosabb wif-n keresztül.

Persze jobb lenne, ha nem határolná be az usb-s eszköz tudása a feltöltést, de ez is előrelépés. Vagy ~10e környékén létezik olyan eszköz, ami ezt mind tudja?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1059) Sas madár válasza amargo (#1058) üzenetére


Sas madár
őstag

Szép lefele,viszont a felfelé az ennyi egyébként is más eszközzel?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1060) mukibuci válasza Sas madár (#1059) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Attól függ, milyen modemet csatlakoztatsz hozzá. Az alap HSDPA modemek ennyit tudnak.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1061) Sas madár válasza mukibuci (#1060) üzenetére


Sas madár
őstag

Mit értesz alapnak?
Nekem amit a pannon adott az ennél jobbat szokott tudni.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1062) mukibuci válasza Sas madár (#1061) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

A HSDPA modemet értem alapnak. Neked már vagy HSUPA vagy pedig HSPA modemed van, azoknak nagyobb a feltöltési sebessége, rendre 384kbit/s, 1,4mbit/s, 5,7mbit/s úgy saccra, google a barátod a pontos számokért, de szerintem már ebben a topikban is le voltak írva.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1063) Sas madár válasza mukibuci (#1062) üzenetére


Sas madár
őstag

Még jó,hogy ennyi variáció van belőle és ennyire hasonló a betű jelölés.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1064) mukibuci válasza Sas madár (#1063) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Van HSPA+ is :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1065) amargo válasza Sas madár (#1059) üzenetére


amargo
addikt

Igen ennyi a max, akkor is, ha a gépben van az USB.
Ezért is gondolkoztam el a modemcserén.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1066) Sas madár válasza amargo (#1065) üzenetére


Sas madár
őstag

Megértelek.
De a letöltésed teljesen korrekt.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1067) Sas madár válasza mukibuci (#1064) üzenetére


Sas madár
őstag

Gondolom az való most a leggyorsabbhoz.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1068) mukibuci válasza Sas madár (#1067) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Sok értelme nincs jelenleg kis hazánkban, mert minimális azon helyek száma, ahol ki tudod használni. Vodának asszem a Váci utcában van 20Mbit, a T-mobile is tesztelt valahol 14Mbitet...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1069) dedike válasza mukibuci (#1068) üzenetére


dedike
addikt

Erre gondoltál?

Jó szerencsét!

(#1070) mukibuci válasza dedike (#1069) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ez se nem HSPA, se nem 14Mbit...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1071) amargo válasza amargo (#1065) üzenetére


amargo
addikt

Nos megtudtam, hogy éjszakára is hagytam a készüléket, hogy mit jelent benne a power save mode. Amit észleltem, hogy a laptop kb 2percig nem talált jelet, azaz maga a készülék ment, a 3g hálózat is aktív volt, de wifi jelet nem sugárzott. Majd figyelve a készüléket kiderült, hogy időközönként figyelt az éterbe, majd 2 perc után már volt is jel. Így kifejezetten elégedett vagyok a készülékkel. A feltöltési sebesség meg javítható készülék cserével a t-mobile-nál van is erre lehetőség.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1072) ViZion válasza amargo (#1071) üzenetére


ViZion
félisten

Csere? Nekem mint hűséges -és még tartó- szerződőnek azt mondták, h 24 hó hűségnél a 18. hó után lehet újra akciós csere...
Nekem is ez a modem van, felfelé gyatra sajnos...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1073) Sas madár válasza ViZion (#1072) üzenetére


Sas madár
őstag

Lenne már helyette egyébként jobb alternatíva?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1074) ViZion válasza Sas madár (#1073) üzenetére


ViZion
félisten

óóó igen!

