Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) tsilver


tsilver
aktív tag

beszinteztem, jobb lett, valóban a közepén lehetett segíteni, az asztal is jó ötlet volt mert csak 55 fokra melegíttet 60 helyet a szoba is csak 16. valószínűleg nyáron ez nem probléma. már csak a rétegtapadás van hátra, az is szerintem a szobahőmérséklet miatt van majd emelek rajta a hűtést meg csökkentem egy kicsit

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#44402) ParadoxH


ParadoxH
tag

Klipper gurukhoz fordulnék:

Láttam több helyen, hogy klipperesítésre sokan a korábbi, nem használt mobiltelefonjukat használják fel. Van aki itt a csoportban csinált már ilyet? Azon kívül, hogy körülményes feltelepíteni biztos van valami oka, hogy ez a módszer nem terjed el, mert minden háztartásban van pár mobil ami a port fogja. Nem elég stabil a mobil klippernek? Van erről valakinek tapasztalata?

(#44403) ksanc válasza ksanc (#44341) üzenetére


ksanc
őstag

Sziasztok megint!

Egy kicsit visszatérnék a fogaskerékre...
Egy Qidi Tech i-Mate S-nek van rá esélye?
Köszi! :)

(#44404) Scallion válasza ksanc (#44403) üzenetére


Scallion
senior tag

Szerinted? Pedig tök szimpatikus volt az előző reakciód :DDD . Szerintem nyomtatót akarsz venni :D .(ha átküldöd a tervet kinyomtatom neked ,hogy hogyan nézne ki)

[ Szerkesztve ]

(#44405) fabula válasza Scallion (#44404) üzenetére


fabula
őstag

:C

(#44406) fabula válasza ksanc (#44403) üzenetére


fabula
őstag

Ha mindenképp FDM nyomtatót akarsz venni, akkor az A1 mini AMS lite nélkül a legjobb választás kezdőként, meg vegyél hozzá pluszban 0,2-es fúvókát, nagyon könnyű rajta cserélni. Így PETG-ből nyomtathatsz kisméretű dolgokat is vele.
Ha meg komolyabb anyagokkal akarsz dolgozni, akkor a P1S, mert az zárt és Nylonnal is lehet nyomtatni vele a szintén pluszban megvett 0,2-es fúvókával kis fogaskereket, na meg közvetlenül filament szárítóból nyomtatva, tehát azt is kell venned.
A legjobb meg egy gyantás nyomtató lenne, de azt nem akarsz a macera miatt (bár az FDM-el is van macera, csak más jellegű :D ).
De ha jól emlékszem, ezt már korábban is leírtuk neked, szóval semmi újat nem tudunk mondani ebben a témában.
Ha meg olcsón akarod megúszni, akkor legjobb, ha nem veszel semmit :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#44407) ksanc válasza fabula (#44406) üzenetére


ksanc
őstag

... és Scallion
Köszik! :D

Khm, ja, ahogy írtam, régóta szemezem már egy saját nyomtató gondolatával és csak a fogaskerék az extrém igény... (de nem fogom erőltetni, inkább gányolok hozzá öntőformát oszt' kész :D ) Nem, nem a legolcsóbbat szeretném :) Évek óta meg tudom állni a vásárlást, csak megy még egy darabig :D
A Qidi Tech i-Mate S-ről jó vélemények vannak és gyárilag jár(t) hozzá a 0,2-es fúvóka...
A gyantásat én is elvetettem eddig. Viszont valószínűleg úgyis a melóhelyre vinném be, ott meg megoldható a használata.
És most pl. a Qidi I-Box mono elég jó áron is van.

[ Szerkesztve ]

(#44408) Reggie0 válasza ksanc (#44407) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a fogaskerek nyomtatos temadhoz ez eleg sok infot ad: https://blog.honzamrazek.cz/2022/02/overview-of-practical-resin-properties/

Vannak benne anyag osszehasonlitasok es technologia osszehasonlitasok is meresekkel.

Ha megnezed a legjobb olcso es fejfajasmentes eredmeny az, ha a JLCPCB-hez beadod bergyartasra multi-jet function-nal. Gombokert megkapod, meg ha csak kiserletezel is.

[ Szerkesztve ]

(#44409) ffodi válasza ksanc (#44407) üzenetére


ffodi
veterán

Az i-Mate S nem rossz, de most már tuti nem venném meg (ha még lehet egyáltalán kapni). Helyette az X-Plus 3-at ajánlom (ha Qidi vonalon gondolkozol, igaz drágább), de ég és föld, 250k-ért pedig nem rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#44410) Scallion válasza ksanc (#44407) üzenetére


Scallion
senior tag

Viszont öntőformát lehet nyomtatni , szoktam is agyaghoz és szilikonhoz, igaz a végén némi utómunka kell ,dehát hol nem? Söt formában már csináltam is vasbol, igaz pár százalék zsugorodást bele kell számolni. Van metalclay (nem tudom mi a magyar neve) ami kiégethető kemencében.

