Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78751) Csabi1984 válasza SECTORnooB (#78750) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ryzen 3 1200 az gyenge?

[ Szerkesztve ]

(#78752) SECTORnooB válasza Csabi1984 (#78751) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Úgy tudtam, hogy az AMD gyártja a Ryzen 2200G-t :))
1200-ban nincs IGP. És itt igen erős IGP ről van szó

[ Szerkesztve ]

(#78753) Csabi1984 válasza SECTORnooB (#78752) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm :) Mondjuk milyen memória javasolt Mhz-ben?
Illetve szüksgészerű-e,hogy Dualban legyen 2x4GB vagy 1db 8GB is megfelelő?

Nem olcsók a memóriák :)

[ Szerkesztve ]

(#78754) SECTORnooB válasza Csabi1984 (#78753) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem olcsók biza,de dual kell és minimum 2933.

(#78755) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!

● Milyen célra használnád elsődlegesen?
Egy HTPC-t szeretnék összerakni. A cél az, hogy 0-24-ben fusson rajta egy torrent kliens sok torrenttel és filmet, zenét, képet lehessen elérni róla, streamelni. Minél alacsonyabb fogyasztású x86-os processzort keresek.

● Mennyi pénzt szánsz rá?
Kb 25-30 ezret.

● Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
Ha van olyan, ami nem alaplapra van integrálva, akkor a használtat is megvenném, viszont ha alaplapra integrált akkor csak újat.

● Pontos konfigurációd leírása
Nincs. A processzor az a komponens amiben nem tudok dönteni, a többi alkatrészt később választom ki.

Nagyrészt két tv streamelne róla full hd filmeket mellette futna a torrent kliens. Erre a feladatra keresek cpu-t.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#78756) solfilo válasza SECTORnooB (#78754) üzenetére


solfilo
veterán

IGP-s játékra lesz? Mert akkor nem árt a 2933, egyébként meg lehet lassúbb is. Itt nincs CCX-ek közötti kommunikáció. :)

(#78755) zolka95: Én várnék a helyedben, míg kapható lesz a Ryzen 3 2200GE, 35W TDP-re van konfigurálva. Vagy mehet a sima 2200G is, biosban belövöd 45W TDP-re.
Ha nem kell ennyi kraft, akkor valamilyen T-s Pentiumot keress, 4 szálasat, mondjuk G4560T.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#78757) #07400704


#07400704
törölt tag

Még a fentebb említett problémámhoz hozzá tenném, hogy ilyen alaplap van a gépben, esetleg ez az infó segíthet itt egy hozzáértő szakinak a proci melegedés ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#78758) zolka95 válasza solfilo (#78756) üzenetére


zolka95
őstag

Intelnek a J széria processzorai kevesek lennének ezekhez a feladatokhoz?
Mert a fogyasztásuk nagyon alacsony.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#78759) solfilo válasza zolka95 (#78758) üzenetére


solfilo
veterán

Ha ennyire nem kell kraft, mehet a J sorozat, vagy AM1 másik oldalról. :)

Netezés, filmezés mindenkinek mást jelent. Én ma pl nem vennék multimédiára olyan gépet már, ami nem gyorsítja hardveresen a youtube-ot, ehhez a fentebb írtak kellenek (Skylake, Kaby Lake, Coffee Lake, Bristol Ridge /max1080p/, Raven Ridge), meg én örülnék, ha a jövőre gondolva egy 4K film lejátszása sem lenne gond. Idle túl sokat egyik sem eszik.
De várj más tanácsára, ennyire kis fogyasztású rendszerekben nem utazom. :)

solfilo

(#78760) Csabi1984 válasza SECTORnooB (#78754) üzenetére


Csabi1984
addikt

Játékra kb annyira lenne használva mint eddig hébe-hóba :)
Amúgy VGA-nak egy RX460 4GB-os változat van

[ Szerkesztve ]

(#78761) SECTORnooB válasza Csabi1984 (#78760) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mivel nem nagy, vagy sokszor nincs is szakadék a kisebb és nagyobb frekvenciájú modulok között ezért az időtállóság szempontjából fakadóan is a 2933mhzs kit ajánlott.

(#78762) cidalain


cidalain
veterán

Üdv. Adott tesómnál egy HP Compaq dc5800 gyári konfig, E2180 procival, 4 GB rammal. Teljesen elégedett a géppel, de Win 7 alá azért kéne egy kis erősítés.
Teljesen alap dolgokra van használva, office, net, minimál (hobbi) képszerkesztés.

