Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78901) Hannibhál válasza xLt` (#78900) üzenetére


Hannibhál
őstag

i5 3570et nem tudod belerakni, más a foglalat(s1155-ös a tied meg s1150-es)
Amúgy +15k-t bőven megér egy i5-4570, sokkal jobb lesz, a vga is jó lesz mellé:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78902) xLt` válasza Hannibhál (#78901) üzenetére


xLt`
tag

Upsz, ez a része valóban jogos.
Köszi a gyors választ :)

(#78903) kosaz válasza kekesj (#78899) üzenetére


kosaz
csendes tag

szia azért mert tényleg anyukámnak kell és tényleg csak majongra meg internetezni használná a nyaralóban, nem szeretne laptopot úgyhogy kap egy 24"-es monitort meg egy kicsi gépet ,és az egész kb 100-ezerből nem mintha nem futná töbre csak minek ha nem muszály .azok a gépek amiket néztem a kb 60 - 80 ezerbe kerülnek komplett pl: egy ilyen [link] , vagy [link] vagy intel nuc-okat néztem még de ha szerintetek ennél olcsobban vagy ebben az árban össze lehet rakni sokkal erösebb gépet én meghalgatom a tanácsokat .

(#78904) jeni válasza kosaz (#78903) üzenetére


jeni
félisten

összerakosdi alapján olcsóbban jönnél ki,akár használt garis cuccokból

(#78905) kosaz válasza jeni (#78904) üzenetére


kosaz
csendes tag

Szia az van hogy ajándék lesz és nem akarok asznált gépet adni neki

(#78906) Hannibhál válasza kosaz (#78905) üzenetére


Hannibhál
őstag

s1151es konfig összerakósdiból, pcx:
alaplap: legholcsóbb h110-es, -13k
cpu: celeron g3900, -9k
ram: 4gb ddr4, - 12k
ssd: adata 120gb, -12k
táp: vmely fsp vagy coolermaster, -8k max
ház: noname, -5k
ez összesen max 65re jön ki, emellé még 35ért tudsz monitort, billentyűzetet s egeret nézni, s új garis minden

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78907) kosaz válasza Hannibhál (#78906) üzenetére


kosaz
csendes tag

köszönöm ezt megnézem :-)

(#78908) Hannibhál válasza kosaz (#78907) üzenetére


Hannibhál
őstag

annyit még, ha netezésre lesz használva, hogy az ssd-t mindenképpen tartsad meg, lehet hogy csábítóbb az 1tb hdd, de az ssd sokkal pörgősebbé teszi a rendszert, még egy ilyen kis 2 magos csoda mellett is, s sokáig elég is lesz arra, később meg ha úgy van tudod fejleszteni olcsón, akár vga-val ,akár cpu-val

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78909) jeni válasza Hannibhál (#78906) üzenetére


jeni
félisten

AMD oldalról ezt gondolnám.

GIGABYTE GA-AB350-Gaming
AMD Ryzen 3 2200G 3.50GHz AM4 BOX + Wraith Stealth hűtő
CRUCIAL 4GB DDR4 2400MHz CL17 CT4G4DFS824A
ADATA 128GB Ultimate SU800 SATA3 2.5" ASU800SS-128GT-C
COOLERMASTER N200 fekete
CHIEFTEC GPA-450S8 450W

101 841 Ft

[ Szerkesztve ]

(#78910) joysefke válasza kosaz (#78903) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem véletlenül írtam, hogy szemét mind.

Akkor vegyél anyádnak olyan vackot amit linkeltél, ha ellenségedként tekintesz rá. Frusztrálóan lassú proci van bennük, kombinálva az SSD nélküliséggel.

Barátnőm szülei most karácsony előtt megkértek, hogy válasszak ki nekik egy laptopot 100E-ből, meglepik vele saját magukat. Na abba egy még egy kicsit gagyibb proci került (azt hiszem kétmagos Celeron N3060 vagy valami egy fokkal "erősebb" Pentium variáns) és szintén HDD-s a gép.

