Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Pajoz válasza attisx (#400) üzenetére


Pajoz
őstag

Nem igazán szokták közzé tenni :) Itt Tiszaújvárosban én is hasonlóan,"véletlenül" vettem észre,hogy van pannon 3G.Kíváncsiságból kapcsoltam a kettősre.A tmobil se verte nagydobra.
Viszont a vodafon igazi kampányt körített.Óriásplakátok az utak mellett,a tesconál.Az utcákon meg plakát autó cirkált.

(#402) stichus


stichus
tag

hogy lehet véletlenül bekapcsolni a kettős hálózati üzemmódot? :F

(#403) attisx válasza stichus (#402) üzenetére


attisx
addikt

A véletlenül-t nem szószerint kell érteni, csak az ötlet jött hirtelen, hogy megnézzem milyen hálózatok eléretők éppen... :U

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#404) stichus válasza attisx (#403) üzenetére


stichus
tag

no, szóval akkor az észrevétel volt véletlen. Tóth Karcsi is megmondta, csak igényesen ;]

(#405) gabeszcsavo


gabeszcsavo
csendes tag

Üdv lenne egy kérdésem laptophoz szeretnék mobilnetet van a pannonál az az 5G-ás arra lenék kiváncsi hogy ezzel a netell lehetne-e játszani gondolok itt counter strikéra ha lehet menyi az az idő ami belefél az 5G-be előre is köszi

(#406) Viktor0610 válasza gabeszcsavo (#405) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A mobilinternetek pingje magasabb az "asztali" hozzáférésekénél, ez netes játékoknál probléma lehet.
Azt pedig, hogy mennyi időre elég, nem lehet megmondani, hacsak nem méred le te magad. Meg aztán egyéb folyamatok is fogyaszt(hat)ják a forgalmi keretet, ami így még nehezebben behatárolhatóvá teszi a választ.

Samsung Galaxy A54

(#407) gabeszcsavo válasza Viktor0610 (#406) üzenetére


gabeszcsavo
csendes tag

Köszi a választ

(#408) t72killer válasza attisx (#400) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok, vajon a megye délebbi részében (Mezőkovácsháza környékén) milyen lehet a vétel, legalább EDGE van :F ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#409) PEPE85 válasza t72killer (#408) üzenetére


PEPE85
senior tag

Kérdezd meg a szolgáltatód.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#410) Trebi


Trebi
csendes tag

Sziasztok!
Következő a kérdésem: Szeretnék voda 3G netet de lefedettség csak háztol kb.20 méterre van, néha bejezi beltérben is a telefonom a 3G-t. Létezik valami erősítő vagy antenna amivel belehetne csalogatni a lakásbaa 3G-t
Köszi

(#411) t72killer válasza Trebi (#410) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, vannak kültéri antennák, nézz itt körül. A vodától PCMCIA-csatis modemre lesz szükséged, aminek van külső antennacsatija. +Szükséged lesz még egy Lucent MC-FME átalakítóra, hogy a modem és az antenna kábelét összehozd:)

Apropó, én is ebben a cipőben evezek, tudja valaki véletlenül, honnan lehet spéci koax átalakítókat, mint pl ez az MC-FME beszerezni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#412) BossBoss válasza gabeszcsavo (#405) üzenetére


BossBoss
őstag

Simán lehet. Nekem T-s mobile netem van. Ping igaz, hogy magasabb de nincs gond. Mondjuk ne az EDGE lefedettségű területen akarj játszani. Felette már okés(UMTS,HSDPA).

(#413) Trebi válasza t72killer (#411) üzenetére


Trebi
csendes tag

Köszi a választ, ha jól értelmeztem akko a A7035

A7044 közül kellene választanom?

[ Szerkesztve ]

(#414) t72killer válasza Trebi (#413) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hogyha 3G terület közelében élsz, akkor tényleg ezek, viszont ha EDGE/GSM is belejátszik a dologba, akkor inkább egy szélesebb frekitartományú yagi-t javaslok, mint pl az A7040.

