Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) 1430 válasza devast (#1700) üzenetére


1430
senior tag

Válts Tarr-ról T-Home-ra, és akkor igényelhetsz hozzá havi 2000 Ft-ért 2GB-os mobilinternetet. ;]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1702) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok!

Találtam egy két információt, de még mindig homályos a dolog...így remélem nem veszitek zokon kérdésemet.

Van egy TeleN hipernet előfizetésem, Huawei B970b routerem és egy remek nagymarosi vályog-tégla keverék ház a hegyoldalon.
A gond az, hogy kell egy külső tető antenna mert borzalmas jelerősség (még így is jobb mint usb modemmel volt, azt szó nélkül visszavették az ügyfélszolgálatnál és mindenféle + költség nélkül megkaptuk ezt a routert).
A kérdésem az lenne, hogy az RF-5 -ös (ha ez kell hozzá vagy van-e jobb) kábelnek van-e valami maximális hossz korlátozása? kb 10-15 méteren van-e akkor jelveszteség, hogy amit a külső antenna nyer, az elveszik a kábelen míg beér a routerhez?

ezt az antennát néztem ki: http://www.ostelsat.hu/gsm-dsc-umts-hsdpa_antenna_atk-log_10m_kabel_sma_dugasz_A7041_10.htm

előre is köszi a segítséget!

(#1703) devast válasza 1430 (#1701) üzenetére


devast
addikt

Ezt jó, hogy mondtad. Mint kiderült, a családban van aranykártyás T előfizető, így rajta keresztül tudnám ezt a szolgáltatást használni. :C

(#1704) devast válasza devast (#1703) üzenetére


devast
addikt

És nem jött be... flottás az illető, és a flotta kezelőnek van arany kártyája nem neki... :U
Most megint túrhatom a lehetőségeket, hogy mi legyen. Természetesen boldogan felajánlották neki, hogy 4k-ért tudnak adni 4gb-os mobilnetet, én viszont évi 50k-t biztos nem fogok mobil internetért fizetni.

(#1705) nagypasztor


nagypasztor
tag

Üdv!

az lenne a kérdésem, hogy a szolgáltatók mobilnetei közül, melyik az, amelyik olcsó, és a legmagasabb segességre korlátozzák a limit elérése után?
Mert olvastam a T honlapján, hogy az okostelefonokra tervezett kisebb csomagokat talán 34 kbps-re lassítják a letöltési korlát elérése után.
Van olyan szolgáltató, ami ennél gyorsabbra korlátozza a csomagokat?
Mert szükségem lenne egy olcsó mobilnetre, amit még valamennyire használható állapotúra korlátoznak.
Laptopra használnám úgy, hogy a telefonomat modemként csatlakoztatom!
Előre is köszönöm, ha valakinek van információja róla!

[ Szerkesztve ]

(#1706) D@niel


D@niel
addikt

üdv,

32kbs-en ne akarj laptoppal netezni, mert az opera turbo moddal is min. 1p alatt hozza be az oldalakat.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1707) nagypasztor válasza D@niel (#1706) üzenetére


nagypasztor
tag

Ezért kérdezem, hogy tud-e valaki esetleg másik szolgáltatót, amelyik mondjuk 128-re korlátoz csak, ha elérem a határt.

(#1708) club1 válasza nagypasztor (#1707) üzenetére


club1
veterán

Vízfonnál és a Trénél is vannak ilyen csomagok. Számítógépen a 128 kbps is halál, már csak azért is, mert a lassítás maximális értéke ennyi, a tényleges nem ekörül van.

(#1709) 1430 válasza nagypasztor (#1707) üzenetére


1430
senior tag

T-Mobile-nál a RelaxNet M a legkisebb adatcsomag, ami hang alapú előfizetésre aktiválható, és "legfeljebb" 128 kbps-ra lassít, ha átléped a 4GB-ot (bár vehetsz hozzá alkalmi 1GB bővítést is, ha soká van még a fordulónap).

