Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) sfdrakex válasza Sickboy25 (#10549) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szöveget ha másolod és pl paintbe be illeszted majd mented képként?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10552) Chandler válasza sfdrakex (#10545) üzenetére


Chandler
senior tag

Köszi :R

(#10553) cigam válasza Sickboy25 (#10549) üzenetére


cigam
félisten

Itt találsz egy csomo erre a célra írt programot, plugin-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10554) Sickboy25 válasza canniball (#10550) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszönöm sikerült ezzel a kieggel!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10555) NoX


NoX
senior tag

Olyan programot keresek, ami:
- méri az internet adatforgalmat
- figyelmeztet bizonyos limit elérése után a megfelelő ciklusra megadva
- lehetőleg magyar

Köszi.

(#10556) pigatt


pigatt
őstag

Üdv.!

Nekem egy olyan progi kellene ami wmv-ből avi-t képes csinálni és free!

Köszi!

i9 / 4080 / 32"

(#10557) Temerti válasza pigatt (#10556) üzenetére


Temerti
tag

Én a FormatFactory-t használom: [link]

(#10558) sfdrakex válasza pigatt (#10556) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows movie maker ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10559) Csakénvagyok válasza pigatt (#10556) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

(#10560) kételkedem válasza NoX (#10555) üzenetére


kételkedem
addikt

Adatforgalmat mérni nem probléma:
NetMeter v1.13
NetWorx Free v5.05
NetLimiter v2.10
BitMeter 2 3.5.8
figyelmeztet bizonyos limit elérése után a megfelelő ciklusra megadva no ez probléma, ilyenre nem emlékszem. :(

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#10561) cigam válasza sfdrakex (#10558) üzenetére


cigam
félisten

Az mióta tud avi-ba menteni? Tudomásom szerint wmv only

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10562) pigatt


pigatt
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

i9 / 4080 / 32"

(#10563) sfdrakex válasza cigam (#10561) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bocs, jogos, azt nem néztem mibe ment csak az uj windows live movie makerbe láttam tud csinálni HDket is ésazt nem néztem meg hoyg mégm indig csak wmvbe ment, elnézést. Viszont ez jónak tünik épp most fogom kipróbálni én is: FormatFactory V2.15 [link]

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10564) NoX válasza kételkedem (#10560) üzenetére


NoX
senior tag

Köszi!

A DU Meter még ilyen, csak sajnos nem ingyenes és nincs magyar nyelvi változata.

(#10565) canniball válasza NoX (#10564) üzenetére


canniball
nagyúr

A kételkedem kolléga által ajánlott Netmeter ingyenes és van benne figyelmeztetés opció. Igaz nem tud magyarul, de nem kell hozzá felsőfokú nyelvvizsga...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10566) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Olyan programot keresek ami képes felhasználói bavatkozás nélkül megcímkézni sok MP3-mat egyszerre. Olyan 400-ról lenne szó. Album cím, album előadó, év, stílus, számcím, borító kellene.

Szeretném, ha egyformán lennének megcímkézve a zenéim, és nem akarok egyesével szórakozni vele.

SZERK: WMP-t ne mondjátok ha lehet, valami célprogit keresek, ami egy központi adatbázisból szedi az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#10567) NoX válasza canniball (#10565) üzenetére


NoX
senior tag

Anyámnak kéne, de majd betanítom, úgyhogy a magyar nyelv csak másodlagos.

Viszont ez a [NetMeter] ahogy olvasom a kommentekben, nem működik együtt wlan hálózattal, amitől sajnos kiesik... :(

[ Szerkesztve ]

(#10568) canniball válasza NoX (#10567) üzenetére


canniball
nagyúr

Wlant nem tudom, olyan gépen még nem próbáltam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10569) Gabás válasza Psychonaut (#10566) üzenetére


Gabás
addikt

a WMP pont ezt csinálja ;]

(#10570) ollie válasza Gabás (#10569) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, nekem is ez jutott eszembe.

***

(#10571) #65675776 válasza Psychonaut (#10566) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tag & Rename

(#10572) Psychonaut válasza #65675776 (#10571) üzenetére


Psychonaut
addikt

Kösz. :)

ollie, Gabás: nagyon köszönöm a segítő jellegű hsz-eteket. :(

(#10573) ktg3


ktg3
őstag

mivel lehet img fájlt mountolni?
ami ingyenes is?

köszi ;]

(#10574) canniball válasza ktg3 (#10573) üzenetére


canniball
nagyúr

Virtual CloneDrive.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10575) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Youtube-ról próbáltam letölteni Ashampoo Clipfinder segítségével video-t, de a beillesztett URL-t eldobja, nem tölti le.Korábban tudtam letölteni.Melyik programot használjátok ilyen video-k letöltésére?

