Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) hobizoli


hobizoli
nagyúr

4K-s nethez videozashoz nem kell vmi karaj CPU, azt meg egy IGP is elviszi csuklobol

Game-nal viszont, ami a csovon kifer...

több drón kell ;P

(#79952) rasotamas válasza hobizoli (#79950) üzenetére


rasotamas
veterán

De hát ő csak CPU-t akar 70-ből nem? Az meg kijön.
Ezek férnek bele, 1700 hiába 8 magos, gyenge a singel thread ratingje, 2000 alá nem mennék. Mondjuk egy kis tuning ezen sokat segíthet, talán feltolhatja 2700 szintre. 2700 már jó lenne, de az már más liga anyagilag. X-eket nemigen éri meg venn ha jól láttam.
Én már első generációsat nem vennék, csak a 2000-res széria.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79953) solfilo válasza SamS20 (#79949) üzenetére


solfilo
veterán

Tuning miatt valóban nem éri meg neked az X végződésűek, maradnék a Ryzen 5 2600-nál. :K

solfilo

(#79954) SamS20


SamS20
senior tag

és amennyiben a tunningtól eltekintünk ?

csak mert láttam hogy a 2600 órajelei (3.4Ghz/3.9Ghz) az X végződésűek pedig (3.6Ghz/4.2Ghz)
Nyilván ha a 2600-at és a X-et is belövöm 3.8Ghz-re mondjuk akkor egyértelmű hogy nincs értelme X-et venni.

Ha viszont nem mókolok akkor az a pár száz Mhz mennyit dobhat észrevehető-e egyáltalán, megéri-e ?
(úgy gondolom hogy 1-2 fps-en nem múlik semmi, márpedig nekem csak az élmény fog számítani nem az hogy postolgassam hogy én ennyit értem el :D )

(#79955) Hannibhál válasza SamS20 (#79954) üzenetére


Hannibhál
őstag

Ha nem akarsz tuningolni, akkor teljesen jó az x-végződésű, mert az pl tudja az első 3 magot is húzni ha kell, ugyanazon fogyasztás mellett, míg te ezt menet közben nem tudod, így ha nem akarsz mókolni, de szeretnél kockulni s van is rá pénzed akkor érdemes LEHET beszerezni egy x-es ryzent.
De a 2600al sem jársz rosszul, minden pénz kérdése

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79956) SamS20 válasza Hannibhál (#79955) üzenetére


SamS20
senior tag

A kérdés jelen esetben már csak az hogy azzal a 15.000 Ft többlettel mennyit nyerek pl hosszútávon. Ugyanis a büdzsébe úgy is beleférnék ha X-et vennék.

Lehet számítani mondjuk az elkövetkezendő 2-3 hónapban arra hogy a perifériák árai mondjuk csökkenni kezdenek ? Nyilván karácsonyi szezonban inkább emelkedni fog

(#79957) SECTORnooB válasza hobizoli (#79950) üzenetére


SECTORnooB
addikt

XDDDDDDDD
Ez jól esett így reggelire

(#79958) SECTORnooB válasza SamS20 (#79956) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én a helyedben X-et vennék, ha nem akarsz tuningolni a 2600X teljesen kicsumázza magát 4.25Ghz-n.

(#79959) Pete55555 válasza Pete55555 (#79915) üzenetére


Pete55555
addikt

40.000-et megérhet egy hibás (1 db SMD chip le van törve) i7-4770?

...Szeretem leracsniztatni...

(#79960) SECTORnooB válasza Pete55555 (#79959) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én akkor sem adnék érte ennyit ha tökéletes állapotú lenne.

(#79961) palfitom válasza Pete55555 (#79959) üzenetére


palfitom
félisten

Osztom SECTORnooB véleményét.
Irreálisan magas áron hirdetik a 4. generációs i7-eket...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79962) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok! Van két proci alaplappal együtt. Egy A8 5600k és egy phenom 965 be. Eplanra és autocadre lenne használva a gép. Melyik az erősebb?

