Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 08:59:26

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.05.14.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) kano válasza Zeki (#37050) üzenetére


kano
nagyúr

Ez nem biztos, hogy ennyire fekete vagy fehér. Nem tudjuk mi van a háttérben. Ne ítélkezzünk. Lehet, hogy teljesen szabályos a dolog.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#37052) Fifi válasza 4Grider (#37025) üzenetére


Fifi
őstag

Mi sem kaptunk :-(
Hónapokon át próbálkoztam a számla beszerzésén sikertelenül.

A könyvelőnk a belépési díjat adományként könyvelte le és nem számoltuk el költségként. Azóta céges vonalon megváltunk ettől a flottától, de nem ez volt az oka, hanem kaptunk jobb ajánlatot cégként másol.

Privát számainkkal magánemberként, családtagjaim és több ismerősöm is megelégedéssel használjuk az EQ flotta csomagjait. Magánszemélyként az igényeinknek ennél jobban megfelelő ajánlatok nem jöttek szembe.

(#37053) y300fire válasza RoSSo3 (#37001) üzenetére


y300fire
tag

Hogy állunk a Szangával? Sikerült a flottába belépni?

A korlátlant már nem vágom...A Szanga Flotta is rendelkezik korlátlan tarifával, 10e Ft-os ár helyett 6990Ft-ért! :) Részletek a tarifák menüpontban. Havidíj: 4990 Ft

Valami elírás van...

[ Szerkesztve ]

(#37054) Zeki válasza kano (#37051) üzenetére


Zeki
nagyúr

Biztos hogy nem szabályos. Aligha hiszem hogy az adóbevallásba benne szokott lenni a sok belépési díj.

(#37055) 4Grider válasza kano (#37051) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig az. Te adsz egy szolgáltatást cégként, azt csinálhatod hivatalosan, meg csinálhatod feketén. A kettő között csak úgy van átmenet, hogy egy részét feketén csinálod, egy részét fehéren.

(#37056) vpanangin válasza Zeki (#37050) üzenetére


vpanangin
senior tag

A múlt héten kihoztam tőlük az egyik számomat flottából, feltöltősbe (maradtam a Telenornál). Ugye a Telenor boltban 3ezer forinttal fel kellet töltenem a kártyámat. Haza érve ránéztem a Telenor alkalmazásban, hogy minden oké-e, és örömmel tapasztaltam, hogy az egyenlegem nem 3ezer hanem 13ezer Ft. Tehát visszakaptam a flottába lépési díjat.

Járt már így más is?

(#37057) 4Grider válasza vpanangin (#37056) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én biztos nem, mert egy számunkat sem vittem be hozzájuk. Az összes igényelt sim-en új szám van...

(#37058) matyi1988


matyi1988
csendes tag

Sziasztok,
Lehet én vagyok béna igaz telefonról vagyok de nem tudtam lemenni a mobil elofizetesen. Az iqnak meg hiába írtam, hogy milyen áron és feltétellel van a mobil előfizetés. Ebben tudna nekem vki segíteni?
Köszönöm!

(#37059) MADcat válasza matyi1988 (#37058) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

1. kereső, megy mobilon is
2. összefoglaló, na ezt ne keresd mobil nézetben, hanem asztaliban próbáld.

Tudom disznóság topikgazdaként erre kérni, de olvass, majd kérdezz, szinte csak erről szól a topik...

Kezdésnek! :K

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#37060) RoSSo3 válasza y300fire (#37053) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Sajnos még mindig sehogy :( Máj. 24. regisztráció az oldalon, Máj. 25. automata email megérkezett, klikkeltem, visszaigazoltam (gondolom, mert erről visszajelzés nem jött, csak átnavigált a főoldalra). Azóta semmi - tegnap küldtem nekik üzenetet az oldalon keresztül, azóta sincs semmi :(

(#37061) b-max


b-max
aktív tag

IQpro olcsó és korlátlan net, mennyire jön ki ? 1 575,00 Ft + 3 882,00 Ft ? Vagy csak simán 3 882,00 Ft ? Eselteg lehet klonkártyát kérni hozzá, hogy 2 helyen használhassam (egyszerre? )

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#37062) bul07 válasza b-max (#37061) üzenetére


bul07
nagyúr

IQ korlátlan 3882Ft, nincs társkártya
EQ korlátlan 5280 Ft , van társkártya úgy ~6000Ft, van 5000Ft belépési díj

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37063) Rapid


Rapid
aktív tag

Kedves Fórumlakók!

