Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) Keef_Lee válasza pc360 (#44300) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az avast szerint is az eseménynaplók, meg log-ok, meg a franc tudja mik, esznek 6 gigat, de az mind windowsos. Majd mindjárt neki esek akkor a karbantartóval, utána meg a bleachbittel.

(#44302) pc360 válasza Keef_Lee (#44301) üzenetére


pc360
addikt

Sok fizetős tisztítóprogram előszeretettel él a nagy gigák eltávolításának ígéretével. Mondhatni ebből élnek...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44303) Cs1csó válasza Keef_Lee (#44296) üzenetére


Cs1csó
félisten

Wise Care 365 Free

Maximálisan kipörgetem évek óta és stabil a rendszerem, persze ennek a használata is sok esetben inkább hobbi.

(#44304) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Tud valaki itt egy jó Scannelő programot? (Canon) multifunkciós nyomtatóhoz? Az IJ Scannert adták hozzá, de ez nem tud előnézeti képet, így nem látom mit scanneltem. Több oldalnál zavaró. A Not Another PDF-et néztem, de az rosszabb minőségű PDF-et készít. (fakóbb)
Köszi!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44305) pc360 válasza Cs1csó (#44303) üzenetére


pc360
addikt

Jó példa arra, amit írtam.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44306) sfdrakex válasza Faterkam (#44304) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows gyári képolvasója nem jó?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44307) Faterkam válasza sfdrakex (#44306) üzenetére


Faterkam
addikt

Jó lenne, ha tudna pdf-et, több oldalast, kereshetőt, de én nem tudom ezt beállítani. Csak képekbe ment!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44308) pc360 válasza Faterkam (#44307) üzenetére


pc360
addikt

Hogy lenne kereshető, ha csak képekről van szó? Arra karakterfelismerő (OCR) program kell, hogy szöveget konvertálj a beszkennelt tartalomból (Abbyy FineReader).

Szkennelő progikból ezek vannak. A NAPS2 ingyenes.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44309) Faterkam válasza pc360 (#44308) üzenetére


Faterkam
addikt

Tudom, ezért írtam, hogy jó lenne, ha tudna pdf-et. a gyári tud, de az meg nem csinál előnézetit. A Naps2-t próbáltam de ezt is írtam fentebb. Az fakóbb képet scannel, és rosszabb a tömörítése :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44310) pc360 válasza Faterkam (#44309) üzenetére


pc360
addikt

Jah, csak nem ismertem fel teljes nevén. :)
Van azért jópár beállítása. Akkor marad a 2 fizetős.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44311) Faterkam


Faterkam
addikt

A VueScan-t nézegetem! :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44312) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Nem tudtok esetleg olyan online ingyenes felületet, ahol tudnél létrehozni vizsgákat.
Lenne egy 80 kérdés. midegyikhez négy válasz. Megadnám a helyeset a programban és utána csinálna egy vizsgát belőle. :R

(#44313) pc360 válasza smallmer (#44312) üzenetére


pc360
addikt

Ezek között van pár online verzió is. Leírja szépen a pro-kontra infókat. Itt van még egy gyűjtés. Ezek voltak a legjobb Google találatok a témában, jó eséllyel a tesztelés feladata rád hárul. Esetleg még a Google Űrlapok segíthet, bár az ott megkapott eredményeket neked kell kiértékelned.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44314) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Elnézést a tudatlanságom és a nulla angoltudásomért,
flux, jó, pont nekem valő mert sokat bámulom éjjel a monitort,
de hogyan lehet úgy beállítani, hogy csak 2 profil legyen és ez választható legyen? Nem kell az automatika.
A 2 profil, egy nappali, amikor semmit nem változtat és egy éjjeli mikor egy általam beállított színhőmérséklet és fényerő lenne.

(#44315) GEPESZ66 válasza Faterkam (#44311) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is ezt használtam korábban.

(#44316) tordaitibi válasza Faterkam (#44307) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én a szkenneremhez kapott gyári kezelőszoftvert indítom, abba beállítható hogy előnézettel induljon, és lehet benne bármikor előnézetet kérni, valamint beállítható több kimenet (nyomtat, ment, küldés az Abby Fine raderre, ez utóbbit választva ebben van PDF export lehetőség.
Ha ilyenre gondoltál.
1 klikkes megoldást sajna nem tudok, vagyis a szkenneren van 2 programozható gomb de akkor meg nincs előnézet, érthetően. Azonnal nyomtat (fénymásoló funkció) vagy a teljes területet beolvassa és nyitja a readert, vagy amit beállítok.