(#79963) Hannibhál válasza gyenesmartin (#79962) üzenetére


Hannibhál
őstag

kb egykutya, de az a8 5600k-hoz nem kell vga, míg a phenom lapjába ha támogatja fx8xxxes proci is mehet vagy x6-os phenom ami meg már más kategória mint az a8

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79964) gyenesmartin válasza Hannibhál (#79963) üzenetére


gyenesmartin
őstag

R7 260X 1gb van mellette.

(#79965) Pete55555 válasza palfitom (#79961) üzenetére


Pete55555
addikt

:( Na igen, Én is erre gondoltam. És az is igaz, hogy a haswell i7-ek elég drágán mennek. De összevetve egy 8400 vagy 2600-al, azt látom, hogy játékban nem sok különbség van az új generáció javára....

...Szeretem leracsniztatni...

(#79966) csipa229


csipa229
újonc

Sziasztok

Vegashoz, meg általános felhasználásra, néha játszani nem elég a sima Ryzen 5 2600-as? Eredetileg 2700x-et akartam venni, de nagyon durván szörnyetegnek tűnik számomra és nem biztos hogy megérné nekem mert ki se tudom használni. Renderelnék a gépen sokszor az tény azért jó lenne mondjuk, ellenben arra gondoltam hogy akkor lejjebb váltok a 2600x-re, viszont ha már úgy se 8 magos akkor lehetne akár a sima 2600 is. Nem FPS huszárkodni akarok, az a + 1-2% amivel többet hozna a nagyobb nem számít, illetve így is mind a három 100x gyorsabb lesz mint a jelenlegi procim. Benchmarkokból úgy vettem észre hogy kb 5-10%-al lassabb renderelésben a 2600 a 2700x-hez képest.

Mit gondoltok alap felhasználásra otthoni dolgokra, heti 2-3x való renderelésre(akár 4k is) melyik lenne az optimális választás hosszú távra? A 2700x 100ezerben van, a 2600x 65ezerben, a 2600 pedig csak 50-55 körül.

(#79967) HSNet válasza csipa229 (#79966) üzenetére


HSNet
aktív tag

A legjobb talán egy 1700 lenne használtan. Ha jó a renderer, akkor a +2 maggal többet érsz (20-30%-al lehet gyorsabb, mint egy 2600/x). Ha ragaszkodsz az újakhoz, akkor a 2600/x közül inkább az x-et venném, kicsit jobb hűtőt kapsz vele, és megoldja automatikusan a tuningot. Az a legjobb középút jelenleg.
A 2700x csak akkor éri meg a felárat, ha 8 magon terheled munkára/renderre/whatever, és játékra is ugyanazt a gépet akarod használni. Ilyen esetben a magasabb kevés szálas teljesítményét (az 1700/x-hez képest), és a magasabb sok szálas teljesítményét (2600x-hez képest) is ki tudod használni.

[ Szerkesztve ]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#79968) palfitom válasza Pete55555 (#79965) üzenetére


palfitom
félisten

Hááát, pedig egy 4770-et simán lekőröz az i5-8400. Az ára hasonló, viszont utóbbi új, garis.
Már csak a DDR4 ára miatti különbséget kell "lenyelni"...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79969) Pete55555 válasza palfitom (#79968) üzenetére


Pete55555
addikt

Erről a "leköröz"-ről tudsz esetleg tesztet linkelni? Nem kötekedésből, tényleg érdekelne, mert én pár helyen ahol néztem, ilyen 10-15% van köztük játékban. Annyival meg olcsóbb a 4770 (45k vs 55k).
Gari meg procinál nem nagyon izgat.

Az a baj nem csak a RAM árat kell benyelni (kb +10k), új alaplap is kell, amit ha eladom a régit is kb +15k.

...Szeretem leracsniztatni...

