Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) KunyA


KunyA
csendes tag

sziasztok, van 1 beépített 3g/hsdpa modemem, és vettem bele egy vodafoneos internet sim kártyát, csak éppen nem sikerül beállítani, tudna ebben segíteni valaki?

(#1102) mukibuci válasza KunyA (#1101) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

előfizus v feltöltőkártyás sim?

vitamax.internet.vodafone.net vagy pedig internet.vodafone.net az APNhez, a többit nem kell piszkálni.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1103) KunyA válasza mukibuci (#1102) üzenetére


KunyA
csendes tag

igen igen, feltöltő kártyás... de hol állítsam ezt ,... ezt nem vágom :)

(#1104) club1 válasza KunyA (#1103) üzenetére


club1
veterán

A 3G modemeknek van egyedi szoftvere is, amiben két dolgot legalább be kell állítani: Az APN-t és a hálózatkezelés módját (GPRS/EDGE only v. 3G only v. 3G preferred).

(#1105) ViZion válasza KunyA (#1101) üzenetére


ViZion
félisten

Az eszközkezelő felismeri a modemet? nem: telepítés... igen:
Programja is fent van, elindul? nem: telepítés... igen:ott babrálj.
Ha megírod a szerkezet nevét, vagy linkelsz róla, akkor konkrétabban tudunk segíteni.
A voda simhez nem adtak a beállításokkal füzetet? ha nem, akkor a voda oldalon is fent van, de az ügyfélszolgálat is megmondja az adatokat, más kell a prepaid és az előfizeéshez azt hiszem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1106) qantum válasza KunyA (#1103) üzenetére


qantum
senior tag

na ezek a feltöltők :) tőlem pedig jelszót kér , azt még meg is van , de a telefonszámot ahová csatlakozzon , nem tudom, de nem is értem ,mert a wireless manager , már azt írja csatlakozva ?!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1107) KunyA válasza ViZion (#1105) üzenetére


KunyA
csendes tag

az a furcsa, h feltudok csatlakozni, de azt írja nincs internetelérés...
de smst meg ilyesmit tudok küldeni... pedig beállítottam 3gre..

(#1108) ViZion válasza KunyA (#1107) üzenetére


ViZion
félisten

ajj-ajj... térerő van? A hálózati beállításoknál nincs megadva másik kapcsolat esetleg?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1109) qantum


qantum
senior tag

Nézzétek már meg légyszi, hogy a wireless managerbe a Beállítási profilba milyen adatok szerepelnek Telenor kártya esetében ? köszi

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1110) qantum


qantum
senior tag

megoldódott

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#1111) tomp


tomp
félisten

Nincs olyan oldal ahol meglehet nézni, hogy hol vannak telepítve mobiltornyok?

(#1112) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Sziasztok!

Samsung L700-at kezdtem tesztelgetni az Elenornál. UMTS képes. GTS-Datanet sebességteszt kb. 374/56kbps. Telefonálás közben ez 61/57kbps.
A kérdésem az lenne, hogy pl. egy Samsung S5350, ami elvi 3,6Mbps-os HSDPA-s, vajon telefonálás közben milyen netes sebességértékeket hoz?
Vagy általában melyik (3G, 3,5G) teló, milyen sebességeket tud beszélgetés közben a géppel összekötött netezéskor produkálni?
Erre hírtelen nem találtam infókat a hazai tesztekben...

A válaszokat előre is köszi!

"Jó pap is holtig butul"

(#1113) taxy88 válasza JEEMBO (#1112) üzenetére


taxy88
aktív tag

szia!
Hát ha neked ez segítség ,akkor megosztom az én tapasztalatom:én telefonálás közben 148kb/s(1184kbit/s) átlagsebeséggel tudtam letölteni zenét SE k850-el.De egyébként meg soha nem megy fel 2mbit fölé.

(#1114) JEEMBO válasza taxy88 (#1113) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Köszi!

http://mobilarena.hu/teszt/sony_ericsson_k850i_nehez_belekotni/nyomtatobarat/teljes.html
Ez alapján ő is 3,6Mbps-os HSDPA-t tudna max.
Jó lenne ha a Samsung is tudná ezt az 1Mbps körüli értéket telózás közben...