Létezik olyan szolgáltató / szolgáltatás, amely valódi korlátlan mobil internetet ad 4G adatátvitellel? Csak net kell mobil telefonhívás nem.
Kamera rendszer adatátvitelére kéne.

Kérem segítő infóitokat!

Köszönettel:
Rapid / Sándor

[ Szerkesztve ]

(#37064) #08205312 válasza Rapid (#37063) üzenetére


#08205312
törölt tag

Csak az 1-gyel fölötted lévő hozzászólást kellett volna elolvasnod....

(#37065) 4Grider válasza Rapid (#37063) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt azért tudni kell, hogy a mobilnetet nem kamerarendszer kiszolgálására találták ki, tehát ha a Telenor egy idő után elkezdni mondjuk először néhány Mbps-ra, majd fixen 2 Mbps-ra korlátozni anélkül, hogy erről az ügyfélszolgálatnak tudomása lenne, akkor ne csodálkozz. Természetesen ezt ma még ritkán alkalmazzák, mivel többnyire van szabad sávszélesség. De minél több embernek jut eszébe mobilnetet fix 10-20-30-40 Mbps átvitelére használni, annál jobban be fog szűkülni az adott helyen rendelkezésre álló sávszélesség. Ez ellen pedig a szolgáltató kénytelen védekezni, ezért is van a hivatalosan 0 Mbps garantált sávszélesség.

(#37066) kano válasza bul07 (#37062) üzenetére


kano
nagyúr

EQ korlátlan: 5820 Ft, társkártyával együtt. És egyszeri 5k a belépési díj.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#37067) ice9 válasza vpanangin (#37056) üzenetére


ice9
tag

Én DPI-ból mentem feltöltősbe és nálam is hasonló a helyzet. Ezt az SMS-t kaptam:

"Feltöltöttél 3000Ft-ot. ùj egyenleged 21915Ft.Vàsàrlàsi keret:18915Ft. Egyenleged 19.05.20-ig hasznàlhatò. Tovàbbi infò a MyMenu-n: *111# vagy MyTelenor App-on.
Tarifacsomagodat és megrendelt szolgàltatàsaidat a feltöltéskor hatàlyos ASZF szerinti dijakon veheted igénybe."

Ami nekem 18 915 Ft, az neked 10.000, ami vásárlási keret. Lotto, parkolás stb.
Baromi idegesítő, mert így nem látom a valós, beszédre/sms-re elhasználható keretet.
Szoktam lottozni, parkolni de jelenleg fogalmam nincs, hogy akkor most azt honnan vonja le. Az egyenlegből vagy a vásárlási keretből. Ha a vásárlási keretből, akkor azt, miképp fogom kiegyenlíteni, nem tudom, még nem telt el 1 hónap.

(#37068) bul07 válasza kano (#37066) üzenetére


bul07
nagyúr

Na ezt nem tudtam, én mintha azt olvastam volna hogy plusz pár száz forint havonta a társkártya

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37069) gboszi válasza 4Grider (#37065) üzenetére


gboszi
senior tag

Konkrétan te vagy a második ember akinek elrejtem a hozzászólásait. Az a mérhetetlen letargia, pesszimizmus ami árad belőled (mert volt egy rossz tapasztalatod) elveszi az ember kedvét a mobilozástol is. Mindenki, már tényleg mindenki tudja, hogy te hónapokat vártál és nem kaptál számlát...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#37070) kano válasza bul07 (#37068) üzenetére


kano
nagyúr

Annyi is, 570 Ft pontosan. 5820 Ft a teljes összeg a 2 kártyára, ami állítólag változni fog.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#37071) Bferibörs válasza vpanangin (#37056) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem a flottába lépés díja, HD-ből mentem vissza feltöltősbe, ugyan ez volt, Törökbálinton nem tudták megmondani mi az a + tízezer,- használjam és örüljek neki, ennyit mondtak.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#37072) Beniii06 válasza kano (#37070) üzenetére


Beniii06
őstag

Az árváltozást, hogy érted? Csökkenni fog? Erről nem találtam információt 'a csoportban'. Tudnál forrást megadni?(privátban is jöhet).

"Got any other secret weapons?"

(#37073) kano válasza Beniii06 (#37072) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, csökkenni fog. Hivatalos info még nincs.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#37074) bb71 válasza kano (#37073) üzenetére


bb71
őstag

EQ-nál nektek is mondtak olyat, hogy a számhordozás díját a 3. havi számlában jóváírják?

