Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) gneohu


gneohu
csendes tag

sziasztok!

..., ami pda (telefon) és pc szinkronba kapcsolása után lehetőséget ad arra, hogy sms-t küldjek a pc-mről pda-n keresztül?

remélem ez egy klassz feladvány lesz :)

köszönöm és üdv.

[ Szerkesztve ]

(#10602) [pod]Diablo válasza gneohu (#10601) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Ha meg tudnad mondani a pda,telefon markajat,tipusat konnyebben utanna tudnak nezni a dolognak: )

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#10603) gneohu


gneohu
csendes tag

igazad van, bocsánat. ASUS P750

(#10604) gneohu válasza [pod]Diablo (#10602) üzenetére


gneohu
csendes tag

igazad van, bocsánat. ASUS P750

off:bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#10605) bnss válasza ollie (#10599) üzenetére


bnss
veterán

Meg fogom nézni, köszönöm!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#10606) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Zenei (pl.mp3) fájlok szerkesztésére mit használtok?

(#10607) canniball válasza GEPESZ66 (#10606) üzenetére


canniball
nagyúr

Mit akarsz rajta szerkeszteni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10608) GEPESZ66 válasza canniball (#10607) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Pl.PowerPoint-hoz wav-fájlt szerkeszteni.Állítólag jó megoldás lenne a Free Audio Editor, csak nem tud magyarul.Tetszik a NERO beépített hangszerkesztője, csak magát a NERO programot nem szeretem, nálam a program többször kilép, ha a beépített alkalmazások között egérrel navigálok.Ill. A 9-es verziókhoz nem is találtam kódot.

(#10609) ollie válasza GEPESZ66 (#10608) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Audacity

***

(#10610) canniball válasza GEPESZ66 (#10608) üzenetére


canniball
nagyúr

Még mindig nem egyértelmű számomra, hogy kész zenéket szeretnél szerkeszteni vagy te magad komponálnál.
Utóbbihoz sajna nem tudok hozzászólni, előbbihez mp3DirectCut vagy Audacity.

Mod. Már megint lassú voltam...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10611) Poo


Poo
aktív tag

Hello

Nem tudom hogy jo helyen teszem e fel a kérdésem de egy olyan progi érdekelne ami elsősorban free, és helpdeskes progirol lenne szó.
webes legyen ha lehet.
Tehát ami kritérium lenne hogy telephelyekre lehessen bontani,hibajegy felvétel legyen szóval ilyen adatbázisos dologról lenne szó hogy lehessen visszakeresni h xy telephelyen mien hibák voltak ki oldotta meg menyi időt vett igénybe esetleg nem hátrány ha statisztikát is kilehetne mutatni belölle, meg legyen egy admin aki szétossza a feladatokat meg ugye a végrehajtók.asszem igy enyi lenne de végül is nem is kell h free legyen ha jó a progi.
Lehet Wines is de Linuxos is.
Válaszokat elöre is köszönöm

Üdv Poo

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#10612) Horka1 válasza canniball (#10590) üzenetére


Horka1
tag

Hi!

Az automatikus bejelentkezést, hol lehet beállítani? Illetve akkor is megy ez ha több profil van?

Teremtsd meg az okokat, az eredmények pedig majd természetes módon következnek! http://hajdufighting.blogspot.com/

(#10613) ArchElf válasza Horka1 (#10612) üzenetére


ArchElf
addikt

Strat menü > run...
control userpasswords2

vagy:
Sysinternals Autologon

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10614) ArchElf válasza ArchElf (#10613) üzenetére


ArchElf
addikt

Domain-be húzott gépen nem jelenik meg ez a kapcsoló

control userpasswords2:

[OK]


[OK]

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#10615) ollie válasza Poo (#10611) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#10616) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Fel szeretném tenni a RocketDock progit,de lenne vele egy olyan gondom,hogy mikor megnyitok egy ablakot akkor is előtérbe marad :W
Ha meg azt mondom,hogy ne látszódjon,akkor meg mindig csak egérre jön elő.