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1710) attiati


attiati
veterán

havi 2-4GB közötti adatforgalomhoz mit ajánlatok a lehető legolcsóbban?

túlszámlázás nélkül lassítva használható legyen
engedélyezett legyen a voip a lassítás alatt is
mobiltelefonhoz
hangalapú előfizetés nélkül, mert az már van egy flottás

bp-en használnám (metróban is) és a Bp-Győr-Csorna-Szombathely vonalon és vas megyében mindenfelé.

[ Szerkesztve ]

(#1711) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Ajándék Hipernet
nem is rossz. :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1712) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok!

milyen usb-s mobilnet stick lehetőségek vannak most, amelyek működnek is linuxos (openwrt) környezetben és lehetőleg még függetlenek is (elég az is ha csak a win sw függő, de maga a hardver > ezáltal a linuxos működés nem)? itthon t-s hálón menne, de a jövőben külföldön is kellene működnie ottani sim kártyával...

most szívok egy T-s MF195 feliratú, cdc-ether -ként látszó adapterrel. win alatt tökéletes, linux környezetben szenved, újraindulgat...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#1713) motorelektro válasza Gondos222 (#1522) üzenetére


motorelektro
csendes tag

Szép napot! Nekem is éppen ez volt a bajom, mint Neked.
Nyugodtan vedd meg, nálam is kb.:2 km a torony távolsága és simán jön vele. (kb.6200 Ft-os antenna, 5 m kábellel), Nekem is a 680-as modem van! A jelerősség 3-5 ről javult 12-14-re. :C

(#1714) danih


danih
addikt

Sziasztok, jól látom hogy a Telenor Budapesten még nem aktivált LTE hálózatot, "csak" ez a HSDPA+ vagy mi van neki?

(#1715) club1 válasza danih (#1714) üzenetére


club1
veterán

Jól látod. Ha Budapesten kell LTE, akkor T-Mobile.

(#1716) danih válasza club1 (#1715) üzenetére


danih
addikt

Gondoltam, bár a Telenor tarifái jobban bejönnek. Van egyébként valami ETA a budapest LTE élesítésére, bejelentés, madárcsicsergés, egyéb infó?

(#1717) 1430 válasza danih (#1716) üzenetére


1430
senior tag

Ami a T-Mobile tarifáit illeti, 1-én némileg átalakításra kerül a Net&Roll portfólió.
LTE-t illetően például lentebb kerül a belépési küszöb, mert a 9.550 Ft-os Net&Roll L csomaggal is el lehet érni az elvi 60/22 Mbit/s-ot (és 26 helyett 30 GB lesz a havi keret), míg a meglévő, aranykártyás ügyfelek választhatják a Társkártya Net&Roll L-t is, ami ugyan ezt fogja tudni, de 1.050 Ft-tal olcsóbban.
Mellesleg ha valakinek T-Home internete vagy SAT TV-je is van (vagy van ilyen ismerőse), akkor további 25 vagy 40% kedvezményt kaphat a havidíjból.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1718) danih válasza 1430 (#1717) üzenetére


danih
addikt

Nincsen T-Home-om. A Telenor netje amúgy az éjszakai 100 gigás keret (extra opció olcsón) miatt nagyon szimpatikus. Ilyen a T-nél nincsen sajnos.