Utánanéztem, gyárilag szerelte ezt a gépet a HP Q6600 és E8400 procival is. Ezeknek a használtpiaci ára elég kevés mostanság, így egy proci csere jó ötletnek tűnik.

Érdemes meglépni egy ilyen upgrade-et? Lesz érdemi gyorsulás?
Ha igen melyik fenti procit vegyem? A dragabbik is megvan 5000-ből. Mire kell figyelni vásárláskor? Érdemesebb kicsit drágábban hosszú (1-2 hónap) garival venni? Széthajtás jellemezte ezeket?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78763) jeni válasza cidalain (#78762) üzenetére


jeni
félisten

A tied LGA775 tokozású. Feltéve ha az van benne amit leírtál.
Én egy ilyenbe egy Q8400-t tettem be+4x2GB rammal és nagyon jól megy öreg gép létére. A saját gyári hűtővel megy ami elég érdekesen van megoldva.Tovább lehet javítani egy SSD- cuccal. Akár egy külön PCIe-16x VGA-t is betehetnék de most az integráltról megy a gép.

(#78764) SECTORnooB válasza cidalain (#78762) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nekem volt mind három processzor, érdemi érezhető előrelépés az E8400 és a Q6600 is. Az előbbi erősebb egy szálon, de a Q6600 4 magos így tehát én ezt választanám.

(#78765) cidalain válasza jeni (#78763) üzenetére


cidalain
veterán

Koszi a valaszt mindkettotoknek.

Igen, 775-os a foglalat, nincs bolygatva, gyari kiepites.
A meg erosebb Q8400-zal elbirt a gyari tapegyseg (csak 300W), es a gyari huto? Ez most csak ilyen low budget projekt lenne, igy ilyen uri huncutsagok, mint ssd szoba sem kerul. A ram upgrade is lenne vagy 8-10 rugo :) (bar a lehetosegek kesobbre megmaradnak)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78766) jeni válasza cidalain (#78765) üzenetére


jeni
félisten

HP 5800
az anyósnak raktam össze ilyen formán,tehát azon ha van játék legfeljebb a Farmeramma.
a házban csak 2 hűtő van. az egyik ami elől van és annak a doboza van úgy kialakítva,hogy egy tölcsér formájában rávezeti a passzív alu CPU testre a kinti levegőt. erre kicsit körülményesen lehet cpu hűtőt szerelni csak az a baj,hogy a gyártó elb@sszta azzal,hogy a venti csatlakozó az alaplapon más méretű mint ami most kaphatóak. ezt csak úgy tudnám megoldani ha szétszedem az új procihűtő venti csatlakozóját és régiről a mostaniről átszerelem.
a másik meg a ház kivezetésén van hátul.
a 4x2Gb memória csak azért egybe ennyi mert nem akartam később ezzel vacakolni,mert mind párba válogatott volt. lehet ezt később megkapod 1000Ft darabjáért de legalább most van egy működő gép. amúgy az a táp egy minőségi nem egy gagyi cucc. lehet egy passzív vagy egy olcsó keveset fogyasztó VGA pcie 16x keresek majd.
Q8400 ami elegendő de a Q9400 is jó oda csak nem tudtam az mennyire melegedik és órajelben nem tud többet és vagy 2500Ft-al lett volna több.
Q6600 az meg egy kisebb proci.
a Q9650 az szép de az ára vagy 17000Ft az annyit sehogy sem érne meg mivel régi cucc,pedig az is elegendő mai dolgokra.

még annyit tennék hozzá,hogy azért rossz az ilyen előre gyártót cuccok,mert maga az alaplap kialakítás is más nem egy téglatest. majd ha az előlapot lekapod látni fogod,hogy majdnem,hogy nem tudsz abba egy másik alaplapot venni. szerintem semmit,tehát csak azt tudod fejleszteni vagy az egészet hagyod úgy ahogy van! a másik képen láthatód a gyári hűtését is.


