Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) club1


club1
veterán

A Pannon kezdi bekapcsolni a 7.2-es cellákat, természetesen nem véletlen sorrendben (az NHH-ban mért érték):

[ Szerkesztve ]

(#502) bajnokpityu válasza okib4100 (#500) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no,csak összejött a megosztás. webNwalknál.

SMTP szervert mit állitsak be?

mi most a max feltötési sebesség akármelyik szolgáltatónál?voda már nyomja a másfeles modemét.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#503) okib4100 válasza bajnokpityu (#502) üzenetére


okib4100
aktív tag

Asszem ha a t sajátját akarod használni, akkor kell reggelni t-email címet (ingyenesen jár már a domino kártyához is), és azzal az azonosítóval lehet tudtommal használni a t-mobil smtp szerverét. De régebben úgy volt, h feladóként a t-email es címet írta ki mindig, valószínűleg még most is úgy van, mert az súgó ezt írja.
Tehát lehet h érdemes egy másik smtp-t használni, ami beenged hitelesítéssel.
Én google és hotmailt használok desktop kliensekkel (WLM és viharmadár) azok meg hozzák a saját smtp-jüket.

T-mo tud HSUPA-t ami olyan 1 mega körül van feltöltésben (legalábbis amikor láttam működni ennyit csinált), de ahhoz azt támogató modem kell.

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#504) m3ss


m3ss
veterán

t-mobile 3g-vel nincsenek vkinek problemai?
engem allandoan szakadozik a tmobile mobilnet, irc szakadozik, fring disconnectelget, kb hasznalhatatlan, egyhelyben is, valamint mozgasban is

baratnomnek ugyanilyen keszuleken vodaval (n95, fringe 3.37, wirelessirc1.22) tokeletesen mukodik

szolgaltatocsere?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#505) okib4100 válasza m3ss (#504) üzenetére


okib4100
aktív tag

Próbálj meg egy terminál ablakban (windows alatt start menü>futattás>cmd, ha linuxod van úgyse kell magyarázni :DD ) folyamatosan pingelni egy hostot

Pl. win alatt a cmd parancsra előjövő ablakba írd be ezt:
ping -t www.bix.hu

Lehet h az a baja h inaktivitásnál rögtön lebont. Nézd meg a telefon beállításainál, h nincs e ilyen dolog beállítva (vagy a nokia pc suite-be, ha azzal használod)

PS. ja bocs, úgy értettem, gépről használod az n95-öt modemként.

[ Szerkesztve ]

2009. március 8.-án 0.00 órakor a fórum használatát befejeztem.

(#506) m3ss


m3ss
veterán

telefonkent hasznalom es probalkoztam mindenfele keep alive-al is, nem az a gondja, mert ugyanolyan korulmenyek kozott ugyanolyan telefonnal, ugyanolyan szoftverekkel vodaval tokeletes :(
es ez budapest tobb helyen probaltam

nektek tokeletes a tmobile mobilnetje?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#507) kali


kali
legenda

ismét egy vidéki kiruccanás;
w
szélessáv, mi? :W

(#509) TY066HL


TY066HL
csendes tag

[ Szerkesztve ]

(#510) zoo8800 válasza molngab (#508) üzenetére


zoo8800
veterán

A tcpipbm.sys file-t töröld vagy nevezd át, én is ezt tettem.
bővebben itt
a driverre nincs szükség, ill. máshogy megfogalmazva még nem tűnt fel, hogy hiányozna.

rip and tear, until it is done

(#511) TY066HL válasza TY066HL (#509) üzenetére


TY066HL
csendes tag

Bocsi, elveszett...

szóval 5384 föl,
1273 le, kb/s - ban, Bp.13. ker. T*vel

(#512) club1 válasza TY066HL (#511) üzenetére


club1
veterán

Talán fordítva...

(#513) zoo8800 válasza TY066HL (#511) üzenetére


zoo8800
veterán

Ilyen kéne ám Budaörsre is, csak fordítva :D Itt csak 3.6-os háló van

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#514) flugi


flugi
tag

Hali!

Ha nyárra szeretnék hűség nélküli korlátlan (értsd: nem baj ha nem fenemód gyors, de fix áras forgalomtól függetlenül) mobil internetet, akár szélessávút, akár nem, melyik megoldást ajánljátok? Régi laptoppal menne, usb és pcmcia lehetőségek vannak, újabb csatlakozási lehetőség nincs, sim kártyát használó hardverem sincs, azt a szolgáltatótól kéne kapni. Fontos, hogy legyen lefedettség Verőce környékén, ezért kételkedek a szélessávú megoldásokban. A szolgáltatás stabilitása fontosabb, mint a sebessége.