Kipróbáltam, küldés Open Office, képként, az meg elmenti pdf-be, működik. De természetesen csak kép, nem lehet benne keresni stb.
Az Abbyt vagy valamilyen szövegdigitalizálót nem lehet kikerülni ha szöveges formátum kell.

Nekem az Epson szkenneremhez ajándékba van egy teljes Abby Fine Reader, de próbáltam más pc-re telepíteni, csak Epson szkennerrel működik. Nem lehet meghekkelni, okos... :)

[ Szerkesztve ]

(#44317) Faterkam válasza tordaitibi (#44316) üzenetére


Faterkam
addikt

Az a gondom a hozzáadott IJ Scanner progival, hogy akkor ad előnézetet, amikor elmentettem. Mondjuk egy több oldalas PDF-nél, ez nem nagy segítség, én akkor látnám, mikor bescanneli. De a Vue scan ilyen, még ismerkedünk!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#44318) Cs1csó válasza tordaitibi (#44314) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "nem automatikusat" hogy érted?

Ha itt kiveszed a pipát akkor nem a program fogja állítani a színt:

Itt pedig egérrel azt állítasz be amit akarsz:

Húzogatod a csúszkát és kész. Nálam engedélyezve van a napkelte - naplemente - nappal 5500K este 3400K

[ Szerkesztve ]

(#44319) tordaitibi válasza Cs1csó (#44318) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kikapcsolom, gyari beallitas,
bekapcsolom akkor ne varialjon az este-reggel foldrajzi fekves stb. hanem egy altalam beallitott szinhomerseklet es fenyero legyen.
Vagy hatha valaki ert ehhez, nekem jo lenne ugyanez kulso program nelkul, a winbe vagy az Intel videokartya beallitasokba csak fenyero es gamma allitas van, ez nem olyan mint a szinhomerseklet allitas.
A hofeheret, pl weblapok hattere, intezo hattere, nem lehet igy sargasabbra allitani.

(#44320) Cs1csó válasza tordaitibi (#44319) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi ez minimális erőforrás igényű de ha nem tetszik akkor még kipróbálhatnád ezeket:
- Redshift
- SunsetScreen
- LightBulb

(#44321) tordaitibi válasza Cs1csó (#44320) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szo se volt eroforrasigenyrol, az nem problema.
Ket profil kellene nekem, az egyik a szuz nappali, a masik amit beallitok ejjelre. De ott a fenyerot is levennem.
Semmi tobb.

(#44322) Cs1csó válasza tordaitibi (#44321) üzenetére


Cs1csó
félisten

A SunsetScreen tudja fényerő beállítást és te adhatod meg kézzel mikor milyen fényerőn legyen.

(#44323) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Régebben használtam olyan szoftvert ami tud böngészőt automatizálni. Olyan módon, hogy én indítok egy capture-t, a program elkezdi figyelni a böngészőben a kéréseket stb, mindent ami történik. És én ezt újra "le tudom játszani", akár adott időpontban, automatizálva.

Mi lehet ez a szoftver?

(#44324) ollie válasza szabifotos (#44323) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#44325) rushty


rushty
senior tag

A noscripthez hasonlót keresek csak felhasználóbarátabb. Kiegészítőre gondoltam, nem külön erőforrás-igényes programra.
(Plugin, adverticum lassítók fölösleges betöltését lőném ki. Egyebeket csak ritkán.)

Revolut meghívó pü-ben

(#44326) PistiSan válasza szabifotos (#44323) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem tudom te mit használsz, nekem ezt ajánlották egyszer. [https://www.autohotkey.com]
Billentyű lenyomást tudsz vele előre rögzíteni, ha ugyan azokat kell végig nyomni akkor ez egy jó megoldás.

(#44327) Cs1csó válasza rushty (#44325) üzenetére


Cs1csó
félisten

Melyik böngészőben használnád?

(#44328) pc360 válasza PistiSan (#44326) üzenetére


pc360
addikt

Kicsit másról volt szó. Nem beviteli eszközöket szeretne automatizálni, hanem konkrét folyamatokat egy weboldalon. ollie jót linkelt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44329) rushty válasza Cs1csó (#44327) üzenetére


rushty
senior tag

Igazából mindegy. Win, FF van az első helyen..
Olyan jó lenne ha még kevés memória is zabálódna (a megnyitott fülek bezárása után sem csökken).