Üdv!

"Jó pap is holtig butul"

(#1115) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Magyarországon melyik szolgáltató nyújt 21 megabites HSPA+-t? És hol? Tudtommal csak a Voda, de hogy hol arról tippem sincs.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1116) dedike válasza Sztbeni (#1115) üzenetére


dedike
addikt

Nem teljesen tökmindegy? Úgysincs olyan eszközöd, amivel ki tudnád használni. Jelenleg 7,2 fölé nem igazán tudsz menni... :(

Jó szerencsét!

(#1117) ViZion válasza Sztbeni (#1115) üzenetére


ViZion
félisten

Úgy tudom, h teszt jelleggel van BP egyes részein, de csak a kiválasztottaknak...
voda hír
tré hír

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1118) mukibuci válasza ViZion (#1117) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nem a kiválasztottaknak, hanem akiknek megfelelő eszközük van hozzá. Az ingyen kapott modemeddel hiába is próbálkozol, csak az otthon megszokott sebességet hozza ott is.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1119) dedike válasza mukibuci (#1118) üzenetére


dedike
addikt

Köszönöm! ;] ;)

Jó szerencsét!

(#1120) ViZion válasza mukibuci (#1118) üzenetére


ViZion
félisten

ha tesztelik, akkor van, akinek adtak hozzá kütyüt. Tehát vannak "kiválasztottak". Nem nyilvános teszt, ezt nem is írtam. A kérdésre dobtam linkeket, ennyi. Nem, nem én próbálkozom, nem is írtam (és nem is pesti vagyok...).

Én a "mezei" 3G sebességgel is elégedett vagyok, csak pingem lehetne jobb. Elvileg az újabb technológiák ebben is jobbak. majd kiderül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1121) mukibuci válasza ViZion (#1120) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Arra gondoltam, hogy bemész a vodához és megveszed a kütyüt. Elérhető, benne van az árlistában. Utána azzal, ott szakítani fog :K Nem kell semmilyen kiválasztott hókuszpókusz hozzá :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1122) Bandoras


Bandoras
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tőletek kérdezni valamit: a minap vásároltam a Telenornál egy praktikumos mobilnetet ZTE MF110 típusú modemmel. A problémám az lenne, hogy a rendszer (WinXP SP3) minden gond nélkül felismeri a készüléket, a rajta lévő telepítő azonban meg sem nyekken (korábban volt T-mobilos mobilnet használva a gépen, de azt letakarítottam). Hogyan tudnám működésre bírni a netet?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.:
András

(#1123) ViZion válasza mukibuci (#1121) üzenetére


ViZion
félisten

Félreértettem, bocs :B
aham... szóval lehet használni? Én úgy emlékeztem, h csak ők tesztelik, persze azóta má'...nem követtem az eseményeket.
Hmmm. Akkor legalább nem tudnak kamu adatokkal villogni (mint az ADSL-nél anno).

Bandoras: A pannonos telenoros bigyónak a zeroCD progija fura. 99%-ban a DT emulációk az oka. Ha telepítve van Daemon Tools, vagy más virtuális eszköz kezelő, akkor az bekavar, nem fut le a progi (ha jól értem ez a gond).
Az emulációknál minden legyen kikapcsolva, restart, majd újra dugd rá a kütyüt. Eszközkezelőben nézd meg, h minek ismeri fel. Ha így sem, akkor netről progi letölt, futtat, de ez sem garancia, h megtalálja. Ebben az esetben DT uninstall, regclean, szolgáltatások átnézése, nincs-e a plug & play és rendszerhéj HW figyelés letiltva.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1124) mukibuci válasza ViZion (#1123) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Pedig benne van az általad linkelt cikkben is ;] Meg itt az itcafén is volt róla hír annó. :K

Amúgy asszem előfizuval is 20 körül van a modem, nem igazán éri meg az árát.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1125) Sztbeni válasza ViZion (#1117) üzenetére


Sztbeni
őstag

Jajj, de levagyunk maradva, a román Vodafone már 16 városban szolgáltatja, és ezközük is van hozzá.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1126) Bandoras válasza ViZion (#1123) üzenetére


Bandoras
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget, de sajnos így sem működik. Leszedtem a DT-t, kipucoltam a registry-t...
Nem tudom mit csináljak. Telenor-os Connection Manager programot le lehet tölteni valahonnan, mert én nem találok csak Vodásat.