(#515) zoo8800


zoo8800
veterán

Hali

T-s mobilnetem van.
Néha nem tölt be semmit, de a kapcsolat nem szakad meg (csak ha megszakítom). Mintha nem telálná a szervert. Teszi mindezt napszaktól függetlenül.
Mit lehet kezdeni vele?

Üdv.

rip and tear, until it is done

(#516) zoo8800 válasza zoo8800 (#515) üzenetére


zoo8800
veterán

Ilyen. De már az agyamra megy. Aztán fél perc múlva megy rendesen.

rip and tear, until it is done

(#517) club1 válasza flugi (#514) üzenetére


club1
veterán

"Korlátlan" mobilnetet Magyarországon ma csak a Vodafone ad (internet szabadon akció, ami igazából csak 5-10 GB-ig korlátlan, utána jól belassítják). A Pannon belebukott a korlátlan netbe, ezért visszavonta, a Tré pedig - tisztán üzleti megfontolások miatt - követte a Pannont, tehát már nála sincs korlátlan net. Visszatérve a Vodafone-hoz: Sajnos Verőcén nincs 3G, legközelebb Esztergomban és Vácott vannak ilyen cellák. Nyárra sem jelzik Verőcére a 3G-t. Marad tehát a 2G, na ez a Vodafone-nál csak GPRS, kb. 30-40 kbit/s sebességgel működik. Ezzel a sebességgel több percig tart megnyitni egy webes hírportált, magyarul kínszenvedés az egész. A kritériumaidnak tehát nem felel meg egyik hazai mobil szolgáltató sem.

(#518) djvoyager válasza molngab (#508) üzenetére


djvoyager
tag

Hello,

Mint a logból is látszik a tcpipbm.sys a hibás, vagy töröld ki, vagy nevezd át, és a probléma megoldódik :-) A sticknek nincs baja.

C:\WINDOWS\system32\drivers\tcpipBM.sys ->
C:\WINDOWS\system32\drivers\tcpipBM.sys_old

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#519) codec


codec
senior tag

Üdv!
Ismerősöm szeretne szabadulni a 2 éves (2007 végén kötött.) Pannon mobilnetes szerződésétől. Anyagi okok miatt kényszerül erre a lépésre, de pannonék vmi 50k-s (ködbért..) követelnének tőle, ha ezt tenné.
Van bármi lehetőség az agresszív hozzáálláson kívül(az mindig segít..), hogy korrekt módon megszüntesse a szerződést hűségidő lejárta előtt?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#520) PEPE85 válasza codec (#519) üzenetére


PEPE85
senior tag

A hűségidő lejártáig fizeti a havi díjat, nem használja és amint lejár a rabság azonnal lemondja, ez biztos kevesebb mint 50k.
A másik lehetőség, valaki átvállalja tőle, de ehhez kell, hogy napra pontosan mikor jár le a hűség, mennyi a havi díja és hány GB adatforgalom van benne?!

Üdv:
PEPE

[ Szerkesztve ]

Watch 4k movies with Netflix :)

(#521) lazlo8


lazlo8
tag

sajnos nekem is van pannon mobilnetem de a sebesség vmi irtozatosan lassu 10k letöltés.
van még hátra 7 ho huség de már most fel akarom mondani vhol a forumban olvastam ha elég rámenős vagyok akkor lehet mondani kötbér nélkül. pl mer nem teljesítették az ÁSZF pontját
szerintetek? mit tegyek?

(#522) efge


efge
aktív tag

készítettem egy táblázatot az éppen aktuális mobilinternet csomagokról:
kép

ez alapján árban a voda egy picivel a többiek alá ment, bár az egy gigás csomagjuk viszont a legdrágább

szerk: a képet inkább linkelem, mert kilóg a keretből

[ Szerkesztve ]

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#523) zoo8800 válasza efge (#522) üzenetére


zoo8800
veterán

:C

jajj de megéri nekem a T-s 5GB a korlátlan adat opcióval :D
csak már nincs.

rip and tear, until it is done

(#524) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Más topicban nem kaptam választ a kérdésemre, úgyhogy felteszem itt:
Megoldható hogy a mobilomat használjam HSDPA modemként? (bluetoothon vagy USB-n keresztül)
Ha igen milyen telót ajánlotok amivel nem kell sokat vesződni.

köszi

(#525) kali válasza footy (#524) üzenetére


kali
legenda

igen, én például n95 8gb telcsit használok ilyen módon!