Szintén pasziánszra meg mahjongra meg netezni kellett.

Amikor voltam náluk szembesültem a gépsárkánnyal, odaadták, hogy tegyek rajta rendet. A gép _elmondhatatlanul_ gyenge és frusztráló. Sokszor nem tudtam eldönteni, hogy éppen lefagyott vagy mi az istent csinál.

2-3 dolgot felinstallálni a Windows marketplaceről meg leszedni 2-3 másik szükségetelen dolgot az egy egész estés program. Indulás után amikor beröffen a vírusírtó és ellenőrzi van-e frissebb virusdefiníciós-adatbázis (meg nyilván történik még 1-2 dolog a háttérben amiről nem tudok) az legalább 5 perc full 100% kihasználtság a taskmanagerben.

Ha jót akarsz magadnak és anyádnak, akkor intel fronton i3 8100, AMD fronton R3 2200G a minimum ezek 30 körül vannak. Bele kell még egy SSD.
Esetleg egy 2/4-es 1151-es Pentium. Bár az egy jó lépcsővel lejjebb van

Ha ennyi pénzt nem szánsz rá, _szerintem_ jobb ha nem veszel semmit....

[ Szerkesztve ]

(#78911) palfitom válasza jeni (#78909) üzenetére


palfitom
félisten

Valami rosszat linkeltél szerintem, ez nem AMD.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78912) Hannibhál válasza jeni (#78909) üzenetére


Hannibhál
őstag

de ebben nincsen monitor+egér+billentyűzet valamint az anyjának teljesen felesleges(most még) ekkora cpu erő bongészésre, nem is beszélve az igp-ről....

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78913) palfitom válasza jeni (#78909) üzenetére


palfitom
félisten

"csak majongra meg internetezni használná a nyaralóban" - Erre teljesen fölöslegesen erős és drága amit írtál! :U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78914) jeni válasza Hannibhál (#78912) üzenetére


jeni
félisten

ezért van,hogy nem kell külön VGA bele csak ha komoly játékra kell.
a VGA moncsit lehet kapni 16 ropiért.
az egér 1500Ft a bill szintén 1500Ft

én se vennék gyenge gépet,főleg olyat amire kell majd még 30-40e.Ft költeni majd későbbiek folyamán.

palfitom

bármikor tovább fejleszthető.

[ Szerkesztve ]

(#78915) Hannibhál válasza jeni (#78914) üzenetére


Hannibhál
őstag

de mahjongra meg böngészni még az is untig elég amit én írtam s mégis csak bő 30-40e-rel olcsóbb :DD

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78916) palfitom válasza jeni (#78914) üzenetére


palfitom
félisten

Jajj, ne!
Mit kell azon a gépen fejleszteni?

Anyámék gépe kb. 7 éves, egy i3 "dühöng" benne, s még évekig nem kell hozzányúlni, tökéletesen teszi a dolgát, netezni bőven elég!

Kérlek ne ajánlj egy Gaming lapot + majd' 30ezres procit egy szűk költségvetésű, netezős gépbe!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78917) Orgi válasza joysefke (#78910) üzenetére


Orgi
őstag

Kb pont ugyanazt tudnám írni, mint joysefke.
Ismerőseim megkértek úgy 1 éve, hogy max 100-ból kéne egy laptop, kb csak netezni, word meg ilyesmik. Az akkori árakkal nem sokat kellett volna rádobni egy ssd-re meg min. i3 procira, de nem voltak hajlandóak, pedig minimumként ezeket javasoltam.
A gép gyakorlatilag csomószor szinte használhatatlan, csak teker és teker a vinyó, bekapcsolod és 5 percig ne is akarj hozzá nyúlni, egy új w10 build frissítés meg órákra taccsra teszi.
Azóta én vagyok a nub, a laptopot meg gyakorlatilag alig kapcsolják be, tényleg siralmas. Szóval tényleg akkor vegyél anyádnak ilyet, ha szívatni akarod.