Apropó, a 900-1400MHz.es frekit használja/szándékozik használni valamelyik mobilnetes technológia? (OK, 900MHz=GSM csiga, annál vmi gyorsabbra gondoltam, wimax pl :U )

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#415) hsepitesz


hsepitesz
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy miért van az, hogyha a telefont pc-hez dugva (mint modem, USB-n) töltök le, akkor 100 MB durván 40 perc alatt jön le, ha pedig a telefon böngészöjével magára a telóra töltöm, akkor minimum 50 perc?

Hogy lehet, hogyha nem kell USB-n keresztülnyomni, akkor mégis lasabb a kapcsolat???

(SE Z610i, T-mobile, 3G)

Amúgy gyakorlatban el lehet érni ennél (kb. 42 Kbyte/s) nagyobb sebességet 3G-vel?

Köszi!

(#416) PEPE85 válasza hsepitesz (#415) üzenetére


PEPE85
senior tag

Elég sokat teszteltem a 3G-s hálózatokat, főleg a kezdetekben, maximum 47kbye/s letöltési sebesség érhető el, de mostanában jó, ha 40kbyte/s-el megy a terheltség miatt.

100Mbyte-os fájlt töltessz le, tehát egy db fájlról beszélünk? Azért fordulhat ez elő, mert a telefon nem letöltésre van optimalizálva, kezeli a 3G-t, gyorsabban tudsz vele böngészni, mint EDGE-n keresztül, de nem töltögetésre van kitalálva.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#417) hsepitesz válasza PEPE85 (#416) üzenetére


hsepitesz
csendes tag

A 100MB egyben ertendo: rapidrol film rar...

Ha jol ertem amit irtal, akkor ezen az sem segit, ha mas bongeszovel nyomulok a telon?

(#418) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

a voda lefedettségi térképe szerint nálunk még nincs hsdpa lefedettség(kültéri sem) csak kint a határban, ennek ellenére a telómmal ha rákeresek a házon kivül, vagy az ablakok közelében megtalálja, de nem áll át rá :( viszont a tervezett lefedettség alapján már beleesik szerény hajlékunk a kültéri lefedettségbe :DD namost ha tényleg igy lesz, akkor mekkora esélyel fog az ablakhoz rakott usb modemem hsdpa-n hasítani? vagy marad a gprs? :(

Everybody lies.

(#419) w910i válasza t72killer (#414) üzenetére


w910i
csendes tag

A vodanak vannak vhol 900-as tesztjei 3G-n. Asszem a hsdpa.buzz.hu irt rola.
Ha minden igaz, hamarosan EU-s szinten el lesz rendezve a 900Mhz adatatviteli celu hasznositasanak ugye, es akkor jovore mar kezdhetik felhuzni a kutyuket.

http://hsdpa.buzz.hu/archives/2008/07/11/900_mhz_jo_lesz/

(#420) t72killer válasza w910i (#419) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nagyon jó hír, mert 900MHz-re még antennát is sokkal könnyebb csinálni. pl a koax árnyékolása is csak fele-harmada mint a 2GHz körüli umts frekiknél -és ez komoly dB-eket hozhat az erősítésben.

Közben kimértem a GPRS-es netem sebességét: szegénykém 40KBit/sec (5kbyte/sec)-on cammog. hálistennek a szörfözés megy rajta, de pl a 6.7megás opera telepítőt 21perc alatt töltötte le:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#421) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Akinek van web"n"walk stick 7,2-je segítene?
vezérlőpul-->felügyeleti eszközök-->eseménynapló-->rendszer résznél ír-e ki hibaüzenetet és figyelmeztetést?

(#422) rohammokus válasza t72killer (#420) üzenetére


rohammokus
csendes tag

Minek antennát eszkábálni?

Bár én T-Mobile-os vagyok..
De a (független) mobilinternetes usb stick-emhez gyárilag volt egy Y alakú kábel, amit ha gyenge vétel mellett bedugok, akkor megerősödik a vétel és gyorsul a kapcsolat.

Egy ilyen kábel szerintem praktikusabb mint egy antenna.

Double posters deserve to die!

(#423) ityam


ityam
senior tag

Hello.

