Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) apenta


apenta
csendes tag

Nekem az a gondom, hogy ez a kínai tábla pc csakis egyfajta típust ismer fel, a Huawei E176-ot, azt meg itthon már nem kapni, ezért kérdeztem korábban, hogy valaki nem szeretne-e megválni tőle.

(#1452) kovi.kittike


kovi.kittike
csendes tag

Budapesten melyik szolgáltatónak a legjobb a szélessávja? És mennyire marad fixen HSDPA?

(#1453) tomp válasza kovi.kittike (#1452) üzenetére


tomp
félisten

Helyfüggő. Van ahol a T-mobile, van ahol vodafone. A telenor pedig cseréli az állomásokat. Ahol már megtörtént a csere, ott ők is dübörögnek. Nagyon jó az új technikájuk.
:)

(#1454) nagygabor519 válasza tomp (#1453) üzenetére


nagygabor519
tag

T-mobile-lal kicsit tele van a hócipőm az utóbbi 2 évben. Sokszor gyenge a jel náluk. 14. kerületben használom legtöbbször. (web'n'walk stick)

Nagy Gábor

(#1455) tomp válasza nagygabor519 (#1454) üzenetére


tomp
félisten

Akkor menj a telenorhoz. Nálam jelenleg nincs 3G-jük. Amikor bekapcsolták az új berendezést az állomáson, max térerő lett a 3G-nél. Na? :) De a vodafone-nál is erősebb lett a térerő. Ők is csere-berélnek.

(#1456) kovi.kittike


kovi.kittike
csendes tag

És az Edge az mennyire számít rossznak? Honnan érzem használhatónak a mobilnetet?

(#1457) kali válasza nagygabor519 (#1454) üzenetére


kali
legenda

az egyik szolgáltatónál itt gyenge, a másiknál ott, a harmadiknál pedig amott - olyan sajnos nincs, hogy egy szolgáltatónak mindenhol tökéletes a térerő... :(

kovi.kittike; olvasgatásra még elég - ellenben a háromból csak két szolgáltatónál van edge, a vodánál (egyelőre?) nincs, és ha ezen szolgáltatónál olyan területet fogsz ki, ahol nincs 3g...stb, akkor a sima gprs haláli lomha lesz!

[ Szerkesztve ]

(#1458) tomp


tomp
félisten

Pár napja lettem figyelmes egy napelemes állomásra a Thököly út, dózsa gy. út sarkán lévő házon. Elég jól néz ki.

(#1459) Narancs


Narancs
őstag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan csomag vmelyik szolgáltatónál, ami nem előfizetés rendszerű, hanem kártyás, és nincs időkorláthoz kötve a felhasználás ideje? (pl ha 3 hónapon belül fel kell használni az nem jó)
Tartaléknak kéne, ha a rendes kábeles UPC megszakad, ne legyek net nélkül, mert vizsgaidőszakban ez igen kínos tud lenni. :N

Beauty is pain

(#1460) club1 válasza Narancs (#1459) üzenetére


club1
veterán

A Vodafone-nál van csak ilyen (évente egyszer kell csak feltölteni min. 3000 Ft-al), de logikusan ha használod, a legdrágább, mivel lépcsőzetesen fizetsz a használatáért (havi 50 MB ingyenes).

(#1461) Narancs válasza club1 (#1460) üzenetére


Narancs
őstag

köszi :R

Beauty is pain

(#1462) 1430 válasza club1 (#1460) üzenetére


1430
senior tag

A T-Mobile-nál is van ilyen, bár abban nincs ingyenes havi keret. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#1463) siofok00 válasza 1430 (#1462) üzenetére


siofok00
tag

Siófokon bekapcsolta a Vodafone a 14.4-es hálózatot. HSPA+ modemmel stabilan 11-12-vel jön bármikor. T-Mobile stabila 5-6 között, de ők 21-re fejlesztenek hamarosan.