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#44330) Cs1csó válasza rushty (#44329) üzenetére


Cs1csó
félisten

- ScriptSafe
- Umatrix
- Ublock Origin - ez egy kiváló kártékony dolgok +reklám blokkoló de haladó módban lehet tiltani sript-eket is:

A NoScript-et és a ScriptSafe-et is próbáltam nekem macerásak voltak és az Umatrix sem egy sétagalapp bár nagyon intuitív a kezelőfelülete. Az UBO teljesen vállalható amúgy sem szoktam rizikós oldalakon járkálni.

(#44331) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

van valami progi amivel ellehet dönteni hogy hol a hiba, miért dobálja el a wifi-t sokszor a noti?

Most vagy a telefon (wifi hot spot) nem bírja kezelni a sok peer/seed kapcsolódást és azért dobja el, vagy a noti wifi progijával van valami.

Másik telefon wifi hot-spot-át is eldobja. A telefonon a hot-spot ekkor aktív marad (ránézésre), és a gépet kell újra csatlakoztatni.

Köszi

free your mind

(#44332) Cs1csó válasza Jazz (#44331) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na fussunk neki:
- milyen oprendszer
- mi a WIFI-d tipusa - eszközkezelőben meg tudod nézn
- milyen noti
- hotspot módban dobja vagy akármikor, rendszeresen vagy ha nagy az adatforgalom

(#44333) Jazz válasza Cs1csó (#44332) üzenetére


Jazz
veterán

Előre is köszi.:)
- Win10
- Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7260
- Asus G751JY
- Telóra csatlakozik ami wifi-hot-spottal osztja a netet és olyankor dobja. De volt hogy routerre csatlakozva is eldobta ha jól emlékszem.
- Nulla adatforgalom mellett dobja. Torrent is 0/0kB, csak van 10 seed ami 0/0, és ennyi.
- Rendszeresen dobja, kb. eldobja 5-10x, utána "bemelegszik" és stabil marad (vagy csak a környező wifi jelek addigra "elmennek aludni" (értsd eljön a késő este, környezeti inaktivitás), és nem ütközik a csatorna?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#44334) Cs1csó válasza Jazz (#44333) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld meg a driver-t frissíteni: driver booster free-vel, vagy a gyártó honlapjáról. Fontos ha telepíted a driver booster free-t akkor lehet fel fog ajánlani egy csomó driver-t frissítésre azok elől vedd ki a pipát csak a Wifi driver-t egedd frissteni, azért mert ha valami jól működik azt inkább ne frissítsük.

(#44335) Jazz válasza Cs1csó (#44334) üzenetére


Jazz
veterán

Sajnos nincs újabb. A legújabb van fenn, pár éves, azóta se adtak ki újabbat. [link]

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#44336) mezis válasza Cs1csó (#44334) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
[link] :Y

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44337) milu


milu
aktív tag

Olyan programot keresek, ami a Win10 alatt emulálja PC-n az Androidos telefonomat és a képernyőn látható a mobiltelefonom képe (prezentációs céllal), azon történő lépések felvehetők.

Tudtok ilyen programot javasolni? (lehet, hogy elégséges egy sima felvevő program a telefonomra és azt a videót betenni a prezentációmba?)

(#44338) Cs1csó válasza milu (#44337) üzenetére


Cs1csó
félisten

Windows-ra Android emulator:
- BlueStacks
- Nox emulator

Ezt a kettőt próbáltam már a BlueStacks-t jelenleg is használom, igaz minimális célokra.

- MEmu

mezis

:Y
:Y

Mindig azt ajánlom, hogy hagyjuk a Windows-nak telepíteni a driver-eket, de ha hiányzik vagy nem jó és nem találjuk a gyártó honlapján - ritka gány honlapok vannak - akkor KI lehet próbálni de hangsúlyozottan csak azt az egy driver-t frissíteni amivel a gond van sőt utána ha minden happy lehet törölni is mert igen dobál fel reklámot. Sajnos ez van, ezen a fronton.
NEM használom a Driver Boostert de próbáltam már egy friss Windows telepítés után engedtem, hogy MINDEN driver-t frissítsen semmivel sem lett jobb vagy rosszabb a gépem úgyhogy azóta friss telepítés után nem haszálom.

