Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78951) DudeHUN válasza Migee (#78950) üzenetére


DudeHUN
senior tag

1950x. Pl. a Techspot tesztjében is ez a processzor volt gyorsabb ebben a feladatban.

Gamer for Life

(#78952) hegegabi80 válasza Hannibhál (#78944) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos pont ez a bajom. Vagy is az nem bajom, hanem sok mindent az apróról szerzek be.
Így AM4-hez nehéz jó memót keríteni jó áron. Intelnél mindegy mit teszek bele, müxik. Legalább is ez az én tapasztalatom. De azért nem vetem el az ötletet.

Bővíthetőség, jövőallosag = AM4 - na ja most jelenleg igen, de lehet pár hónap múlva már nem. Ezt azért sose mondanám. Sajnos ilyen ez az ipar. Max 1-2 évre tudsz tervezni, tovább biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#78953) SECTORnooB válasza hegegabi80 (#78952) üzenetére


SECTORnooB
addikt

"Bővíthetőség, jövőallosag = AM4 - na ja most jelenleg igen, de lehet pár hónap múlva már nem"
vát iz disz sit, miért? befejezik a Ryzenek gyártását? :F
B350-X470-ig Ryzen 1200-tól Ryzen 2700X-ig, és még sanszos,hogy tovább is, AM4 2020-ig marad.

(#78954) hegegabi80 válasza SECTORnooB (#78953) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen 2020-ig biztosan. És nem fejezik be a ryzen gyártását, de nagy előrelépés nem hiszem, hogy már lesz benne, max finomhangolások.
Aztán ha pl 2019-ben intel kidob valami újat vagy esetleg 2018 második felében (ez csak feltételezés, nem tudom mikor lesz), ami 2021 vagy 2022-ig lesz (ez se biztos, mert intelék mostanság gyorsan cserélik a foglalatot), akkor az lesz az időállóbb.

(#78955) SECTORnooB válasza hegegabi80 (#78954) üzenetére


SECTORnooB
addikt

2019-ben jön a Zen2, ami architektúrális módosításokkal együtt jön.

"Aztán ha pl 2019-ben intel kidob valami újat vagy esetleg 2018 második felében (ez csak feltételezés, nem tudom mikor lesz), ami 2021 vagy 2022-ig lesz (ez se biztos, mert intelék mostanság gyorsan cserélik a foglalatot), akkor az lesz az időállóbb."

Kicsit megvagy csúszva az időtállóság definiálását illetően.
Biztosan kidob valami újat, ezzel a hozzáálással az ember ne vegyen soha semmit sem, mert mindíg jön az új, a jobb, a jelenlegi platformja (Z390) is csak a Kávé Tavakkal cimborál és vége.

[ Szerkesztve ]

(#78956) d@vee


d@vee
őstag

Külföldi webshopokból valaki rendelt már procit? Megéri ott valamivel olcsóbban, vagy inkább a magyar gari kissebb felárért

[ Szerkesztve ]

Ja

(#78957) mihal


mihal
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek az i3 8100-as proci gyorsabb, mint az AMD FX8350-es?
Érdemes váltani rá?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#78958) Bogyó bá' válasza mihal (#78957) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem, érdemes: kb. hasonló teljesítmény mindkettő (az i3 gyengébb 10%-kal), és az i3-hoz vehetsz új lapot, méregdrága DDR4 ramokkal.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#78959) solfilo válasza mihal (#78957) üzenetére


solfilo
veterán

Ha játszanál, megérné a csere, ha inkább munka, s sok szálat használ a program, akkor nem biztos.

solfilo

(#78960) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Sziasztok!
I3 2120 procim van Geforce 750Ti-vel. Vettem egy 4K tévét, de nem bírja a gépezet a 4K videók lejátszását, a CPU 100%-os, a VGA 40%-os terhelésre ugrik fel, a kép és hang pedig akad rendesen. A tévé beépített lejátszóját meg Kodit, Androidot nem kedvelem, tehát maradnék a HDMI-s megoldásnál

Mi lenne az a legolcsóbb fejlesztés, amivel akadásmentesen tudnám lejátszani a felvételeket? Gondolom CPU-ra lenne szükségem. Illetve ugyanez a kérdés, ha 4K 60 fps-re is szükségem lenne, akkor milyen VGA-t kellene vennem, de ezt csak félve merem a procis topikban megkérdezni.