(#79970) hegegabi80 válasza Pete55555 (#79969) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én is most számolgattam egy kicsit AM4-re. Úgy, hogy pl 2200G apróról, meg alaplap (elég alapot néztem) és 2x4Gb memória is. Eladom a sajátomat, és még így is jobb esetben 10-15K-val ki kellene pótolni. Lehet lenne egy újabb rendszerem, amit idővel bővíthetek, de ezen kívül semmivel nem lennék előrébb ami most van (i5-4440 2x4Gb memó és RX460 2Gb), sőt játékok alatt még gyengébb is lenne.

Egy dolog miatt érdekelt volna a Ryzen APU, hogy még kisebb gépet össze tudtam volna rakni, de az már 2400G és 2x8-al lenne az igazi, de akkor meg még többel ki kellene egészíteni.

Sőt néztem az újabb intel procikat is, nem olyan sokkal erősebbek azok. Nyilván árban és teljesítményben is hasonlót néztem, ami már erősebb is lenne, már sokkal drágább is.

(#79971) palfitom válasza Pete55555 (#79969) üzenetére


palfitom
félisten

A lekőröz-öt úgy értem, hogy erősebb nála. Nem duplája, vagy sokszorosan, de erősebb.
Egyedül a BF szériában teljesíthet jobban a 4770 / 4790, mert ott a 8 szál többet tud nyújtani, mint a 6 mag.

Természetesen NEM egy árú a két félkonfig, de az újnak megvan a fejleszthetőségi előnye a garancián túl.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79972) Devas válasza palfitom (#79971) üzenetére


Devas
őstag

Ezt nehéz elhinnem, hogy a 4/8 elveri a 6/6-ot összálas teljesítményben.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#79973) palfitom válasza Devas (#79972) üzenetére


palfitom
félisten

Én is furcsálltam, de nézz utána, a BF egy "külön állatfaj".

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79974) SECTORnooB válasza palfitom (#79973) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hát kábé, de a WW2-is ugyan ide tartozik.

(#79975) Hannibhál válasza Devas (#79972) üzenetére


Hannibhál
őstag

pedig nem olyan hihetetlen, saját mérés is igazolja, hogy a ht a bf-ben simán tekinthető közel egyenértékűnek egy fizikai maggal: [link]
az i3 vs i5 3,6ghz-et nézd(a 4,5ghz-es mérés vmiért elcsúszott), látható hogy közel egálban vannak

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#79976) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Üdv!
Egy Ryzen 3 1200, FSP HEXA+ 400W, 8GB ram és 1050Ti mellett mennyire jó 1080p játékokra(Fallout 4, Fifa 18, F1 2018,CS:GO, GTA5)?
Napi 4 órát szoktam gép előtt tölteni körülbelül ebből 2-3 óra játék, a többi az böngészés esetleg néha videószerkesztés. Néha ha úgy lenne streamelnék is.
A CPU/Mobo/RAM kombóra 80ezer lenne a keret (ebben a hónapban biztos).
Ezeket néztem ki:
Ryzen 3 1200
MSI B450M PRO-VDH
Kingston HyperX Fury 2x4GB DDR4 2666MHz

Vagy esetleg várjak még egy hónapot és inkább Ryzen 5 2600?
A válaszokat előre köszönöm!

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#79977) SECTORnooB válasza gyarmatinic (#79976) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Hát szerintem várj, kicsit nyögve nyelős lenne az a stream az 1200-assal.

(#79978) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Testvéremnek szeretnék összeállítani egy "gémer pécét", amivel ő elsősorban a PUBG-vel szeretne játszani. Intel processzorban gondolkodnék.
Lenne pár kérdésem a processzor illetőleg:
1. Érdemes használtban gondolkodni? Nyilván ez főleg az ár miatt kérdés (proci + ram árak miatt). Nem tudom mennyivel vannak a régebbi generációk lemaradva az újakhoz képest...
2. Hallottam olyat, hogy nem érdemes a 7. generációból választani, hanem inkább 8. vagy régebbi generációk közül. Ez igaz?
3. Van most valami bestbuy, akár használt, akár újból?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#79979) SECTORnooB válasza AssAssynn (#79978) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Én az i5 8400-ast céloznám meg.