[ Szerkesztve ]

(#78767) cidalain válasza jeni (#78766) üzenetére


cidalain
veterán

tudom, szedtem már szét takarítás céljából, és láttam hogy nagyon bolygatni nem lehet.
ezért is csak a procit cserélném nagyobbra, és olyanra amilyet gyárilag is tettek bele, mert ahhoz elvileg elegendő a gyári hűtés is, és a táp is.
a mostani proci 65W-os TDP-jű, a Q6600 meg 105W, ami rohadt sok többletfogyasztás, és hő. Az általad ajánlott Q8400 (vagy Q9300) csak 95W, de itt tényleg lehet hogy nem ártana egy hűtő upgrade is, bár mivel ezek már kisebb csíkszélességűek, ezért a hőtermelés is kisebb lehet.
Ha megelégszem egy E8400-zal (TDP 65W ennél is), akkor ugyan visszafogottabb lesz a teljesítmény, de a gyári megoldások elegendőek. Nem mellesleg ez egy tényleg low budget upgrade lenne mert 2500-ért már van ilyen proci (és akár akkor egy 4×2 GB ram bővítés is opció lehet mellé)
fogós kérdések ezek ;)

illetve van itthon elfekvőben egy E5200 proci, így ez is szóba jöhet, ami ugyan előrelépés, de semmiképpen sem akkora, mint egy E8400 esetén. (most dolgoztam egy E5200-as 4GB ramos gépen a napokban, azért ez is sokkal jobb volt Win7 esetén, mint az adott HP-s konfig)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78768) zsintai1987


zsintai1987
tag

Üdv! valami gép upgradben gondolkodtam
Jelenlegi konfigurációm:
Alaplap m5a97 Evo 2.0
Proci FX 8350
2x 4giga ddr3 kingmax 1333Mhz
Tápegység: Chieftec 650es 85%
VGA:Asus rx 560 strix 4gb az és nincs rajta a 6pines tapcsati. (ez a "D"-s vagy butított vagy hogy kell mondani)

Azon gondolkodtam, hogy ha eladnám az alaplap-processzor-memóriát és vennék helyette egy ryzen 2400G-t. abban van olyan erős grafikus chip mint egy rx560? Mert akor az 560-at is eladhatnám valami jobb kártyára
max keret 100lenne
tehát ezt venném:
ryzen 2400g most 43-k
alaplap giga ab350 22-k
memória:1x8giga 3200as memória egy hónap múlva pedig még egy ugyanilyen (ha nemfutná a keretből, illetve itt már nem tudom milyen márkát illetve 2X4 és 1 hónap mulva ismét 2X4 vagy legyen majd 2X8)
Előre is köszönöm a segítséget! (ha van benne hiba bocsesz csak telefonon írok munkahelyről :D)
Jövőhónapban pedig szintén vennék egy valamilyen vga-t

[ Szerkesztve ]

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#78769) solfilo válasza zsintai1987 (#78768) üzenetére


solfilo
veterán

A 2400G-ben picit gyengébb az IGP, mint egy RX 550, szóval ezzel kalkulálj.
Ha egy hónap múlva lenne még egy modul, akkor 1x8GB-ot vegyél, 2x8-at jobban szeretik, mint a 4x4-et. Memóriát a qvl listáról válassz lehetőség szerint, további kérdéseket a topikban érdemes feltenni szerintem.

solfilo

(#78770) Hannibhál válasza zsintai1987 (#78768) üzenetére


Hannibhál
őstag

szerintem add el a cpu lap ram kombót s vegyél belőle egy ryzen 1400asat, az is sokkal jobb a mostanidnál, illetve egy legalább b-s lapot, ott már tudod is húzni, amit meghálál a ryzen(főleg az első gen), aztán később erősebb vga/cpu is mehet bele:)
Am az rx560d-től a 2400g igp-je messze van, kb harmadát tudja csak, ileltve ha még is azt veszed akkor mindenképpen dual channelt adj neki, anélkül kb nincs értelme:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78771) palfitom válasza zsintai1987 (#78768) üzenetére


palfitom
félisten

Közel sem olyan erős a Ryzen IGP-je, mint az RX560.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78772) jeni válasza cidalain (#78767) üzenetére


jeni
félisten

a Q széria az tuti 4 magos gép-ez nem az amire azt mondjuk,hogy 2 mag és 4 szál.
az E8400 csak 2 magos így nem nagyon van előre lépés még akkor is ha csak 2500Ft
én egyelőre a gyárival használom,extra tuning nincs azon,ha gond, akkor a privátban jeleztem,hogy meg csapolom a venti csatlakozó méretét és teszek bele most kapható (van is egyébként egy CPU hűtő ami erősebbnek tűnik és hatékonyabb.)
valamit szerelek oda egy venti bővítő kábelt egy Y változatot
ebben az esetben nem is kell a az alaplapi csati megbuherálnom,csak az Y kábelt.
nekem egy átalakítás olyan 25be van
ez tartalmazza
500GB HDD
4x2GB DDR2 ram
Q8400 proci (emellett a sajátja a mi egy E5200 a fiókban)
Win 7 eredeti rendszer

