Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) Wolfskin válasza C. s. (#44550) üzenetére


Wolfskin
őstag

hááát... előbb induljon el. aztán jelezze, hogy van frissítés. és majd ha akarom, letöltöm. vagy megengedem neki. nem tehetek róla, de az ilyesmit nem szeretem. :U

régen használtam sandboxit, de nagyon nyűgös volt, az állandó regisztrációs problémáival. aztán átszoktam a comodo ingyenes homokozójára.
igazából arra használom, hogy kis programokat telepítek fel, amik az esetek 99%-ban futnak utána máshonnan is. vagy hogy csekkoljam, egy program hova írogat és menteget dolgokat.

a zűrös tartalmak megnyitására egy xp-t használtam virtual boxban, ami zárható úgy, hogy nem menti a módosításokat. (windows virtual machine) akármilyen vírusos pach lefuttatható benne.

a sandboxiban lehet telepíteni, utána mindne onnan fut?

mondjuk a programjaim 98%-a portable. részben hordozom is, megvan minden egy kis külső hdd-n, de inkább azért, mert újratelepítésénél mindig a Z meghajtón vannak, a start menüben (start menü classic, win 98 style, nem szeretem a változást ;) ) meg az összes link szépen beszortírozva a z-meghatóra mutat. tehát copy paste és több száz progi onnan folytatja, ahol abbahagytam, nem kell mindent újra konfigurálgatni

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#44552) C. s. válasza Wolfskin (#44551) üzenetére


C. s.
addikt

A Sandboxie ingyenes, és nem kell regisztrálni egyszer sem.

"a sandboxiban lehet telepíteni, utána mindne onnan fut?"

Pontosan! Csak arra ügyelj, hogy az automatikus ürítés ki legyen kapcsolva.

Egyébként az alapértelmezett beállításaival használom, illetve 1-2 egyszerű dolgot átállítottam (pl. hogy legyen sárga keret a benne futó programok ablaka körül, ha az ablak fölső szélére húzom a kurzort), de azért nem árt átbogarászni az általános beállításait, és az egyes homokozókét sem (a homokozó nevén jobb gombbal hívható elő).

Az asztalt és a többi saját könyvtárat én is átirányítottam egy másik meghajtóra, a programok legtöbbjét a SB-ba telepítem, a többit sem a C: -re, így kisebb macera újból belakni a gépet. Aztán, amikor belaktam, jöhet egy komplett biztonsági mentés, és később elég azt visszaállítani (és frissíteni), ha leli valami. Pár perc alatt lesz egy új, de belakott rendszerem.

"jelezze, hogy van frissítés. és majd ha akarom, letöltöm. vagy megengedem neki. nem tehetek róla, de az ilyesmit nem szeretem."

Meg tudlak érteni, nekem sem tetszik, ha valami ennyire önállóskodik. Annyit tehetsz, hogy a homokozóját letiltod a netről, amíg telepíted, elindítod, konfigurálod, ismerkedsz vele, és csak aztán engeded ki a netre. Akkor persze frissíteni fog. Megbízható programnak ismerem. A frissítések gyakorisága nagyon változó, van, hogy pár naponta jön újabb, és olyan is szokott lenni, hogy pár hónapig semmi. Ezt a frissítős hülyeségét leszámítva teljesen megfelel, szinte bármit le tud tölteni.

(#44553) pc360 válasza Wolfskin (#44549) üzenetére


pc360
addikt

Én a Lite verziót írtam. Biztos vagy benne, hogy azt próbáltad? Az teljesen más, mint az aktuális verzió. Azért is linkeltem a Neszén, mert máshonnan már nem igazán elérhető.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44554) pc360 válasza pc360 (#44553) üzenetére


pc360
addikt

Ja de, a hivatalos oldalon is ott van a letöltések közt – nem véletlen.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44555) Jazz


Jazz
veterán

3D-s pdf-hez tud valaki ajánlani valami jó programot, ami képes rendesen kezelni az összetett objektumot és meghajtani az izom kártyán? (adobe dc, és soda pdf sajnos kuka ilyen szempontból, 2fps egy workstation-on).