Üdv.:
András

(#1127) ViZion


ViZion
félisten

háát én qrvára tényleg le vok maradva... főleg a feltöltési sebességgel :O

Nem igazán értem. Minek a 20 le, ha pl. torrentezni nem lehet... kevés oldalhoz szükséges ilyen sebesség. 7 GB-os csomagban nem fog senki HD vidiket nézni... szerintem.
Továbbra sem a sebességet, hanem a pinget tartom a jelenlegi legnagyobb bánatának.
Pl. weboldalaknál a sok kis file töltögetésekor amúgy sem közelíti meg ezt a sebességet...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1128) tomp válasza Sztbeni (#1125) üzenetére


tomp
félisten

A 2 T már az LTE hálózatot teszteli.
Amúgy meg nem kellene a vodának ezzel nyomulnia. Elöször oldja meg a gsm/umts lefedetséget. Az országban ők a legrosszabbak.
Amúgy az LTE bevezetésével nem fogják már lekapcsolni a gsm hálózatot? Elég lesz a 3G/4G is.

(#1129) ViZion válasza Bandoras (#1126) üzenetére


ViZion
félisten

DT leszedése előtt az emulációkat kikapcsoltad? Mert az a registryben marad, és nem távolítja el a regclean. Az automatikus indítás nincs letiltva esetleg?
Ha rádugod, akkor a meghajtók között megjelenik a sajátgépben? Ha igen, akkor ott futtasd a progiját, h modemként lássa a kütyüt.
Ultimate megoldás: hozz létre egy másik felhasználót, és azzal próbáld ki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1130) Sztbeni válasza tomp (#1128) üzenetére


Sztbeni
őstag

Teszteli, de az hülyeség még. Vodának a GSM/UMTS hálója tökéletes. A Telenornál és a trénél is jobb. A GSM-et előbb-utóbb lekapcsolják. 4G-t meg ne várjunk 4-5 éven belül.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1131) tomp válasza Sztbeni (#1130) üzenetére


tomp
félisten

Tökéletes? Hol? Én nem mondanám. Otthon van olyan utca a városban, ahol alig van gsm jel. Nem ritka a "csak segélyhívás" szöveg. Ugyan ott a t-mobile és a telenor hálón umts megy. Egy utcával arrébb már a vodának is van gsm/umts-e. Metróban netezzél vodával. A másik kettővel legalább van edge. Amióta telenoros vagyok sokkal jobb.

(#1132) Sztbeni válasza tomp (#1131) üzenetére


Sztbeni
őstag

Én amíg trés voltam szívtam. Mondjuk helytől is függ, de ezen a környéken egyértelmű a Voda előny.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1133) juve84


juve84
csendes tag

és ha lekapcsolják a gsmet akkor a régebbi típusú telefonok már nem is lesznek jók?

(#1134) mukibuci válasza juve84 (#1133) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Miért kapcsolnák le :F

Attól, hogy itt valaki egy hozzászóláson belül is ellentmondásba keveredik saját magával, még nem fogják lelőni :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1135) Bandoras válasza ViZion (#1129) üzenetére


Bandoras
csendes tag

Szia!

Ismét köszi a segítséget, mindent úgy csináltam ahogy mondtad, de nem üzemel. Valószínűleg eddig én nem voltam teljesen érthető, mivel az XP felismeri modemként a kütyüt, "le is lehet kérdezni", csak nem lehet róla telepíteni a kapcsolódáshoz szükséges programot (helyezzen be egy lemezt a következő meghajtóba: E: hibaüzenet jelenik meg, ha meg akarom nézni, hogy mit tartalmaz a meghajtó).