(#10576) Fire/SOUL/CD válasza GEPESZ66 (#10575) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az itt található progit próbáld ki, mint látni fogod itt MSN videók leszedéséhez javasoltam, de működik Youtube és még sok-sok más videóval is. [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10577) Kloden válasza GEPESZ66 (#10575) üzenetére


Kloden
senior tag

Én a Firefoxos Video download helpert használom, ennél egyszerűbb nem is létezik szerintem. De van ilyen megoldás is.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#10578) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Tudtok-e olyan jelszókezelő programot (esetleg honosított), mint ami a NIS-ben van:megjegyzi a belépési adatokat, s következő alkalommal kitölti ezeket.

(#10579) mibog


mibog
tag

sziasztok ismét, kérdeznék én is:

milyen ingyenes programmal lehet lapozhatóvá tenni egy pdf fájlt?

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#10580) ollie válasza mibog (#10579) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nem értem. Vagy több oldalas egy pdf, és akkor lapozhatod. Vagy nem, de akkor nincs is mit lapozni.

***

(#10581) mibog válasza ollie (#10580) üzenetére


mibog
tag

sok oldalas fájl, és a lapozhatóság: pont olyan mintha egy újságot lapoznál. lehet hogy valami flash lesz a megoldás... csak nem értek hozzá... :U

Tiszalökön ház eladó, horgásztó, strand közelében http://nyiregyhazanelado.blogspot.com/

(#10582) #65675776 válasza mibog (#10581) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés mit értesz lapozhatóság alatt. Ha mindenféle animált baromságokat, akkor olyat tényleg nem tud az Adobe Reader. Simán lapozni viszont igen. Több beállítás van a több lap kezelésére, ki tudod választani.

(#10583) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok:

Kellene nekem valami egyszerű ingyenes alkalmazás amivel .sub- ból . srt-t tudnék kreálni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#10584) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Milyen programmal lehetne kimenteni az IE8-ban elmentett kódokat, hogy egy esetleges újratelepítésnél ne vesszenek el, hanem betölthessem azokat az IE8-ba?

Előre is köszi! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#10585) ArchElf válasza Armahun (#10583) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem egy mai darab, de én ezt használom:
http://www.tomzavodny.cz/program/subtool/index_en.php
SUB/SRT konverzióra, időzítésre, szerkesztésre épp elég.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10586) Armahun válasza ArchElf (#10585) üzenetére


Armahun
addikt

Tökéletes :R

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#10587) ollie válasza andy83 (#10584) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Kedvencekre gondolsz?

Ez esetben operációs rendszer függő, XP-nél pl. itt vannak:

C:\Documents and Settings\[felhasználó]\Favorites\

Csak elmented, majd visszamásolod.

***

(#10588) andy83 válasza ollie (#10587) üzenetére


andy83
aktív tag

Szia!

Nem a kedvencekre gondoltam, hanem amiket elmentett felhasználóneveket és jelszavakat a különböző honlapokhoz.

upd: És FF3.5-höz is jó lenne hasonló program. :K

[ Szerkesztve ]

facebook.com/SzeretekMozizni

(#10589) ollie válasza andy83 (#10588) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, hát azt nem hinném, hogy ki lehet nyerni valahogy, mivel akkor nem lenne biztonságos a rendszer. De egyébként nem is értem, hogy miért van ilyen programra szükség. Ugye nem azt akarod mondani, hogy nem vagy tisztában az account eléréseiddel?

[ Szerkesztve ]

***

(#10590) canniball válasza GEPESZ66 (#10578) üzenetére


canniball
nagyúr

Firefoxhoz a Secure Login kieg.

(#10588) andy83!
FF-hoz.

(#10589) ollie!
Én pl. évekkel ezelőtt beállítottam az XP-t automatikus bejelentkezésre és már fogalmam sincs mi a jelszavam. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10591) Dany007


Dany007
veterán

Hello.
Remélem jó helyre teszem fel a kérdést. Nem biztos.