(#79980) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

új gépet építenék, főleg munkára/tanulásra, a cél leginkább különböző virtuális gépek futtatása lenne - egyelőre 2 APU között vacillálok, az i5-8400 és a Ryzen 5 2400G. Mivel járnék vajon jobban, 6 valós core-ral ht nélkül, vagy 4 core-ral és 4 extra thread-del? Esetleg valami más ajánlatotok van ebben az árkategóriában (olyan 40-60k között)? Illetve még a memóriának utána kellene jobban olvasnom, de eddig úgy tűnik, hogy a Ryzen mellé ajánlott minél gyorsabb RAM-okat párosítani, vagy ez hülyeség lenne? :)

(#79981) rasotamas válasza adalbert1 (#79980) üzenetére


rasotamas
veterán

Az i5-8400 nem apu, van benne integrált grafikus kártya, ami jó lehet ha nem játszol, max a Vice Cityvel meg a Quake3-mal, de pl filmnézéshez, netezéshez tökéletes szerintem. A Ryzen 2400G előnye pont a Geforce GT1030 szintű grafika, ami még mindig csak használható, de egy 20-25 ezerért apróról garanciával megvehető RX460/560 legalább dupla annyit tud.
A fogyasztás és hőtermelés miatt nem tudnak még erősebb vga-t tenni a prociba, emiatt nem bírják összepakolni 6 magossal sem az AMD-nél, nem hiába 4mag 8 szálas prociba teszik.
Ha a cél virtuális gépek futtatása, miért is akarsz APU-t? Ezt tisztázd le légyszíves.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#79982) joysefke válasza adalbert1 (#79980) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 8400 jobb CPU erőben, a 2400G-ben pedig jobb a GPU-ban.

eddig úgy tűnik, hogy a Ryzen mellé ajánlott minél gyorsabb RAM-okat párosítani, vagy ez hülyeség lenne?

Minden rendszer meghálálja valamennyire a gyors RAM-ot, de AMD-nél az alap B-s alaplapok is támogatják a memoriatuningot, tehát értelmes keretek között érdemes egy picit gyorsabb RAM-ot rakni bele. A másik pedig, hogy az IGP a CPU-nál is jobban igényli a nagyobb mem-sávszélt, tehát ha IGP-vel akarsz néha játszani, akkor érdemesebb a legalapabb memoriánaál egy fokkal gyorsabbat venni.

Ha nem lesz VGA és néha játszani is akarsz, akkor a 2400G-t venném. Ha nem lesz VGA és nem igazán akarsz játszani, akkor a 8400-at.

(#79983) adalbert1 válasza rasotamas (#79981) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor itt fogalomzavarban szenvedtem, elnézést :B , valamiért azt hittem, hogy minden egybetokozott CPU és GPU APU néven fut. Igazából a GPU teljesítmény annyira nem számítana, ha játszok is valamivel PC-n, akkor sem hiszem, hogy egy Diablo 3-nál újabb cím előkerülne (de igazából ilyen Warcraft 2, Heroes 2, Panzer General 2 végigjátszásokat tervezek már évek óta PC-n :) ), amellett pedig max. az általad is említett filmnézés, netezés lenne még a fő felhasználása.
Viszont akkor úgy fogalmazok, hogy mindenképpen olyan CPU-t szeretnék, ami mellé van GPU is csomagolva, különálló kártyát egyáltalán nem akarok venni.

joysefke: nem igazán akarok játszani ezen a konfiguráción, szóval akkor egyelőre úgy néz ki, hogy a 8400 a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#79984) Grave_444 válasza AssAssynn (#79978) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Kérdés mennyit szánsz rá. Szerintem apróról érdemes egy I7 6xxx-et vennj és hozzá valami olcsóbb lap és lehetőleg 16GB ram. Kártya minimum 1060/RX 470 azért nem árt.