[ Szerkesztve ]

(#44411) ksanc válasza ffodi (#44409) üzenetére


ksanc
őstag

Jófogáson (tegyük fel, hogy valódi) most van 135ezerért... Az eladónak van még pár típus.
Kb. ez a plafon, amennyiért vennék bármit. De alapvetően nem nehéz magamat lebeszélni. Karácsony előtt bedöglött a mosógép, akkor azt mondtam, ha nem tudom megcsinálni, akkor biztosan nem lesz nyomtató, mert mosógépet veszünk. "Sajnos" meg tudtam, így most ki kell találnom mást :D

(#44412) mumtaz válasza ksanc (#44411) üzenetére


mumtaz
senior tag

Törj be néhány ablakot. :DDD

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#44413) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Esetleg valaki felismeri a PS-en lógó sárkányt?
Linkelhetné nekem :B:R
link

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#44414) ksanc válasza mumtaz (#44412) üzenetére


ksanc
őstag

Köszi! :D Más javaslat? :D Mondjuk, milyen nyomtatót vegyek 100ezerért? A "semmilyet" választ is elfogadom :D

[ Szerkesztve ]

(#44415) fabula válasza ksanc (#44414) üzenetére


fabula
őstag

Akkor inkább semmilyet, ha már ennyit őrlődsz rajta régóta :DDD .
Várd meg, míg olcsóbb lesz használtan a Bambu és akkor vegyél olyat, persze akkor meg már lesz valami más jobb a piacon és megint dilemmázhatsz, hogy mit vegyél :DD .
Volt egy ilyen kollégám, aki minden karácsony előtt megkérdezete tőlem, hogy milyen PC-t ajánlok neki, ami olcsó, megbízható és mindent is futtat. Mondam neki, hogy ebből kettőt választhat :D , egyszerre mindhárom nem teljesíthető. Az olcsó és megbízható nem kellett neki, mert "már elavult", a jó és drágára meg sajnálta a pénzt, azt mondta, inkább vár egy évet, amire a jó olcsóbb lesz. Na ez így ment évekig és soha nem vett semmit :DDD .

Ne sértődj meg, de kicsit ezt érzem nálad is, csak azért írtam le.

(#44416) ksanc válasza fabula (#44415) üzenetére


ksanc
őstag

Teljesen értem, miért gondolod így, de nem egészen ez a helyzet :) Inkább arról van szó, hogy echte műszaki ember vagyok és cseszi a csőröm egy ilyen kütyü, mert ilyenem még nincs :D Viszont mindig végig gondolom, hogy valójában mire és mennyit használnám, aztán mindig rájövök, hogy valójában semmire :) Ezért nem vettem még egyet sem... De basztat a gondolat... :D
De érzem, hogy csökken a józan ész ellenállása és ahogy egy kis pénz áll még a házhoz, valószínűleg venni fogok valamit... :D Hiába, emberi gyarlóság...
Hasonlóan voltam lézergravirozóval is, de azt rokontól vettem óccsón, aztán rendberaktam, szép volt, meg jó, de mi a retekre használom én valójában? Aztán főnököm megvette, mert a családban tudták értelmesen hasznosítani.
Amiatt nem kell aggódnotok, hogy veszek valami fost aztán idejövök sírni, hogy milyen szar... :D

[ Szerkesztve ]

(#44417) Scallion válasza ksanc (#44414) üzenetére


Scallion
senior tag

Hát ha itt laknál a közelben, szivesen adnék ingyen gyantás nyomtatót vagy, ender-t. Föleg gyantással tele van a garázs. (Elegoo mars 2 pro).Csodák nincsenek ahogy mondtad.

(#44418) spacelab válasza Scallion (#44417) üzenetére


spacelab
tag

Én a közelben lakok :)) :DD

(#44419) ksanc válasza Scallion (#44417) üzenetére


ksanc
őstag

Na ne már.. :D Úgy túl egyszerű lenne azt mondani, hogy á, tényleg nem jön be :D

(#44420) Scallion válasza spacelab (#44418) üzenetére


Scallion
senior tag

És én hol lakok? :DD

[ Szerkesztve ]

(#44421) spacelab válasza Scallion (#44420) üzenetére


spacelab
tag

100% hogy ott ahol én :DD

(#44422) Tomi_Sci válasza frescho (#42453) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

200 EUR? :Y Hogy sikerult annyiert megszerezni?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#44423) frescho válasza Tomi_Sci (#44422) üzenetére


frescho
addikt

Nem egyszerű történet. A support finoman fogalmazva nem volt a helyzet magaslatán. Maga a nyomtató még kevesebben volt, de költenem kellett még rá, azt is részben a nem létező support miatt, részben a hiányosságai miatt.