Mobile Broadband Stick VI: 21,1 Mbps / 5.76 Mbps -ez új mondjuk, és nem is gáz, elég időtállónak tűnik, szerintem ezzel a következő 10 évben nem a készülék lesz a korlát :)

Mobile Broadband Stick V: 7,2 Mbps / 5,76 Mbps
web'n'walk Stick V: 7,2 Mbps / 5,76 Mbps

Ezek közül bármelyik jobb, mint a jelenlegi. Konkrét típust a boltban sem tudtak mondani... "saját márkás" mint a teszkóskaja. Mellesleg az ilyen cimkézést betiltanám...

Class 10 vagy 12... ezt nem tudom hova tenni, a nagyobb a jobb?
Van, amiben kártyaolvasó is van, de nekem nem kell...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1075) amargo válasza ViZion (#1074) üzenetére


amargo
addikt

Jó lenne, ha a t-mobile-nál is megtalálható lenne a gyártó típusa. Esetleg nem tudod ezeket? Igaz elkezdtem már keresgélni..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1076) Sas madár válasza ViZion (#1074) üzenetére


Sas madár
őstag

Jegyzem őket habár év vége felé gondolok T-re váltani addigra tuti lesz új típus is nekik.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1077) ViZion


ViZion
félisten

A boltos csaj itt azt mondta, h amikor kapják, akkor látják ők is. T-nél telefonon mondták, h felvilágosítanak mik a típusok mert nekem a linux miatt fontos, h felismerje...
és azt kérem ami tetszik. Persze mondani, meg csinálni más dolog. Ez 2 napos túra: üzletbe be, menyecskéket kikérdez, megnéz :Y , netsticket is megnéz, este netezés, másnap vásárlás...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1078) Auratech


Auratech
őstag

Létezhet megoldás GlobeTrotter HSDPA Modem (Firmware verzió: 2.5.6Hd (Date: Dec 21 2007,) modemhez 64 bites oprendszeren működéshez?
Köszi!

Auratech Field Recording

(#1079) ViZion válasza Auratech (#1078) üzenetére


ViZion
félisten

Icon 225? nekem win 7 és ubi x64 alatt is tökéletes.
Option oldalán imei alapján meglesz az, letöltöd, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1080) Sas madár válasza ViZion (#1077) üzenetére


Sas madár
őstag

Ilyenre tudnak egyáltalán választ adni,hogy jó e linuxhoz is?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1081) Sas madár válasza ViZion (#1079) üzenetére


Sas madár
őstag

Nekem azt mondták ha ilyen kérdésem van vegyem fel a gyártóval a kapcsolatot. :))

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1082) ViZion válasza Sas madár (#1081) üzenetére


ViZion
félisten

Neten, fórumokban előbb megmondják, mint az eladók...
Ált. jönnek a frissítések, régebbieket többnyire alapból telepíti az Ubuntu.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1083) Sas madár válasza ViZion (#1082) üzenetére


Sas madár
őstag

Következőnél ez már nekem is szempont lesz,habár még nem forrt ki melyik linux lesz a befutó.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1084) ViZion válasza Sas madár (#1083) üzenetére


ViZion
félisten

Kezdésnek ubuntu a legjobb. rengeteg anyag magyarul is, népes közösség.
Bővíthető mind, végülis mindegy mi az alap... Erre sok cucc van, nincs kompatibilitási gond. Ez a Linux "vezető" disztrója. Próbáltam KDE és más felületeket is, de a Gnome-t is át lehet alakítani (akár KDE-t is lehet tölteni rá), progi van bőven mindre. Maradtam ennél...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1085) Sas madár válasza ViZion (#1084) üzenetére


Sas madár
őstag

Pont abból van most friss verzió ugye?
Valamivel el kell kezdeni mert a fórumot sem értem mindig ugye nem használtam még tartósan.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1086) ViZion válasza Sas madár (#1085) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, ez LTE verzió, sokáig kap frissítést. Színeiben az előző nekem szebb volt, ez "aerós" de elmegy... és ha nem, akkor mindent lehet cserélni. XP után sem fura, eléggé kézreálló OS.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1087) Sas madár válasza ViZion (#1086) üzenetére