Köszi!

free your mind

(#44556) pc360 válasza Jazz (#44555) üzenetére


pc360
addikt

:N

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44557) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!

Van olyan program ami a hálózati meghajtót "pingeli" folyamatosan, hogy az ne álljon le? Olyan mint a HDSentinel meghajtó leállásának megakadályozása opció csak hálózati meghajtón?

(#44558) dqdb válasza Jazz (#44555) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak tippelek: valamelyik DXF/DWG/STEP viewer nem támogatja ezt? Vagy nem tudod a PDF-et valamivel átkonvertálni DXF/DWG/STEP formátumra?

A Fusion 360 lett volna a titkos tippem, ami igaz, hogy egy monstrum, és messze nem csak egy viewer, de magánfelhasználásra ingyenes, azonban nem támogat PDF importot sajnos.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44559) Jazz válasza dqdb (#44558) üzenetére


Jazz
veterán

Step-re van progi, az nem gond. Pdf-re kéne kifejezetten.

free your mind

(#44560) GreenIT


GreenIT
tag

Konyvet pdf-be szkenneltek, de valamiert a szoveget nem lehet szovegkent kimenteni.
Sot nyomtatasnal is ures oldalakat nyomtat.
Ismertek olyan konvertalasi lehetoseget, hogy a vegen ki lehessen a szoveget nyerni belole, hogy vegre forditoprogram lefordithassa magyarra?

(#44561) Jazz válasza GreenIT (#44560) üzenetére


Jazz
veterán

ABBYY

free your mind

(#44562) Jazz


Jazz
veterán

Adobe DC-nél automatikusan mindig megjelenik jobb oldalt a megjegyzés oszlop (1/4 képernyőt elfoglal).
Kilehet valahogy kapcsolni ezt az "automatát"?

Köszi!

free your mind

(#44563) GreenIT válasza Jazz (#44561) üzenetére


GreenIT
tag

Par eve probaltam, 400 dpi-s felbontasban kepekbol mukodott, de csak par oldalig, pdf-et nem probaltam.
Nem ismerek ingyenes verziot belole. :O

(#44564) pc360 válasza GreenIT (#44563) üzenetére


pc360
addikt

Hát, mert nincs is.

A PDF-ben is képekről van szó, tehát semmi nem változik, mintkettőt ugyanúgy lekezeli.

Ha azzal tudok segíteni, küldd el nekem, és megoldom a beolvasást.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44565) milu


milu
aktív tag

Olyan programot (lehetőleg free) keresek, amivel a számítógépen lejátszott (pl.: akár rádióműsort, de más hangot is) hangot lehet jó minőségben felvenni. (Az Audacity programmal készített hang nem igazából tetszik...)

[ Szerkesztve ]

(#44566) csferke válasza milu (#44565) üzenetére


csferke
senior tag

Esetleg próbálkozz ezzel streamWriter

(#44567) ollie válasza milu (#44565) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Más codecet használj a felvételhez.

***

(#44568) pc360 válasza ollie (#44567) üzenetére


pc360
addikt

Mármint mentéshez. A felvétel az szerintem lossless ígyis-úgyis, tehát semmi baja sincs az Audacity-nek.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44569) KisApám


KisApám
addikt

MOBIL TELEFON

Új telefont vettem, szeretném a régiről a telefonszámokat átpakolni az újra, melyik programmal lehet?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#44570) pc360 válasza KisApám (#44569) üzenetére


pc360
addikt

Milyen telefonok, milyen rendszerekkel? Feltételezem, hogy mindkettő Android.

A névjegykezelőben mentsd át a számokat a Google accountod alá, így a további teló váltásokkal nem lesz baj! Onnantól fogva ha egy új készüléken megadod az accountod, azzal együtt érkeznek a telefonszámok is. Ezen a felületen tudod őket szerkeszteni, ami innentől fogva szinkronban lenne a telefonoddal. Itt képeket is könnyen bevághatsz a fontos kontaktokhoz.