(#44339) tordaitibi válasza Cs1csó (#44338) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Neki nem ez kell hanem a telefon kijelzot szeretne pc-re vagy laptopra tukrozni.
A W10 nativan kepes erre elvileg, ha jol emlekszek tartalom atkuldes a neve talan, most nincs w10 gep a kozelmbe, valaki pontositson legyszi.
A telefonnak is tudnia kell a Miracast funkciot, ez altalaban a Beallitasok, Kepernyo vagy Kijelzo vagy Megjelenites menupontba van,
Miracast, tartalomatkuldes vagy tukrozes , mirror, screenmirror neven.

(#44340) ollie válasza tordaitibi (#44339) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A win10 igen, natívan képes a beépített Connect alkalmazással, de csak akkor, ha a PC is Miracasts képes, márpedig ahhoz extra hardver kell.

[ Szerkesztve ]

***

(#44341) tordaitibi válasza ollie (#44340) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igazad van, meg nem is :) , nekem mind a 2 mini pc-m ezt írja ki:

Ennek ellenére az egyiken tökéletes, a másikon sajna 5-10 másodpercenként kimered a kép ergo használhatatlan.
Vagyis a kollégának egy próbát megérne, ha nem megy, akkor nézhet külső szoftver után.
Connect vagy Csatlakozás, ezaz, köszönöm a segítséget.

(#44342) ollie válasza tordaitibi (#44341) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen PC-id vannak? Mert nekem konkrétan ezt dobja fel:

***

(#44343) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok!

1db szabvány 9x13 cm-es (tehát 89×127 mm-es) méretű fotó papírra szeretnék 2 db iPhone-nal készült képet illeszteni, azt 400dpi-be elmenteni .jpg-be is a helyi fotós boltba előhívatni. Melyik windows alkalmazás képes erre? Próbáltam pár "photo collage" programot, de egyik sem volt képes felajánlani ezt a méretet, inkább a közösségi média (Facebook, Instagram stb.) méretarányait követik...
Valami egyszerű, pár klikkes applikációra lenne szükségem, sok képet kellene így szerkesztenem viszonylag rövid határidő alatt (de ha tudtok ugyanilyenből mobil alkalmazást azt is szívesen veszem)

(#44344) kovacs65 válasza JamesHolden (#44343) üzenetére


kovacs65
senior tag

Az IrfanView tud pl kötegelt feldolgozást is.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#44345) tordaitibi válasza ollie (#44342) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Egy ilyen
a másik meg ilyen.

Működik. Win 10-en most képmetszettem.

[ Szerkesztve ]

(#44346) Dluinet válasza JamesHolden (#44343) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A leeső részeket (körbe 1,5mm) belekalkulálod?
Mi van ha az 3,5 helyett az 5,25 inches tekercs van éppen a gépben, akkor 133,35 mm lesz a kép.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44347) JamesHolden válasza Dluinet (#44346) üzenetére


JamesHolden
aktív tag

Köszi a választ, de sajnos nem értem a kérdésed
Elő akarok hívatni mobillal készült képeket kis méretben, majd albumba akarom őket ragasztani. A fotós boltban azt mondták, hogy olcsóbban jövök ki ha a standard 9x13-as méretű képméretre helyezek 2 db képet aminek valós mérete ugye 89x127 mm. 400dpi-be mentsem el, ők onnantól előhívják és le is vágják nekem 50Ft-ért darabját

(#44348) Dluinet válasza JamesHolden (#44347) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tisztán értettem, laborálni akarod a képeket, ami tekercsről történik.
Pontosan ezt írtam le én is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44349) JamesHolden válasza kovacs65 (#44344) üzenetére


JamesHolden
aktív tag

köszi a tippet, de sajnos nem tudom ebben sem hogyan kell belőni a kívánt méretet! Eddig jutottam
Ha a szélességhez lövöm be akkor a magassága lesz alacsonyabb, ha meg a magassághoz akkor a szélessége lesz hosszabb...

(#44350) pc360 válasza kovacs65 (#44344) üzenetére


pc360
addikt

Tud, de a FastStone Photo Resizer sokkal profibb ebben, és a minősége is jobb az IrfanView-nál. Sokkal jobb szabályokkal belőhető, hogy mi történjen a képekkel. Ez a FastStone Image Viewer részét is képezi, de ilyenkor kényelmesebb a külön eszközt előhívni. Szerencsére mindkettő ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.