Sas madár
őstag

Ezek szerint itt csak 1 alap színnel kezd és nincs felesleges dolgokkal megtűzdelve.
Ez szimpi mekkora ennek az új rendszernek a mérete telepítve?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1088) ViZion válasza Sas madár (#1087) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, a színt nem úgy értem... A korábbi a föld színeket használta a menükön, a háttérnek, stb. tehát a téma színei meleg barnás-vörösesek voltak. A mostani levegő színekből áll, kékesek a színek, W7 aero feeling nekem. Persze a téma egy pár kattal cserélhető, de mégis vmiért az alap a meghatározó "első látásra".
Merevlemezen 20-25 GB partíción vígan elvan, ha 3-4 GB ramnál több van, akkor cserehely sem kell (swap).
Telepítés előtt párszor indítsd el "kipróbálás a számítógép módosítása nélkül" módban, így gyakorolhatsz, telepítés előtt. Ilyenkor CD-ről live módban fut, tehát -hacsak nem erőlteted- nem nyúl a HDD-hez. HDDről bootolva mintha nem is futott volna...
win mellé is szépen települ, de a partíciókkal tisztában kell lenni, nehogy felülírj valamit.
ITT találsz linkeket a disztrókhoz, lehet nézelődni.
Én Ubuntu "hívő" vagyok, a támogatás, sok user miatt ez jött be, de tul. képpen mindet a kedvedre alakíthatod, tehát szinte mindegy mi dolgozik a háttérben.
Ha a Firefoxot használod, akkor tudod miről beszélek, mikor IE után észreveszed, h tényleg a Te géped, olyanra alakítod, ahogy tetszik...

Yah, a 20 GB-ból csak kb. 5-öt használ... a többi a későbbi letöltések, saját fileok, meg csak úgy... legyen neki :)

Segítség van sok! Pl a PH-n ITT!
Sok minden nincs alapból (a fontosak vannak: Open office, calc, jegyzettömb, web tárhely, pfff... ami kell általában), de egy helyen lehet mindent letölteni, tök átlátható.
Amiből másik kell, azt meg lecseréled.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1089) Sas madár válasza ViZion (#1088) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszönöm,a továbbiakban már az új linkeken fórumozom ezt a témát nehogy itt ránk koppintsanak. :R

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1090) Sas madár


Sas madár
őstag

Pannonnál a névvel semmi nem változott újabb állítólag hibás sms.
Belassították a netet az üzenet szerint a net lassabb is mint szokott de nem annyira mint az ÁSZF. írja.
Ügyfsz. szerint viszont hibás az üzi
De sebesség továbbra sincs :W

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1091) ViZion válasza Sas madár (#1090) üzenetére


ViZion
félisten

Biztosan egyedi eset... csak akkor miért szidják az én ismerőseim is a pannont?
Haver nézett filmeket, stb. de Youtube-on, és hasonló megosztókon, soha nem torrentezett, szerintem azt sem tudja mi az. Erre jött az üzi...
Kolléganőm keveset használja, akkor is e-mail (mondjuk sokat küld/fogad), meg max. iwiw...
de érdekes, neki is lassítottak, amikor meg nem, hát akkor is rohadt lassú volt.
Nálunk először volt a P mobilnet, sokan is vették, eleinte jó is volt, de mostanában mindenki panaszkodik, azért ez nem véletlen. Szerintem egyszerűen a kapacitásuk nem bírja, és random lassítanak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1092) Sas madár válasza ViZion (#1091) üzenetére


Sas madár
őstag

Letelik az 1 év próbaidő ha addigra javítanak akkor is váltok.
Már el van döntve.
Katasztrófa...de számlázni azt tud .