(#79985) joysefke válasza adalbert1 (#79983) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Akkor itt fogalomzavarban szenvedtem, elnézést :B , valamiért azt hittem, hogy minden egybetokozott CPU és GPU APU néven fut.

Jól tudtad, bár már annyira nem erőltetik ezt a megnevezést, mióta az AMD is belátta, hogy a CPU és a GPU nem nagyon fog tudni összedolgozni :)

Ez alapján amit írtál valóban a 8400 a nyerő. Eggyel feljebb van a 8700 ami valószínűleg már sok lenne elsőre (hogy nem tudod mennyi CPU erőre van szükséged) vagy AMD-nél a 2600/x-2700/x ami igényelne egy VGA-t ezért nálad kiesnek a kosárból.

Intel oldalon a fenti feltételek mellett én maradnék a 8400-nál. Arany középút a gyenge i3 és a nehezebben kihasználható i7 között.

(#79986) adalbert1 válasza joysefke (#79985) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi a megerősítést, szerintem a 8400-nál erősebb nem kell (viszont gyengébbel sem szeretnék rizikózni), így is inkább RAM-ból kellene minél több azokhoz a dolgokhoz, amit csinálni akarok rajta (32G-vel fogok kezdeni, de a későbbiekben nem kizárt az sem, hogy 64-re bővítek).

(#79987) AssAssynn


AssAssynn
őstag

(#79979) SECTORnooB
(#79984) Grave444

Köszönöm. :K

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#79988) Pete55555 válasza palfitom (#79971) üzenetére


Pete55555
addikt

Most veszem észre, hogy bas... szóval elfelejtettem válaszolni :)

Egyelőre maradok az i7 4770/90 lehetőségnél, azzal a kitétellel, hogy várok még vele 1-2 hónapot, hátha leljebb megy az ára (vagy addig meggondolom magam ;] )

Csak elméleti síkon: 2011 platformmal mi a helyzet? 60k körül ki lehetne hozni 6C12T + alaplap kombót is ahogy nézem. Ezek fogadnak normál (nem ECC RAM-ot)? Csak mert úgy van írva... :)

(#79989) palfitom

Hát, köszi az infót, valahol mélyen tudat alatt én is érzem ezt, csak ezt a tényt a pénztárcámmal is közölni kell... :O

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#79989) palfitom válasza Pete55555 (#79988) üzenetére


palfitom
félisten

Sebaj.

2011 V3-am volt 6800K-val.
Szerintem teljesen irreális áron mennek a 2011-es és a V3-as platformok is, ráadásul az új Ryzenek és a 8. gen-es Intelek simán felveszik velük a versenyt feleannyi fogyasztás mellett, garanciális alkatrészekkel.

Továbbra is azt mondom, hogy ha fejleszteni akarsz, akkor "sajnos" el kell engedni a DDR3-at...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79990) BerserkGuts válasza Pete55555 (#79988) üzenetére


BerserkGuts
őstag

4790K ha volna reális áron akkor megérné
A zsákutca kategória miatt max 35-40K között éri meg de van pofájuk a hülyéknek 65-öt elkérni :Y :C

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#79991) kisZ2


kisZ2
csendes tag

Sziasztok, intel i5 8400 és i5 8500 között vacillálok. Ahogy nézegettem igazából szerintem plusz 5-7000 Ft-ot nem ér meg a 8500 minimálisan nagyobb órajele viszont a meltdown és spectre hiba listákon nem láttam a 8500-at csak a 8400-at. Az lehet, hogy a 8500-at nem érinti a két hiba vagy csak azért nem került be a listákra mert később jelent meg mielőtt a hibalistákat kiadták volna? Ti melyik procit ajánlanátok a kettő közül.
Köszönöm.