(#1719) fojuzer


fojuzer
aktív tag

T.Bloggolok,ovasgatok,nps térerö?? az van csak gyenge/Lefedttség/ GPRS-EDGE az megy 3G már szarakodik a 4G-LTE háát az vágyálom,mert aaz Ára??Drága s szokás szerint nem mindenüt elérhetö.HSUP-HDSP?,/Laptopnál mobil/ nappal kb 2-3MBit/sec este 22-06 között majd nem 5-7 MBit/sec nos a Maxt vagyis 21MBit/sec soha-soha nem érte-éri el.Na ennyi.Iga ezt a XII.ker lehel tér környékén tapasztalni,jelenleg is.Bruha-ha! :B :Y :C ;]

föolvaso

(#1720) 1430 válasza fojuzer (#1719) üzenetére


1430
senior tag

Há akko vács kábelre! :D
A XII. kerületben is van Lehel tér, vagy csak "szokás szerint" lemaradt egy karakter a XIII-ból? ;]

Elnézést a fentiekért, ha esetleg nem tehetsz róla, hogy ilyen a megfogalmazásod. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1721) Ludovicus válasza Peter789 (#1712) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Üdv! Nem tudom, aktuális-e még, én Debian alatt használom ezt a stickket és szépen muzsikál ezzel a scripttel.

(#1722) Sztbeni


Sztbeni
őstag

a 3G alkalmas arra, hogy egyszerre menjen a net és a hívás? Mert ha 2G-n van a telóm, és hívnak, akkor áthúzva jelenik meg az adatkapcsolat jele, 3Gnél meg folytatja

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1723) club1 válasza Sztbeni (#1722) üzenetére


club1
veterán

UMTS only készülékeknél erős határeset (inkább nem tudják), HSDPA-tól kezdve meg inkább tudják a mobilok a simultán voice/data módot.

(#1724) Sztbeni válasza club1 (#1723) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nekem Nokia 701 van, és max 14megabitet tud. Amúgy a Voda hálóján vagyok, van itt DC-HSPA is. Akkor így lehetséges?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1725) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Remélem jár még erre valaki...
Korlátozott mobilnetem van, és a voip miatt teszteltem a dolgokat...azt vettem észre, hogy míg 2g-n nem működik egy adott codec, 3g-n simán lehet beszélgetni vele.
Egyszer játszottam a letöltésekkel is, és 2g-n kiegyenlített volt az adatforgalmat figyelő grafikon, 3g-n elég nagy töréseket mutatott. Elkezdett érdekelni a téma, nem tudjátok, mitől vannak ezek?
Másik kérdés, nagyjából mennyivel fogyaszt többet a 3g a 2g-nél?

Köszi!

(#1726) club1 válasza jackbacsi87 (#1725) üzenetére


club1
veterán

Akkor ide is beírom: 2G-n alapból jóval nagyobb lagok vannak, mint 3G-n. Ezt pedig a voip nem csípi, a 2G nem ritkán 1/4 másodperces késései ellehetetlenítik a működését. 3G-n (még lassítva is) alapból 100ms alatti lagokkal kell számolni, ott a voip még 32 kbps-on is eldöcög. 2G-n ezt megakadályozza a jóval 100ms feletti késés. Ráadásul 2G-n a beszédforgalom priorizált az adatforgalommal szemben. Egy terheltebb cellán simán vannak 2G-n másodperces kihagyások.

[ Szerkesztve ]

(#1727) jackbacsi87 válasza club1 (#1726) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Köszi a választ!!!
Így már értem!!!

(#1728) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Telenor Hipernet most Keszthelyen:

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1729) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Na ez elég nagy szégyen (egy főre jutó mobilnet EU-ban):

Főleg úgy, hogy itthon rengeteg csomagon aktiválnak netet, úgy, hogy nem is használják. Szóval még siralmasabb ez a helyzet :(

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1730) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni külföldi mobilnetes kérdésben.
A kérdésem a következő:
Melyik az a szolgáltató amelyikkel ausztriában, németországban, olaszba esetleg franciába lehet netezni?
Főként olyan érdekel ami feltöltős és korlátlan. Eléggé sokat keresgéltem de nem igazán találtam olyant ami nekem megfelelne.
Aki tud kérem segítsen nekem! Előre is Köszönöm!