Ha offline szeretnéd megoldani, akkor Super Backup-al elvileg át tudod zúzni a telefonszámokat. De ha csak nem szándékos a Google-kerülés, sokkal kényelmesebb a fenti módszer, még ha elsőre szét is zilálja a névjegyeket, és foglalkozni kell velük a webes felületen. Amennyiben a progi nem jön be, akkor az összefoglaló első mondatát ajánlom figyelmedbe.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44571) KisApám válasza pc360 (#44570) üzenetére


KisApám
addikt

OK.
Köszönöm!

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#44572) spe88


spe88
senior tag

Létezik olyan program, beépülő, webes akármi, ami különböző kritériumok alapján egy adott Google Drive-mappába menti az e-mail mellékletét, ne adj' isten magát az e-mailt is? -- valamilyen formátumba.

Pl.: adott e-mail-címtől érkező, adott szó szerepel az e-mailben, adott hónapban jön, akkor azt mentse le egy adott GD-mappába.

Nem túl bonyolult, de alighanem ez is csak bennem fogalmazódott meg, hogy kéne, mert túl kényelmes vagyok. :D

köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#44573) mezis válasza spe88 (#44572) üzenetére


mezis
nagyúr

Esetleg próbálkozz egy (nagyon) okos hangszóróval.... :DDD ;]

mezis

(#44574) tordaitibi válasza pc360 (#44570) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Most látom az avatarod. De furcsa, megszoktam a régit..

(#44575) tordaitibi válasza pc360 (#44570) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha nincs szükséged az extrákra (kép, mailcím stb. csak a telszám-névre), exportálod .vcf fájlba, valahogyan átjuttatod az új telóra és importálod. Ezt a formátumot minden kezeli visszamenóleg is, remélhetőleg a jövőbe is így lesz. Én ebbe a primitív formátumba backupolok évek óta, párszor már jól jött.

(#44576) sfdrakex válasza tordaitibi (#44575) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem ő kérdezte :D Egyébként nem egyszerűbb felhőbe menteni? Nem kell szórakozni fájlokkal, megadod a telónak honnan szedje elő a kontaktokat, szinkronizál, pár mp alatt kész minden.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44577) tordaitibi válasza sfdrakex (#44576) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Persze hogy egyszerűbb de pl. én perpillanat egy gapps és googlementes custom rommal élek együtt 1 éve. Egyedül a google hangalapú szolgáltatása hiányzik.

(#44578) sfdrakex válasza tordaitibi (#44577) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor is lehet szinkronizálni, hotmailbe, telenor contactba, meg ezer más ilyen app van. Egyszerűbb mint másolgatni vcfbe.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44579) pc360 válasza tordaitibi (#44574) üzenetére


pc360
addikt

Na, akkor még egy váltás, ez a régi accountommal jól megszokott darab. Kb. ez, és a keselyű ér valamit grafikailag, amúgy elképzelni nem tudom, honnan kukázták ezeket a gyomorforgató avatarokat, gyűlölöm mind. A staffnak meg 10 év alatt sem esik le, hogy egy hányadék, és kéne vele kezdeni valamit.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44580) tordaitibi válasza sfdrakex (#44578) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Persze hogy lehet.
De a legprimitivebb modszer amikor a 100 koruli kontaktom a sim kartyan IS megvan, megmentett mar egyszer egy leesett es darabokra tort telefonnal. Attettem a simet egy keznel levo butafonba es hetvegen nem maradtam elvagva a vilagtol :)

(#44581) sfdrakex válasza tordaitibi (#44580) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Csak amikor már van 4-500-1000 kontaktod, akkor ez mondjuk nem működik, és akkor sem, ha a kontaktokhoz nem csak telószámok vannak mentve. Okostelefont használ az emberek nagy része, közben úgy használják, mint a 2000 körüli telefonokat. Egyébként lehet olyat is, hogy szinkronizálod felhőbe, pcre lemented a listát, és azt fel tudod tenni butatelóüra is a megfelelő szoftverrel. Egyébként pedig már olyan régóta vannak okos telók, hogy általában akad kéznél baj esetén egy régebbi, amivel szintén le lehet szinkronizálni felhőből.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44582) Geresics