Szal kiderült, hogy a főnökünk egy olyan progit akar rakatni a gépekre, amivel voltaképp minden mozdulatunkat képes figyelni. Állítólag azt is, hogy mikor mit törlünk a gépekről stb.

Szal melyik lehet ez a program? Ami így átfogóan képes figyelni, és lejegyezni mindent?
És vajon hogy lehetne kivédeni? Azt biztosan észreveszem ha már fut, sőt biztos vagyok benne, hogy 2 perc alatt ki is tudnám lőni, de akkor meg pont ez lenne feltűnő... :U
Esetleg portable Firefox? : ) Meg ilyenek... Mert akkor már netezni se lehet majd, illetve az is figyelve lesz.
Persze FF-ban most is be van állítva, hogy a szem. adatokat auton törölje kilépéskor. Mindenestől. De ha lesz egy progi ami minden mozdulatot figyel és feljegyez akkor az gondot okozhat...

Asszem az Everest gyártójának a Lavasysnek van egy ilyen figyelőprogramja, de nem vagyok benne biztos, hogy azzal a törölt fájlokat is meg lehet-e nézni. Legalábbis azt, hogy mi lett kitörölve...

Hátha van valakinek valami ötlete :)

(#10592) ArchElf válasza Dany007 (#10591) üzenetére


ArchElf
addikt

EagleEyeOS pl. De mondjuk már én is csináltam ilyet... Ha szervíz szinten fut (esetleg egy kicsit megbolondítva), akkor legfeljebb PSKILL-el tudod kilőni rendszergazdai jogokkal. Megoldható akár úgy is, hogy pl a futó processzek között se látszódjon: DLL hooking és/vagy IO filter driverek segítségével.
De mondjuk ha processz szinten látod is, de egy IO filter driver is van hozzá, akkor lehet, hogy ha kilövöd a processzt, akkor lehal az egész gép.

Ha figyeli a program, hogy mit csinálsz (pl futó processzek ellenőrzése, ablak fejlécek mentése, stb), akkor nem tudsz kibújni előle egy portable firefox-al sem (pont ez a lényeg). Ja, és ha aláírtad, hogy a céges infrastruktúrát nem használod magáncélra, akkor ne tessék arra használni. :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10593) Dany007 válasza ArchElf (#10592) üzenetére


Dany007
veterán

Na megnézem ezeket a progikat köszönöm! :)
Ha a task manager nem is mutatja ki, van pár progi amivel minden futó dll-t meg lehet nézni...
Bár mondom, nem célom, hogy kilőjem, mert az ugyan úgy feltűnő.
Ja, azt gondoltam, hogy a portable nem lesz megoldás... =/ Amúgy a netet sokszor kell használni munka céljára is...
Meg főleg azért lesz ez bevezetve, mert sok a fusi munka... Ergo a fájlokat is akarják látni... Na de kérdem én, mit tud abból megállapítani hogy töröltem 1-2 fájlt? Amúgy is nap szinten igen nagy a fájlmozgás. Hálózatról össze-vissza másolgatnak, törölgetünk stb... Így elég nehéz lenne megmondani, hogy melyik fusi meló, és melyik nem...
Elég kemény világ lesz ha ez beindul és esetleg lesz is belőle balhé :s
Azon kéne inkább elgondolkodnia a főnökségnek, hogy vajon miért fusizik mindenki a cégnél... Talán mert a havi 80 ezer fizetés nem túl versenyképes már 2010-ben... Szal ha ez működni fog és nem lesz kijátszható akkor neki kell állnom másik melót keresni...

hja, szal akkor voltaképp kijátszhatatlan úgy, hogy ők ne vegyék észre hogy kijátszottam? És amúgy miket tudnak (még) figyelni ilyen programokkal?

