Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) Djsaba válasza 4Grider (#54900) üzenetére


Djsaba
senior tag

Jó lenne. Egyelőre még csak gondolkozom, hogy beújítok egy okosórára, amivel lehetne telefonálni is, és ahogy néztem, jelenleg csak a telekom tudja ezt. Tudni valamit, hogy változik-e ez a közeljövőben? pl ha Yettel tudná, nem is lennének kérdéseim, jó ez a csomag. Még.

(#54902) Fifi válasza Djsaba (#54899) üzenetére


Fifi
őstag

Szabad tudni, hogy ez melyik flotta?
Gondolom nem publikus, hanem zárt.

(#54903) Djsaba válasza Fifi (#54902) üzenetére


Djsaba
senior tag

AUDI, zárt igen. Csak dolgózoknak és családjuknak elérhető.

(#54904) 4Grider válasza Djsaba (#54901) üzenetére


4Grider
nagyúr

A yetinél amit tudni, hogy bevezetik/dolgoznak rajta, már az is több mint fél éve húzódik. Az adatmegosztó SIM-ek használhatatlansága korlátlan mobilnet opcióhoz mindenesetre nem arra utal, hogy mostanában multisimszerű szolgáltatást akarnának bevezetni.

(#54905) Djsaba válasza 4Grider (#54904) üzenetére


Djsaba
senior tag

Értem, köszönöm. Erős a mezőny :DDD

(#54906) kurtuzov válasza 4Grider (#54904) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Adatmegosztót nem adnak az általános csomagok korlátlan net opciói mellé, vagy ez csupán a kizárólag adatcsomagok korlátlan verziójára igaz?
Régebben a korlátlan adatSIM.hez adtak adatmegosztó SIM-et, tehát a rendszerben most is működik ilyen. A multiSIM miben igényel még más feltételeket? (Yettel a szolgáltató)

(#54907) 4Grider válasza kurtuzov (#54906) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már nem kapsz semmilyen korlátlan netcsomag mellé adatmegosztó SIM-et.
A multisimre elég érdekes átirányítások működnek, ráadásul hamisítani kell a multisim hívószámát is, mivel különböző a tényleges hívószáma a főkártyáétól. Sms esetén pl. ezt nem is tudják megoldani, mindenképp a saját számáról fog kimenni az üzenet.

(#54908) kurtuzov válasza 4Grider (#54907) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Tudom, hogy nem adnak most már adatmegosztót a korlátlan net mellé, nekem is egy régi előfizum van amihez van még és használjuk is.
A kérdés arra vonatkozott, hogy attól hogy nem adnak ki már újat, de a rendszerben még ma is vannak működő adatmegosztó SIM-ek, ez a multiSIM hálózati feltételeihez is elegendő-e, vagy kell valami más is?
Illetve a csak adatSIM esete sokkal egyszerűbb a beszéd, SMS, stb SIM-ekhez képest?

[ Szerkesztve ]

(#54909) csacsi67 válasza Djsaba (#54899) üzenetére


csacsi67
addikt

10 alatt nem uszod meg még flottában sem én abban vagyok nagyon sokáig sms korlátlan volt de azt elvették.Az biztos hogy multisimmel sokkal jobb a hangmnöség. Nekem van siima Yettis elöfizum orára iiirányiitva.

(#54910) Djsaba válasza csacsi67 (#54909) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hogy lehet órára irányítani? Vagy mit jelent ez?

Magenta1-ben 3 előfizetéssel lehetne 9700ft-ért korlátlan-korlátlant a telekomnál, de azt gondoltam van azért jobb lehetőség :Y

(#54911) csacsi67 válasza Djsaba (#54910) üzenetére


csacsi67
addikt

Yettelnél ugy van a megfeleló közeil van az ora tiudsz rajta telefionálni meg megkapsz minden étesitést. Ha eltávolodsz a telefontol nem kapsz semit majd csak akkor ha ujra hatokörébe értél.