A tesom most vett a vodatol egy uj sony ericson HSDPAs meg 3Gs telefont meg egy 5GBs netre elofizetett de nem tudja beallitani hogy menjen a szelessavu net. csak a GPRS el megy azzal meg kinszenvedes.
Valaki tud mondani egy leirast ahol le van irva hogy telefonnal hogy kell beuzemelni hogy rendesen tudjon netezni szamitogepen? mert a vodatol adott modemekhez valo progit talaltunk csak de olyat ami mobil telon keresztul megy fel olyat nem.
illetve meg lehet hogy az a problema hogy nala nem vilagit a telon egy 3g+ ikon. ennek mindenkeppen kell vilagitani hogy ne csak a gprs menjen?

koszi a segitseget.

(#424) ityam


ityam
senior tag

nah ugy nez ki hogy megoldodott. talalt progit is a tesom meg 3g tererot is a huto tetejen :D
igy viszont csak bluetoothon keresztul tud netezni mert eleg messze van a geptol a telo igy .
lehetseges hogy a bluetooth miatt tud csak 50-60K val tolteni? ugy hallottam hogy egy parszaz Kval lehet tolteni. bar vegulis egyenlore eleg neki az az 50KB/sec is csak erdekessegkeppen kerdezem.

(#425) Barthezz2 válasza ityam (#424) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

bizony valószínű, hogy a bt korlátozza le, nekem is csak 40-60k-t visz a telóval...

Everybody lies.

(#426) Thom!


Thom!
veterán

t-mobilos 5GB mobilinternetem van torrentezés közben, ha feltöltök az nem számít bele semmilyen adatforgalomban??

(#427) _seth_ válasza Thom! (#426) üzenetére


_seth_
veterán

Jó is lenne... de számít, mindent mérnek ami adatforgalom... ha mást sem csinálsz csak 5 gigát feltöltesz már kapod is az sms-t, hogy ennyi volt, kimerült az 5 giga innen már sokba kerül.

5 gigabájt adatforgalom: le+fel.

Én így tudom ha tévedek javítson ki valaki :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#428) rohammokus válasza _seth_ (#427) üzenetére


rohammokus
csendes tag

jól mondtad!

Double posters deserve to die!

(#429) legiaap válasza spyduck (#421) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szia!
Nekem pár helyen kiír hibát. Az összes helyen a forrás valami Dhcp, amit nem tudok mi.
De ez mit jelent?
Amúgy neked nem szokott szarakodni a neted?
Nekem szinte állandóan megszakad és olyankor csak a lekapcsolás és az újra csatlakozás vagy legrosszabb esetben (ez is elég gyakori) gép újraindít... :W
És nagyon sokszor lassú is.
Hallottam, hogy létezik szoftverfrissítés. Ez igaz?
Talán az segíthet?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#430) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Nekem Pannom 5Gb-os csomagom van meg egy 3250-em és maximum 30kb/sec-el töltök, de inkább 10 és 20 között.
Ez teljesem átlagos érték vagy alacsony? Esetleg valahogy lehetne ezen javítani?
:R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#431) megyeri válasza Klemens (#430) üzenetére


megyeri
tag

A Nokia 3250-es EDGE-et tud. Biztosan 30 kilobit/sec-et akartál írni és nem 30 kilobájt/sec-et? Mert az EDGE elvi maximuma 240 kbps, azaz 30 KBps, ami ezek szerint neked is meg lehet. Szóval 30-nál többet ne várj, és a gyakorlatban örülhetsz a 20 KB/sec-nek is!

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#432) Klemens válasza megyeri (#431) üzenetére


Klemens
őstag

Ja igen, max olyan 30KiB/s, de átlag 10-20KiB/s.
Értem, tehát akkor ez megszokott.
Köszönöm! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#433) Klemens válasza megyeri (#431) üzenetére


Klemens
őstag

És mitől lehet az, hogy a sebesség egyfolytában ugrál hol kissebb, hol nagy intervallumban?
Ennyire változna a jel vagy mi?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#434) Viktor0610 válasza Klemens (#433) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az EDGE-/3G-/HSDPA-lefedettség "szélén" használod a hozzáférésed, így a gyenge jelet nem mindig "éri el" a készüléked.