(#1731) club1 válasza iceman1988 (#1730) üzenetére


club1
veterán

Van külföldi mobilhasználat topic, ami ezzel foglalkozik. Mondjuk nem ártana eldönteni melyik országban akarsz mobilnetet, mert ha mindegyikben, akkor vagy mindenütt kell vegyél helyi szolgáltató sim kártyáját, vagy kinézel egy hazai roaming csomagot (mondjuk Vodafone Európa napijegy 50 MB/nap hazai percdíjak 990 Ft-ért).

(#1732) Wasquez


Wasquez
senior tag

Üdv

Van valamelyik szolgáltatónak olyan feltöltőkártyás internetje, aminél nincs időkorláthoz kötve a felhasználhatósága az egyenlegnek, Legalábbis nem egy hónap?

PC

(#1733) vgyuri válasza Wasquez (#1732) üzenetére


vgyuri
őstag

Feltöltőkártyás mobilinternet, 5 ft / mbyte, a feltöltésért nem írja pontosan, hogy mennyi rendelkezésre állási időt kapsz, de szerintem 3.000 forintos feltöltéstől az 1 évet megkapod. 45 napig érvényes adatcsomagot is tudsz rá rendelni. de ez opcionális. Talán a stick-et át tudod tenni mobilba is, de telefonálni nem fogsz tudni róla.

(#1734) club1 válasza Wasquez (#1732) üzenetére


club1
veterán

Prepaid előfizetőként vagy havidíjas internetcsomagot választasz (és az jellemzően 30 napig felhasználható adatmennyiséget tartalmaz), vagy forgalmi díjast (az meg az egyenleged rendelkezésre állási idejének végéig vagy addig tart, amíg van egyenleged). Mivel - ha jól értem - az előbbiek nem tetszenek, az utóbbira pedig a Telenyomor feltöltőkártyás gagyinetje a példa 5 Ft/MB-os forgalmi díjjal. Utóbbi csomag az első aktiválástól számított 180 napig felhasználható egyenleget tartalmaz, min. 3000 Ft-os feltöltést követően pedig egy év a rendelkezésre állási ideje. Vagy választhatsz még a sávos árképzésű prepaid netből is, azaz abban a hónapban amikor alig használod, akkor keveset, amikor többet használod, többet fizetsz. Pl. Domino Web.

(#1735) Wasquez válasza club1 (#1734) üzenetére


Wasquez
senior tag

Akkor a legjobban a vodafone mobilnet 7 előfizetéssel járok?
Nincs értelme feltöltőkártyás nettel foglalkozni!?
5Ft/MB?? Nem normálisak!

PC

(#1736) club1 válasza Wasquez (#1735) üzenetére


club1
veterán

Ha 3 GB havi adatforgalomban gondolkodsz, és 2 évig biztosan fizetni akarod a 2800 Ft havidíjat, akkor ez a legolcsóbb csomag. Ha van otthon vezetékes neted is és ezért alkalomszerűen mobilnetezel, akkor nem rossz a domino web sem, hiszen ott sávosan fizetsz a használatért és nem kell éveket aláírjál (én pl. gond nélkül kijövök 200-300 MB-ból havonta). És persze sokat számít, hogy merre laksz, a különböző szolgáltatók 3G-s mobilnet-ledettsége pontról-pontra változik, vidéken (kivéve az országhatár környékét és BAZ megyét) egyértelműen a legjobb lefedettséggel a Vodafone rendelkezik.

(#1737) vgyuri válasza Wasquez (#1735) üzenetére


vgyuri
őstag

1.000 ft / 100 mbyte = 10 ft / mbyte. Szerintem annak éri meg a feltöltős 5 ft / mbyte, aki nem szeretne havidíjat fizetni, de havi 100 mbyte-ot nem használ el havonta.