Mondjuk mindehhez még annyit, hogy az én hasonló kvalitású laptopomról legyaktam a legális w10-et, helyette felraktam egy Ubuntut és azzal szüttyög 2 percet bekapcsoláskor és utána semmi reszelés a vinyóval órákig... De nyilván ez sokaknál nem opció.

(#78918) joysefke válasza Orgi (#78917) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sokan nem hajlandóak tudomásul venni, hogy mindig van egy beugró szint aminél lehet olcsóbbat venni, de nem érdemes és nem is kifizetődő.

2018-ban egy modern oprendszer mellett a beugró egy SSD + 8GB RAM + minimum egy modern 2c/4t proci (de a mai árak mellett sokkal inkább egy modern 4c/4t). Aki ennél gyengébbet vesz, az jobb esetben csak jó pár évvel előbb fog cserélni mint egyébként tenné, így összességében többe lesz neki a gép, rosszabb esetben pedig az előbbin felül meg még magát vagy az ismeretségi körét szívatja feleslegesen.

J.

(#78919) kekesj válasza kosaz (#78903) üzenetére


kekesj
tag

de g4400-nál gyengébb procival nem veszünk asztali gépet, mert már az is annyira gyenge, sima kétmagos, hogy hihetetlen.

i3-8100-at ajánlottak neked

userbenchmark, average user bench

i3-8100 +39%-ot jelent a g4560-hoz képest
g4560 +32 % a g4400-hoz képest
a g4400 +36% az általad említett g4900-hoz képest, bár ott csak egy user tesztelt.
namost ha az igazán ajánlott jóval erősebb mint amit én említettem neked és az jóval erősebb mint amit én minimumnak említettem, és ez még mindig jóval erősebb a g4900-nál, akkor, pláne ha még ssd sincs, szerinted milyen gép lesz az?

(#78920) jeni válasza palfitom (#78916) üzenetére


jeni
félisten

az nem az én hibám,hogy egy 22000Ft-s lapra Gaming-ot írtak,sőt annyiért szinte már a legalja a kategóriájában,van olcsóbb lap is a A320 de az csak 1 memória modult fogad csak.
az én ajánlásommal kitolták volna a gép cseréjét kb 3-4 évvel még későbbre,és még nem is kell azzal foglalkoznia,hogy netezős gép és így is 100000Ft-ba megállt az összeg.
én is úgy vagyok mint mások ha 60000Ft vesz valaki új gépet az nem reménykedjen semmi jóra hosszabb távon a pc működését illetően. az miért lenne baj ha IGP része még izmosabb az AMD felől a Vega alapján,ami az Intelhez mérten erősebb is. a VGA vételt így elodázhatja.

U.i.:tőlem azt a gépet veszi meg az édesanyjának amire ki ad pénzt. a többi része már nem ránk tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#78921) d@minator válasza palfitom (#78888) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi! :)

(#78922) kosaz


kosaz
csendes tag

hát igazábol én is azt szeretném ha jól müködne othon az én gépemet használja ami bár nem mai darab de azért még elég erős és megszokta hogy jól müködik mindig (i5-5200,8gbram ,gtx960, 120ssd) no hát lehet mégis barkácsolok valamit .két gépet összeirtam legfeljebb kicsit olcsobb monitort kap . Az olcsobbik

Intel Pentium G4560 BX80677G4560
Asrock H110M-HDV R3.0 alaplap
G.Skill Aegis 2x4GB DDR4 2133MHz
Western Digital 120GB Green WDS120G2G0A SSD
Enermax 400W Lepa MX F1 N400-SB-EU tápegység
DeepCool Smarter számítógép ház

A másik

AMD Ryzen 3 2200G
Asrock A320M-HDV alaplap
G.SKILL AEGIS 2X4GB DDR4 2133MHZ
Western Digital 120GB Green WDS120G2G0A SSD
Enermax 400W Lepa MX F1 N400-SB-EU tápegység
DeepCool Smarter számítógép ház

Igazébol kb 10 ezer forint kükömbség van a 2 gép között és ha már ugyis barkácsolnom kell akkor már 8 gb memoriát veszek hozzá szoval az olcsobb kb 90 a drágább meg 100 ezer körül kijön . A kérdésem hogy az amd konfig van annyival erősebb hogy megérje azt a 10 ezres felárat .Nagyjából ez a felső határ amit erre szánok ennél drágábbat nem akarok venni de a 100 még épp belefér ugyhogy ha az amd sokkal jobb azt veszem ha kb ugyanaz mint az akkor az intelt akkor az intelt .