Köszönöm szépen!

(#78961) hobizoli válasza Gerasz (#78960) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Egy G4600 csuklobol lejatsza a 4K videot vagy egy R3-2200G is

több drón kell ;P

(#78962) Gerasz válasza hobizoli (#78961) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Köszi, de mindent nem szeretnék lecserélni, egy 1155-ös CPU érdekelne.

(#78963) hobizoli válasza Gerasz (#78962) üzenetére


hobizoli
nagyúr

GTX1030/1050 is megoldas lehetne szerintem a 4K-ra

több drón kell ;P

(#78964) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok,

G4560-am cserélném le a 1060 6 gigás verzó és a 2X8 giga 2666MHZ-s vengeance mellett.
Alaplapot biztos kell cserélnem. Az időtállóság miatt félek az i5 8400-tól, pedig jó árban van. Következő proci sorozatot már nem valószínű, hogy lehet majd 1151-es foglalatba rakni? A Ryzenek meg kicsit gyengébbek.
A lélektani határ az 50 ezer FT, ebből ryzen 1600- jönne ki.

Fehasználás kb csak játék, meg netezés. Mit válasszak, alaplap és foglalat tekintetében tényleg hosszú távra tervezek.

[ Szerkesztve ]

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#78965) SECTORnooB válasza Gregorg (#78964) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha fejleszthető hosszútáv, akkor AM4, 1600-as szórózár mentes B350-be is tuningolható.
B350 es lap családban a Zen+ CPU-k gyakorlatilag kompromisszum mentesen működnek.

[ Szerkesztve ]

(#78966) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!
Nem ismerem már az új játékok gépigényét, de a fiam játékai miatt kellene valami erőseb vas.
Szóval I3 2120-at tudnék i5 3550-ra cserélni, helyben, utánajárás nélkül. A videó egy GTX950 2Gb, 8 Gb Ram társaságában.
Érdemes azt a 18k-t rászánni a procira? A mostani játékok, legalább egy med grafikán el fognak poroszkálni?

(#78967) solfilo válasza Bertiee (#78966) üzenetére


solfilo
veterán

Érdemi előrelépés lenne az i5-re váltás igen. :K
Normális beállításokkal menni fognak vállalhatóan a játékok.

solfilo

(#78968) IO.sys válasza solfilo (#78967) üzenetére


IO.sys
őstag

Ott nem inkább a VGA-n kéne segíteni?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#78969) solfilo válasza IO.sys (#78968) üzenetére


solfilo
veterán

Egyre inkább elkél a 4 mag. Egy GTA V is meghálálja, már egy GT 1030 esetében is, ami ugye gyengébb jóval, mint egy GTX 950. (a G4560 meg erősebb, mint egy i3-2120)

Szóval azt a 18k-t rákölteném a cpu upgrade-ra. Aztán később mehet erősebb VGA is.


innen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#78970) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Kéne egy kis vélemény, mert tanácstalan vagyok. Kicsit hosszú lesz, de ki kell fejtenem rendesen, hogy megértsetek :D Köszi aki veszi a fáradtságot az elolvasására és a megválaszolására :)

Gondolkozom egy i5-8400 vagy Ryzen 5 2400G alapú PC-n.

A problémámat az okozza, hogy nyers erőben egyértelműen jobb az i5-8400, de jelenleg a benne lévő erőt biztos nem használnám ki (lehet még később se, bár 4-5 évre vennék gépet). A ryzen viszont tartalmaz egy egész korrekt IGP-t, ami az én alkalmi, kis játékaimat jelenleg szerintem kiszolgálhatná és nem kellene +30-40 ezreket ráköltenem még egy plusz VGA-ra. Ha meg növekszik az igényem, még mindig bele tudok tenni egy komolyabb VGA-t.

