Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) P100


P100
senior tag

Kösz a felvilágosítást :) Amúgy még laptopom sincs, csak érdeklődtem :D

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#652) gyorsorsolya


gyorsorsolya
csendes tag

Sziasztok!

Pannonos mobilinternetet használok, viszonylag nagy városban, jó a sebesség, stb, viszont: egy jó néhány napja minden ok nélkül megszakad a kapcsolat, érdekes módon a hangkártyát is bezavarja. Amíg nem indítom újra a gépet, se hang nincs a gépen, se újra nem tudok az internethez csatlakozni.
Nagy nehezen cseremodemre bírtam a Pannont, és amikor kipróbáltam a cserekészüléket (ezidáig modem hibára tippeltem), ugyanezzel a hibával szembesültem. :Y Gondolom ez valami vírus lehet? Valakinek hasonló tapasztalat, megoldás?
Köszi előre is!

(#653) Rica válasza chatran (#647) üzenetére


Rica
senior tag

Jogos, ma kicseréltem T- Mobile-ra, abban is benne van az sms küldés. Tapasztalatokról később.
P100: arra figyelj nagyon a sok utazás közben, hogy ne lépd át a határt, (bár nem is kell mindig, mert elég sok helyen közel a határhoz direkt erősebben sugároznak a szomszédok) mert az baromi drága lesz. Azt viszont nem tudom, hogy a feltöltős nettel lehet-e egyáltalán roamingolni.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#654) mukibuci válasza Rica (#653) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

A váűlasz egyszerű és rövid: Nem (legalábbis a vodással)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#655) Rica


Rica
senior tag

Tapasztalat T mobil internetről: Atom stabil, fullra van jellel a beltér akárhová teszem, nem kell az ablakon kilógatnom, mint a Vodát. Most (csúcsidőben töltöttem fel egy közepes fájlt) 150+ KBps, azaz felfelé a sávszélesség 1,2 Mbps+. Lefelé 2 Mb mindig meg van. Egy szépség hibája van: valamiért nem szereti a gmail-es fiókokat (nekem pedig abból van jó sok), órákig tölti be, erre nem tudok gombot varrni :F Összességében zongorázni lehet a különbséget :C

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#656) repaatesz


repaatesz
csendes tag

Üdv! Lenne egy kérdésem. Szeretnék telefont venni, ami csak 2.5G, gprs és EDGE tudja csak, lehet rajt online rádiót hallgatni? Illetve kell hozzá valami más program is? A tipus: Samsung S5230
Válaszokat előre is köszönöm!

(#657) kali válasza repaatesz (#656) üzenetére


kali
legenda

- igen!
- nem!

(#658) kali


kali
legenda

vidék bizonyos részei már örökre így maradnak?

m

:W :O szerencsére ritkán járok erre...

[ Szerkesztve ]

(#659) Rica válasza repaatesz (#656) üzenetére


Rica
senior tag

Előbb próbáld ki, hogy rááll-e a kezed az érintőképernyőre. :K Nkem nagyon nem. Ha igen, akkor S5230 ár/értékben jó választás, de nézd meg még az LG KP500-at, az olcsóbb valamivel, ugyanazt tudja.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#660) repaatesz válasza kali (#657) üzenetére


repaatesz
csendes tag

Lényegre törő gyors válasz. :) Köszönöm!

(#661) repaatesz válasza Rica (#659) üzenetére


repaatesz
csendes tag

Azt mondják az LG lassú és keveset bír az akku. Egyébként én is gondoltam rá, mert ugyanazt tudja. Természetesen kipróbálom, ha nem jön be akkor SE C510 vagy SE W595 lesz belőle . Vodánál nincs sok különbség árba az LG és Samsung közt előfizetésesbe . :)

(#662) Rica válasza repaatesz (#661) üzenetére


Rica
senior tag

Ha nem jön be az érintő, akkor az 595, ráadásul csak a vodánál van a szép fekete/piros. C510 felejtős :(

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#663) Rica


Rica
senior tag

Hát hamar betelt a 3 giga, pedig csak pár száz számot szedtek le a gyerekek, én meg megnéztem vagy 20 videó trailert :D . Korrekt a T, pontosan lassít, 120 kbps és stabil, honfoglalózni lehet vele.

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#664) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Csatlakoznék a topikhoz.
Lassan 1 hónapja van mobil internetem, telefonra.