(#54912) Bici válasza csacsi67 (#54911) üzenetére


Bici
félisten

De ez miben különbözik attól, ha nincs sim az órában és csak bluetooth-on kapcsolódik az óra? :U
Vagy ez van nálad, és ennél jobb a telekom-féle multisim? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#54913) DrBubo77 válasza Bici (#54912) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Amit ő leírt, az megy SIM nélkül is.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#54914) Bici válasza DrBubo77 (#54913) üzenetére


Bici
félisten

Igen, én is erre tippeltem. :K

Akkor itt csak annyiról van szó, hogy a Telekomos Multisim jobb hnagminőséget ad, mint a BT hangátvitel? :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#54915) csacsi67 válasza Bici (#54912) üzenetére


csacsi67
addikt

Nálam mnd2 van .A lényeg a z ora a tlefonban lévó simet kezeli a 3 sim van ben akkor mnd 3 lekezeli a megfelelö sim alapján. Ö irta le az igazatBici

(#54916) DrBubo77 válasza Bici (#54914) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog (1)

Multisimmel telefon nélkül is tud a fő telefonszámmal telefonálni az órán.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#54917) qltsar válasza Djsaba (#54901) üzenetére


qltsar
addikt

Amúgy lehet a legolcsóbb megoldás az lenne, ha vennél egy feltöltőkártyát (bár az SMS-eket nem fogja megoldani), feltöltöd pl. 5000 Ft-tal, és a fő számodról pedig átirányítod a hívásokat, vész esetén meg ottvan rajta 5000 Ft, és tudsz hívást indítani.

Nyilván ezzel bevállalod, hogy nem ugyanaz a szám, de legalább nincs havidíj, kötöttség, cserébe nem a fő számodról indítasz hívásokat.

[ Szerkesztve ]

(#54918) 4Grider válasza qltsar (#54917) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában van felára az átirányított hívásoknak is.

(#54919) qltsar válasza 4Grider (#54918) üzenetére


qltsar
addikt

Igazad van. De talan igy is ez lenne a legegyszerubb es olcsobb valasztas.

Viszont tortent egy erdekes dolog.

Csutortokon este mentem be Yettelhez szemelyesen megkotni a KUF-ot. Aktiv csomag, korlatlan nettel.

Minden rendben ment, megkaptam a papirokat, SIM kartyat, es egy havi dijat kertek elolegkent, amit majd a 4. Honapban jovairnak.

Azt mondta az ugyintezo, hogyha valami gond lenne a szamhordozassal, akkor mar par percen belul a rendszer visszadobna, es kapnek rola SMS-t.

Penteken, az egyik megbeszelesem elott 2 perccel hivott Netfone (jelenlegi szolgaltatom) valami miatt (sejtem, hogy ez), kozoltem veluk, hogy hivjanak fel ora mulva. Azota sem kerestek, amit nem banok, viszont nem kaptam SMS-t a szamhordozas sikeressegerol.

Ma azonban mar jott egy Yetteles szamla, ami erthetetlen, mert fiokom sincs, sem szolgaltatasom, es kernek 491 Ft-ot.

7610 Ft a havi elofizetesi dij, napi dija ~245.55 Ft, igy ki is jon, hogy ket napra szamlaznak, tehat Aug 30-tol elnie kell a szamomnak, ami azert erdekes, mert a szerzodesben a szamhordozasnak maximum hataridokent Aug 29-et adtak meg, de az ugyintezo es a topicban leirtak alapjan ez nem vesz ennyi idot igenybe.

- Vehetem ezek alapjan sikeresnek a szamhordozast?
- Miert szamlaznak elore, ha meg nem tortent meg a szamhordozas?
- Korrigalni fogjak ezt kesobb, ha elobb megtortenik a folyamat? Pl. Holnap reggeltol el a szamom, akkor 4*245.55Ft-ot kellene fizetnem a 2*245.55Ft helyett.
-Letezik olyan, hogy a Netfone nem enged el? Aug 28-ig mondhatom fel, bar a tajekoztatas Julius 20-an tortent meg, ami alapjan 09.03-ig lenne ido az ASZF ertelmeben felmondani kotber nelkul, azonban a szamla kelte datum 07.14, de termeszetesen nem ekkor tortent az ertesites. Ez alapjan, ha Aug 29-en tortenne a szamhordozas, akkor 1 nappal kicsusznek az elvileg kozolt 45 napos ASZF valtozas miatti kotber mentes felmondasi idobol, ami valo eletben 09.03. Mitol kezdve szamitodik, hogy felmondtam a szolgaltatast? Mivel penteken hivtak, es csutortokon kotottem a KUF-ot, vehetem ugy, hogy az ellalasi szandekomat nyugtazta a Netfone 07.24-en?