A másik oldal a munka lenne. Most jelenleg egy sehonnai bitang ember notis i5-6200U procit használok, amivel alap esetben elvagyok (inkább memória kell nekem), de bizonyos munkafolyamatokhoz kevés ami benne van.
Felhasználói programokat tesztelek, ezek vagy PHP alapúak, vagy delphiben vannak írva. Esetek 80%-ban php alap, így elég masszív böngésző használat és sok script (java stb) háttérszámolás.
A munkafolyamat többi része inkább "irodai", viszont renderelnem és szerkesztenem kell kisbb, 10-20 perces videókat. Ez semmi extra, tutorial és support videók.

Kicsit előítéletes vagyok az AMD-vel szemben, ami fejtörést okoz nekem. Anno nagyon szívtam a fogam, hogy beleugrottam egy Athlon II X4 sorozatba, mert hagytam győzködni magam, hogy milyen állat teljesítményt nyújt, aztán felsírtam amikor volt lehetőségem leülni egy i3 -as gép elé (anno), hogy mennyivel jobb volt.
Tudom, más a helyzet, de még nem sikerült levetkőznöm ezt, ti hátha tudtok segíteni :D

[ Szerkesztve ]

(#78971) Z_A_P válasza Pano (#78970) üzenetére


Z_A_P
addikt

A te melodra mindkettő jó, a játék miatt a VEGA igp-s ryzen kell neked.
És a lapba meg a zen2 is bele fog menni, min 8/16-ra tuti tudsz bővíteni is ha esetleg kell majd.

OK

(#78972) IO.sys válasza solfilo (#78969) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem néztem, hogy 2 magos, valóban.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#78973) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Olyan processzort keresek, ami - ésszerű költségkeretek között (a teljes gépre monitor nélkül lenne 300e) - a lehető leggyorsabb böngészésre. Munka és magáncélú felhasználás esetén is nagyon sok böngésző tab-bal dolgozom, sok youtube videóval, stb.

Továbbá abban szeretnék még tanácsok kérni, hogy mennyi RAM-ot javasoltok ilyen célú felhasználásra, ami még megéri? (Tehát ha pl. 8 giga helyett 16 giga csak 5% teljesítménynövekedést okoz, az nekem már nem érné meg)

Köszönöm,
Coleen

(#78974) palfitom válasza coleen (#78973) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

"nagyon sok böngésző tab-bal dolgozom, sok youtube videóval"
Én nem görcsölnék 8GB rammal, szerintem sokkal jobb lenne 16 (ráadásul a 16-os KIT-et sokkal jobb fajlagos árban is lehet kapni, mint 8-at).

Ryzen 1600 / 1600X / 2600 / 2600X procit javaslok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78975) Hannibhál válasza coleen (#78973) üzenetére


Hannibhál
őstag

ramból minél több, ami belefér a keretbe, illetve én szerintem erre a legjobb egy sokszálú processzor--->ryzen 5 2600, kb 62k-ba kerül, 6/12-es, de ha van kereted, akkor esetleg bepróbálkozhatsz egy ryzen 1700/2700al, az utóbbi az újabb illetve jobb, de neked sok szál kell nem magasabb egyszálas teljesítmény, így a régebbi 1700as is jó lenne ha van, most nézem van 73-74e-ért s az már 8/16-os

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78976) sullerj válasza Gerasz (#78960) üzenetére


sullerj
tag

Szia!

Sony 4K sample video , i7 2600, gtx 750, képnél kisebb dropok, de nagyjából rendben van, de hang csúszik és csaknem 100% a terhelés , egy youtube-os 4k/60fps video pedig 40-70 % terhelés közt ingadozik.

Másik vasamban i5 3470, igaz ott csak a processzorban lévő HD2500-ast használom, de masszívan framedropos a sony sample video...

Szóval szerintem olyan videokártya kell, ami tudja gyorsítani, nem a processzor cseréje fog rajtad segíteni (legalábbis 1155 vonalon), bár korábban már ezt válaszolták neked, csak gondoltam alá is támasztom némi adattal

S.J.