(#1738) Wasquez válasza club1 (#1736) üzenetére


Wasquez
senior tag

Otthon is vodás net van csak sajnos, vezetékes nincsen.
Azt tervezem, hogy a telefonomba rakom a kártyát, és ip telefóniát használok.
Még nem tudom, hogy mennyi lesz az adatforgalom.
Valószínűleg nem lesz még egy darabig vezetékes net, és az itthonira nincs hűségidő, megokosították a vodafonos emberkék nekem egy egyedi ajánlattal, tehát ha minden működik rendesen, akkor aláírok két évet, azzal nincs probléma, otthonra úgyis kelleni fog.

PC

(#1739) Sztbeni


Sztbeni
őstag

a Telenor Hipernet Keszthelyen a belvárosban jelenleg nekem a Nokia 701-ben 1-2 megabitet nyújt 300-as PING-el. Nem túl acélos.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1740) Sztbeni válasza Sztbeni (#1739) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez érdekes. Telefonom most is ennyit jelez, de stickben ezt produkálja:

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1741) Wasquez válasza Sztbeni (#1740) üzenetére


Wasquez
senior tag

Nekem a telóban is vodás előfizetés van zsebnetel, de a sebessége a híg f s kategóriája, ráadásul nevetségesen drága a 100MB, ami semmire sem elég, ráadásul minden program azonnal nekiesik a netnek, amint felkapcsolódom, ezért nem tudok netezni, mire végeznek, addig meg elfogy a 100mb, utána meg használhatatlan!

A stickben lévő mobilnet 7, viszont kellemes csalódás volt, az a legjobb ár érték arányban!

PC

(#1742) Sztbeni válasza Wasquez (#1741) üzenetére


Sztbeni
őstag

de nekem a telóban is ugyanaz a kártya volt. Amúgy a vodás netedről tudnál egy speedtestet csinálni és belinkelni?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1743) Wasquez válasza Sztbeni (#1742) üzenetére


Wasquez
senior tag

Hát majd csak hónap elejétől, mert most csak 128k-val megy, mert lefogyott a 2GB.
Viszont netezni így is hibátlan, youtube nem megy, csak akadozva, de minden más teljesen elfogadható rajta.
Két éve volt, de akkor olyan szr volt a 2GB után, hogy lemondtam, de most kénytelen voltam újra kötni, de kellemeset csalódtam! Ha jól tudom, duplázták a lassított sebességet.
Amikor néztem a sebességet, akkor 5MB volt az elméletileg 7MB-s net.
És felfelé sem volt rossz, de arra nem emlékszem.

PC

(#1744) leo81


leo81
aktív tag

Zalaegerszeg

Telenor + ZTE MF820

[ Szerkesztve ]

(#1745) club1 válasza leo81 (#1744) üzenetére


club1
veterán

Ez LTE lesz. Gyere ide Büdöspestre, aztán itt próbálj meg ilyet mérni...

(#1746) Sztbeni válasza club1 (#1745) üzenetére


Sztbeni
őstag

Zalaegerszegen elvileg nincs LTE. Egy jó DC-HSPA kell, hogy tudjon ennyit. Bár a Telenoré nem az sajnos...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1747) leo81 válasza club1 (#1745) üzenetére


leo81
aktív tag

LTE nincs...nem talál a modem egy szolgáltatót sem LTE módban.

(#1748) club1 válasza leo81 (#1747) üzenetére


club1
veterán

Akkor viszont 100 méteren belül kell lennie a celládnak. Ilyen pinggel mást nem tudok elképzelni. Hacsak azt nem, hogy a speedtest nem mér pontosan. Én pl. elég gyakran mérek náluk 0 ms-os pinget, ami hüleség.

(#1749) Sztbeni válasza leo81 (#1747) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor pedig a ZTE a városban található azonos nevű focicsapat tiszteletére jobb minőségű cellákat rakott a városba, mint máshova :D .

club1: Neked mennyi szokott lenni a PING? Nekem 45-60 közt, amiből arra következtetek, hogy nincs messze a legközelebbi torony.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1750) leo81


leo81
aktív tag

Zalaegerszeg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.