[ Szerkesztve ]

(#78773) BerserkGuts válasza jeni (#78772) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Azért nem semmi az a E8400 :Y :DDD Nekem is volt elég sok mindennel elboldogul meglepően ha jó vga-is tárul oda. [link]
De nincs sok különbség árban a Quadhoz képest és az meg még jobb.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#78774) mcs válasza BerserkGuts (#78773) üzenetére


mcs
veterán

Ha Chrome-al böngészel, az már hajlamos megfektetni alapon és húzva is. A Quad sokkal jobb választás. :)

(#78775) -KP- válasza mcs (#78774) üzenetére


-KP-
addikt

fillért nem adnék már kétmagos core processzorért. Még a két magos Sandy Ivy Pentiumok is lassan az eladhatatlan kategória pár ezer forintért...

(#78776) mcs válasza -KP- (#78775) üzenetére


mcs
veterán

Nálam is penészedik egy E8400 a fiókban. :D
A Sandy Celeronokon és Pentiumokon se csodálkozok, mert alig gyorsabbak. Egy Haswell G3220 a minimum, ami ezeket legyalulja.

(#78777) hokuszpk válasza IO.sys (#78740) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

vajon az i7-870 az pasztas vagy forrasztott kupakos proci ?
ha pasztas, akkor a kupak alatt lesz a gond.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#78778) havri1 válasza hokuszpk (#78777) üzenetére


havri1
félisten

Még mindig nem tudunk feszültséget, én még mindig arra tippelek, baromi sokat kap auto-n a laptól, és azért melegszik.

havri

(#78779) cidalain válasza jeni (#78772) üzenetére


cidalain
veterán

Es egy Q8400S esetleg? Kicsit visszafogott Q8400, csak 65W TDP, igy biztosan nem melegszik nagyon...

Neked gond nelkul vette a lap a Q8400-at? Vagy kellett bios-t frissiteni?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78780) bluemirage válasza havri1 (#78778) üzenetére


bluemirage
őstag

A ark' szerint az i7-870 max VID-je 1,40 Volt.
A hardware monitor szerint mennyit kap? Nem tudod beállítani kisebbre a Bios-ban, vagy az alaplaphoz is néha szoktak ilyen tweaker programot adni, vagy utólag letölthető.
Idővel a VRM bizonytalanná válik és ilyenkor az alaplapról a feszültség valamelyik irányba droppol, vagy teljsen instabil és ez szokott az alaplap vége lenni.
De mielőtt temetné az ember.... ellenőrzés alá kell vonni a VID-et, azaz a feszültséget.
Ez ide már off.

Meliora sunt bono inimica

(#78781) havri1 válasza bluemirage (#78780) üzenetére


havri1
félisten

Nem nálam van a hiba, pont ezért írtam én is ezt, mert én már jártam így!

havri

(#78782) jeni válasza cidalain (#78779) üzenetére


jeni
félisten

arra BIOS :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y na neeee az a lap vagy 2009 vagy max 2010 év járatú.
Q8400S-ről nem tudok,hogy létezik-e?
beraktam és ment a gép vagyis meg ma is.
majd ha beszarik akkor a memória és a procn kivül mind mehet a kukába,na jó a DVD író és a HDD az még maradhat.

A PC ház se jó igaz kívülről nem látszik,de belül az alaplap felfogatás furataik másutt vannak és a hátsó csatlakozó kivezetések sem szabványosak.

(#78783) cidalain válasza jeni (#78782) üzenetére


cidalain
veterán

Koszi mindent
Hetvegen talizok tesommal, felvazolom a lehetosegeket neki...
:R

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#78784) mcs válasza jeni (#78782) üzenetére


mcs
veterán

Nem kell tartani attól, hogy a Q8400 galibát okoz a fogyasztásából adódóan. Nekem a Q9400 3,2-n egy fika 2+1 fázisos Asus lapban megy szemrebbenés nélkül olcsó ID Cooling minitorony hűtéssel. :)

(#78785) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Üdv!