Na elolvastam mit tud a sasszem! Hát elég durva. Teljes fájl életútkövetés. Nemsemmi.
De most komolyan, ki fogja ezt végignézni ilyen mennyiségű fálj áradatnál, mint ami nálunk van? Egy hét alatt mondjuk 4-5Gb vándorol a gépen, vagy több. Ez jelent mondjuk 50-60 fájlt. Teljes 'életúttal'. Ki fogja ezeket végigböngészni, és kikeresni a gyanúsakat? :s

Amúgy nem írtam alá semmi ilyesmit :)

[ Szerkesztve ]

(#10594) ArchElf válasza Dany007 (#10593) üzenetére


ArchElf
addikt

Az életútnál az a durva, ha kialakítanak elektronikus zónákat is. Úgy ha ott csinálod a dokumentumot (pl a géped a bizalmas zóna tagja), akkor azt nem nagyon tudod semmilyen módon kijuttatni a zónából (hacsak nincs explicit/ad-hoc engedélyezve). Az alábbi tevékenységeket lehet pl. korlátozni zónásítással:
- zónából kimásolás (I/O) (network, eltávolítható eszközök, megnyitás böngészőből, csatolás levélhez, Web - form file post)
- Copy/Paste zónán kívüli alkalmazásba, helyre
- drag/drop
- printscreen
Ezen felül ha a loggolás be van kapcsolva, akár az egész fájlt is logolják (pl ad-hoc engedélyezés alapján), van képernyő mentés (sőt realtime képernyő mentés/követés is). Rendelkezik eltávolítható eszköz (USB/Serial/Firewire/CD) kontrollal is.

Amúgy jól konfigurált rendszernél nem is keletkezik sok megnézendő esemény log (legfeljebb sok "visszautasított művelet" log :) ).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10595) ollie válasza Dany007 (#10591) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy észreveszed, és az még kevésbé, hogy ki tudod kerülni (kilőni, stb). A munkáltatónak amúgy joga van ehhez a saját gépén, nem kell aláírnod semmit sem hozzá.

***

(#10596) bnss


bnss
veterán

Találkozott valaki olyan CAD jellegű programmal, amely segítségével elkészíthetek pl. adott létesítmény egyvonalas villamos hálózati tervét? Az AutoCAD jó lenne erre a célra, viszont nincs ilyen horribilis összegem szoftverre. A SourceForge.net-en keresgéltem, egyelőre nem találtam meg az "igazit". Megköszönnék néhány tippet.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#10597) ArchElf válasza ollie (#10595) üzenetére


ArchElf
addikt

Ez nem egészen igaz. A munkáltató a dolgozókról személyes adatokat kizárólag a személy egyértelmű beleegyezésével (és meghatározott céllal) gyűjthet (ilyenek pl az email és web forgalom, személyes adatokat tartalmazó dokumentumok), még akkor is, ha a személyes célú használatot szabályzatban kizárja.
A vonatkozó szabályozás az 1992. LXIII sz. törvény.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10598) andy83 válasza canniball (#10590) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi! :R

És tényleg, az évekkel ezelőtt beállított dolgokban már nem vagyok teljesen biztos, és nem akkor akarok ezzel szembesülni, amikor újraraktam a rendszert! :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#10599) ollie válasza bnss (#10596) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

DIA?

***

(#10600) Dany007 válasza ArchElf (#10594) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, de nálunk a másolgatás az alap. Az mindenképpen kell.
Amitől én félek, az a nyomon követés. Nem akarok én adatot lopni a cégtől :) De nem akarom, hogy tudják milyen fájlokat másolok fel, vagy töltök le, és hogy miket törlök. Ez a legfőbb gond. Bár bizonyítani így se tudnának semmit... Azt eleve nem tudhatja, hogy az adott fájlt az ügyfél hozta-e vagy nem... Stb...
A netes része már jobban zavar. Mert amikor netről töltöm le az anyagot, az neccesebb...

@ollie: biztos, hogy észreveszem. Még azt is, hogy mikor kapcsolják be a gépet, ha épp nem vagyok ott stb... Ennyire azért nem észlények azok a rendszergizdák :)
Kilőni már nem biztos, hogy ki tudom, de találkoztam már olyan progival, ahol be lehet állítani, hogy mik töltődjenek be induláskor. És akkor szó szerint csak azok fognak, ha pl a hangdrivert kihagyod, akkor nem lesz hang... De ez nem is érdekes. Mivel ha kilövöm akárhogyan is, akkor az már feltűnő.
Hja, és amúgy elvileg nincs joga hozzá, hogy a személyes adataimat kilesse. Se így se úgy. A gépén azt csinál amit akar, és meg is tilthatja a netezést, vagy akármi mást. De az emailjeimbe nem nézhet bele, még screenshot formájában se! Nem beszélve egyéb szem. adatról.

Így ha ez nekik összejön, és lesz egy lebukás valakinél stb ergo igazolódik a használhatósága, akkor új meló után kell néznem nagyon gyorsan :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.