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#1464) dedike válasza siofok00 (#1463) üzenetére


dedike
addikt

Kezdődik a szezon, jönnek a külföldiek.... ;)

Jó szerencsét!

(#1465) siofok00 válasza dedike (#1464) üzenetére


siofok00
tag

Az nem baj, mert a sebesség télen is ennyi marad. A 11-12 megás sebesség 54-es pinggel már baráti és természetesen tömörítés nélküli APN-nel.

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#1466) siofok00 válasza siofok00 (#1465) üzenetére


siofok00
tag

http://www.speedtest.net/result/1303516850.png

Csúcsidőben a "legrosszabb" mért sebesség tömörítés nélküli APN-nel. Modem: Huawei E1820 HSPA+ modem ( 28.8 ; 5,76)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#1467) attilav2 válasza club1 (#1390) üzenetére


attilav2
őstag

3G-n keresztül beszélgetni a Telenornál egyébként amúgy is felejtős, 20 hívásból egyszer garantáltan megszakad a hívás.

Én még nem láttam olyan telefont amit 3G only-ra lehetett volna állítani, A w910-en 2G-3Gvegyes mód vagy csak 2g, van Voda 845-nél szintén csak vegyes, vagy 2G only. Ha a teló vegyes módban van akkor beszédátvitelre umts-t használ ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1468) club1 válasza attilav2 (#1467) üzenetére


club1
veterán

A nokiák beállítási lehetőségei: 2G (GSM) only, 3G (UMTS) only és kettős mód. Kettős módban UMTS-t használnak, ha az elérhető. Ha nem, akkor marad a GSM. Logikusan ha csak UMTS-re vannak a telefonok állítva, csak azt fogják használni, feltéve, hogy az adott helyen van ilyen hálózat, ha nincs, elérhetetlenné válnak.

[ Szerkesztve ]

(#1469) attilav2 válasza club1 (#1468) üzenetére


attilav2
őstag

3G-s nokia beállítási lehetőségeit még nem láttam, van a környezetemben egy 5230 majd megnézem lehet e csak 3G-re állítani.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1470) club1 válasza attilav2 (#1469) üzenetére


club1
veterán

Lehet.

(#1471) siofok00 válasza club1 (#1470) üzenetére


siofok00
tag

Vodafone szombat este tömörítés nélküli apn-nel: http://www.speedtest.net/result/1306541938.png A modem e1820

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#1472) siofok00 válasza siofok00 (#1471) üzenetére


siofok00
tag

Újabb mérés másik szerverrel:

http://www.speedtest.net/result/1306549098.png

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#1473) tomp


tomp
félisten

Újra telenoros. Most szembesültem, hogy az edge mennyire jó. Voda féle gprs egy agyrém volt. Az új 3G háló is jó.

(#1474) Sztbeni válasza tomp (#1473) üzenetére


Sztbeni
őstag

Már van sokfelé voda EDGE.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1475) tomp válasza Sztbeni (#1474) üzenetére


tomp
félisten

Budapest, beleértve a metró hálózatot, még nincs.

Jelenleg eléggé érdekes a telenor hálóm. Gsm a régi ezért gyenge. 3G meg már új. Ha azt akarom, hogy ne akadozzon a hívás, 3G-n kell telefonálnom. :-)

(#1476) Sztbeni válasza tomp (#1475) üzenetére


Sztbeni
őstag

Zala és Vas megye már teljesen le van fedve. Ezekszerint nyugaton kezdték a munkálatokat.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1477) tomp


tomp
félisten

Igen. Az ütemterv szerint Bp a legutolsó.