Samsung Galaxy A54

(#435) Klemens válasza Viktor0610 (#434) üzenetére


Klemens
őstag

Értem.
Akkor tesómnak azért lehet stabilabb, mert a "Trémobil" jele jobban kiér a házhoz, mint a Pannoné. Lehet szolgáltatóváltás lesz ebből. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#436) ugri21


ugri21
tag

Szeretnék egy 64bites Vistahoz használni mobil internetet a T-Mobilnál de amit adtak szoftvert nem megy a 64bites Vistán. Ki tudja esetleg hol lehet hozzájutni Sierra szoftverhez mivel azt olvastam csak ez támogatja mobil internethez a 64bitet.
Különben HSDPAs szoftver is jó lenne. T-bmobilnál nincs támogatott szoftver 64bithez :(
Bármilyen tapaszalatot szívesen veszek
Köszi :R
ugri :C

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#437) ugri21 válasza ugri21 (#436) üzenetére


ugri21
tag

Valaki? plz :C

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#438) M.W.H


M.W.H
aktív tag

helo

kérdés van a pannonak ez az e169 es usb stick cucca megvettem fasza van rajta egy antenna csati nemis merek álmodni antennárol magyarországon olcson ehez de megkérdelek titeket meglehet e sufnizni hogy legyen egy antenna rajta és javit e valamit?

Mad W. Highflyer

(#439) M.W.H válasza M.W.H (#438) üzenetére


M.W.H
aktív tag

uh visszaolvastam... kicsit összecsapva irtam elfelejtettem mindent amit helyesiráson tanultam :DDD mindegy rem valaki megérti mi a problémám:S

Mad W. Highflyer

(#440) ugri21 válasza ugri21 (#437) üzenetére


ugri21
tag

senki?
köszi :R

MSI p55-gd85, Intel i7 875K, Sapphire 5850 Toxic,Corsair Dominator Gt 4GB, Intel SSD 80GB, 2db Samsung 1TB,

(#441) okib4100


okib4100
aktív tag

Üdv,

Nekem 3 kérdésem van:

1) belvárosban beltéri használatra melyik szolgáltatónak van jobb lefedettsége: Voda vagy T?
Régebbi építésű (vastag falú) épületekben használnám főleg, nem tudom h az mennyire befolyásolja a vételt (T-vel egy helyen néztem, ott jó volt a vétel)

2) egyelőre egy SE w910i-s mobillal használtam a T-s netet. számít e h mobillal vagy külön modemmel használom (pl. sebesség, stabilitás, stb. szempontjából)?

3) vodánál a 14970-es vitamax csomagban lehet e valamilyen stick jellegű modemet kapni, mint mondjuk a t-mo wnw stick? mert egy helyen voltam, ott csak e220-at ajánlgattak, amit meg tuti nem vennék

Előre is köszönöm.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#442) okib4100 válasza okib4100 (#441) üzenetére


okib4100
aktív tag

:F

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#443) dddd4 válasza okib4100 (#441) üzenetére


dddd4
tag

A voda beltéri lefedettsége kitűnő. Csak akkor lassul a net ha egyszerre többen használjátok ugyanazt a hálózatot . De te is meg tudod nézni, hogy hol milyen a vétel a telefonon benyomod a hálózatkeresést és kiírja.

(#444) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Sziasztok!

Mobil internethez a lefedettség miatt Ti melyik szolgáltatót ajánlanátok. Országosan érdekelne.