[ Szerkesztve ]

(#78977) Gerasz válasza sullerj (#78976) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! Mindenképp hasznos volt, mert fontolgattam egy CPU cserét, de így lemondok róla. A VGA-s topikban Geforce 1030-at ajánlottak, valószínűleg az lesz a befutó.

(#78978) coleen válasza Hannibhál (#78975) üzenetére


coleen
aktív tag

Sziasztok (& palfitom),

Köszönöm a tanácsokat. Tehát akkor AMD vonalon mozgolódjak.

Az elmúlt ~10 évben Inteles voltam, így az AMD kicsit kiesett a képből.
Van olyan, amire kimondottan figyelni kell a mostani Ryzen vonalon?

(#78979) Hannibhál válasza coleen (#78978) üzenetére


Hannibhál
őstag

ram kompatibilitás, illetve azt, hogy a lapodat bios frissítesd le az áruházzal, hogy a 2xxx-es ryzenek menjenek benne tutira

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78980) kosaz


kosaz
csendes tag

Sziasztok

Kicsit fejlesztenék a gépemen igazából alaplapot , processzort meg memóriát cserélnék . Van egy gtx960ti videókártyám azt megtartanám . Általános felhasználású gép lenne , ritkán játszom is (max fhd-ban) .i3-8100 vagy i5-8400 amit néztem . Ehez a videókártyához elég az i3-as vagy vegyem inkább a nagyobb processzort ?Vagy ha van jó amd-s alternativa azt is meggondolnám . Max 50 ezer körül szánnék processzorra .

(#78981) Hannibhál válasza kosaz (#78980) üzenetére


Hannibhál
őstag

ryzen 1500x, 42e ft körül van s 4/8-as proci, sokáig elég lesz, s a platform is 2020ig biztosítva van, míg az intelnél az a foglalat már most halott, a vga-d mellé meg elég lesz az 1500x is, felesleges egy 6/6-os i5 mellé

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78982) solfilo válasza kosaz (#78980) üzenetére


solfilo
veterán

ha GTX 960-ad van, elég alá az i3. Másik oldalról jó hozzá Ryzen 3 1200, 1300X, Ryzen 3 2200G is.

aprón van 30k alatt fentieknél erősebb Ryzen 5 1400 (4 mag, 8 szál), én bezsákolnám szerintem azt. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#78983) kekesj válasza coleen (#78973) üzenetére


kekesj
tag

nagyon sok böngésző tab-bal dolgozom, sok youtube videóval, stb."

ez mit jelent? többször olvastam már ilyet, de nem tudom értelmezni mit jelent a nagyon sok:)

(#78984) coleen válasza kekesj (#78983) üzenetére


coleen
aktív tag

Amikor munkáról van szó: pl. készítek egy megvalósíthatósági tanulmányt, előterjesztést és sokszor szekunder adatokra van szükségem, akkor olvasás közben amikor URL van a szövegben és relevánsnak tűnik akkor már azonnal nyitom is meg tabon. Ha külföldi cikket vagy kutatási anyagot dolgozok fel és új idegen szóval találkozom, akkor szintén megy új tab-ra fordításra.

Amikor szórakozásról, akkor kb. ugyanez, csak ott pl. sok youtube videót készítek elő tabon egy szombat esti műsorhoz :)

Bármelyik esetet is nézzük, kiváltképp az elsőt, simán összejön 30-70 tab megnyitva. Mellette persze fut az excel, powerpoint, spotify, winamp, stb.