(#1478) Sztbeni válasza tomp (#1477) üzenetére


Sztbeni
őstag

Mondjuk nem értem. Inkább észak-keleten kellett volna kezdeni, mert itt azért már sokfelé van 3G

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1479) tomp


tomp
félisten

Lejöttem vidékre. Kazincbarcika, borsod megye. A teló hol a régi 3G-t veszi, hol az új zte 3G-t. Mind2 max térerő. Kicsi a város, nem tudták volna egyszerre az egész városban lecserélni? :D

(#1480) Sztbeni válasza tomp (#1479) üzenetére


Sztbeni
őstag

Honnan tudod, hogy melyik a régi, és melyik az új?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1481) tomp válasza Sztbeni (#1480) üzenetére


tomp
félisten

A régi 3G hálózat UMTS-t használ a hanghívásra. Az új ZTE viszont HSPA-t. A SE telefonok pedig megkülönböztetik a 3G-t(umts) a HSPA-tól. A régi hálózaton alapesetben adatforgalom nélkül 3G jelzésem van. ZTE-nél már H (szintén adatforgalom nélkül)
Ezért is van az, hogy a régi hálón 0-1-es térerőn(5-ös skálán) már akadoz-akadozhat a hanghívás. ZTE alatt viszont semmi akadás. Ugyan úgy megy, mint ha maximális lenne a térerő. Illetve 1-es térerőn régi hálón a 3G 1-5KB/s-el megy. Újnál közel 49KB/s-el.

(#1482) Sztbeni válasza tomp (#1481) üzenetére


Sztbeni
őstag

Értem. A Vodánál az E52-őm nekem mindig 3,5G-t ír. Haver Telenoros telója meg tavaly 3G-t írt. Akkor ahol kicserélték, már az is 3,5G-t fog írni, ugye?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1483) tomp válasza Sztbeni (#1482) üzenetére


tomp
félisten

A Vodafone hálózata szintén HSPA-t használ a hanghívásokhoz. :)

Ha megtörténik a csere, igen.

[ Szerkesztve ]

(#1484) club1 válasza Sztbeni (#1482) üzenetére


club1
veterán

3.5G-t fog kiírni, ha a haver telója tudja a HSDPA-t. Ha csak UMTS (3G) képes, akkor nem fogja észlelni a különbséget.

(#1485) Sztbeni válasza club1 (#1484) üzenetére


Sztbeni
őstag

És van különbség a kettő közt telefonáláskor? Mert Ausztriában és Olaszországban mind csak 3G-t ír.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1486) tomp válasza Sztbeni (#1485) üzenetére


tomp
félisten

Igen van, mint ahogy írtam
"...a régi hálón 0-1-es térerőn(5-ös skálán) már akadoz-akadozhat a hanghívás. ZTE alatt viszont semmi akadás. Ugyan úgy megy, mint ha maximális lenne a térerő."

Mivel HSPA-n még ultramegabrutál gyenge térerő alatt is sokkal nagyobb a sávszél.

(#1487) Sztbeni válasza tomp (#1486) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem a Telenorra gondoltam, hanem a 3G és 3,5G közti különbségre.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1488) tomp válasza Sztbeni (#1487) üzenetére


tomp
félisten

Ugyan az.
3G - 3,5G
3G: nagyon gyenge térerőnél akadozhat(akadozik) a hanghívás
3,5G: nem akad

Az, hogy előzőben Telenort írtam, mind1. Nem 1percet beszéltem már 5/1-es térerőnél.
3G-nél 10-ből 9x még nem is tudott létrejönni a kapcsolat. Sőt még magát a hálót is eldobta. 1x sikerült, de darabos volt.
3,5G azaz HSPA hívásnál: 10-ből 10x létrejött a kapcsolat és végig zavartalanul beszélgettem.

(#1489) Sztbeni válasza tomp (#1488) üzenetére


Sztbeni
őstag

És ha 3,5G-n megy a hívás, akkor az nem terheli jobban a hálót?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1490) tomp válasza Sztbeni (#1489) üzenetére


tomp
félisten

Elméletileg igen. De ha jól van konfigurálva az állomás, akkor nem jelentkezik gond.