Elnezest a kisregenyert, illetve a kvazi off-ert, de jobb topikot sajnos nem talaltam a kerdeseimnek, valamint egy kicsit vasarnap ez most WTF-kent jott ertesites a Yettel szamlarol, a szolgaltatasert, amit nem is hasznalok.

:R

(#54920) 4Grider válasza qltsar (#54919) üzenetére


4Grider
nagyúr

A számhordozás konkrét időpontjáról tájékoztatnak.
Az akkor sikeres, amikor az új szolgáltatónál lévő kártya száma a régi számod lesz, azon tehát azzal elérnek, a kimenő hívások és sms is a régi számoddal müködik rajta.
Valami tehát még hiányzik.

(#54921) goop válasza qltsar (#54919) üzenetére


goop
őstag

Na, pont ezért erőltetik az online ügyintézést, mert ha megfelelően tájékoztattak volna az üzletben, akkor tudnád, hogy él az ideiglenes 20 as számod, azaz azzal most is mehet a hívás, és a korlátlan net is megvan. Jogos a 2 napi számla, fiókot pedig intézz magadnak, hasznos dolog, de legyen egy 4 jegyű ügyfél kódod is, amit üzletben tudsz megadni. Mondjuk a számla befizetéshez nem kell pont a yettel fiók, de akkor is hasznos, a havi forgalom, szolgáltatások stb. miatt.

[ Szerkesztve ]

(#54922) qltsar válasza goop (#54921) üzenetére


qltsar
addikt

" hogy él az ideiglenes 20 as számod, azaz azzal most is mehet a hívás, és a korlátlan net is megvan." - A saját számomra kaptam SMS-t a számláról, még a Netfone-ost használom, ami amúgy 20-as. Az új SIM még ki sincs törve a műanyag keretből.

"Jogos a 2 napi számla, fiókot pedig intézz magadnak, hasznos dolog, de legyen egy 4 jegyű ügyfél kódod is, amit üzletben tudsz megadni." - Elnézést, rosszul fogalmaztam. Yettel fiókom van, ügyfélbiztonsági kód is, de nem enged be a rendszer, mert nem látja az új előfizetést, hibakóddal elszáll a bejelentkezésnél. Ezért feltételeztem, hogy nem él még a szám. Ha SMS belépéssel próbálkozom az appban, akkor a Hello Data-s régi előfizetésemet látom.

[ Szerkesztve ]

(#54923) adam1400


adam1400
tag

iqpro miota lett percalapu? mindigis mp alapu volt? miertnem szolnak levélben erről?

(#54924) qnadam válasza qltsar (#54922) üzenetére


qnadam
veterán

a kártya az ideiglenes számmal akkortól él, amikor a kezedbe adták.
amíg nem történt meg a hordozás, addig az ideiglenes számmal tudod használni a yettel appot, utána a hordozottal.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54925) goop válasza qltsar (#54922) üzenetére


goop
őstag

A lényeg, törd ki a megfelelő méretet, tedd a telefonba, és használd. A számhordozás pedig majd az adott napon meglesz. Netfone mindenképpen el kell engedjen, ha kötbért akarna is felszámolni az se hátráltató tényező, csak a 30 napon túli számla tartozás.

(#54926) qltsar válasza goop (#54925) üzenetére


qltsar
addikt

&qnadam: koszi a valaszokat :R!

Viszont erdekes, hogy akkor miert csak ket napra kuldtek szamlat erre a honapra, ha mar elmeletben csutortoktol hasznalhatom a technikai szammal.

Sajnos muszaj a jelenlegit hasznalnom es megvarni amig megtortenik a szamhordozas, mert elerhetonek kell lennem, masodik foglalat sajna foglalt.

(#54927) cs.zs. válasza qltsar (#54926) üzenetére


cs.zs.
addikt

(ilyenkor kell a fiók mélyéről egy régi telefon)

...

(#54928) 4Grider válasza qltsar (#54926) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha megnézed a számlát, abból kiderül a kezdő nap.

(#54929) smombodi


smombodi
tag

Nálam jó fejek voltak, 1 nappal számlazárás előtt aktiváltak be és 0-ás számlát kaptam. Viszont az appban van 1db elküldött sms és 29Ft csomagon felüli forgalom, nos smst nem küldtem és elvileg 22Ft nem 29 :(

[ Szerkesztve ]

(#54930) goop válasza qltsar (#54926) üzenetére


goop
őstag

Nem 1-31 a számlázás, hanem több kezdő van, általában a belépés utáni számlázási napot adják. Pl. hónap 5-én kezedbe adják a kártyát, akkor neked mindig hónap 09 től következő hó 08 ig tart, és persze lesz egy tört havid az elején, hónap 05-08 ig.