(#526) footy válasza kali (#525) üzenetére


footy
addikt

Csak N95-nél működik vagy más készülékeknél is egyszerűen beállítható?
Olcsó készüléket nem tudnál ajánlani ami tudja ezt e funkciót?

(#527) kali válasza footy (#526) üzenetére


kali
legenda

más készülékeknél is (egyszerűen) működik, és minden HSDPA képes mobil használható HSDPA modemként!
konkrét típust így még nem tudok/merek ajánlani, mivel nem tudom, hogy valamelyik szolgáltatónál szándékozod venni, vagy függetlent, illetve új vagy használt készülék kell, és végül mekkora összeget képvisel nálad hozzávetőlegesen az olcsó?

(#528) footy válasza kali (#527) üzenetére


footy
addikt

T-éknél akarom venni előfizetéssel. Szülőnek lenne (aki nem valami pro a témában :) )
Szóval semmi extra nem kell, csak telefon egyszerű kezelhetőséggel, beépített HSDPA modemmel. Az összeg nem tudom konkrétan mennyi legyen, kiadom a pénzt amit muszáj kiadni, de olyan extrákra ami soha nem lesz használva, pl kamera és hasonlók, nem akarok külön költeni.

(#529) megyeri válasza footy (#528) üzenetére


megyeri
tag

Akkor javaslom a Sony Ericsson G502-est. Dominoval sem vészes az ára (15.990 Ft).

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#530) footy válasza megyeri (#529) üzenetére


footy
addikt

Ezt már nézegettem én is, csak elég aprók a gombok, szóval szülőnek nem biztos hogy annyira praktikus.
Valami más készülék esetleg amivel van tapasztalat ilyen téren?

Más kérdés:
T-mobilnál is van olyan szoftver (mint a vodánál) amivel egyszerűen meg lehet oldani a teló HSDPA modemként való használatát?

[ Szerkesztve ]

(#531) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Hali. egy ismerősöm vett egy panonos samsung sgh-z810 modemet előfizuval. szerettné Windows 7 el használni egy sony vaio laptopal, de nem tudja feltelepiteni modemként csak usb hátértárként. vagyis feltelepiti, csak utánna azt kéri a win hogy dugja be a modemet. pedig be van :D nem tudnátok valami megoldást?

(#532) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Hmm külön irom de nekem is van problémám a 3g-vel. Vodafonos netem van , K3565 ös modemmel, ami amugy egy Huawei modemet takar. a problémám az hogy ha elkezdek world of warcraftozni , egy idő után szépen eltünik a 3g, marad a HSDPA , aztán az is eltünik , és marad a GPRS . alaphelyzetben is nagy a latencym (360+ ami még épenhogy megfelelő) de hsdpaban ez felmegy 800 ra gprsnél meg megáll a game :D 2600 ms , ami már inkább ne is lenne. Egy ismerősöm E220 as modemjával 260 ms a latencym , és nem történik ez a váltogatás. néha lescökken a speed , de nem ennyire drasztikusan. elképzelhető hogy annak jobb a teljesitménye? Lehet javitani valahogy vétel minőségét?
ill azt tudom h az e220 7.2Mbes , de az én 3.6omnak is elégnek kellene lennie . Lehet javitani valahogy vétel minőségét? a latency az fügetlen a sebességtöl, nem ? na jó sok kérdés lett, de kissé nagy a homály valaki eloszlathatná :D

(#533) taxy88


taxy88
aktív tag


Azért ez nem is rossz a vodától egy olyan településen,ahol(a térképük szerint) nincs is 3G lefedettség.Igaz hogy ezt éjszaka mértem,de napközben is hozza az 1Mb/s-t

[ Szerkesztve ]

(#534) dReFiX


dReFiX
senior tag

üdv srácok,a laptopomhoz szeretnék mobil internetet, melyik a legjobb szolgáltató a 3 közül ( vodafone, pannon, t-mobile ) melyiket ajánlanátok ?
Borsod megyében Kazincbarcikán lakom, de szeptembertől Budapesten szeretném használni illetve hétvégenként itthon ! :))

[ Szerkesztve ]

(#535) Louro válasza dReFiX (#534) üzenetére


Louro
őstag

Ajánlat: lefedettség ugyanaz mindenhol, mert mindhárom szolgáltató ugyanazt a hálózatot használja. szóval a vodafone oldalán akár meg is nézheted, hogy van nálatok lefedettség.