Illetve,hogy mikor a dockon megnyitok valamit,akkor megjelenik a tálcán is. Ezt hogy kerülhetném el,tehát úgy,hogy a dockon jelöle a futó programokat és ne a windows Tálcán?

Légyszi segítsetek!

Tigris, tigris, csóvafény...

(#10617) [pod]Diablo válasza cellpeti (#10616) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Ennek a kerdesnek itt jobb helye lett volna.

Hogy ne csak off legyen: a beallitasoknal az altalanos resznel pipald ki az ablakok minimalizalas dokk-ra,es/vagy a a futo alkalmatasok jelzot.A pozicio nal pedig a visselkedest allitsd mindig alulra.A talcan valszeg mindig megfognak jelleni az eppen futo programok,ha nem rejted el,vagy lovod le.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#10618) atesz117 válasza cellpeti (#10616) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
A beállításoknál a Pozíció fülön a Viselkedés - "Mindig alul" legyen, így az ablakok eltakarják, a Viselkedés fülön a "Megjelenítés az egérmutató hatására" ha ki van jelölve, akkor felhozza az ablak fölé.
Hogy a tálcán ne jelenjenek meg a megnyitott ablakok, erre még nem találtam megoldást, illetve annyit, hogy a dokkra lehet minimalizálni az ablakokat ("Általános" fül).

Szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#10619) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Sajnos elfelejtettem a jelszavamat az email programban.
Az XP-ben az Outlook .iaf formátumban mentette a beállításokat, csak nem tudom belőle most kiszedni. (most win7-et használok)
Ötlet???

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10620) [pod]Diablo válasza 7Heads Drago (#10619) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

lehet hogy hulyeseget mondok,porbaltad mar tc-be Edit(F4)-el?

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#10621) 7Heads Drago válasza [pod]Diablo (#10620) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Közben megtaláltam máshol. :W
A TC csak kriksz-krakszokat rakott ki.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10622) MikiASD


MikiASD
tag

Hy!
VAn olyan program ami felismeri a számitógép hardvereit és megmutatja milyen driver kell hozáá?

(#10623) [pod]Diablo válasza MikiASD (#10622) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Olyanrol nemtudok ami megmutatja hogy milyen driver kell hozza de ezzel megtudod nezni az osszes hardvered,es onnantol marcsak baratunkat a google-t kell hasznalnod,es nagy valoszínuseggel fogsz talani megfelelo drivereket.

[ Szerkesztve ]

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#10624) MikiASD válasza [pod]Diablo (#10623) üzenetére


MikiASD
tag

köszönöm!

(#10625) C64


C64
őstag

Milyen program, ami megmutatja, hogy egy file-t melyik sw használja éppen?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#10626) kalmarattila


kalmarattila
csendes tag

Olyan vágólap (clipboard) kezelőprogit keresek ami tud úgy beilleszteni hogy mindig csak 1 sort tesz be az auktuális vágólapon lévő szövegből. Pl. vágólapra teszek egy nagyobb szöveget, amiben soronként van az infó és azokat egyesével kell beillesztenem egy adatbázisba, majd mentenem. Elkerülendő a folyamatos ablakváltogatást és a "copy-paste"-et csak egyszer kimásolnám a beviteli szöveget és egyesével beilleszteném a cél helyre, folyamatosan csak paste paranccsal, automatizálva...

A progik amiket eddig találtam csak több vágólapot csináltak, de különösebb funkciók nem voltak bennük...

(#10627) Fire/SOUL/CD válasza kalmarattila (#10626) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha használsz Office csomagot esetleg és az adatbázis(amibe az adatokat szeretnéd beillesztgetni) az valamilyen ismert formátumú, akkor nincs szükséged ilyen vágólaposdira.(Amúgy nincs tudomásom ilyen progiról sajnos)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10628) Poo


Poo
aktív tag

Hali.