(#54931) Viktor0610 válasza smombodi (#54929) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Viszont az appban van 1db elküldött sms és 29Ft csomagon felüli forgalom, nos smst nem küldtem és elvileg 22Ft nem 29"
Akkor a készüléked volt "magától". Biztos lehetsz benne, nem a szolgáltató számláz kamu SMS-eket.
Az árkülönbség oka lehet hogy nettó 22 Ft az SMS, vagy az üzenet nemzetközi irányba ment (pl. Apple vagy Xiaomi modellek esetén).

Samsung Galaxy A54

(#54932) goop válasza smombodi (#54929) üzenetére


goop
őstag

Az nem sms lesz akkor, de yettelnel mindig volt olyan funkció, hogy kiszámlázatlan forgalmaid, ott lesd meg.
Bruttó 22 Ft amúgy az sms.

[ Szerkesztve ]

(#54933) qnadam válasza qltsar (#54926) üzenetére


qnadam
veterán

17-én szerződtem, 17-18-ára kaptam 308 forintos számlát, 19. lett a hónapforduló, és 22-én hordozódott a számom. ezek szerint így szeretik csinálni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54934) qltsar válasza 4Grider (#54928) üzenetére


qltsar
addikt

cs.zs. #54927: Lehet az lesz, hogy belerakom a tartalék iPhone-ba a Netfone-os kártyát, aztán DND-n lesz. Feltételezem, ha hívnának Netfone-tól, max azért, hogy marasztaljanak, de jogilag nem tehetik meg, hogy nem adják ki a számom.

4Grider #54928: :R Közben ránéztem, pepitában ugyanaz van nálam, mint qnadam #54933-ben leírt, csak nálam pontosan 1 héttel eltolva.

Azt lehet tudni, hogy esetleg a technikai számra is jön értesítő SMS, hogy mikor történik meg a számhordozási folyamat, vagy csak arra a számra jön amit hordozok?

Ügyfélszolgálaton szerződéskötésnél azt mondták, hogy csak SMS jön, de nem kérdeztem, hogy melyik számra.

:R

[ Szerkesztve ]

(#54935) qnadam válasza qltsar (#54934) üzenetére


qnadam
veterán

a régire. de csak arról kaptam, hogy sikeresen fogadták az igényt (előtte meg arról, hogy sikertelen volt), a tényleges váltás simán csak megtörtént aznap, amikor mondták.

(igen, valamiért minden ilyet duplán kaptam meg)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54936) qltsar válasza qnadam (#54935) üzenetére


qltsar
addikt

Ma reggel megkaptam en is, de a Netfone meg mindig hivogat, erdemes ezzel foglalkozni?

Ha elfogadtak a mai nappal, akkor az azt jelenti, hogy nem csusztam ki az augusztus 28-i hataridobol kotber szempontjabol, jol ertelmezem?

(#54937) qltsar válasza qltsar (#54936) üzenetére


qltsar
addikt

Kicsusztam a szerkesztesi idobol, de, hatha masnak hasznos info.

Nekem jott az uj SIM-re (meg technikai szamra) SMS ertesites a szamhordozasrol, miutan beleraktam a kartyat a telefonba:

(#54938) fa4hu


fa4hu
őstag

Azt hallottátok, hogy a KÜF-nél kötött régi Vodafone előfizetések átmentek egy másik céghez, ahol újra kell szerződni (számomra egyelőre nem ismertek az új szerződés pontos feltételei, havi díjban valamivel olcsóbb) hűségidővel, és ha el akarod vinni a számod (saját névre venni, mert a flotta nevén van), akkor 10 eFt-ot kell kipengetni érte? Eddig tök korrekt volt a KÜF...

(#54939) juve600 válasza fa4hu (#54938) üzenetére


juve600
nagyúr

KÜF-nél volt Voda is ,ezt nem is tudtam, most Yettel van és a saját nevemen van a számom

(#54940) fa4hu válasza juve600 (#54939) üzenetére


fa4hu
őstag

Anno két flottával indultak, a Vodások olcsóbbak voltak, de kevesebb nettel.