[ Szerkesztve ]

(#37075) kano válasza bb71 (#37074) üzenetére


kano
nagyúr

Én nem hordoztam. Egyébként a számhordozásnak nincs díja, ha te intézed.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#37076) edk- válasza ice9 (#37067) üzenetére


edk-
őstag

A vásárlási keret az egyenleg része tudtommal. Tehát beszédre elhasználhatod a teljes 21915 Ft-ot.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#37077) vpanangin válasza Bferibörs (#37071) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ez jó.

Adtam fel belőle 5 hetes lottókat. Amúgy is lottózok.

Eddig úgy tudtam, hogy vásárlási keretem akkor van feltöltősként, ha előre töltök fel pénzt. Havidíjasként pedig rendelkezésre bocsájtanak egy bizonyos összeget, amit majd a havi számlával fizetek ki, ha használtam belőle.

Van ilyen az ÁSZF-ben, hogy feltöltősként utólagos feltöltésre kötelezhetnek, ha az általuk jelzett vásárlási keretből vásárolok?

[ Szerkesztve ]

(#37078) 4Grider válasza vpanangin (#37077) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nyilvánvalóan hiba a mátrixban, így az ÁSZF nem vonatkozhat rá. Viszont törvény van rá, hogy ha valaki valakinek véletlenül pénzt juttat, az azt megkapó fél azt nem használhatja sajátjaként. Megkeresem majd neked a jogszabályi helyet.

(#37079) 4Grider válasza 4Grider (#37078) üzenetére


4Grider
nagyúr

A PTK rendelkezik róla: 2013. évi V. törvény 6:579. § (jogalap nélküli gazdagodás)

(#37080) vpanangin válasza 4Grider (#37079) üzenetére


vpanangin
senior tag

:R

(#37081) California1 válasza 4Grider (#37065) üzenetére


California1
őstag

Vélemenyem szerint ez így nem teljesen igaz. Az tény hogy adatmennyiséget generál elég jól főleg ha full hd-ba vannak a kamerák de maga nagy sávszélesség nem kell hozzá. Kvázi aki torrentel bőnyállal na az fogja rendesen a sávszélességet. Én használom a mobilnetemet kamerák "csekkolására/nézésére "

(#37082) 4Grider válasza California1 (#37081) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha adatmennyiséget generál, akkor sávszélességet igényel. Ez ennyire egyszerű.
Természetesen a torrenteseket is vissza fogják venni olyan helyen, ahol a többieknek alig marad valami, mint ahogy az ftp szerverről letöltögetőket vagy a kamerásokat. A kamerarendszerben egy dolog lehet a jó: Addig nincs szüksége sávszélességre, amíg nem nézik távolról. Tehát ha arra használod, hogy riasztás esetén ránézz a kameráidra. Nem tudom, hogy a kolléga hogyan akarta, nálunk az a szokás, hogy ha kiépíttetek egy ilyen rendszert valamelyik telephelyünkön, akkor nézetem is a biztonságiakkal. És mobilnetet ilyen esetben maximum backup célra használok, mert a rendszereink minimum 5, maximum marha sok Mbps-al dolgoznak felfelé.

(#37083) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali! Korlátlan mobil internetet szeretnék ehhez keresek flottát ami adatmegosztó sim et is ad. Mik a lehetőségeim És milyen árban? Előre is köszönöm szépen

(#37084) adika4444 válasza FuRiONight (#37083) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Euroquatro (Facebookon Kedvező üzleti flotta) 5800-ért ad korlátlan netkártyát + korlátlan megosztót, utóbbi csak a roamingban hátrányos. Mindkettőn megy a net APN, így publikus IP-címed is lehet.

üdv, adika4444

(#37085) rfszabi válasza 4Grider (#37082) üzenetére


rfszabi
tag

Nálam pl. az itthon kiépített (távfelügyeleti cég által) riasztó rendszer is 4G-vel kommunikál.

(#37086) 4Grider válasza rfszabi (#37085) üzenetére


4Grider
nagyúr

A riasztó nálam is mobilnetes.

(#37087) Bferibörs válasza vpanangin (#37077) üzenetére


Bferibörs
addikt

Kártyásként tudtommal csak akkor jön létre a tranzakció ha az összegnek megfelelő keret rendelkezésre áll, az az fel van töltve a zsé.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#37088) Bferibörs válasza 4Grider (#37078) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ezek szerint a kártyámon legyen mindíg 10 ropi mert az nem az enyém? Felhívtam a figyelmét a Telenornak,hogy gixer van a mátrixban, hosszas telefonálás után közölték,hogy tekintsem ajándéknak, egy gesztus a Telenortól,talán mert nem hagytam el a céget.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#37089) kokii