Geresics
addikt

Kukucs!
VLC helyére keresnék valami frankó média-lejátszót!
A helyzet az, hogy már sok gépen szívtam vele, és most a saját gépemen is észrevettem, hogy mióta újraraktam a Win10-et, szaggatnak a videók, amik előtte hibátlanul mentek! 1080p60 akciókamerás felvételeket vágok, és renderelek. Először azt hittem rosszul rendereltem, de aztán megnéztem a forrásfájlt, és az is szaggat, pedig Win-install előtt semmi baja nem volt...
Szóval itt az idő, hogy átszokjak valami másra, de nincs túl sok kedvem végigpróbálni 10 programot, hát inkább kérdezek először! :B
:R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44583) AtHoS válasza Geresics (#44582) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én csak azt tudom ajánlani, amit használok. MPC-HC-t használtam éveken keresztül, de azt már nem fejlesztik, de van egy Black Edition "fork"-ja ami folyamatosan kapja a frissítéseket [link] ezt használom jó ideje és nem volt vele problémám. Nem kell telepítened sem, van portable verziója szóval könnyen tehetsz vele próbát. Hardveres gyorsítást természetesen tud

read-only mode on the forum

(#44584) Cs1csó válasza Geresics (#44582) üzenetére


Cs1csó
félisten

- Potplayer azért ajánlott mert a fejlesztője az EREDETI KMPlayer készítője tehát piszok nagy rutinja van és mivel jó pénzért adta el a KMPlayer-t ezért ez már csak hobbi neki értsd: nem akar újabb bőrt lehúzni arról aki használja
- MPV ezt nem próbáltam de jókat írtak róla és az alternativeTO oldal szerint is kedvelt
- MPC-BE ez az előző kommentben is említett fork
- SMPlayer ezt sem ismerem nagyon de még mindig aktívan fejlesztik és a népszerűségi listára még felfért, talán a kipróbálási sorrendet is érdemes ez szerint tenni.

Ezek a vállalható VLC alternatívák, a többet jelentéktelenségük alacsony fejlesztési stb. szintjük miatt nem ajánlok.

[ Szerkesztve ]

(#44585) Geresics válasza Cs1csó (#44584) üzenetére


Geresics
addikt

és (#44583) AtHoS
Köszi srácok a gyors választ!

Közben felmerült még egy kérdés: január végétől meglehetősen sok 4K60 videót fogok nézni (és vágni)! Az változtat bármin? (Még nem tudom milyen formátumban és bitrátával rögzítek majd, de DJI Osmo Pocket lesz az elkövető!)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44586) Cs1csó válasza Geresics (#44585) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, nem lehet tudni, hogy épp melyik lesz az a lejátszó ami a te hardvereden a legjobb, legstabilabb lejátszási minőséget hozza, egy tipp: nézelődj a neten teszteket stb. akik hasonló megoldással vesznek fel és játszanak le tartalmat, hogy ők mire esküsznek, gondolom ismersz olyan szakmai topikokat ahol az ilyen problémákat mélyebben feszegetik. Amiket mi írtunk ezek népszerű Windows-os média lejátszók nem professzionális célszoftverek.

(#44587) pc360 válasza AtHoS (#44583) üzenetére


pc360
addikt

Érdekes módon a K-Lite Codec Pack részeként még mindig lépdesi az MPC-HC a verziószámokat, most épp az 1.8.3.8-nál jár. Azt, hogy ki és miért gondozza, vagy hogy a hivatalos oldalra miért nem kerül fel, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44588) Cs1csó válasza pc360 (#44587) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig azt már nem folytatják egy ideje lehet onnantól már a fork fejlesztését írják hozzá.

(#44589) pc360 válasza Cs1csó (#44588) üzenetére


pc360
addikt

Igen, pont most akartam még a hsz-be beszerkeszteni, hogy egy újabb, nem túl jól dokumentált forkról lehet szó.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44590) AtHoS válasza pc360 (#44589) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tényleg frissítik [link], most 23-án jött ki az 1.8.4

Github-ról a readme-ből kiemelve

"Development Status
The player is mature, stable, reliable, and already provides a huge amount of features.

Due to a lack of active developers, the player is currently in maintenance mode. This means that there no plans for adding any new features. Development is limited to small bug fixes. The internal codecs are developed in an external project (LAV Filters). That project is still actively maintained, and MPC-HC will be updated periodically with the latest codecs. Same applies to code/files from other external projects that are used by MPC-HC, such as MediaInfo."