Üdv.:
András

(#1136) ViZion válasza Bandoras (#1135) üzenetére


ViZion
félisten

igen, ez az. nem kapcsolja át modembe. majd holnap megnézem mi van XP-n erre. Mode switch, vagy ilyesmi talán a neve, de lehet, h ez a linuxos neve :F megnézem majd.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#1137) Sztbeni válasza juve84 (#1133) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha nem 3G-s, akkor nem.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1138) Sztbeni válasza mukibuci (#1134) üzenetére


Sztbeni
őstag

Le fogják előbb-utóbb kapcsolni. Majd ha a 3G lefedettség eléri a jelenlegi GSM szintjét.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1139) club1 válasza Sztbeni (#1138) üzenetére


club1
veterán

Az a gond, hogy 2100 MHz-el sosem fognak olyan lefedettséget elérni, mint 900/1800 MHz-en (főleg az előbbire gondolok). Kb. 4-6 x annyi átjátszóra lenne szükségük ehhez, ami pedig városokon kívül nem rentábilis, már csak a hazai szabályozás miatt sem (a magyar államnak fizetni nem csak a koncesszióért és a frekvenciahasználatért kell, hanem az átjátszók üzemeltetéséért is).

(#1140) tomp


tomp
félisten

Amúgy mitől van az, hogy umts-en tisztábban hallom a másik partnert? Miközben neki gsm telója van.

(#1141) club1 válasza tomp (#1140) üzenetére


club1
veterán

Mert a te oldaladon a jobb hangminőséget jelentő UMTS-en kommunikálsz. Ha mindketten ott lennétek, akkor lenne a legtisztább.

(#1142) club1


club1
veterán

Érdekes júniusi adatok:

3G beltéri lakossági ellátottság:
1., T-Mobile 66 %
2., Telenor 65 %
3., Vodafone 61 %

3G kültéri országos lefedettség:
1., Vodafone 45 %
2., Telenor 45 %
3., T-Mobile 36 %

2G beltéri lakossági ellátottság:
1., T-Mobile 99 %
2., Telenor 98 %
3., Vodafone 93 %

2G kültéri országos lefedettség:
1., T-Mobile 99.6 %
2., Vodafone 97 %
3., Telenor 96 %

(#1143) mukibuci válasza Sztbeni (#1138) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Addig álljál fél lábon :U

A 3G nem alternativa a GSM lecserélésére....

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#1144) tomp


tomp
félisten

Az igaz, hogy az umts egy "all ip" hálózat, azaz minden kapcsolat ip alapon megy? Készenléti állapotnál ha umts-re kapcsolódunk, akkor nem kap a telónk ip-t?

Illetve a hanghívás ezekszerint nagyobb bitsebességgel megy a gsm-el ellentétben?

club1: honnan szerezted ezeket az infókat?

(#1145) club1 válasza tomp (#1144) üzenetére


club1
veterán

Nem kap IP-t. Ez nem ethernet.
[link]

(#1146) Sztbeni válasza club1 (#1139) üzenetére


Sztbeni
őstag

A 900 megahertzes UMTS-ről még nem hallottál?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1147) Sztbeni válasza mukibuci (#1143) üzenetére


Sztbeni
őstag

Le fogja váltani. Sok országban már csak 3G licenceket írnak ki.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1148) Sztbeni válasza club1 (#1145) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ezekszerint a voda a legjobb. Külföldi összehasonlítás nincs?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#1149) dedike válasza Sztbeni (#1148) üzenetére


dedike
addikt

Ezt honnan a kedves életből szedted? :Y

Jó szerencsét!

(#1150) tomp válasza Sztbeni (#1148) üzenetére


tomp
félisten

A voda kezdeményezte... A cikkben belinkeltek egy másik tesztet ami valóban független. Azaz nem szolga agyalta ki. Világ legjobbja a magyar T-m. lett. Az a baj, hogy a vodafone-nak még városon belül is elég változó az umts-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.