Segítsetek, mielőtt hülyeséget csinálok :)

Adott 2 konfig:
Asrock z77 + 3770k (szolid 4ghz-en, hogy halk legyen, de tudna többet) + 16gb 2200Mhz RAM (713 CB15)
Asus Z87 Sabertooth + 4690k (szintén 4hgz) + 16gb 2133mhz ram
Mindkettőben MSI GTX970 Gaming OC

Előbbit én használom netezésre, játékra, másikat testvérem főleg zeneszerkesztésre. (Ableton)

Arra gondoltunk, hogy most még jó áron ki tudunk szállni a fenti konfigokból/DDR3 érából, és váltanánk, ami a mi igényeinket ismerve 4-5 évig bőven elég lenne ismét.
Az ötlet az, hogy nekem egy 8400 a játékra, öcsémnek meg 8600k az abletonhoz, de kissé elbizonytalanodtam.

1. t.képpen nekem a 3770k vagy a 4690k is bőven elég arra, amire használom
2. Ryzenről azt írják, hogy DAW-ban nem túl jó, mert magas latencyt produkál, ezért merült fel a 8600k
3. ezekben ugye ott van a Spectre és a Meltdown is, ami akár -20%-ot is jelenthet, és az év 2. felében jön a javított generáció.
4. Ha a z370 nem lesz jó a 9. generációhoz, akkor 1-2 éven belül értéktelen lesz ez a platform is (az eddig megszokottakhoz képest, hogy hogyan tartotta az árát az i7 2.,3.,4. generációja. - csúcs z170-es lapot 25ért nem tud eladni az illető itt PH-n, ami a korábbi trendek alapján simán 50ezret érne)

szóval mi a jó taktika? eladni és belevágni a coffee lake-be, ahogy elgondoltuk? (8600k 5ghz-en azért csak odaver egy ryzen 2600-nak 12 szál/spectre/meltdown ide vagy oda) vagy 1 8400-es nekem és egy 2600(x) az abletonhoz? esetleg kivárni a következő intel generációt, és biztos abban is kidobnak egy 8400/8600k-val egyezőt hasonló áron? Vagy tartsam meg az egyik konfigot hisz elég nekem a teljesítménye, és hagyni még pár évig, míg elavul (viszont ára sem lesz), és csak egy új konfigot venni a zeneszerkesztésre. (és ha igen, akkor melyiket)

Mit javasoltok, ti mit tennétek?

Azt nem szeretném, hogy most belevágunk egy platformba, ami vakvágányt, ha az értékállóságot nézem. (ha lesz egy javított széria, és abban egy 8400-nek megfelelő proci, ki akarna 8400-et venni használtan? mennyit fog éni a most 46e-s CPU, ha szeptemberben jön pl egy 9500@4ghz turbo 50ért? mennyit fog érni egy 35-45ezres z370-es lap, ha semmi más nem megy bele, mint a meghaladott, 'hibás' 8-as széria)

Köszi. :R

(#78786) DudeHUN válasza kasza blanka (#78785) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ableton-hoz magas órajelű Intelt vegyél. 8600K tökéletes. Ryzennel esélyes, hogy nem lennél sokkal előrébb ennél a programnál.

A másik konfignál, meg ha mindenképpen váltani akarsz, akkor részemről a Ryzen-re szavazok. Hosszabb távon jobb alternatívanak néz ki.

Gamer for Life

(#78787) palfitom válasza kasza blanka (#78785) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

Teljesen logikusak a kérdéseid.

Én a 3770K-t nem "dobnám el", főleg, hogy írod, neked bőven elég. Nem írtad, hogy milyen VGA-t szolgál ki, de még 1080-at is simán tehetsz mellé, a kettejük párosán pedig kevés játék tud kifogni...
Persze félő, hogy mi van, ha kihal a lap alóla, szinte csak ezért lenne értelme a váltásnak.

A másik gép esetében a 8600K-ra váltás jó gondolat, ahogy DudeHUN is írta.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78788) kasza blanka válasza palfitom (#78787) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Köszi az eddigi válaszokat, de ha van még vélemény jöhet az is :)

Az a gond, hogy a memóriákért ma, 3770k-ért jövő héten jönnének, de ha nagyon rossz ötlet a dolog, inkább visszatáncolnék kivételesen, bár nagyon nem jellemző rám, hogy se...et csináljak a számból, csak tegnap gondoltam beleolvasok a Coffee Lake topikba meg ebbe.

Ami még szintén elgondolkodtat, hogy mi van, ha jövőre tényleg jön a DDR5. A DDR2 is kimaradt nálam, lehet a DDR4-et is át kéne lépni?