Mivel már több hónapja van okostelefonom, egy N79, a legjobb ár/érték arányú N-es, ezért nem hiányozhat róla az internet sem.

Szóval net:
Domino Net 100

Ebben a csomagban vagyok.
Csak 990Ft, 100MB/ 30 nap.
3,3Mb/1 nap.
Ami azt jelenti, hogy ezt az oldalt mobilon megnyitni Opera Mini-vel, kb. 60x jelenti.

A telefonom 3G sebességre képes. Elég gyorsan lehet vele dolgozni, csak meg kell tanulnia az embernek, mivel nem érintős. :)

undefined

(#665) ottoyes válasza kali (#658) üzenetére


ottoyes
senior tag

..fasza...csak úgy hasít...csoda,hogy mérni tudják.. ;] :)

Ottoyes

(#666) kali válasza ottoyes (#665) üzenetére


kali
legenda

ott a másik két szolgáltató sem jobb, sőt...
ja, és a t térereje a legjobb azon a környéken!

(#667) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok.
Ha lenne valaki akinek Dunaföldváron van tapasztalata pannon v. t-mobillal kapcsolatosan ossza meg legyen kedves.

2 hónapja küzdöm más lehetőségekkel de sajna csak a mobilnet maradt de a t nem próbálható a pannon sem csak a reklámban.
Szégyellhetnék magukat,amit a reklámban megengednek és a valóság ,ezt magánszemély,vagy vállalkozó tenné már rég büntiben lenne.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#668) Sas madár


Sas madár
őstag

Úgy látom aki teheti nem használja. :N

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#669) club1 válasza Sas madár (#668) üzenetére


club1
veterán

A Pannon "korlátlan"-ja garantáltan bekorlátozott néhány GB után (120-140 kbit/s-ra). Sokat letölteni nem fogsz vele. Amíg normál sávszélességgel működik, addig 1.5 Mbit/s biztosan van rajta.
T Relaxnetje x GB forgalom után 128 kbit/s-ra korlátozott. Talán ez a legmegbízhatóbb, ahol van 3G, ott normális a sávszél (jellemzően 2 Mbit/s <). (Éjjel-nappalt most fogom lemondani, Relaxnetet használok.)

(#670) ChRł$


ChRł$
csendes tag

Csaó!!
Jelenleg egy LG KP500 Cookie-m van,és csak GPRS "internetem" van!:D
Elvile van rajta EDGE!
Nem tudjátok h hogy lehet aktiválni?

Kocsis Kristóf (tel. 06709326927)

(#671) croejose


croejose
csendes tag

Sziasztok! Ma egy éve, hogy a Pannonnál éjjel nappali csomagra szerződtem! Kis faluban lakom így a T-Home--nál esélyem sem volt (mivel nincs kiépítve a hálózat, még a vezetékes telefon is recseg)!! Az a furcsa nekem, hogy nappal épphogy csak döcög a netem (EDGE) 100Kbit/s éjjel megvan a 720 is! Úgyhogy áttértem az éjjeli letöltésekre! :K Ezt jelentheti az éjjel-nappal!? :F

(#672) club1 válasza croejose (#671) üzenetére


club1
veterán

Az EDGE technológiának valahol 230 kbit/s körül van a vége. Ha tényleg van 720 kbit/s, akkor az már 3G. A napközbeni lassulás oka egyszerű: Az összes 2G és 3 G hálózatban a beszéd célú átvitel előnyt élvez az adatátvitellel szemben.

(#673) YAS-dude válasza ChRł$ (#670) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ugye nem Vodafone-os vagy? Náluk ugyanis nincs EDGE, csak GPRS meg 3G.

(#674) attisx válasza club1 (#672) üzenetére


attisx
addikt

Csak egy kis szőrszál hasogatás: a 720kbit/s az már 3,5G/HSDPA, a sima 3G/UMTS csak 384kbit/s... ;)

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#675) ChRł$ válasza YAS-dude (#673) üzenetére


ChRł$
csendes tag

Francba...:(

[ Szerkesztve ]

Kocsis Kristóf (tel. 06709326927)

(#676) croejose válasza attisx (#674) üzenetére


croejose
csendes tag

Pedig csak EDGE van és a letöltés 90 kb körül mozog azt megszorzom 8al! Nem értem! :W

(#677) club1 válasza croejose (#676) üzenetére


club1
veterán

Ha a 90 kb alatt 90 kB(yte)-ot értesz / másodperc, akkor az garantáltan nem EDGE. EDGE-vel 30 kB/s (240kbit/s) alatt tudsz csak letölteni. Vagy valamilyen tömörítési eljárást használsz, de ahhoz két oldal kell...