(#78923) hobizoli válasza Orgi (#78917) üzenetére


hobizoli
nagyúr

most lakas atalakitasi probelmak miatt a i3K szoboruzemmodban van a sarokban, es egy Dell D630-rol netezek

Core2Duo T7250, 2x2GHz, 4GB DDR2-667, 120GB Kingston SSD

CPUload 90+% folyamatosan :DDD es 3.3GB RAM leves 4 Edge ablakkal

tegnap amikor bekapcsoltam jott ez a Win10 verzio frissitesi ize, szo szerint 2,5ora volt, amire megcsinalta
es SSD van benne :DDD

legutobb 131napja volt ujrainditva, meg felnyitva a dokkolobol, akkoris par frissites miatt kapcsoltam csak be

....kb egy halál :U

ablakvaltas 2-3sec :K

a D610-t elo sem merem venni, abban sima HDD van :F

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#78924) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Visszaolvasva láttam, hogy volt már téma korábban is, de továbbra sem tudok dönteni.

Új gépet építek, amit játék mellett munkára is szeretnék használni, ami jelen esetben virtuális gépek futtatását, GNS3 szimulációkat és videóvágást jelent. VGA-ból 1060 6GB változatot rendeltem, prociból viszont nem tudom eldönteni, hogy elég a 8400, vagy legyen inkább 8600k.

Van egy nagy különbség a 2 proci között, ami a virtualizáció szempontjából érdekes lehet: a 8600k támogatja a vPro technológiát, a 8400 viszont nem!

Tudtommal utóbbit lehet tuningolni, de én utoljára a Core 2 időkben tuningoltam, azóta leszoktam róla. 20k a különbség, amit csak akkor adnék ki érte, ha látom értelmét.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#78925) IO.sys válasza hobizoli (#78923) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem T7200 van a laptopomban 4gb ram mellett és semmi baja. Lehet érezni, hogy a win 10-re nem készült fel, de akkor se olyan, mintha tamagocsin futna. Ott a win konfigurációjával van baj. A frissítés meg tarthat 5 órát is, attól függ, melyik.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#78926) Hannibhál válasza A_ScHuLcZ (#78924) üzenetére


Hannibhál
őstag

ha sok szálat használ a program(értsd: 6+ szálat képes kihasználni, én nem tudom ez a te területed) akkor lehet én inkább a ryzenek fele kacsintgatnék, mert igaz egy szálon lassabbak valamennyivel(kb órajel arányosan) viszont 2szer annyi szála van mint az i5-nek s kb azonos árban van(ryzen 2600x) s ha nem akarsz tuningolni, akkor az x-es végű kell neked, az a hűtéstől függően turbózza magát akár az összes szálon.
Ha viszont elég a 6 szál, de kell az erős egyszálas teljesítmény, akkor inkább egy sima i5-8600, az valamennyivel olcsóbb s úgy se fogod tuningolni(bár ha kell a magas egyszálas teljesítmény akkor jobb lenne a legtöbb 8600k bírja a 4,8ghz-et)
kb ennyi:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78927) hobizoli válasza IO.sys (#78925) üzenetére


hobizoli
nagyúr

most mar csak 10-50% kozott ugral a CPU terheles
lehet meg a frissites utan szarakodott ennyit vmiken, nemtom

de tegnap nagyon hoki volt meg az elso ujraindulas(ok) utan :DDD

több drón kell ;P

(#78928) palfitom válasza kosaz (#78922) üzenetére


palfitom
félisten

Ha csak a száraz adatokat nézzük, a proci-erőt és az IGP erejét, akkor igen, ér 10k-val többet az AMD APU-s konfig.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78929) Orgi válasza hobizoli (#78923) üzenetére