"nem írtad, hogy milyen VGA-t szolgál ki"

De írtam :) gtx970, és ez nem kerül lecserélésre egyhamar.

(#78789) palfitom válasza kasza blanka (#78788) üzenetére


palfitom
félisten

Bocs, tényleg írtad! :B

"gtx970, és ez nem kerül lecserélésre egyhamar" - akkor kb. semmi előnye nem lenne a váltásnak.
Persze, ha hajt az újdonság utáni vágy (amit meg tudok érteni), akkor hajrá! :)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78790) kasza blanka válasza palfitom (#78789) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

mint írtam, az hajt, hogy most még van ára annak, amim van. 3770k még elmenne 45ért, alaplap is 25ért, 16gb ddr3 meg 30ért. ez 100e, és 120-130ból meglenne a z370+8400+16gb ddr4.
vagy várok 1-2 évet, és kapok max 50et a cuccaimért, és ugyanígy 120-130 lenne az új félkonfig.

nem tudom mi lenne a jó :)

(#78791) palfitom válasza kasza blanka (#78790) üzenetére


palfitom
félisten

20-30k-t megér az, hogy új, garis cuccaid legyenek ("visszalépés" nélkül)! :K
(örülhetsz, hogy kapsz 100k-t a cuccaidért!)
A Z370-be még mehet később 6 mag, 12 szálas i7, ami szintén elégnek bizonyul jó pár évig.
(Nekem 7700K-m volt, s Z390-re vártam, de nem bírtam ki, megvettem a Z370-et...)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78792) jeni válasza kasza blanka (#78790) üzenetére


jeni
félisten

Minél tovább hezitálsz annál kevesebbet kapsz érte!!!! Minél tovább nézegeted,hogy ki mit javasol mint új gépet ,annál kevesebbet fog érni a géped.
Én már megkezdtem az első lépést inkább fél lépést.
Az i7-6700K eladtam.
Addig míg nem viszik el a lapot addig egy i5-6500 cpu-t jóval olcsóbban beszereztem,hogy legyen gépem addig is.
U.i.:
A legnagyobb kiadás a DDR4 memória terén lesz és majdani cserénél a VGA oldalon lesz nagyobb összegű kiadásod.

[ Szerkesztve ]

(#78793) kasza blanka válasza jeni (#78792) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Jó, de érdemes coffee lake-t venni (hibákkal együtt, kockáztatva, hogy a 9. gen nem megy bele majd a szinte új z370be, vagy inkább ryzen?

(#78794) jeni válasza kasza blanka (#78793) üzenetére


jeni
félisten

Az utsó Coffee lake az i7-8700K és ezt el kell fogadni amit még betehetsz ami az is nagyon erős jelenleg! Inkább ma egy 8700K mint egy Ryzen 2600X. A 2700X ebben az esetben mennyire lenne jobb egy 8700K-nál az passz. Arról nem is szólva az Inteleket rendesen meglehet cibálni. El tudsz vele érni 5Ghz vagy többet is (delidelésnél nagy a valószínűsége)

(#78795) kasza blanka válasza jeni (#78794) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Csak hogy megkavarjam a dolgokat:
8400 helyett egy i3 8350k? 4 mag 4 szál és K-s. Ez is menne 4.5-5ghz-et?

(#78796) FollowTheORI válasza jeni (#78794) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Játékra 8700K... munkára 2700X

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78797) palfitom válasza kasza blanka (#78795) üzenetére


palfitom
félisten

Ha nem multizol, és kell a magas órajelű 1-2-3-4 magos teljesítmény, akkor igen.
Minden más esetben a 8400 jobban ajánlott.

(#78796) FollowTheORI
:K

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78798) kasza blanka válasza FollowTheORI (#78796) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Egyik sem játszik az adott helyzetben. 8600k vagy 2600(x) abletonhoz (jobb latency, magasabb órajel VS 12 szál)
illetve 8400 vagy 8350k VS marad vmelyik régi konfig

palfitom: csak multi. singleplayer/nem multi jétékkal SZVSZ 20 éve nincs is értelme játszani .)

[ Szerkesztve ]

(#78799) palfitom válasza kasza blanka (#78798) üzenetére


palfitom
félisten

Ha csak multi, akkor egyértelműen a 6 mag, tehát 8400!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78800) FollowTheORI válasza kasza blanka (#78798) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ebben a felállásban is igaz... játékra intel... munkára AMD.

Új procinál, új generációra értve... és minimum i5 azért. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.