(#678) katsam


katsam
csendes tag

Üdv
Hamarosan beújítok egy telót (valszeg iphone 3g lesz :/) és azt szeretném megtudni, hogy melyik szolgáltatót érdemes választani, ha a 3g-s lefedettséget vesszük figyelembe.

(#679) croejose válasza club1 (#677) üzenetére


croejose
csendes tag

Akkor nemtom lehet néha elkapom a 3G-t! Zalaerdődön lakom. Sümeg 15 Sárvár 17 Km! Légvonalban! :((

(#680) croejose


croejose
csendes tag

S Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok és a 2010-es évetek olyan legyen amilyet szeretnétek!

(#681) attisx


attisx
addikt

Na, a T-Mobile is érdekesen számolja a leforgalmazott adatmennyiséget. 7 gigás Domino netem van, amiből a telefonom adatszámlátója szerint (hó elején direkt lenulláztam, még mielőtt bármennyit is forgalmaztam volna), 5,9 GB letöltés, és 708 MB feltöltés volt, ez akárhogy is számolom csak 6,6 GB. Ennek ellenére jött az SMS, hogy elértem a 100 százalékot, innentől 0,1 Ft/ 10 kilobyte. Hogy azzal a hiányzó 400 megával mi lett rejtély számomra. Minden esetre nem hiszem, hogy a telefon számlálója ilyen pontatlan. :U

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#682) 1430 válasza attisx (#681) üzenetére


1430
senior tag

Látod ilyen sokat jelent az, hogy 10 KB-os egységben történik a levonás. Például be van állítva, hogy a telefonod rendszeresen ellenőrizze, jött e emailed? Mert így lehet, hogy például 10 percenként elhasznál a telefonod pár KB-ot, de a "kerekítés" miatt például 5-6 KB-ot elbuksz. Praktikusabb, ha a telefon számlálója helyett a 1777-es automatára hagyatkozol (1/3/4/1/Domino Net L/még felhasználható egyenleg).

Itt kb. arról van szó, hogy a telefonok másodperc alapon számolják az összes hívásod, de a díjcsomagok rendszerint perc alapúak (a lakosságiak). A telefonod neked is byte pontossággal számolja az adatforgalmat, de minden megkezdett 10 KB levonódik a keretedből, akkor is, ha csak 1-et használtál el.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#683) attisx válasza 1430 (#682) üzenetére


attisx
addikt

Köszönöm! Így már világos. És valóban a ProfiMail 15 percre van állítva. :K

Egyébként régebben, amíg a jó öreg 6233-at használtam (ami ha jól emlékszem csak 1 GB-ig számolt, majd nullázott) rendszeresen a 1777-en ellenőriztem az adatmennyiséget, de most, hogy okostelefonra váltottam, kényelmesebb volt 2-3 gombnyomással megnézni a Naplót. Na mindegy, akkor marad a 1777, ha pontos infót akarok, amúgy meg maximum rászámolok 400-500 megát a telefon adataira.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#684) Sas madár


Sas madár
őstag

Kizárásos alapon maradt a pannon mobilnet a nagyihoz de ugye jel csak kültéren van bent nagyon döglött.
Kérdés valaki próbált már usb hosszabbítót alkalmazni az usb-s modemhez?
Tapasztalat érdekelne elsősorban aktív hosszabbítóról.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#685) Sas madár válasza attisx (#683) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez a kerekítés a pannonnál is elég gáz első alkalommal vettem a fáradtságot és összehasonlítottam a gépen mért valós adatforgalmat a szolgáltató által mérttel de többet nem teszem mert majdnem leestem a székről.
Valós adatforgalom volt 52Mb a pannon által mért 78mb
e szerint az 1 Gb ból akár a 60%-ot is elhasználhatod.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#686) club1 válasza Sas madár (#685) üzenetére


club1
veterán

A feltöltés forgalmát is számoltad?

(#687) croejose válasza Sas madár (#684) üzenetére


croejose
csendes tag

4 méterig jó az USB hosszabító utána elveszti a jelet legalább is nálam ez volt!