Az, hogy melyiket fogod választani, az meg csak az áraktól függ. Majdnem mindegyiknél van még fél év-fél áron akció. Szerintem érdemes kihasználni. És egy jótanács. Igaz kiáll, de a stick-et jobban javaslom, mert ha mégis számítógépen is használnád a neted, akkor az adatkártyát (pcmci) itt picit akadály lenne.

Az, hogy melyiknél jobb....hát korlátlan már nincs sehol. Lefedettség ugyanaz...mindhárom oldalt nyisd meg és nézd meg az ajánlataikat. A szolgáltatás minőségében nem lesz különbség. (Annyit tudok, hogy a Vodafone-nál ha túlléped a korlátot, akkor nem számláz, hanem lassít. Igaz filmet nem fogsz tudni nézni, de böngészni, emailt olvasni fogsz tudni.)

Mess with the best / Die like the rest

(#536) taxy88 válasza dReFiX (#534) üzenetére


taxy88
aktív tag

Hello!
Én a vodafone mobilinternetet merem ajánlani.Régebben gondok voltak a kapcsolat szakadozásokkal de ez kb 3-4 hónapja magától megszüntek.
A másik két szolgáltatónak nem ismerem a szolgáltatását.

louro:Az biztos hogy a vodának van jelenleg a legnagyobb 3G/HSDPA lefedettsége.Személyes tapasztalat alapján mondom.

[ Szerkesztve ]

(#537) dReFiX


dReFiX
senior tag

Meggyőztetek, akkor vodafone-os lesz, köszönöm a segítséget. :))

(#538) megyeri válasza taxy88 (#536) üzenetére


megyeri
tag

"Az biztos hogy a vodának van jelenleg a legnagyobb 3G/HSDPA lefedettsége.Személyes tapasztalat alapján mondom."

De ha objektív adatokra van szükség, ott az NHH oldala. Valóban a vodának a legnagyobb a kültéri földrajzi lefedettsége (P: 30,4% T: 29,07% V:37,7%), de ha a beltéri lakosságra vetített lefedettséget nézzük, akkor a T-Mobile több emberhez jut el, sőt a Voda az utolsó (P: 54,4 T:56,67 V:53,6). Kiemelném még, hogy ha olyan helyen vagy, ahol nincs 3G/HSDPA, akkor a Vodások eléggé meg vannak lőve, mert jó esetben legalább GPRS van, a többieknek esélyük van az EDGE-re. Szerintem az is említésre méltó, hogy csak a T-Mobile az, aki a HSDPA-ra is garantál értéket, ami még annál is több, mint amit te mértél a Vodánál (igaz, állításod szerint még ennyinek sem kéne lennie), sőt a 3G-re is többet garantál, mint a másik két szolgáltató.

(Ezeket az adatokat a 2009 március havi mobilinternet gyorsjelentés utolsó oldaláról vettem.)

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#539) taxy88 válasza megyeri (#538) üzenetére


taxy88
aktív tag

Én ezt személyes alapján mondtam,mivel a szomszédunk Pannon EDGE-vel nyomja és azon pl egy youtube videót sem lehet normálisan megnézni.(már alig várják hogy leteljen a hűség)
És ha azt nézzük nagyon is fontos a kültéri lefedettség.Példa erre az én esetem ,mivel más net lehetőségem nincs. :(

(#540) Johnny


Johnny
senior tag

Hátha vki tudja :)
Megoldható vajon a Pannon "Reload Net" mobilinternet használata, ha modemként egy Siemens EF81 telót akarnék használni a laptopra USB-n (adatkábellel) kötve ? A teló tud 3G-t (UMTS) és GPRS-t, EDGE és HSDPA az nincs.

(#541) Viktor0610 válasza Johnny (#540) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen megoldható, de hogy miként kell telepíteni a telefont, mint modem, arról elképzelésem sincs, illetve utánanázni sem tudok. :D

Samsung Galaxy A54

(#542) Johnny válasza Viktor0610 (#541) üzenetére


Johnny
senior tag

Köszi a választ.
Adatkábelem van, illetve van vmi saját szoftvere is.

(#543) Def26 válasza megyeri (#538) üzenetére


Def26
félisten

Nekem volt mindhárom szolgáltató és a vodafone -t mondom én is nyerőnek. :K

Nekem az jött le, hogy autóban sokkal használhatóbb a vodafone hálózata mint a másik két szolgáltatóé. A kültéri vagy beltéri, vezetés közben nem olyan fontos (végülis a mobil internet erre lett kitalálva).