Orgi
őstag

Igazából ez már nagyon offtopic, de én teljesen laikusan a saját laptopomra kíváncsiságból felraktam egy Ubuntut, gyakorlatilag semmiféle problémát nem okozott sem a telepítés, sem azóta a használat, sőt az idős anyám is ugyanúgy elnetezget rajta, mint korábban a w10-el. Kint van az asztal közepén a böngésző ikonja és kész...
Teljesen baráti rendszer, simán megszokható pár perc alatt és semmiféle problémával nem találkoztam soha az elmúlt 1 évben. Lazán megy azon a gépen, amit a w10 szinte használhatatlanná lassított.

(#78930) A_ScHuLcZ válasza Hannibhál (#78926) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Fontos az egyszálas teljesítmény, tehát maradnék Intel vonalon.

Ha van értelme tuningolni, akkor nem zárkózom el tőle, de számomra sokkal fontosabb a halk működés, mint a plusz teljesítmény.

Tehát átfogalmazva, ha úgy is lehet tuningolni, hogy halk marad a gép, akkor érdekel.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#78931) Hannibhál válasza A_ScHuLcZ (#78930) üzenetére


Hannibhál
őstag

persze hogy lehet, nekem anno a 4790k-on egy dark rock 3 volt(nem pro) s 4,8-4,9ghz-en olyan halk volt, hogy a párom csak a ledek villogásából tudta, hogy megy a gép:D na meg persze az ow alatti káromkodásbólXD
Lehet halkan tuningolni, kell egy komolyabb cpu hűtő(~10-11 ért már van jó) s behangolni a rendszert aztán már megy is a móka:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78932) Z_A_P válasza palfitom (#78928) üzenetére


Z_A_P
addikt

+bovithetoseg

OK

(#78933) kolbi79


kolbi79
tag

Hali!

Van egy i3 2120 3.3ghz (1155 LGA Sandy Bridge) procim, ha lecserélem G4560-ra, mekkora ugrás lesz az nekem játékoknál? Leginkább Battlefield 1 multi (GT 1030-al).

köszi

(#78934) Hannibhál válasza kolbi79 (#78933) üzenetére


Hannibhál
őstag

minimális, inkább tegyél a mostanidba egy i7 2600-at, azzal már tökéletesen fog menni a 64 fős multi is:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78935) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hi!

Szerintetek megéri i5-4440ről i3-7100ra váltani? Tehát 1150-ről 1151-re? Esetleg még i5-6400 is szóba jöhet, természetesen aprós cuccokat néztem. Az adatlapomon lévő alaplap ua lenne, csak 110-es, meg első körben 8Gb ram.
Igazándiból nem indokolja semmi, csak hogy frissebb legyen a konfig. :DD

(#78936) Hannibhál válasza hegegabi80 (#78935) üzenetére


Hannibhál
őstag

inkább akkor már egy ryzen 1400/1500x-re, árban majdnem ugyanannyi és még jobb is a cpu mert 4/8-as szemben a 2/4 illetve 4/4-el, enm beszélve arról, hogy a platform sokkal életképessebb

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78937) dugo_ válasza hegegabi80 (#78935) üzenetére


dugo_
veterán

4/4-ről 2/4-re váltani az eléggé visszalépés... :D 6400-ra sem éri meg.

(#78938) hegegabi80 válasza Hannibhál (#78936) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen ryzen-t is néztem, de sajnos memóriával kapcsolatban rossz emlékeim vannak AMD fronton, és ahogy olvasgatom van is még.
Sőt APU-s rendszert akartam leginkább, de a komolyabb DDR4 memók már elég drágák, így elvetettem.
Az alaplap árak se kedveznek nekem, aprón kevesebb van és drágák számomra.

dugo_: Nos valóban nem előrelépés, de még is csak újabb cuccok. Na és persze a jelenlegi cuccosokat is el tudom még adni értelmes áron, később már ki tudja mi lesz. Akkor lehet marad minden, ahogy van.