(#54941) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Gyerekek,
csak félig off, a Yettel kitett magáért, és egyedi ajánlatban megint marha jól nyomták.
Yettel.hu-n videochatet kezdeményeztem, elmondtam ott a srácnak, hogy van egy most lejáró előfizetésem, és Netfone korlátlan beszéd+ 100GB 6600 Ft-tól mondjanak jobb ajánlatot, vagy váltok. Srác mondta hogy ő nem kompetens, továbbíthat-e központba? Naná, lécci!

Ma hívtak, az ajánlat pedig, amivel éltem is, és lecsaptam rá:

(a meglévő szám a gyermeknél van, átlagosan havi 80-100 percet beszél, 100GB adata van most. Az ügyintézőnek is mondtam, hogy ez kevés, többet beszélne, ha olcsón lehetne)

Tehát: 13.490.- Ft-os csomag: 250 perc beszéd, korlátlan adat - elég lenne? igen, de feleennyiért
Annyira nem tud lemenni, ...DE (folytatja magától) ha a számot átírjuk a 26 év alatti gyermek nevére, akkor kapásból mínusz 2000.-Ft, azaz marad 11490, és ő ebből max 30% kedvezményt adhat , azaz marad havi 8.043.- Ft, de ezzel még nincs vége,

-Szükségem van-e valamilyen eszközre?
-Igen, Lenovo M10 Plus 3.gen 4G LTE tablet szimpatikus, mik a lehetőségeim?
-Ebben a csomagban ez 50.990.- Ft lenne, de ma van az utolsó telefonbeszámításos mínusz 30ezres nap, ha beviszek egyet...
[kép]
Lebeszéltük az időpontot, hová, mikorra (ő a központból leegyeztette nekem), vittem magammal 1 db 26 év alatti gyermeket, egy nyomógombos vacakot a fiók mélyéről,
átírtuk, aláírtuk, és 21.000 Ft készpénzért elhoztuk. [kép] [kép] [kép]
2 év rablánc, 8043.- Ft/hó, 250 perc + korlátlan adat, (EU 50GB)

Mindezt lakosságiban, flotta nélkül.


Folyamatban van még egy Yetteles feltöltős KÜF-be bevonós ügyem is, amit előlről kellett kezdeni, mert anyuci nevére megrendeltük, közben meg kiderült hogy az én nevemen van, amiatt is hívtak ma, semmi akadálya, csinálják, vélhetően pénteken átáll, sms megy róla...
:R


[ Szerkesztve ]

...

(#54942) jbl


jbl
aktív tag

Mondjuk ezzel pont àtbasztak... [link]

(#54943) cs.zs. válasza jbl (#54942) üzenetére


cs.zs.
addikt

:))

...

(#54944) qnadam válasza cs.zs. (#54941) üzenetére


qnadam
veterán

felesleges kitakarni az imeit meg a sorozatszámot, ha a vonalkódot meghagyod :K

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54945) cs.zs. válasza qnadam (#54944) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nincs különösebb jelentősége, az időt sem akartam vele tölteni, ez csak mutatóban van, hogy erről van szó.
Snapdragon procis 4G LTE verzió, ami amúgy máshol is 120 körül szóródik
ZAAN0128GR

...

(#54947) cherubion08 válasza cs.zs. (#54941) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Bassz.s, írtál egy számodra pozitív storyt és ,hogy beléd állnak :DDD Ez azért mutatja az ország lakosainak mentális állapotát :F

(#54948) 4Grider válasza cherubion08 (#54947) üzenetére


4Grider
nagyúr

Meg a szolgáltatók lehúzó árképzését is.

(#54949) cherubion08 válasza 4Grider (#54948) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Tökéletesen egyetértek veled,de neki ez egy pozitív story volt,megérte stb. Miért kell ezzel a tipik magyaros mentalitással bekóstolni és már a kormány bőrözésen rugózni. Ezt tartom gáznak. Normális ember itt már nem szól hozzá a topikokba semmihez se,mer csak a fika megy.

(#54950) qnadam válasza cherubion08 (#54949) üzenetére


qnadam
veterán

ha sok ilyen sztori lesz (legyen!), még a végén el fogok gondolkozni újra azon, hogy szolgáltatónál vegyek telefont. az utolsó ilyen a zte blade volt :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.