Olyan progi érdekelne ami az lpt1 portot átirányítja usb-re, ugyanis az uj nyomtatókat már csak usb csatlakozoval látják el és amit használok progit az dos-os és onnan kéne nyomtassak vagy ha valaki tudja hogy mitöl függ ez a dolog mert van olyan nyomtató ameik nyomtat dosbol egy bizonyos parancssoros parancsal mégpedig a
"net use lpt1 \\gépnév\megosztott nyomtatónév /persistent:yes "
Ehhez is hogy működjön kell egy aktív állandó hálózati kapcsolat.
Találtam már olyan progit ami átirányítja de a formátummal gondok voltak és nem felelt meg.
Gondolom én ez a nyomtatónál a firmware-el lehet összefüggésben vagy nem tudom.
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, ötleteket, megoldásokat.
Köszönöm.
Üdv: Poo

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#10629) BigBadPlaYeR válasza Poo (#10628) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Esetleg a PDF Creator virtuális nyomtatóval.

De ha DOS-os, akkor ott a DOSBox, abból direktbe tudsz print screen-t készíteni Ctrl+F5-el. Aztán abból azt csinálsz amit csak akarsz.

Volt nekünk is jópár DOS-os házink. Mechanika, hőkezelés, stb.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#10630) Poo válasza BigBadPlaYeR (#10629) üzenetére


Poo
aktív tag

Sajnos nem csak én használom progit és hát a mindennapi felhasználóknak ha megemlítem a printscrent akkor csak lesnek, na mindegy meg nem csak 1 oldalas dolgokról lenne szó...

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#10631) sfdrakex válasza Poo (#10630) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

ilyen kábel nem lenne jó Ha hálóban van a gép lehet egyszerübb ha tényleg lpt1 re dugnád átalakítóval nem?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10632) kraftxld válasza Poo (#10628) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosan milyen típusú nyomtatóról van szó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10633) Fire/SOUL/CD válasza Poo (#10630) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem írtad milyen progival próbálkoztál, de esetleg ezt próbáld meg: [link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10634) kraftxld válasza Poo (#10611) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Microsoft System Center Service Manager,

valamint mi a cégnél egy connectwise nevű cuccot használunk
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10635) Poo válasza kraftxld (#10632) üzenetére


Poo
aktív tag

Csakis hp nyomtatókat használunk jelenleg a 6000n nyomtatót és 6500 AIO multifunkciósokat vesszük, és ami poén az egészben h 6500 AIO és 6500 AIO wifi közti különbség h a wifis támogatja a dosos nyomtatást részben mert van amit kilehet nyomtatni dosbol is de a sima 6500assal semmit abszólut és mi is furán álltunk a hozzá és hardwerileg teljesen ugyan az a 2 nyomtató kivéve h az egyikbe van wifi is na de ez csak érdekességképpen mondtam.
Eddigi nyomtatók mentek ezzel a net use-os parancsal amit lentebb is írtam amik usb-s is volt de az újabb már nem, kollégám talált 2 progit ami úgy működik h fel egy kamu nyomtató az egyik progi átküldi a kamu nyomtatósorba a dolgokat és míg nem lépsz ki az alakalmázásból az ott szépen gyűlik egymás után és mikor kilépsz akkor a másik progi úgyszintén küldi tovább az igazi nyomtatónak a nyomtatni kívánt dolgokat de van amit elfelejt vagy a formátum nem felel meg meg ilyesmi szal az a progi nem jó sajna.
Olyan lpt+usb kábelt meg még nem találtam erre én is gondoltam hogy vajon úgy mi csinálna a nyomi, szal ha találok akkor meglesem majd.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#10636) GD


GD
őstag

sziasztok,

van olyan program ami képes arra, hogy egy boot manager-el beépüljön pendrive-ba és akár egy win7 usb install mellett egy kis iso-t is tudjon indítani? acronis true image home-nak a rescue media-ját szeretném feltenni, mivel elférne, csak 64mb, viszont a win7 telepítőt boot-al meg nem szeretném bukni

köszi

(#10637) sagesz93


sagesz93
addikt

Hi!
Olyan program kellene, amivel egy .gif képet át tudok méretezni. Tudom vannak webes cuccok is erre, de ez a kép 4.9 mb...
Erre kéne nekem valami egyszerű kis progi.
:R

(#10638) Zscca


Zscca
tag

Olyan progit szeretnék keresni ami le tud kezelni Emuleos cuccokat is meg torrentet is viszi.