[ Szerkesztve ]

(#78985) kekesj válasza coleen (#78984) üzenetére


kekesj
tag

köszi, 70 tab nekem egészen rendkívülinek hangzik:)
életemben tán 10 volt a legtöbb, 4 körül van az átlag
(ehhez viszont aligha kell 16 gb memória)

[ Szerkesztve ]

(#78986) Bertiee válasza solfilo (#78969) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszönöm! :)

(#78987) Nobbigstein


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

Egy új asztali gépet szeretnék venni, a felhasználási terület alapszintű lenne (internet, office, max. fHD filmek), külön dedikált gpu egyenlőre nem lenne benne (minden mást ezután választanék). Már egy ideje halasztom a dolgot és egy éve, amikor felmerült a Pentium G4560-ban gondolkoztam, de azóta kijött ugye a coffee lake és ott 4 magos az alap i3, valamint az a ryzen is, ahol már apu is van, így most nem igazán tudom, hogy ezek közül mit válasszak.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy egy ilyen alap géphez általános felhasználásra mit ajánlotok, i3-8100-at vagy a 2200G-t inkább? Esetleg megérné még mindig a G4560-nal egy olcsóbb gépet összerakni? Mivel időállóra tervezem a gépet (5 év legalább, a mostanit 10 év után cserélem), a 4 mag nagyon csábító.

Köszi! :)

(#78988) SECTORnooB válasza Nobbigstein (#78987) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Az időt állóság miatt biztosan 2200G-t vennék, 20e körül már lehet hozzá B350-es lapokat venni, és akár ha feljebb lépnél jelen pillanatba 2700X-ig megteheted, lapcsere nélkül természetesen. :)

(#78989) palfitom válasza Nobbigstein (#78987) üzenetére


palfitom
félisten

Szia!

"internet, office, max. fHD filmek" - erre elég az Intel IGP-je is.
A legolcsóbb megoldás ez lenne, de akkor már G4600 (az okosabb IGP-je miatt) a G4560 helyett + pl. Asrock H110M-HDV R3.0.
Jóval erősebb proci-erőben a 8100, de drágább is.
Szintén erősebb a 2200G, szintén drágább, és nem tartom indokoltnak a Vega IGP-t net+office felhasználásra. Ettől függetlenül nagyon jó, s ha simán belefér a keretbe, akkor vedd nyugodtan.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#78990) wowpegazus válasza Nobbigstein (#78987) üzenetére


wowpegazus
tag

Szia!

A kis pentium elég arra, amire neked kell, de egyáltalán nem időtálló. Ha a keret adott, én inkább egy kicsivel többért 2200g-t vennék a helyedben, mert 4/4, oc-zható, van benne egy alap szintű vga, ami kb. 2-3x erősebb, mint az i3-ban. 20.000,- Ft-tól induló alaplapokkal a fejlesztési potenciál adott, ha később mégis kellene egy komolyabb teljesítmény.

Ha játszani is akarsz egy kicsit, a 2200g szintén a legjobb választás külön dedikált vga nélkül. Ebbe is bele tudsz rakni később dedikált vga-t.

Az i3 nyers teljesítményben több alkalmazásban kicsit jobb, mint a 2200g, de gyenge benne az integrált vga. Igazából legfeljebb akkor érné meg neked, ha kifejezetten casual szinten játszani akarsz, és lesz mellé később egy gtx 1050/ti, 1060 dedikált vga - vagy alapból nem vagy amd párti, de akkor sem biztos, mert játékra már inkább i5-öt vennék.

(#78991) Nobbigstein válasza wowpegazus (#78990) üzenetére


Nobbigstein
tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat! :)

Az időtállóságot elsősorban nem fejlesztésre értettem, mert alapból nem terveztem fejleszteni, hanem arra, hogy mondjuk 3 év múlva se legyen lassú az alap dolgok ellátásához, ezért gondolkozom a 4 core-ban. De nem rossz ötlet egyébként, később biztos lehet majd olcsón venni vmi használt erősebb ryzen cpu-t ugyanabba a gépbe, ha szükséges.

Egyébként megerősítettetek abban, hogy mindhárom jó választás. Árkeret igazából nincs (ha hosszú távra veszem, nem számít +/- 20e Ft), hanem csak az a cél, hogy a legoptimálisabban megvegyem azt a gépet, ami a kitűzött célokat lefedi. Az alaplap kompatibilitás miatt most a 2200G-re hajlok (mikor próbáljam ki az amd-t, ha nem most?), de szerintetek a 4 MB L3 cache 4 maghoz nem kevés? Ahogy elnézem, órajelben pont 1300x szintjén van ez a cpu, gondolom teljesítményben közel egy szinten lehetnek.