Az meg, hogy GPRS vagy EDGE qrva mindegy, mert komolyan mondom sok helyen stabilabban jött a net GPRS -el mint EDGE -el. Pedig papir forma szerint kb. dupla sebességgel nyerne az EDGE.
Pl. GPRS -el folyamatosan tudok "netezni" 50kbps -el az, EDGE -el meg igencsak akadozik még ez a baromi nagy "sebesség" is.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#544) dddd4


dddd4
tag

A Vodanet árben és minőségben is jobb!

(#545) papzoli


papzoli
csendes tag

Sziasztok,

Lenovo laptopmba vennék WWAN kártyát, de bizonytalan vagyok milyen kellene, hogy működjön a T-s mobil internettel. Ha jól vettem ki az alábbiak a lehetőségek:
Ericsson HSDPA, Qualcomm UNDP, Sierra Wireless 1x Evdo, Sierra Wireless HSDPA
Tud valamelyikőtök segíteni melyik kellene nekem?

Köszi,
Zoli

(#546) kali válasza dddd4 (#544) üzenetére


kali
legenda

meg az esetleges korlátozásban is... :U

(#547) Windsurfer


Windsurfer
tag

Sziasztok!

Lehet nem épp a legjobb topic-ban kérdezek...

Feltöltő kártyás mobil net-t szeretnék vásárolni mivel csak 3hónapra kell.
Trémobil azonnal kiesett az árai miatt, maradt a Pannon Djuice és a Vodkafone.

Kinek mi a tapasztalata mobil internet terén a két cégtől? Nem hardcore netezésre kéne (torrent, net game nem lenne - max minimális torrent ha nincs más megoldás) hanem munkára (e-mail küldés fogadás, a portálom igazgatása - cikk írás -).
Zamárdi felsőn használnám (Balaton, D-i park, Siófok mellett) és pl a nyaralóban a telefonok használhatatlanok :(

Választ előre is köszi! :))

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#548) taxy88 válasza Windsurfer (#547) üzenetére


taxy88
aktív tag

Hello!Ha van 3G/HSDPA képes független mobilod akkor ezt ajánlom neked:[vitamax internet],ha nincs akkor ez van:[instant internet].Az internet lefedettséget pedig itt tudod megnézni(utcára lebontva!!!):[Lefedettség].A pannonról nem tudok mondani semmit mert nincs róla tapasztalatom,én a vodát már lassan 2 éve használom és elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#549) #02683648 válasza Windsurfer (#547) üzenetére


#02683648
törölt tag

A T nemtudom miért esett ki. 3900 a 3 gigás, 5790 az 5 gigás. Én előbbit használom, amikor kell, soha semmi gond nem volt vele. A pannonnál a djuice reload net 1 gigás 3000, az 5 gigás ott is 5990. Viszont a minőségével finoman szólva nem voltam megelégedve városban.
Vidéken annyival jobb talán, h elvileg mindenhol van edge, míg a T-nek sok helyen csak GPRS van. BTW, a vodának nincs edge lefedettsége, ahol nincs 3g/hsdpa, ott gprs van csak, ami gépről eléggé használhatatlan kategória.

(#550) Windsurfer


Windsurfer
tag

Köszönöm a választ.

Nos, nincs 3G/HSDPA telóm (még!) de nem is szeretném azt használni modemnek.

A T-Mobile azért esett ki mert ott volt a legdrágább a ketyere.
Voda: 6990Ft (VMC Adatkártya E870, 7.2 MBit/s)
Djuice: 9990Ft (USB, 7.2 MBit/s és most jár hozzá 500mb)
T: 12990 Ft (USB, 3.6 MBit/s)

A feltöltések a vodánál:
1GB 3000
5GB 5000
(van 100mb-s is 1500ért)

És nekem jelenleg nagyon is számít ez a néhány ezer forintos külömbség mivel elég sok pénz áll most a vállalkozásaimban.

Pannon mellett szól még egy dolog. Ott 45 napig él a megvásárolt adat mennyiség még Vodánál (és T is) 30 napig. Utána ami megmarad az ugrik. De ha nem jó a minősége akkor most emiatt az 500mb induló csomag miatt meg a +15 nap miatt nem fogom megvenni, hogy viszont állandóan szenvedjek vele.

Taxy!
Köszi a linkeket, megpróbáltam meglesni, hogy nálunk Zamárdi felsőn milyen a vodanet de nem az oldal mindig meghal :(

Jövőhéten szeretném megvenni, addig még nézelődöm, meg szívesen fogadom a véleményeket :)

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy Full Stock ^.^

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.