kokii
tag

Sziasztok!
EQ-hoz csatlakozna a család egy régi T flottából amint lejár.
Az előfizetés édesapám nevén van. Telenorhoz számot hordozni próbált már valaki meghatalmazással? Vagy csak az előfizető kezdeményezheti?
Valamint 22-én a flottától és a hűségtől megszabadulunk, de megkímélném magunkat attól, hogy még Domino-ba is kiviszünk 5 számot (elvileg ezek új SIM-ek arra a pár napra, amit elég nehéz szétlogisztikázni..), viszont ilyenkor valami alap T-s előfizetésbe kerülünk, ami már pörögni fog kemény 1 napja, amikor bemennék a Telenorhoz. Okozhat ez bármilyen gondot? Vagy elég, ha 30 napnál nincs régebbi lejárt számla és majd kiszámlázzák ezt a rövid időt?

Ha valaki hordozott már hasonló módon, volt, hogy 3 munkanapnál többet vett igénybe (beleértve a kezdeményezés napját, pont mennénk nyaralni külföldre és a hordozás után még vissza kell menni a Telenorba a fottabelépést kezdeményezni :O )?

(#37090) PeterPH válasza kokii (#37089) üzenetére


PeterPH
senior tag

Vodától hordoztam a Telenorhoz, pénteken igényeltem, szerda estére kaptam az időablakot. Ha flottába akarsz menni, akkor a flottaigazolásssal egyből azt az előfizetést kötheted meg, nem kell visszamenni és külön beléptetni a számokat.
Bár én személyesen intéztem, de meghatalmazással is lehet intézni mindent.
https://www.telenor.hu/ugyintezes/tudnivalok/szukseges-okmanyok

(#37091) 4Grider válasza kokii (#37089) üzenetére


4Grider
nagyúr

Túl sok az igényed egyszerre. Ráadásul - még ha sikerül is időben befejezni - kockázatos közvetlen roaming előtt számot hordozni.

(#37092) 4Grider válasza PeterPH (#37090) üzenetére


4Grider
nagyúr

EQ-hoz mentél?

(#37093) kokii válasza 4Grider (#37091) üzenetére


kokii
tag

Nyilván nem szándékos, csak bolygóegyüttállás :( Már 2 éve is majdnem sikerült lerázni a T-t, lejártak a számok hűségei, viszont amikor battyogtunk be lemondani, közölték, hogy a flotta hűsége X ideje indult újra, 2 év múlva jár le, csak akkor tudunk kilépni :) (mindezt úgy, hogy határozottan arról kértünk tájékoztatást, hogy mikor tudjuk lemondani az előfizetést)

Viszont tényleg gond a roaming váltáskor? Én pont nyaralni megyek, másik 2 szám pedig folytonos ingázásban van :F
Így valszeg új számok lesznek, azt legalább időben tudom is intézni... Elvileg az EQ-nál az 2 havi előleg, de akkor majd nem fizetünk 2 hónapig számlát. (Btw ezt az infot is úgy kukáztam az FB csoportban, nem értem miért nincs egy FAQ-juk...)

(#37094) 4Grider válasza kokii (#37093) üzenetére


4Grider
nagyúr

A céges flottákkal az az egyik gond, hogy esetükben kiköthető a szerződésben az automatikus megújulás. A mienkében is benne van, ezeket pedig 60-90 nappal a megújulás előtt lejáratkori határidővel fel kell mondani. Remélem ezt már megtettétek...

(#37095) laca71


laca71
aktív tag

IQPRO részére melyik címre kell visszaküldenem sim kártyát ha már nincs rá szükségem?

(#37096) vpanangin válasza laca71 (#37095) üzenetére


vpanangin
senior tag

A pécsire.

(#37097) PeterPH válasza 4Grider (#37092) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem, Auchan.

(#37098) kokii válasza 4Grider (#37094) üzenetére


kokii
tag

Ezért mentünk be üzletbe. Lemondásra került a flotta és 22-én már hordozhatóak a számok. Viszont ha tényleg gond a roaming, akkor az új számok mellett döntök.

(#37099) 4Grider válasza kokii (#37098) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kockázatos az azt jelenti, hogy gond lehet a roaminggal. Egyrészt új előfizetőként nem feltétlenül lesz roaming-képes az előfizetés. Másrészt EQ esetében nem bízom a 2.5 napban, ebben az esetben a külföldön befejezett számhordozás is necces lehet. (Én már csak ilyen negatív vagyok, vannak itt full optimisták is, majd azok hozzászólásait is várd meg.)

(#37100) Bferibörs válasza kokii (#37098) üzenetére


Bferibörs
addikt

biztosítéknak nem fér bele inkább egy domino+maraton, új szám helyett? ha kifutnál az időből

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.