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#44591) Cs1csó válasza pc360 (#44589) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel az a bajom, hogy sokszor a fejlesztés volumene csekély, akinek hiba nélkül fut a VLC inkább azt ajánlom mert sokkal komolyabb gárda van mögötte.

(#44592) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Olyan jegyzetelő/emlékeztető programot keresek ami kompatibilis Androiddal és Win10-zel.

A lényeg az lenne, hogy amit feljegyzek emlékeztetőben "azt" amikor bekapcsolom a gépet (bármilyen más program nélkül->ne kelljen hozzá böngésző) megjelenjen ugyan az win10x64-ben is, és természetesen ez fordítva is működjön.

Használom és szeretem a Win10 gyári jegyzetelő programját a Sticky Note programot, de sajnos az ott leírtakat nem tudom automatán átvinni Androidra is.

Örülnék ha tudna magyarul, mert szégyen gyalázat az angolom.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44593) Geresics válasza Predator2 (#44592) üzenetére


Geresics
addikt

Google Keep!
Ráadásul meg is lehet osztani: ergo meló mellett csinálhatsz benne bevásárló-listát, amit az asszony frissít neked, hogy hazafelé vásárolj! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44594) pc360 válasza Predator2 (#44592) üzenetére


pc360
addikt

A legtöbb jegyzetelőprogi, ami valamiféle Android klienssel is kompatibilis, az böngésző alapú, nem nyílnának gyorsabban. Így marad a Keep, az legalább reklámmentes, és droidon is jól használható.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44595) tordaitibi válasza Geresics (#44582) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ha ELŐTTE jó volt, akkor nem a VLC a hibás, kodek, driver, videorenderer kimeneti probléma.
Ha minden a helyén, majdnem mindegy milyen lejátszót használsz, mármint a kimenet szempontból.
Én egy linux disztrón 1 órát tökörésztem mire megfelelő kernel-driver-kodek-kimenet összeállítást taéálta, az SmPlayerre. Szaggatott a kép, de nem minden formáumon, vagy irreálisan nagy, 40-70% volt a procihasználat.

(#44596) Geresics válasza tordaitibi (#44595) üzenetére


Geresics
addikt

Nem értem. :F A VLC lényege az volna, hogy nem kell hozzá semmi, nem? Felteszek egy Windowst, meg egy VLC-t, aztán már megy is minden. Legalábbis régen így volt! Most is ez történt! Feltettem a legújabb Win10-et, az alaplap cuccait, a legújabb nVidia szoftvert, a legújabb VLC-t, és ennyi.

Azt mondjuk nem tudom, hogy az új Win10 mit nem tartalmazhat, amit a régi tartalmaz, ugyanis a Microsoft eléggé kiherélte (pl. nincsenek benne nyomtató-driverek sem feleslegesen), de még a hálózati meghajtót is mókolni kellett, hogy megtalálja...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44597) Predator2 válasza pc360 (#44594) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat. De ha jól értem asztali számítógépen ez is csak valamilyen böngészőn keresztül működik? :O

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44598) #53667584 válasza Predator2 (#44597) üzenetére


#53667584
törölt tag

Standard Notes - mindenre is van kliens

(#44599) pc360 válasza #53667584 (#44598) üzenetére


pc360
addikt

Csak a poén kedvéért: ez is Chromium alapú. Úgy nézem, valami Simplenote származék. Így hát ez se egy ultragyors valami, cserébe encryptelt és... működik. Vagyis működne, ha Androidon be tudna lépni az asztalin generált belépővel. Ezért mondom, hogy a Keep ehhez képest (ha a titkosítást nem vesszük alapul) nem rosszabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44600) Zaja2


Zaja2
senior tag

Helló! Olyan programra lenne szükségem,amivel az online nézett szélesvásznú filmeket tudom "széthúzni".
17 collos monitorom van jelenleg,és ezen filmezek is,de amikor ágyból nézem,nagyon sok mindent nem látni a filmekből,mert a kép kb csak 1/3-án van csak a film.

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.