(#10639) kraftxld válasza sagesz93 (#10637) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Paint.net
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10640) BigBadPlaYeR válasza GD (#10636) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ismerősöm azt hiszem úgy oldott meg ilyesmit, hogy a Pendrive-ról DOS-t bootol, utána pedig akármennyi cuccot el lehet indítani róla. A Hiren's példájára csinálta.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#10641) dr_strange válasza Zscca (#10638) üzenetére


dr_strange
senior tag

mldonkey

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#10642) KRi2


KRi2
aktív tag

Hali.

File átnevezgetősdit, áthelyezőst szeretnék automatizálni.
Lenne nekem egy csomó könyvtáram (egy szinten), mindegyik tartalmaz egy darab file-t. Ezeket a file-okat szeretném egyel kijjebb, kivenni a könyvtárakból, és átnevezni mindegyiket arra a névre mint amelyik könyvtárból kivettem.

Tehát amit szeretnék, hogy egy könyvtárba legyen az összes file, és régi könyvtárnevek legyenek a file nevei.
Több száz könyvtárról van szó. Az üres könyvtárak a végén nem is kellenek.
Mely programmal tudom ezt megcsinálni?
Köszönöm a segítséget.

||| | || ||||| | ||| ||

(#10643) joe2005 válasza KRi2 (#10642) üzenetére


joe2005
senior tag

Nekem legproblémásabbnak a könyvtárakon belüli könyvtárnév fájlok átnevezés tűnt. Itt van a batch file rename progi, majd TC-vel kikeresni a fájlokat és ablakba helyezni és át lehet másolni 1 mappába.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#10644) sagesz93 válasza kraftxld (#10639) üzenetére


sagesz93
addikt

Hi!
Köszi a progit, de így sem sikerül úgy átméretezni hogy utána is mozogjon a kép.
Megnyitom, resize-t rátolom, és csak az első képkockát méretezi át.
Vagy én csinálom rosszul?

(#10645) KRi2 válasza joe2005 (#10643) üzenetére


KRi2
aktív tag

Yep, és működik is. Köszönöm szépen!

||| | || ||||| | ||| ||

(#10646) ollie válasza sagesz93 (#10644) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt mondtad, hogy gif képet akarsz átméretezni. Ez nyilvánvalóan nem igaz, mert animációról van szó. Rajzprogrammal nem is fogod tudni átméretezni. A további kérdéseid google barátunknak tedd fel.

***

(#10647) canniball válasza ollie (#10646) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is láttam már .gif kiterjesztésű mozgó képet, avagy ha így helyes animációt és mivel abszolút nem értek a képszerkesztéshez én is így tettem volna fel a kérdést. Bár jelenleg éppen nem érint a probléma de nem szeretnék tudatlan maradni, feloszlatnád a ködöt? :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10648) sfdrakex válasza sagesz93 (#10644) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Adobe Fireworks; ulead gif animator, macormedia flash.

Adobe Fireworks próba verzió ingyenes.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10649) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok!

Tudtok olyan progit ami részletesen kiírja az internetforgalmat egy adott pillanatban? Olyasmire lennék kíváncs, hogy esetleg valaki nem szívja e a netem! Le van védve a router, de akkor is gyanús valami! :DDD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10650) Bikerman


Bikerman
aktív tag

oi!

valaki tud egy olyan kezelhető programot ajánlani, amivel két videófájlt egybe tudok tenni? lehetőleg lépésről lépésre való magyarázat is jól jönne, ha valakinek van egy kis ideje... :U

ragazzi della curva...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.