Játszani valószínűleg ezen a gépen nem fogok, de ahhoz, amit én játszok (SC BW) elég a laptopom i7-4600U-ban lévő HD4400-s igp is. :)

(#78992) solfilo válasza Nobbigstein (#78991) üzenetére


solfilo
veterán

Ezzel simán menne az SC II is. :)
Kb 1300X szintet hoz prociban a 2200G, a kevesebb cache ellenére is.

solfilo

(#78993) BerserkGuts válasza Nobbigstein (#78987) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Gép-összerakóban nézd meg melyik az olcsóbb ;)
Ilyen szinten az olcsóbb nyer nem kell egy komoly gép netezni.

(egy jó példa százéves használt cuccok bőven sokak egy youtube-hoz
4000ft-os vga gtx 9500 és egy 3000ft-os E8400 )

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#78994) Nobbigstein válasza BerserkGuts (#78993) üzenetére


Nobbigstein
tag

Oké, megnézem, most vadászom össze a többi alkatrészt, aztán összerakom majd.

Egyébként nekem E7400 van a régi gépben, amit lecserélnék, és igazából egész jó sebességgel működött is eddig, csak az utóbbi időben van a gépnek vmi megmagyarázhatatlan baja, és nem igazán tudom megmondani, hogy mi romlott el benne.

(Ha áram alatt van éjszaka, akkor másnap nem kapcsol be (ha nincs, akkor megy), valahogy a windows bootnál akad el a dolog. Dobál vmi hibákat a smart a lemezre, de igazából nem rossz a lemez. Lehet, hogy túlfeszültséget kapna vagy a táp vagy az alaplap hibája miatt (egyébként valszeg az elem is lemerült már)? Szerintetek van itt a fórumon olyan topic, ahol a hiba lokalizálásában tudnak segíteni?)

#78992 solfilo

Elment az SC2 alap grafikával ezen is, nem is ez a lényeg, viszont teljesen más az a játék, azt már nem bírom apm-mel (szerintem kéne hozzá vagy 200-250).

(#78995) solfilo válasza Nobbigstein (#78994) üzenetére


solfilo
veterán

Hosszabb táv miatt maradj a 4 magos prociknál szerintem.

Nekem volt hasonló gondom, Win 10 reinstall segített végül. Bár lehet a tiéd más, a leírásból nem teljesen értettem. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#78996) BerserkGuts válasza Nobbigstein (#78994) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Régi gép bármi lehet ha van vmi ismerősöd aki segít megérne egy misét lehet olcsón megúszod pl: tényleg a tápot vagy alaplapot kell csak cserélni.

És még egy quad proci is beleférne netezni jó az is még és kb max pár ezerből kijönnél ahhoz képest amennyibe egy új kerülne .

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#78997) kolbi79 válasza Hannibhál (#78934) üzenetére


kolbi79
tag

Istencsászár vagy, beszereztem egy i7 2600k-t, teljesen folyamatos a bf1 64es servereken is. Tényleg fényévekre van az i3 2120tól. :O Ami egyébként eladó, remélem meghoztam a kedvet hozzá. :D

(#78998) Hannibhál válasza kolbi79 (#78997) üzenetére


Hannibhál
őstag

Szívesen:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#78999) Gregorg


Gregorg
tag

A Ryzen 1600X 50 ezer Ft. A 2600 60 ezer ft. Ár/teljesítmény tekintetében melyik a jobb? az 50 ezres lélektani határt szívm szerint nem lépnénm át csak akkor, ha jogosan érdemli meg a 2600.

Cél főként játékra proci egy 1060 6 gigás verzió mellé.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#79000) Hannibhál válasza Gregorg (#78999) üzenetére


Hannibhál
őstag

ha nem tuningolsz akkor szerintem a 1600x, ha tudsz/mersz tuningolni, akkor csapasd a 2600asat, többet lehet belőle kihozni, de amúgy mellé lőni egyik cpu-val sem fogsz:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.