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1093) Sas madár válasza ViZion (#1091) üzenetére


Sas madár
őstag

Az is olyan édes volt tőlük amikor utólag kellet rájönnöm ha csekket beviszem és a postán befizetem akkor a következő számlán azért még 125ft-ot kér szerényen.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1094) club1 válasza Sas madár (#1093) üzenetére


club1
veterán

És mellesleg törvénytelenül. De ez a Pannont soha nem zavarta, a jogászaik elég érdekesen látják/értelmezik a jogszabályokat. Megérjük még azt is, hogy az utalással fizetőknek is bevezetik a 125 Ft-ot, mondván, bankszámlát kell fenntartaniuk a beérkező összegek fogadására... Ja a bankkártyával fizetőknek meg 250 Ft-ot, mert ugye az is nekik költség...

(#1095) Sas madár válasza club1 (#1094) üzenetére


Sas madár
őstag

Állítólag ezt a fogy.védők írták a válaszukba indítottak pert ellenük amire a upc vissza is táncolt és eltörölte ezt a díjat de a pannon nem hajlandó amíg bíró nem mondja ki.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1096) ViZion válasza Sas madár (#1095) üzenetére


ViZion
félisten

kedves cég. Én most a vodával vesztem össze.
Új teló jött, kihozták, nem működik (72 órán belül jeleztem bőven)... pár nap múlva futár jön, viszi, talán egy hét múlva jön csere... mert nem nekik, hanem a nokiának viszi...
érdekes, én nem a nokiától, hanem a vodától vettem.. akkor mire is a varia?
Saját üzletükben mondta az alkalmazott, h instant csere lenne, de mivel flottás vagyok, pestel intézkedjem... ez van. "értünk" vannak... ööö inkább a pénzünkért.
Azért rohadtul kíváncsi lennék az igazi árakra, összesítve (torony, x db az országban, ennyi ft/db, üzemeltetés, alkalmazottak, stb...) mert nem hinném, hogy egy 25k-os teló cserébe beleroskadtak volna...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1097) Sas madár válasza ViZion (#1096) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez a flottás nagyon jó amíg nincs hibád.
De utána mindig ezt hallom" keresd az összekötőt"
Akiről ugye kiderül van 2 db fénymásolt díjszabása a többit ő sem tudja..

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#1098) ViZion


ViZion
félisten

UP a jó topiknak!

Voda "érdekességek":
Pre-paid ("kártyás") mobilnetnél: "VitaMAX Instant Net induló csomag USB stickkel 8.900 Ft
Rendeld weben! promóciónk keretében, 2.000,- Ft kedvezménnyel (fehér színben) kapható
VitaMAX Instant Net SIM Only 1.680 Ft"
50 MB-ig ingyenes (30 napos ciklusok vannak), 250 MB-ig 1000 Ft, 500 MB-ig 2000 Ft.

Nos, nekem a szuperkedvezősokéveselőfizetőflottás csomagban (a teló előfizetés mellé, telefonon használnám, tehát torrent, stb alapból kizárva...):
50 MB-ig 1000 Ft/hó... 100 MB-ig 1250 Ft/hó...
Vodafon, ez basz'ki rólad szól. Gratulálunk.

YAh, trémobilnál 100 MB 1000 Ft a telóra, ez kb. jó is.
Telenor 480 Ft, nincs hűségidő, 100 Mb-ig nincs plusz pénz. 4. hónaptól ez is 1000 Ft/hó.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1099) ViZion válasza ViZion (#1098) üzenetére


ViZion
félisten

jah, "mezei" ügyfélként a vodánál:
Vodafone Internet 100 100 MB 1 600 Ft
Vodafone Internet 1GB 1GB 3 000 Ft
Vodafone Internet 5GB 5GB 5 500 Ft

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1100) qantum válasza ViZion (#1099) üzenetére


qantum
senior tag

ezt én is néztem, de csak ritkán neteznék mobilnettel, ezért a telenor perc alapú netjén gondolkodom, 5ft/p , és ezt nem veszted el ha nem használod fel

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.