(#688) Sas madár válasza croejose (#687) üzenetére


Sas madár
őstag

Igen azt tudom,hogy 4.5 méter a szabvány de vannak olyanok ami ennél hosszabb amin van valami jel ismétlő,vagy erősítő és ilyenben talán 12m-es.
De arra gondoltam hátha itt valaki már próbált ilyent esetleg rövidebben.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#689) Sas madár válasza club1 (#686) üzenetére


Sas madár
őstag

Az is hasonlóan gyalázatos adatot írt.
Nem mondom biztosra de emlékeim szerint a feltöltött a gép szerint volt 8 a pannon szerint viszont 11,5-nél tartott

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#690) Sas madár


Sas madár
őstag

Valójában ezzel a repeater kábellel az a bajom,hogy csak rendelésre tudok hozzájutni és ugye ha nem működik vele akkor haszontalan marad ahoz viszont elég drága.
LAN USB extender is jó lenne ha valakinek már nincs rá szüksége átveszem!

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#691) Sas madár


Sas madár
őstag

Én azt hittem mennyi gond lehet ezzel a mobil nettel de eléggé pang a fórum.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#692) Sas madár


Sas madár
őstag

Van esetleg valaki aki már próbálta az usb eszközét ilyen aktív usb hosszabbítón keresztül használni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#693) Sas madár


Sas madár
őstag

Annyiszor nézem már itt újra a saját kérdéseim,lassan meg is válaszolom.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#694) taxy88 válasza Sas madár (#693) üzenetére


taxy88
aktív tag

Hali!
Nekem is 8méter usb kábellel(3db egymás után) van netem:D
A vodafone kültéri lefedettségének kritikus határán lakunk ,és az eresz alá dugva a modemet, hozza a 2-3mbit/s-t!:)

(#695) K3NZO


K3NZO
senior tag

Sziasztok!

Sajnos én is a lefedetség határán lakom és valamilyen 3g-s antennán gondolkodom. Tudnátok ilyet ajánlani vagy valami köztes megoldás is akadna? Esetleg az usb sticket tegyem ki kültérre?

Köszönöm előre is a válaszokat!

"Per aspera ad astra"

(#696) mukibuci válasza K3NZO (#695) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Végülis csak 1 hozzászólást kellett volna visszaolvasni.

Csak hogy ne legyek ilyen rosszindulatú, a szolgáltatóknál forgalomban lévő modemekre nem fogsz tudni rákötni hivatalosan semmit, ha mégis sikerülne házilag barkácsolni valami antennát, az kb mindent zavarna a környéken és jó esetben még meg is büntetnének :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#697) K3NZO válasza mukibuci (#696) üzenetére


K3NZO
senior tag

Köszönöm a gyors választ.

"Per aspera ad astra"

(#698) Sas madár válasza taxy88 (#694) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszi a választ ez biztatóan hangzik de nem derül ki számomra,hogy ezek mind sima mezei usb hosszabbítók, vagy van köztük erősítős verzió is?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#699) Sas madár válasza taxy88 (#694) üzenetére


Sas madár
őstag

Most olvasom tüzetesebben 3 Megás netet tudsz elérni a vodával?
Az nagyon jó ha ennyire a határról próbálod.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#700) Süsüsü


Süsüsü
csendes tag

Hali!

Előre is elnézést az off-ért (ha az). Boldog tulajdonosa vagyok már fél éve egy T-mobilos usb-s wnw mobilnetnek (előfizetős 14 Gb) , használom is rendesen laptopon, viszont végre lett egy 3G-s telefonom. A kérdésem a következő (lehet kicsit láma, de nem vagyok egy telefon guru) , ha a modemhez kapott sim-et berakom a telefonba, akkor azzal gond nélkül lehet netezni bármiféle túlszámlázás (persze az adatforgalmam keretének terhére), vagy egyéb nemvárt költség nélkül? Próbálni már próbáltam, te automatikusan nem jön össze a dolog, nem lép fel, és azt írja ki, hogy a kapcsolat nem jött létre, lépjen kapcsolatba a szolgáltatójával. A telefon független se w910. Mit kéne állítani, vagy vigyem be a szolgáltatóhoz?
ui.: Miskolc, UMTS jelerősség min 95%, bár látom az ablakból az adótornyot :D
ui2.: Előre is köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.