(#1491) max-pain


max-pain
senior tag

Megszületett az új frekvenciaszabályozási rendelet

Jöhet a 900 és 1800 MHz-es UMTS, LTE és WiMAX, és talán a negyedik mobilszolgáltató.

http://www.hwsw.hu/hirek/46993/t-mobilte-telenor-vodafone-frekvencia-umts-lte-wimax-palyazat.html

(#1492) Sztbeni válasza max-pain (#1491) üzenetére


Sztbeni
őstag

Végre. Itt volt az ideje. Szerintem legjobb az lenne, ha kiírnának egy pályázatot 900/2100-ra, amire egy új pályázhatna. Ezzel lehetne országos 3G lefedettség. Ki kéne írni egy másik tendert csak 900-ra, amire a jelenlegi három pályázhatna. A vodafone győzelme oda igen jó lenne, hiszen ők már rendelkeznek 900-as 3G tapasztalattal, és Romániában le is tudták fedni az ország 90%-át 3G-vel. GSM-et ma már szerintem fölösleges indítani.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1493) p2p válasza siofok00 (#1472) üzenetére


p2p
csendes tag

Ez nem semmi!

p2p Omnia II

(#1494) Vadafene


Vadafene
csendes tag

Nem tapasztalt valaki olyat, hogy mióta a T-mobile lecserélte e tornyok berendezéseit ZTE-s cuccokra, azóta a szintén ZTE-s (talán 3. verziójú) USB mobilnet vacak (hogy finoman fogalmazzak)

Ping idők veszett hektikusak, magyar szervereket 200-1600 ms-os válaszidőkkel nyomja egy sorozat alatt is, (-n kapcsoló), sebességben általában a pár tíz, esetleg egy-két száz kilobit/sec körül mozog, de néha gondol egyet és felugrik 4Mbit-re.

(#1496) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Üdvözlet!
Tudja valaki esetleg, hogy az új Ericsson-féle T-Mobile tornyok UMTS-t vgy HSPA-t használnak majd hanghíváshoz?

Egyébként érdekes, hogy tapasztalataim szerint Ausztriában csak a 3 (Drei v. Three) szolgáltat állandó HSPA-t, de ők is csak a nagyobb városokban.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#1497) Domxc válasza Vadafene (#1494) üzenetére


Domxc
senior tag

"azóta a szintén ZTE-s (talán 3. verziójú) USB mobilnet vacak (hogy finoman fogalmazzak)"

Ha jól tudom, a T-Mobile broadband-ei Huawei-k, nem ZTE-k. (bár könnyen lehet, hogy én értettem félre valamit)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#1498) club1 válasza Domxc (#1497) üzenetére


club1
veterán

A T-Mobile usb modemjei (stickjei) jellemzően Huawei vagy ZTE gyártmányúak. Az kiszolgáló infrastruktúra pedig Ericsson.

(#1499) friccces


friccces
csendes tag

üdv
Mobilnetet szeretnék vásárolni.
Segítségre lenne szükségem h a három nagy közül melyiket válasszam.
A gond h nem városban lakom.
Győrtől 35 kmre.
Gondolom a szolgáltatóknál nincs tesztelési lehetőségem otthonról.
Ezért érdeklődnék, h kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban.
Melyiket válasszam stb stb.
Köszi
:R

(#1500) club1 válasza friccces (#1499) üzenetére


club1
veterán

Otthonra én mindenképpen vezetékes netet javaslok, mert annál nincs stabilabb, és - az esetek nagy többségében - valóban korlátlan.
Mindenesetre nem könnyíted meg az ajánlók dolgát, ha nem árulod el a települést, ahol mobilnetet kellene ajánlani.
Kezdetnek talán nézd meg a Vodafone 3G/HSDPA lefedettségi térképét (nem azért mert őket ajánlom, hanem azért mert ez a legrészletesebb). Ne felejtsd el alul átkapcsolni a térképet 3G/HSDPA-ra!
Ha a határ mellett laksz, a mobilnet igen kemény (3-500 Ft/MB) plusz költséget is jelenthet (a havidíjon felül), ha nem tiltod le a roamingolást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.