(#445) okib4100 válasza dddd4 (#443) üzenetére


okib4100
aktív tag

Köszi, de úgy néz ki hogy té lesz belőle, mert a cégnek van T-s ADSL-je, és kiderült, h ebben az esetben 2000 Ft kedvezménnyel lehet T-s mobilnetre előfizetni, azaz a 3G-s csomag csak 1900 Ft. Ráadásul a pamut 1-ben azt mondta az üi, hogy most ehhez jár még az akciós 0 havidíjú két hónap, és modemet (WNW Stick) 10e-ért adnak 1 éves hűséggel.
Ez gyakorlatilag annyit jelent, h amennyiben az 1 év alatt végig megmarad a céges ADSL a T-nél (mivel hűség van rá, más nem is lehet), akkor 1 év alatt össz 19000 Ft lesz a 3GBos T internet. Amit próbálgattam, az alapján a lefedettsége sok helyen sokkal jobb mint a pannoné (pl otthonomban -Ény-Budapest- bent a lakásban mobilon nincs 3G térereje a vodának és a pannonnak se, csak a T-nek, ha rádugom a mobilt gépre akkor már a másik kettőnek is)
Dec 1-én megyek kötni ha minden igaz, majd kiderül. Állítólag nem csak céges ADSL-re van ez a kedvezmény, mert a ma bedobott T reklámújság utolsó lapján egész oldalas hirdetés van, h DSL Classic Happy + 3GB mobilnet 5890 Ft-ért 1 évvel.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#446) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazan vagyok tapasztalt a T-mobile-os mobilnetben, de unokatesóm kért meg, hogy segítsek neki.

Eddig az 5GB-os csomagot használt (akciósan 2500-ert), de hallotta, hogy ingyen lehet 1 évig korlátlanra váltani és mivel torrentet is szokott használni kapva kapott a lehetőségen és váltott. Később aztán kiderült, hogy ez végül 5990 Ft lesz neki havonta, de nem bánta.

A következő probléma ugye az volt hogy megtudta, hogy a torrentet nem támogatják így lekorlátozzák.

Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem, hatha tudtok segiteni:

1., FTP-ről való töltés miatt igaz, hogy nem korlátoznak?
2., Ki lehet "játszani" a torrentet figyelő dolgot, hogy ne korlátozzák az embert?
3., A korlátozás meddig szokott élni, amíg nem jön a számla? (tehát ha 6án szokott pl. fizetni akkor 7én már újra rendesen megy a net?)
4., Tudomásotok szerint 1-2 héttel később még lemondható-e ez az új szerződés, hogy visszaálljanak a régire? (múlt hét kedden kötötték meg az újat)

Előre is köszi a segítséget!

(#447) kali válasza Padam (#446) üzenetére


kali
legenda

több topic is tartalmaz már bőven a kérdésekkel kapcsolatban felvetéseket, véleményeket - tapasztalatokat kevésbé, mert nincs még rendesen kiforrva ez a dolog, de;
- ftp miatt is korlátozhatnak, ha túlzottan terheli a rendszert!
- nem lehet kijátszani a torrentes figyelést, mert korlátozás esetén úgy általában van korlátozva a sebesség - nem csak a torrent, hanem minden sebesség!
- a korlátozás elvileg számlazárásig él, de +/- ahogy sikerül, illetve ahogy jónak látják!
- a lemondást passzolom, mivel hűségen belül váltott...

[ Szerkesztve ]

(#448) okib4100 válasza Padam (#446) üzenetére


okib4100
aktív tag

Szerintem az akciós csomagra semmiképpen nem tud visszaváltani, de ezt kérdezzétek meg a T-től.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#449) jodován


jodován
tag

nézegettem itt a lefedettségi harcokat, adatokat, térképeket, településszámokat. nyáron, balaton, velencei tó. de úgyvélem mobil lefedettség szempontjából nagyon fontos területeken nem lépnek, vagy nem mondanak semmit. ezek pedig, az autópályák, főútvonalak, fontosabb vasúti, egyéb közlekedési vonalak. szerintem ha már mobilitás, ezen a téren a legfontosabb a szélessávú lefedettség.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#450) grabber válasza jodován (#449) üzenetére


grabber
addikt

Én Győr felé szoktam vonattal járni,arrafelé minden állomáson van adótorony,mivel sokat internetezek tudom.De az egész vonalat nem nagyon lehetséges lefedni vagy rengeteg erőforrásra és pénzre lenne szükség,ami nem fog megtérülni mivel lassan jön az új szabvány.
Jelenleg még nem megoldható,hogy mindent lefedjünk szélessávval.
Ez van :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.