(#79992) solfilo válasza kisZ2 (#79991) üzenetére


solfilo
veterán

Vedd a 8400-at, tényleg nem éri meg az árkülönbözetet a 8500.
Spectre és Meltdown mindkettőt érinti.

solfilo

(#79993) palfitom válasza kisZ2 (#79991) üzenetére


palfitom
félisten

Bár nem tudjuk mire fogod használni, és milyen hardverek lesznek mellette, de a 8400-at érdemes venni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79994) kisZ2


kisZ2
csendes tag

Hú ez gyors volt :) Köszönöm mindkettőtöknek.
Igazából otthoni általános felhasználásra, photoshopra, egy kis játékra. Egy gtx 1050 ti vagy 1060 3gb lenne mellé még nem tudom mert amennyit játszom nem biztos, hogy érdemes 1060-at venni na mindegy.
Azt hittem nem érinti a két hiba a 8500-at mert akkor azt vettem volna, de így marad a 8400.

[ Szerkesztve ]

(#79995) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok

Ryzen procin gondolkodtam. Mivel érdemes felváltani a meglévő 3570k-mat?
Nem vagyok megelégedve a mostani cpu-val, igaz hogy egyszálas teljesítménye nagyon jó, de többszálasban (az akkor)jóval olcsóbb Buldózer elverte. Legalább is én azt éreztem, ugyanis szinte nem tudok vele netezni sem rendesen, ha 1-2 komolyabb dolog fut a háttérben(ráadásul télen nem is tudok vele fűteni :XD) akadó egér stb. ( és bár tudom hogy tervezésre a bulldozer kalap sz@r és elavult archetectúra,de gördülékenyebben ment rajta minden)

Na most a Ryzen Cpu-ba meg nem is merek hirtelen "beleugrani", itt meg hiányolom az erősebb IGP/GPU-t.
Szerintetek lesz a jövőben olyan R.Apu ami eléri majd az NV.1050-1060-1070 teljesítményét 8 cpu maggal?

Kis Off Topic:

Az jutott eszembe, hogy az AMD vagy valamelyik másik gyártó miért nem csinál olyan GPU-t ami cserélhető?
Tehát kinézetre olyan lenne mint egy Am4-es foglalatú CPU, cserélhető vrammal. Tehát ha erősebb vga-t akarnék akkor ugyanúgy cserélném a rammal(vagy bővíteném a Vramot) együtt.De az alaplap maradna.Én azt gondolom,hogy így olcsóbbá is válhatna vga, ugyanis nem kell az egész NY.Á.K.-kot legyártani.

És onnantól kezdve rátennék egy Gpu-ra egy Cpu hűtőt.

Igaz hogy új szabványt jelenthetne, de én a meglévő slotokat nem használom ki, csak az nvidia kártyám van benne. Hangkártyát már nem rakok bele mert tervezett elavulás miatt már kettős is felmondta a szolgálatot, ráadásul az alaplapi majdnem ugyanolyan jó.

Szerintetek ez hülyeség lenne?

[ Szerkesztve ]

(#79996) palfitom válasza kovi831 (#79995) üzenetére


palfitom
félisten

Teljesen kizártnak tartom, hogy lesz a közeljövőben 1050-1060-1070 szintű IGP-vel rendelkező proci.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#79997) DudeHUN válasza kovi831 (#79995) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Mekkora lenne a keret? Főleg, mert innen az új platform új lappal és memóriával is jár.

Gamer for Life

(#79998) gyenesmartin válasza palfitom (#79996) üzenetére


gyenesmartin
őstag

I7 8809g prociban egy kb gtx 1060 erejű gpu van, úgyhogy nem kell rájuk várni, hiszen itt vannak.

(#79999) Ijk


Ijk
nagyúr

3570k-t ami meg van húzva 4,6Ghz-re érdemes-e lecserélni, mert már jó 5 éves konfigról van szó.
Elsősorban fotó hobbi szintű feldolgozására használom, ill. játéknak a Total War szériákkal vagyok el, ami elég cpu és gpu igényes is.
Mennyibe kerülne olyan konfig váltás ami látványos előrelépést jelentene, ill. egyáltalán jelentene.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80000) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#79998) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Kicsit túloztam. Inkáb a 1050 ti és 1060 közt van félúton.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.