[ Szerkesztve ]

(#78939) SECTORnooB válasza hegegabi80 (#78938) üzenetére


SECTORnooB
addikt

"de sajnos memóriával kapcsolatban rossz emlékeim vannak AMD fronton, és ahogy olvasgatom van is még."

Már nem igen beszélhetünk problémáról, főleg az új gennél. :K

(#78940) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos kicsit most elgondolkodtam ezen az AM4-re váltáson, igaz már korábban is érdekelt.
De az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a matx alaplapokkal vagyok gondban, túl szélesek. Nem fog beférni a kis kuckóba. Vagy akkor előveszem a másik projektem és akkor már nem lesz gond. (matx méret minél kisebb házba :DD ;] )
Jah jut eszembe a nem apu-s ryzen prociknál mindenképp kell vga igaz? Anélkül nem ad képet.

(#78941) Hannibhál válasza hegegabi80 (#78940) üzenetére


Hannibhál
őstag

igen kell hozzá vga, de ha neked elég egy kb gt 1030(aka gtx 750) szintű vga, akkor veszel egy ryzen 2400g-t s le van tudva, az még egész jól hűthető is:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78942) hegegabi80 válasza Hannibhál (#78941) üzenetére


hegegabi80
addikt

Elvileg elég lenne, de most van egy RX460 2Gb, akkor már azt megtartanám. Csak ha netán behal a vga, akkor van gond. Na meg az Apuhoz jól jön a 2x8Gb 3000Mhz körüli memória, aminek már borsosabb az ára.
Intelnél meg mindegy, legalább is nekem eddig mindegy volt milyet tettem mellé.
Nos nem egyszerű a döntés.

[ Szerkesztve ]

(#78943) SECTORnooB válasza hegegabi80 (#78942) üzenetére


SECTORnooB
addikt

AM4 időtálóbb és fejleszthetőbb is, de te tudod.

(#78944) Hannibhál válasza hegegabi80 (#78942) üzenetére


Hannibhál
őstag

azért az a vga nem igen fog behalni mostanság :D akkor meg amit fentebb írtam: ryzen 1400/1500x(utóbbi a jobb, népiesen szólva húzza magát) s egy lap, ramoknál meg annyit csinálsz, hogy amit a lap támogat azt veszed konkrétan, és le a gonddal:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78945) jeriko2 válasza kosaz (#78889) üzenetére


jeriko2
tag

(#78946) Buttermilkbs


Buttermilkbs
újonc

Hali,

Szeretném lecserélni régi gépemet, valami hasonló maradandóra (Phenom ll X4 965). 6-7 évig nem szeretnék a géphez nyúlni. Nézegettem procikat G2400, i5 8400, ryzen X2600 a határ nagyjából 50-60k Ft. Inkább játékra kellene és kisebb munkákra (programozás). Már 2 hónapja vergődök melyiket válasszam. Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#78947) palfitom válasza Buttermilkbs (#78946) üzenetére


palfitom
félisten

"a határ nagyjából 50-60k Ft" - a 2600X 70k körül kezdődik, az nem fér bele.
Ha feljebb tudod tornázni a kereted, s belefér, akkor vedd a 2600X-et, ha szűkösebb a keret, és számít az a ~22000 Ft, akkor a 8400-at, egyikkel sem jársz rosszul.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78948) Buttermilkbs válasza palfitom (#78947) üzenetére


Buttermilkbs
újonc

Bocsánat elírtam, a sima 2600-ra gondoltam. Köszönöm akkor marad az Intel.

(#78949) Z_A_P válasza Buttermilkbs (#78948) üzenetére


Z_A_P
addikt

Bővíthetőség, jövőallosag = AM4

OK

(#78950) Migee


Migee
tag

Sziasztok.
Adobe Premiere 4K renderelésre jelenleg 4770-et használok, de elég light.

MI a váleményetek?
Intel i9 7900X vsgy AMD Ryzen Threadripper 1950X?

A több szál miatt talán AMD ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.