Több, mint 4 hónap után a véleményem: Csak olyannak aki hajlandó és képes kijavítani a hibáit. ABS, ASA is simán nyomtatható vele, de ha elég a PETG/PLA, akkor vegyél A1 mini-t.

https://frescho.hu

(#44424) Scallion válasza spacelab (#44421) üzenetére


Scallion
senior tag

Dejó. Te hányszor szoktál egy héten lemenni a tengerpartra? :DDD

(#44425) spacelab válasza Scallion (#44424) üzenetére


spacelab
tag

Így télen? Ahányszor kedvem támad korcsolyázni :)

(#44426) Scallion válasza spacelab (#44425) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem akad el a homokban? :D

(#44427) spacelab válasza Scallion (#44426) üzenetére


spacelab
tag

Ott még sílécet használok :))
Azt hiszem lassan valaki szólni fog a sok off miatt :)

(#44428) ptesza válasza spacelab (#44427) üzenetére


ptesza
senior tag

Ha nem avattok be minket is a titkos részletekbe. :D

(#44429) Scallion


Scallion
senior tag

Akko nem off. Majdnem kész a hsw-m.

(#44430) kzkz válasza Scallion (#44429) üzenetére


kzkz
őstag

Ez szerintem sztf.

(#44431) poli27 válasza Scallion (#44429) üzenetére


poli27
Topikgazda

sztem te is fordítva raktad fel a rácsot :D A képen úgy nézem.. vagy jó irányba? Ugye a leszűkítés a fal fele néz

(#44432) Scallion válasza poli27 (#44431) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem tudom miröl kérdezel :DD

(#44433) kovacszk válasza poli27 (#44431) üzenetére


kovacszk
senior tag

Határozottan fordítva van.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#44434) Scallion


Scallion
senior tag

Nekem úgy rohadtul szorult, így jobb.

(#44435) smithsys válasza Scallion (#44429) üzenetére


smithsys
aktív tag

Az már itt is alakul a műhelyben, bár nem annyira átlátható mint Nálad, mert kicsit kevés a hely. De majd egyszer megszűnik a káosz... :D

(#44436) icemad válasza smithsys (#44435) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Azért jó látni, hogy másnál is hiányzik a bitfejek fele. :DDD
Egyébként pofás setup, én is örülnék egy ilyennek. De úgy vagyok vele, hogy csak az okos ember tart rendet. A zseni uralkodik a káoszon. ;]

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#44437) smithsys válasza icemad (#44436) üzenetére


smithsys
aktív tag

Akkor én még a zseni kategóriában lehetek, mert ez még nagyon távol van a számomra elfogadható rendtől.
Mindenesetre már elindult valami folyamat, amit azért jó jelnek tekintek... :DD
A bitek meg fogyóeszközök. :K

(#44438) Reggie0 válasza smithsys (#44437) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez mar tokeletes rend level 50.

(#44439) smithsys válasza Reggie0 (#44438) üzenetére


smithsys
aktív tag

:R Már a Level 50 is valami!!! :C

(#44440) poli27 válasza Scallion (#44434) üzenetére


poli27
Topikgazda

AZ a lényege , hogy a körmök beakadnak a letörésbe, és nem esik ki :)

(#44441) icemad válasza Scallion (#44429) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ehhez hol találok stl filet? :B

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#44442) smithsys válasza icemad (#44441) üzenetére


smithsys
aktív tag

Pl.:

https://www.printables.com/search/models?q=hsw%20wall

(#44443) mumtaz válasza icemad (#44436) üzenetére


mumtaz
senior tag

Gondolom, ott is van azért 10-es dugókulcs fejből is 1-2 darab tartalékba. :DDD

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#44444) Scallion válasza poli27 (#44440) üzenetére


Scallion
senior tag

ez fájt :D

(#44445) Tomika75


Tomika75
tag

Esetleg valaki próbálta már a Filanora PLA BIO Flexet? Azt írják flexibilis. De az a kérdés mennyire???

(#44446) mumtaz


mumtaz
senior tag

Felvetek egy hülye problémát. Mivel átépítem a nyomtatót, ezért a léptetőmotorokhoz is új vezeték kell. De kavarban vagyok, hogy milyen vezetékeket használjak hozzá, amit azért lehet is normálisan krimpelni JST-PH 2mm-es csatiba. Neten AWG26-ost írnak hozzá, de az is olyan facca szabvány, hogy van, ahol AWG26-ra 0,16 és van, ahol 0,2-es keresztmetszetet írnak.
LED kábelben gondolkodom, bár azt sem egyszerű találni a megfelelő keresztmetszetben.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#44447) tibitron


tibitron
tag

üdv. erősen gondolkodom a bambu lap a1 minin, amivel kisebb gyantás projektjeimet egészíteném ki, tehát nem akarok cosplayt, meg jelmezt nyomtatni, igy talán nem gond a kisebb építési terület. Van-e már bárkinek tapasztalata róla, és más gyártó filájával mennyire működik kielégítően?

(#44448) poli27 válasza tibitron (#44447) üzenetére


poli27
Topikgazda

MIndennel teljesen jól működik, sztem jelenleg az egyik legjobb gép ár érték arányban...

(#44449) Mr.Csizmás válasza tibitron (#44447) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha forintosítod a sz*polda részt órabérben (updatek kinyomtatása hogy működjön random márka nyomtatója, tanulás, miért nemmegy ez), akkor az A1 meglepően jó ár-érték arányú, főleg az AMS Lite-al.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44450) icemad válasza smithsys (#44442) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm. :R

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.